Op roep van de Kerken aan bezoekers van E '55 L= Puzzle Jl 13 1 Aviolanda vertoont zijn onbemande vliegtuig Reclame-televisie op E '55 is klaar voor morgen ÉffijraaarK «2* 1 2 DINSDAG 17 MEI 1955 GODBRON VAN ALLE ENERGIE Grootse evangelisatie-campagne in de Maasstad (Van onze Kerknieuwsredacteur) BRON VAN ALLE ENTRGIE: GOD. Dat opschrift »l men weldra op verschil lende in het oor lopende punten In de Maawtad kunnen lezen. Grote horden zullen op verschillende kerkgebouwen, zowel prote»tunt»e als rooms-katholieke, worden geplaatst. Zo zal, voor het oog der wereld, de Kerk als één geheel haar getuigenis laten horen, als In de komende dagen duizenden naar Rotterdam komen om de E '55 te zien. By de grote verkeersaders zullen deze borden op de kerken onmiddellijk de aandacht trekken Het Convent van Kerken van Rotterdam heeft voorts besloten in alle hotels en lokaliteiten der V.V.V. aantrekkelijke, goed verzorgde folders neer te leggen, waarop alle kerkdiensten en activiteiten in de Maasstad zullen worden vermeld. Ook in de Rotterdamse trams zullen gedurende drie maanden transparanten wor den aangebracht. De uitvoering van deze actie geschiedt geheel voor rekening van de bU het Convent aangesloten kerken. Vsn Protestantse zijde zijn de activi teiten gebundeld in de Stichting Inter kerkelijk Actie Comité F. 55. die zich ten doel stelt de van verschillende zijden ge rezen plannen te coördineren en de uit voering financieel mogelijk te maken. In dit actiecomité werken o.m. samen het Comité Alledagkerk, actie De Open Deur en de Interkerkelijke Evangelisatie Stichting te Rotterdam-Zuid, alsmede leden van het Ned. Bijbelgenootschap. Het Convent van Kerken heeft contact opgenomen met de kerken in Rotterdam om haar getuigenis door gebed te onder steunen. Aan alle kerken is verzocht op Zondag 22 Mei de kerkdienst min of meer In het teken van deze actie te stellen. Het Convent heeft unaniem beslo'en In overweging te geven een eensluidend gebed te bidden in alle kerken en hier van een gedrukt exemplaar neer te leg gen op alle plaatsen. In dit gebed wordt dank gebracht aan de Almachtige, die ons volk de kracht verleende om te herrijzen. Besloten wordt met een bede. ook tot geestelijk herstel en tot het levend worden van he*, ge loof. Grote borden De Stichting zal voorts borden met op schriften laten aanbrengen bij de ver schillende Protestantse kerken. De opschriften van deze borden luiden als volgt: Jezus zegt: Zonder Mij kunt gij niets doen. Energy for life, Jesus Christ. Let the Word of Christ dwell In you richly Mij Is gegeven alle Macht. zegt Christus. Je suis la lumiére du monde dit Jésus. Ohne mich könnt Ihr nichts tun, 6agt Jesu». Jezus zegt: Ik ben h»t Licht der wereld. BU de Noorse kerk zal over enige ken een ruim acht meter hoog kruis den opgericht. Het zal op de contouren worden verlicht met groen neon. Van 17 Juni tot en met 16 Juli zal ge durende tien minuten In het televisie- gramma een toespraak worden gericht de bezoekers van de E 55 om zo men ie bereiken, die men normaal moei- IUk onder het gehoor krijgt. De Alledagkerk is in de verzorging van het programma betrokken. De uitvoering geschiedt oJ.v. de heer Erik de Vries, die de uitzendingen van De Open Deur voor het I.K.O.R verzorgt. Hoewel dit project nog slechts ten dele financieel is gedekt, meende het bestuur van de Stichting op grond van ontvang sten, toezeggingen en de vlotte wijze, waarop tot heden steun werd verleend te moeten inschrijven voor deze actie. Enorme kosten Er wordt een beroep gedaan op alle be langstellenden van hun medeleven met dit imponerend getuigenis der kerken, biyk te geven door naar vermogen bij te dragen. Enorme kosten moeten worden gedekt, maar de vingerwijzing naar Bo ven mag rond de E 55 toeh zeker niet ontbreken. BUdragen ten behoeve van de Stichting InterkerkelUk Actie-Comité E 55 kunnen worden gestort op het gironummer 650225, ten name van de Stichting of op bank rekening van de Stichting bU R- Mees en Zoonen. De Stichting is In principe bereid aan elke actie, welke wordt ondernomen tot het verspreiden van de Kruisboodschap tijdens en rondom de E 55, financiële en morele 6teun te verlenen, ongeacht ker kelijke achtergrond. Het adres van de Stichting is: postbus 640. Rotterdam. Op de E '55 fe zien In Den Haag werd de film gedraaid Gisteren werd in het gebouw van hel Koninklijk instituut van ingenieurs te Den Haag voor marine-, landmacht- en luchtmachtvertegenwoordigers en de pers een film vertoond die een beeld gaf van Aviolandas nieuwste creatie, de AT-21. een toestel dat van de grond af via elec- weg te besturen ls. aether als op alle soorten benzine werken. Men is dus niet afhankelijk de dure vliegtuigbenzine Wanneer de electronische bestuurder op de grond of aan boord van een s de vlucht van het onbemande vliegtuig wil doen beëindigen, drukt hij in de stuur hut op een knop. Het resultaat is. dat aar de achterzijde van het vliegtuig gemon teerde parachutes opengaan. Door de schok die hiervan het gevolg is. stopt di motor en het vliegtuig komt bungelend i aan de enorme ..paraplu's" veilig omlaag. Daar het toestel uit vele schotten en schoteltjes is opgebouwd, is zij als 't ware een spons die b'ij het neerkomen in water blijft drijven. De AT-21 kan ongeveer twee uur in de lucht blijven. In de grootst mogelijke herrie Er is een voorraad van 36 programma's (Van onze speciale verslaggever) TJET MEEST efficiënte deel van de bedrijvigheid speelt zich op de in de meest onbeschrijfelijke herrie af in een houten bouwsel vlak bij restaurant Bellevue. Het is de televisie. De televisie, waar iedere fout direct door duizenden kijkers gezien wordt, de televisie, waar iedere misgreep geld kost, waar elke tekortkoming storend werkt. zekerheid over de betaler. Er ls een pop pentheater van Don Vermeire en van Joop Geesink, Cees de Lange treedt op Snip en Snap kortom u krijgt heeft De AT-21 is, zoals wij reeds meldden, een toestel dat geen bemanning heeft van de grond, eventueel van een schip af electronisch kan worden bestuurd. Het egtuig is ongeveer zes meter lang. en spanwijdte van circa vier meter gewicht van ongeveer 300 kg. Het p de luchtvaartafdeling van de E 55 en zijn. De rechte smalle vleugel is •n cyiindervormlge romp gemonteerd. Onder deze is een stuwstraalmotor aange bracht die zowel op alcohol, petroleum. Niet zonder enige trots toont ir J. A. de Vries, onder-directeur van de N.V. Aviolanda, een model van de AT 21, het eerste Nederlandse piloot- loze vliegtuig. Ook in West-Europa is Aviolanda een van de eerste bedrijven die zich bezig houden met de bouw van een mechanisch bestuurbaar toestel 't Verklaard» alfiiekl Interesse voor de Congo De reis van de jonge koning Boude- wijn van België naar de Congo vestigt de aandacht op dit belangrijke, maar iet wat vergeten deel van de wereld. In de naaste toekomst wordt dit gebied geheel aan de vergetelheid ontrukt, omdat een aantal journalisten koning Boudewijn op zijn reis zal volgen en over zijn erva ringen zal schrijven. Tot deze journalis ten behoort ook een onzer redacteuren. Binnen afzienbare tijd kunnen onze lezers dus een oogetwijfeld zeer interessante artikelenreeks over het enorme over zeese rijk van onze Zuiderburen lezen. Onze speciale verslaggever zal wel licht ook een kwestie behandelen, die in de Belgische zakenmilleux ernstige onge rustheid heeft doen ontstaan, n I. het de aocialistisch-liberale regering. Amerik. firma's en technici in te schakelen bij de economische ont sluiting van de Con go. Zo zou er sprake zijn van de bouw van een enorme electrische centrale, die eenmaal voltooid evenveel stroom saJ leveren als geheel West-Europa in 1952 verbruikte. Men is van oordeel, dat de capaciteit van de nleüwe centrale veel te groot Is. De Congo zou er geen behoefte aan heb ben en bovendien zou de regering de kos ten ervan onderschatten. Voorts verwijt men de regering, dat zU zich tegenover Amerikanen te zeer gebonden heeft. De plannen werken enerzijds een onge wenst dirigisme in de hand en brenzen anderzijds het gevaar met zich mede. dat het buitenland in de kolonie een te grote invloed krijgt, hetgeen naderhand wei eens betreurd zou kunnen worden De regering te Brussel heeft hierop geantwoord, dat de zaak wordt overdre ven en dat alles wel zal meevallen, maar daardoor Is de ongerustheid, die in bij de Congo geïnteresseerde kringen leeft, niet weggenomen. Intussen zijn de plannen nog niet zo definitief, dat er niets meer aan veranderd kan worden. Op dit punt heeft de regering in haar antwoord geruststellend geluid laten horen. Door het bezoek van koning Boudewijn komt deze kwestie wellicht opnieuw de voorgrond. We «Un benieuwd of de koninklijke reis nog van invloed zal zijn op de besluiten van de Belgische rege ring. U stelt het u voor als een schoonge veegd vertrek, waar bedaarde mannen weloverwogen dingen doen het is de ootste keet die men zich maai denken »n; u maakt u een voorstelling van een epel functlonnerend bedrijf, waar ieder- •n op zijn plaats zit. stil en verant- oord werkt het Is een lawine van mis verstand en een gekkenhuis van onver wachte haast en verwarring. Maar één ding valt op in die tijdelijke studio, die In enkele weken in het Park Is gebouwd: ls teamgeest en de uitzendingen komen U kent de voorgeschiedenis: op de E 55. e morgen geopend wordt, brengt men bijwijze van experiment en alleen be stemd vojy het tentoonstellingsterrein commerciële televisie, televisie dus. waar de programma's worden betaald door grote maatschappijen en instellingen, dia >n die ..sponsoring" ook wel degelijk op ?t matglazen scherm doen blijken. De programma's zijn nu samengesteld j de betalende adverteerders (het Engei- woord „sponsor" is onvertaalbaar) ge vonden. Maar de programma's zijn meest- inig met reclame doorregen; in. de meeste gevallen beperkt die reclame zich door een inleidi.ig „Dit programma wordt igeboden door en een slot (Dit programma wérd uAls Wim Kan zijn praatje bij het uit elkaar gehaalde televisietoestel geeft, komt daar de naam de sponsor niet eenmaal in voor. ais Hetty Blok haar verkwikkende kolder „Huisconcert" oplepelt, blijft u in on- bloemlezlng uit Neerlands lichte r die kunt u op het tentoonstellingsterrein zien op de schermen van ongeveer 150 ontvangapparaten! 36 Programma's Er Is een voorraad van oo pro0iamrna's, waarvan er voorlopig 12 gebruikt worden. Later voegt men hier nnsschten nog een „quis-sbow" aan toe. en later breidt men ook de aankondigingen, mededelingen en slagzinnen tussendoor uit. En als er geen commercieel programma worot vertoo gaat de reportagewagen op stap en alles, wa op t de bouw v studio :rgde a 1 miliioen aai ie technisch) e brengen eer kosten om de programi half miliioen plus nog die programma's zelf. En dat alles betalen de sponsors.... En als men uit vroegere strubbelingen zou neobcn opgemaakt, dat de Stichting Televisie '55 ae „gewone" televisi kwaad hart toedroeg, dan kan men van genezen, als men hoort dat de Ne derlandse Televisie Stichting bij haar op namen van de opening der expositi de Koningin, gebruik kan maken maken van de apparatuur, die op de E 55 staatOf dit ook bij latere portages voor de televisie-vereniging het geval zal zijn, staat nog niet vast, het is wel waarschijnlijk. De Jaarlijkse dodenherdenking door de vereniging 8 R.I.-1940 wordt dit gehouden op tweede Pinksterdag op de militaire begraafplaats te Rhenen. In Frankrijk denkt men over de afschaffing der einddiploma's Ook Bijbelgenootschap op E '55 Ook het Ned. Bijbelgenootschap zal op de E '55 vertegenwoordigd zijn. Onder het motto: „De Bijbel Energiebron" wordt een stand ingericht, waar men een deel kan zien van de sedert 31 December gereed gekomen 1087 vertalingen van de gehele Bijbel of van Bijbelgedeelten. Tevens wordt Iets getoond van de vele xemplaren der in Januari 1952 gereed gekomen Nie;iwe (Nederlandse) Verta ling). waarvan tlians een half miliioen exemplaren zijn verkocht. Getoond wordt ertalingsarbeid gedu rende tientallen jaren door talrijke ge leerden. alsmede van de samenwerking van de genootschappen in de „United Bible Societies". Ds P. Sierat vertrokken naar Nieuw-Guinea Met het m.s. Japara van de Kon. Rot terdamse Lloyd is ds P. Sierat uit Leiden met zün echtgenote, naar Nieuw-Gulnea vertrokken, waar hij voorganger wordt van de Protestantse kerk te Manokwari De vorige week Zondag werd ds Sierat als zendingspredikant van de Hervormde Kerk hiertoe namens de classis Den Haag en omgeving afgevaardigd in de Haagse Bethlehemkerk. Dinsdag trad hij in het huwelijk met mej. A. van Cittert. Denderleeuw kriigt 4 Juni zijn Chr. school De school met de Btibel te Dender leeuw in België, die gebouwd is mede dank zU een groot aantal giften uit Ne derland, zal Zaterdag 4 Juni wordén ge opend. In de Prot. kerk te Denderleeuw zal een bijeenkomst worden gehouden, waarin ds H. J. Hegger een kort dank woord zal spreken. Daarna zullen geno digden en kinderen naar het schoolge bouw trekken waar de voorzitter, de heer J. Bruggeman. de school officieel zal openen. Hulp voor waleischap op Schouwen Van on In e minister Algera medegedeeld, bereid zijn 90 pet van de kosten van de oever- voorzieningswerken, welke geraamd wor den op f 1.040.000. ten behoeve van de noordkust van het waterschap Schouwen voor rijksrekening te nemen. Uiteraard behoudens goedkeuring door de Staten- Generaal van het suppletoir aan te vragen bedrag. De regering ziet de besluiten van hel Landbouwschap om het Land van Maas en Waal en het Rijk van Nijmegen te stel len onder de Gewestelijke Raad var Noordbrabant niet als strijdig met he. algemeen belang: zij zullen dan ook niet vernietigd worden. Dit heeft minister Staf meegedeeld in zijn kwalitiet van minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening ad interim op schriftelijke vragen van het socialistisch Tweede Kamerlid dr Vondeling. Beroepingswerk Ned. Herv. Kerk Beroepen: te Hoek (toez.) J. F. Wa- gener te Zoutelande; te Hoogeveen (toer) J. Ch. W. Kruishoop te Meerkerk; ti Gieterveen A. W. Lenderink. cand. t« Almelo. Aangenomen: naar Berkel en denrijs (toez.) G. van Noordennen zendingspred. te Borneo, Schiedam, e d a n k t: voor Rotterdam-Delfsha. J. T. Doornenbal te Oene (Gld.)voor Kampen J. v. d. Velden te De Bilt. ingenomen: de benoeming vic. te Eefde (Gld.) A. A. Bos, cand. ta Middelburg, die bedankte voor ben. tot e Zeist. Geref. Kerken roepen: te Hemelum S. Veen te Groningen; te Hijken J. Booiatra •and. te Arnhem; te Hallum M. D. Ge- leynse te Winsum (Fr.); ie Apeldoorn (vac.-wijlen P. C. de Bruyn) G. Meynen te Hilversum Aangenomen: naar Surhuisterveen H. Hazenbërg te Siddeburen. Bedankt: voor Wolvega H. B. Wey- land te Hasselt. Geref. Kerken Art. 31 Beroepen: te Gouda Jac. v. Nieuw, koop te Amsterdam-C.; te Meppel J. m. Zinkstok, prop. t'e Kampen. Cbr. Geref. Kerken Beroepen: te Nieuwe Pekela L Floor te Opperdoes; te En6chede-Oost W, Heerma te Groningen. Doopsgezinde Broederschap Aangenomen: de ben. tot staf functionaris bij de Prov. Overijss. Stich ting voor cultureel werk ds J. G. v Ben te Gorredijk. Parijse correspondent) De lange werkdagen worden niet gecom- .t.n penseerd door de bijna drie maanden Een momenteel naar de wenselijkheid--van onderwijsher vormingen in Frankrijk. Hoewel haar eindrapport nog niet is gepubliceerd*, zijn toch gegevens bekend geworden, waaruit blijkt, dat de voorgestelde wijzigingen zeer ingrijpend zullen zijn. Men wil niets mindgr dan de eindexamens afschaffen en het Franse onderwijs meer instellen op de practijk van het leven. De federatie van ouders, alsmede de dagbladpers, heeft er bij herhaling op ge wezen. dat een ernstige leerling van een Franse middelbare school overbelast is met huiswerk en veel te lange werkda gen moet maken. De middelbare scholen beginnen in Frankrijk reeds om acht uur en houden met huiswerkprogramma's de leerlingen vast tot zeven uur n.m. Maar de meeste leerlingen slagen er niet in hun werk binnen dit tijdsbestek gereed te hebben en moeten ook thuis nog blok ken. Het gevolg is dat de jeugd veel te laat naar bed gaat. Een groot dagblad in Parijs verklaarde dezer dagen dat vol gens de rapporten van de artsen momen teel een generatie van intellectuele ze nuwlijders opgroeit en men de jeugd meer rust en meer slaap moet gunnen. .lesprogramma te vereenvoudigen, te ont doen van overtóllige, weinig practische onderwerpen en de vacantiedagen gelijk matiger over het jaar uit te strijken. De commissie blijkt de ouders en leer lingen tegemoet te willen komen en zelfs nog verder dan men had durven hopen, want zij zal onder meer ook voorstellen de eindexamens te laten vervallen. Leer lingen van de lagere scholen moeten reeds een eindexamen afleggen teneinde het diploma te verwerven, dat ze „ge schoold" zijn. Een struikelblok voor velen is wat we In Nederland einddiploma H.B.S. of Gym nasium zouden noemen en hetgeen we in FrankrUk aanduiden met „baccalauréat" Dit examen bestaat uit twee delen. Het eerste gedeelte wordt afgelegd na zes studiejaren en het tweede een jaar later, hetgeen dus betekent, dat de H.B.S. hier zeven jaren duurt voor iemand, die daar na op een universiteit wil gaan studeren Duizenden brlllante leerlingen, die steeds werden bevorderd en redelUke of goede resultaten behaalden sakken jaar in jaar uit door examenvrees of doordat de op gaven te moellUk ware: De commissie wil nu ook dit eindexa men zonder meer afschaffen gen door een einddiploma, te verstrekken aan alle leerlingen, die goede punten be haalden tijdens hun studie. Het punten- gemiddelde is op deze wijze van doorslag gevende betekeni Tegen de 48-jarige aannemer H. T. uit Nieuwenhagen is in Maastricht dri' maanden geëist wegens het veroorzaken van een aanrijding onder invloed sterke drank. De 27-jarige naaister J. Heinen werd hierdoor ernstig gewond. T. was na de aanrijding doorgereden. WONDEN, SCHRAMMEN 23. Hij had wel verwacht dat ze hem naar z'n werk zou vragen zodra de gelegenheid zich voordeed. Maar hij wist evenzeer, dat hij 't on prettig vond er op te moeten antwoorden... Hij had niets meer geschreven, niets. Aan tijd had het hem in Rotterdam niet ontbroken, noch aan gunstige omstandigheden. Maar hij kon eenvou dig z'n gedachten niet bij het schrijven be palen... ..Eerlijk gezegd, niet veel", bekende hij. „Zo goed als niets." „Oh. hoe komt dat? Door mij toch niet?" ..Misschien wel," p'.aage hij. tegen haar be zorgdheid in opzettelijk zorgeloos. Alsof 't hem maar weinig schelen kon of hij opschoot met z'n pian of niet, trok hij haar dichter tegen zijn nat te jas. haar arm vaster in de zijne sluitend... Maar dit was Ieneke niet voldoende. „Zie je wel! Dat is nou. waar ik juist zo bang voor was! En later verwijt je 't me. Niet? Ik weet 't wel zeker! Je kunt jezelf nu misschien wat wijs maken, maar up de duur is je eerzucht toch veel sterker dan je liefde. Dat heb ik allang gemerkt Ze wilde zich van hem losmaken, als besloot ze. weer terug te komen op het besluit, dat haar brief wel genegeerd kon worden. „Wat wring je nou"' Nee. loslaten doe ik je toch niet!" Stevig meld hij haar pols onkneld, die tus sen zijn benige koude vingers warm aanvoelde, net een warmdonxig vogeltje ..'k Zou trouwens niet weten, waarom liefde en eerzucht niet te combineren zijn." beweerde Louis. Ieneke klaagde half lachtend, half huilend, dat hij te hard kneep en haar pijn deed. Maar eerst moest ze beloven niet meer zo dwars te wezen: pas toen ze dit beloofd had, liet hij haar wat vrijer... Maar hoe het ook zij, toch was het heerlijk weer samen te wezen, en omsloten door het rit selend duister, te genieten van de zekerheid, dat het weer goed was tussen hen. Ze bereikten de straat»cg, waar weinig verkeer meer voorbij kwam en waar slechts een enkele keer een zoevend autootje met fel licht de duis ternis even in tweeën spleet... Ze hielden het rijwielpad, daar hadden ze de vaste tegels onder de voeten, dat liep prettiger dan op de bospaden. Als bij afspraak liepen ze nog een eindje het tuinmanshuis voorbij, om het samenzijn te rekken. „Hè, 'k vond het echt gezellig bij jullie", zei Ieneke. „Ja?..." en Louis dacht aan Geerts grappen makerijen, aan de opwinding van de dikke zwar te Annemieke, die per se probeerde te winnen met sjoelen, maar het had moeten afleggen var. zijn vaders bedaard overleg; hij dacht aan de tamme kastanjes, die ze hadden gepoft in het fornuis, en niet te vergeten, zijn moeder met 'r grote pan chocolademelk... 't Had Lou.s moeite gekost zich in dit alles een beetje thuis te voelen. Hij voelde het als een opluchting, dat soort ge zelligheid achter de rug te hebben En hij moest er als 't ware door Ieneke's ogen op terugzien, om er zich achteraf niet uit de hoogte over uit te laten. „Weet je", vervolgde Ieneke, „bij ons thuis hebben we 't nóóit es zo Sinds m'n moeder ge- CUuveA is, hebben we 't geen éne dag meer echt gezellig, 'k Heb het al dikwijls genoeg gepro beerd. maar je kunt vader of Nera nou nooit eens meekrijgen om iets leuks te doen. of iets uret- tigs. Ze waarderen het niet eens als ik iets be dacht heb, als ik iets extra's kook bijvoorbeeld... En met spelletjes hoef je helemaal niet bij ze aan te komen... Ik vraag heus niet véél voor me zelf, maar er zijn dingen waar je toen soms echt naar verlangen kunt... Heb jij dat ook?... Al is 't enkel maar een beetje hartelijkheid onder me kaar, of eens een woord van waardering. Maar dat mis je bij ons ten enen male. Er is niets zo ontmoedigend! En vooral als Nera dan óók nog weg is, en ik de hele avond alleen zit met m'n vader, die almaar in ouwe preken zit te le zen. o. vreselijk! Dan overvalt me dat gevoel van eenzaamheid soms zó, dat ik wel ineens zou kun nen beginnen te huilen." Louis begreep maar slecht, waarom Ieneke dit alles ophaalde nu ze sameD, en gelukkig waren, en vroeg: „Nu zul je je toch niet eenzaam voe len?" „Nee, vanzelf niet", antwoordde ze. ,,'k Kan niet zeggen, hoe anders ik me voel, nu jij er weer bent..." En ze wilde weten: „Heb je heus de hele reis naar hier gemaakt omdat je houdt van me?„. Ik kan 't haast niet geloven, zie je..." Wat later begon ze opnieuw: „Als je moeder* dood is. dan kun je gerust zeggen, dat je geen eigen thuis meer hebt. Ik kan wat dat betreft soms echt jaloers zijn op Annemieke." „Daar zijn ze thuis met hun veertienen." „O. weet ik niets van", deed Louis onverschil lig- „Weet je dat niet eens? In elk geval, 'k vind het een leuk stel, zij en jullie Geert. En ze houden véél van elkaar ook. Dat kun je aan alles mer- Annemieke interesseerde Louis bitter weinig maar het ontging hem niet, dat z'n Ieneke om méér redenen jaloers scheen op dat kind. Nieuws uil de West Voorafgaande aan het bezoek van het Koninklijk paar in October aan de Ne derlandse Antillen zal een tentoonstelllni over Nederland naar Aruba en Curagao worden gestuurd. De heer F. J. C. Beaujon, de An tilliaanse minister van financiën, is gli- teren naar Nederland vertrokken om zijn collega van economische en vaartszorg E. J. van Romondt op de gadering van het coördinatie-college dii dit jaar in Den Haag wordt gehouden, d« Antilliaanse regering te vertegenwoordi gen. Bij de Waaigatbaai te Willemstad een 12 meter hoog monument verrijzen, vervaardigd door de Amsterdamse-Ita liaanse beeldhouwer Carasso. Prof. Boerman rector-magnificus Econ. Hogeschool Tot rector-magnificus van de Ned. Eco nomische Hogeschool voor het studiejaa: 1955-'56 is benoemd prof. dr W. E. Boer man en tot secretaris van de senaat dr J. Wisselink. Academische examens kum; W G Kostei Oosterbeek. Ingenleursex ci'viel-lng) Maduki Umar, Delft. Ingenleursex vliegtuir bouwkundig ingenieur: R H Pegel. Rotte: NIJMEGEN. 16 Mei Geslaagd voor ca politieke en sociale wetenschappenW F Boshouwers, Nijmegen Doet psychologie: (Wuidt vervolgd) WOENSDAG 18 MEI Hilversum I. 402 m. NCRV: 7.00 Nieuws en S O.S.-berichten 7.10 Gewijde muziek 7 45 Een woord voor de dag 8 00 Nieuws en weer bericht 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken 9 30 Voor de vrouw 9.35 Waterstanden 9.40 Gram. 10 30 Mbrgendienst 11.00 Gram. 11.20 ..Dossier 333". hoorspel 12.30 Land- en tuinboiiwmede- delingen 12.33 Gram. 12.53 .Nationale Ener gie-Manifestatie 1955 te Rotterdam" repor tage 13 00 Nieuws 13.15 Metropole-orkëst 14.00 Gram. 16.00 Voor de Jeugd 17.20 Gram. 17 40 Koersen 17.45 Orgelspel 18.10 Viool, clavecim- bel en cello 18 45 Spectrum van het Chr. organisatie- en verenigingsleven 19.00 Nieuws en weerbericht 19.10 Kamermuziek 19.30 Bui tenlands overzicht 19.50 Gram. 20.00 Radio- krant 20.20 Symphonle-orkost (In de pauze: plm. 21.20 „Lenin, der organisator der Partij" caus.i 22.35 Intern, evangelisch commentaar 22 45 Avondoverdenking 23 00 Nieuws 23.15— 24.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II. 298 m. VARA: 7.00 Nieuws 7 10 Gram. 7.15 Gymnastiek 7.30 Gram. 7 45 Even opkrikken 7.50 Gram. 8.00 Nieuws 8 18 Gram. 8 45 Voor de hulsvrouw 9 00 Gymnas tiek 910 Gram VPRO: 1000 Schoolradio VARA: 11.20 Gram 10.25 Opening onderwijs- r en gres van de P.v.d A. 10.45 Gram 10.55 Opening E-55 11.30 Gram. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen 12.33 Voor het platte land 12.38 Lichte muziek 13 00 Nieuws 13.15 Tcntoonstelingsagenda 13.18 Dansmuziek 13.50 Gram 14.00 Medische kroniek 14.10 Gram. 14.30 Voor de jeugd 16.00 Voor de zieken 16.30 FrankrUk. Nat. Progr. 347 m. 12.00 Orktf concert 13 00 Nieuws 13.20 Kamermuziek 14J Nieuws 18.30 Amerikaanse uitzending 191 Gram. 20.02 Polyphone-muziek 20 57 Grit 21.00 Hoorspel 22.33 Gram. 22.45 Kamermuw 23.45—24.00 Nieuws. Brussel. 324 m. 12.00 Gram. 12.30 Weert» richt 12.34 Gram. 13.00 Nieuws 13.15 Romr tische muziek 14.00 Schoolradio 16 00 Koer* 16 02 Koorzang 16.15 Orkesteoncert l'l Nieuws 17.10 Strijkkwartet 17.45 Gram. 111 Boekbespreking 18.00 Gram. 18.30 Voor 1 soldaten 19.00 Nieuws 19.40 Volkszang W Hoorspel 21.10 Chansons 22.00 Nieuws 2L Klankbeeld 22.45 Gram. 22.55—23.00 Nieuws Brussel. 484 m. 12.00 Gram. 13.00 Nleu» 13.15 Gram. 14.15 Orkestconcert 15.00 Gra: 17.00 Nieuws 17.15 Gram, 19.30 Nieuws 20» Orkestconcert 21.30 Amerikaanse muziek 22* Nieuws 22.15 Gram. 22.55 Nieuws. Engeland. BBC European Service. Ultze dingen voor Nederland: 22.00—22.30 Nieuw Feiten van de dag; Engelse les voor begin» lingen. les 37, deel 2 (op 224 en 75 m 3~ T~ 5 17.35 Gitaar-ensemble 17.50 Regeringsuitren ding; Rijksdelen Overzee: „De Koninklijke Landmacht in Suriname" door F. van der Linde van Sprankhulzen 18.00 Nieuws en commentaar 18.20 Actualiteiten 18 30 Accor deonorkest 19 00 Kinderliedjes 19.10 Cause rie over het onderwys-congres v d. P.v.d.A 19 25 Vara-varia VPRO: 19 30 Voor de jeugd VARA 2110 Nieuws 20 05 Gev programma voor de soldaten 21.00 ..De les van Hiroshima en Nagasaki", caus. 2115 Een doorsnee van Doorsnee 21.35 Lichte muziek 22 00 .Die goeie Alfred", hoorspel 22.25 Strijkkwartet 23 00 Nieuws en S.O.S-berichten 23.15 Socia listisch nieuws ln Esperanto 23 20 Pianomu ziek 23 40—24 00 Gramofoonmuziek. lo i'i. 19 5.1 E-55: NCRV; 17.00—17.30 Voor de jeugd. Engeland. BBC Home Service. 330 m. 12.00 Gram. 12.30 Voor de boeren 12.55 Weerbericht 13 00 Nieuws 13.10 Causerie 13.15 Ooggetuige- verslagen 13.30 Dansmuziek 13.55 Sport 14.00 Voor de scholen 15.00 Volksdansen 16.00 Ves pers 16.15 ..Upon this Rock" 17.00 Voor de kinderen 17.55 Weerbericht 18.00 Nieuws 18 15 Snort 18.20 Volksdansen 19.00 Gev. program ma 19.30 Klankbeeld 20 00 Causerie 20 15 Symphonie-orkest 2100 Nieuws 21.15 Politie ke uitzending 21.35 Recital 22 10 Causerie 22 30 Gram. 23.00—23 08 Nieuws. Engeland. BBC Lirht Progr. 1500 en 247 m. 12 00 Revue-orkest 12 45 Orkestconcert 13 45 Voor de kinderen 11.00 Voor de vrouw 15.00 Orkesteoncert 15 45 Lichte muziek 16 15 Mrs Dale's dagboek 16 30 Orkestconcert 17.30 Or gelconcert 1800 Dansmuziek 18.35 Interview 18.45 Hoorspel 19.00 Nieuws 19 25 Sport 19.30 Gev. muziek 20.00 Sport 20.30 Hoorspel 22.00 Nieuws 22 15 Politieke uitzending 22.35 Gram 23 05 Voordracht 23.20 Lichte muziek 23 50- 24.00 Weerbericht. NWDR. 309 m. 12.00 Orkesteoncert 13.00 Nieuws 13.15 Gev muziek 16.00 Dansmuziek 17.00 Nieuws 17.45 Gev. muziek 1900 Nieuws 19.15 Orgelspel 2115 Orkestconcert 21 55 Nieuws 22 20 Dansmuziek 23.30 Gewijde mu ziek 24.00 Nieuws 0.25—1.00 Orkestconcert. Kruiswoordraadsel No. 112. Horiz iontaai: 1. Jonge hond;1 teleurgesteld; 7. fier; 10. in het lop«: jaar; 12. oude heer; 13. vogel; 14. vof- 16. speelgoed; 17. bedrijvigheid; 18. onW voornaamwoord; 19. aanzien; 21. deelt* de bijbel; 22. bez. voornaamwoord; dichtbij; 25. grond; 27. zuidvrucht; laag. Verticaal: 2. grondtoon; 3. rtT- 4 bevel; 5. bestaat; 6. beroep; 8. revo.* 9. omslag voor papieren; 11. kat; 13. P was; 15. schrijfgereedschap; 16. hocfr deksel; 18. aardigheidje; 20. zouttW 22. gezichtsorgaan; 23. zoon van Noai 25. insect; 26. zangnoot. Oplossing vorige puzzle 1. Bestek; 2. Selene; 3. letsel; 4. rui»8 5. nestor; 6. potvis.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 2