Wm JBL Blue Band Jamreclame Pas op, 't is achter U SHELL HEROPENING F. REYNEVELD KOERIERS smaakt totaal anders dan margarine NIEUWE LEIDSCHE COURANT 8 woensdag 23 maart 1955 «-8£SSE|Ü bij aankoop van een pot jam soort naar keuze 2 grote goudrepen voor slechts 25 cent Geldig van 23 t/m 29 Maart 1955 „od MS" ,rij Uw kostbare automotor wordt vernield waar U bij zit, want corrosie* vreet onafgebroken aan cylinders, zuigers en zuigerveren - of Uw motor nu stilstaat of draait! Dat gaat U guldens kosten! De enige motorolie, die met corrosie radicaal afrekent, is „SHELL X-100" Motorolie. Daarmee is Uw motor volkomen beschermd - elk uur van elke dag! •Corrosie is metaalaantasting I nedieUverbruikt,ontstaat door een water-en zuurmengsel, 'nheleliterwater.Bescherm dat ontstaat tijdens het verbran- I Uw motor daartegen met dingsproces. Uit elke liter benzi- J „SHELLX-100" Motorolie! MOTOROLIE IN DE OUDE STADSWIJK DOOR DS. L M. VAN KRIMPEN Prij» («bonden 6-*0 m elke boekhandel verkrijgbaar N.V 0L8R 10MER A KEUNIN0S UlTG. MIJ. WA8ENIN8EM op Donderdag 24 Maart a.s., 3 uur n.m., van onze naar de eisen des tijds ingerichte model slagerij. SLAGERSBEDRIJF Hogewoerd 79 - Leiden - Telef. 20608 I Personeel gevraagd 9 Gevraagd voor spoedige indiensttreding verwarming- monteurs. plaatwerkers en bankwerkers. Centrale Ver warming.* Industrie Bernard dagen per week. Aanmelden tussen 7 uur Drieplassenweg 24, Katwijk aan Zee. 9 Terstond gevr. een boe renknecht, kunnende mel ken of genegen het te leren. L. van Tilburg, Trappenberg 4 Rünsburg. Werkster gevraagd. 2 ochtenden of 1 gehele dag per week. Mevr. A. M. d« Jong. Kamphuizenlaan 20 Oegstgeest. 0 Nette werkster gevr. voor 2 of 3 ochtenden per week. Tevens een schoonmaakster gevraagd. Br. ond. no. 4660 agent N. L. Crt A. v. d. Bosch te Rijnsburg. 9 Gevraagd Bakkersbedien den 14 jaar of ouder en een van 18 Jaar of ouder. Gene gen wj>k te bedienen. In- of extern N. Rodenburg, Kerk straat 14. Berkel Z.H.. Tele foon 397. 9 Gevr. huishoudster in Hil- legom, b\j een gezin van 3 volwassen personen. V.g.g.v. Br. ond. no. 5035 bur. blad. Personeel aangeb. J Thuiswerk gevraagd door jong echtpaar. Veel vrije tijd. Geen coloortatie. Br. nr 5034 bur. blad. 9 Jonge huishoudelijke hulp van 8.30-2 uur voor voorkomende huish. werkzaamheden. (Ook voor seizoen i. Prima getuigen. Ook omg. Leiden. Br. ond. no. 5036 bur. blad. 9 Juffrouw wil hulsvrouw enkele weken helpen als noodhulp of tijdens ziekte de huishouding verzorgen. Br. No. 5038 Bureau Blad. Te huur gevraagd 9 Gevraagd door dame op leeftijd een zlt-slaapkamer met kookgelegenheid, in Leiden of omgeving. Br. No. 5037 Bureau Blad. Te huur aangeb 9 Grote zit- en slaapkamer met pension voor dame of heer of 2 vrienden of vrien dinnen, b.to.h.h. Omgeving Rijnsburgerweg. Br no. 5033 bur. blad. Te koop gevraagd 9 Gevr. alle sierteeltverg. ook periodiek en groenten- teeltverg. punt 4. Aangeb. 100 R.R. sierteeltverg. A. Jan./Dec. C V. N. Bakker Hz, Roelofarendsveen. 9 Wü kopen antieke meu belen. goud. zilver, kristal, koper, theestoven, kristallen kronen, pendulestellen, beel den, Perz. kleden enz. Ook huisk.meubelen, enz. Brem- mer, Morsstraat 41. Telefoon 26918. Goegerritsteeg 1. Te lefoon 22791. 9 Woonhuis of woonboot voor zelfbewoning Aanb. verm. v. aantal kamers, afm., ligging enz. No. 5031 bur. van dit blad. Te koop aangeb. 9 Sparta 125 cc., gerevi seerd enz., wegens aanschaf zwaardere. Damlaan 19 na bij L. Morsweg. 9 Z.g.a.n. lichtgrijze kinder wagen, wringerbok, was- pomp. crème gelakte tafel 90 x 60. Mar. Poststr. 15, Valkenburg. 9 Wegens emigratie kleine Philips radio van 1954 55, type BX 115 U voor ƒ50. Sleestofzuiger als nieuw, 125 Volt. ƒ45. Ie en 2e sym- phonie van Beethoven, 8 platen 37.50. Hoefstraat 1 (bij Douzastraat). 9 Moderne Naumann hand naaimachine. in zeer goede staat. Volle garantie. Heren straat 23. 9 Ben weinig gébruikte Hoover wasmachine. Huis man. Oude Singel 206. 9 10 Prima witte Leghorns bij Ant. v. d. Eykel, Peper- steeg 3. Katwijk a d. Rijn. 9 Lambretta scooter, z.g.a.n. met vele accessoires. Willem de Zwijgerlaan 14. Oegst- geest. Diversen 9 Indus horloges. Anker, waterdicht, schokvrij, anti- magnetisch. 2 Jaar verze kerd tegen verlies en dief stal. Al voor f 57.50. Prima 15-steens Anker goud doublé dameshorloge f 49, 17 st. f 56 Antoon Brinks, Haarlem merstraat 13 b.d. Prinse9se- kade. S Vetvlekken in Uw kle- ng? Veran, St-Jorissteeg 14. garandeert absolute ver wijdering door chemisch reinigen. Vlug en goedkoop! 9 Wat een lijn heeft toch zo'n nieuwe James '55 rirfi is toch zo goed. Hi' zien en te 1 H. Schouw, 's Zaterdags tot 6 opend. 9 Leert nu auto. of motor rijden t Tel. 201 I personenwagens f 5 en f 6 p. uur; vrachtwagen (autobus) f 7 p. u.; motor (scooter) f 5 p. u. Maresingel IA Leiden. 9 Goedgekeurde Pootaard- appelcn. Eerstelingen. Dorë's Eigenheimers. Noorderlin gen. Libertas. Meerlanders, Bevelanders enz. Bij bestel ling kunnen alle soorten a. voorjaar in bakken voorgi klemd geleverd worden. van Egmond Wz.. Sandtlaan No. 19. RtJnsburg. tel. 2502 9 Gero Zilmcta en Zilvium Cassettes. Grootste keuze. Reeds vanaf f 32.50. f 45.15, f 59 55. f 68.10. Ook los ver krijgbaar. Antoon Brinks. Haarlemmerstraat 13. bij de Prinseasekade. 9 Meubelplaten, multipli triplex, profieltriplex, Zweeds en Nederlands hard board en zachtboard. Goed koop tegelboard. Houthandel Klinkenberg-Fontein Haven kade 21-23. Leiden. Tele foon 21231 en 26094. GEVRAAGD: BANKETBAKKER HALFWAS BROOD- EN BANKETBAKKER en LEERLING 9 De verlovingsrlngenspc- cialist Antoon Brinks. Haar lemmerstraat 13 bij de Prin- sessekade Praoh-t modellen in de bekende Constant ver lovingsringen. Voegloos. 14 krt. hard goud. Gratis klei ner en groter maken. 9 Goede vriend (bin) en vindt U bij de Algemene Corres- Dondentieclub! Postbus S 6057 Rotterdam. Vraagt gratis inlichtingen. 9 Handschoenenreparatic! - Alle voorkomende reparaties aan Uw handschoenen wor den door ons prima uitge voerd. tevens speciaal adres voor Kousen-reparaties! Novelty, Haarlemmerstr. 16. 9 Brillen - J. A. Verheul, Haarlemmerstr. 86. Erkend opticien. Levert U elk ge wenst montuur en glazen Automatische slijpinrichting. Ruime sortering. Zieken fondsleden krijgen gewone korting. 9 Haaruitval? Roos? Kale plekken. Gebruikt de nieuwe Kennino Kampio. Uit In dische kruiden bereid. Suc ces verzekerd. Per flacon f 3 franco per post. Schieweg 10A Rotterdam. 9 PASSAP. Het ultra snelle breiwonder met gratis les aan huis f 295.- contant of f 4.40 per week. Vraagt vrij blijvende demonstratie. Dernee - Haven 7 Leiden, Tel 25365. Waaigat 17, Kat wijk aan Zee. Tel. 2278. 9 Pootaardappclen. Goedge keurd van de klei. Eerstelin gen A 28/35 en doorgekiemde eerstelingen 35'40. Bevelan der Bintje, Eigenheimer furore, Koopmans blauwe, Libertas Meerlander Noorde ling. IJselster. Fa. Verhoog, Leidseweg 14. Telefoon 2430, Voorschoten. 9 Zelf fotograferen. Korte cursus op Zaterdagmiddagen 26 Maart en 2 April. 4 uur. Cursusprijs 60 ct., in het Leldse Volkshuis. 9 Dames, wij vervormen thans ook Uw oude stro-, vilt en velourshoed en maken van Uw eigen stof een leuk hoedje. C. de Groot van Egmond, Haarlemmerstr. 145 Lelden. Minder zon Blue Band zorgt Zon, dat is gezondheid. Maar ook wanneer er minder zon is dan U nodig heeft, kunt U gerust zijn. Blue Band houdt rekening met het tekort. Het gehalte aan zonneschijn-vitamine is hoger naarmate de zon lager oor meer zonneschijn-vitamine. staat. De gezondheid van zomerse zonneschijn is gevangen in ieder pakje, in ieder klontje Blue Band. Blue Band smaakt niet alleea anders, béter dan mar garine; ze is ook gezonder. 2. Maar ja. de malle Don Quichot zag een kapper, geen scheerbekken en geen wit ezeltje. Wij weten het immers al: alles, wat hij zag, betrok hij in zijn dwaze riddergedoe. Zo kwam het, dat hij zich al gauw verbeeldde tegenover de fameuze Reynout van Montalbaen zélf te staan, die op zijn vurige schimmel door de bossen reed en trots pronkte met de gouden helm van Mambrino. Toen greep Don Quichot zijn schild tnaap de speer uit de hand. Hij velde iet ding. gaf Rossinant de sporen en stoof op de argeloze barbier af. gereed >m hem overhoop te steken „Verdedig je, ellendige!" brulde Don Quichot. „Verdedig je, of lever mij goed schiks de helm van Mambrino over, de welke mij rechtens toekomt!" De barbier, die daar zo onverwachts die vreemde spookverschijning op zich zag afstuiven, schrok zich natuurlijk een hoedje en dat is begrijpelijk genoeg. Het zal je immers maar gebeuren, dat er zo plotseling een of andere dwaas op je afstormt, als je daar rustig op je witte -zeltje door de bossen rijdt. „Help!" gilde de brave kapper en liet .ich snel en behendig van zijn rijdiertje .ollen, hetgeen natuurlijk gepaard ging met het verlies van zijn kapperskoffertje, dat openvloog. ..Help!" gilde hij nog maals en hij lag al op de grond ook, zodat geconstateerd kan worden. dat zijn snelle reactie hem behoedde voor ';-r "--„IBdV"'00 by <*e p diefstal achtejj APRIL I MEI jijt .1 AUG JULI SEPT ...en het gehalte aan zonneschijn-vitamine is aangepast aan de behoefte in het voorjaar. Het is prettig om man en kinderen te verwennen met heerlijke boterhammen en een lekker maal. Maar het is ook heel verstandig. Het lichaam neemt lekker eten beter opDat is de verrassende conclusie uit vele proefnemingen. Een verstandigekeusdus.vanaldiemillioenen huisvrouwen die Blue Band nemen. Want de nieuwe bereidingswijze maakt Blue Band tot de smakelijkste margarine die ooit op tafel kwam; de geurigste waarmee U ooit bajete en braadde; en proef die heerlijke bruine jus toch eens. Daarom omdat ze zo lekker is is Blue Band gezond. Maar ook omdat ze zo'n rijkdom aan zonneschijn-vitamine bevat. U verwent Uw gezin toch ook met Blue-Band? PTnlaagau- QOO Vele binder* sSSiKSS""" a ü- iwers mef laQdhoudmgJ vormen. '»,s0!n15«»sU'"° Blue Band - smaakt en geurt oneindig veel beter en is vele malen rijker aan zonneschijn-vitamine. vermakelijke avonturen van Q.uicltGt Plaats een Koeriei, 't is DE manier 1 VOOR ADVERTENTIES TELEFOON 31441

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 8