JHeuwc £ditóri)e (üourant Veel moet er anders in Nieuw-Guinea Len ie breekt zich baan Zijn laatste dag als premier? Zuivering in Rood China Koningin Elizabeth was de gast van Churchill 0m zeven uur zekerheid omtrent aftreden van de premier Honderd stakers blijven voorlopig geschorst Het aftreden DINSDAG ,n APRIL 1955 BUREAUX: Steens treat 37. Directie. Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: j 6.40 per kwartaal; 2,15 per maand; 0.50 per week. ADVERTENTIEN: 0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Zes en dertigste jaargtinig No 10313 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. ENSERINK CHRISTEU1K-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .SlaaUatUc*«Mlt.rti mgn hrrl (a fégfjéaspott" NIET IN EEN HANDOMDRAAI (Van onze redacteur mr J. J. Wentink) SORONG, Maart 1955. ALS MEN OVER het verlaten wilde land van de Vogelkop vliegt, ziet imen na enige uren onafgebroken bos plotseling wegen en woonwijken, tanks en voor de steigers schepen. Een vreemde gewaarwording, dat uit de lucht geziene moderne leven, dat de ongerepte natuur openscheurt. Nog vreemder kijkt men op als het vliegtuig niet landt, maar doorvliegt de zee in. Sorong is nl. uiteengerukt als de Zeeuwse eilanden en het vliegveld is een uur varen verder gelegen op Jefman. Als men weet, dat Jef eiland betekent, weet men dat men terecht gekomen is op het eiland Man, waar een wegwijzer staat die in kilometers nauwkeurig de afstand aangeeft naar Ziirich, het werk van een Zwitser! Voor de kust ligt een kledn eilandji Doornt waar het gouvernement gevestigd i9 en de resident de zetel heeft. School kinderen moeten heen en weer varen op een veerbootje dat om het half uur vaart en het soms lelijk te kwaad heeft, want het kan er spoken. Het eilandje is i een vierkante kilometer groot en verdringen zich 1900 mensen. Maatregelen zijn genomen om h verandering te brengen. De resident zal zich vestigen te Manokwari en het bestuur van de vaste wal krijgt een nieuwe woon wijk te Sorong. Alleen het bestuur ovei de Radja Amput-eilanden blijft achter op dit eiland, dat nog zo sterk herinnert aan het oude Indië, hoewel men hard bezig is loodsen te bouwen en huizen te vernieuwen. Geld voor vernieuwing is wel te krijgen, maar ook hier worstelt men met de moeilijkheid dat men niet zou kunnen uitgeven, want evenals overal op Nieuw Guinea is de capaciteit beperkt. Dorp van hutten Inmiddels stroomt de bevolking toe. Een groot probleem vormen de mensen van dc Radja Amput, die hier binnen komen, hutten bouwen als hondenhokken of van een soort bonenstaken paalwonin gen oprichten. Men zou dit kunnen ver bieden, maar dan kan men ook op deze mensen geen beroep doen als men hen als arbeidskrachten nodig heeft. Zo zit -men met het nog onopgeloste probleem van een zich uitbreidend dorp van hut ten, die herinneren aan de vissershutten in het Openluchtmuseum, maar nog la ger en kleiner zijn. Doch in een land met de primitieve beschaving als Nieuw Guinea kan men niet alles in een handomdraai veranderen en men doet beter te let ten op alles wat hier in een paar jaar tijds is verricht en de maatregelen, welke het bestuur treft om deze plaats en het gehele westen van Nieuw Guinea vooruit te brengen. Het tegenover Doorn gelegen Sorong is ondanks de primitieve toestand, ln- 'haerent aan Nieuw Guinea, een typische oliestad. In 1947 stond er nog vrijwel niets, nu zijn er wegen, woonwijken voor de employé's, koeliewoningen, een heuvel met villa's. een sociëteit, tanks, een hoofdkantoor, een hospitaal voor 134 pa tiënten, kortom het zich overal herhalen de wonder van de olie. Olie-stad Maar ook hier is alles primitiever dan elders. De oude wijken zijn van brand baar hout en bilik (bamboe-vlechtsel) maar nieuwe wijken zijn in aanbouw, ten dele van steen. Heuvels worden af gegraven. moerassen gedempt, want Nieuw Gtrinea is wel 13 maal Nederland, maar je hebt er byna geen plaats om een huisje te zetten. Wie de olie kent. is niet verbaasd over het plotseling ont staan van een stad van enige duizenden zielen, maar op Nieuw Guinea is dit een zeer moeilijk werk, want er is niets. Alles moet men zelf aanpakken. Er is geen geschoold werkvolk. De Indonesiërs zijn tot een derde, ongeveer 1500 zielen geslonken sinds de souvereiniteitsover- dracht. En de Papoea's moeten alles leren. Een houtzagerij moest moest men zelf bouwen, evenals een zuurstoffabriek Voor havens en een droogdok van 750 ton moest men zelf zagen. Het arbeidsprobleem is ook hier een grote moeilijkheid. Door politieke om standigheden is het moeilijk arbeiders uit Indonesië of van elders te krijgen. De bevolking in de omgeving ontbreekt nagenoeg en is. voorzover aanwezig, niet bereid zich aan te passen. Van verschil lende streken in Nieuw Guinea moet het werkvolk worden aangevoerd en het is noodzakelijk om de werving sterk te be perken, teneinde te voorkomen dat grote streken ontvolkt worden. Want de jonge mannelijke bevolking vloeit weg oude mensen en vrouwen blijven over. Kerken vervallen. Het is dus niet zozeer de moei lijkheid dat men geen arbeidskrachten kan krijgen dan -wel dat men het volk tegen ontwrichting moet beschermen De in Sorong levende arbeider werkt anderhalf jaar, krijgt vrije voeding, huis vesting en verzorging, licht en water. Na afloop van die tijd keren zij, beladen met goederen, naar de kampong terug, waar de overvloed in enkele weken door de familie wordt ingepalmd. Het is het streven van de Nederl. Nieuw Guinea Petroleummij, de gezinsvestiging aan te moedigen. Tot nog toe is er slechts een kleine kern van 150 Papoeagezinnen. In de moderne koeliewijken hebben de woningen drie kamers en bijgebouwen. Papoea's, Chinezen en Indonesiërs wonen er door elkaar. De maatschappij tracht het tekort aan arbeidskrachten aan te vullen door een bedrijfsschool, waarop vele Oost-Indone siërs en Papoea's worden opgeleid. De haven Van Sorong krijgt men geen beeld zon der de haven, welke de gehele aanvoer voor het oliebedrijf verzorgt, waar de marineschepen geregeld verschijnen en waar bij onze komst de Sibajak met 900 man van de landmacht naar het vader land vertrok. Vele soldaten en vrouwen wuifden aan de verschansing. Ver in het rond was het afscheidsgefluit te horen. Met enige weemoed ziet men hen gaan. Na het vele nuttige werk. dat zij hebben verricht. Nu staan kwieke mariniers bij het af weergeschut en houden met hun verre kijker elk vliegtuig in de gaten. Voor het gouvernement is de grote moeilijkheid, havengelegenheid te den, nu de N.N.G.P.M. de wal in pacht heeft en de havenruimte dringend behoefte heeft voor eigen aanvoer. bedoeling is, dat Sorong een grote ov ^laghaven wordt voor Nieuw Guinea. Spanning rond Churchill .zal-tie a/treden?" PEKING, 4 ApriL DE COMMUNISTISCHE party van China heeft officieel twee top figuren uitgestoten, van wte reeds maanden niets meer is vernomen. Het zijn Kao Kang, die eens werd be schouwd als opvolger van Mao Tse- Toeng en Sjoesjih, de „sterke man van Sjanghai". Volgens Ass. Press waren beiden sterk Russisch georiën teerd. Zij worden er van beschuldigd, tegen de staat te hebben samenge zworen en de partij te hebben ver raden. Kao Kang heeft zelfmoord ge pleegd; wat er van Sjoesjih is gewor den, werd niet bekendgemaakt. Dit is de eerste grote zuivering in Peking op hpog niveau. Kao Kang had de leiding van het eerste Chinese vijfjarenplan en had een actief aandeel in de economische ontwik keling van Mandsjoerije. Hij was de rechterhand van president Mao Tse- Toeng. Jao Sjoesjih was politiek com missaris van het militaire district Oost- Koning Boudewijn naar plaats van de ramp Koning Boudewijn van België heeft gisteren een bezoek gebracht aan het dorpje Sclessin bij Luik, waar bij een bioscoopbrand 39 mensen om het leven kwamen. Hy bracht een bezoek aan de plaats van de ramp en bezocht enkele getroffen gezinnen. De Poolse vrouw van een Belgische mijnwerker die bij de ramp drie kinderen had verloren, moest in overspannen toestand in het ziekenhuis worden opgenomen, waar zij is overleden. De brand zou zijn ontstaan door het ontploffen van een oliokaahel die achter 'het doek stond. Tot nu toe is nog één lijk niet geïdentificeerd. Dertien van de slachtoffers zijn Italianen, onder wie acht kindoren. Malenkof weer in het openbaar Na een afwezigheid van twee weken is de Russische oud-premier Malenkof weer in het openbaar verschenen. Zijn afwezigheid sinds de begrafenis van maarschalk Gogorof was aanleiding tot geruchten, dat hij was gevangengeno men. Gisteravond verscheen hij op een receptie die werd gegeven ter gelegen heid van de tiende verjaardag der be vrijding van Hongarije. Londen, 5 April. PREMIER CHURCHILL heeft gis teravond in zijn ambtswoning (Downingstreet 10) een ontvangst gegeven, waarop koningin Elizabeth en de hertog van Edinburgh aanwe zig waren. Ongeveer duizend mensen waren naar het rustige hoekje bij White Hall gekomen om de gasten te zien aankomen. Toen het konink lijk paar arriveerde, verscheen Chur chill met zijn echtgenote op het bor des om de koninklijke gasten te ver welkomen. Churchill was gehuld in de formele hofkledij met kniebroek en zijden kousen. Zijn borst was getooid 'met de medailles Tram rijdt weer volop Ih alle Amsterdamse gemeentelijke diensten wordt normaal gewerkt Als Churchill vandaag aftreedt, zal de officiële bekendmaking van dit nieuws krachtens de traditie pas komen wanneer towel hU als z(jn opvolger Eden op audiëntie zyn geweest bij konngn Eliza beth. Regelmatig bezoekt Churchill Dinsdagsavonds de vorstin om haar op de hoogte te houden van de regerings gelegenheden. Algemeen wordt thans iopig blijven de op verzoek van het gemeentebestuur te hulp gekomen I aan*enomen dat hy tydens de audiëntie r K b I van vanavond zyn ontslag zal aanbieden. IN ALLE GEMEENTEBEDRIJVEN en -diensten waar in Amsterdam ge staakt werd, is vandaag de arbeid vrijwel volledig hervat. Voor die herinnerden aan de oude veldtochten van lang voor de twintigste eeuw. Ver der droeg hij zijn meest geliefde onder scheiding: de grote ster van de Orde van de Kousenband. De premier droeg geen hoed ondank9 de regendruppels die juist begonnen te vallen. Hij maakte een diepe buiging voor de vorstin toen zij uit de wagen stapte, vatte haar hand en leidde haar glimlachend naar binnen, even voordat de vorételijke gasten arri veerden, had de menigte Sir Anthony Eden en diens echtgenote toegejuicht. De koningin en de hertog vertrokken dertien minuten vóór middernacht. ZIJ werden uitgeleide gedaan door Sir Winston en Lady Churchill. De premier boog weer diep terwijl Lady Churchill een reverence maakte. Vervolgens hield OhurchiLl het portier van de konink lijke auto open. Toen de vorttln in stapte, schudde bij.haar band, mom pelde enkele woorden en eindigde met: „Goedenavond mevrouw". Een menigte van ongeveer 500 sen juichte de premier en zijn konink lijke gasten toe. Sir Winston Churchill en zijn echtgenote hebben gisteravond het En gels koningspaar in no. 10 Downingstreet ontvangen. De foto werd genomen op het ogenblik dat de koningin uit de auto is gestapt. Zij draagt een prachtige japon met witte tule, bestikt met zilveren kraal tjes, een schitterende diadeem en paarlen oorbellen. militaire krachten nog ter beschikking. De schorsing van alle stakers is opgeheven, behalve van een honderdtal raddraaiers. B. en W. zullen nader onderzoeken, wie van die honderd alsnog terug zullen mogen komen. Daarmee zullen wellicht de belangrijkste communistische stokebrands worden weggezuiverd. het bestuur was fel, getuige de i een vergadering van de Algemene bond van ambtenaren, die is aangeslo ten bij het NW, kreeg het bestuur gis teravond in Bellevue felle verwijten horen voor zijn houding in het conflict. Een bestuurslid kreeg zelfs een klap in zijn gezicht. Een motie van afkeuring werd niet in "behandeling genomen. Ook Vijf cent goedkoper Dordtse broodoorlog breidt zich uit Toen gisteren de meeste Dordtse bak kers begonnen met het leveren van brood dat over de hele linie vijf cent goedkoper werd aangeboden, ontstond een ware broodprijsrevolutie, die zich inmiddels heeft uitgebreid tot alle bakkerijen op het Eiland van Dordrecht, de Alblasser- waard. en de Zwijndrechtse waard. Ook de bakkers in de Hoeksehewaard zullen de prijsverlaging in toepassing brengen Dit is het gevolg van het feit dat en kele grotere bakkersbedrijven zijn be gonnen met een lagere prijs in het uitzicht te stellen, waardoor zij nieuwe klanten trachten te winnen. In een c laire werd gesteld dat na deze verlaging nog voldoende winst overbleef. Gisteren kwamen de bakkers op vergadering bijeen om de gerezen moei lijkheden te bespreken. De algemene opi nie was. dat iedere bakker in Dordt er omgeving door de prijsverlaging f2.50 per baaltje verlies lijdt Het landelijke weerstandsfonds, waar aan alle bakkers in Nederland bijdragen, zal de bakkers die thans verlies lijden door deze plotselinge broodoorlog, een vergoeding verstrekken. De Nederlandse bakkerijstichtin-g zou in de loop van van daag een bespreking voeren met het grootbedrijf, dat de oorlog ontketende. Rusland eist uitlevering van Valery Lysikof Molotof, Ge Russische minister van buitenlandse zaken, heeft de Amerikaan se ambassadeur in Moskou, Charles E. Bohlen. een nota aangeboden waarin on middellijk uitlevering van de 17-jarige Valery Lysikof wordt geëist. Volgens de nota wordt Valery tegen zijn wil in West-Berüjn vastgehouden. Valery Ly sikof. de 7-oon van een Russisch kolonel, vluchtte twee weken geleden naar het Westen. De jongen wil Amerikaans vlieger werden. Wat is 't lot van de overloper? Wat gebeurt er met een Westelijke overloper die de wijk neemt naar Oost- Duitsland? Hij komt te recht in de Saksische stad Bautzen en wordt daar onderworpen aan een hersenspoeling. Ver zet hij zich hiertegen, dan wacht hem een ver oordeling als spion of geallieerde agent en soms transport naar het Russische slavenkamp Workoeta by de pool- Geallieerde autoritei ten hebben nooit het be staan van dit hersen- spoelcentrum ontkend, schrijving van gegeven. Dat is thans gebeurdzo meldt Ass. Press. Bautzen, dat zijn naam aan het beruchte nazi concentratiekamp heeft gegeven, heeft nu een kamp voor politieke ge vangenen waar vele Oost-Duitsers die aan de revolutie van 17 Juni 1953 hebben deelgeno men, worden vastgehou- De overlopers die geen genoegen nemen met het grauwe leven in Baut zen. worden zwaar ge straft. Gaan zij niet naar Workoeta, dan komen zij terecht in Oostduitse gevangenissen. Ontsnappen uit Baut zen is mogelijk, maar al leen voor de zeer slim- men. Velen die zouden terugwillen zyn waar schijnlijk bang voor wat hun in het Westen wacht. De Russen zijn voor zichtig. Pas na weken lange verhoren in ge vangenissen waar de overlopers eerst terecht komen, wordt besloten of de man geschikt is voor de hersenspoeling. Zogenaamd is zijn be wegingsvrijheid in Baut zen niet beperkt, maar de Volkspoltzei heeft or der om alle overlopers binnen de stad te houden. En de wereld draait Hij krjjgt gratis een kamer toegewezen in het hotel Stadt Bautzen, geld voor het doen van inkopen, een distributie kaart, twee witte werk pakken en een paar zware schoenen. In Waldstrasse hebben de Russen een buiten landse club gevestigd. Friedens Freund heette dc club eerst, later is dit om het een internatio nale tint te geven „Club der buitenlanders" ge- De overlopers mogen naar de bioscoop en kun nen aan sport doen. naar gramofoonmuziek luiste ren en propagandalec- tuur lezen. De Russen sporen hen aan, het Maxim Gorky-huis te bezoeken, waar de pro paganda in stromen vloeit. Daar zijn alleen maar Russische films, de enige krant is de Engel se Daily Worker (com munistisch) en een Rus die goed Engels spreekt geeft „commentaren" In de buitenlandse club wordt onderwijs ge geven, maar alle lesstof is doordrongen van com munistische propaganda. Het bezoeken van de school is verplicht. De plaatselijke afde ling van de communisti sche Vrije Duitse Jeugd huist ook in de buiten landse club. Dit is op zettelijk gebeurd opdat de Duitse jongelingen de vreemdelingen kunnen beïnvloeden. De afdeling Bautzen van de F.DJ. wordt „Bob Thompson" genoemd, naar een Ame rikaanse communist die in 1949 in de Ver. Staten werd gevangengenomen. Overlopers die lid wor den van de F.DJ. krij gen meer gunsten. Overlopers die met Duitse meisjes de zone binnenkomen worden aangemoedigd te trou wen. Zijn zij reeds ge trouwd, dan trekt men zich daar niets van aan, want de overloper bouwt een nieuw leven op. Het maken van een huwe lijksreis is niet toege staan. Overlopers die een goede reactie tonen, mo gen lezingen houden op communistische bijeen komsten. Is de propagan- da-glans voor de Russen cr af. dan keren zij weer terug naar het grauwe alledaagse leven van de onderdrukte massa. ihet NW-bestuurslid Forrer. die beweerde dat Ruppert <CNV-voorzitter) eerder een communist dan een christen dat de bestuursleden van de r.k bond methoden hadden, die leken op die van Arnold Meyer van het Zwart Front En dat allemaal omdat de confessionele organisaties in het overleg over de salarissen van het overheidsper soneel méér verlangden dan de socialis tische bond. Gisteravond moest de Amsterdamse politie optreden tegen een paar honderd opgeschoten jongens van 16 a 17 jaar, die ziah op het Mercatorplien rumoerig gedroegen. De politie deelde klappen me: gummistokken uit en loste een v* schuwingssohot- Het was ongewoon en niet gemak kelijk voor de militairen om in een handbeweging zo'n vuilnisbak in de auto leeg te storten. Maar na een straat of wat ging het vrij vlot. Omdat B. en W. de mannen van de stadsreiniging van Am sterdam nog geen toestemming hadden gegeven het werk te her vatten, trokken soldaten er gister middag op uit om deze arbeid te verrichten. Als dat gebeurd i9 wil de traditie dat hij de koningin adviseert met betrekking tot zijn opvolger. Die opvolger (Eden dus) zou dan onmiddellijk worden ontboden en formeel tot premier worden benoemd. Dit komen en gaan moet voor allen die zich in en bij no 10 Downingstreet en Buckinghampalace bevinden al veelzeg gend zijn. Er kan evenwel geen officiële bekendmaking worden verwacht voordat de nieuwe premier het paleis heeft laten. Daarna zal het nieuw9 door de persdienst van Downingstreet aan verslaggevers worden medegedeeld over de gehele wereld worden verspreid. Intussen is het niet bekend of Churchill als gewoonlijk vanavond om acht of op een vroeger tijdstip naar het palei9 zal gaan. De koningin kan Churchill op zijn vroegst om vijf uur vanmiddag ont vangen omdat zij voor die tijd elders officieel bezoek moet afleggen. Het lijkt evenwel vrij zeker dat de bekendmaking op tijd zal worden ge daan voor de nieuwsuitzending die de B.B.C. op 19 00 uur Nederlandse tijd geeft. Het luisteren naar deze nieuws uitzending is een Britse familietraditie. De mogelijkheid is des te waarschijn lijker omdat er in Londen tengevolge van de staking nog steeds geen kranten verschijnen. Israël wil spoedzitting van Veiligheidsraad Israël heeft verzocht om een spoedblj- eenkomst van de Veiligheidsraad ter be spreking van de herhaalde Egyptische aanvallen. Dit verzoek geschiedt naai aanleiding van de jongste Egyptische aan val in het gebied van Gaza, waarbij Zon dagavond twee Israëlische miltairen zijn gesneuveld en zestien anderen werden gewond. Aan Egyptische zijde sneuvelden vee man en werden er twee gewond. Voordat het verzoek tot de Veiligheids raad werd gericht, kwam het Israëlische kabinet in speciale zitting bijeen. Het specialisten-conilict Bij de openbare behandeling van begroting van Sociale Zaken, waarm__ de Eerste Kamer, gelijk gemeld, volgen de week Woensdag een begin hoopt te maken, wensen enkele leden het zgn. specialistenconflict aan te snijdan. Dit blijkt uit het eindverslag van de com missie van rapporteurs. Nederland zendt dekens naar de Philippijnen Ten behoeve van de slachtoffers vin de aardbeving op de Philippijnen heeft het Nederlandse Rode Kruis duizend de kens tér waarde van 30.000 gulden be schikbaar gesteld. Deze dekens zullen oP 13 April uit Rotterdam ni pijnen worden verscheept De plannen voor het nieuwe provinciehuis van Zuid-Holland zijn nu geheel klaar. Aan de hand van deze maquette zullen provinciale staten nu beslissen, of het werk kan beginnen. Als men dit miniatuur bekijkt, zal niemand twijfelen of de heren zullen best tevreden zijn met dit gebouw. Vrachtauto in Harlingse haven: 3 doden Een zeven tons vrachtauto met een zeven tons aanhangwagen is vanochtend om zes uur te Harlingen naast de brug door het hekwerk langs de walkant ge leden en van de drie meter hoge kade in de Noorderhaven gestort. De drie in zittenden zijn verdronken. Ofschoon ihul-p met bootjes en een kraan wagen spoedig ter plaatse was, duurde het geruime tijd voor men de cabine kon vinden. Pas na een uur kon deze zover worden gelicht dat dc drie inzittenden konden worden geborgen. Het waren de 27-jarige G. Doornbos uit Fran dker, zijn echtgenote mevrouw Doornbos-Weldering, en de 60-jarlge heer Alkema, een gepenslonneerde Amster damse politieman, die in de V.S. woonde m met vacantle in Nederland was. Omtrent -de oorzaak van bet ongeval s niets met zekerheid 'bekend. Is koning van Jemen niet afgetreden Kroonprins Seif el Islam el Hadr. van Jemen heeft in een telegram aan de Arabische Liga meegedeeld, dat zijn vader, koning Achmed van Je men, geen afstand heeft gedaan van de troon. De koning wordt blijkens het telegram in zijn paleis te Taez belegerd. De kroonprins waarschuwt, dat een burgeroorlog in Jemen dreigt uit te breken. Zoals w(j gisteren meldden, zou de koning afstand hebben gedaan van de troon, ten gunste van zijn jongere broer Abdoellah, die sterk pro-Westers is georiënteerd. Omvang treinramp Mexico sterk overdreven Uit berichten van Reuter en Ass. Press blijkt dat het aantal doden bij de trein ramp in Mexico (passaglerstrein stort in 200 meter diep ravijn) aanzienlijk minder Is dan door het Mexicaanse blad El In- formador werd gemeld. Dit blad had een dodentai van ca 300 genoemd. Thans blykt. dat dit ongeluk IJ doden eiste, als mede 8 zwaar- en ca 80 lichtgewonden. Tot secretaris van de Ned. vereni ging voor toepassing van Esperanto Is gekozen de heer F. Winkel uit Rotte,- Het penningmeesterschap werd dr. A. Nijhuis uit Den dam. overgedragei Haag. HET WEER IN EUROPA I I 4 I i! SS wzw wlndilj) wmditil II- SS il- 1 WEERBERICHT Overwegend droog Tot morgenavond verwacht De Bilt: Overwegend droog weer mei aanvankelijk hier en daar mist. Morgen overdag gedeeltelijk bewolkt. De zelfde of Iets hogere tempe raturen. Zwajcke tot matige wind tussen Zuidwest en Zuid. (Opgemaakt te 10 uur) ZON EN MAAN Philip- 6 April: Zon 6.08-19.22. Maan op 19.01, onder 5.20. Op 7 April V.M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 1