ïlieuiue £dhsri)c Courant Bezorgdheid over opvoeding van Prins Ali Kistkalveren - Hotel te Rome. waar zijn moeder (een schoonzuster van de Sjah) vertoeft, onder politie-bewaking gesteld Zeeslag ten Zuiden van de Tatsjen-eilanden Directeur misleidde Fiscus voor bijna ƒ350.000 Groot-Brittannië gaat zelf H-bommen maken Schenk nog maar eens in Australische premier vertrok weer uit Nederland Ontstellend Proces Zorg nauwkeurig voor uw eigen veiligheid, zei Boekarest Wist IJ Cocos „Expositie" VRIJDAG 18 FEBRUARI 1955 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: ƒ6.40 per kwartaal: 2,15 per maand; 0,50 per week. ADVERTENTIËN: 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Vijf en cüsrJigBte jaargang No 10274 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELUK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .*taat»a«tlcn«Mlrvrn «Mjn hert la fcgfytnspoet* beschamende praktijk? PERZ1Ë EN DE TROONOPVOLGING DE WEDUWE van prins Ali Reza, d1» vorig jaar bij een vliegtuigonge luk omgekomen broer van de Sjah van Perzië, is enkele dagen ge leden te Rome aangekomen met haar zoontje, de zevenjarige prins Ali, Onder geleide van een functionaris van het Perzische ministerie van onderwijs zijn zij uit Perzië vertrokken, om de jonge prins naar Gstaad in Zwitserland te brengen; daar zou hij op school gaan. Echter heeft de moeder, Frangaise van geboorte, eensklaps besloten met de jonge prins naar FrarJaijk te gaaru De Perzen waren het met dat besluit niet eens. en de moeder riep de bescherming in van de Franse ambassade te Rome. hotel, waar moeder en zoon verblijven, s politiebewaking ingesteld. Op de vraag of de politie ook tot taak had te ver hinderen dat de prins en zijn moedi Op de Perzische ambassade te Rome wilde men niet antwoorden op dc vraag of prins Ali als erfgenaam van de Per zische troon wordt beschouwd. De Sjah heeft zeif geen zoons. In het r denkt dit jongetje met de grote, donkere vraagogen en het weelderige zwarte haar aan? Misschien aan het ..Zwaluw, waarheen is Uw vlucht", als men dit liedje in Perzië althans kent. Op de foto ziet men het zeven jarige knaapje, dat eens misschien de I heerser over geheel Perzië zal wor- I den. Zijn moeder, de schoonzuster van de Sjah, treft door de tedere uitdruk king op haar gelaat, de arm om haar zoontje geslagen. Echter staan zij in een hotel te Rome onder strenge poli tiebewaking. De moeder, een bekoor lijke Frangaise, wil terug naar haar huis in Parijs, maar Teheran wil blijkbaar ten aanzien der opvoeding van de eventuele troonopvolger een oogje in het zeil houden. De Perzische ambassade te Rome wacht nu op nadere instructies. Prinses Joséphine weer in verwachting Prinses Joséphine-Charlotte van België, echtgenote van prins Jan van Luxemburg verwacht dn April haar tweede kind. Dit is officieel in Luxemburg bekend ge- Prinses Joséphine-Charlotte is de doch ter van koning Leopold van België en de overleden koningin Astrid. Op 9 April 1953 is zij getrouwd met prins Jan. Hun eerste kind, prinses Marie-Astrid, werd ruim een jaar geleden geboren op het kasteel Betzdorf in Luxemburg. Volgens het officiële communiqué zul len in alle kerken van het Groot Her togdom dankgebeden worden gezegd voor de heuglijke gebeurtenis. Ed'uord Flipse volgend' jaar naar Mexico De Mexicaanse violist. Henrik Szeryng, deelde gisteren voor zijn vertrek van Schiphol naar Oslo mede, dat het in de bedoeling van zijn regering ligt de Rot terdamse dirigent Eduard Flipse uit te nodigen in Februari 1956 enige concerten in Mexico te komen leiden. trekken, werd geen antwoord gegeven. Volgens de moeder van de weduwe van prins Ali Reza. waren er in Perzië moei lijkheden gerezen over de vraag of de zoon van de prins, die erkend werd als opvolger van de Sjah, ook als zodanig wordt beschouwd. Voorts verklaarde zij gehoopt te hebben, dat alles wel in orde zou komen, als ze eenmaal in Europa waren, doch „mijn dochter moest haar Franse paspoort in Teheran achterlaten en daarom erkennnen de Italianen ons niet als Fransen". Aldus de moeder van de weduwe De zoon van prins Ali Reza heet Ali Patrick. De meisjesnaam van zijn moeder Christiane Cholewsky. Zij heeft ook nog een zoon van dertien jaar uit een vorig huwelijk bij zich genaamd Christian. Haar moeder zei verder, dat zij en Chris tian het hotel mochten verlaten, doch dat haar dochter en prins Ali Patrick reeds twee dagen in hun kamer waren gebleven. Mogelijk zal de Sjah (die momenteel in Engeland vertoeft) zelf naar Rome komen om de kwestie op te lossen. De weduwe van prins Ali Reza ver klaarde tegenover journalisten, dat het haar om het even was, of haar zoon al dan niet Sjah zou worden. Voor haar was 't het belangrijkste bij hem te kunnen blij ven. Zelf wilde zij bij haar ouders in Frankrijk gaan wonen en zij had eerst op reis vernomen, dat zij haar zevenjarige zoon slechts tweemaal in de maand kon bezoeken, als hij in Zwitserland op school Er is een officiële Italiaanse verklaring uitgegeven. Hierin staat, dat bescher mingsmaatregelen werden getroffen, om dat de kleine prins nog niet meerderjarig is en onder voogdij van de Sjah staat. Na de evacuatie Met torpedojagers werden 7 rode landings schepen, tot zinken gebracht Nationalistisch Chinese oorlogsschepen hebben in een gevecht op grote schaal, 32 mijl ten Zuiden van het eiland Nant. sjisjan en 80 mijl ten Zuiden van de ont ruimde Tatsjeneilanden, ze tisch Chinese landingsvaartuigen to ken gebracht. Onder de Chinees nalistische schepen bevonden zich torpedoboot jagers van 1600 ton, drie we ken geleden door de Amerikanen Tsjang Kai-sjek overgedragen. Dit is het eerste antwoord op de verklaring Foster Dulles ten aanzien van de eilan den Quemoy en Matsoe, waarbij geen de finitieve toezegging werd gegeven, in feite de verdediging werd overgelaten aan de Chinese nationalisten. Marianne wacht met ongeduld Pineau heden voor 't parlement Vanmiddag om drie uur zou de Franse socialist Pineau met zijn pasgevormde kabinet verschijnen, voor het verkrijgen een mandaat. Politieke geven hem, volgens Reuter, slechts kleine kans. Zoals gemeld, moest Pineau gisteren een aanvulling van zijn lijst met ministers nstellen, omdat enkele Gaullisten zich op instructie van hun partij hadden teruggetrokken. De belangrijkste hiervan Edward Corniglion Molinier, die justitie zou krijgen. Deze plaats wordt vermoedelijk, volgens Reuter, bezet door de vroegere premier en minis- an Buitenlandse Zaken Robert Schu- (M.R.P.), die eerder op de lijst stond nee-premier. Het besluit der Gaul listen, geen steun te verlenen aan Pineau. kostte deze vele stemmen. Hij had ge dacht er tenminste 20 te zullen krijgen, zullen het er wellicht slechts zes zi ok van de zijde der radicalen» ond< vindt hij vijandigheid. Vele punten In ijn programma worden vin die zijde oordeeld BIJBEL VOOR BOUWVAK ARBEIDERS Is het de gewoonte, zodra een gebouw onder de kap is en de vlag wordt gehesen de bouwlieden een oorlam te bieden, ds H. H. v. d. Herwerden, Ned. Herv. pre dikant te De Bilt heeft met deze ge woonte gebroken. Teen dezer dagen de aanbouw zijnde kcik onder de kap heeft hij aan de werklieden met een kort toespraakje een bijbeltje aangebo-Jen. Boefe geëist van 25.000 Voor de Haarlemse reohtbank is gis teren twaalf maanden, waarvan zes voor waardelijk, en ƒ25.000 boete geëist tegen de directeur van een houthandel, de Haarlemmer F. G. J. B. E., die het rijk heeft benadeeld voor een bedrag van drie en een halve ton. Hij bekende, valse aangiften te hebben gedaan voor het Buitengewoon Navor- deringsbesluit, de vermogensaanwasbe- -lasting en de vermogensheffing ineens. SI Door een gefingeerde schilderijentrans. I actie had hij een bedrag van 340 000 niet aangegeven. jaar.houthandelaar had de belasting- S inspectie aannemelijk willen maken dat I hij via een kunsthandel in Utreoht schil- derijen had verkocht voor een bedrag van ƒ340.500. Volgens de -boeken van de to jr. kunsthandel klopte dat precies, aatst Later bleek, dat de rekeningen en boekingen volkomen fictief waren. Zo- vrel de kunsthandelaar als de verdachte n €aven dit toe. De verdachte verklaarde wel schilderijen verkocht te hebben, tnaar die hadden een waarde van ƒ30.000 De houthandelaar had een en ander gedaan om zijn oorlogswinst te kunnen -»rlcarnoufIeren- kunsthandelaar had als "ni commissieloon ƒ10.000 ontvangen. IME Bij het eisen van de straf hield de officier van justitie rekening met de ge zondheidstoestand van verdachte. Uit spraak op 3 Maart Per ongeluk gestort in 't Rampenfonds In Oudelande (Zeeland) heeft de t der Koningin, jh\ F. C. de Casembroot, een dorpshuis geopend, dat behalve een verenigings gebouw ook een badhuis en een kleu terschool herbergt. Dit gebouw kwam tot stand met steun van de Transvaalse stad Van- derbijlpark en de adoptiegemeente Vriezenveen en door giften van de dorpsbewoners zelf. Het was moeilijk geweest, de gelden die door de Transvaalse stad waren geschonken (f 10.000los te krijgen. Het bedrag was nl. in het Nationaal Ram penfonds terecht gekomen en pas met steun van prins Bernhard en van het ministerie van Binnenlandse Zaken is het gelukt, het geld vrij te maken. Het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken heeft medegedeeld, da: minister Dulles vandaag naar Bangkok zal vertrekken voor het ^bijwonen van de Zoavo-conferentie, Welke de daaropvol gende week zal worden gehouden Volgens Reuter werd een communis tisch schip in brand gescheten en drie kanonneerboten zijn waarschijnlijk gezon ken. De nationalistische luchtmacht nam aan de strijd deel. Het gevecht ontstond bij de kust van de provincie Foekian. Toen een aantal nationalistische oorlogs schepen circa tien communistische ka nonneerboten en landingsvaartuigen in de omstreden wateren aantrof, werd het vuur geopend. Thans heeft Peking verklaard achter het Russische voorstel te staan voor een tienmogendheden-conferentie over For mosa, maar zonder de deelneming van de nationalistische afgevaardigde. Herhaald werd. dat de gevaarlijke toestanden rond om Formosa het directe gevolg is van de „Amerikaanse bezetting van Chinees ge bied. inmenging in Chinese binnenlandse aangelegenheden, kortom hier is sprake van Amerikaanse oorlogsuitdaging". In middels heeft premier Tsjoe En-lai van communistisch China, zoals eerder ver meld. de uitnodiging aangenomen vooi bijwoning der Afrikaans-Aziatische con ferentie te Bandoeng. Volgens Tsjoe En-lai biedt deze confe rentie een pracht-gelegenheid voor leve ring van het bewijs dat de Aziatische Afrikaanse landen met verschillende so ciale systemen naast elkaar in vrede kun- bestaan. Deze conferentie, zei hij, weerspiegelt het verlangen der Aziatische en Afrikaanse volken, hun lot in eigen handen te nemen. Dochter van Soumokil getrouwd Vreemde Wereld Reuter meldt het volgende, zeer zeldzame opzienbarende geval: Een 24-jarige moeder van twee kinderen in Hereford (West-Engeland), heeft verklaard, na drie jaar huwelijk te hebben ontdekt, dat zij met haar broer is getrouwd. Zij had haar jeugd af gescheiden van haar broer doorge bracht, nadat hun ouders waren ge storven. Een advocaat verklaarde, dat een verzoek tot ontbinding van het huwelijk spoedig zal worden inge diend. Welk een tragische ontdekking, zowel voor de vrouw als voor de man. waarbij onze gedachten inzonderheid uitgaan naar de kinderen, omdat die, zoals b(j iedere echtscheiding, het grootste leed te dragen krijgen. Nekkramp uitgebroken Twee kinderen in Assen overleden Twee kinderen van twee en vier jaar uit het gezin Wagenmakers te Assen zijn gisteren overleden, vermoedelijk ten ge volge van nekkramp. De kinderen waren Woensdagavond met hoofdpijn thuisgekomen. Het ene kind overleed thuis, het andere kort daarop in het ziekenhuis. Later op de dag zijn da moeder, een baby en twee andere meis jes in het ziekenhuis opgenomen, doch niet vanwege nekkramp; zij bleken griep te hebben en maken het goed. Het gezin telde negen kinderen. De r.k. kleuterschool te Assen, waar het oudste meisje Elly school ging, zal tot 23 Februari gesloten zijn. Dame dodelijk getroffen dtoor ijzeren plaat Op de Spuiweg te Dordrecht is gisteren de 34-jarige mevrouw J. E. Krijgsman- Scheening, toen zij per fiets een tege moetkomende vrachtauto wilde passeren, door een ijzeren plaat getroffen, die van de auto gleed. Zij is kort daarop over- Bijna 1000 bekeuringen op één avond Op één avond van deze week werden alleen in Nijmegen en omgeving niet minder dan 375 processen verbaal opgemaakt wegens onvoldoende verlichting der voertuigen. De meeste slachtoffers werden geteld onder de wielrijders. In Utrecht wer den 577 mensen geverbaliseerd. Australische ambassadeur gaat heen De heer Alfred -Stirling, Australisch ambassadeur in Den Haag, zal zeer bin nenkort worden overgeplaatst, zo meldt Ass. Press. Officieel wilde de ambassade nog geen commentaar leveren op dit be richt Surprise op Londens vliegveld Strasser ontbeet in de cel Dr Otto Strasser, de Neo-Nazi, die op weg van Canada naar Zwitserland van ochtend vroeg op het Londense vliegveld aankwam, heeft geen toestemming ge kregen het vliegveld te verlaten. In een cel heeft hij. onder politiebewaking, zijn ontbijt genuttigd, terwijl hij op aanslui ting naar Zwitserland wachtte. Toen Strasser uit het vliegtuig, waarmee hij uit Canada kwam, stapte, werd hij op gewacht door officieren van de immi gratiedienst en inspecteurs van Scotland Yard, die hem naar hun bureau geleiden. Later werd hij overgebracht naar een cel op het vliegveld, een cel met tralies voor de ramen en een politieman voor de deur. Daar gebruikte dr Strasser zijn ontbijt(„Schönes Frühstück" aldus de gebruikelijke woorden, als in de och tend de nazi's een gevangene van het ver zet, aan een hardhandig verhoor onder wierpen. Strasser zal daar aan gedacht hebben. ReJ.). Nader wordt gemeld: Het Britse mini sterie van buitenlandse zaken heeft be kend gemaakt, dat Strasser geen verlof kreeg om in Engeland te landen, omdat zijn toelating tot het land niet in het openbaar belang geacht moet worden. Ter bescherming Europa legen invasie Engeland gaat ook waterstofbommen maken. Het heeft het geheim var verschrikkelijke wapen opgelost. Enge land zal onmiddellijk met de productie van H-bommen beginnen. Dit opzien barende nieuws werd wereldkundig ge maakt in een Witboek over de defensie, dat door de regering van Churchill ge publiceerd is. Engeland is zodoende het derde land geworden, dat H-bommen bezit; Amerika en de Sowjetunie zijn het in deze voorgegaan. Ohurohills kabinet heeft zorgvuldig overwogen, wat de productie van de H- bom betekent. Het acht het als zijn plicht, tot productie over te gaan. Als het Westen niet volledig gebruik maakt van zijn mogelijkheden op dit gebied, aldus het Witboek, kan Europa worden beschermd tegen invasie en Enige tijd geleden deed onder de ge leerden het gerucht de ronde, dat Enge land een nieuw soort H-bom ontwikkelt, eenvoudiger en voordeliger dan die van Amerika. Van bevoegde zyde weigerde Thee proever als beroep Wat stelt dat voor? Een feestje? Of een Chinese familie aan de maaltijdNeen, niets van dat al. Deze foto werd genomen tijdens de jaarlijkse ..session" van de Amerikaanse theeproevers. Ieder jaar wordt opnieuw de theestandaard vastgesteld door deze zeven fijnproevers. De heren spoelen de monden met een slokje water en dan gaan ze zitten proeven. Net zolang tot z\j de beste thee soort van 't jaar hebben gevondenAls de smaken van de heren eens een keer verschillen, dan beslist de meerderheid Mej. A. F. C. Soumokildochter van de waarnemend-president der Republiek Zuid-Molukken, trouwde vanmiddag in Den Haag met de heer L. A. Clignett. Men ziet hier de bruid, zoals zij van morgen met haar moeder de bruidssluier bewonderde. Mr Menzies zag toekomstige landgenoten Informele en algemene besprekingen over emigratie en Nieuw-Guinea Een lunch bij H.M. de Koningin, bezoek aan burgemeester d'Ailly Amsterdam en gesprekken met toekom- tlge emigranten, die hij op hpt bureau van de Australische emigratiedienst In Den Haag ontmoette, dat waren enkele hoogtepunten uit het bezoek, dat de Australische premier, de heer Menzies, ons land gebracht heeft. Het eindig de gisteravond met een maaltijd in de Australische ambassade, waar minister president en mevrouw dr Drees aanzaten. Voorts waren er met hun dames: minister Luns. de secretaris-generaal van Buitenl. Zaken mr S. J. baron van Tuyll Serooskerken, de ambassadeur van Paki- Ministergeen bezwaar Uit de gemeentekas, (tl toch een „rood" huis Dat bij de 6eleotie der bewoners van woningcomplexen en bejaardentehuizen rekening wordt gehouden met de wereld beschouwing en maatschappelijke struc tuur der woningbouwcorporatie, kan ml- ister Witte niet als een bezwaar zien. Dit antwoordt hij op schriftelijke vra- ïn van het Tweede-Kamerlid Ch. J. I. M. Weter (kath. nat.) over de stichting Willem Dreeshuis te Amsterdam, welke bejaarden voor opneming de eis stelt, dat zij blijk geven van een socialistische levensbeschouwing. De minister bevestigt dat de kosten van bouw en inrichting enz. betaalt zijn uit de algemene geldmiddelen van de ge- ieente Amsterdam en dat in de kosten an exploitatie mede wordt bijgedragen it de algemene middelen. De minister meent dat het in vele ge vallen een voordeel kan zijn. dat gelijk gezinden elkaar in de woningcomplexen tehuizen aantreffen stan, Begum Liaquat Ali Kh^n, en en kele andere autoriteiten. In een communiqué, dat van het be zoek werd uitgegeven de Australische premier was niet te vinden voor i persconferentie wordt gezegd, dat r de Nederlandse ministers Dree6, Luns Suurhoff informele besprekingen werden gevoerd. Ook ontmoette de premier en kele leden van het parlement en ver tegenwoordigers van handel en industrie. Alle besprekingen droegen een algemeen en informatief karakter. Met de heer Suurhoff overzag de heer Menzies de resultaten van het bezoek van onze minister van sociale zaken aan Australië om, uit de eerste hand, de in formaties over de problemen, die met de emigratie samenhangen, aan te vullen. Op het departement van Buitenlandse Zaken werd de politieke situatie in Europa en het Verre Oosten besproken. Daar Nederland en Australië beide zulke grote verantwoordelijkheden dragen in Nieuw-Guinea, is de gelegenheid aan gegrepen om ook over de problemen die met dit grondgebied samenhangen, infor mele besprekingen te voeren. Vanochtend is de heer Menzies weer it ons land vertrokken. Goede sier met geld van arbeidsbureau De politie van Middelburg heeft twee mannen aangehouden, de 21-jarige J. C. M en de 26-jarige D. G. aldaar, die Dins dagavond j.L uit het kantoor van hel gewestelijk arbeidsbureau een zakje me: los geld en muntbiljetten wegnamen. Zij gingen het geld in de Vlissingse café's opmaken. 'sNaahts kwamen ze tot dc ont dekking. dat de bus niet meer reed. Eerst stalen zij een leren jas uit een café en daarna een fiets uit een schuurtje Daar op maakten zij de terugtocht naar Mid delburg. Goud van K-L.M.-transport onvindbaar De negentig kilo goud ter waarde van 426.750 gulden die in het najaar 1954 voor een goederendepót van de K.L.M. in Londen werd gestolen, is niet terugge vonden. Dit bleek gisteren op de zitting van de Londense politierechter uit een mededeling van de Officier van Justitie. De officier zei, dat de veertigjarige chauffeur Reginald Edgar Crane in sa menwerking o.a. met de 32-jarige sjou- Albert Ernest Beech het goud uit vrachtauto had gehaald, kort voordat de zending op 21 September van het depót van dc K.L.M. naar Londen Air- port zou worden overgebracht. Crane zou hiervoor naderhand een grote som gelds hebben ontvangen. Maar men weet niet waar het goud is. De dir.-gen. van de Landbouw, ir A. W. v. d. Plassche. zal 21 Febr de nieuwe lagere tuinbouwschool van de Zeeuwse dbouwmij te Kapelle openen. men evenwel vragen naar aanleiding hiervan te beantwoorden. Zodoende weet men nog niet of de Britse H-bom reed» bestaat of nog in het ontwikkelingssta dium verkeert. Vermelden wij nog, dat in het Wit boek duidelijk wordt gemaakt, dat En geland in geval van oorlog niet zal aar zelen van atoomwapens gebruik te ma ken en dat het zich niet zal buigen voor het militante communisme, met de na tionale en individuele vernedering, wel ke het onvermijdelijk met zich brengt. Alle Britse bladen steunen dit besluit, hoewel de liberale Manchester Guardian het betreurt, dat Engeland blijkbaar, we gens gebrek aan samenwerking met de Ver. Staten op atoomgebied, reusachtige sommen gelds. materiaal en moeiten moet besteden, om het Amerikaanse onder zoek op het gebied van de waterstofbom te dupliceren. De Australische regering zal geen proe- »n met waterstofbommen of experimen- n voor de ontwikkeling van dergelijke bommen, op Australisch gebied toelaten. Dit heeft de Australische minister van bevoorrading. Beale, vandaag in Sydney verklaard. ]~\E BERICHTEN over de zaak- J-y Jungschlëger te Djakarta zijn werkelijk ontstellend. In dit proces is er veel meer aan de hand dan de berechting van enkele beklaagden. Het gaat hier om een beschuldiging tegen Nederland. Nederland wordt er van beticht, dat het met geld en wapenen een poging heeft ondersteund om de Indonesische regering omver te werpen. Nederland werd oorspronkelijk niet als hoofd schuldige beschouwd. De voornaamste beschuldigden waren Amerika en En geland benevens enige internationale Deze aanklacht werd enige tijd ge leden het eerst geformuleerd door pre sident Soekarno, die een eigen staats politie tot zijn beschikking heeft, en de uiterst linkse minister van justitie die gezamenlijk een jaar lang gearresteer den door mishandelingen hebben murw gemaakt om vooraf geprepareerde ver klaringen af te leggen Het treurige bij dit proces is. dat elke verdediging wordt onmogelijk ge maakt. Reeds bij de opening der be handeling bleek het dat men daarop uit was. In de eerste plaats door In- plaats van de eerste getuige, Tomasoa, de vierde getuige Manoch te verhoren, zodat de verdediging niet in 6taat was behoorlijk geprepareerd voor de dag te komen. In de tweede plaats liet men de getuige, Manoch. die een der gear resteerden is. een verklaring afleggen, welke een beschuldiging van omkoping inhield tegen de verdëdiger. Hierop werd de verdediger gearresteerd en haalde de staatspolitie het hele kan toor en de actetas van de verdediger overhoop. Het belang van deze verklaring ls niet alleen dat behalve de verdediger mede het Nederlandse Hoge Commis sariaat in 6taat van beschuldiging werd gesteld, doch óók dat hierdoor de be zwarende verklaringen van deze ge tuige tegen Amerika en Engeland blijk baar ln het vergeetboek zijn gestopt. Men vraagt zich af of men van do zijde van het Indonesische Openbare Ministerie maar Is afgestapt van een actie tegen grote en machtige mogend heden als Engeland en Amerika en of nu alle krachten zullen gericht worden tegen het veel kleinere en kwetsbare Nederland, dat bovendien niet erg uit munt door krachtig optreden. Het is goed er op te letten, welke gevolgen dit proces nog hebben zal voor de Nederlandse vertegenwoordi ging en onderdanen in Indonesië. „Verontwaardiging in Roemenië De Roemeense onderminister tenlandse zaken heeft de Zwitserse diplo matieke vertegenwoordiger - aangeraden, nauwkeurig De Deense regering heeft de Roe- eense zaakgelastigde te Kopenhagen een Boekarest I nota overhandigd, waarin geprotesteerd zijn eigen wordt tegen de rode verklaring, dat da aanval op de Roemeense legatie te Bern. politiek asyl in Denemarken heeft ge- DAT voor het Hof te Arnhem opnieuw 14 dagen hechtenis is gevorderd tegen de 27-j. boerenknecht J. W. T. uit Doe- tinchem, die op zijn bromfiets plotseling overstak, waardoor een autorijder tegen ■n boom botste en ernstig werd gewond. DAT de brandverzekering ln Soest f 500 heeft uitgeloofd voor het opsporen van een pyromaan, die de streek tussen Eemnes en Soest onveilig maakt DAT de 40-j. handelsagent H. de W. uit Groningen, die in een A'dams hotel vulpennen liet bezorgen en zich uitgaf voor de eigenaar van een bekende firma, in A'dam tot 1 Vt J. is veroordeeld. DOT ln A'dam vrijspraak is geëist ven de 45-j. marktkoopman G. G„ aan wie vijf gevallen van flessentrekkerij (niet betalen van op crediet besteld^ ^"He ren) ten laste waren gelegd. DAT in het kader van de al jarenlang bestaande uitwisseling van 22-30 Juli plm. 170 personen uit Folkstone (Eng.) naar Vlissingen komen DAT het 24ste en laatste verslag van de regering aangaande de werking van het econ. hulpprogramma (Juli-Sept. 1954) aan de Tweede Kamer is aange boden DAT de automatische telefooncentrale te Leerdam op 1 Maart om 13.45 uur ln dienst wordt gesteld en de netten As- peren en Heukelum dan worden opge- DAT broeiing is ontdekt in een lading tapioca in het Britse ss. Ardetta (1542 brt) in de R'damse Merwehaven. DAT de Nijmeegse kantonrechter de Prov. Geld. Electr. Mjj heeft veroordeeld schadevergoeding van f 4400 DAT de Belg. senator De Boodt (cvp) een interpellatie heeft aangevraagd ovei de toestand te Baarle-Hertog en de in. cidenten, die zich in deze enclave hebben voorgedaan. DAT het landgoed 't Leesten te Apel doorn niet meer onder de Natuurschoon- wet valt en voor het publiek gesloten is. DAT in hoger beroep te Arnhem een jaar, waarvan 4 mnd. voorw, is gevor derd tegen de 42-J. betonwerker D. J. E. J. N. uit Almen, wegens medeplich tigheid aan een boerderijbrand, waarbij de eigenaar de verzekeringspenningen noopte op te strijken (vonnis rechtbank 10 maanden, waarvan 7 voorw.), DAT tegen de reeds vaak veroordeelde 44-j. A'dammer J B. voor het Arnhemse Hof 6 mnd. m.a. wegens oplichting v. d. Bosch te Oosterhout, die een deel gevorderd, en hjj volgens de raadsman i zijn akkers niet meer kon bebouwen geen oplichterijen meer behoefde te ple- >r het plaatsen van een hoogspan- gen daar hU een groot vermogen heeft Dit meldt Reuter. Volgens reizigers uit Boekarest ls de bewaking van de Zwitserse legatie aldaar verdubbeld, doch zii voegden er aan toe, dat in de Roemeense hoofdstad onder het publiek vrijwel geen belangstelling voor het incident bestaat. Zoals in een deel onzer edities reeds gemeld, zullen de vier bannelingen die het legatiegebouw in Bern bezet hielden, door de Zwitserse regering worden uitgeleverd. heeft Roemenië laten weten, dat de legatie is gevestigd op Zwitsers grond gebied en dat de mannen voor een Zwit- gerechtshof terecht zullen staan. Er wordt op gezinspeeld, dat deze weigering Roemenië er toe zal bewegen de diplo matieke betrekkingen met Zwitserland verbreken. (Advertentie). 3-eleide raket krijgt hoogste voorrang De ontwikkeling van een bestuur baar projectiel dat doelen overzee kan bereiken, heeft in de Ver. Staten de hoogste voorrang gekregen. Dit is heden, volgens Reuter, bekendge maakt door generaal Twining, chef staf van de luchtmacht. Bovendien zal de luchtmacht spoedig worden uitgerust met nieuwe projectielen, die door jachtvliegtuigen tegen vij andelijke bommenwerpers kunnen worden gebruikt. Bij <fg> Haarlemmerstraat 172 174- 179 MIDZA-BONNEN VOOR ONZE CLIËNTEN 14 DACEN GRATIS BOREN Vorst Het KNMI te De Bilt ver wacht tot morgenavond: Wisselend bewolkt met plaatselijk enkele sneeuw buien. Meest zwakke wind uit uiteenlopende richtingen. Vannacht en morgenochtend matige tot strenge vorst. Mor genmiddag lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt (Opgemaakt vanmorgen om 10 uur). ZON EN MAAN Zaterdag: zon van 7 52 tot 18 02; maan an 6.05 tot 14.33 uur. Op 22 Febr. NU.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 1