Wat Katwijks raad morgen gaat behandelen NIEUWE LE.. CCHE COURANT 7 WOENSDAG 25 MEI 1955 VELE PUNTEN B. en W. vragen ƒ880 000 voor afbouw van het molenblok Morgenavond vergadert de gemeenteraad van Katwijk in het openbaar ter behandeling van een groot aantal agendapunten, waaronder enkele be langrijke. Reeds in de raadszitting van Juni 1954 werden de eerste voorstellen aangeno men voor verwezenlijking van de door braak van de Zeeweg naar de Varkevis- serstraat—Nieuwe Duinwee B en W stellen nu voor het perceel Nieuwe Duin weg 4. bewoond door de heer J. C. Tiele- man. aan te konen. Dit zou de gemeente komen op f20 000. vermeerderd me overdrachtkosten voor de door de heer Tieleman aan te kopen nieuwe woning en voorts vermeerderd met de verhuis kosten tot een maximum van f500 In de loop van 1048 is de speelolaats achter de beide scholen In de Jan Toor- opstraat vergroot. Een gedeelte van de gebruikte grond was toen nog geen ge meente-eigendom. Nu dit intussen wel het geval is geworden, willen B en W de bedoelde grond aan het schoolbestuur overdragen tegen f7 per m2. Can is er een voorstel om enkele per ceeltjes grond tussen de Varkevlsser- straat en de Randweg te verkopen aan de erfpachters, percelen, die tot nu toe buiten de verkoop waren gelaten i.v.m. doorbraakplannen aldaar. Deze plannen zijn nu echter van de baan De prijs zal bedragen fl.75 per m2; totaal 875 m2. Het catechisatielokaal bij de Oude Kerk moet verdwijnen ter verwezenlH- king van het wederopbouwplan. B. en W verzoeken daarom de raad een ruiling van grond goed te keuren. Het gemeente bestuur krijgt het eigendom van het ge noemde lokaal, pl.m. 100 m2 en draagt aan de kerkvoogdij van de Herv. Ge meente over de eigendom van een per ceel grond bij de kerk, ongeveer 300 m2 groot. De gemeente betaalt aan de kerk voogdij toe f 17.452. Wanneer een nieuw lokaal gebouwd is, wordt het oude ge sloopt Een en ander moet binnen een jaar gebeurd zijn. Zuinigheid Toen' in 1951 werd besloten tot het bou wen van een brandweergarage in. de Schoolstraat, heeft men in die garage harmonicadeuren aangebracht, vanwege de zuinigheid. In de practijk ls gebleken, dat deze deuren niet bedrijfszeker genoeg zijn. Het gebeurt wel, dat slechts met de uiterste moeite deze deuren zijn open te krijgen. Verder is het door het krimpen van het hout niet mogelijk de vorst vol doende buiten te houden. Het college van B. en W. wil daarom zowel aan de kant van de Schoolstraat als aan de Noordelijke zijde van de garage de har monicadeuren vervangen door kanteldeu- ren. Deze veranderingen vergen f.9.700. Aan de achterzijde van de garage is een kantoortje gewenst. Nu wordt daar een hoek van de garageruimte zelf voor ge bruikt. De verordening op het beheer van het grondbedrijf was slechts geldig tot het jaar 1954 en eist dus verlenging Op en kele ondergeschikte punten worden wij zigingen voorgesteld. De commissie, belast met het nazien van de rekening van het grondbedrijf over 1954 is gereedgekomen met haar taak. De eindcijfers van de baten en las ten van deze rekehing bedragen f 5.759.85 en die van de kapitaalsinkomsten en -uit gaven f225.822.56. Het district Katwijk van de schoolart- sendienst zal gereorganiseerd worden Tot nu toe verzorgde de schoolarts dok ter Vermet. het gehele district (10.000 kinderen). Van ministeriële zijde werd de wens te kennen gegeven dat een dis trict 6.000 kinderen zou tellen, of veel vouden daarvan. Om dit te kunnen reali seren zal het district Katwijk uitgebreid worden met 2000 kinderen, behorende tot de gemeenten Zoetermeer en Zoeter- woude. Er zal dan een tweede schoolarts worden benoemd. De kring Katwijk zal dan omvatten de gemeenten Katwijk, Woningbouw Nog altijd Is het Molenblok slechts ge deeltelijk afgebouwd. Fr staan nu 262 wonlnren met 11 winkels. 24 raraees en 9 verknlaatsen. Er Is nog plaats voor 66 étsgewoningen en 26 eengezinswonin gen. Na langdurig overleg is 't gemeente bestuur er in geslaagd van de N V. Bouw en handelmaatschappij „Wabo" te Gouda een aanvaardbare prijs te verkriigen voor het houwen van ëtaeewonineen in 4 blok ken: 66 woningen. 259 bedden en 8 gara ges en 5 werkplaatsen. T>e totale knsfeo voor de bouw zullen bedragen f 880.000. w.o. het heien, waarvoor reeds eerder f72.000 werd toegestaan. De raad word daarom gevraagd om een crediet var r 880.000. Zoals bekend, zal binnenkort het op- ha'en van huisvuil niet meer plaatsvin den zoals nu. maar zullen een tweetal roltrommelvuilnisauto's dit werk gaan doen. Alle gezinnen zullen daartoe een speciale vuilnisemmer ontvangen. Oor spronkelijk lag het in de bedoeling van het gemeentebestuur deze emmers in bruikleen te geven, maar het is van deze gedachte afgestapt en stelt nu de raad voor goed te vinden ze in eigendom over te doen aan de gebruikers teeen inkoops prijs. zo mogelijk in termijnen te vol doen. Men zal straks, na 15 Juli. niet meer gebruik mogen maken van andere emmers. In een voorgestelde verordening wordt een en ander omschreven. Wie af valstoffen heeft, fabrieksvuil en derge lijke, kan dit door het gemeentepersoneel op laten halen, maar zal hiervoor een recht moeten betalen van f 15,per be- drijfsuur. Rechtsvordering 1954, Is door de fa C. Westdijk en Zn Wqubmgge afgenomen. Tot een bedi van f 2.689 heeft de genoemde firma v rekend. terwijl er nog een te vordei bedrag van f3.650 openstaat. Betaling bljjft achterwege, omdat de firma oordeel is, dat zjj een gunning heeft het afmaken van de Berghaven. Er ls volgens het gemeentebestuur geen enkel contract gesloten, waarom nu door het college van B. en W. wordt geadviseerd aan de raad een rechtsvordering tegen de firma in te stellen. De leden van de afd. Katwijk vai Chr. bond van kleinhandelaren in aDpelen. groenten en fruit gaan ook plannen maken enkele dagen vacantie te nemen. Ze willen dat om beurten doen in de periode van 7 tot 20 September. Dit is een zaak. die ook het gemeente bestuur aangaat B en W. stellen nuve de vacantieregeling als gevraagd vast stellen. De vereniging tot uitzending v zwakke Katwijkse kinderen heeft in het jaar 1954 uitgezonden 17 kinderen met een totaal van 690 verpleegdagen. Het batig saldo van de vereniging waj 31 December f2 809.99 (v.j. f 2.7171 heeft de vereniging, evenals vorige Jaren, verzocht om een subsidie van f0 50 j verpleegdag of f345 over dat jaar meerderheid van het college van B en ziet geen aanleiding om deze subsidie erlenen De minderheid echter wei. o dat de vereniging bij niet-subsidiëring bepaalde verplegingen niet meer zal kun verzorgen, wat tot gevolg zou heb ben. dat rechtstreeks een beroep op de rheid in die gevallen zou worden ge daan. De raad wordt dan ook voorgesteld 3 gevraagde subsidie te verlenen De uitvinding van 't haAngkaken door Willem Beukelszoon te Biervliet i veertiende eeuw is een zeer belangrijke gebeurtenis in de geschiedenis vai haringvisserij Dit heeft het gemeente bestuur van Biervliet begrepen. Het nagedachtenis van Willem Beukels- 1 eren, door een gedenkteken, v schijnlek een standbeeld, voor hem op te richten, f 20.000 is echter voor Biervliet een wat groot bedrag. Daarom heeft het gemeentebestuur van Biervliet zich andere gemeenten, vissersplaatsen al, gewend om financiële steun, W. vragen nu de raad. dit in na- ng van de gemeente Vlaardingen, it per inwoner of f 260 te voteren. KATWIJK De oudheidkamer is dood, de oudheidkamer leve.... Op 20 Januari 1955 werd een raadscommissie ingesteld ter bestudering van de kwestie der wederoprichting van een oudheicfkair/er. Deze commissie is gereed gekomen met haar werk. Ze heeft de resultaten van haar arbeid neergelegd in éen (uitvoerig rapport, waaraan wij Jiet vplgeode 'ontlpnen. De Katwiikse oudheidkamer dié, op 8 Augustus 1936 werd opgericht, bestaat formeel nog. Het nog overgebleven ge deelte van het bestuur wordt gevormd door de heren N. van Beelen, A. Hi ,oot Jzn (secr.) en W. Groen, de raad oezicht door de heren mr W J. Woi- dringh van der Hoop. C. A. Kruyt, F. E. Meerburg. C. Varkevis«r en .-. V - beda. De bezittingen bestaan uit ee spaarbankboekje met 996,24. een co lectie voorwerpen en een aantal foto' hiefstukken. tekeningen enz. die bijna allen in het souterrain van het raadhuis ijn opgeslagen. Om de voorwerpen enz. in goede staat te brengen zal een bedrag an ongeveer 1000 nodig zijn. De oudheidkamer vertoonde de laat: iren geen enkel teken van leven, terwijl ook het aanbod van het gemeentebestuur het pand Baliuwstraat 55 als onder- ien voor de oudheidkamer te benutten, i opleving van de Kamer tot gevolg had. Op 14 April j 1. schijnt nu het be- van de Stichting besloten te heb ben de Stichting op te heffen. Volgens de acte van oprichting komen le bezittingen bij opheffing van Stichting aan de gemeente Katwijk. De raadscommissie is overtuigd van de nood zaak van de totstandkoming van KATWIJK AAN DEN RIJN Hervormd kinder- en jeugdkoor gaven uitvoering Een zangkoor, dat voor z\jn toekomst zorgt, is die toekomst waard. Hiervan overtuigd, riep het bestuur van het Hervormde zangkoor in Katwijk aan den Rijn, een „kinderkoor" en een jeugdkoor" in het leven. Hopelijk wor den deze jonge koristjes zó bedreven in de zangkunst, dat ze mettertijd waardig zullen zijn, de gelederen van het „grote" koor aan te vullen en te versterken. De kerkzaal, waarin we de eerste offi ciële uitvoering bijwoonden, is niet be rekend op een grote belangstelling. En aangezien die er (uiteraard) voor deze avond wèl was, en de koren zich toch ook moesten kunnen roeren, deed zich het ge brek aan ruimte in menig opzicht gelden. In aanmerking genomen de bezwarende omstandigheden, waaronder ook het lage plafond gerekend kon worden, mogen be stuur en dirigent toch tevreden zijn over deze eerste avond. Natuurlijk drongen zich wel enkele gebreken op. Maar die zijn aan elk begin onafscheidelijk vorbon- den. Vooral bij de kleintjes was het ver band nog üiet voldoende hecht, de kinde ren kijken ook nog te veel allerlei kanten uit. met als eerste gevolg een aantal on gelijke inzetten. Bij de groten is de con centratie belangrijk beter. Over het alge meen bleek de animo groot te zijn*, de kinderen vinden het blijkbaar prettig on der de heer Boelee te zingen. Hij heeft er ook inderdaad slag van. met de jeugd om te gaan. In verschillende liederen bracht hij prettige afwisseling aan, waardoor de belangstelling op peil bleef. Zo traden er enkele malen sollstjes op, in „Hopsa, het- sasa" zelfs twaalf (de maanden van het jaar voorstellend). Het publiek zong hier telkens het slotrefrein. In „Touwtje sprin gen" (ook door het kinderkoor gezongen) gaven drie solo-springsters een levens echte Illustratie. De finale was wei bijzonder aardig. Uit het duister doken één voor één de kleine meisjes, in pyama gekleed, met een bran dend kaarsje in de hand op, totdat het toneeltje vol vlammetjes stond (..Net Kerstmis", zei bewonderend een Jog ach ter ons, hardop). Toen zongen ze allemaal ..Klaas Vaak" van Cath. van Rennea. Het jeugdkoor maakte een aardige beurt in Papa's tuintje" en „De dorpsfanfare", hoewel Papa's waar schuwing nijdiger had moeten klin ken. Hier raken we juist een zwakke stee aan: de voordracht. Die kan nog belangrijk levendiger en plastischer worden. We hopen, dat de heer Boe lee daaraan vooral zijn bijzondere zorgen zal tobden. De voorzitter van het bestuur, de heer M. Marijnis, sprak de beide toegewijde leidsters, de dames Van Leeuwen en Knets, na afloop, op heel waarderende - toe. en ds A. Makkenze (die de avond tevens opende en besloot) dankte de pianiste, mevr A. BaalmaZonne, haar keurige begeleiding en de diri gent voor het werk. dat hij reeds voor de koren verricht heeft. De dames werden met bloemstukjes, de heer Boelee met sigaren bedacht. Jrfh. van Wolfswinkel. Christen Het bestuur van de afdeling van de Ned. Chr. Vrouwenbond verzoekt ons nog nader te berichten, dat de vergadering van hedenavond niet om kwart over acht begint, maar om kwart voor acht. Geref. ouderlingen gekozen Tot ouderlingen in de Geref Kerk wer den gekozen de heren Jac. de Kreek en F Reedijk. Tot diaken werd gekozen de heer J. H. van der Perk. nieuwe oudheidskamer. Zij ziet zelfs li de toekomst de oudheidskamer ii(t<»-oe'«»i tot een streekmuseum, wellicht tot eei museum van de historie en de folklori van de gehele Noordzeekust. Dit is toe komstmuziek. waarom de commissie ad viseert te beeinnen met vederoprichtini van een oudheidkamer Uit de reaetie: van de inwoners en van de gasten zal n de toekomst misschien kunnen worden af «eleid of nog verder geerepen kan wor den. De commisfle beveelt voorts aan ■ekking hehhen. AU In antwoord op dit ranoort steli he1 college van B en W. In de a s. raadszit ting voor- 1. in beginsel te besluiten to de oorlchtlng van een gemeentelijke oud heidkamer 2. In beginsel te besluiten, dat getracht zal worden de oudheidkamer serfd gebouw te verschaffen. 3. commissie van advies van 7 leden In te stellen en direct tot de benoeming var de leden diér commissie over te gaan. 4 De bezittingen der oneeheven Stichtinc De Katwiikse Oudhe'dkamer" in eigen dom te aanvaarden. 5. Ken crediet van f ?7nn beschikbaar te stellen voor de aan schaffing van panelen en standaards voor tentoonstelUnes- en andere doeleinden •n crediet van f 1200 beschikbaar te stellen voor het houden van een tentoon stelling en h»t orgarUornn van lezingen gedurende het a s. badseizoen. Groot gebrek aan Herv. legerpredikanten Synode doet oproep om zich beschikbaar te stellen Het moderamen der Generale Synode in de Ned. Herv. Kerk heeft zich met :n schrijven tot de predikanten gericht naar aanleiding van het ernstig tekort predikanten voor de geestelijke ver zorging der militairen Het moderemen vestigt er de aan dacht op, dat de gelegenheid die door de •rheid aan de kerken geboden wordt de militairen geestelijk te verzorgen dankbaar zou moeten worden gebruikt. De praktijk wijst uit, dat het de Herv kerk niet mogelijk is voor. deze verzor ging het jaarlijks benodigde aantal van 30 predikanten op tc leveren. Daar komt bjj, dat door afvloeiing wegens leeftijd de opbouw voor tijd van oorlog, een bepaald aantal reserve-legerpredikanten nodig ls, die na een vooropleiding van veken. voor één jaar bU de troep te werk worden gesteld Na een Jaar ac- dienst keren de predikanten dan terug naar hun eigen gemeente, waarin voor hun vervanging is gezorgd. Voor deze per 1 April jl, nieuw te be ginnen opleiding waren twintig predikan ten nodig. Hiervoor, aldus het modera men, waren er vier beschikbaar van Ge reformeerde zijde, doch geen enkele van Hervormde kant. Het moderamen dringt er bU de pre dikanten op aan ernst te maken met de vcrantwoordelilkheid die de kerk. ook in deze draagt voor de jeugd van ons volk. KATWIJK AAN ZEE Wat leerlingen van de Chr. huishoudschool presteerden Dr Oveidijkiak opende tentoonstelling in het bijzijn van velen Gistermiddag werd de tentoonstelling van het werk der leerlingen van de Chr. Katwijkse industrie- en huishoudschool officieel geopend. De voor zitter dr G. W. Overdijkink begroette de vele genodigden onder wie enkele directrices en onderwijzeressen van huishoudscholen uit Den Haag en Lei den, enkele raadsleden met hun dames en anderen. Terwijl de heer Kroon een groot aantal kleurenopnamen projecteerde, bra-oht hij zijn gehoor daarbij op onderhoudende wijze met de natuur in aanraking. Door het veelvuldig gebruik maken van tegen licht was de heer Kroon er in geslaagd tot geraffineerde effecten te komen ln zijn prachtige opnamen. Zowel de pro jecties als het gesproken woord boeiden de aanwezigen ten zeerste. De bijeenkomst werd geopend en ge sloten door de voorzitter van de vereni ging, de heer A. Soherpenzeel. Geref. ouderlingen gekozen Tot ouderling bij de Geref. Kerk wer den gekozen de heren D. J. Baalbergen, W. Bentsnijder, J. M. van Kuilenburg en G. J. Minnee en tot diaken de heer J. R. Bloot. Hoog en laag water Donderdag 26 Mei: hoog water 6.23 en 18.54 uur, laag water 2.06 en 14.31 uur. Dank bracht spr. aan het onderwijzend personeel en de kinderen, die het moge lijk hadden gemaakt deze uitgebreide ten toonstelling gereed te krijgen. Spr. her innerde dan aan het feit. dat de school 25 jaren bestaat en wees op het grote belang van onderwijs als dit. Men zegt el eens, aldus spr. „De jeugd is de hoop an het vaderland". Wil dit gezegde aarheid bevatten.^dan zal juist de vor ming van de vrouw, de latere moeder, in het middelpunt van de belangstelling moeten staan. Zich wendend tot de dames huishoudscholen in Den Haag en Leiden verzocht spr. hen vooral critisch te willen kijken naar alles wat er was gebeurde „opdat wij van u leren mo- üerna richtten zich aller blikken op de leerlingen, waarvan sommige als bijna •olleerde mannequins de door hen ver vaardigde kledingstukken toonden. Deze show slaagde zeer. Achtereenvolgens wandelden langs de genodigden leerlln- de primaire opleiding, eerste weede jaar, hulp ln de huishou ding. huisnaaisters eerste Jaar en tweede jaar en costumlères. Tot slot toonde een bruidje zich in vol OTnaat bijgestaan door een snoezig bruidsmeisje De gehele opleiding werd ln een korte spanne tijds getoond, waarbij menig ap plausje opklaterde. Een der leraressen, mej. N. A. Andriessen. gaf zo nodig toe lichtingen en leidde de show met enkele woorden ln. Na de show verspreidde het gezelschap 7,1 ch over de diverse lokaliteiten, waar al het werk van de leerlingen was ge ëxposeerd. Behalve de jurkjes, rokjes, kleedjes enz. enz. waren er het tekenwerk en de resultaten van de lessen in kinder verzorging, terwijl ook het A.V.O.-werk was te bewonderen. Een bezoek aan de beide keukens werd zeer gewaardeerd De leerlingen toonden daar hun bak- en kookkunst. Na de officiële opening volg den de ouders en gisteravond was er evenals vanmiddag, gelegenheid voor het nubliek de tentoonstelling te bezichtigen. Ook vanavoncf kan men nog terecht. V.V.V. wil tijdstip voor vrij baden vervroegen Bij de Ingekomen stukken voor de raadsvergadering van morgenavond is er één. dat vooral het Katwijkse bad leven betreft. V.V.V. heeft een verzoek gedaan om het vrij baden of zwemmen roegen van 16 tot 14 uur. B. en W. stellen voor niet in te gaan op dit 'erzoek. De huidige regeling voldoet uit- tekènd en verder is het college van me ting, dat een rustig en ordelijk strand- gedeelte in het centrum ter handhaving /an het cachet van de badplaats nood zakelijk is. In de strand-commissie waren 1 van de 6 leden ook van mening, dat de huidige regeling voldoet, terwijl de 2 andere leden zich uitsnraken voor vrij baden en zwemmen na 3 uur 's middags K.R.B. besprak het werk Gisteravond hield de KR-B. in het Weeshuis een werkvergadering, waarin voornamelijk ter sprake kwam de actie het aanstaande seizoen. Het feit. dat het strandbezoek jaar op jaar groter uitgebreider wordt, stelt de redding brigade ook voor meer problemen. Voor elligheid der baders is het echter nodig, dat de KRB haar krachten nog gaat ontplooien. Behoudens de vas- •achten. die van Maandag tot Zater dag de posten bemannen, zullen de chtdiensten tijdens de weekeinden in- isiever moeten worden, terwijl dag in dag uit gepatrouilleerd moet worden langs het strand. De discussies werden geleid door de heren A. Parlevliet en W Proost Foto-objecten uit de natuur In Casa Cara vergaderde gisteravond de Amateur-fotografenverenigir.g Kat- Ük. De heer J. H Kroon uit Leiden be-' sprak „Foto-objecten uit de natuur" Spr. deed dit met kleurenprojecties en leidde zijn onderwerp in met te verklaren, hoe hij tot de kleurenfotografie was gekomen. Als groot natuurliefhebber had hij het behoefte gevoeld zijn waarnemin- t te leggen Het was een schitte rend middel gebleken om tot het doel te geraken, namelijk meer kennis te ver garen over tie natuur. Spr. zag deze foto grafie niet als een doel op zichzelf. Vanmorgen zijn ook de vissers te Katwijk gaan aanmonsteren. Maar de foto toont niet het normale beeld van het monste ren. Tal van vissers, vooral jongeren, scholen hier samen voor het politiebureau. Leden van de Centrale Bond deelden pamfletten uit, met een „ver zoenende" tendenz. Vanmiddag tegen twee uur is de eerste groep Katwijkse vissers naar IJmuiden vertrokken. Men wil proberen, nog vóór Pinksteren de eerste Hollandse Nieuwe aan te voeren. De tonnen op de foto doen ons al watertanden.... Foto D. Kruyt Echtpaar veroordeeld lot gevangenisstraf Te 's-Hertogenbosch wefden H. F., zijn echtgenote C. F. K. beiden uit Boxmeer en A. K. uit Vierlingsbeek thans veroor deeld tot resp. twee en een half jaar, drie maanden en een Jaar Zij hadden tezamen en in vereniging geweld tegen personen en goederen gepleegd te Mill in de nacht van 20 op 21 November jl. Het drietal had ruiten ingegooid bij het café Erica en de kastelein A. van Dom die naar buiten kwam dermate verwond dat hij aan de gevolgen daarvan ls over leden, De echtgenote van K. werd vrij gesproken. BEKENDMAKING RIJNSBURGSE PAARDENMARKT Aan de ingezetenen van de gemeente Rijnsburg en omgeving wordt bekend gemaakt, dat morgen, Donderdag 26 Mei 1955, van des morgens 9 uur tot des namiddags 6 uur, ter gelegenheid van de jaarlijkse paardenmarkt, een hoogst zeldzame attractie-verkoop zal plaats vinden bij Goemaat's Manufacturenhandel, Vliet N.Z. 28. Morgen geeft Goemaat namelijk een prachtige partij geglazuurd aardewerk met zeer mooi dessin cadeau! Bekers, ontbijtborden en kop en schotels (bijpassend). BIJ IEDER BEDRAG VAN F 5.— dat U besteedt krijgt U een BEKER cadeau BIJ IEDER BEDRAG VAN F 7.50 dat U besteedt kr«gt U een BORD cadeau BIJ IEDER BEDRAG VAN F 12.50 dat U besteedt krijgt U een KOP EN SCHOTEL cadeau U koopt dus morgen nog voordeliger dan anders b(J GOEMAAT Visserijgolfjes Vlugge Dlnsdagmarkt Het enige schip, dat Dinsdag voor wat vis in de IJmuldense hallen zorgde is de HD 79 geweest, die met 50 kisten schel vis. 70 kabeljauw en gul, 280 makreel en 50 stuks stijve kabellauwen verscheen. De regels kabeljauw liepen voor de ex port naar België op tot f 104 f 80 het stuk en de kisten deden om de f 135. Het binnenland nam de kleine kabeljauw af voor f 108 tot f 100. terwijl de gullen tus sen een mooie f49 en 132 zaten Voor zwarte kool is eveneens goed geld gege ven: f 90 de kist en wijting haalde op tot f32 de kist, terwijl de schelvis varieerde van f 40 tot f30 naar gelang van de groot te. Een paar dagschuitjes voerden wat tongen aan en daarvoor betaalde de han del tussen de f 2,70 en de f 2.25. Vandaag de Medan Gisteravond meerde na een lange rel» de Medan af in de IJmuidense haven, die met 1025 kisten vis, hoofdzakelijk schel vis zijn reis naar de Newfoundlandse wa teren afsloot. Het schip had onder meer 70 kisten roodbaars bij zich. Als tweede trawler marktte de Bergen met 1000 kls- ten vis van 16 Me: en 150 stuks stijve ka beljauwen. terwijl de Gelria aanvoerde 1000 kisten via van 16 Mei met 400 stuks stijve kabeljauwen. De Bloemendaal had tenslotte van 16 Mei 700 kisten vi» en 20 Zoute van de Gelria Wij vernemen, dat de trawler Gelra als eerste dispensatie heeft gekregen van het Bedrijfschap voor het aanvoeren van zoute trawlharing. Als de staking zou voortduren zou het kunnen gebeuren, dat de Gelria als eerste met Hollandse Nieu we binnenkwam. Het schip was vandsng aan de markt en de dispensatie gaat de nieuwe rei» in. De oudste De oudste schepen worden nu de Mana van Hattem, de Polderman en de Bata via van 17 Mei, de Onderneming IV van 18 Mei, de Vlos en de Thorlna met de Vikingbank, de Claesje en de Antje met de Wiron II (van 19 Mei). In uit (Advertentie) D.V. Donderd. 26 Mei spreekt Ds P. P. j. MONSTER in de Kapel der Ned Herv 0 .Scgaar wprden gekozen in oe nieuwe Kerk. Aanvang O uur. j commissie ter contröle van de financiën. BI/NSBURG Bij de damclub werden bekers uitgereikt Betrekkelijk weinig leden, maar onder hen gelukkig vele jongeren, waren aan- ig op de ledenvergadering van de Rijnsburgse damclub onder leiding van de heer .1. Kromhout. Secretaris en pen- •eSter brachten gunstige jaarver slagen uit De belangstelling voor de •ompetitiewedstrijden was niet onbevre digend geweest en onderlinge wedstrij- len werden met veel animo bezocht. De erenlging telt thans 41 leden. De pen ningmeester maakte nog melding van batig saldo van ruim f 700. De ver gadering ging accoor'd met het plan om ln principe met een wagen aan het bloe- deel te nemen, i aardig speechje reikte de voorzitter vervolgens bekers en bekertjes :hillende winnaars uit. De heer A. Vletter, winnaar ln de hoofd- lf niet aanwezig om de Flora-beker in ontvangst te nemen. Ook W. Leeuwenburg en W. Heemskerk, bei den hoofdklasse-rpelers, ontvingen een beker. De gelukkigen uit de eerste klas waren Jac. van Rossem, C. Kromhout, F. A. Verkuil en C. van Delft en uit de tweede klas B. Kromhout, G. van Zuilen en W. Star. De heer D. Perfors ontving een beker voor de beste prestatie in de bordencompetitie De zomercompetitie zal volgende week Donderdag beginnen Vergadering van ingelanden De ingelanden van de polder Morsebel vergaderden gisteravond onder voorzit terschap van de heer J. Kromhout. De voorzitter stelde voor om in het vervolg tegelijk met de ingelanden van de polder Elageest te vergaderen, omdat zodoende een betere samenwerking bereikt kan worden. De rekening over 1954 werd vast gesteld met een batig saldo van f 986,95. De begroting voor 1955 werd bepaald op een bedrag van f 2490,71. Het bestuur werd gemachtigd om wer ken in eigen beheer of in onderhandse aanbesteding uit te voeren. De penning meester, de heer .1 Bogerd. werd décharge verleend De heren C van Egmond en P Koningin en Prins dragen bij voor Stichting '40-'45 H.M. de Koningin en Z-K.H. Prins Bernhard hebben evenals prinses Wilhel- mina belangrijke bijdragen geschonken aan de stichting 1940'45 ln verband met de laatste openbare Inzameling van de stichting. Eerste Kamer volgende week in vergadering De Eerste Kamer is bijeengeroepen op 1 Juni. De agenda vermeldt de volgende wetsontwerpen: Wijziging van de wet beperking cumu latie pensioen en inkomsten; vaststelling van de begrotingen 1953 en 1954 van Nieuw-Guir.ea; bevestiging van het be sluit bewindsregeling Nieuw-Guinea en ststelling van een tariefwet Nieuw- Met ingzng van 1 Juli i» aan mr H. van der Beke Calienfels, voorzitter en is secr.-penningmeester van het be- der visserijen op de Zeeuwse stro- te Middelburg en lid van dat be- voor het district Thoien en St Phi- Iipsland. met de gemeenten van Noord- Brabant aan de Zeeuwse stromen gren zende, op zijn verzoek eervol ontslag uit deze functies verleend, met dank zegging. Binnengekomen: KW 63. Vertrokken: KW 155, 51. 107, 128, 40 85, 89. 126, 125, 166, 162, 65. 169, 26 20. 17. 114 59, 123. 21, 77, 71. 35, 30, 60. 34. 62. 72, 36 210 88 133, 53, 27 en 12. Brandje Gisteren is de Velsense brandweer voor een onschuldig brandje aan boord van de KW 39 „Helena" van de rederij Kenne- merland, die in de Vissershaven lag, uit gerukt. Het vuur ln de motorkamer was snél bedwongen. L1SSE Christen-vrouwen Heden, Woensdagavond zal de afdeling van de Christen-vrouwenbond het 25-jarig bestaan herdenken in een feestelijke ver gadering in Rehoboth. NOORDWIJK Christenvrouwen bijeen De afdeling V8n de Ned. Christen vrou wenbond is gisteravond o.l.v. mevrouw Hoogstraten—van den Haak bijeen ge weest. De vergadering droeg een huis houdelijk karakter. Hoofdschotel der be sprekingen was de aanstaande reis. Op voorstel van het bestuur zal die reis worden gemaakt naar Alkmaar. Daarna wordt een excursie gehouden naar de linoleumfabrieken in Krommenie. Voorts voert de tocht naar Volcn- en Am sterdam. Bij het punt bestuursverkiezing werd medegedeeld, dat op aandrang van het hoofdbestuur was besloten het afdllngs- bestuur in te krimpen met éón lid. In de vacature mevrouw Hordijk, die af tredend was, zal daarom geen nieuw lid worden gekozen. Voor de vacature me vrouw Zwitser zal het bestuur nog can- didaten stellen. Mevrouw Schut decla meerde. Een zangkoor o.l.v. mevrouw Kapteyr-Wassenaar zorgde voor de mu zikale omlijsting van het progrmama. Show in Palace-hotel Op uitnodiging van de directie van het Palace-hotel gaf de firma Schröder gis teren in genoemd hotel 'n show van bad en strandkleding. Er werden smaakvolle bad en strandensembles getoond, com plets. badjassen, /.oppers en ook wan deltoiletjes. cocktailjurken en avondja ponnen in grote verscheidenheid. Bij passende hoeden werden getoond door de firma's Joop Knoppers en David Bos, niet alleen van Ned fabrikaat, ook van buitenlands, o a. van het bekende Engel modehuis Horrockses. Verder waren creaties te bewonderen van de firma Sambo, van het Italiaanse modehuis Mirsa en inzendingen uit Amerika en Zwitserland. De show werd gadegesla gen door een zeer internationaal gezel schap, waarin zich ook dc Portugese consul in ons land bevond. Ook waren leden van de Amerikaanse ambassade aanwezig. De belangstelling voor de show was zo groot, dat velen moesten worden teleurgesteld. De directie van 't Palace- hotel overweegt daarom in het aanstaand en nog eens een dergelijke show te WARMOND Wondertuyn Vrijdag open Vrijdagmiddag van 4 tot 6 uur wordt de openingsreceptie gehouden van het um en de lusthof „Wondertuyn Warmond", 's Avonds om 7 uur gaat het restaurant „d*Vy£f Kreeften" open. Mej. Caapmrl Jubileert Ter gelegenheid van het feit, dat mej. R. Caspari 35 Jaar geleden hl het onder- kwam, wordt morgenmiddag van half drie tot half vijf in hotel De Zon receptie gehouden, waarbij ook de leerlingen van de school met de bijbel snwezig zullen zijn. ZOETERWOUDE Achtvoudig Jubileum De heer C. P. J. Paardekooper viert morgen zijn veertigjarig jubileum al» secretaris-penningmeester van de volgen de acht polders: Grooten Polder, de Zwet- Grooten Blankaartspolder, de Oost Vlietpolder, de Hofpolder. de Oost- en Westbroekpolder, de Geer- en Kleine Blankaartepolder, de Oud Gelderwoud- schenpolder. de Kleine Cronesteinschen of Knoyterpolder. Morgenochtend om tien uur wordt hij in café Landzicht door de besturen van acht polders gehuldigd. RIJNSBURGSE PAARDENMARKT Tijdens de paardenmarkt geven wij bij aankoop v. f 2.50 EEN LUCHTBALLON CADEAU. Wij ontvingen een nieuwe party va*i de NIEUWSTE DAMESBLOUSES POPLIN DAMESROKJES RODIA DAMESSHAWLS te^en zeer voordelige prijzen. ZIE DE ETALAGES. BLEICHRCDT - voor betere textiel

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 7