Souvereiniteit over Congo wordt met niemand gedeeld België bouwt grote bases voor de verdediging ROXASSCT Verschil van mening over Wet op stichtingen BEVRSBAROMETERi Te Amsterdam verbeterde vooral Koninklijke Baardige mannen getuigen >55 5 ZATERDAG 11 JUNI 1955 Oefenterrein voor Belgische piloten o (Van onze speciale verslaggever) Onomwonden heeft de Belgische koning Boudewijn bij zijn bezoek aan de hoofdstad van de Congo Verklaard, dat de souvereniteit over deze ko lonie met niemand zal worden gedeeld. Men vat dit te Leopoldsville op als een waarschuwing aan het adres van de Verenigde Naties en aan een ieder, die meent dat België hulp nodig heeft in dit reusachtige gebied en daarom voorwaarden denkt te kunnen stellen. Vandaar dat België de verdediging van de Congo niet verwaarloost. Tn de nabij heid van de marinebasis Bannana aan de monding van de Congo wordt een kampe ment gebouwd, dat duizenden manschap pen kan bevatten. Hier worden de zonen van de kolonisten geoefend. Het is voorts de bedoeling, dat de dienstplichtige Bel gen uit verschillende werelddelen daar worden geconcentreerd. de ba: dat i Enorme prestatie In twee jaar tijd is hier een prestatie geleverd, die bewondering afdwingt. Het werk van luitenant-kolonel Desmet eer ingenieur, die behalve deze bovenmense lijke taak ook nog het bevel heeft ovei de troepen aan de Beneden-Congo, df marinebasis en de strijdkrachten van hei kleine Portugese kustgebied in de nabij heid. De hoogvlakte is droog, water moet ovei grote afstand worden aangevoerd me' tankauto's. Het terrein, dat een doorsnee van vijf km heeft, was begroeid met i dan twee meter hoog gras, bevolkt door hyena's. Dit alles is nu verdwenen. Stenen gebouwen verrijzen en voorlopig komt ar aan de«e bouw nog geen einde. De geneeskundige dienst verricht te vens een belangrijke sociale arbeid de bevolking. Vol trots vertelt men Belangrijke reis van Adenauer ALS Bondskanselier dr Konrad Ade- nauer van West-Duitsland morgen naar Amerika vertrekt, komt er einde aan een vrij lange periode w; de Westelijke wereld een afwachtende houding moest aannemen tegenover het R ussische vredsoffensief. De uitnodiging van de Sowjetunie aan Adenauer, in Mos kou te komen praten over het herstel de diplomatieke betrekkinge en de her eniging van Duitsland, vormde voorlopig het sluitstuk van het Russische of fensief, dat begon met het verlenen van onafhankelijk heid aan Oosten rijk. De Russen zullen zich er de eerste tijd wellicht toe beperken, de Wes telijke wereld te laten gissen naar hun werkelijke bedoelingen met Duitsland. Welke die bedoelingen zijn, is een raadsel. Thans wordt beweerd dat Mos kou wil aansturen op een blijvende ver deeldheid van Duitsland. Beide delen zouden onbewapend moeten blijven. An deren beweren dat de Russen willen toe stemmen in hereniging van Duitsland, mits dit herenigde Duitsland belooft, neutraal te zullen blijven en dus geen militaire verdragen zal sluiten met an dere landen. Over deze en andere kwesties gaat Adenauer nu in Amerika en daarna ook in Engeland praten. Het bezoek van Adenauer aan Washington valt samen met de bijeenkomst van de ministers van buitenlandse zaken van Amerika, Enge land en Frankrijk (Dulles, MacMillan en Pinay aan de vooravond van de viering van de tiende verjaardag der Verenigde Naties, te San Francisco. De ministers zullen dan in de gelegenheid zijn, de bondskanslier op een of andere wijze te betrekken in hun overleg over de hou ding. die zij aan de conferentietafel tegenover de Russen moeten aannemen. En voor Adenauer, èn voor zijn bondge noten biedt de reis naar Amerika en Engeland een prachtige gelegenheid, overeenstemming te bereiken over de ma nier waarop het Russische neutraliteits- offensief beantwoord moet worden. Hierbij zal Adenauer, wiens vasthoudend heid grote indruk in Moskou blijkt te hebben gemaakt, een grote stem in het kapittel hebben. De kans dat Adenauer de Russische uitnodiging gretig zal aan grijpen om voor zichzelf en zijn land er kenning te vinden, is wel zeer klein. Eere der kan worden aangenomen dat Adenauer tegenover de Russen opnieuw een houding zal aannemen die getuigt Van grote vastbeslotenheid, de banden met het Westen niet af te snijden. Dan ral Moskou zich wellicht gedwongen voe len, in te stemmen met de hereniging van vrij onafhankelijk Duitsland. i'snortU' tn het sportynpionnetjè sagen wij een leuke schouderomhulling bij een strapless „Coquette" plastron. Een grote driehoek met afgeronde pimten van brede geplooide strook van hetzelfde materiaal. Losjes om de schouders gesla gen en met een aardige clip hij elkaar gehouden is dit een heel aantrekkelijke schouderbedekking voor de meestal wal koelere avond. Leuk gekleed zijn gaal figuur. Daaiom raden wy LI een „Sporty" panty of step-in aan, want niet voor niets is ^SPORTY" het abc van élégance. Alléén echt met ingenaaid JSportymerk het leven heeft gered van een voortijdig geboren Europees kind. Met behulp van cylinders zuurstof (die eerst nog van zwavel gezuiverd moest worden) kon men de kleine in het leven houden. Inmiddels was via de radio een beroep gedaan, op de militaire basis Ka- mina, die 1700 km ver weg ligt. Binnen 24 uur arriveerde er een couveuse en thans maakt de baby het uitstekend. Wat de strategische betekenis var basis betreft: de voornaamste zorg ii verdediging der uitgangen naar de Eén basis is evenwel niet voldoende daarom is een tweede basis gebouwd het mijngebied. Deze basis is veel groter en heet Kamina. Zij is ook van groter be lang, in verband met de diamant-, goud-, tin- en kopermijnen in het Zuiden van de Congo. De op 1100 meter hoogte gelegen basis dient ook voor de verdere opleiding van veertig Belgische vliegers en 350 man paratroepen uit het moederland. Onwillekeurig betreurt men het als Nederlander dat ons land niet over dergelijke gelegenheden beschikt. Maar als men dan weer enkele op merkingen hoort over het soldaten leven in Kamina, dan is men spoedig genezen. Want de mooiste kazernes vergoeden niet het gebrek aan een samenleving, die de manschappen op vangt. De morele gevaren zijn er groot Koning Boudewijn had veel belangstelling voor de opleiding der 'in heemse bevolking. A.N.V.V. vraagt subsidie van 2 millioen Ruim het dubbele van de huidige bijdrage (Van een onzer verslaggevers) De Algemene Nederlandse Vereniging oor Vreemdelingenverkeer zal de rege- ing vragen, de huidige subsidie van f 900.000 ruim te verdubbelen en le bren gen op f 2.000.030. Hoewel het bestuur tijdens de jaarlijkse algemene vergadering gisteren te Vlissin- gen zich niet vóór zulk een verzoek ver klaarde, nam de vergadering een daartoe ingediende motie van twee leden onmid dellijk aan. De overheidssubsidie, tussen 1946 en 1954 verhoogd van f 150-000 tot f 900.000, blijkt nog lang niet toereikend te zijn om in het buitenland behoorlijk propaganda te voeren. Men heeft dringend behoefte aan veel meer vouwbladen, aanplakbiljet ten e.d. en de buitenlandse kantoren moe ten nodig worden verbeterd en uitgebreid. Spreiding mislukt In een week 1,1 min vacantiegangers Van de 4.4 millioen personen, die in 1954 met vacantie gingen, zochten 1.1 millioen in de eerste week van Augustus hun vertier ergens in Nederland. Dit heeft het Centraal bureau voor de Sta- titstiek uitgerekend. Met de zozeer ge propageerde vacantiespreiding maakt men nog geen vorderingen. Het aantal vacantieweken, dat in de periode van de laatste week van Juli tot en met de eerste week van Augustus wordt opgenomen, blijft tussen de 56 en 58 procent van het jaartotaal schommelen. Kruisberg krijgt nieuwe bestemming De rijksinrichting De Kruisberg te Doe- tinchem, waar men de opvoeding van ilijk opvoedbare jongens ter hand neemt, zal voorlopig een inrichting worden voor debiele jongens. Wanneer voor deze jongens een ander onderkomen gevonaen is, wordt De Krlusberg een tehuis voor psychopathen Geldkistje en juwelen tussen fundamenten Toen men in Horst (L.) op het perceel waar tijdens de oorlog het pand van een ijzerhandel stond, graafwerkzaamheden verrichtte, vond men tussen de resten van de kelderfundamenten een gesloten geld kistje en een aktentas met bankbiljetten en juwelen. Men is thans op zoek naar de Flessen grassap verkocht als vermouth Gisteren Is te Utrecht tegen de 37- jarige bedrijfsleider J. B. uit Sappermeei zes maanden geëist. Hij had wijnen uit grassappen bereid en is na gisting en toevoeging van suiker voor vermouth aan afnemers in Limburg geleverd. Over de flessen, die voorzien waren van het eti ket Torino Primo, kwamen natuurlijk klachten. Door de valse etiketten zijn de goede namen van verscheidene firma's gedupeerd. De eerste lord van de Britse admira liteit. J. P. L. Thomas, zal op uitnodiging van Minister Staf van 25 tot 27 Juni een bezoek aan ons land brengen, aldus be richt AFP. micro-mtsi Indien niet voldaan wordt aan eisen is ook omzetting tot coöp. vereniging mogelijk (Van onze Parlementsredacteur) BINNEN DE VASTE COMMISSIE voor Justitie en tussen deze commissie en minister Donker blijken min of meer ingrijpende meningsverschil len te bestaan over het door de bewindsman in April van het vorige jaar aanhangig gemaakte wetsontwerp, dat een regeling inzake stichtingen bevat. Dit blijkt uit het verslag, dat is uitgebracht en dat zowel het „voor lopig verslag" als de „memorie van antwoord" bevat. Het is nl. het re sultaat van een schriftelijk voorbereid mondeling overleg tussen de com missie enerzijds en de minister met enige ambtenaren anderzijds. Heel in het kort komt de inhoud van de regeling hierop neer, dat een stichting een niet op winst gericht doel moet heb ben, een vermogen dient te bezitten en geen leden mag tellen. Aan de rechter is toezicht achteraf opgedragen, met vrij vergaande bevoegdheden, n.l. tot wijzi ging van de statuten, nietigverklaring van wijziging van statuten, ontslag, schorsing en benoeming van bestuurders, ontbinding van stichtingen met aanwij zing van vereffenaars, ontzegging aan bestuurders van de bevoegdheid tot het verrichten van rechtshandelingen. Krachtens de overgangsbepalingen krij gen reeds bestaande stichtingen vijf jaar lang de gelegenheid omgezet te worden in verenigingen of naamloze vennoot schappen, wanneer zij niet aan de wette lijke bepalingen voldoen. Het eerste meningsverschil heeft be trekking op de vraag, óf er wel een af zonderlijke, complete regeling voor de stichtingen in het leven moet worden ge roepen. Een deel van de commissie is van oordeel, dat volstaan kan worden met een codificatie van de bestaande toe stand, aangevuld met enkele bepalingen tegen misbruik. De meerderheid van de commissie bleek het voorts niet met de minister eens te zijn, dat aan stichtingen- de eis van vermogensafzondering moet worden gesteld. Zij bleef zelfs op dit standpunt staan, nadat de bewindsman de vermo- genseis afzwakte, door het wetsontwerp in dier voege te wijzigen, dat zelfs sub sidietoezeggingen als vermogen in de zin van de wet zullen worden beschouwd. De meerderheid van de commissie be greep ook niet, waarom de bepaling moet worden opgenomen, dat een stitchting geen leden mag hebben, doch de bewinds man handhaafde zijn standpunt. Wel toonde hij zich bereid, het wetsontwerp zodanig te wijzigen, dat door wijziging van de statuten een stichting die niet de wettelijke eisen voldoet, in oven stemming met de wet gebracht kan v den. Ook laste de minister de bepaling Kerk schuil achter kermistenten Verontwaardiging in Arnhem In Arnhem Is in brede kring veront waardiging gerezen over de plaats, die de kermistenten van het Woensdag aan vangende zomerfeest Eutopia, innemen Rondom de Koepelkerk op de Jansplaats zijn deze tenten zo opgesteld, dat er slechts een klein gangetje overblijft om naar de kerk te komen, bovendien gaat deze geheel achter dit vermaakscentrum schuil. Burgemeester Matser heeft vragen van een raadslid geantwoord, dat het kerkbestuur van tevoren van deze situatie op de hoogte was gesteld (het geen ontkend wordt) en dat zij, die naai de kerk willen en hiervan hinder onder vinden, ook wel naar een andere kerk kunnen gaan; welk antwoord var vroede vader door vele Arnhemmers niet vroed gevonden wordt. Dr Drees kreeg er twee kleindiochteTS bij Donderdag heeft mevrouw Drees— Gescher, de echtgenote van dr W Drees Jr. in de Emmakliniek te Den Haag het leven geschonken aan twee dochtens. De meisjes heten Erica Marianm en Fran- Yolanda. U raakt niet uitgekeken U raakt niet uitgekeken in de nieuwe toon- kamers van Pastoe. Er is keuze uit een vol ledige collectie moderne meubelen. De toon- kamers te Rotterdam zijn in het Groothan delsgebouw (stationszijde), Conradstraat 32. Levering via goede meubelzaken. Op, ivraag onder letterden bij overschrij- i I. 2.- op postgiro 51638 sturen wij U gaarne de volledige catalogus „Pastoe '54" met alle modellen en prijzen. U.M.S., Rotsoord 3, Utrecht. BCJ'KP Capr>l»M p. I B. Ba» 6 Coppr^oq— TOT DUSVER is een groot conflict over de lonen in de Amerikaanse auto-industrie voorkomen en de kansen op een overeenstemming tussen de partijen, die voor de Fordonderneming reeds verkregen werd, worden gunstig beoordeeld. Een en ander beïnvloedde de stemming in Wallstreet, waar industrials sterk op de voorgrond traden. De mogelijk heid ener beëindiging van de Britse spoorwegstaking stimuleerde de Londense beurs. Opmerkelijk was het, dat op de Amsterdamse beurs slechts hoofdzakelijk Kon. Olie van deze betere stemming op de buiten landse beurzen kon profiteren. financieel overzicht Deze week ging het slotdividend v procent van de aand. Kon. Olie af. desondanks steeg de beurskoers aanzien lijk tengevolge van nieuwe buitenlandse aankopen, met name van Amerika. Ook het margarinefonds kon- het slotdividend van 8*4 deze week bijna inhalen, maai Koninklijke won het verre. Hetgeen Phi lips presteerde, was overigens ook nlcl mis, want het fonds moest „de brug" var viermaal pari passeren, hetgeen niet zon der moeilijkheden gepaard ging. De om zet op één dag b.v. bedroeg 785.000, het geen er op wijst, dat op 400% nogal heel wat verkooplimities lagen. De vrij vlotte opneming van grote posten aand. Philips maakte het echter duidelijk, dat uit het buitenland de aankopen In het lampen fonds weder zijn voortgezet. Tot dusver heeft zulks nog niet geleid tot een be langrijke koersstijging, omdat, zoals ge zegd. eerst „de prop" op de 400-basis ver werkt moet worden. Het gelukte dezi week reeds enkele malen die barrière te passeren. A lg. Kunstzijde Unie kon ook niet komen, maar hier was van Invloed hetgeen de directie op de Jaarvergadering mededeelde. Hoewel de omzet var eerste vijf maanden van het lopend Ji hoger was, n.l. 82.7 millioen (v.j. millioen), beliep de winst slechts 13.8 millioen (v.J. 15.8 millioen). De verwachting voor het ge hele jaar was, dat een bevredigend be drijfsresultaat zou worden behaald, maai minder gunstig dan over 1954. Cultuurfondsen waren Iets vriendelij ker gestemd, al had de verbetering niet handen. Amsterdam Rubber heeft weinig gereageerd op de dividendaankon diging van 9%, welk bericht op de beurs -en goede indruk maakte. Ver. Deli trok vat meer belangstelling, vermoedelijk in erband met de goede beoordeling le ter veiling aangeboden tabak, jaarverslag van de Ned. Handel Mij Is deze week verschenen. Over de resulta- het bedrijf ln Indonesië was de directie niet ontevreden Het bankbedrijf aldaar kon zich op een redelijk pel handhaven. Dit internationaal georiën teerd bankbedrijf met cultuurbelangen heeft een goed jaar achter de rug e •ooruitzichten worden gunstig beoor deeld door de directie. De koers der aan delen was in herstel na een aanvankelijk'1 ïn de rubriek der binnenlandse Industrie- haandelen ontbraken de verrassingen-on aangename en aangename deze week niet Kaiser Fraser kondigde een divi dendverlaging van 1% aan (v.j. 8% div.) erg tegen viel, omdat men wist, dal deze onderneming grote orders, o.a. van itaatswege had ontvangen. Het verslag maakte duidelijk, dat de teruggang In de -xport de winstdaling van circa vier ton had veroorzaakt. Orders heeft dit be drijf genoeg, o.a. de assemblage van 4000 legerjeeps, maar ook in het lopend jaai kampt men met moeilijkheden tn de ex port. De koers der aandelen stelde zich circa 20% lager. De aandelen Klinker Isoltet waren ook aangeboden vanwege het teleurstellend verslag. Hoewel de bedrijvigheid onge- fwijfeld behoorlijk was, slaagde men ei sluitende rekening te krijgen Het saldo-verlies is gestegen tot 1.456.534 ivereenkomende met bijna 86% van hel leplaatst aandelenkapitaal. Het zal we) komen tot een afstempeling der aandelen. Ook de Spanjaard Texiel stelde in finan cieel opzicht teleur en passeerde weder om het dividend. Dit bedrijf heeft vooi modernisering de laatste jaren grote be dragen geïnvesteerd en mogelijk worden daarvan de vruchten straks geplukt. Hei is overigens bekend, dat het moeilijk i' voor een textielonderneming, die achter opgeraakt is. de coucurrentie in te halen Een prettige ervaring in de rubriek der 'ocale aandelen was het Drachtig divi dend van Netam (12% contant en 5% ir aandelen uit de agloreserve), dat door een schitterend verslag werd gemotiveerd en de goede resultaten van Mulder Boskoop welke onderneming de laatste paar ja- "en opmerkelijke winsten maakt. Op de scheepvaartmarkt bleef het een dooie boel en het koerspell veranderde maar weinig. Drukker was het op de •mlsslemarkt. waar men weer vele uit giften aantreft. Blijdestein Co (textiel* kwam met een dubbele emissie van eert van aand. en 314 obligaties. De claim werd op de eerste dag voor 80 verhan deld, dat is 27.50 beneden de theoreti sche waarde. Verder ts er een emiss:»- „rn aand. Hero Conserven, van aand- N.V. In dustrie Lohuizen, een introductie van Smits Co confectie. Men kan dus te kust en te keur terecht. Tenslotte zijn aan de markt 4'4 obl. Naphtaehimie 4% Financierings Mij Avista, 4'4% obl. Noorwegen in guldens. Hebt U dit boekje al ingezien? Daarin getuigen: Verstokte zeep- en kwastpatienten Mannen die slechte ervaringen had den met andere electrische scheer ap para ten Mannen met een scheerervaring van 23 jaar en meer Mannen die na grondige verge lijking hun keuze maakten Mannen met een tere huid, maar óók mannen met zg. prikkeldraad '"tg van uberen Vraag dan eens bi Uw laar d,t beek,, int in, dat een niet aan de wettelijke eisen voldoende stichting, behalve ln een N.V. of een gewone vereniging, mag worden omgezet ln een coöperatieve vereniging. Een deel van de commissie voelde meer voor toezicht vóóraf dan voor toezicht achteraf, gelijk het ontwerp kent. Nu ta het zo dat een stichting kan worden op gericht, ook zonder dat aan de wette lijke eisen is voldaan: zij krijgt automa tisch rechtspersoonlijkheid, totdat de rechter haar heeft ontbonden. De minis ter behield echter grote bezwaren tegon toezicht vooraf, ook al erkende hij. dat door het toezicht achteraf een ontbonden stichting daags na de ontbinding kan worden heropgericht, zij het onder een andere naam. en dan weer bestaat, uit er een nieuwe rechterlijke uitspraak la gevallen. De minister bleek bereid, enige bepa lingen op te nemen, waardoor ontbinding van een stichting kan worden voorkomen, door tijd te laten, de statuten alsnog aan te passen. De minister bezweek voorts voor de aandrang van verscheidene leden, de kerkelijke stichtingen geheel uit de wet te lichten, waarmee andere leden het echter niet eens waren. Ten slotte bleek de gehele commissie heel weinig te voelen voor het onttrek ken van overheidsstichtingen aan de werking van de wet. De bewindsman hield zich echter doof voor de argumen ten en heeft zijn eigen standpunt gehand haafd. Maximum-snelh ei d (binnen bebouwde kommen) punt van studie (Van onze verkeersredacteur.) De jaarvergadering van de KNAC, die gistermiddag in Scheveningen is gehou den, heeft niet veel punten van belang r opgeleverd, bulten de openingsrede de voorzitter en het verslag van de De bestuursleden Jhr mr J. Th. M. Smits in Oyen, Jhr J. van Vredenburch en A. Ankersmit. die periodiek aan' de beurt m aftreden waren, werden herkozen. Men besloot een buitengewoon lidmaat schap tn te stellen, waardoor instellingen van (naar het bestuur oordeelt) algemeen belang tot de KNAC zuilen kunnen toe- Bij de rondvraag vroeg lt.-gen. b.d. jhr W. Röell, oud in jaren (81), maar Jong ale automobilist, of men niet iets kon doen aan de wederinvoering van de maximum, snelheidsbeperking in bebouwde kommen. Toen hij ten antwoord had gekregen, dat deze kwestie momenteel bij het de partement een onderwerp van studie uit maakt, meende een der andere leden, dat men „dus de klok zou gaan terugzetten". „Zo formuleert u het", zei de voorzitter, „maar misschien zal jhr Röell liever spreken van op 1e dwalingen zijns weegs terugkeren". „Zo is het", gaf de militante grijsaard toe, „dat is een heel mooie Bijbelse uit drukking". Een voortreffelijk middel tegen ASTHMA en BRONCHIALE HOEST Wellicht heeft U reeds talloze middelen tegen asthma en bronchiale hoest ge bruikt, zonder werkelijk verlichting te vinden. Toch bestaat er een product dat zijn doeltreffendheid bewezen heeft en dat aan tienduizenden lijders verlichting heeft gebracht. Het zijn de Adozo tablet ten. Een Adozo tablet bij het opstaan ge nomen verzekert U een dag zonder aan vallen; één tablet bij het naar bed gaan. een rustige nacht. Probeer de Adozo ta bletten en U zult zelf zien. dat hun uit werking wonderbaarlijk is. Bij apothekers en drogisten. scheert 3X sneller én tmqUti schoon lm». C.V. H«a4, NatHwMy. II, A'd—I-L 4 N.A.V.O.-parlement gewenst (Van onze Parlementsredacteur.) De vaste commissie voor Buitenlandse Zaken uit de Tweede Kamer heeft voor gesteld, dat die Kamer zal uitspreken, dat zij instelling van een Raadgevende Ver gadering ln de Noord-Atlantische Ver dragsorganisatie in beginsel wenselijk acht. Voorts stelt zij voor. de voorzitter te machtigen tezamen met de president van de Eerste Kamer, een aantal leden der Staten-Generaal aan t« wijzen, die de bij eenkomst van parlementsleden uit de NAVO-landen, te houden van 18 tot en net 22 Juli te Parijs, zullen bijwonen. Geen eisen bij de tóe wijzing woonruimte (Van onze Parlementsredacteur.) Minister Van Thiel heeft het gemeente bestuur van Schinveld er uitdrukkelijk op gewezen, dat krachtens de Woonruimte- wet 1947 voor weigering van een vesti gingsvergunning geen andere gronden mogen gelden dan die, welke voor een doelmatige verdeling van woonruimte ln de gemeente bevorderlijk zijn. Aanleiding hiertoe vormden de eisen, die burgemeester en wethouders van Schinveld in een bepaald geval van ver huizing uit de gemeente Brunssum stel den: dat gezin moest rooms-katholiek zijn en het inkomen moest meer dan 80 per week bedragen. Blijkbaar betrof het een'uitzonderlijk geval, want van een afspraak tussen do burgemeesters van Schinveld en Bruns sum U niets gebleken. De gewraakte eisen werden trouwens al spoedig Ingetrokken. Dit heeft de bewindsman meegedeeld op schriftelijke vrsgen van het socialistische Tweede Kamer-lid, de heer Schept. Ter al of niet stilzwijgende goedkeu ring ls aan beide Kamers der Staten- Generaal overgelegd de overeenkomst van 29 April J.I., gesloten tussen Nederland en de Verenigde Staten van Amerika, betrek, king hebbende op de bevordering van de uitwisseling van octrooirechten en tech nische Inlichtingen voor defensiedoel einden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 5