wij denken er zé «vei Chr. technische school te Katwijk hield jaarlijkse vergadering Resultaten van de 102 leerlingen waren over het algemeen goed OPHALEN HUISVUIL f 20,- CADEAU BAALBERGEN's Uit Katwijks oude doos NIEUWE LEIDSCHE COURANT 5 ZATERDAG 9 APRIL 1955 (Tneezonden stukken) De situatie in de bouwvakken Voorop stellende, dat ik met mijn schrijven niemand heb willen treffen of beledigen, deel ik mee. dat ik alleen het licht heb willen laten vallen op maat regelen. die door de overheid genomen zijn of worden om te komen tot ontspan ning in de bouwnijverheid. Met alle achting en eerbied voor deze overheid meen ik toch, dat er maatregelen zijn genomen die een totaal verkeerde uit werking hebben, zoals de bouwstop, die wij drie jaar geleden meemaakten, en ook de omscholing en het langer werken zul len geen ontspanning brengen. De schuldvraag met betrekking tot de instorting in Amsterdam is door mij niet ter sprake gebracht. Alleen heb ik de vraag gesteld hoe dit kon gebeuren. Ik heb geen sohuldvraag op te lossen, hier voor zijn andere Instanties. Ik heb slechts willen laten zien dat wij niet goed kun nen bouwen als onze bouwwerken niet voltallig zijn bemand, en dat heeft de overheid volledig in de hand. De kwestie waarom het gaat heeft niets te maken met het lezen van een zekere krant, de godsdienst of het wonen in een huis van ondergetekende Bouwvakker heeft goed gezien dat ik in een nieuw huis woon. zij het dan dat door de nood dit perceel door twee gezinnen wordt gedeeld. Ook heb ik niet beweerd, dat we met Ingang van 1 April vijf dagen moeten gaan werken. Neen. wij moeten zien te komen tot ontspanning in de bouwnijver heid en toch ons aantal hulzen bouwen. Bouwvakker vindt dat we een half uur langer moeten werken om dat te berei ken: ik zie het anders. Moge het de overheid en allen, die leiding hebben te geven, gelukken die maatregelen te fen die nodig zijn om onze plicht te vullen- Dan zal ook eenmaal deze nood door gezamenlijke inspanning en brengen van" persoonlijke offers tot het verleden gaan behoren. Katwijk aan Zea „Monster" in Keukenhof Naar aanleiding van het met de eerste prijs bekroonde tuinbeeld „zittende fi guur" van mevrouw P. Couzijn-Perlmut- ter (waarvan een foto werd geplaatst): Als nu een dergelijk monster de schoon heid van De Keukenhof moet verhogen, ben ik geneigd met die dominee in Voor burg te zeggen: „Ik geloof, dat ik ga emigreren". Rijnsburg G. Noort Nieuw provinciehuis In het onderschrift bij de maquette het nieuwe provinciehuis van Zuid-Hol land werd opgemerkt dat aan de hand van deze maquette provinciale staten zullen beslissen of het werk kan begin nen. Dacht u nu werkelijk dat mei deze beslissing zo kinderlijk te werk ging? Er wordt nog veel meer, zoals ook plattegronden,, beoordeeld. Maar waarom liet u de naam va ontwerper weg? Dit kunt u alsnog goed maken. Het is ir F. P. J. Peutz uit Heer- len. Leiden J. JESSE (De naam van de ontwerper wai vorige gelegenheden al enkele malen genoemd. Red. N.L.C.). Wie helpt Mij gewerd het volgende bericht uit De voorganger ds Tornadijo van de klei ne, arme gemeente te Jativa werd meer dan 20 personen gearresteerd gens het trachten te houden van godsdienstoefening in een afgelegen plaats. Een boete van 1650 werd opge legd; daar zij (meest arme stakkerds) die boete niet kunnen betalen, gingen de ge- vangenisdeuren open voor de voorganger. "Wie helpt ons in deze nood uitkomst te brengen? Dan spoedig uw gave aan mij zenden. Wat over mocht blijven, wordt besteed voor de Bijbelverspreiding In Spanje. Bij voorbaat hartelijk dank na mens de ongelukklgen. G. WISSE Doorn, Parklaan 3, Giro nr 577526. „Welverzorgde" oude dag Het ls te verwachten, dat nog In de eerste helft van dit jaar de in 1954 met veel ophef aangekondigde wettelijke ouderdomsvoorziening voor alle Neder landers, door de volksvertegenwoordiging nader onder de loupe zal worden geno men. Wanneer de desbetreffende wet tot stand gekomen zal ztjn, betekent dit te gelijk het einde van de Noodwet-Ouder domsvoorziening. De nieuwe wettelijke regeling beperkt zich niet tot de beboef- tigen, maar geldt algemeen. Er zit echter een gevaarlijke kant aan deze volkspensioenregeling. Al te veel heerst nog de mening, dat met de tot standkoming van deze wet het hoogste ideaal ls bereikt, nl. een welverzorgde oude dag voor iedereen. Men beseft niet dat f 1260,— per Jaar (zij het dan ver moedelijk verhoogd met de percentages der beide loonronden in 1954) voor een echtpaar geen aanspraak kan maken op de oetiteling „welverzorgd". In feite Ls het niet meer dan een gedeeltelijke ver zorging. Niet alleen de .oudedag stelt zijn eisen. Ook de grote categorie jongere weduwen en wezen kunnen in behoeftige omstan digheden komen te verkeren. En het zijn juist deze mensen, die. Indien het door de Sociaal-Economische Raad uitgebrachte advies inzake de wettelijke ouderdoms- verzekering door de wetgever zou wor den opgevolgd, niet zouden vallen onder de nieuwe wettelijke regeling, terwijl speciaal de bedrijfspensioenfondsen oog op dit punt te kort schieten. De regering behoeft en kan ook niet alles reglementeren. Het blijft de dure plicht van iedere belanghebbende, ook zelf de nodige voorzieningen te treffen, hetzij geheel zelfstandig, hetzij in samen werking met zijn werkgever Het laat zich aanzien dat nog meer op de voor- grond zal treden. LEZER Amsterdamse staking en de vakbeweging Holland is in last geweest toen diverse takken van het hoofdstedelijk gemeentè- personeel in staking gingen Ook de vak beweging kwam in actie. Deze organen begonnen ieder op zijn wijs de E.V.C. én de communisten de schuld te geven van deze staking. Als men deze zogenaamde bonafide vakorganisaties hoor: hebben zij zoveel leden en heeft de E.V.C. niets te vertellen. Maar nu de leden van deze vakorganisaties het wachten en de on derhandelingen beu zijn geworden zijn het meteen wilde stakers en E V.C.-ers. Dit is mijns inziens een verdraaiing van de feiten door de heren vakbondleidèrs De arbeiders beginnen de nare politiek van hun leiders langzamerhand beu te wonden en gaan zelf een beslissing net Men schreeuwt toch ook niet ach wee als een concern als Philips zc mogelijk winst probeert te maken? Maar als de arbeiders hun werkkracht zo duur mogelijk proberen te verkopen schreeuwt de hele pers ach en wee. dan zijn de ar beiders meteen communist. Zo kon men dezer dagen lezen, dat de staking de gemeente Amsterdam f 300.000 heeft gekost. Met geen woord wordt er van gerept wat het de arbeiders heeft gekost. Neen, heren vakbondsleiders, het wordt tijd dat gij eens werkelijk voor de rechiten van de arbeiders opkomt, of dit nu gemeente-arbeiders zijn of arbeiders in particuliere bedrijven. Door deze sta king is weer eens bewezen dat er aan uw leiding wel het een en ander man keert. Het heeft soms meer weg van ver leiding en wee hen. die geleid worden, zij zakken steeds dieper de afgrond der armoede in. Arbeiders, let op Uw zaak en die der uwen Noord wijk aan Zee. J. HOEK (Inzender vergeet, dat het wel degelijk een verschil maakt 'of ambtenaren sta ken of anderegroepen. Staking van arbeiders is ongrondwettig als zü in dienst van de overheid werken. En bo vendien: is Amsterdam niet zeer duide lijk een bolwerk van de communisten en de E.V.C.? red. NLC). Geen ianlcs in ons natuur gebied We zitten in Nederland met tien mil- lioen mensen op een kluitje. Per 1000 In woners bezitten we nog maar slechts een goede 50 ha aan woeste grond, zoals bos. duin en strand. Velen zijn zich hiervan 'niet erg bewust. Tot deze categorie be hoort dikwijls ook de legerleiding. In kringen van het leger toont men voor na. tuurbescherming veelal weinig begrip Nog maar slechts enkele jaren geleden trachtte gen. Kruis natuurmonumenten te typeren als „terreinen voor grasjes, sprietjes en vogeltjes". Zo schijnt de legerleiding nu ook de Boschplaat en de Noordsvaarder op Ter schelling en de Vliehors op Vlieland beschouwen. Ze wil hier schietbanen vi tankgeschut doen aanleggen. Wel is thans een besluit voorlopig uitgesteld, maar het gevaar is nog niet geweken. Het is goed dat vele organisaties en overheidsinstan ties tegen deze plannen geageerd hebben Immers, juist het tankgeschut richt aan het terrein grote schade aan. Het gewicht van een tank varieert n.l. tussen de 16 en 50 ton. De heide bij Havelte ls er een schrikwekkend voorbeeld van wat er van een mooi stukje natuur overblijft, als men er tankgeschut op los laat. Dit beeld nu wensen we de Waddeneilanden niet toe en zeker niet de prachtige Boschplaat. Niet minder dan 4400 ha groot is dit mooie schiereiland en daarmee is het zeker het grootste, onbewoonde gebied van Neder land. Zeldzaam mooi is er de flora met haar talloze orchideeën soorten en de fauna doet hier niet voor onder. Iedereen, die deze terreinen kent zal het beamen: de natuur moet hier zoveel mogelijk on aangetast gelaten worden. Tenslotte is het de plicht van de mens heid te ijveren voor het behoud van al het geschapene in zijn oneindige verscheiden heid. En daarom zal de voortschrijding de techniek in het leger nooit ten koste mogen gaan van Gods Sch<>pping MARTIEN DE JONGE Vreeswijkstraat 355, Den Haag. Hoofdbestuurslid Chr. Jeugd bond van Natuurvrienden. Visserijgolfjes Donderdag cn Vrijdag De markt van Donderdag werd IJmuiden „gemaakt" door de loggers KW 24 en de KW 67. De eerste had 50 kilo tongen, 55 kisten schol en 20 varia; de 67 kwam na een gebroken reis wegens een schroefmankement thuis met kistjes. De UK 142 bracht twee zalmen mee, die tussen de f 11 en de f 7 per kilo maakten; de prijzen voor de tong en schol verschilden weinig vah die van Woens dag. Op Goede Vrijdag kwam de Vios lossen met 1300 kisten vis en 40 stijve Eén logger en wal kustbootjes hadden 5000 kilo tongen en 300 kisten schol. De haring (180 kisten en 200 kistjes) bracht f 23 a f 18 op; de export nar schol en de tong af en de prijs liep nig op voor grote schol werd f 23 betaald, de middel deed f 30 en de schol bracht het tot f 40 a f 37. Grote tarbot deed f 3 a f 4,60 de kilo en de heilbot maakte f 2,80. Kabeljauw Is voor f 80 a f 90 per regel verkocht; de grote schelvis ging voor f 40 naar België en de braadjes zakten naar de f 19 a f 13, terwijl wijting moeizaam stand hield op f 16 a f 8. In l uit Proberen op de Silverpitt De Sch 27 van C. Vrolijk's Visserij- maatschappij te IJmuiden vist in Dog gerbocht en Silverpitt. Er verscheen haring op het echolood, maar ze zit erg aan de oppervlakte. Er werden twee trekken van 100 kisten haring gedaan. Eén trek leverde 75 kabeljauwen op en een derde trek 30 manden haring. L/SSE Dokte rsdienst De Zondagsdienst der huisartsen wordt morgen waargenomen door dokter Haase, tol. 3685. en op Tweede Paasdag door dok ter Holl, teL 3155. Schaak- en damclub Llsse Uitslagen van de damwedstrijden ge speeld voor de bordenwedstrijd op 7 April: J. v. d. Poel—J. van Hal 0—2, W MöhlmanG. Balkenende 1—1, P. Lem mersL. Langbroek 02, G. v. d. Stelt N. P. Dekker 1—1, A. Balkenende—K. d. Zwet 1—1. DONDERDAGAVOND VOOR PASEN wordt altijd de jaarvergadering van de Chr. technische avondschool te Katwijk gehouden, waarop onder meer de bevorderden en geslaagden van het afgelopen cursusjaar worden bekend gemaakt. Ook Donderdag was het jeugdhuis weer tot de laatste plaats bezet ter gelegenheid van deze traditionele bijeenkomst. De voorzitter, de heer C. A. Kruijt, verzocht de oud-voorzitter, de heer W. Houwaard, de vergadering te openen, en heette daarna onder anderen welkom de burgemeester, mr W. J. Woldringh van der Hoop, de wethouders H. P. Bloot en D. J. KI een, en de gemeente-secretaris, de heer D. C.O. Boekhoven. Noordwijk; J. P. Haasnoot, *A. C. Mey- vogel. J. Plug, H. de Vreugd, J. Verdoes. allen Katwijk,'Z. (Afgewezen: 4 leerlingen). Afdeling Werktuigbouwkunde: M. J Durieux. Katwljk'Rijn; M. van Beeien, Katwijk'Z; D. A. van Beeien. N. A. Guyt beiden Katwijk'Z; H. v. d. Reijden. Kat wijk/Rijn; D. van Rhijn. J. A. Schaap. T Schaap, allen Katwijk/Z; J. Vegt. Noord- wijk, A. de Vlaming. Noordwijk; M. dt Vreugd. Katwijk/Z; H. J. van 't Wout. Noordwijk; D. van 't Zelfde, Katwijk/Z (Afgewezen: 3 leerlingen). Afdeling Schilderen: W. v. d. Boon Fl. v. Dijk. B. G. de Mol, W. E. Schone- veld, A. C. Hoek. D. C. de Best, aller. Katwijk/Z; Th. M. Schoneveld, Katwijk Spr. merkte op. dat de afgelopen cursus goed was bezocht; de prestaties van de 102 leerlingen waren m het algemeen be vredigend. Acht van hen konden niet worden bevorderd; van de speciale las ts werden vier leerlingen afgewe- Spr. drukte hen op het hart, d* moed niet op te geven en de bevorderdei wekte hij op door te gaan met hun studie Onze tijd vraagt diploma's, aldus spr.. zorg, dat je een all-round vakman wordt met goede handen en een goed theoretisch inzicht. Een werkman, die deze twee din gen bezit, behoeft zijn heil niet in emi gratie te zoeken. Voorts deelde hij mede, dat dit de vijftigste jaarvergadering was 'iet verkrijgen van de rijkssubsidie; daarvóór bestond de school al vijf jaar De directeur der school, de heer R Rijkenboer, maakte vervolgens de namen de bevorderden en geslaagdèn be kend en noemde tevens de leerlingen, die inmerklng kwamen voor een bijzon der blijk van waardering. Specialisatie Hierna sprak de burgemeester, die op merkte, dat het door hem uitreiken van de prijzen ook een traditie is, waarmee duidelijk wordt gedemonstreerd, dat het gemeentebestuur veel belangstelling heeft het nijverheidsonderwijs. Spr. legde de nadruk op de sterk groeiende maat schappij. die om specialisatie vraagt. Hoe dynamisch de groei is, blijkt wel uit de geschiedenis van ae nieuwe school. Te.- moesten nieuwe plannen worden ge it door de stijging van de nodige ca paciteit. Hierna reikte spr. de prijzen uit Namens de ouders sprak de heer J. G Schoneveld wooraen van dank. Eén dei lingen van de lascursus dankte namen* cursisten de heer D. Buining voor zij'. werkzaamheden ais leraar en liet zijn .voorden vergezeld gaan van een ge- ichenk. Tot slot Werden in het schoolge- 'ouw in de Voorstraat de werkstukken der leerlingen bezichtigd. Deze expositir- k vanmiddag nóg geopend voor het publiek. Bevorderd Bevorderd werden: Afdeling Bouwkunde: M. v. d. Cingei. Wassenaar; D. van Duyn, Katwijk/Z; J an Rhijn, Katwijk/Z; C. E. Teljeur. Kat- ijk/Rijn; C. M. van Diemen. Oegstgeest; ac. van Duyn, Katwijk/Z; P. A. v. d Plas. P. Zwemmer, beiden Katwijk/Z; W Botermans. Katwijk'Rijn; C. van Duyn. Katwijk/Z; W. J. van Egmond. Riinsburg; Abr. Elsgeest. Sassenhéim; J. J. de Haas. KATWIJK Onderscheiding voor drie vliegers Op 13 Januari geraakte het Noorse schip Gatt op de pieren bij Hoek van Holland. Ter redding van de bemanning werd door middel van een helicopter van de Marine hulp verleend. Onder zeer moeilijke omstandigheden werden 16 leden /an de bemanning hiermee veilig aan .and gebracht. Donderdag had als gevolg van deze redding aan boord van het vliegdekschip H.M. Karei Doorman eén plechtigheid plaats. De president van de Kon. Z.H. eddingmaatschappij reikte aan een drie tal bemanningsleden van de helicopter, allen woonachtig in Katwijk, de bronzen medaille van de K.Z H M tot redding van schipbrLuke'ir.gen uit. Het waren: luit z. vliegèr 2e k! P. van der Wel, serg.- aaj. vliege- B Gottschalk en korp.- 'liefcer A. Krauwel. Rijn; B. Dubbelaar, Valkenburg; G. Ver does, Katwijk/Z; J. H. van Duyn, id. (Afgewezen 1 leerling). Een aanvullend bewijs voor het verdei volgen van de cursus werd uitgereikt aan. W. Frcke, Katwijk/Rijn; C. v d. Plas, C. v. d. Bent, C. Kuyt, C. v. d. Plas, M. v. d. Plas. allen te Katwijk/Z. Een getuigschrift ontvingen: Afdeling Bouwkunde: J. J. Knetsch. Katwijk/Rijn; J. Aanaewiel. L. A. var Duyn. J. Meyvogel, T. Klinkenberg, allen te Katwijk aan Zee; D. C. van Duyvonbode, F. J. Ketting, B. J. Kraayenoord, allen te Katwijk/Z; D Lindhout, Rijnsburg; C. v. d. Marei, T v. d. Marei, beiden Katwijk/Z; L. Noort, Rijnsburg, W. Nijgh. H. v. d. Plas. E. C van Rooyen, allen Katwijk/Z; D. Schone veld. Rijnsburg; C.-Ouwehand, G. Paap. G. Tavenier, J. Zwanenburg, allen te Katwijk/Z. Afdeling Werktuigbouwkunde: J. Scho neveld. Valkenburg; J. Driebergen. Rijns burg; B. W. Mulder. C. v. d. Plas, beiden Katwijk/Z; J. Ruwaard. Sassenheim; C Verdoes, C. Zwanenburg, belden Kat wijk/Z. (Afgewezen: 1 leerling). Cursus autogeen en electrlsch lassen: G. Aandewiel. Katwijk'Z; H. v. d. Bosch, d. Bosch, beiden Rijnsburg; M. van Duyvenbode, Katwijk/Z; W. de Graaf, Noordwijk; A. Hortensius. Katwijk/Rijn, J. de Koning. Rijnsburg; G. Schaap. Kaï- wijk/Z; W. Star, Oegstgeest; C. Weenk, Noordwijk. (Afgeweze Voorjaars-stierenkeuring in Sassenheim Alleen hel blaaikop-veeslag kwam hier aan bod Onder begunstiging van ideaal voorjaarsweer werd in Sassenheim de voor- jaarsstierenkeuring gehouden. De voor deze premie-keuring aangegeven stieren waren goed getoiletteerd en bovendien gaf het zonnetje nog een ryke glans aan de dieren, wat steeds een mooie beloning is voor het werk van de fokkers. Het zijn meest de oude getrouwen, die men ziet. Dit geldt zowel voor de inzenders als voor de bezoekers. De aansluiting bij de kunstmatige in seminatie heeft voor vele boeren het hou den van een stier overbodig gemaakt, dat men hierdoor ook de gelederen ziet dunnen. Gelukkig zijn de resultaten de stieren, die de laatste jaren gebruikt zijn, ook in de Rijn- en Duinstreek, bevredigend. Dat is het voornaamst! fokken van koeien met grotere productie. Ook nu waren van het zwartbont slag geen candidaten aangegeven. De be drijven met zwartbont vee zijn practisch alle aangesloten bij de K. I. Dit is met de blaarkop-fokkers nog niet algemeen het geval en voor dit veeslag vinden w zeer belangrijk. De toch al sterke familieteelt bij dc blaarkoppen behoeft zeer zeker zoveel mogelijk spreiding. Daardoor komt nieuw stierenmateriaal beschikbaar. De aangifte van de blaarkoppen was iq ver gelijking met vorige jaren vrij station- nair gebleven. Verheugend was, dat de kwaliteit ook nu weer heel goed w D? jonge garde trad eerst naar Er werd een knap trio gevormd van stie ren, die alle een tweede premie behaal den. De Benjamin van dit gezelschap. Dorus, van de wed. J. H. Straathof, Rijp- wetering, kwam aan de kop. Fraai, ty pisch stiertje met best kruis, dóch niet geheel onberispelijke schouderplaatsing; werd de best ontwikkelde Knaapzoon Albert van Corn. Duivenvoorde, Rijpwe- tering. Stier met vooral best type, doch hij zondigt iets in de kruisvorm. De meer adellijke Aron van de familie Hoogeveen te Noordwijk werd 2c, soortlge stier, dir iets zwaarder gebeend kon zijn. T weejarigen Bij de tweejarigen werd weer een tal geprimeerd, doch de dieren waren wel van een klasse verschil. Een eerste pre mie behaalde de sterk gebouwde en fraai gelijnde Koos van A. H. Rotteveel. Stier met mooie productie-afstamming. hij kon wel iets meer gezonken zijn, wat zijn kwaliteit ten goede zou komen. Een tweede premie werd toegekend aan Saar- tje's Court van H. C. Straathof, Rijpwete- ring. Deze stier is van fraai type, doch kon in de middenhand iets meer bespierd zijn. Een derde premie behaalde Max van G. van der Zon, Lisse. Typische stier, 4 leerlingen). KATWIJK AAN ZEE De DIRECTEUR VAN GEMEENTEWERKEN maakt bekend, dat op DINSDAG 12 APRIL a.s. het huisvuil zal worden opgehaald van die percelen, die normaal op Goede Vrijdag zoudan zijn bediend. SASSENHEIM Verkeersmisère.... De bollenzondagen zyn kennelijk u-eer op komst, want nijvere werklieden zijn hard bezig de Hoofdstraat op te breken, Het is zo langzamerhand traditie gewor den, dat tijdens de bollendrukte in van de drie gemeenten een hoofdver keersweg wordt opgebroken. Doorbre king van deze gewoonte zal waarschijn lijk van alle kanten worden toegejuicht, Coöp. boerenleenbank De coöperatieve boerenleenbank hield gisteren de 51ste jaarvergadering onder voorzitteischap van dg heer J. Nieuwen- huis. Het aftredend lid van de raad var toezicht, de heer W. Noordermeer, wërc herkozen, evenals het aftredend bestuurs lid. de heer J. Bakker. De winst van f7000 werd aan de gewone reserve toe gevoegd. Burgerlijke stand Geboren: Johannes z v J Doornbosch G J Nieuwenhoven, Teylingerlaan 13; Anna M d v C J de Haan en A M Elde- ring Rusthofflaan 16. Overleden: C J C van Heesch, 76 jr, Nijertburg 4. HILLEGOM Dokte rsdienst D<» Zondagsdienst der (huisartsen wordt op beide Paasdagen waargenomen door dokter H. F. ten Hoopen, Stationsweg 2, tel. 5417. Service-station De ESSO Nederland N.V. heeft aan de Van den Emdelaan haar nieuwe Service- station officieel geopend. KATWIIK AAN ZEE Vissersexamens Bjj de te 's-Gravenhage door de rijks- ommissie voor de stuurliedenexamens gehouden examens zijn geslaagd voor hel eerste gedeelte van het stuurmansexa- op de zeevissersvaart, de volgende personen. B. Schaap, stuurman van de KW 19; Schaap Czn., schip onbekend; L. A. Duyn, stuurman KW 3; Huig Messe- maker Kzn, van de KW 45; Jaap van der Plas Rzn. stuurman KW 144: Arie Vooys Azn, stuurman KW 88 (in aanbouw). Voor het tweede gedeelte van dit exa- en slaagden: Huig Ouwehand Corn.zn. thans bij Kor Marine; Corn. Jonker, id.; Dirk Zwaan Czn. stuurman op de KW 43 Geslaagd voor het aanvullend diploma in stuurman by de verre visserij KI in der Plas Ezn. schipper van de KW 135 (in aanbouwi. Geslaagd voor het diploma van radio- telefonist. A Varkevlsser. schipper van de KW 49: L Schaap Czr.. stuurman van de KW 135 (in aanbouw); Dirk Zwaan, stuurman van de KW 176; A. D. van der Plas. schip onbekend; P de Jong. KW 49: van der. Oever Gzn, stuurman van schip in aanbouw en G Remmel- )1. stuurman van de KW 86 geven wij voor Uw oude droogscheer- apparaat, onverschillig welk merk, ook al is het defect, bij aankoop van een nieuw Remington 60 droogscheerapparaat. a/Zee Zondagsdienst De Zondagsdiens der huisartsen wordt op de Eerste Paasdag waargenomen dooi dokter C Hagen, Prin-ses Julianalaan 5. lel. 3222. De Tweede Paasdag wordt de dienst waargenomen door dokter T Lod der, Andre asplein 2. Hoog en laag water Zondag 9 April: hoog water 5fH ei 17.20 uur. laag water 0.54 en 13.17 uur. Maandag 10 April: hoog water 5 37 c 17.57 uur. laag water 1.24 en 13.48 uur Dinsdag 11 April: hoog water 6.11 e: 18.31 uur. laag water 1 56 en 14.17 uur. Adrii KATWIJK AAN ZEE WONINGINRICHTING KATWIJK AAN ZEE Voorstraat 33 Biedt U dit voorjaar een ruime sortering in lopers en karpetten o.a. KROON, de bekende K.V.T. maar ook de goedkope soorten HAARVELOLRS REEDS VANAF 98.— In vitrage's en overgordijnen een pracht collectie waaronder ook de bekende PLOEG STOFFEN. Uw keuze kan dos niet moeilijk ztfn Luthcrfilm Dinsdagavond om 8 uur wordt ia d* Kapel de Lutherfilm vertoond. De com missie voor het jeugdwerk wekt vooral catechisanten en leden van jeugdvereni gingen op deze film te komen zien. Opbrengst collecte De extra-collecte, die in de Herv. kerk werd gehouden voor Valkenburg, heeft f 716.70 opgebracht. KATWIJK AAN DEN RIJN Kerktelefoon Voor het eerst sinds de oorlog is het binnenkort weer mogelijk de diensten van de Hervormde Gemeente per kerktelefoon te beluisteren. Zij, die zich hebben op gegeven. kunnen één der komende dagen bezoek van de P.T.T.-dienst verwachten Het kerktelefoonfonds heeft nu een oe- frag van f 1000 binnen zodat de eerste on kosten gedekt zijn. it. die in de Hervormde kerk werd gehouden, heeft f 97,48 opgebracht. Om het damkampioenschap Hieronder volgen de uitslagen van de vierde ronde van het damkampioenschap Katwijk: Eerste klasse: J. Houwer- in der Plas (D) 0—2; B. van Rijn— A. A. Vooijs 1—1; J. HeemskerkD. Meij- vogel 2—0; A. van Duyvenvoorden—F enburg 2-0; T. van Beeien—H. J. Koelewljn 11. Tweede klasse- N. de Jong—Am van Beeien 2—0; D. BarnhoornW. van der Holst 0—2; A. Kuijt—J. Slootweg 0—2; H. Klinkenberg—J. van Rijn 02. Derde klasse: KI. van Duijn—G. M. G. Bekse 2—0; C. de Winter—A. de Koninz A. van Duijvenbode—C. de Mooij 2—0; S. Barnhoorn—A. van Beeien 20; H. Durieux—C. van Duijn 1—l. Christen-vrouwen Zoals we reeds eerder meldden, is ook hier ter plaatse een afjlellng opgericht de Ned. Christen-vrouwen Bond. De te ledenvergadering van de afdeling zal worden gehouden in het gebouw van de Jongelingsvereniging op Vrijdag 15 April om kwart over acht. Mevr. Scherp- bler-Samson. presidente van het gewest, al komen spreken over het doel van de rouwenbond RENTEVERCOEDING SPAARGELDEN: Dagelijks opvi aagbaai 2.52 p j Voor één Jaar vast 2.75*/. p.j. Spaardcpositobrieven 3 */«p.j. doch met wat afwijkende gang in dc ach terbenen; mooie productie van de moeder. Van de driejarigen kwamen twee exem plaren in de ring. Ritus van H. J. Mooren, Oude Wetering, had weinig moeite zich aan de kop te stellen. Ruime, geblokte stier, die in de voorhand iets correcte kon zijn. Frans van gebr. Zandbergen ti Noordwijk moest het thans met een derdi premie stellen. De achterbenen waren eei bezwaar voor een hogere waardering. J. van der Goot Amsterdamse raad op 5 Mei in speciale zitting bijeen Op bevrijdingsdag zal de gemeenteraad van Amsterdam in een speciale zitting bijeenkomen. Daarvoor zijn ook uitgeno digd alle oud-raadsleden sinds Mei 1945. Burgemeester d'Ailly zal een kort over zicht geven van hetgeen in Amsterdam ls tot stand gekomen sedert de bevrijding. NOORDWIJK Zondagsdienst De Zondagsdienst wordt op beid# Paasdagen waargenomen door dokter De bracht. Schutteres boven schutters Bij schietwedstrijden van de schiet vereniging „Blijft voor 't land" werd gis teravond in de eerste klasse de wissel medaille gewonnen door de heer N. der Berg met 41 punten, in de tweede klasse door de heer W. Wassing met 31 punten, maar in de derde klasse door mevrouw Lüschen en dan met liefst 44 punten meer dan de winnaar eerste klasse bijeen had geschoten. Meisje naar ouders gestuurd Een meisje van buiten Noordwijk af komstig was hier in betrekking, maakte zich schuldig aan kleine dief stallen van collega's, werd betrapt, door de politie verhoord en daarna naar haar ouders gestuurd. RIINSBURG Twee records De bloemen zijn de afgelopen week. zoals dat in vakjargon heet, „brandduur" geweest. Vooral voor de narcissen wer den ongekend-hoge prijzen gegeven. En op de Rijnsburgse bloemenveiling werden deze week twee records gevestigd. Om te beginnen werd een partij van ruim 100.000 stuks narcissen de trompet Magnificence kocht voor n 100 stuks. Deze enorme hoeveelheid werd gekocht door één exporteur. De gehele partij werd naar Duitsland gestuurd en wat Frau Ro- und-So ginds voor een bosje trompetnar cissen zal moeten betalen, daar mag men alleen maar naar raden Uiteraard ging het ook de veiling zélf naar den vleze. Toen men de balans op maakte bleek, dat men deze week een omzet zou halen van ruim een half mil- lioen gulden Een bedrag dat in Rijnsburg in één week nog nooit is geveild. Burgerlijke Stand Geboren: Peter J z v D Oudshoorn en P C Versluis Smidstraat 24 Ondertrouwd: J van de Kamp 25 j te Rotterdam en M J Heemskerk 27 j Hof straat 42. Eerste radU" en kervel De heer D. Heemskerk Hz. heeft gis teren aan de veiling de eerste radijs van dit seizoen aangevoerd. Ook kon men voor het eerst kervel kopen Voor CENTRALE VERWARMING Fa Wed. H. J. GRIMBERGEN VLIET N.Z. 19-20 - RI|NSBURC VOORSCHOTEN In verband met de feestdagen zul len die wijken, waarin gewoonlijk op Maandag het huisvuil wordt opgehaald, op Donderdag 14 April worden bediend. ZOETERWOUDE Toezegging van beroep Na de kerkdienst hield de Hervormde Gemeente gisteren een korte vergade ring, waarop 89 stemgerechtigde lidmaten •ezig waren. Een nieuwe predikant moest worden gekozen. Er waren twee aanbevelingen: candidaat G. J. van Emb- te Terneuzen en candidaat C. D. Kousemaker te Overveen. Na stemming besloot men met 78 stemmen voor, toe zegging van beroep uit te brengen op candidaat G. J. van Embdcn. thar.s vica ris in Terneuzen. De heer Van Embden ls dertig Jaar en kortgeleden getrouwd. Evenals zijn vrouw is hij geboren in Vlaarditgen Zondag 17 April zal ds D. Postma tij dens de middagdienst, die om twee uur begint, afscheid nemen. Schipper „Klaas Wijker" krijgt dankbetuiging van Panama Schipper C Zwart van de trawler Klaas Wijker uit IJmuiden, die in de storm nacht van 4 op 5 December j.l. de uit 29 leden bestaande bemanning van de zich in zinkende toestand bevindende Panamese tanker Falcon aan boord nam, heeft van de consul van Panama in Haar- namen6 de regering van Panama een dankbetuiging ontvangen voor deze held haftige redding. XLU „Deze molen kan niet malen" Deze molen kan niet malen. Die hier drinkt, die moet betalen. Het is vandaag een dag van zorgen, Dat wij deez' dag niet kunnen borgen. Hier verkoopt men melk en bier, Koffie en thee ook alhier. Een leuke foto is dit. Mevr. G. J. Rietveld-de Kleer, Aardamseweg 63, Ter Aar. die hem toezond, verdient er onze dank voor. Niet alleen voor de foto. ook voor de inlichtingen, die zij er bij gaf. De foto is genomen om streeks het jaar 1900. Mevr. Rietveld weet niet wie de vrouw is, die voor de winkel aan het kousen stoppen is. Misschien weet een oude Katwijkse of een oude Katwijker dat. Wel is bekend wie de vrouw met de twee kin deren is. Dat is de moeder van mevrouw Rietveld, mevr. L. de Kleer. Het kind, dat ze op de arm heeft, is Joh. de Kleer, die tot voor twee jaar archi tect in Noordwijk was, maar die nu in Canada woont (Vancouver). Het kleine meisje is later gehuwd geweest met Jac. Brussee te Rijns burg. Beiden zijn al jaren geledep overleden. Op de achtergrond is de toe gang tot de Sluisweg te zien. En om nu nog even op het rijmpje terug te komen, dat op een bord aan de gevel van het huisje links staat geschreven, er is van bier of koffie of thee op de hele foto niets te zien. Het huisje lijkt veel meer op een winkeltje in ijzerwaren dan op een koffiehuisje. Aan de voorpui hangen kinderschopjes, emmertjes en grote schoppen. Een paar jongens hebben de neuzen plat tegen het étalageraam gedrukt. (In de krant waarschijnlijk niet te zien). Er was dus zeker heel wat moois te zien. Ze talen niet naar de fotograaf, die in die tijd door kinderen toch nog wel als een soortement tovenaar werd beschouwd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 5