Jlieutuc geihsctfe (fourant HERE WE ARE AGAIN! GOOD MORNING, ALL! Daily Mirror President Eisenhower vraagt hulpkapitaal voor Azië Geen prikkeldraad nodig Bandoeng Rooie Henkie ontkent dat hij mysterieuze Piet is Bus in Honselersdijk 35 meter door tram meegesleurd DONDERDAG 21 APRIL 1955 BUREAUX; Steenstra»: 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 3144L Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; 2,15 per maand; 0.50 per week. ADVERTENTIÊN: 0,18 per milhmetec. (Bij contract belangrijke korting). Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E, DIEMER Chef-Red.: H. W. 1. ENSERINK CHRISTEUH-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Staatvacticl) b QMItvto wgn farrt la ffgtienspoet" Zee en dertigste jaargang No 10325 BANDOENGBEROEP OP NEDERLAND Tactische manoeuvre nu de Afro- Aziatische landen bijeen zijn Einde Londense krantenslaldng Marie.... Churchill i» afgetreden!" stan, Thailand (Siam) en de Philippü- Indonesië stelde gisteren voor, dat de commissie voor economische samenwer king er bij de afgevaardigden op zou aan dringen het embargo van de V.N. op het vervoer van strategische goederen naar communistisch China op te heffen. De landen, die met het Westen verbonden zijn, de Philippijnen, Thailand en Turkije, verzetten zich krachtig tegen dit voorstel. Zuid-Vietnam waarschuwde de con ferentie, dat de verkiezingen in Indo china niet gehouden kunnen worden tenzü de tijdslimiet voor het vrije per sonenverkeer verlengd, wordt. WASHINGTON. BANDOENG. 20 APRIL rlSIDENT EISENHOWER heeft het Amerikaanse congres gisteren dertien-en-een-half-milliard gulden gevraagd voor het bestrijden I van 't communisme in de gehele wereld. Het grootste gedeelte (ongeveer i tweederde) van dit bedrag is bestemd voor Azië. Dit nieuws wordt op een goed ogenblik bekend, n.l. terwijl de vertegenwoordigers van Afri kaans-Aziatische landen te Bandoeng bijeen zijn. Op deze conferentie werden gisteren twee belangrijke voorstellen ingediend. Het ene betreft Nieuw-Guinea en is afkomstig van de Syrische delegatie. Hierin wordt een beroep op Nederland gedaan, Nieuw-Guinea aan Indonesië terug te geven. Het tweede voorstel is gedaan door premier Kotelawala van i Ceylon en heeft betrekking op Formosa. Hij opperde het plan. Tsjang Kai-sjek van het eiland te verwijderen en het gedurende vijf jaar onder beheer van de vijf Colombolanden (India, Pakistan, Indonesië, Birma en Ceylon) te plaatsen. Na afloop van die periode zou de bevolking van Formosa zich vrij kunnen uitspreken over aansluiting bij communistisch China of een gegarandeerde onafhankelijkheid. MET HET OOG op het voortduren de gevaar van aggressie en on- I dermijning in Azië, is het noodzake- lijk een groot deel van de bedragen te besteden aan de opbouw en het onderhoud van de strijdkrachten van de Amerikaanse bondgenoten Azië, aldus Eisenhower in zijn bood- schap aan het Congres. Wat Europa betreft, meent Eisen- hower, dat dit deel van de wereld geen economische hulp meer behoeft, omdat het in staat is, de huidige doe len op het gebied der defensie zonder dergelijke hulp te bereiken. De wapenleveranties aan deze landen worden echter voortgezet. Daarbij wordt rekening gehouden met nieuwe ontwik kelingen op het terrein van de bewape ning en het strategische denken. De verdeling van de door Eisen hower gevraagde 13JA milliard is als volgt: I 1. Steun voor defensie-opbouw tvoor- i namelijk in Azië): ruim 4 milliard gul den; 2. Economische hulp: 23/< milliard gulden; 3. Militaire hulp en uitrusting der troepen: 6% milliard gulden. De president- stelde voor, ongeveer 800 millioen gulden op het totale bedrag uit te sparen voor een eerste bijdrage in een op te richten „Fonds van de president voor de economische ontwikkeling van Azië". Met dit fonds zouden de overvloe dige economische bronnen en de vrucht bare bodem in dit gebied tot ontwikke ling moeten worden gebracht. Het Amerikaanse hulpprograma voor Azië zal de particuliere investeringen volgens de president aanmoedigen. „Het vastomlijnde doel van deze politiek is een rechtvaardigde, bloeiende en duurzame vrede", aldus de president. TAE POLITIEKE COMMISSIE van de Afro-Aziatische conferentie in Bandoeng heeft gisteren met al gemene stemmen haar goedkeuring verleend aan een besluit, de beginse len van de rechten van de mens, zo als die zijn vervat in het Handvest der Ver. Naties, te steunen. Ook Palestina en de kwestie van de Palestijnse vluchtelingen, werd op voor stel van Nehroe besproken. Een commis sie van acht landen zal hierover een ont werp-vei klaring opstellen. Hiertoe werd besloten na een zitting van drie-en'-een- half uur. die werd gekenmerkt door bit tere aanvallen op Israël door vele Ara bische staten, met name Syrië. Buiten de conferentiezaal zijn de pogin gen voor het bereiken van een oplossing voor het vraagstuk-Formosa in afzonder lijke gesprekken voortgezet. Kriskna Menon van India had een langdurig on derhoud met Tsjoe En-lai en tijdens een diner sprak ook Nehroe met de Chinese premier. Vanavond zal Formosa onderwerp van gesprek zün op een afzonderlijke bijeen komst der gedèlegeerden van India, China, Indonesië, Birma, Ceylon, Paki- PALESTINA Vanochtend bereikte ons nog uit Bandoeng het bericht, dat de confe rentie een resolutie inzake Palestina heeft goedgekeurd. Hierin wordt aangedrongen op steun bij uitvoe ring van voorstellen van de V.N. met betrekking tot Palestina. Volgens de Arabische landen heeft Is raël zich niet aan deze voorstellen gehou den. Tsjoe-En-Lai, die aanvankelijk te gen de resolutie inzake Palestina gekant, trok later zijn bezwaren in. Men ziet dit als een Chinese strategische zet om aandacht te vestigen op het feit dat zijn land nog steeds niet tot de Ver. Na ties is toegelaten en „dus" niet kan ten wat er zich in die organisatie heeft afgespeeld. Japan tenslotte heeft intussen een vre- desverk.aring opgesteld waarin alle deel nemende landen worden opgeroepen, zich te onthouden van geweldpleging of drei gen me: geweld in een situatie die tot oorlog kan leiden. DE AM. VLIEGERS Premier Nehroe heeft Tsjoe En-Lai tevens verzochtj de elf Amerikaanse vliegers, die nog steeds in China ge vangen worden gehouden, vrij te laten. Een dergelijk gebaar van Chi na zou de spanning tussen Oost en West aanzienlijk kunnen verminde ren. Onofficiële vertegenwoordigers van de nationaie onafhankelijkheidsbewegingen voor Turkestan en de Kaukasus (Sow- jetunie) hebben de conferentie verzocht, de Sowjetunie wegens kolonialisme te veroordelen en hun eisen van onafhanke lijkheid te bespreken. Gisteren is in Krasnapolsky te Amsterdam het tienjarig bestaan van de Unie van vrouwelijke vrijwilligers gevierd. Geheel onverwachts verscheen de Koningin op dit feest. Aan de lunch voerde zij geanimeer de gesprekken met enkele deelneemsters Drie Rode leiders over betrekking Oost-West Ter gelegenheid van de tiende verjaar dag van het Pools-Russisch „verdrag" heeft premier Cyrankiewitcj van Polen in Moskou verklaard, dat de strijdmacH- ten van Sowjet-Unie en de Volksrepu blieken (de satellieten) onder één ge meenschappelijk opperbevel moeten wor den geplaatst om de dreiging van de Pa- rijse accoorden te beantwoorden. Kroesjtsjef, secretaris-generaal der Russische communistische partij, liet zich tijdens zijn tegenbezoek aan Warschau veel gematigder uit. Hij verklaarde voor de Poolse radio: „Hoewel wij tegenstan ders zijn van het kapitalisme zijn wij i de vreedzame :n West) omdat Toch roerde een Oosteuro- FORWARD WITH" THE PEOPLE overtuigde aanhange: coëxistentie (tussen Oost dit de enige oplossing is. Kroesjtsjef aan het einc wel de mogelijkheid vai pees leger aan. Nog gematigder was de verklaring van een niet met name genoemde Oostduitse regeringsfunctionaris, die zei dat de op neming van Oost-Duitsland in een Oost europees commando zou worden uitge steld „om West-Duitsland de gelegenheid te geven, lering te trekken uit het Rus- sisch-Oostenrijks accoord...." Ondanks Frans verzet Ver. Staten blijven Diem toch steunen In tegenspraak met een gisteren ge publiceerd Reuterbericht en ondanks Franse druk hebben de Ver. Staten besloten premier Diem van Zuid- Vietnam te blijven steunen. Frankrijk is nu van mening, dat Diem het vertrouwen van de bevolking heeft verloren en dient te worden vervangen door iemand die ook de steun van de secten heeft Amerika blijft in hem de krachtige persoon zien die kan voorko men dat het land bij de volgend jaar te houden verkiezingen, in handen van de communisten valt. De Amerikaans-Franse besprekingen over de toestand in Zuid-Vietnam zijn voorlopig opgeschort omdat de kloof tus sen de Amerikaanse en Franse politiek zo groot is, dat een conferentie geen zin heeft. N. botsing met een militaire vracht, incidenten ven deYe^ttte Mte t* hgh'hfe lW3EPn le APeIdoorn ls gisteren overleden te.^™.!,, a W 'f heb.ben de «-jarige technische hooldembtenaar SET?inn'.M/ïïf f 5teu-'B- Hunink. die els passagier meereed in hun üd tegen de premier. de auto van B. J. V.. die geen voorrang fmf u 'verleende aan de militair. Beide chauf- Criti^K'VfTD CirritcIröll feurs werden slechts licht gewond. De V V-TULllÖlSt?ll|heer Hunlnk jaat een gezln met zeven [kinderen achter. LJGCjrOIiny Op hèt spoorwegemplacement te Vars- LONDEN 20 Aprilseveld (GM-) ,s de 35-jarige arbeider J. Voor het eerst sinds 27 dagen stroomden vanmorgen weer de dagbladen van de geweldige rotatiepersen in de Londense krantenpaleizen. De meeste kranten verschenen met jube lende koppen, zoals: „Daar zijn we weer!" (Daily Mirror) en „Goede morgen allemaal!" (Daily Mail). De Times zag er uit, alsof er niets gebeurd was. Het enige bijzondere was een korte mededeling, dat de gepu bliceerde advertenties slechts een eerste aflevering vormden van de talloze, die zich gedu rende de staking hebben opge stapeld. Gisteren werd op een massale bijeenkomst van de stakende technici de overeen komst met de directies goedge keurd. Onmiddellijk togen de technici aan het werk om het verschijnen van de bladen mo gelijk te maken. In totaal werd door de dagbladeigenaren een verlies geleden van bijna 25 millioen gulden. Vader van zeven kinderen na ongeluk gestorven De socialist Hugh jjaitskell, der Berg uit Arnhei "Ib'j ,udi.hKcii, eens oriis i financiën heeft gilleren d„dendc goederentrein geraakt. HU rag het !.n ,Un"adeh«.«aMo, Bovendien rverd ri|n linkerbeen afge- «.?nÜh.'ï>. "1 '.""J °P bc-ik"«d- gewond, toestand U hij taimgsba.ansi tegemoet, ais de tegenwoor-„aar het ziekenhuis overgebracht. dige poatiek wordt voortgezet," aldus' Gaitskeil, die er aan toevoegde dat de uitvoer tydeiis het Labour-bewind tien maal zo snel toenam als gedurende de afgelopen jaten. Van conservatieve zijde antwoordde men op deze laatste beschul diging, dat er in het geheel geen uitvoer toen Labour aan de macht kwam (vóór het eind van de oorlog tegen Ja pan), en dat toen de uitvoer plotseling of meer normaal werd. verlaging van de belasting op tex tiel noemde Gaitskell „beslist onvoldoen- ;n hij betreurde het. dat de Britten met lage lonen niet waren bedacht, nu de kosten van levensonderhoud zo hoog zijn. Van conservatieve zyde werd hier tegen aangevoerd, dat de mensen met lage ionen sinds lang geen belasting meer betalen. Twee millioen radio's De tweemillioenste radiobezitter is bij de 'dienst luistervergunningen geregis treerd. Aan A. K. Henzen te Rhenen zal namens de Nederlandse Radio-unie een., radiotoestel worden aangeboden. Rooi uit postauto voor de rechter Buit van 63 mille bijna compleet in de Jordaan gevonden (Van een onzer verslaggevers) TWEE GOEDE BEKENDEN van de politie, uit de Jordaan, hebben gis teren in de stampvolle Amsterdamse rechtzaal de nodige spanning gebracht. Zij stonden terecht in de zaak van de geruchtmakende roof uit een postauto, waarmee f63.000 in de wacht werd gesleept. Tegen de 33-jarige bankwerker Frans J. H verdacht van heling, werd drie jaar geëist en de 30-jarige koopman E. S.. beter bekend als „Rooie Henkie", hoorde vier jaar tegen zich eisen wegens dief stal me; behulp van een valse sleutel. Henk heeft reeds zevqn en Frans al acht veroordelingen op het strafblad staan. „Rooie Henkie" hield aanvankelijk strak en sty* vol, dat hü van de roof niets afwist Maar de bewijzen stapelden zich op; hü moest het afleggen tegen de slimheid van de rechercheur. Ontdekt werd namelük, dat Henk in de oorlog vermaardheid kreeg door de behendig heid waarmede hü uit rijdende Duitse vrachtwngeas voedsel wist te stelen. Ver der trof men op de gestolen bankbiljetten enige vingerafdrukken aan, en een speur hond zocht uit een rü van 20 sleutels juist die. welke Henk in zijn zak had ge had. Onomstotelijke bewüzen, vond het O.M., maar „Rooie Henkie" ging niet ver der met zijn bekentenis dan te erkennen dat hy Frans had geholpen met geld tel len. Wagen gekocht En hoe kwam Frans aan het geld? In zijn weikplaats trof de politie een in de grond verstopte jamtrommel met f51.000 aan. Geplakt tegen de muur achter de kapstok nog een 3300 gulden. In een koek blik f361 en in zü'n huiskamer nog f127. De poht.e kwam hier achter door de bekende „fout van de misdadiger". Frans werd ongeveer vier weken na de beruch te 28ste October in een Volkswagen ge- Hoe kon een eenvoudig koopman uit de Jordaan plotseling f4300 neertel len? Frans zat er aan. Ja, al dat geld had „Piet" bü hem gebracht, zei Frans. Wie is die geheimzinnige Piet? En met Olifant in Amsterdamse straten Koningin op landdag Unie Vrouwelijke Vrijwilligers Gebruind door de zon, is koningin Juliana gisteren de gast geweest van de van Vrouwelüke Vrijwilligers, waar zij beschermvrouwe is. Ter gelegen heid van haar tienfarig bestaan hield de Unie een jubileumlanddag in Krasna polsky te Amsterdam, welke werd bijge woond door 1200 personen. Kwart voor twaalf arriveerde H.M.. vergezeld van mevrouw W. A. Repelaer Driel-Van der Willigen, dame du palais. Zü werd verwelkomd door de pre- dente van de U.V.V., mevr. J. P. Ch. Sjollema-s' Jacob, en ontving een bouquet witte anjers. Zij was gekleed in een pauw-blauwe japon. De koningin ontving gisteren op het paleis Soestdük mevrouw Robert H. Bal- „goodwiir-ambassadrice van de Amerikaanse republikeinse vrouwenclub. Passagiers kwamen met de schrik vrij (Van onze correspondent) "PEN WSM-BUS met dertig passagiers is gisteravond in Honselersdijk -L-/ vijf-en-dertig meter meegesleurd door een tram, zonder dat iemand gewond- werd. De ravage was groot. Radtord naar Formosa Wil Amerika Quemoy en Matsoe prijsgeven Radford, de voorzitter van de Ame rikaanse commissie van stafchefs, is met de Amerikaanse onderminister van Buitenlandse Zaken, Robertson, naar Formosa vertrokken in verband met de gespannen toestand in dat ge bied. Deze reis moe* van groot belang zün, aangezien Radford over enkele dagen Europa zou zün vertrokken om deel te nemen aan oefeningen van het N.A.V.O.-hoofdkwartier. President Eisen hower heeft die reis evenwel afgelast. Het Franse persbureau A.F.P. meent te weten, dat Radford en Robertson zul len trachten Tsjang Kai-sjek over te ha len tot evacuatie van de eilanden "Quemoy Matsoe onder de kust van communis tisch China. Engeland, Australië, Nieuw Zeeland, Canada en enkele andere Navo- landen zouden in dat geval bereid zü". garanties te geven voor de verdediging van Formosa als dit wordt aangevallen. Volgens dc New York Times zou het merendeel der Amerikaanse stafchefs van oordeel zün, dat Quemoy en Matsoe met atoomwapens moeten worden ver dedigd. De stafchef van het leger, gene raal Rldgeway, zou echter de mening z(jn toegedaan dat de Amerikanen zich in elk geval moeten onthouden van deelname aan de strüd om deze eilanden. I Omstreeks kwart over zeven botste in de Hofstraat een autobus, die uit de richting Naaldwijk kwam. tegen tram, die uit Naaldwük op weg was Poeldijk. De WSM-bus werd vüf en tig meter meegesleurd, sloeg vooi locomotief en kwam vlak bü het water tot stilstand. Het ongeluk is wonderbaarlük goed afgelopen. De dertig buspassagiers kwa men met de schrik vrü- Een was er zc geschrokken dat hij de bus uit sprong. Hij kwam in het water terecht, maar liep alleen een nat pak op. Ook de chauffeur van de bus, A. N. P. uit Den Haag, ongedeerd. De machinist van de tram was L. J. de H. uit Den Haag en rangeerder C. H. uit Wateringen. Ook zü kwamen er goed af. De bus werd zwaar beschadigd, passagiers werden met een volgende bus naar hun bestemming gebracht. De oor zaak van het ongeluk staat nog niet vast. Buitenlandse troepen op 5 Mei in ons land Detachementen uit het buitenland zul len deelnemen aan een grote parade, wel ke op de tiende verjaardag van de be vrijding te Wageningen door de Koningin wordt afgenomen. Een zorgvuldig geselec teerde eregarde en een militaire kapel rste Amerikaanse Infanterie Di visie zullen het Amerikaanse leger in Europa vertegenwoordigen. De garde staat onder leiding van brigade-generaal John A. Elmore. Deze is reeds naar ons land vertrokken. Ook de Amerikaanse marine en lucht macht zullen door eregarden vertegen woordigd zün. Evenals detachementen uit België, Canada, Frankrük, Luxemburg en Groot Brittannië zullen de Amerikanen i de Harskamp worden gelegerd. Ds Niemöller heeft verklaard, dat nog 15 jaar Russisch bewind in Oost- Duitslarc funest zal zün voor het geeste lijk leven aldaar, want de communisti sche propaganda gaat niet aan de jeugd voorbü- Tielemaxi en Dros Leidten failliet verklaard Op verzoek van de bewindvoerders heeft de rechtbank in Den Haag heden de surséance van betaling voor Tleleman en Dros te Lelden inge trokken. Dc rechtbank ging ambts halve over tot faillietverklaring van de C.V. Tielcman en Dros en voor haar beherend vennoot, dc heer C. Tleleman. Mr dr N. G. Geelkerken is benoemd tot curator, mr W. T. D. A. van Eek tot rechtcr-commissaris. De kinderen van de Spaamdammerbuurt te Amsterdam hebben een poosje geleden de premier van India, Pandit Nehroe, om een olifantje gevraagd. En ze kregen het! Marugan, zoals het dier heet, werd eerst in Artis ondergebracht, waar hij heeft leren lopen. Nu is het jonge beest voor het eerst op straat geweest, om aan de drukte van het verkeer te wennen. Met zijn oppasser Theo Ekelschot en onder het toeziend oog van een agent maakte hij zijn eerste wandeling. Op 4 Juni zal hij een grootste intocht krijgen De humor van premier Eden (Van i correspondent). IN HET LONDENSE 1 West End amuseerde men zich dezer daqen met het verhaal over de wijze, waarop Sir Anthony Eden bekend maakte dat hij premier was gewor- Het gebeurde op 6 April, kort Voor twaalf uur 's middags. Eden, ge kleed in jacquet, arri veerde op het ministerie van buitenlandse zaken, na z(jn historische be zoek aan Konlnoin Eli zabeth op Buckingham Opgewonden betrad hij het bureau, waar hij lange jaren als minister van buitenlandse zaken heeft gewerkt. De eerste die h\j ontmoette, was de i onge Philippe de Zu- „Goede morgen", zei Sir Anthony. „Goede morgen Sir", antwoordde de particu liere secretaris wachtend op het grote nieuws. „Ik kom juist van het die zijn i vol boeken liep. En de wereld draait paleis", zei Eden alsof de Zulueto en met hem de mlllioenen m-nsen over dc hele wereld niets wis- „Ja, Sir?" vroeg de fonge man, die het maar heter achtte een afwach tende houding aan te ne- „De Koningin", zei Eden, alsof hij de meest verraste man in het Ver enigd Koninkrijk was, ..heeft mij gevraagd pre mier te worden." De Zulueto liet een van zjjn boeken vellen. Het kwam met een klap op de vloer terecht. „Werkelijk Sir?- „Ja", zei Sir Anthony „En heeft u het aange nomen?" vroeg de parti- stalen gezicht. „Ja", zei de premier. Inderdaad Vervolgens zette de 57-Jarige premier, die zo lang op zijn tegenwoor dige functie heeft moeten wachten, zich achter het bureau en begon rustig zim post te lezen. De premier ls niet al leen een zeer bescheiden man hij is ook verle en volgens zijn vrienden is oevoel voor humor niet zijn sterkste punt. Hij heeft waarschijnlijk vreemds gevonden n de Ti op hij de belangrijke ge beurtenis wereldkundig maakte. Accoorden zijn gedeponeerd Amerik. James Conant nu ambassadeur James B. Conant, tot gisteren de Ame rikaanse Hoge Commissaris voor West- Duitsland. is nu ambassadeur. Tüdens een plechtigheid die niet langer dan een kwartier duurde, ondertekenden Conant en bondskanselier Adenauer, zoals in een deel onzer edities reeds gemeld, de pro tocollen der Parijse accoorden die betrek king hebben op Duitsland: 1. Het proto col aangaande de Westduitse souvereini- teit, en 2. Het protocol betreffende het stationneren van buitenlandse troepen op Westduits grondgebied. Zowel het souvereiniteitsprotocol als dat betreffende de vreemde troepen wor den pas definitief van kracht al6 alle be trokken mogendheden (dus ook Engeland Frankrijk) hebben getekend, zo ver- mt Reuter. Piet alleen had Frans het 'geld geteld. Henk hveft bekend, dat hü bij het tellen geholpen heeft, aldus de officier van jus titie. „Dus: Piet is Henk! Wie is Piet „Rooie Henkie" richtte zich in de ver- dachtenbank tot Frans. „Frans, ik smeek je. je hebt over Piet gesproken. Ben ik Piet? Heb ik het geld bü je gebracht?" Na wat heen en weer gepraat trok Frans zijn schouders op en zuchtte: „Je weet toch zelf wie Piet is" Tot de presi dent van de rechtbank zei Henk: „Ik zit nu al AVs maand onschuldig, Edelachtbare, Ik ben een zware jongen, dat weet ik, maar de laatste jaren niet meer. Ik heb er een streep onder gezet. Ik wil niet de dupe worden van iets wat ik niet gedaan heb". Er werden dertien getuigen in deze zaak gehoord, onder wie de chauffeur en de bqnjder op de PTT-wagen die tegen de insructies ln. de achterdeur van de auto niet met een lipsslot hadden afge sloten, De dief kon zich daardoor van een simpele steeksleutel bedienen. De F.T.T.- ambtsnaren moesten hun nonchalance be kopen met het doorbrengen van enige tijd in voorarrest, daar aanvankelijk aan kwade trouw werd gedacht. „Tellen van gestolen geld is niet straf baar. En dat is alles wat Honk gedaan heeft", zei mr Van Haastert, de verdedi ger. Hij vroeg vrijspraak. Goecf algelopen Chauffeuse kwam levend uit vernielde auto (Van onze correspondent) Op onbegtijpelüke wüze is gisteravond mej. B. uit Tilburg aan een groot gevaar ontsnapt. Zij reed namelijk in haar splin ternieuwe D.K.W. onder de gemeente Waardenburg op de rijksweg Utrecht Den Bosch cn geraakte daar in een mili- colonne, waarbij voor haar een grote militaire vraentwagen reed cn achter gegeven ogenblik stopte de voor ste wagen zo plotseling, dat mej. B. geen kans meer zag tijdig te remmen. Met een hevige klap ■schoot haar D.K.W. tegen en onder de militaire vrachtwagen. De chauffeur van de achter haar rijdende militaire auto bleek echter ook niet in staat zün wagen Ujdig tot stilstand te brengen, zodat deze wagen met een hevige klap achterop de personenauto reed cn bovendien kantelde en ondersteboven dwars op de weg kwam te liggen, die daardoor geheel versperd werd. Voor mej. B. die alleen in de D.K.W. had gezeten, werd het ergste gevreesd. Voorzichtig werd het wrak opengebroken en tot ieders grote verbazing kwam dp chauffeuse springlevend te voorschün. Zij had slechts een klein onbeduidend wond ie cm de neus. De N V. Hollandsche Stoombont-MU heeft het dividend bepaald op 9 pet en de statutenwijziging, o.a. ter verandering van de winstverdeling. goedgekeurd. De deel neming N.V. Overslagbedrijf Amsterdam hoopt de Inrichting eind 1955 gereed te hebben. De Nederlandsche Bank heeft de wis selkoersen voor de Nederlandse Antillen. Suriname en Italië overgebracht naar de officiële noteringen en vastgesteld op 200.50—202.50, 200,50—202,50 en 0,606—0.610. HET WEER IN EUROPA 2 1 j 3 1 il i* '1II ifi gi"* mist ZO 1 0 3 onbew. N 10 2 0 regen WNW 1 3 0.1 onbew. NNW A 3 0 geh. bew. windstil windstil 4 0 1 0 O 1 windstil 6 0 3 0 sneeuw WNW 11 3 0.1 onbew. WZW 2 2 0 onbew. windstil -0 0 onbew. W 4 l O licht bew. wlndsUl 0 Kort na het vertrek van de kust vaarder Regina uit de Finse haven Kotka op 20 Juli 1954 sloeg het vaartuig om. Naar aanleiding hiervan heeft de In specteur-generaal voor de scheepvaart voorgesteld, de kapitein van de Regina. de heer J. W. uit Godlinze (Gr.), voor de tijd van acht maanden te verbieden, als kapitein op kustvaarders te varen. WEERBERICHT Kans op nachtvorst De Bilt verwacht tot morgenavond: Aanvankelijk opklaringen, later weer toe nemende bewolking. Op de meeste plaatsen droog weer. Vannacht plaatselük nachtvorst, morgen overdag ongeveer de- zelfde temperaturen als vandaag Matige, tüdelijke zwakke wind tussen West en Noord. (Opge maakt te 10 uur).

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 1