liicuiue geihsctft (üouranl Spanningen in het Kremlin weer toegespitst Snellere brommers op R.A.I. Konjef op voorgrond; voor Zjoekof wordt het thans uitkijken... r Waterkanon en gummistok herstelden de orde Middenstanders gebelgd over bevriezing winstmarge Wist U Sneeuwstormen veroorzaken leed in heel Europa VRIJDAG 25 FEBRUARI 1955 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: J 6.40 per kwartaal; 2.15 per maand: 0.50 per week. ADVERTENTIÊN: 0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken Slaat vtfticl) ta tfrlltvra mgn btri ia fcgheaspoel" Vijf en dertigste jaargang No 10280 MET RODE TOTALITAIRE ELLEBOGEN HET KREMLIN zou het itremlin niet zijn, als men zich daar niet op nieuw bezig hield met „verschuivingen" in de machtsposities. Het zijn de zegeningen van een totalitaire staat, dat de kopstukken er hun rode ellebogen flink kunnen gebruiken. Wederom komen er berichten over tweespalt binnen het kader van de Russische leiding. Het heet, dat Malenkofs positie, toch al in dalende lijn. nog verder verzwakt is, maar ook binnen de legerleiding wordt een felle strijd gevoerd, wie de eerste plaats zal bezetten. Maarschalk Konjef wordt gepousseerd, hij staat in volle glorie op de voorgrond. De Prawda stort de fiolen van zijn toom uit over Malenkof. Voor Zjoekof wordt het uitkijken Volgens de corr. van Ass. Press blijkt ei sen campagne gaande te zijn om Malen kof nog verder de hiërarchische ladder af te drukken dan hij nu reeds staat. Op ander vlak wordt maarschalk Konjef met zoveel nadruk op het voorplan ge schoven, dat men deze manoeuvres wel1 speciale betekenis moet toekennen. Deze zou zijn, dat bepaalde mannen van Mislukte overval op grenskantoor Schavuiten moesten 25.000 laten schieten Toen de beambte van het grenswissel kantoor te Kerkrade dezer dagen 's avonds het kantoor wilde verlaten en het licht uitdraaide, werd hij door twee onbekende personen buiten bewustzijn geslagen. De overvallers maakten zich meester van de sleutels van de brandkast, maar slaagden er niet meer in die te openen, doordat de beambte spoedig bijkwam en om hulp ging roepen en doordat een man, die blükbaar het kantoor binnen wilde gaan, zijn fiets tegen het raam zette. De overvallers vluchtten per fiets in de richting Duitsland. Daardoor bleef de i houd van de brandkast, een bedrag v: 25.000.ongerept. De sleutels werden het kantoor, dat dertig meter van 1 grens ligt, teruggevonden. nister voor de electrische centralen, het doelwit geworden van het officiële orgaan van de communistische partij „Prawda", dat hem wanbeheer verwijt met de uitdrukkingen „verregaande on doelmatigheid en ouderwetse opvattin gen". Ook het ministeriële filiaal var Malenkof, het departement voor de bouw van electrische centralen, kreeg langs. Dit ministerie zou het n willen inzien van het gebruik van beton in plaats van staal bij de constructie var de hydro-electrische centrale van Koel- bisjef, die nu in aanbouw is. Kroesjtsjef heeft op het congres van Sowjet-archl- tecten. dat In December werd gehouden, beton als het ideale bouwmateriaal aan bevolen en opgelegd, omdat hiermee staal wordt uitgespaard en omdat beton hand zamer is. vooral bij het uitvoeren var gestandaardiseerde projecten. Volgens de „Prawda" doet Malenkof niet alles om de voltooiing van de centrale te bespoedigen. Dat begint al naar sabotage te rieken. Het pousseren van maarschalk Konjef Is he,t tweede Sowjetrussische gesprek van de dag. Reeds op 9 Februari, daags na de val van Malenkof en de benoeming van maarschalk Boelganin tot premier kwam Konjef op de voorgrond te staan, doordat hU een redevoering hield voor de Opperste Sowjet. Hy deed dat niet alsChinees nationalistische vliegtuigen heb- parlemAitslid maar als ..gewoon militair": 'ben aanvallen gedaan op doelen nabij loals hü zei. Konjef verklaarde, dat hfj j eilandjes, in het bezit van de communis- 13 mijl ten Noorden van Nantsji MORGENMIDDAG RADIOREDE PROF. ROMME Morgenmiddag van halfvler tot halfvijf zendt de K.R.O. een rede uit. die prof. dr C. P. M. Romme op het Overijsselse appèl van de K.V.P ln Almelo zal hou den. De uitzending wordt 's avonds tien over half negen verkort wee: geven. Het ligt in de verwachting, dat de voorzitter van de K.V.P.-fractie der Tweede Kamer vooral zal spreken over de situatie, die is ontstaan door het be sluit van de Katholieke Werkgemeen schap om in de P.v.d.A. te 'blijven. Het partijbestuur van de K.V.P. heeft vol gens de Vkrt. deze situatie gisteravond besproken. Nan'isji thans ontruimd het Kremlin maarschalk Zjoekof zijn pas verworven glorie als minister van defen sie misgunnen. De figuur, die deze kuipe rijen regisseert, is Kroesjtsjef. leider van de communistische partij. Malenkof, na zijn val benoemd tot mi- Na bezwaarschrilt Zaak legen Fabius gaat Dinsdag niet door De zitting tegen de heer J. Fabius, de hoofdredacteur en uitgever van de sinds vele jaren regelmatig verschijnende Nieuwsbrief, die zich Dinsdag voor de Haagse rechtbank wegens belediging van H.M. de Koningin zou moeten verant woorden zal niet doorgaan. Zijn verdedigers, ae mrs H E Boisse- vain en Ph. C. M. van de- Ven heb ben namelijk gisteren bezwaar tegen de dagvaarding ingediend. Hiermee is de dagvaarding automatisch vervallen, tot het bezwaarschrift in raadkamer zai zijn ■behandeld. Van de uitslag 'hiervan staat de ver dachte rappel en cassatie open, zodat men gevoegelijk kan aannemen, dat de zaak geruime tijd van de baan zal zijn. Trein van glas rijdt naar Utrecht Utrecht rijden: de „glazen" trein die grossiers, directeuren van wa renhuizen en confectiefabrikanten naar Utrecht zal brengen. Zij zul len de opening van de Textielbeurs bijwonen. De „glazen" trein is eigendom van de Duitse spoor wegen. H\j wordt alleen verhuurd voor bijzondere gelegenheden. Het is een treinstel van bijzon der model, geschilderd in grillige kleuren, waarin de passagiers in comfortabele fauteuils zitten en overal glas om zich heen hebben. Ook het dak en de zijkanten van de trein zijn van glas. De trein biedt alle mogelijke comfort. Er is o.m. een bar. Men heeft met deze trein in Utrecht nog bijzondere plannen, waaróver de organisatoren van de Textielbeurs zich nog be- Pas 22 jaar oud, en ai 60 inbraken.... In Den Bosch is gisteren tegen de 22- jarige Eindhovenaar W J. M de G. acht jaar geëist wegens het plegen van een groot aantal inbraken. Het waren er wel zestig, meende de jeugdige verdachte. Er konden er 47 worden vastgesteld. Van 'kindsbeen af was De G. in het stiel van de dief opgeleid. Al verschei dene malen heeft hij met justitie en ge vangenis kennis gemaakt. Volgens de raadsman is hij weliswaar een psycho paat, maar hij zou niet thuishoren bij een groep debielen, waarbij men hem zijn tijd van de terbeschikkingstelling laat uitzitten. De G. zeide dat hij steeds weer zou trachten te ontvluchten. Treinaanslag in Aljeh De Daroe-l-Islam heeft, naar AP meldt, in Atjeh tussen Besitang en Koeala Sim pang, 80 km benoorden Medan een trein tot ontsporing gebracht. Er zij-n geen slachtoffers gemeld, doch een dental per soneelsleden is ontvoerd. de maarschalken krachten sprak. Gisteren genoot hij de eer in de „Praw da" een artikel te mogen publiceren. Het was gewijd aan een ophemeling van Kroesjtsjef, en Boelganin. Kaatsen Kroes jtsjef. Boelganin en Konjef hier elkaar het balletje toe, om de populaire maar schalk Zjoekof een wenk te geven zich rustig te houden en niet te ver te gaan? Het blijft voorlopig een geheim, waarvan de sleutel in het bezit is van het nieuwe dagende driemanschap: Kroesjtsjef-Boel- ganin-Konjef. Al 30 millioen uitgekeerd Vorstverletfonds ziet de bodem (Van onze soc.-econ. redactie) Het Vorstverletfonds Bouwbedrijf, da-t de beide vorige jaren reeds telkens een 30 millioen gulden moest uit keren, ziet thans, tengevolge van de langdurige winter, waarin de uitke ringen vo.or vorstverlet dit bedrag waarschijnlijk reeds overschreden hebben, de bodem. In verband hiermee heeft gisteren In Den Haag een bespreking plaats ge had tussen vertegenwoordigers van het risicofonds bouwbedrijf, het be stuur van het algemeen werkloos heidsfonds en de Sociale Verzeke ringsraad, hoe de verdere uitkeringen uil het vorstverletfonds te kunnen garanderen en het verdere risico U Hierbij werden vier communistisch Chi nese shcepen tot zinken gebracht. De ont ruiming van Nantsji is voltooid. Zulks tei bekorting van de verdedigingslijn en on de defensie van Formosa, de Pescadores, Quemoy en Matsoe te consolideren. Minister De Bruyn |HEj bij Chr. werkgevers (Van onze soc.-econ. redactie) De opening van het nieuwe kantoorge bouw van het Verbond van Prot.-Christe- lijke Werkgevers en de samenkomst in verband daarmee in het Kurhaus trokken een grote schare belangstellenden, o.a. minister A. C. de Bruyn en staatssecre- iris Van Rhijn. Na de Kurhaus-samenkomst. waarin de heer Borst ook de installatierede van het we gebouw had gehouden, hield het verbondsbestuur receptie. Burgemeester Schokking kwam de ge lukwensen aanbieden van het gemeente bestuur. De heer T. J. Twijnstra bood na mens het Verbond van Nederlandse Werkgevers een schilderij aan. Mr F. H. A. de Graaf bracht de gelukwensen over van de Stichting van de Arbeid. P. Koning van de Christelijke Middenstandsbond, P. j C. Elferich van de C.B.T.B., C. J. van! Mastrigt van het C.N.V., W. Essers van de K.A.B.. H. Korte van het N.V.V., H. van Eijsden van de A.R. en F. H. van de Wetering van de C.H.-Tweede Kamer fractie Jaarlijkse hulde voor dr A. Plesman IATA wil openbare les aan T.H. doen geven Lord Douglas of Klrtleside, president van de BEA, lid van het uitvoerend co mité van de IATA, heeft gisteravond tij dens een diner in de Wittebrug verklaard tegenover de IATA conferentie voor P- R.O.'s, dat de IATA dr Plesman elk jaar zal eren. Dat geschiedt door het jaarlijks aan de Technische Hogeschool te Delft doen geven van een openbare les, over een onderwerp, dat betrekking heeft op de burgerluchtvaart. Aan de maaltijd ging, in het K.L.M.- gebouw een ontvangst vooraf, waar de legendarische kapitein Van der Decken, beter bekend als „vliegende Hollander" in persoon verscheen. Zijn verschijning in oud-Hollands costuum maakte op de voorzitter van het congres, de heer Gilo- more de indruk „te doen te hebben met een'luchtreiziger, die nog steeds naar zijn bagage zocht." Vandaag houdt het congres de slotbe- sprekingen en vanavond is men gaal van de Nederlandse televisiestichting. Textielbeurs op de Voor- jaarsbeurs Weefsels van de Nederlandse textiel industrie zullen gedurende de Utrechtse voorjaarsbeurs, die ven 2231 Maart wordt gehouden, de aandacht trekken. Voor de tiende maal wordt deze Tex tielbeurs gehouden. Waren er vorig jaar vijftug deelnemers, thans zijn er tachtig. Da beurs is ook op de avonden van 25, 26, 28 en 29 Maart geopend. Er zal dan tevens een modeshow worden gehouden- Bij de besprek Lng. die Maandag in Den Haag plaats had tussen afgevaardigden van de middenstandsbonden enerzijds en prof. Brouwers, secretaris-generaal van economische zaken, drs Van de Kwast, directeur-generaal van de prijzen ei O. M J. Veldkamp, staatssecretaris economische zaken, anderzijds, zijn door de middenstandsbonden nog bepaalde suggesties gedaan, waarop de regering echter zeer vaag heeft gereageerd.,, Demonstraties te Bonn tegen „accoorden" En Adenauer kan rekenen op meerderheid voor de Parijse verdragen Waterkanon, brandspuit, gummistok ken moesten er in Bonn aan te pas ko men om de politie te helpen bij het uit elkander drijven van de demonstranten, die betoogden tegen de Parijs accoorden inzake de Westduitse herbewapening. Het barre weer was voor de demonslran' ten een ware handicap, zodat de politie de beveiliging van het Boodsdaggebouw wel af kon. In het gebouw van de Bonds dag zelf was het eivol en er waren vertegenwoordigers van de Oostduitse pers en een correspondent van de Praw da. Buiten schreeuwden politieke dwa zen „Adenauer drukt Hitiers voetstap pen", maar deze knapen werden ras ge arresteerd en anderen konden met een nat pak huiswaarts keren. De debatten in de Westduitse Bonds dag over de Parijse verdragen werden gisteren geheel beheerst door de kwestie van de Duitse hereniging. Alle partijen sloten zich aaneen bij de eis van recht streekse deelneming van Westduitsland aan een bespreking van de „Grote Drie" of de „Grote Vier" (incl. de Sowjetunie) over hereniging van Duitsland. Over de motie, die morgen waarschijnlijk una- Onderwijzer door het ijs gezakt en verdronken Het hoofd van de openbare school te Sint Nicolaasga, de 37-jarlge heer J. H Kok, is deze week op het Tjeukemeer bij Vollega door het Ijs gezakt en verdronken Hij was gehuwd en vader van vijf kinde ren. Twee plaatsgenoten, die tegelijk met hem door het ijs zakten, doch er weer op konden klauteren, renden weg om een ladder te halen. De heer Kok wist de ladder nog te grijpen, doch de mannen slaagden er niet ln hem op het ijs te trekken. Ten slotte is de onderwijzer door de koude bevangen en ln het water ver dwenen. niem zal worden aangenomen, is bekend geworden, dat zij onmiddellijke vorming van een commissie voorstelt, bestaande uit de Westelijke Grote Drie en West duitsland. Aangedrongen wordt op her eniging door middel van vrije democra tische verkiezingen onder Internationaal toezicht. De debatten, die een herhaling zijn van die, welke bij de behandeling eerste lezing zijn gevoerd, werden v: daag voortgezet en bevatten geen nieuws. Intussen schijnt de kans op eer breuk in het coalitiekabinet van Ade- nauwer kleiner te zijn geworden. Over het Saaraccoord zal mogen worden ge stemd, tegelijk met de Parijse verdragen. Een politieke aardbeving voorbehouden, zullen de bewapeningsaccoorden met grote meerderheid worden aangenomen en kan Adenauer eveneens op een meer derheid zij het een geringe— inzake het Saaraccoord rekenen. De brandweer van Bonn en de politie kwamen er gisteren aan te pas, toen honderden Duitsers demonstreerden 'tegen de herbewapeningsplannen van West-Duitsland. Juist op dat ogenblik werd in het parlement de ratifificatxn besproken. Emmers water op het vuur in Voorthuizen Brandweer ontslagen: nu al twee branden Bij een 'bramd ln een groot kippenhok van de vermeerderaar W. Top te Voort- huizen zijn gisteren 2700 Jonge hennen alsmede vijf kunstmoeders verloren ge gaan. De schade wordt geschat op 20 000 gulden. De eigenaar was niet verzekerd. De indertijd ontslagen brandweer ui* Voorthuizen was spoedig ter plaatse en pakte het vuur aan met emmers water. Toen de brandweer uit Barneveld met groot materiel arriveerde, was er niets meer te redden. Dit is deze week reeds de tweede maal, dat er in Voorthuizen brand is. Moei lijkheden met de gemeente ontstonden indertijd toen de brandweer van Voort huizen een uit een dump afkomstig on derstel voor de brandspuit niet wenste te accepteren. .Andere suggesties aan regering gedaan Vandaag intern overleg inzake haar standpunt tegenover de regering (Van een onzer verslaggevers) T7"AN DE ZIJDE van de middenstandsbonden is met grote ontstemming kennis genomen van de plannen van de regering, de detailhandel- prijzen aan de winstmarges van December jl. te binden Men wilde zich evenwel nog niet wagen aan een officeel protest, omdat te dezen nog on derling overleg gaande is. Zwarte schaap Zo werd er door de bonden bezwaar tegen gemaakt dat de middenstand, mei name de detailhandel, weer als het zwar' te schaap beschouwd werd. Deze bevol- Huurverhoging en lagere belastingen Wetsontwerpen komen spoedig De Indiening bü de Tweede Kamer van het complex van wetsontwerpen met be trekking tot de huurverhoging en de her ziening van belastingen, kan worden verwacht in de week van 7 tot 12 Maart. Onderhoud huizen 4 maal zo duur als voor 1940 De onderhoudskosten van arbeids- en middenstandswonirvgen zijn 3.85 maal zo hoog als voor de oorlog. Dit blijkt uit een onderzoek dat het ministerie wederopbouw en volkshuisvesting In stelt. De eerste phase van dtt onderzoek, waarop indertijd de Sociaal-Economische Raad heeft aangedrongen Is voltooid. Tegen rentmeester f 750 boete geëist De proc. generaal bij de Economische Kamer van het Haags Gerechtshof eiste 750 boete of drie maanden tegen de rentmeester P. v. d. L. uit Waddinxveen. omdat deze bij de verkoop van een boer derij voor 10.000 voor zijn bemiddeling ƒ3000 had aanvaard van de koper. In eerste instantie was verdachte voor aanvaarden van een te hoge tegenpr tie veroordeeld tot 1000 boete of drie maanden. Verdachte zelf vond de niet te veel. want hij had zich veel moeite gegeven om deze transactie tot stand te brengen. Arrest 10 Maart. Heilsoldaat viel van1 5 meter hoge steiger Vannacht is tijdens opspuitlngswerk- zaamheden bij Vlaardingen een ongeluk gebeurd, waardoor de 37-jarige kapel meester va,n het Leger des Heils. die heer A v. d. Berg uit Spijkemsse, het leven verlpor. De man viel van vijf meter hoogte de pijpleiding, die over een steiger liep en was onmiddellijk dood DAT de alg. vergadering van het Rode Kruis op 18 Juni te Deventer wordt ge houden. DAT de scheepswerf De Hoop te Lobith over enkele dagen het m.s. Bellis (6000 brt) aan rederij Belship Ltd uit Oslo zal overdragen. DAT de krijgsraad te Arnhem de 23-J dpi. sergeant R. W. L. uit A'dam veroor deelde tot 1 jaar, waarvan 5 mnd. voorw r ontslag uit de dienst wegens desertie. DAT de Britse ambassadeur vandaag m bezoek bracht aan het vliegveld Soesterberg. DAT W. J. de Visser te Wartena bij het Friese Rundveestamboek te Leeuwarden de 100.000ste volbloed stamboekkoe voor ixport aanbood en het dier naar Frankrijk gaat. pest. DAT het congres van de Ver. v. Ned. Gemeenten niet op 17 en 18 Mei in En schede wordt gehouden, maar t.v.m. de opening van de E 55 is uitgesteld tot 2 en 3 Juni en o.m. ir F. Bakker Schut uit Den Haag zal spreken over krot-opruiming. DAT de Herv. kerkvoogdij te Haarlem bij gedeputeerden in beroep wil gaan te gen het raadsbesluit om de vishal tegen da Grote Kerk een andere bestemming te geven (thans expositieruimte). DAT van 5—22 Mei in Den Bosch een tentoonstelling wordt gehouden onder de naam Etappe 1945—1955. DAT The Airetool Mfg. Co te Spring field (Ohio. V.S.) in Vlaardingen een in dustriehal aankocht om er tube cleaners en tube expanders voor olieraffinaderijen DAT B. en W. van Venray voorstelden 2 kavels van elk 12 ha te bestemmen voor de in de ontgonnen Vredepeel te vestigen proefboerderij. DAT de Apeldoornse afd. van de Stich ting Natuurbeschermlngswacht wegens in terne moeilijkheden werd opgeheven. DAT in Schiedam een verkoop- en distributiekantoor gevestigd werd van de staalfabrieken Schmolz en Bierkenbach \m Neuss bij Düsseldorf en van Dörnnberg Runderort bij Keulen. DAT het bevrijdingscongres van de nat. federatieve raad van het voormalig verzet op 19, 20 en 21 Mei in Valkenburg (L.) ge houden wordt. DAT de commissaris der Koningin In Utrecht te Lopik een nieuw gemeentehuis opende. DAT 1 Maart de hoofdred. van De Maasbode, de heer Leo Hazelzet, met pen sioen gaat en de directeur, de heer J. Kuypers, tevens hoofdredacteur wordt. kingsgroep wordt verantwoordelijk ge steld voor de tondenz tot prijsverhoging ie stijging van het prijsindexcijfer twee punten. Met nadruk hebben de middenstandsbonden aandacht gevraagd voor de wyze van calculatie der indus trie. Met nadruk werd ook betoogd, dat de oofzaak van de prijsstijgingen voor namelijk daar moet worden gezocht. In onderling overleg beraden de bon den er zich tlhans over, welke stapper, zij dienen te nemen wanneer de rege ring niet op de suggesties van dc bon den wenst in te gaan. Vandaag zouden de bonden intern overleg plegen. Fraai beeld van Marken, zoals het zich in deze ddgen aan de voorbijgangers vertoont. Fondsen-tandartsen Ziekenfondsraad gaat bemiddelen De Ziekenfondsraad heeft een commis sie van goede diensten ingesteld, die zal trachten te bewerkstelligen, dat de Ne derlandse maatschappij tot bevordering der tandheelkunde en de organisaties van de algemene ziekenfondsen alsnog op nor male wijze onderhandelingen over een definitieve regeling zullen gaan voeren. De partijen hebben zich bereid ver klaard, van de goede diensten der com missie gebruik te maken. De commissie bestaat uit: mr J. A. Ber ger, voorzitter van het college van rijks- bemiddelaars, mr C. E. J. Maitland en de heer J. v. d. Berg. apotheker, leden van de Ziekenfondsraad. PRINSES MARGARET NAAR DE BAHAMA-EILANDEN Prinses Margaret van Engeland heeft gisteren afscheid genomen van Jamaica s met het koninklijk jacht Britannia dc Bahama-eilanden vertrokken voor haar laatste bezoek, tijdens haar Westlndisohe rondreis van een maand. Engeland en Alpengebieden geteisterd De zwaarste sneeuwstormen sinds r senheugenis hebben de afgelopen dagen ln Engeland veel onheil aangericht. Veli hoofdwegen zijn gestremd door sneeuw' massa's, die hier en daar een hoogte var vier meter bereikten. Het auto- en spoor wegverkeer ls één grote chaos. Bijna overal worstelde het verkeer met beijzel de wegen. Sneeuwploegen bleven steken bij pogingen, 200 mensen te helpen, die ln de Pennische Bergen in Noord-Enge- land in trucks en autobussen zijn gestrand Zestien buspassagiers, onder wie baby van drie maanden, hebben de af gelopen nacht doorgebracht op de 600 hoge Stainmore-piek, nadat hun bus ln Jachtsneeuw was blijven steken. De mees te gestrande mensen hebben sinds Woens dagmiddag niets te eten gehad. De 44-jarige John Vlckert bleek in ztjn auto doodgevroren te zijn, nadat hij de gehele nacht op de 450 meter hoge Snake- pass tussen Manchester en Sheffield zijn vrouw en kind tegen de barre koude had beschermd. Zijn vrouw en vijfjarig docn- tertje moesten naar een ziekenhula wor den overgebracht. Te Cleethorpes op de Oostkust sloegen de golven over de zeeweringen. De hoofd wegen staan daar onder water. De kust wacht houdt met grote bezorgdheid ae plekken In het oog, waarvan bekend ls. dat zij door de overstromingen van Janu ari 1953 zeer verzwakt zijn. Rondom de Britse eilanden zoeken ae schepen overal de veilige havens op en voor het grootste gedeelte van het Noord- ceegebled werd een stormwaarschuwlng gegeven. Het Liberiaanse schip Archimedes is bij Atherstone Point op het eiland Wight aan de grond gelopen. Het was op weg naar Rotterdam. Enkele schepen waren onder weg om assistentie te verlenen. In Wenen, waar het verkeer na de zwaarste sneeuwval van deze winter ge heel stil lag, vielen enige slachtoffer*. Duizenden moesten in de verstilde stad naar hun werk lopen. Behalve ln Oosten rijk, zijn ook in Oost-Frankrijk, Zwitser land en Noord-Italic lawines aan de ord» van de dag, waarbij bergdorpjes zijn ge ïsoleerd Door tram gegrepen Negenjarige Voorburgse jongen gedood Op de hoek Koningin Wllhelmlnalaan- Broekslootkade te Voorburg is gister avond om tien over zes de negenjarige Freddy Pasman van de Laan van Nieuw Oost Einde aldaar, onder een tram ge raakt en om het leven gekomen. De jongen, die Juist uit de van Den Haag komende Blauwe Tram was gestapt, heeft vermoedelijk niet goed uitgekeken. hij het andere tramspoor wilde over steken met het gevolg dat hij door een Den Haag rijdende tram werd ge grepen. Door overstroming van de rivier de Hunter In Nieuw-Zuld-Wales (Australië) «Un vier personen om het leven gekomen cn duizenden stuks vee verdronken. Circa 7000 mensen moesten hun hulzen ver laten. Zwaar getroffen is de stad Single- ton, ten Noorden van Sydney. De burge meester gelastte de evacuatie der 4300 In- Vijl personen dakloos Grote brand in hartje van Amsterdam Een grote uitslaande brand heeft van morgen een oud pand aan de Prinsen gracht 242244 in het hart van Amster dam geheel m as gelegd. Dank zij het feit, dat met groot materiaal werd uit gerukt slaagde de brandweer er in de aan weerszijden gelegen huizen voor het vuur te sparen. In het pand waren gevestigd de show room cn de werkplaats van de meubel maker Idenslagor Twee gezinnen en een HET WEER IN EUROPA II s?n E licht bew. zw. bew. licht bew. O geh. bew. geh. bew. geh. bew. W7.W NNW WZW WEERBERICHT Aanhoudende vorst Het KNMI te De Bilt ver wacht tot morgenavond: Droog weer met plaatselijk opklarln. gen. Krachtige tot matige Oos. telljke wind. Weinig veranda- ring ln temperatuur. (Opge maakt vanmorgen om 10 uur.) ZON EN MAAN Zaterdag: Zon van 7.37 u. tot 18.14 u.; '•'aan van 8.32 u. tot 23.48 u. Op 1 Maart: E.K.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 1