Jlicuiue £ciiisrije (üouraitl Nederlander keerde terug na tien jaar Siberië Prinses Beatrix komt in Leiden studeren Indonsië weigert visum aan Amerikaan Moord op 66-jarige vrouw Huren en belastingen in de Kamer op 7 Juli Dulles: Maken Russen wel ernst met de vrede? Neerslagtigheid nie gevaarlik nie Erfgenaam legt bekentenis af WOENSDAG 29 IUN1 1955 BUREAUX: Steens tra ad 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel 31441. Poetrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; ƒ2,15 per maand; f 0.50 per week ADVERTENTIËN: 0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Zes en dertigste jaargang No 10380 Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMEH Chei-Red.: H. W. J. ENSERINK Directie: F. DIEMER CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Stantuastlch Is ghcbleucn tnyn hert ia tcgtjcnspoct" ZIE PAG. 3 „GESLAGEN WERD ER NA 19S0 NIET MEER" Dwangarbeiders die kampen per auto verlaten... (Van speciale verslaggever) hebben vorige week een zeer bijzondere avond beleefd. Zij zaten in een theater de voorstelling bij te wonen, die de personeelsvereniging van de heer des huizes er gaf, toen ze vlak voor de pauze weggeroepen werden. De oude heer liep de hall in, om te horen, wat er aan de hand was. Zijn gezicht was één en al vreugde, toen hij het bericht vernam. „Moeder", zei hij, „we gaan direct naar huis". „Wat is er dan?" wilde mevrouw weten. „Ja, we gaan direct naar huis, Wim is terug uit Rusland". „Wat er toen in me omgingzegt de moeder van Wim. En wat er daarna nog in haar omgegaan i s I Want Wim, die in 1942, vluchtend de Duitsers, het huis uitging en die er nu eindelijk weer inkwam, was een wrak. Rode Kruis helpers, die hem van Schip hol gehaald hadden, droegen hem, ter wijl vader en moeder nog niet thuis wa ren, op een brancard de trap op en leg den hem boven te bed. Van het verre, verre Krasnajarskikal in het hart van Siberië, tot de ouderlijke woonkamer is hü de laatste weken steeds gedragen: in treinen en in vliegtuigen. Sabotage Hij behoorde tot het grote leger de: ongenoemden, die, om geringe vergrijpei naar het kille hart van Russisch Azii gezonden, daar een bar bestaan leden ei lijden. In Riga, waar hij werkzaam wa: toen de Russen hun opmars naar he Westen begonnen, had hij het Rode Le- ger als bevrijder begroet. Hij had er, it afwachting van zijn repatriëring, ge werkt in een bedrijf. Maar op zekere dag kwam de politie. Er was sabotage ge pleegd. Goederen waren afgegeven, zon der dat een ontvangstbewijs werd gete kend en d a t was sabotage. Het vonnis luidde na een verhoor, waarvan we u de bijzonderheden sparen, omdat ze getuigen van moderne folter methoden, 25 jaar dwangarbeid. De eerste bestemming was Irkoetsj aan het Baykalmeer. Maar omdat het te dicht bij de Mantsjoerijse grens lag, werden de gevangenen vandaar al spoedig naar de slavenstad Krasnajarskikai gebracht. Het was er hard, het was er niet verschrik kelijk. Het merkwaaidige is namelijk, dat de teruggekomen Wim met een zekere zekere rustige beschouwelijkheid over de kampen kan praten. „Slecht was het er allerminst" zegt hij. „Je moest alleen hard en lang werken, maar geslagen werd er na 1950 niet i en gescholden ook niet. Het slavendom is een noodzakelijk onderdeel van de Rus sische economie. In 1948 waren er veer tig millioen dwangarbeiders. Hoe groot dat getal nu is, weet ik niet", zo ver volgde hij. Goed betaald De dwangarbeiders worden ook goed betaald, vooral zij die in de bossen wer ken. Want dat is de rijkdom van Rus land. Zij krijgen dan 800 a 900 roebel per maand, waarvan maandelijks twee maal veertig roebel voor het eten wordt afgetrokken. Op onze opmerking, dat men daar dan heel wat van kon overhouden zei Even wel: „Buitenlanders moeten natuurlijk alles achterlaten. Ze moeten nog achter stallige belasting betalen of zo. Maar ik heb Russen gezien, die met een auto het kamp uitreden Vooral de „tractoristen" zijn er in hoog aanzien, want sinds de laatste jaren is het meeste werk in de kampen gemecha niseerd. Er wordt niets meer met de hand gedaan. Siberië is, wat de Oekraïne vroeger was: de graanschuur van Rusland. Daa'r- naast is het: de houtopslagplaats en enorm arsenaal aan delfstoffen. Het nare voor de Russen is, dat niemand er vrij willig heen wil. Dan maken ze dus een oekase, de een of andere noodwet en die bepaalt, dat er voor mishandeling, straat slijperij of zakkenrollerij straffen van 5 tot 25 jaar gegeven worden. Iemand, die dus beschuldigd wordt van „straatslij perij" kan voor vijf jaar naar Siberië verbannen worden. Als hij met twee of drie vrienden op straat was. toen hij op gepakt werd. heeft hij een „bande ge vormd" en dat is een strafverzwarende omstandigheid: 25 jaar krijgt men dan. Op te laat komen, fouten gedurende het werk e.d. staan soortgelijke straffen Vandaar, dat sommige mensen, de onze kerheid in de „vrije" maatschappij beu zijn en liever als gevangene werken" aldus Evenwel. Straaljagers in de oefening Carte Blanche „Ze oliepen wel erg laag". De kleding in de kampen was ook vol doende, vooral in de strenge winters. In de zomer waren er legioenen muskieten. Vandaar dat men liever heeft dat het koud. dan warm is 1 Vreemde ontmoeting Dat de wereld klein ls en er overal Nederlanders stadgenoten zelfs zijn ondervond Wim Evenwel ook nog. In het kamp ontmoette hij een Rotter damse vrouw, Victoria van Dijk, die be schuldigd was van spionnage voor de Amerikanen en die een zeer avontuurlijk leven had geleid. En laat die Vic Dijk nu op dezelfde school geweest zijn als de zuster van Wim, namelijk op de huishoudschool aan de Pijnackerstraat Rotterdam. Zij woonde in de Gerard Scholtenstraat. „Ze kwam als een dametje aan", aldus Wim, maar toen ze een paar dagen in de bossen gewerkt had, was ze er gauw ge weest. Ze kreeg koorts en ze stierf'. Hij heeft een kist voor haar getimmerd, en haar op Nederlandse wijze ter- aarde besteld. Met een kruis op het graf Dat bos heeft Wim b ij n a het leven gekost. Hij werd eens neergeslagen door een vallende boom. Die trof hem aai schouder en men dacht, dat het wel gaan. Maar het ging niet. Het werd verlamming. Toen is er zelfs een profes sor aan te pas gekomen, om de zaak in 't reine te brengen. Maar men heeft hem toch maar naar huis gezonden. „Ja, die medische verzorging was daar helemaal niet gek" aldus Wim, „alleen ze zagen het niet gauw ernstig in als iemand iets had Het Rode Kruis en Buitenlandse Zaken in Den Haag hebben gezorgd dat de loren zoon snel thuis was. Zij hadden vader en moeder Evenwel bericht, dat de jongen kwam. Maar dat het zo snel zou gaan... Nederlanders waren er daar niet meer toen hij wegging. Het nieuwe hospitaal-kerkschip „De Hoop" heeft vandaag voor het eerst met de Noordzee kennis gemaakt. Deze foto werd in het Noord zeekanaal genomen. WEER GEEN VERDEDIGER TOEGELATEN Maar de zaak is hiermede niet afgelopen, verklaart onze ambassade De Indonesische regering heeft een visum geweigerd aan de Amerikaanse advocaat, mr Horsky, die door de Nederlandse regering was aangezocht te adviseren bij de verdediging van de Nederlandse arrestanten in Indo nesië. Een woordvoerder van de Indonesische ambassade te Washington heeft beweerd, dat het verzoek om een visum voor mr Horsky een duide lijke poging was om de Verenigde Staten te betrekken in een juridisch geschil tussen beide landen. Deze weigering is volgens de woord voerder niet geschied omdat het in ginsel verboden zou zijn Indonesië bin nen te komen, maar de bereidheid Amerikaanse advocaten om als adviseurs van de Nederlandse beklaagden op te treden zou in Indonesië worden opgevat als een partij kiezen van Amerika de Nederlanders en dat zou slechts de goede, vriendschappelijke verhoudingen tussen Amerika en Indonesië belemme- Voorts wist de woordvoerder nog te srtellen. dat er in Indonesië nog bekwa- ie Nederlandse advocaten zijn, uit wie de Nederlandse beklaagden hun verdedi gers zouden kunnen kiezen. Hij voegde er toe, dat de Indonesische regering het volledige bewijs van schuld der 23 Ne derlanders in handen heeft. „Indien Bou- s geweten zuiver was geweest, zou n Djakarta zijn gebleven", aldus de ■dvoerder. die voorts nog ontkende, ;r een samenspanning zou zijn om de heer Bouman te vermoorden. De Nederlandse ambassade te Washing- >n heeft verklaard, dat de zaak hier mede niet afgelopen is. De bedoeling van het verzoek van mr Charles A. Horsky was, dat hij de rechtszittingen zou bij wonen als waarnemer van de Nederland se regering en deze zou adviseren in ver band met de pogingen om een snel en eerlijk proces te waarborgen, overeen komstig de rechten van de mens en 't In alle beschaafde landen geldende recht. Mr Horsky Is lid van het kantoor Co vington and Burling, hetwelk in de oor log optrad als rechtskundig adviseur der Nederlandse regering. Deze firma heeft Koning Haakon brak een dijbeen De 82-jarige koning Haakon van Noorwegen heeft vanmorgen een dij been gebroken. De vorst werd on middellijk in een ziekenhuis te Oslo opgenomen, zo meldt Reuter. De koning kwam op zijn landgoed Bygdoey. even buiten Oslo. te vallen Zijn toestand is bevredigend; er zijn geen complicaties. ook adviezen verstrekt aan regeringen in Europa, Noord- en Zuid-Amerika en het Midden-Oosten. Zij was raadsman der Iranse regering in het geschil voor de Veiligheidsraad over de terugtrekking der Russische troepen en van de Griekse regering in de Veiligheidsraad en de Al gemene Vergadering der Verenigde Na ties. Enige jaren is mr Horsky assistent geweest van de advocaat-generaal der Verenigde Staten bij het Hooggerechtshof en hij heeft deelgenomen aan enige van de belangrijkste processen in Amerika. Hij had een belangrijk aandeel in het werk der Amerikaanse vereniging voor de bescherming der rechten van de bur ger. Ook in het proces te Neurenberg is hij opgetreden. Staatslieden kenmerken zich nu niet bepaald door een le vendige gelaatsuitdrukking. Onder het mompelen van ver ontschuldigingenzoals „Het spijt me, ik kan niets mee delen", lopen zij de verslagge vers en fotografen voorbij met steeds hetzelfde, emotieloze ge zicht.. Er is vaak haast geen verschil te zien tussen een foto van een staatsman die een half jaar geleden werd geknipt en één die gisteren genomen werd. Maar zie nu Eisenhower eens aan. Welke hedendaagse poli ticus is qua mimiek met de Amerikaanse president te ver gelijken? Verbazing, vreugde, wanhoop en ernst, elk van deze emoties vinden hun afspiege ling op het vaderlijk gelaat van Ike. Surinaamse muziek op feest in Soestdijk Het Surinaamse orkest van Max Wois- ky zal evenals vorig jaar op paleis Soest dijk de muziek bij de verjaardag van Prins Bernhard verzorgen. Het orkest bestaat uit zes man en een zangeres. Compensatie vooral voor ouden van dagen wordt algemeen onvoldoende geacht (Van onze Parlementsredacteur) FR ZAL NAAR GESTREEFD WORDEN, zo vernemen wij, de huur- belastingvoorstellen reeds Donderdag, 7 Juli a.s. in de Tweede Kamer in behandeling te nemen. Dat er zo veel mogelijk spoed achter gezet wordt, blijkt uit twee dingen: het verslag van de commissie van voorbereiding is vrij kort, omdat nagenoeg alle fracties het niet nodig hebben gevonden, opnieuw diep op de zaken in te gaan en het verslag is tevens eindverslag, dat wil zeggen, dat de openbare behandeling kan beginnen, zodra het regeringsantwoord binnen is. Over het algemeen is het nieuwe plex huur- en belastingvoorstellen met de vreugde, die nu eenmaal bij een compro mis past. begroet: men acht het aanvaard baar, maar is niet ten volle enthousiast Belangrijk is. dat socialisten. KVP'ers en de drie protestants-christelijke groe peringen in de Kamer van oordeel bl\j ken. dat de compensatie voor de hmirver hoging, gevonden In de (tijdelijke) af schaffing van de omzetbelasting op suiker en textiel, niet voldoende ls voor de zgn. vergeten groepen, met name de ouden van De KVP'ers vragen, of de consequentie van de verschuiving van de belastingver- Kremlin mist sinds kort interesse voor Bonn WASHINGTON/BONN, 29 Juni an de Grote Vier te Genève niet wensen te spreken over de Duitse hereniging,, zou dit twijfel doen rijzen An de Russische ernst om te streven naar verlichting van de internationale spanning. Aldus verklaarde Foster Dulles, de Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken, gisteren op een persconfe rentie. De verdeling van Duitsland is volgens minister een wereldvraagstuk, dat het zaad in zich draagt van erger kwaad. Elke realistische poging om de vrede te bevorderen, moet dan ook gepaard gaan et de Duitse hereniging Molotof heeft te San Francisco echter ?er de verdeling van Duitsland gespro ken alsof het er naar uit zag. dat dit nog lang zo zou blijven. Na de opneming van West-Duitsland in de N.A V.O. heeft het Kremlin volgens Dulles de belangstelling )or Bonn verloren: hier is toch niets eer tc halen Dulles noemde een Europees veilig heidssysteem. waarin de N.A.V.O. zou den verenigd met het Oostelijke mili taire blok. onaanvaardbaar „omdat die groep niet betrouwbaar ls". Uit Bonn wordt gemeld, dat Adenauer eind dezer week gunstig zal antwoorden op de Russische uitnodiging, een bezoek aan Moskou te brengen. Intussen heeft evenwel de Prawda ernstige critiek op Adenauer geleverd. De kanselier wordt er van beschuldigd, „preliminaire voor waarden" te stellen voor zjjn besprekin gen in Moskou. Zo zou Adenauer eerst willen weten wat er met de ongeveer 100.000 Duitse krijgsgevangenen gebeurt, die zich nog in de Sowjet-Unic moeten bevinden. TEGENSLAG VOOR ADENAUER In de Bondsdag moest Adenauer gisteravond een grote tegenslag in casseren doordat deze het „vrijwil- ligerswetje" naar de commissie te rugzond. De fractieleiders zullen een nieuw, sterk gewijzigd ontwerp maken. Afgevaardigden van alle partijen ver oordeelden de nieuwe wet. Zü eisen een streng toezicht, naar Amerikaans model, op het Westduitse leger om zeker te zijn dat dit nooit „een staat binnen een staat" zal worden, zoals het oude leger eens genoemd werd. Tenslotte vermelden wij nog dat pre mier Eden in het Lagerhuis heeft ver klaard. dat Engeland de productie van waterstofbommen niet zal stopzetten, ook niet voor een beperkte periode. laging van de directe naar de indirecte belastingen is. dat de volgende belasting verlaging zich voornamelijk zal afspelen in de directe sfeer. Zij vragen ook, of de afschaffing omzetbelasting op textiel en suiker niet kan ingaan op 1 Augustus. De liberalen vinden de a 1 g huurverhoging en de verlaging grondbelasting eigenlijk maar het enig goede uit het hele complex. Zij zien de kabinetscrisis achteraf nogmaals als nodig en hadden veel liever gezien, dat er maar helemaal geen huurverhoging zoi zijn gekomen. De groep-Welter betreurt het met name, dat de verlaging van de inkomstenbelas ting is teruggebracht van 8 op 6 pet. Onderhoudsplicht Uitvoerig wordt In het verslag ook in gegaan op de onderhoudsplicht. De socia listen vinden de sanctie niet bijzonder zwaar. Zij menen, dat er voldoende leiding is de huurverhoging ongedaan te maken, indien vaststaat, dat het ten laste van de verhuurder komende onderhoud wordt verwaarloosd. De KVP acht vooral het psychologische effect van de onderhoud9garantie lang, maar meent, dat alles afhangt van de uit te vaardigen uitvoeringsmaat regelen. Dasrover wenst ztj voor-overleg. De prot.chr. partijen vinden de hyurver- hoging te gering om van de er aan ge koppelde onderhoudsgarantie in de prac- tijk Iets te verwachten. De liberalen voelen niets voor de onder- houdsgarantie: zij is even ongelukkig als de te geringe huurverhoging zelf. De communisten zien de huurverhoging s een vogel in de hand van de huis eigenaars, doch daarentegen de onder houdsgarantie als een vogel, die zeer hoog in de lucht zweeft. Bestaan er mensen die ch nooit neerslachtig voelen? Neen, ieder mens is op z'n tijd wel eens neerslachtig. Gelukkig is deze geestestoestand in het geheel niet gevaarlijk en behoeven wij ons er geen bijzondere zorgen over te maken, althans: als de neerslachtigheid zich niet te dikwijls open baart. Vele psychiaters z(jn van mening, dat span ning en zorg zichzelf ge nezen of beperken, aldus dr X. in het Zuidafri- knanse blad Die Burger. Als jonge mensen zich neerslachtig voelen, zoe ken zij meestal de oor zaak in uiterlijke om standigheden: 'n mislukt plan of een triestige dag. De meeste ouderen hebben echter reeds ont dekt, dat uiterlijke om standigheden maar weinig met neerslachtigheid heb- maken. Zij zoeken De oorzaak van schijn baar onverklaarbare neerslachtigheid kan vaak binnen een paar seconden worden vastgesteld, als men er eerlijk over na- de a •aken gen in zichzelf. denkt Dan ontdekt men dat het soms een onoog lijk klein incidentje is dat ons zo onbeschrijfelijk somber maakt. Denk er de afgelopen uren (of soms: minutengebeurd, waarover ik mij zorgen zou kunnen maken. En in negen van de tien geval len komt u er achter. De oude Chinezen wis ten het al. Zodra zij zich bedroefd of somber ge voelden, zochten z(j de oorzaak van deze storinQ op en als zij die gevon den hadden, vergeleken zij hun „leed" mei grootheid van het heelal of met de zonsondergang. Zonder uitzondering vie len dan hun nietige zo gen weg. En er is nop iets. Als leert, kleine storingen i gemakkelijker in, grote teleurstellingen en tegen slagen met een soepele geest op te vangen. De Japanse Judo-sport daar zo'n goed voorbeeld van. Sta niet als een blok als iemand u wil slaan, maar geef mee. J wordt de kracht die gen u wordt aangewend ten gunste van uzelf ge bruikt. Zo is het ook met de neerslachtigheid: Iedere zorg, angst of te leurstelling kan dienen voor onze eigen geeste lijke opbouw en paraat heid. Het is wat ongebruikelijk, dat een reebokje was gekoesterd door vrou- wenarmen en dat het drinkt uit een zuigfles, maar dit diertje dankt zijn leven aan deze aandoenlijke moeder lijke zorg. In de bossen in de omge ving van Heliendoorn werd het enige tijd geleder, gevonden. Vermagerd en klaarblijkelijk door zijn moeder ver laten. Men nam het mee naar huis en trachtte het te voeden door mid del van een druppelflesje. Dat lukte Nu drinkt het dier al uit de zuigfles en het groeit als kool. DRIELING In het gezin van de familie De Brujjn- Joosen in Bergen op Zoom is gisteren een drieling geboren De moeder en de drie meisjes maken het uitstekend Er was reeds een éénjarig zoontje. Brief aan Koningin van Duitse kardinaal Juliana, president Eisenhower Franse president René Coty een bnef ge schreven. waarin hij hun verzakt, de Duitse oorlogsmisdadigers, die nog steeds door Nederland, de V.S. en Frankrijk worden vastgehouden, gratie te verlenen- De kardinaal, die aartsbisschop van Keulen is en aan het hoofd staat van de conferentie van Duitse r.k.-bisschoppen, verklaart in zijn brieven, dat de vrijla ting van de krijgsgevangenen een essen tiële bijdrage zou kunnen zijn tot eer verbetering van bet begrip tussen de be trokken volken, aldus het bureau van d« kardinaal. GOUDA, 29 Juni. VANMORGEN vroeg is een afschu welijke moord opgehelderd, die in de nacht van Zondag op Maandag te Apeldoorn is gepleegd. De 66-j. alleenstaande weduwe M. de Jong uit Culemborg werd onder een voor wendsel door haar neef naar zijn huis in Apeldoorn gelokt, waar hij haar met een bijl de schedel heeft ingeslagen. De volgende nacht heeft hij het stoffe lijk overschot in zijn auto geladen en het na een lange zwerftocht b|j een onbe waakte spoorwegovergang te Reeuw(|k neergelegd. De politie heeft na een dag Intensief zoeken de dader kunnen op sporen. HU heeft een volledige bekente nis afgelegd. Gisterochtend zag spoorwegpersoneel bij een onbewaakte overweg in de lijn UtrechtRotterdam het stoffelijk over schot van de vrouw liggen. Aanvankelijk slaagde de politie er niet in. de identi- te stellen, daar er geen spoor werd gevonden van een handtas of enige bagage. Korte tijd daarop kwam uit Cu lemborg een bericht, dat aldaar de 66- jarlge mevrouw M. de Jong sinds Zon dagavond werd vermist. Politiemensen, De Jong van aanzien ken den. vertrokken naar Reeuwijk en her kenden haar als degene, die sinds Zon dagavond werd vermist. Twee bij haar inwonende onderwijzers, de heren De Wiersma, hadden de politie ge waarschuwd toen mevrouw De Jong Maandagavond nog niet thuis was. Aan vankelijk vermoedden zij, dat de oude nog sliep, maar toen zij in de mid- i de avond niet opdaagde, waren zij ongerust geworden. Een aanknopingspunt voor de iden tificatie vormde een ouderwets medail lon met een familiefoto. Naderhand is vastgesteld, dat dit reeds overleden fa milieleden moeten zijn geweest. Uit de kleding viel voorts op te maken, dat zij haar woning in grote haast had ver laten. Mevrouw De Jong stond in Cu lemborg bekend als zeer bemiddeld. In de omgeving waren uitgestrekte bezit tingen haar eigendom. Een spoor Sectie wees uit dat de vronw met een n-aar en acherp voorwerp tegen het hoofd was geslagen. Het spoor leidde In eerste Instantie naar de familie van me- iw De Jong en in het hUzonder naar haar universele erfgenaam, haar neef N. de J. uit Apeldoorn. Deze was gister avond naar het politiebureau van Culem borg gegaan om. naar hU zelde, zijn licht op te steken over de vermissing van zUn tante. Daar men reeds enige verdenking koesterde, w-erd hU meteen vastgehoa- a een verboor, dat de gehele afge- nacht heeft geduurd, bekende hy rgen vroeg de verschrikkeiyke daad te hebben gepleegd. Meegelokt In dc nacht van Zondag op Maandag as hij met zijn wagen naar Culemborg gereden. Hij vertelde zijn tante dat zijn op wie de oude dame erg ge steld was, ernstig ziek was geworden en nodigde haar uit met hem mee te rijden Apeldoorn. Over een grote omweg, via Utrecht, Amersfoort, weer Utrecht, Zeist en Arnhem, bracht hij haar naar zijn huis. Dc vrouw en kinderen van De J. bevonden zich echter met vacantie in Noordwijk, zodat het huis leeg was. Door niemand gezien, volvoerde hij hier zijn ontzettende daad. Na het stoffelijk overschot de gehele Maandag bij zich te hebben gehouden, wikkelde Dc J. het 's avonds in een deken, bracht het In zijn wagen en ging opnieuw zwerven. Om 2 uur in de nacht kwam hij bij de onbewaakte overweg bij Reeuwijk. Hij haalde het stoffelijk over schot uit de deken en legde het op enige afstand van de spoorwegovergang tussen de rails, zo suggererend dat de vrouw door een passerende trein zou zijn ge grepen en op enige afstand neergesmakt. De bijl heeft hij waarschijnlijk bij Cu lemborg in het water gegooid. Kort na het tweede vertrek van De J. brak in zijn woning boven een boekhan del in de Hoofdstraot, waarvan De J. eigenaar is, brand uit. De politie heeft echter geen verband kunnen ontdekken tussen de moord en deze brand. Melk in October weer 1 cent goedkoper Zoals we al meldden, heeft dc Alge mene vereniging mellevoorzienlng beslo ten met ingang van 10 Juli de melkprijs in de niet-gesaneerde gebieden met een cent te verlagen. Hierdoor wordt de schuld, die de de taillist aan de consument in deze gebie den had, verrekend. Dat duurt tot medio October. Dan zullen de melkbedrijven een cent minder aan de detaillist in re kening brengen. Deze prijsverlaging, die terugvalt op de consumentenprijs, geldt dan ook voor de gesaneerde gebieden, zodat in October de melk 28 cent per liter zal kosten. Tot nu toe betaalt men in gesaneerde gebieden 29 en In de an dere gebieden 30 cent. Veel bewolking Tot morgenavond verwacht mDe Bilt: Over het algemeen veel bewolking en plaatselijk nog wat regen of motregen. Zwakke tot matige Zuidwes telijke wind. Weinig veran dering in temperatuur. ZON EN MAAN Donderdag Zon 4.2Ó—21.06.. Maan op 17.06, onder 0.58 uur. Op 5 Juli V.M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 1