Teca '55 - van 6 tot 13 Mei ontwerp voltooid -in Predikbeurten voor de beide Paasdagen Ontwerp vast volkstuinpark toont ongedeeld complex IJ kunt dit jaar in een eigen huis wonen nog 12 MIDDENSTANDSWONINGEN AANNEMERSBEDRIJF NAGTEGAAL Oegstgeest is zuivere woongemeente voor de middengroepen Nieuw winkelcentrum kan niet te lang op zich laten wachten nieuwe leidsche courant 4 ZATEiijJnu ..KNUTSELAARS" TREDEN AAN zóveeldat fabrikanten Er moesten worden afgeschreven fotografen, die onder meer kleurendia' zullen projecteren. De stemkamer zal dienen als ontvangst- centrum voor de leiding van de tentoon stelling en voor de muziekgezelschappen. In de vestibule zullen aquaria en terraria worden opgesteld. De kleine zaal zal het domein zijn de smalfilmers. De volgende 8-mro-films OVER EEN MAAND is in de verschillende zalen van de Stadsgehoorzaal worden er vertoond: Wodakeh van E. Ti de tentoonstelling Teca '55, voortgekomen uit een initiatief van K. en man' Drie Oct0,ïer idem, Turnfilm idem, O., in volle gang. Wat de deelneming betreft staat het succes reeds vast. Het aantal aanbiedingen is zo groot, dat de organisatoren zich genoodzaakt zagen de fabrikanten van artikelen betrekking hebbend op handenarbeid, die men aanvankelijk wilde inschakelen, af te schrijven. De tentoonstelling, die de gehele gehoorzaal zal bezetten, behalve de foyer, zal op 6 Mei 's avonds half 8 in de foyer worden geopend in tegenwoordigheid van en kele honderden genodigden. De burgemeester heeft zich bereid verklaard, de opening te verrichten. Aan de opening van de Teca '55 is ook een muzikale stertocht verbonden, waar aan alle harmonie- en fanfarecorpsen van de stad deelnemen. Zij zullen uit de ver schillende wijken naar de gehoorzaal mar cheren. waar de corpsen worden ontbon den om de muzikanten in de gelegenheid te stellen, de tentoonstelling te zien. Ver wacht wordt, dat zij heel wat belangstel lenden zullen meevoeren. De openingstijden zijn vastgesteld: van half 3 tot half 6 's middags en van 7 tot 11 uur 's avonds. Er zijn twee uitzonderin gen op: Zaterdag 7 Mei de gehele dag ge opend en Zondag 8 Mei de gehele dag ge- Het Teca-bestuur heeft van een groot aantal amateur-gezelschappen toezegging gekregen, dat zij de tentoonstelling zullen opluisteren. Deze gezelschappen zijn: het Leids gemengd mondaccordeonorkest Crescendo, de Tlroler kapel Die Alpen- Freunde. de Cheers Rhythm Combo, de Hawailanband Black en White, de dans- band De Electronensplltsers, de accor deonvereniging D.V.V., de mondaccor- deonvereniging Excelsior, het muzieken- semble De Algemene, de R.K. volksdans groep, de accordeonvereniging Accor- danto. de Beierse kapel, het Leidse amu sementsorkest Sylvia, de boerenkapel De Polderploeg, het muzlekensemble De Spo'vogels. de volksdansgroep van het Leidse Volkshuls en de kinderballetgroep. De volgende instellingen en verenigin gen zijn op de Teca vertegenwoordigd: del Leidse Jeugd-Actie. het Leidse Volkshuls, i de Leidse Smalfilm-Liga, Ars Aemula Natura, de vereniging voor handenarbeid. de Ned. vereniging van modelbouwers, del Leidse luchtvaartclub. de Iduna (club van de school aan de Vliet tot opleiding van kleuteronderwijzeressen), de vereniging voor experimenteel radio-onderzoek (Ve- ron), de Leidse amateur-fotografen vereni ging. de Ned. jeugdbond voor natuurstu die. het Rotterdams zeehospitium te Kat wijk aan lee. het Ned. Rode Kruis, de psychiatrische Inrichtingen Hulp en Heil te Leldschendam, de Inrichtingen Ende geest en Voorgees^ en de dr mr Willem v. d. Bergh-»tleï»tlng. OveitzoUen Naast deze verenigingen stellen nog tal van particulieren waardevolle producten van vrije-tijdsbesteding ter beschikking, zodat reeds uit' deze opsomming de con clusie valt te trekken, dat de bezetting van de tentoonstelling aan de verwach tingen zal beantwoorden, wellicht deze overtreft. Het Teca-bestuur had in het begin ze ker niet verwacht, dat de lijst van deel nemers zo zou uitgroeien. Vandaar ook het verzoek aan de genoemde fabrikan ten. Zij zouden Immers voor de vulling van lege plekken kunnen zorgen. Nu, lege plekken komen er niet. Ofschoon men enerzijds het afvoeren van de fabrikanten betreurt (omdat hun bijdrage toch zeker in het kader van deze tentoonstelling zou hebben gepast), is het anderzijds een re den tot grote voldoening, dat de belang stelling van de kant van vereningingen en individuele „knutselaars" zo spontaan en groot bleek te zijn. Dat heeft de taak van de beoordelings commissies niet gemakkelijker gemaakt, maar nu waren zij althans in staat, een zekere selectie toe te passen, hetgeen de kwaliteit van de tentoonstelling onmis kenbaar verhoogt. Alle ten toon te stel len producten zijn door de jury's aan een beoordeling onderworpen. Verscheidene gegadigden moesten heiaas worden teleur gesteld; zij zullen deze uitslag echter bil lijken. omdat de critiek slechts ten doel had de waarde van de tentoonstelling als geheel zo goed mogelijk te doen uitkomen. Grote zaal In de grote zaal komen bij het podium de modelbouwers te staan. Over hun af deling hebben wij al eens geschreven. We kunnen er nog aan toevoegen, dat wij toen nog niet Mies hebben verteld. In d® hun toegewezen ruimte zullen zij onge twijfeld op verrassende wijze voor de dag komen. Het podium is gereserveerd voor de op tredende gezelschappen, die voor de no dige verstrooiing zullen zorgen. Het wordt onder meer versierd met de vlaggen van de landen, die bij de tweede wereldoorlog -betrokken zijn geweest. Op de dag vóór de opening van de tentoonstelling wordt immers de bevrijding herdacht. In het midden van de zaal komt de stand te staan van de L.J. A. en het Volkshuis, terwijl daar ook enige parti culiere inzendingen worden tentoonge steld. In een van de hoeken van de zaal wordt een kantklosdemonstratie gegeven door patiënten van de dr mr Willem v. d. Bergh-stichting te Noordwijk. Langs de wanden komen stands van 1.22 bij 2.14 m met een staande wand. onder meer voor fotomateriaal van 1.22 meter. Filmprogramma In de receptiekamers kom», ten eerste de Veron. Leden zullen radiocontact op nemen met buitenlandse amateurs, terwijl gepoogd wordt, enkele televisie-uitzendin gen te verzorgen rechtstreeks vanuit de grote zaal. Ook komen daar de amateur- De Bolbeker van J. Jongkind, Ik heb boek voor U van J. de Kier en A. Forma, Een man weet 't Beter van C. Stolwijk en Leentjebuur van J. Marijt. De te ver tonen 16-mm-films zijn: Wasdag van J. Piëete, Er was eens een Koning idem. Herfst idem, De Zee van Herman Klei- brink, Van 't een komt 't Ander idem en Fragmenten van Lente en Herfst idem. Op 13 Mei zal de film Fatale Druppels worden gedraaid. Individuele stukken Van de veie individuele irazendimgen noemen wij: tekenwerk, boekversierin gen. kleden, borduurwerk, een natuur historische collectie (met toelichting van de inzender), scheepsmodellen, wandkle den. aardewerk, schilderstukken, boet seerwerk. een miniatuursmidse, fotoma teriaal, een vogelkooi speciaal voor tro pische vogels (met levende inhoud), handgeweven doeken, een symphonie- onkest in miniatuur, model van een Noors schip, stadhuis van Leiden in zink. ayto's, een zeesleper, zweefmolen en poppen. „Hulp en Hei!" komt met smyr- oawerk en speelgoederen, de Id in a even eens met handwerk. De beoordelingscommissies bestonden uit de heren M. H. Zaalberg en H. Kors en ir M. P. Sohutte en mevrouw L SteiTvbach-Jansen. De secretaris van het Teca-bestuur deelde ons nog mee. dat aan de samenstelling van een tentoonstel- li ngsgids wordt gewerkt. Het bestuur bestaat uit de volgende personen: H. Stenz voorzitter, M. B. de Jong secretaris, ir M. P. Schutte. A. N. ZekveM, J. B. Volkers. P. van Weerlee. J. J. Robert H. Kors. W. Eduard, S Abel man, J. Entrop. A. Kraak, M. H. Zaal- terg en C. M. Twaalfhoven- LEIDERDORP Zondagsdienst Op de eesrte en de Tweede Paasdag wordt de dienst der huisartsen waarge nomen door dokter G. A. de Bruyne. Burgerlijke stand GEBOREN: Adriana A. dr v A. G. Lim burg en A. Spies. Dr De Bruljnestr. 24 GEHUWD: H. Verhoogt en J. L. de Jong. IN LE1DEN-NOORD FUSIE VAN VIER VERENIGINGEN TOT ééN NIEUW VERBAND BEPLEIT Het ontwerp van de gemeentelijke plantsoenendienst van een vast volkstuincom plex In het Noorden van de stad is klaar en aan de betrokken volkstuindersver- enigingon voorgelegd. Het belangrijkste van dit ontwerp is, dkt het nieuwe complex niet sis een verzameling van complexen maar als ¥ën geheel ls gëdacht-Organlsa- torlsch zou dit ingrijpende consequenties kunnen hebben. Naar wij vernemen, is in volkstuinderskringen de gedachte naar voren gekomen, de verenigingen, die in het Noorden van de stad thans hun aparte complex hebben, samen te voegen tot één nieuwe organisatie, die onder een andere naam het nieuwe complex zal gaan beheren. Op het ontwerp van de plantsoenen dienst zijn in ieder geval geen afschei dingen te zien in die zin. dat het com plex in stukken is verdeeld. In het maandblad „Contact" voor de leden van de volkstuinvereniging Ons Genoegen wordt in het pasverschenen nummer ge steld, dat hieruit logisch voorvloei, dat de vier verenigingen zoals thans in plan Noord bestaan- overgaan tot fusie. Het zijn de verenigingen Het Noorden- On derling Belang. Ons Belang en Ons Ge noegen Gepleit wordt voor het vormen van een lieuwe vereniging, die een geheel nieuwe naam krijgt. „Wij zijn er van overtuigd, dat het niet gemakkelijk zal zijn voor velen onder ons. aan deze ge dachte te wennen, maar toch moet het deze kant op". De genoemde verenigin gen hebben in totaal bijna vijfhonderd leden. Er zijn naar deze opvatting verschil lende motieven, die verandering in deze zin wenselijk maken. Ten eerste zal het nieuwe complex dan vanuit één punt be stuurd en onderhouden worden. Ten tweede is het van belang voor de huur prijs. die voor alle tuinders gelijk moet zijn, waardoor geen concurrentie tussen verenigingen ontstaat. Vervolgens wordt de vorming van één bouwcommissie mo gelijk gemaakt. Dat werkt de ordening ten aanzien van (ie °P hct complex te bouwen huisjes in de hand. Men ver wacht. dat dit de beheerders van het complex zelfs van hogehand zal worden opgelegd. Ten vierde wordt gedacht aan een centrale inkoopcommissie. Door een grotere omzet en verminderderde vracht kosten zeilen de goederen voordeliger geleverd kunnen worden. Ook zijn er dan betere mogelijkheden tot het vormen ••an zang- en toneelclubs- die het onmis bare recreatieve element in het volks tuinleven vertegenwoordigen. En tenslotte maakt het grotere aantal leden het mogelijk, tentoonstellingen en corso's te organiseren, die meer kans van slagen hebban dan de tegenwoordige. Men is er zich in volkstuinkringen van (Advertentie). Binnenkort zil een aanving worden gemaakt met de bouw van in het idyllisch aan te leggen Tuindorp met mooie singels en rustieke bruggetjes te Leiderdorp, onder architectuur van het Bureau ten Bosch en Ceels. D« woningen bevatten o-a. grote woonkamer, keuken. 4 slaapkamers, douchecel en •chuur. Vrije vestiging gegarandeerd. Zeer voordelige voorwaarden. Van de nog te bouwen hulzen aan de Rijn is nog slechts 1 perceel vrij. KONINGSTRAAT 64 LEIDERDORP TELEF. 30639| bewust, dat er nog wel moeilijkheden zullen ryzen. maar daarnaast wee', men voorzover w(j konden nagaan, héél goed. dat deze zijn op te lossen, als men het nut van het volkstuinwerk in het alge meen maar op het oog heeft. Chr. Zangersbond in Leeuwarden De Kon. Bond van Chr. Zang- en Ori toriumverenigingen zal op 11 en 12 April oqder presidium van ds B. Timmer uit 's-Gravenhage zijn bondsdagen in Leeu warden houden. Paasmaandag vangt het programma aan met een boottocht de Friese meren. Des avonds wordt kerkconcert gegeven in de Koepelkerk te Leeuwarden door de Chr. Oratoriumver eniging te Leeuwarden en de Chr. Zang vereniging „Harmonie" te Menaldum met medewerking van de Poolse violist Sta nislaw Kowarsky. De algemene vergadering wordt op 12 April ln de zalen Schaaf te Leeuwarden gehouden. In de morgenvergadering ko men de huishoudelijke zaken aan de orde en in de middagvergadering zal dr Anthon v. d. Horst van Hilversum refereren over „kinderkoren, hun scholing en vocale vorming". Lid van „Mau-Mau" in Arnhem veroordeeld De 22-jarige vishandelaar A. G. B. te Didam is dezer dagen te Arnhem wegens diefstal van een bromfiets tot 2 maanden gevangenisstraf veroordeeld. De vishan delaar was lid van een bende die zich Mau-Mau" noemde. Eerste Paasdag Driemaal is scheepsrecht Nu films van beter gehalte in Leidse bioscopen Driemaal is scheepsrecht. Voor de derde maal nemen we de programma's van de Leidse bioscopen onder de loupe. En eerlijkheidshalve moeten we schrijven, dat het gehalte van de films wel wat hoger ligt dan dat van de vorige weken. Dat Willem Parel nog een week in Leiden zal vertoeven pleit niet zozeer voor deze film als voor de bewering, dat het publiek in Leiden niet overvoerd wordt met goede films. Wanneer de Duitsers ons iets humoris tisch opdienen, moet men meestal het ergste vrezen. Anders dan de Engelse filrr.comedies gaan de Duitse meestal mank aan een soort platvoetige boersig- heid. die met echte humor zelfs de naam meer gemeen heeft. Hoe verrassend doet het daarom aan in Trianon een film en, die uitmunt door aanstekelijke, lichtvoetige vrolijkheid niet alleen, doch die daar zelfs verrassende filmvondsten paart. Het verhaal heeft niet veel om het lijf. de film is dan ook gebaseerd en musical comedy, maar de strijd tussen stoffige burgerlijkheid en uit deze boeien gebroken mensen is zo fraai ln symbolen weergegeven, dat men zich wel de ogen uitwrijft dat ook Duitsers tot zoiets in staat zijn. Regisseur Kurt Hoffmann is èr in geslaagd een aange- muzikale melange samen te stellen, schuilgaand onder de titel „O, mijn papa!" (Duitse humor, nu eens t>an de goede sóórt). Verboden vreugden Casino toont deze week een film met grote menselijke, paedagoglsche en foto grafische kwaliteiten, „The little kidnap pers", onder de wat ongelukkige Neder landse titel „Verboden vreugden". Het verhaal uit" deze film speelt zich af In een immlgrantenstrcek in het Canadese Nova Scotia in het begin van deze eeuw. Een Schotse immigrant een man, die van zichzelf zegt. dat hij liever wandelt in den vreze des Heren dan duizend stuk» vee te bezitten maakt het zijn Hol landse buurman Hooft moeilijk, als die een heuvel ln bezit wil nemen, die hem rechtens toekomt. De oude man bestrijdt Hooft het eigendomsrecht en dreigt ieder dood te schieten, die zich op de heuvel vertoont. Uiteindelijk wordt deze man. die toch wel een goed hart heeft, door zijn vrouw, zijn dochter en door de hele loop der gebeurtenissen er van doordron gen, dat Christus niet alleen rechtvaar digheid, maar ook genade predikte. Maar voor het zover ls, hebben hij en zijn gezin heel wat beleefd. Prachtige rollen spelen twee jongetjes In deze geschiedenis. Eén van de twee vindt op een gegeven moment de baby van de familie Hooft. Met zijn broertje verbergt hij het kind. Vandaar ook de Engelse titel van de film. Het zou Jam mer zijn hier al hun avonturen te ver tellen. Even mag de uitbeelding naar het melodramatische zwemen, „Verboden vreugden" is toch een sterke film. Casino maakt in het voorprogramma trouwens met een kort filmpje over het leven der witte reigers in Nieuw-Zeeland ook een beste beurt. (Uitstekende verfilming van een goed verhaal). White Christmas „I'm dreaming of a white Christmas" zingt in deze film Bing Crosby op een kerstfuif van de soldaten aan het front. Heel begrijpelijk dat ook de frontsoldaten wel eens een leuke avond willen hebben, maar dat die gesyncopeerde lol nu Juist op Kerstavond moet vallen, vinden we zacht uitgedrukt een beetje mis plaatst. En zo is eigenlijk dit gehele ge geven rondom Kerstfeest misplaatst. Zulk soort films en zulk soort fuifjes als er in de rest van deze film worden gegeven, mogen we dan al accepteren, het Kerst feest kent een heel andere vreugde. En daarom is het eigenlijk jammer dat ln deze overigens heel grappige, knap op genomen en heel erg muzikale film nota bene niemand minder dan muziek- artisten al6 Danny Kaye, Rosemary Cloo. ney en Vera Ellen het Kerstfeest er bij wordt gesleept. Dat is een degradatie van dit feest. Jammer ook voor de vlotte mu ziek van Irving Berlin, die hier o.m. het kwartet „Snow" heeft gemaakt, dat wer- HAZERSWOUDE: LEIMUI DENi kelijk uitzonderlijk genoemd kan worden op het gebied van de lichte muziek. Deze week in Luxor, merkwaardigerwijs juist rond Pasen. (Witte Kerst rond Pasen). De zwarte ridder De legendarische avonturen van de rid ders van de tafelronde, onwankelbaar tróuw aan hun koning Arthur, leveren de Ideale stof voor een spannende avontu renfilm. Het Rex-theater zet zijn bezoe kers met „De Zwarte ridder" zo'n film voor, waarin de ridderlijke moed van een eenvoudige wapensmid aan het slot van het verhaal beloond wordt met de ridderslag, gegeven door de koning zelf. Dat de verfilming van dit ridderverhaal uit de Engelse geschiedenis van Ameri kanen komt, blijkt duidelijk uit het feit, dat de vechtlustigheid der heren onrust barende afmetingen aanneemt. Hun no blesse schiet er wat bij in. Alan Ladd speelt de hoofdrol in dit technicolor- verhaal en hij is het, die zich, als recht- tige beloning voor zijn onvermoeid IJveren voor de goede zaak, een gade en het ridderschap ten deel ziet vallen. (Goede verfilming van een spannend ridderverhaal). E.T.l. GEEFT ZIJN VISIE TN OPDRACHT VAN het gemeentebestuur van Oegstgeest heeft het Economisch-Technologisch Instituut voor Zuid Holland een studie van deze gemeente gemaakt. Uit het dezer dagen verschenen rapport blijkt dat deze studie zeer gedegen is geweest. Het rapport is zeer gede tailleerd en bijzonder goed gedocumenteerd. Het bevat twee delen. In de eerste plaats de analyse, onderverdeeld in elf hoofdstukken, en daarnaast in zes hoofdstukken een blik op de toekomstmogelijkheden. Dit lijvige rapport is verlucht met een elftal kaarten, grafieken en cartogrammen. terwijl voorts in 36 tabellen verschillende cijfers op overzichtelijke wijze zijn gegroepeerd, waardoor een duidelijk beeld van even zovele belang rijke zaken wordt verkregen. Na eerst een overzicht gegeven te heb ben van het ontstaan van Oegstgeest, dat reeds uit de achtste eeuw dateert, ver volgt het rapport met een historische schets. De bodemgesteldheid is het vol gende punt waarover een studie werd ge maakt, waarbij zelfs werd teruggegaan tot de IJstijd. Ten aanzien van de bevol king bespreekt het rapport de demografi sche, economische en sociale aspecten, met in het daarop volgende hoofdstuk ln een vijftal paragrafen de wijkindeling. Aan het niet onbelangrijke element in deze gemeente, de landbouw, werd een heel hoofdstuk gewijd. Eveneens aan de niet-agrarische bestaansmiddelen, onder verdeeld in handel en nijverheid. Uitvoe rig werd ook stil gestaan bij het verkeer en het vervoer, waarbij vooral het eerste onderwerp talrijke cijfers te zien geeft. Een gedetailleerd overzicht wordt daarna gegeven van de publieke voorzieningen, terwijl tenslotte in elf pagina's aan de volkshuisvesing de nodige aandacht wordt Forensen In de samenvatting, die het sluitstuk vormt van het eerste deel van dit rap port. vestigen de rapporteurs de aan dacht op enige markante punten, die bij de analyse naar voren kwamen. Zij mer ken dan op dat men. historisch bezien, ongetwijfeld kan spreken van een duide lijk verband tussen de ontwikkeling van Oegstgeest en de nabijheid van Leiden. Van de eerste groepen forensen zal naar alle waarschijnlijkheid een groot deel af komstig zijn geweest uit Leiden en daar ook zijn werkkring hebben gehad. mate echter de perfectionnering reizen, ook over grote afstanden, een voudiger heeft gemaakt, Is In deze situatie een opmerkelijke wijziging Ingetreden. Nooh wanneer de geboortegemeente van de thans aanwezige bevolking wordt nagegaan, aldus het rapport, noch wanneer uitgegaan wordt van de vorige woonplaats van de niet-autoch- thone bevolking, neemt Leiden daar een grote plaats in. Te meer valt dit op bU vergelijking met de (voormalige) randgemeenten van de stad Utrecht, waar meer dan de helft van de inwo ners uit deze stad afkomstig is. In het tweede deel de toekomst wordt eerst het perspectief bekeken en vervdlgens uitvoerig stilgestaan bij de ontwikkelingsmogelijkheden. De toekom stige omvang van Oegstgeest wordt uit voerig besproken, waarbij men bij de bi cijfering van het inwonertal omstreeks 1970 op 20.000 komt. Ook aan de stede' bouwkundige aspecten wordt een hoofd stuk gewijd, terwijl tenslotte enige nut tige aanwijzingen worden gege' trent wenselijke voorzieningen Tussenpositie Oegstgeest neemt het met zijn bevol king. waarvan de middengroepen de sig natuur bepalen, een tussenpositie sen enerzijds het meer exclusieve Was senaar en anderzijds overige forensenge meenten in de Zuidhollandse Duinstrook met een bevolking, van overwegend arbei ders en kleine middenstanders. Op grond van een diepgaande studie van hel huidige karakter haar relatie tot de omgeving komt van het personenvervoer het dagelijks het Instituut tot de conclusie, dat hand having van deze tussenpositie aanbe veling verdient. Naar de mening der sa menstellers van het rapport zal het be staande uitbreidingsplan in dit licht moe ten worden herzien. De analyse van de bevolking toont aan dat de snelle toeneming van het inwoner tal voor een belangrijk deel moet worden toegeschreven aan de vestiging van fo rensen, die hun werkkring in verschei dene gemeenten in wijde omtrek hebben. Zoals gezegd, behoort deze bevolking voor een belangrijk deel tot de middengroepen Naast een vrij homogene woonkern om vat Oegstgeest twee kleine wijken met een bevolking van in hoofdzaak arbeiders •n kleine zelfstandigen. Allerlei oorzaken hebben een harmonische invoeging van deze wijken in ernstige mate belemmerd. Een grondige analyse van de detail handel toont aan, dat deze op som mige punten in zUn verzorgende taak tekort schiet. De oorzaak hiervan moei worden gezocht in hot ontbreken van een duidelijk centrum, alsmede in de concentratie van winkels in 't westelijk deel van de gemeente. Vooreen belang rijk deel van de bevolking is hierdoor de afstand tot de meeste winkels te groot geworden. Voor de toekomstige bebouwing wordt dan ook aangedron gen op de bouw van een nieuw win kelcentrum. De nijverheid is als bestaansmiddel ln Oegstgeest van weinig betekenis. In uit breiding van deze bedrijfstak ziet het rapport trouwens gevaren voor het als woongemeente gekwalificeerde karakter van de gemeente. In dit verband verdient tevens het huisvestingsprobleem van per soneel van het in Oegstgeest gevestigde Marine-Electronlsch Bedrijf bijzondere aandacht. Voor wat betreft de uitbreiding van de gemeente baseren de samenstellers zich op de grenzen van 't vigerende uitbreidings plan. Deze ontwikkeling wordt gezien als 'n voortbouwen op hetgeen tot stand kwam in het verleden, waarin Oegstgeest door natuurlijke oorzaken is gegroeid tot een aantrekkelijk woongebied. Hieraan be staat in dit deel van de Randstad Holland Inderdaad nog immer een grote behoefte cn het is dan ook van belang dat deze woongebieden voor de toekomst bewaard blijven. Teneinde dit te verwezenlijken wordt van het gemeentebestuur een doel bewust beleid gevraagd. Daardoor zal een mogelijk afwijkende ontwikkeling tijdig gesignaleerd en, waar nodig, gecorrigeerd kunnen worden. Bevolkingsonderzoek De gevreesde t.b.c. eist nog steeds jaar lijks een aantal slachtoffers en effectieve bestrijding is dus zeer noodzakelijk. Ook in onze gemeente wordt dit jaar weer een onderzoek gehouden en wel van 8 tot 23 Juni aanstaande. Uiteraard is het ge wenst. iat de gehele bevolking hieraan meewerkt. Deze week heeft de burgemeester het plaatselijk comité voor bevolkingsonder zoek oo t.b.c. geïnstalleerd. Dit is als volgt samengesteld: drs M. Hins, voor zitter; F. Slijper, secretaris; A. Nota: H. F. van Medcndorp; A. J. M. van Glab- beek; H P. G Luttge. Marükehof De speeltuin Marijkehof, van de speel tuinvereniging Oegstgeest. zal gedurende de Paasvacantie van alle kinderen ge opend zijn van 10—12 en van 2—6 uur. Veilig verkeer Donderdagavond 14 April om half acht zal in hotel Het Witte Huis de eerste ledenvergadering worden gehouden van de vereniging Veilig Verkeer met als doel te komen tot definitieve oprichting van een afdeling Oegstgeest van het ver bond. De agenda omvat bestuursverkie zing en de vaststelling van de statuteD en het huishoudelijk reglement. Poelmeer De jaarlijkse algemene ledenvergade ring van de zwemvereniging Poelmeer zal Maandagavond 18 April om 8 uur in het Witte Huis worden gehouden. Oorlogsgravencomiti In Het Witte Huis zal Dinsdagavond 19 April een bijeenkomst worden gehou den van het Ned. Oorlogsgravencomite. waar de bekende radioreporter Herman Felderhof over het werk van dit comité zal vertellen. Na de pauze worden enige films vertoond, o.a. die van de reis van Koningin Juliana naar Amerika. Burgerlijke stand OVERLEDEN: N. J. van Alphen. 62 j; J. P. Eggink, 71 j; J. T. Lamboo, 10 j. Hij ontving door vergissing 13.000 inplaats van 1.300 Dezer dagen is te Amsterdam de 28-j. monteur J. H. de K. uit Amsterdam vrij gesproken. Deze monteur had in November op het hoofdpostkantoor door een vergissing van een lokettiste 13 biljetten van 1000 gulden ontvangen inplaats van 13 biljetten van honderd, waarop hij krachtens pensioen als voormalig militair in Indonesië recht had. De lokettiste bemerkte haar vergissing nog dezelfde dag. Toen rechercheurs zich bij de monteur vervoegden, opende hij zijn portefeuille en haalde er de biljetten van 1000 gulden, uiterlijk stomverbaasd, uit. Zowel voor de rechercheurs als op beide rechtszittingen hield hij vol, dat hij evenmin als de lokettiste de ver gissing had bemerkt. LEIDERDORP: NOORDWIJK NOORD WIJK-B1 RIJNSATER WOUDE S ASSENHEIM VOORSCHOTEN: VALKENBURG: ZWAMMERDAM I BLOEMENDAAL: Tweede Paasdag BENTHUIZEN: HAZERSWOUDE: KOUDEKERK LEIMUIDEN: LEIDERDORP: NOORDWIJKERHOUT: NOORDWIJK—BINNEN: OEGSTGEEST: Her OUDE WETERING^ RIJNSATER WOUDE: SASSENHEIM: Her VOORSCHOTEN- Her 'o" ma Zoeterwoude VALKENBURG 10 VOORHOUT: H« WOUBRUGGE: ZWAMMERDAM: ZOETERWOUDE: Herv Ger >IO BLOEMENDAAL:

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 4