Vennootschapsbelasting opgeofferd aan verlaging inkomstenbelasting 10 Inkomstenbelastingtabel na 1 Juli 1955 vergeleken met huidige tarief Voorstellen staan in teken verruiming persoonlijke welvaartssfeer 2 Loon- en inkomstenbelasting Matige huurverhoging voor duurdere panden 8 11 12 s DINSDAG 8 MAART 1955 De belastingplannen der regering grondstof worden gebruikt, zoals zeep. 1 Juli 1955. NA DE VELE belastingverlichtingen voor het bedrijfsleven in het ver leden staan de thans aanhangig gemaakte belastingverlagingen in het teken van een verruiming van de persoonlijke welvaartssfeer. Het accent is daarom gevallen bij de belastingen in de sfeer van het inkomen. Daarnaast maakt het evenwicht in de structuur van ons belastingstelsel tevens een belangrijke verlaging nodig van die kostprijsverhogende belastingen, die zich in de persoonlijke sfeer doen gelden. Aldus minister Van de Kieft en staatssecretaris dr Van den Berge in een der memories van toelichting bij de thans aanhangig gemaakte belasting-wetsontwerpen. Met name door een verlaging van de dende zaden en vruchten) zal niet alleen druk van algemene verbruiksbelastingen de margarine 8 ct per kg (of 2 ct per op levensbehoeften, welke in het bijzon- halfponds-pakje) goedkoper kunnen der voor kleinere inkomens en voor gro- worden, maar zal er ook een prijs' tere gezinnen een verlichting van lasten lagende Invloed kunnen zijn op andere brengt, wordt de actie-radlus van de artikelen, waarvoor oliën en vetten als voorgenomen belastingverlaging In de persoonlijke sfeer tot brede lagen van ons volk uitgebreid. Wij zullen nu achtereenvolgens Iets meer van de voorgestelde maatregelen vertellen. Omzetbelasting Verlaging van de druk van de omzet belasting is volgens de regering vooral door te voeren voor enkele belangrijke goederen, die in betekenende mate door de particuliere consumenten worden ver bruikt. Daaronder vallen in de eerste plaats textielgoederen, die voor een groot deel behoren tot de noodzakelijke levensbehoeften. In verband met de rui mere budgetalre mogelijkheden kan hier iets gedaan worden wat voorheen niet kon: de omzetbelasting wordt verlaagd van 5 op 2 pet. Verlaging van de textiel- prijzen zal hiervan het gevolg kunnen zijn. van groot belang voor de grote ge zinnen. de zgn. vergeten groepen er voor hen, die wegens een betrekkelijk gering inkomen maar weinig profiteren van een verlaging der directe belastin gen. Hoe belangrijk deze verlaging is, blijkt uit het feit dat de omzet van tex tielgoederen ongeveer een vijfde deel uitmaakt van de totale omzet van de de tailhandel. hetgeen er op duidt, dat de aankoop van textiel een grote plaats in neemt in het huishoudbudget. Maar het rijk schiet door deze verlaging millioen bij in. De tweede belangrijke maatregel op het gebied de omzetbelasting is het vallen van de heffing op grondstoffen voor de vervaardiging var margarine, spijsolie en bak- en braad vet. Deze eindproducten zelf zijn ni reeds van omzetbelasting vrijgesteld. Door nu ook vrijstelling te verlenen voor de grondstoffen (nl. dierlijke er plantaardige oliën en vetten en oliehou- verf. kaarsen, linoleum en allerlei che- ische producten Ten slotte wordt levering van gas en electriciteit aan particulieren vrijgesteld Dit is te zien als een verlengstuk van de met Ingang van 1 Jan 1954 in werking getreden vrijstelling vftor de huisbrand Gelijk gemeld komt er een afzonderlijk wetsontwerp tot inkrimping van de ta bel voor het tussentarief en van de weel- detabel Bij de behandeling van de Wet op de Omzetbelasting-1954 was voor dit doel al f 7 millioen overgeschoten Daar zal nu nog eens f 21 millioen bijkomen Maar om welke artikelen het gaat blijft voorlopig geheim. Al deze voorzieningen (dus Inclusief de nog niet Ingediende) op het gebied imzetbelasting zullen ingaan op De verlaging van de loon- en Inkom stenbelasting kunnen onze lezers het beste zelf aflezen uit de uitvoerige ver gelijkende tabel, die wij elders afdruk ken. De regering is van oordeel, dat een algemene verlaging van deze tarieven toe bijdraagt, de financiële moeilijk heden te verzachten voor degenen, die niet begunstigd door het krachtige herstel van de algemene welvaart en be drijvigheid de stijging van het alge prijspeil na de oorlog niet ver mochten te neutraliseren met een even redige vergroting van hun inkomen Ook kan zij een prikkel zijn tot een grotere inspanning en de neiging tot het doen onnutte bedrljfsuitgaven enigermate Voorts ziet de regering in een ander een niet onbetekenende finan- 3ciële tegemoetkoming voor de eigenaren van kleinere en middelgrote ondernemin gen. die verhoudingsgewijs _.i de belastingfaciliteiten voor h^t be drijfsleven ln het algemeen minder pro fiteren. Wijze mannen hebben uitgerekend, dat het nieuwe tarief voor ongehuwden met een inkomen van f 1500 een verlaging met 49 pet betekent, met een inkomen van f 6000 10.9 pet. van f 12000 9.4 pet. van f 15.000 9.2 pet en van f 60.000 8.3 pet. Gehuwden zonder kinderen krijgen bij f 3.000 een belastingverlaging van pet. bij f 6.000 12.8 pet, bij f 9.000 11,1 pet en bij f 60.000 8.4 pet. Gehuwden met 2 kinderen genieten bij een Inkomen van f 3.000 een belasting verlaging van 100 pet, bij f 6.000 van 17 pet, bij f 9-000 van 13 pet en bij f 60.000 van 8.6 pet. Gehuwden ipet 4 kinderen profiteren bij f 6.000 van een belastingvermindering 44.1 pet, bij f 9.000 van 18,5 pet en bij f 60.000 van 8.7 pet. De verlaging van het bijzonder tarief in de loonbelasting voor e-nmalige uit keringen (tantièmes, granfuaties. bij zondere beloningen e.d.) is ais volgt ge ëffectueerd: ongehuwden 18 pet (was 20 pet), gehuwden zonder kinderen 12 pet (was 13 pet), gehuwden met 1 kind 8 pet 9 pet), gehuwden met 2 kinderen 4 pet (was 5 pet), gehuwden met 3 kin deren 2 pet (was ook 2 pet), gehuwden et meer kinderen nihil (was ook nihil) Deze algemene verlaging van de in komstenbelasting (waarbij de loonbelas- utomatisch aansluit) treedt in wer king met ingang van 1 Juli 1955 Aan gezien echter de inkomstenbelastin! tijd over een geheel Jaar geheven v en het niet mogelijk Is over de e helft van 1955 het oude tarief en de tweede helft het nieuwe tarief te doen gelden, zal voor 1955 een afzonder lijk tarief worden opgesteld, dat precies het midden houdt tussen het huidige en het nieuwe tarief De nieuwe tabel zal dus pas volledig gaan werken met ingang van het jaar 1956. Voor de loonbelasting, die niet over een geheel jaar tegelijk geheven wordt, Is een tussentarief niet nodig. De ver laagde loonbelasting zal geheven wor den over de loontijdvakken. welke na 30 Juni 1955 eindigen Dat betekent dus In feite, dat voor de weeklonen de ver laagde loonbelasting reeds Ingaat op Maandag 27 Juni 1955. groepen, zo meent de regering. Een bij zondere verlichting van de loon- en in komstenbelasting voor deze groep vindt haar rechtvaardiging op de algemene grond, dat voor hen het niveau van nood zakelijke uitgaven voor persoonlijke ver- 6 zorging in verhouding tot het Inkomen gemeenlijk ho ger ligt dan voor anderen, die aan het arbeidsproces volwaardig kunnen deelnemen. Loon- en inkomstenbelasting kennen reeds een belastingverzachting voor onge huwde belastingplichtigen (zonder aan spraak op kinderaftrek), die 65 jaar of ouder zijn of die gedurende tenminste vijf een echtelijk huishouden hebben ge voerd: zij vallen ln het (lagere) tarief de gehuwden zonder kinderen De nieuwvoorgestelde faciliteit (aftrek van f 624) geldt straks voor alle boven 65 ja rigen en invaliden, die niet van de reeds bestaande faciliteit gebruik kunnen ma- Deze Inkomensaftrek voor bejaarden reedt eveneens pas In werking met In ane van I Tanuarl 1956. V ermogensbelasting De verhoging van de belastingvrije mi nima voor de vermogensbelasting is in het kader van de algemene belastingver laging in de persoonlijke sfeer algemeen elijk te achten, omdat de bestaande omvang van de slgemene vrijstellingen aan de voet thans in belangrijke mate ligt beneden de grens waar het bezit van ver mogen een afzonderlijke draagkrachtfac tor van betekenis gaat worden. De 7 stelling is over de gehele linie verhoogd. waardoor tevens de kleinere vermo gens van de druk van d< vermogensbelasting zullen worden onthe ven. Nieuw is ook. dat de verhoogde vrij stelling eveneens zal gelden voor bulten landse belastingplichtigen De bestaande differentiatie wordt gehandhaafd In die zin. dat de afstand tussen de vrijgestelde som voor gehuwden en voor ongehuwden gelijk blijft aan het bedraE van de kinder aftrek Deze verhoogde aftrek aan de voet vooi de vermogensbelasting zal Ingaan op 1 Januari 1956. Door het automatisch aflopen van het •erhoogde progressieve tarief voor de •ermogensbelasting is weer teruggekeerd ot het uniforme tarief van 5 pro mille De regering is daarnaast van oordeel, dat de tegelijk met de terugkeer I houdingen Met ingang van 1 Juli a.s.: Doel van de regeringrust en stabiliteit in beloop van lonen en prijzen DE REGERING HEEFT het vraagstuk van een verdere huurverhoging niet geïsoleerd kunnen bezien; zij heeft dit moeten plaatsen in het kader van de algemene loon- en prijspolitiek. De hier en daar heersende tendentie tot prijsstijging vervult de regering met zorg; zij is voornemens al het mogelijke in het werk te stellen om rust en stabiliteit te brengen in de verwachtingen omtrent het waarschijnlijk beloop van lonen en prijzen. In dit kader heeft zij gemeend, voorshands te moeten afzien van een huur verhoging in de omvang als aanvankelijk werd overwogen en heeft zij besloten een matiger huurverhoging voor te stellen. In de vijfde gemeenteklasse. Omgerekend in maandhuren zijn deze bedragen resp Aldus minister Witte ln de memorie van toelichting op de thans ingediende wijziging van de huurwet, waarin de derde huurverhoging ls belichaamd. Door deze beslissing blijft de spanning tussen de huren van vooroorlogse wo ningen en die van nieuwe woningen en de daardoor veroorzaakte druk op de volkshuisvesting bestaan. Deze druk doet zich het zwaarst gevoelen bij de hogere huurklassen. Da regering meent, dat er toch iets gedaan moet worden om de huurverschillen in deze hogere huurklas sen enigszins te verminderen, vooral om de zgn. middenstandsbouw aantrekkelij ker te maken. De huurverhoging be draagt in het algemeen 10 pet. voor voor oorlogse woningen met een hogere huur waarde dan die van een vooroorlogse woningwetwoning. Teneinde ln grens gevallen de overgang iets minder pijn lijk te maken is een kleine categorie wo ningen gecreëerd, waarvoor de huurver hoging slechts 5 pet. zal bedragen. De onvermijdelijke conse- Iquentie van de regerings voorstellen is, dat een deel van de huiseigenaren enige huurverhoging ontvangt en een ander deel niet. De regering hecht nL zoveel waarde aan de noodzakelijke bescher ming van het peil der lonen en prijzen, dat naar haar oordeel deze onaangenaam heid aanvaard moet worden. In verband met deze bescherming van het loon- en prijspeil is een huurverhoging slechts verantwoord, waar dit uit een oogpunt van huisvestingsbeleid het meest nood zakelijk is. Het probleem van de huurbelasting kan, zo meent de regering, bij de thans voorgestelde beperkte huurverhoging voorshands buiten beschouwing blijven. Zij handhaaft echter de gedachten, die hieromtrent in de troonrede tot uitdruk king xijn gebracht. Hoeveel Geen huurverhoging komt ningen met een weekhuur van t 9 45 of minder in de eerste gemeenteklasse, f 8.30 of minder in de tweede gemeente klasse, f 7,10 of minder ln de derde ge meenteklasse, f 6.60 of minder ln de Premie-aftrek vierde gemeentekla*se en f 5,95 of minder llen dezelfde normen gelden als f 40,10 in klasse I, f 35.91 in klasse II. 30.77 ln klasse III, f 28.60 in klasse IV i f 25.78 ln klasse V. Een huurverhoging van 10 pet is op komst voor woningen met een weekhuur hoger dan f 10.45 in de eerste ge meenteklasse. f 9.15 in de tweede ge meenteklasse. f 7.85 in de derde gemeen teklasse. f 7.20 ln de vierde gemeente klasse en f 6,60 ln de vijfde gemeente klasse. Omgerekend in maandhuren zijn deze bedragen resp. f 45.21 in klasse I. 39.65 in klasse II, f 34.02 ln klasse III, 31,20 in klasse IV en f 28.60 In klasse V. Een huurverhoging van 5 pet. komt er oor woningen, waarvan de huur ligt tus- ;n het maximum van de vrijstelling en het minimum van de 10 pet. verhoging voor iedere gemeenteklasse. De huurverhoging zal worden berekend over de huurprijs, die op 30 Juni a.s geldt. Eventuele verhogingen van de be staande huurprijs wegens verbeteringen, verbouwingen e.d. blijven daarbij bui ten beschouwing. Voorts zal de huurverhoging automa tisch gelden voor woningen, tot stand ge komen voor 27 December 1940 en voor woningen, tot stand gekomen tussen 27 December 1940 en 5 Mei 1945, voorzover de huurprijs daarvan is opgetrokken tot het pell van die van de vooroorlogse wo ningen. De huurprijzen van andere ln de oor log gebouwde panden worden gefixeerd op de huurprijs van 30 Juni 1955. Door wijziging van het Besluit bijzondere huurprijzen zullen na het ingaan van de huurverhoging de huren van deze pan den kunnen worden opgetrokken in dl» gevallen waarin deze huren niet zijn verhoogd en beneden het peil liggen van de nieuwe huurprijzen van vergelijkbare vooroorlogse panden. De huurprijzen van panden, die na de oorlog zonder geldelijke steun van over heidswege zijn gebouwd, blijven vrij. De huurprijs van wel met overheids steun na de oorlog tot standgekomen ol geëxploiteerde woningen wordt zonodig door de minister van Wederopbouw e Volkshuisvesting vastgesteld of herzien Voor de huren van bedrijfspanden zul- r die De mogelijkheid, die geschapen wordt -n de premie, welke wordt betaald voor de verzekering van periodieke uitkerin gen (dus geen uitkeringen Ineens!) ter zake van ziekte of ongeval voor de in komstenbelasting in mindering van het Inkomen te brengen, acht de regering in 4 het bijzonder van belang voor middenstanders en an dere zelfstandigen. De re geling zal ook toepassing kunnen vinden ten aanzien van de vrij willige verzekering krachtens de ziekte- de ongevallenwet en de land- er tuinbouwongevallenwet. De verzekering ziektekosten (die immers niet ziet in periodieke uitkeringen) valt niet onder de regeling. Deze aftrekmogelijkheid treedt pas in erking met Ingang van 1 Januari 1956 Winst bij overdracht De regering heeft gevolg gegeven de herhaalde malen op haar uitgeoefende 5 aandrang, de vrijstelling voor de inkomstenbelasting bij overdracht of liquidate van een bedrijf de vrijstel- voor aan het licht komende winst t< verhogen. Zij wordt gebracht van f 5.000 op f 7.500. Ook deze verhoogde aftrekmogclljkheid treedt pas in werking met ingang v Januari 1956. Be jaardenaftrek Bejaarden en invaliden vormen •n groot deel het economisch n kwetsbare gedeelte van de zgn. vergeten Uniform tarief •-inspanning de toen ingevoerde tijde lijke bijzondere aftrek van f 20.0q0 aan de voet van het vermogen ten gunste van bejaarden en anderen, die niet tot arbeid In staat zijn kan worden gehandhaafd. Ook op deze wijze kan in het bijzonder worden bijgedragen tol ver lichting van de lasten voor bejaarde klei ne kapitaalbezitters, die behoren tot de vergeten groepen. Aangezien de defensie-verhoging voor de vermogensbelasting automatisch afliep met ingang van het Jaar 1955. zal ook de dhavlng van de bijzondere bejaarden- aftrek van kracht zijn met ingang van I Januari jl. V ennootschaps- belasting Wat de vennootschapsbelasting betreft zag zich de regering geplaatst voor de weging, welk tarief zou moeten gel- na afloop van de verhoging wegens de defensie-inspanning. Zij stond daarbij voor de keuze: terugkeer tot het vroegere tarief of handhaving van een leta hoger tarief. In dit geval moest het be lang van een bevredigende omvang van de veVlichting van lasten in de persoon lijke sfeer de voorrang hebben. Het slot 9 van de overweging In dan ook geweest, dat een hoger tarief dan het vroegere is voorgesteld, teneinde daar tegenover een substantiële verlichting van de Inkomstenbelasting mogelijk te maken Met andere woorden: zou worden teruggekeerd tot het vroegere tarief, dan zou er aan Inkomstenbelasting voor f 60 millioen minder kunnen worden verlaagd Het nieuwe tarief ligt midden tussen het oude tarief en het overgebleven defensle- verhogings-tarief Bij een belastbaar be drag van f 40.000 wordt het heffingsper centage 40 (in 1954 42*4). tussen 40 000 en 50.000 wordt het 40—43 (In 1954: 42*4—45). voor belastbare bedragen, hoger dan r 50.000 wordt het tarief 43 pet (was 45 tot 46 pet). Het nieuwe tarief van de vennootschaps belasting zal worden toegepast met In- zang van het Jaar 1955. aangezien de de- fensleverhoging automatisch verviel 1 Januari jl. Motorijtui gen- belasting de verhoogde defen- tarief van de motorrijtuigenbelasting v 600 kg. me f 48 per Jl wordt een MINISTER VAN DE KIEFT .persoonlijke welvaartssfeer personen-auto's. Deze wordt automatisch afgeschaft met handhaving van enige ta- rlefsonderscheldlngen. Het minimumgewicht, waarnaar de belasting voor personen auto's wordt berekend, blijft t een minimum-belasting van iar Voor taxi's en ambulances reductie van 25 pet toegepast. Bromfietsen vrij Bromfietsen of, zoals ze officieel heten, rijwielen met hulpmotor, zijn op het ogen blik onderworpen aan een motorrijtuigen belasting van f 14 per jaar Zou er niets gebeuren, dan zouden deze vervoermiddelen, na het automatisch vervallen van de verhoging wegens de de fensie-inspanning. belast blijven met f 10 per jaar Maar. zo meent de regering, er komen zoveel bromfietsen, dat men niet neer zeggen kan. dat het een ..bijzonder" •ervoermlddel Is Een bromfiets is ge worden een aan de moderne technische mogelijkheden aangepast eenvoudig ver- rmiddel, dat voor verschillende groe- i van de bevolking zelfs onontbeerlijk geworden Is Bovendien zijn de innings- kosten in verhouding tot de opbrengst vrij boog Allemaal redenen om tot volledige afschaffing van de heffing op bromfietsen te gaan. Het doen van aangifte is hiermee uiteraard ook vervallen. Al deze maatregelen op het gebied van de motorrijtuigenbelasting gaan in op 1 September 1955. Personele belasting Nu de huurverhoging niet op alle wo ningen betrekking heeft. Is 't onmogelijk een exacte aanpassing van de personele belasting te verwezenlijken. Daarom Is slechts een matiging van het tarief voorgesteld als uitvloeisel van globale régeling. De uniforme hef fingsvoet voor de huurwaarden wordt nl. verlaagd van 4*4 tot 4 pet, gepaard met een aanpassing van het percentage van de kinderaftrek. Het nieuwe tarief gaat ln met ingang van het belastingjaar 1956'1957, dat be gint op 1 Juni 1956. Voor het belastingjaar 1955 1956 zal dus nog het huidige tarief gelden, maar dan ook toegepast op de huurwaarden zonder de nieuwe huurver hoging. Een half milliard (Vervolg van Pag. 1) ruggebracht tot het uniforme tarief van 5 pro mille. De verhoogde bijzondere af trek voor bejaarden en anderen, die niet tot arbeid ln staat zijn, blijft echter ge handhaafd in het voordeel van de belas tingplichtigen. Opbrengatvermindering: f 12 millioen. Q. Afschaffing van de helft van de de- fensleverhoging van de vennoot schapsbelasting. Het tarief bedroeg voor de defensieverhoging 37*4—40 pet. en voor 1954 (na een tijdelijke verhoging tot 4552 pet.) 42*446 pet. Thans wordt voorgesteld een tarief van 4043 pet Het rijk verliest hieraan f 60 millioen. 1 A- Afschaffing van de wegens de de fensie-inspanning ingevoerde pro gressie ln de motorrijtuigenbelaeting voor personen-auto's, met handhaving van enige tariefsonderscbeidingen in het voordeel van de belastingplichtigen. Na deel voor het rijk f 25 millioen. 1 1Afschaffing van de motorrijtulgen- lasting voor bromfietsen (f 14 per Jaar); verlaging van net tarief voor taxi's en ambulances tot 75 pet. van de belas ting, die voor gewone auto's zal gelden. Koet de schatkist f 4 millioen. 12 Wijziging van de personele belas ting in verband met de huurverho ging. Het percentage van de heffing naar de grondslag huurwaarde wordt gebracht van 4*4 op 4; de grensbedragen voor de bepaling van de kinderaftrek worden met 10 pet. verhoogd Voor het rijk geen na deel en geen voordeel. De belastingmaatregelen, genoemd onder 3, 4, 5 en 7 beogen algemene verlichtingen te geven in de sector van de directe belastingen naar het inkomen en vermogen. Hierbij hoort ook de bepaling, dat de loon- en in komensgrens boven welke aan loon- trekkenden steeds een aanslag in de inkomstenbelasting wordt opgelegd, met ingang van het jaar 1955 wordt verhoogd van f5000 tot f6000. De maatregelen, genoemd onder 2, 6, 11 en 12 worden voorgesteld mede in verband met de stijging van de kosten van levensonderhoud. Het voorgestelde onder 8. 9 en 10 houdt verband met de afschaffing van het restant der zgn defensiever hogingen. Hierbij behoort tevens de afschaffing van de in 1951 ingevoer de verhoging van het successierecht, hetgeen het ryk f6 millioen kost. Deze verlaging gaat in op 1 Septem ber 1955, de datum, waarop de defen sieverhoging automatisch zal aflopen. Elders ln dit blad vinden onze lezers over al de hier genoemde maatregelen nog meer. Daarbij is tevens aangegeven met ingang van wanneer de wijzigingen ln werking zullen treden. Ter vergemak kelijking Is telkens ln de tekst het num mer van iedere hier genoemde maatregel vermeld. Zuiver ln- ongeh. z. kinderen 1 kind 2 kinderen 3 kinderen 4 kinderen Zuiver in- ongeh. komen oud nieuw oud nieuw oud nieuw oud nieuw oud nieuw oud nieuw komen oud nieuw r\E HIER OPGENOMEN belastingtabel ia niet volled'.p In de eerste plaats bevat de bij de thans ingediende wet ook belas tingbedragen voor gezinnen met meer dan 4 kinderen, waarvoor aftrek genoten wordt. In de tweede plaats bevat de eigenlijke tabel natuurlijk ook belastingbedragen voor hoger inkomens dan wij hier publiceren. Voorts wijzen wij er op. dat het hier gaat om de tabel voor de inkomstenbelas ting en niet voor de loonbelasting. De loonbelastingtabel wordt n.l. afzonder lijk door de minister van Financiën vastge steld op basis van de wettelijk vastgestelde inkomstenbelastingtabel. Daarbij moet hij in de belastingbedragen rekening houden met een aftrek voor verkrijglngskosten van f 100. Wil men aan de hand var de hier opgeno men tabel ongeve.r uitrekenen, hoeveel loonbelasting men ns 1 Juli zal moeten be talen, dan dient men eerst zijn .belastbaar jaarloon uit te rekenen. Daarvan trekt men dan 100 gulden af. Het bedrag dat men dan krijgt wordt opgezocht in de eerste kolom en men kan het verschuldigde bedrsg aan belasting per jaar aflezen. Voor weeklonen delen 244 199 102 71 251 205 107 75 258 212 111 79 265 218 115 83 302 250 138 102 310 257 143 106 317 264 147 110 325 271 151 115 333 278 156 119 341 285 161 123 349 292 165 127 357 299 170 131 365 206 175 135 woningen, echter met dien de, dat de huurverhoging hier niet doo de wet wordt voorgeschreven. Partije. ijn bevoegd doch niet verplicht om een zelfde huurverhoging als voor woninge overeen te komen. Daarbij moeten da wel de percentages en huurbedragen die voor woningen gelden ln acht worden genomen. De huurverhoging zal ingaan op 1 Juli 1955. Voor maandhuren is dat heel ge makkelijk Voor weekhuren ligt de taak Iets minder eenvoudig, aangezien de Ie Juli op een Vrijdag valt Bilandere voor zieningen zijn hiervoor niet gelrolfon (ook bU de vorige huurverhogingen ge schiedde dil nletl De prartUk tal wel tljn. dat de huurverhoging voor de week buren zal ingaan op Zondag, 3 Juli a.s. 381 321 184 144 100 65 389 328 189 148 104 69 397 336 194 152 t08 72 421 358 208 165 120 83 44 42b 36"> 213 169 124 86 47 438 373 218 174 129 90 50 440 380 223 178 133 94 34 454 887 228 183 137 97 67 23 462 393 233 187 142 101 61 t7 471 403 238 191 147 106 65 30 479 410 243 196 151 110 68 33 487 418 248 201 155 114 72 36 492 423 253 205 160 118 76 39 504 433 2Ö£ 210 165 122 80 43 512 441 263 214 169 126 84 47 520 448 268 219 17" ISO 88 50 528 455 273 224 178 134 92 53 537 463 278 228 183 138 96 37 545 471 283 233 187 142 100 61 553 478 288 237 191 146 104 65 662 186 293 242 196 1.50 108 68 571 494 299 247 201 154 112 72 579 501 304 251 205 158 116 76 f,87 50» 30b 256 210 16., 120 79 596 517 514 260 215 167 124 82 60.', 525 320 265 220 171 128 85 613 533 32.', 270 224 175 132 89 621 540 S8u 275 229 179 136 92 630 548 335 280 234 184 140 96 3960 3990 4020 4050 4080 4110 4140 4170 4200 4230 4260 4290 4320 4350 4380 4410 4440 4470 4500 4530 4560 4590 4620 4650 4680 4710 4740 4770 4800 4830 4860 4890 6010 5040 5160 5280 5400 5520 5640 5760 5880 6000 6120 6240 6360 6480 6600 6720 6840 6960 7080 7200 7320 7440 7560 7680 7800 7920 8040 8160 8280 8400 8520 8640 8760 8880 9000 9120 9240 9360 9480 0600 9720 9840 9960 10080 10560 11040 1152C 12000 1260( 13080 13560 14040 z. kinderen 1 kind 2 kinderen 3 kinderen oud nieuw oud nieuw oud nieuw oud uleuw oud nieuw 639 556 341 284 239 188 144 99 69 647 664 346 289 244 192 148 103 62 24 656 572 351 294 249 197 152 107 65 27 665 580 356 299 254 202 156 111 68 29 674 588 362 304 258 206 161 115 72 32 682 596 367 308 263 210 165 119 75 35 691 «04 372 313 268 214 160 122 78 38 700 612 377 318 273 '219 173 125 81 41 709 620 383 323 277 223 178 129 85 44 718 628 388 328 282 227 182 133 88 46 727 «36 393 333 287 232 18 137 91 49 736 644 399 338 29: 236 190 141 95 53 745 052 405 342 2«6 240 195 145 99 56 754 661 410 347 301 244 199 148 102 59 763 669 415 352 203 152 106 03 772 677 421 357 311 253 207 155 781 685 427 362 315 257 212 159 114 790 694 432 367 320 261 216 163 117 799 702 437 372 265 220 167 121 76 808 710 443 377 330 270 224 171 126 817 719 449 382 334 274 229 175 129 83 826 727 454 387 339 278 233 178 133 86 835 735 460 392 344 282 237 182 137 89 844 743 466 397 349 287 242 186 141 92 853 752 472 402 354 292 247 190 145 96 862 760 477 359 296 251 194 149 100 871 768 483 413 364 301 255 198 153 104 880 776 489 418 306 260 203 157 107 890 785 495 423 374 310 265 207 899 793 500 429 380 315 269 211 908 801 506 434 385 320 273 215 169 118 918 810 512 439 978 819 518 325 278 219 173 121 224 177 125 937 827 524 4.50 401 335 287 227 181 128 530 455 406 292 232 185 132 956 845 536 460 411 343 297 236 18f 135 1004 889 104 2 924 1080 959 1119 99-1 1169 1029 542 466 416 348 566 488 437 367 321 257 211 154 116 67 590 510 459 386 340 274 228 169 131 80 614 532 481 406 359 292 245 135 146 93 639 554 603 426 378 309 263 201 161 106 664 576 525 446 398 327 281 217 178 120 689 69» 548 466 *18 346 299 233 191 133 716 622 571 487 439 363 317 249 206 146 741 646 594 508 460 382 335 265 222 160 767 670 618 530 481 401 353 282 238 174 794 694 643 552 502 421 371 298 254 188 821 718 668 374 524 411 39(1 315 270 203 848 743 692 875 768 717 619 570 482 547 161 410 333 287 218 350 304 233 903 793 743 642 593 503 450 368 322 24» 931 818 769 666 617 524 471 386 340 265 959 814 796 690 641 545 492 405 359 282 987 869 822 713 1016 1045 921 1074 948 1104 975 1134 1002 1164 1029 1195 1057 1226 1085 1257 1114 1288 1142 1319 1171 1351 1199 1383 1228 1416 1258 1449 1288 1482 1818 1516 1348 1560 1379 1584 1410 1618 1442 1652 1473 1687 1504 1723 1586 1759 1569 1795 1602 1942 1736 2C96 1874 2254 2018 2418 2168 2630 2360 28» «821 2988 .686 3174 2855 567 814 424 378 300 848 737 691 589 536 444 398 318 875 762 715 611 465 418 335 902 786 740 6X3 582 486 438 853 930 811 765 656 606 508 459 371 957 791 679 630 530 986 862 817 703 654 551 802 «10 1015 1044 914 1073 940 1102 966 1132 993 1162 1020 1192 1047 1223 1075 1258 1103 1284 1131 1316 1160 1348 1189 1381 1219 1413 1248 1446 1278 1479 1308 1512 1337 1546 1867 1580 1398 2017 1795 2174 1936 2377 2121 2547 2275 2721 2433 2902 25»7 843 727 678 572 525 430 870 751 702 693 548 450 898 776 726 615 572 471 926 801 751 638 596 492 954 826 777 661 620 514 982 852 804 685 644 536 831 709 668 558 858 734 693 580 886 759 718 602 914 784 744 625 942 809 770 648 970 *35 796 672 999 860 822 695 1027 885 848 71» 1056 911 875 748 1084 937 902 767 1010 1039 903 1068 929 1097 935 1126 981 1166 1008 1186 1035 1217 1963 1248 1092 1279 1120 1310 1148 1342 1177 1374 1205 1789 1580 1938 1717 2132 1890 2293 2035 2*63 2190 2636 2346 1118 1142 989 1171 1015 1294 1126 1425 1144 1565 1369 1707 1498 1892 1665 2016 1803 2204 1946 2369 2095 957 816 985 842 1101 945 1223 1055 1352 1171 1487 1293 1664 1451 1811 1583 1965 1723 2124 1864

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 5