JUeuiue fcihsrl)c GTouranl Socialist Pin eau heeft thans nieuw kabinet gevormd Aga Khan, leider en milliardair Bannelingen ontruimden de legatie in Bern Paraat voor de Lufthansa Huren moeten eigenlijk nog 75 pet omhoog Jonge Duitsers nemen #t niet zo nauw met de apartheid Wist U 355 DONDERDAG 17 FEBRUARI 1955 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: ƒ6.40 per kwartaal; 2,15 per maand; 0,50 per week. ADVERTENTIËN: 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Vijf en dertigste jaargang No 10273 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .ilantnastlclj l< ghftrfcorn oign hert ia fcglje nspoct" ALS GAULLISTEN GEEN STROOTJE GOOIEN Frans parlement moet morgen zijn program goedkeuren DE SOCIALIST CHRISTIAN PINEAU is er in geslaagd een nieuw Frans kabinet samen te stellen. Morgen hoopt Pineau met zijn kabinet voor het parlement te verschijnen. Vermoedelijk kan hij ter goedkeuring van zijn „plan de campagne" rekenen op ongeveer 350 a 375 stemmen, een meerderheid voldoende om hem in het zadel te helpen. Zijn rege ringsprogram lijkt als twee druppels water op dat van Mendès-France, de afgetreden premier. Pineau, eveneens een „hervormer", gaat zelfs iets verder op het gebied van loonsverhoging, belastingverlaging voor kleine zakenlieden en meer belasting voor de grote maatschappijen. Pineau heeft voor zichzelf de belangrijke portefeuille van buitenlandse zaken ge reserveerd. Mendès-France heeft namelijk te kennen gegeven, dat hij Ivoorlopig althans de functie van minister van buitenlandse zaken niet (ambieert, omdat hij twee of drie maanden rust wenst. Na deze periode izal Pineau, als hij door de Nationale Vergadering geaccepteerd wordt, Mendès-France opnieuw aanzoeken. Later meldde A.F.P De ex-GoulHsten Corniglion-Molinier en Ferri hebben be- Het nieuwe kabinet bestaat uit vier Locialistische. vier volksrepublikeinse. vier radicaal-socialistische, drie Gaullis tische ministers, alsmede uit twee ver tegenwoordigers van de kleine, links ge oriënteerde unie van het democratische en socialistische verzet. Pineau heeft meer 6ucces gehad dan kijn beide voorgangers. Pinay en Pflim- tin, die het niet tot een volledige lijst (van ministers konden brengen. Indien het parlement zijn goedkeuring geeft, zal Pineau de eerste socialistische premier lijn sinds Paul Ramadier in 1947. Sedert de verkiezingen van 1951 hebben de socialisten van geen enkel kabinet deel hitgemaakt. Vannacht heeft Pineau als formateur oog grote moeilijkheden moeten overwin nen, omdat de radicalen en de volks republikeinen op het laatste ogenblik poogden de fbrmateur het been dwars te Betten. Men vreesde zelfs, dat Pineau's opdracht zou falen. Volgens Reuter ziet het nieuwe kabinet Ier al6 volgt uit: Premier en minister van Buitenlandse Zaken: Christian Pineau, socialist; vice- premiers: Robert Schuman, M.R.P., en "Yvon Delbos, radicaal; minister van staat voor Navo-betrekkingen: Edouard Sonnefous. radicaal-gezind; defensie: Ro- :rt Lecourt, M.R.P.; justitie: Edouard Cornighon-Molinier, Gaullist; binnenl. kaken: Maurice Bourgès-Manoury, radl- Icaal; financiën: Robert Lacoste, socialist; onderwijs: senator Jean Berthoin, radi caal; openbare werken: André Morice, radicaal; huisvesting: Maurice Lemaire, Gaullist; industrie en handel: Jean Ma rie Louvel, M.R.P.; landbouw: René Charpentier, M.R.P.; overzeese gebieden: Gaston Deferre, socialist; sociale zaken (arbeid en gezondheid): Albert Gazier, Socialist; oudstrijderszaken: Jean Legar- ret, radicaal-gezind; en posterijen: Pierre Ferri, Gaullist. Vermoedelijk zal Pineau in buitenl. Baken worden bijgestaan door een jonge radicaal, die voor het eerst onderstaats secretaris wordt, namelijk Maurice Faure. Pineau en Faure zijn beiden actieve voor standers van het verworpen plan voor ieen „Europees leger" geweest. Zij zijn het er echter over eens. dat dit plan geen hieuw leven kan worden ingeblazen, tlurom stemden zij vóór ratificatie van de Parijse accoorden, die o.m. voorzien ia de bewapening van West-Duitsland. j sloten de. door Pineau aangeboden por tefeuilles. respectievelijk van justitie en PTT niet te aanvaarden. Er zijn dus voor de formateur Pineau onverwachts nieuwe moeilijkheden ge rezen. maar dit hoeft niet te betekenen, dat hü niet slaagt. De Nationale Ver gadering zal wel bijeenkomen. De voorzitter der Franse Nationale Ver gadering, Pierre Schneiter, heeft namelijk de afgevaardigden telegrafisch medege deeld, dat morgenmiddag om 3 uur (Ned tijd) de vergadering bijeenkomt. De agen da vermeldt: „Mededeling van de aange zochte premier". Niet schuldig aan moord Twee hunner zagen kans, door politie-cordon te breken; alle grensposten gewaarschuwd DE DRAMATISCHE bezetting van de Roemeense legatie te Bern doo: zes vurige anti-communistische Roemenen is door tactvol optreden van de Zwitserse overheid zonder verder bloedvergieten geëindigd. Na verscheidene gesprekken met Zwitserse politiechefs en een onderhoud met de R.-Katholieke geestelijke, Pierre Stalder, werd het verzet opgegeven. Omstreeks kwart voor zes gisteravond (drie kwartier nadat heit ultimatum was verstreken) verschenen drie het bordes van de legatie. Zij waren ge maskerd om hun familieleden in Roe gevaar te brengen. De politie leidde hen weg. Twee bannelin gen zijn er blijkbaar in geslaagd, door het eerste politiecordon heen te breken te ontsnappen. Alle grensposten zijn gewaarschuwd. Een ander lid ran de anti-comimunistische groep had zich al •ergegeven, zodat er nog drie mannen overbleven. Aan-vanikelijk dacht men. dat nog een vierde man in het gebouw zijn; de.leider had geneesmiddelen gevraagd voor een „gewond lid" van zijn groep. „Dit was tactische bluf", verklaar de hü. In het gebouw vond de politie drie automatische wapens en een aanzien- l'Üke voorraad munitie. Enkele minuten nadat de drie mannen naar de stads gevangenis waren overgebracht, trok dc Roemeense zaakgelastigde. Ermeric Stoffel, met zes leden van zün staf het Moordenaar van Rubinstein is bekend bij de politie De Amerikaanse politie weet, wie Serge Rubenstein, de millionnair, die op 27 Januari dood in zün woning werd aangetroffen, heeft vermoord. Er werden geen mededelingen gedaan op wie de verdenking rust, maar de substituut officier Alexander Herman heeft aan een rechter meegedeeld, dat hü weet, wie deze misdaad begaan heeft. Herman deed de mededeling terwijl Her man Scholz, een 50 jaar oude chauffeur van een luxe huurauto in afwachting van de storting van de zeer hoge borg tocht van 25.000 dollar in voorlopige bewaring gehouden wordt, omdat ge vreesd wordt, dat zijn leven door de - onderwereld bedreigd wordt. Hij zei, dat Scholz zekere personen een zeer interessant idee voor het ontvoe ren aan de hand gedaan had, en dat deze personen zijn verdachten waren. De cauhffeur, die een zeer belangrijke getuige maar niet een verdachte ge noemd wordt, is de gehele dag verhoord. fierman zeide, dat Scholz toegegeven had, De Comet I is nu afgeschreven De vliegtuigen van het type Comet-1 ïijn niet zonder grote en kostbare ver anderingen geschikt te maken voor ver der gebruik als passagierevliegtuigen Dit heeft John Boyd Carpenter, de Britse minister van vervoer, in het Lagerhuis meegedeeld. De twee Cornets die bij Italië zijn heergestort, waren van deze serie. De B.O.A.C. heeft besloten, bij de iHaviiland-fabrieken „een vloot nieuwe Comets te bestellen". De oude Cornets Bullen niet meer voor het vervoer van passagiers worden gebruikt. Zoals gemeld, maakte een hof van onderzoek uit, dat de ramp met de Cornets in de Middellandse Zee te wijten was aan „metaalmoeheid". Griep in Beieren eiste al circa 30 mensenlevens In Beieren heerst een griepepidemie die lang niet onsohuldig is. Tot dusver ^jn al een kleine dertig mensen aan die kiekte gestorven. Alle scholen zijn gesloten. twee jaar geledeh een plan beraamd te hebben om Rubinstein te ontvoeren maar het plan was mislukt nad?» do medeplichtige van Scholz gevangenge nomen was wegens int rank Bezwaren tegen fusie CIO en AFL De nationale conventie van de 170.000 leden tellende Amerikaanse vakvereni ging van transportarbeiders heeft zich met 392 tegen 18 stemmen uitgesproken tegen de voorgestelde fusie tussen dc federatie waartoe zij behoort, de C.I.O. (Congress of Industrial Organisations) en de A.F.L. (American Federation of Labor). Dit is de eerste actie tegen de fusie, door één van de grote vakverenigingen. Ook Tsjoe En Lai naar Bandoeng gebouw binnen. Alle kamers bleken doel treffend gebarricadeerd te zün, waar voor de overvallers de deuren uit de scharnieren hadden gelicht. De indrin gers hadden alle communistische propa- ganda-materiaal verbrand. Voorwerpen van waarde, zoals schilderijen en boeken, hadden zü ongemoeid gelaten De politie is een onderzoek begonnen om va< stellen, of de Roemenen zullen worden beschuldigd van moord of van doden uit zelfverdediging. Zoals gemeld, i crauffeur van de legatie (die naar luidt kapitein zou zün van de communis tische veiligheidspolitie) door de banne lingen neergeschoten. Indien de chauf feur het eerst heeft geschoten, staat de zaak van de indringers er aanzienlük beter voor. Den Haag op z'n hoede De Roemeense legatie aan de Bezui denhoutseweg te Den Haag geniet op het ogenblik de voortdurende en speciale aandacht van de Haagse politie. Deze maatregel is ingesteld naar aanleiding van de recente gebeurtenissen te Bern. De toestand in Den Haag is niet dat het legatiegebouw bewaakt wordt door vaste posten; maar wél hebben de >olitiemensen, die surveilleren, opdracht om hun byzondere aandacht aan het huis te schenken. Dat is in dit geval vrij ge- makkelük. aangezien de dichtbüzü'nde politiepost nog geen honderd meter van het gebouw der legatie is verwüderd. Ramp in Jokohama Bijna 100 oude vrouwen bij brand omgekomen In de Japanse havenstad Jokohama is de afgelopen nacht een groot tehuis voor ouden van dagen tot dc grond toe afgebrand. Hierbü kwamen 97 bed legerige vrouwen om het leven. Zeven inwoners van het tehuis werden ge wond. Op het tüdstlp dat de brand uitbrak, bevonden zich in het gebouw 143 zieke en bejaarde vrouwen en negen leden van de personeelsstaf. Door het snelle optreden van de brandweer konden 47 personen in veiligheid worden gebracht; 8 leden van de staf konden het brandende gebouw iüdig den dat zij in gevaar verkeerden. Zij klampten zich aan hun bed vast en wilden gaan slapen, toen zij gewekt werden. Sommige van de omgekomenen hadden kunnen vluchten, doch zü zyn om het leven gekomen bij pogingen om bed legerige ouden van dagen te redden. Aga Khan jubileert in slaapkamer Het platina jubileum van de Aga Khan zal op 20 Februari worden gevierd ii slaapvertrek in het luxueuze Semiramis- hotel te Cairo. De gezondheidstoestand van de 77-jarl- ge leider der Ismaili is weliswaar ver beterd, maar hij zal niet in staat zün tot lichamelyke inspanning. Ongeveer 30 leiders der Ismaili zullen aanwezig zyn bij een „symbolische plech tigheid", welke door het overige beperkt zal zijn tot de omgeving van de Aga Khan. Men zie het artikel elders in ons blad. Onveilig Londen Opzienbarende inbraak van kinderbende Een bende jeugdige kinderen heeft ingebroken in het gebouw van één der zwaarst bewaakte handelsmaat schappijen voor edele metalen in Londen. De bende liet een kluis, die goud en zilver ter waarde van tien millioen gulden bevatte, ongemoeid en verdween met medeneming van platinabroches ter waarde vari byna 2000 gulden, een vulpen en ongeveer f 1.25 aan baar geld. Scotland Yard tracht nu uit te zoe ken, hoe de bende er in is geslaagd, het gebouw binnen te komen, zonder daarbij de alarminstallatie in werking te stellen. Voor de politie staat wel vast, dat hier kinderen aan het werk zyn geweest. Doo - het gebouw liep een spoor van aifeebrande lucifer houtjes. kennelyk beschikte de bende niet over een zaklantaarn. Oos'.duitsers laten Iwee Nederlanders vrij Oostduitse autoriteiten hebben Woens dagochtend twee Nederlanders over de Westduitse grens gezet. De Nederlan ders behoorden tot een groep van acht mannen, die wegens onrechtmatige grensoverschrüdlng ln Oost-Duitsland vas gearresteerd. Rovers K.L.M.-goud voor de rechter Voor een Londense politierechter zijn twee mannen geleid, die er van worden beschuldigd, de brutale goudroof uil een transport van de K.L.M. te hebben ge pleegd op 21 September van het vorig jaar. Het zün de 40-jarige Reginald E. Crane, chauffeur van een firma, die de K.L.M. vrachten vervoert, en de 32- jarige portier Albert Ernest Beech. Het goud. dat een bedrag van ongeveer 426.000 gulden vertegenwoordigde, is teruggevonden. De zending was afkomstig van het bankiershuis Rothschild en be stemd voor de Union Banque de Suisse te Amsterdam. Crane haalde de goudzending op en reed daarmee near -bet- depot, waar de kisten in een andere vrachtwagen werden overgebracht. Toen de chauffeur dit voertuig de achterdeur wilde slui ten, reeds plotseling een vrachtauto ach- t in zijn richting. Twee mannen sprongen er van af en grepen de beide kisten, waarmede zij verdwenen. Crane zou van de lieden achter de schermen 1000 pond hebben ontvangen; Beech 200 pond. Prinses Marijke morgen 8 jaar Over enkele maanden in de lucht Toch geen spoor van DC-G Een patrouille van carabinieri, die op de berg Vettore (2000 m) in de Apennijnen is aangekomen by de plaats, waar wrak stukken van een vliegtuig zouden zijn gezien, heeft daar niets gevonden, zo meldt Reuter. Andere patrouilles naderen de top van verschillende zijden. Tot nu toe hebben ook zij evenmin een spoor ontdekt. De DC-6 van dc Sabena, die met 29 mensen onderweg was van Brussel naar Rome. is nu al bijna vier dagen spoorloos. De „Zetpil" ontmoet meer verzet De 600 meter hoge toren in voorgespan nen beton, die men ter gelegenheid van de Brusselse wereldtentoonstelling na bij het Heyselstadion zou willen op richten, ontmoet steeds meer tegen- Na de luchtvaartautoriteiten, die in de „zetpil" zoals de toren reeds ln de volksmond heet, een gevaar zien voor de vliegtuigen die op Meisbroek moe ten landen ep opstijgen, de Waalse eco nomische raad en het Vlaams econo misch verbond, heeft thans ook de Libe rale Senaatsfractie zich tegen de toren van prof. Magnel uitgesproken. Een commissie van deskundigen heeft het project evenwel in studie genomen en zal binnenkort advies aan de minister van verkeerswezen uitbrengen. Intussen heeft de directeur van de Bel gische school voor architectuur, Leon Stijnen. een ander plan voorgelegd. Ook hij wil een toren bouwen doch deze zou voor het grootste deel uit kristalglas bestaan en 's avonds geheel verlicht zijn. Prof. Magnel heeft zich bereid verklaard met ir Stijnen samen te werken zodat men waarschijnlijk een toren zal krij gen. die de ideeën van beide bouwkundi gen zal omvatten. De regering heeft besloten fr. 2.6 mil liard ter beschikking te stellen om de toegangswegen naar Brussel te moder niseren met het oog op de wereldten toonstelling. De-Hig mensen veischeuid door tijgeis Nu ook de Lufthansa haar diensten weer mag gaan aanbieden moet ze zorgen dat ze in de komende zomer paraat is. Zie hier het corps stewardessen. I troffen delen van Sumatra, aldus ver- I neemt A.P. te Djakarta. De tijgers heb ben ook veel vee verscheurd. Morgen wordt Prinses Marijke acht jaar. Het Nederlandse volk zal met dit heuglijke feit, dat in het Koninklijk gezin op Soest- dijk zal worden gevierd, belang stellend meeleven, want het be minde, jongste Koningskind, ligt ons allen na aan het hart. (Foto Meyboom) Vreemde wereld Men kan van Amerika houden t daarbij de negrospirituals als zang niet versmaden. Men kan zyn hart verpand hebben aan Parijs en daarbij de nachtfest\jnen ran de „boites de nuif" volkomen negeren. Men kan verslaafd zijn aan ganzenborden in de familiekring en kaartspelen om hoge sommen een afkeurenswaardige bezig heid vinden. Maar wat zegt U nu van één der volgende Reuterberichten, luidende als volgt: De Amerikaanse zanger-filmster Mario Lanza zal twee weken in een nachtclub te Las Vcgas, het gokcentrum in de Amerikaanse staat Nevada, zingen tegen een hono rarium van 100.000 dollar. Vreemde wereld, zonderling Arcadia van be paalde kringen, waarby de mens zich van de natuur vervreemdt. Engeland heelt prima luchtverdediging De Britse regering verklaart dat En geland een „doeltreffende verdediging heeft tegen elk soort aanval uit de lucht. De luchtverdediging in de nachtelijke uren was de beste ter wereld. De jong ste jagers zijn. aldus de verklaring, uit gerust met het meest vernietigende ge schut ter wereld. De vuurkracht was tien maal zo groot als van de Russische „Mig". Sjah van Iran en gemalin zijn in Engeland Aan boord van de Queen Mary zyn de Sjah van Iran en zyn gemalin, koningin Soraya, in Southampton aangekomen. Het koningspaar brengt een particulier be zoek aan Engeland Enige dagen geleden beëindigden de Perzische vorst en zyn gemalin een bezoek van enkele weken aan de Ver. Staten. Geleidelijke aanpassing bepleit Volkswoningen van 1955 voldoen stellig niet aan de huidige eisen "T\AT DE HUREN nog steeds veel U te laag zijn, daarover zijn mr R. van den Bergh, wethouder van Amsterdam, en dr A. Henkemans. directeur van Nationaal Grondbezit N.V., het eens in hun prae-adviezen voor de ledenvergadering v^n het Nederlands Instituut voor Volks huisvesting en Stedebouw, welke op Donderdag 3 Maart in de Haagse Dierentuin gehouden wordt. Mr v. d. Bergh betoogt, dat de volks woning van 1955 nog niet aan de eisen voldoet. Dat Is te wijten aan de toege stane bouwprijzen, men moet woningen ontwerpen, die althans de mogelijkheid bieden voor latere verbetering. Verbetering kan slechts worden bereikt door hogere bouwprijzen. Dan zijn óf hogere huren óf hogere bydragen nood- zakelük. Tenslotte moet uitsluitend de huuropbrengst de woningexploitatie ren dabel maken. Dat betekent nog een aan- zienlüke stijging van de huren De spanning tussen oude en nieuwe hu ren heeft volgens mr v. d. Bergh ernstige bezwaren. Een huurverhoging alleen voor woningen, of alle» Hooglopende ruzie in Kiugeisdoip ongerechtvaardigde huurverschillen ega liseren. Neemt daardoor het inkomen van particuliere huiseigenaren meer toe dan men redelijk acht. dan moet men daar tegen maatregelen voorstellen en niet de huurverhoging achterwege laten. Zulke maatregelen zouden kunnen zijn een huurbelasting of een bestemmingsheffing. Liever nog: de huurverhogingen storten in een onderhoudsfonda. Driekwart hoger Ook dr Henkemans wees op de nood zaak van goed onderhoud. Indien men als stelling neemt dat het economisch gebo den huurpei! wordt gevonden op basis van een sluitende exploitatierekening voor een heden ten ^age zonder subsidie gebouwde woning, zou dit betekenen dat het huidige huurniveau nog met ten minste 75 procent moet worden ver hoogd! Zou men daarentegen het huurpell lager fixeren dan op het bovengenoemde peil, dan zou dit betekenen dat alle toekom stige woningbouw moet worden gesubsi dieerd. Zulk een vooruitzicht is noch in sociaal, noch in economisch opzicht aan lokkelijk. Evenals mr Van den Bergh pleitte dr Henkemans voor een voor vele jaren op- wonmgwet-woningen of alleen voor be- g#maakt pIan. dat ge!eide!ijke verhoging "in de huren en. geleidelijke afneming in de subsidies inhoudt. De Nederlandse woninggebruiker zal een veel groter percentage van zijn inko men voor huur moeten gaan besteden. De offers hiervoor zullen kleiner zijn, naarmate een geleidelijk stijgende wel vaart vergroting van het reële inkomen mogelük maakt. paalde huurklassen, is in de ogen prae-adviseur een averechtse maatregel-! Huurverhogende voorschriften moeten Een sociale ambtenaar heeft te Krugers- dorp (Z.-Afrika) voor een rechtbank ver klaard, dat er een zó hooglopende wrij ving tussen jonge •uitse immigranten en Afrikaanse jongelieden bestaat, dat zij edere gelegenheid aangrijpen „om elkaar laar de keel te vliegen." Er was wrijving ontstaan, doordat de Dutise Immigranten zich niet hielden aan de „zedelijke code" an Zuid-Afrika, onder meer door de rije omgang met gekleurde leden van de De sociale ambtenaar zeide, dat het conflict zich niet slechts tot de goudmij- van Krugersdorp beperkte, doch uit- Volgens radio Peking heeft de pre mier van communistisch China, Tsjoe En-Lai, de uitnodiging tot bijwonen van de Aziatisch-Afrikaanse confe rentie in Bandoeng aanvaard. De con ferentie zal in April beginnen. DAT de N.V. Grondexploitatie leggingsmü Arnhem-Zuid te f 229.419 laagste inschryfster was voor het antoorgebouw met tandheelkundige kll- uek van het Ziekenfonds voor de ar- eidende stand te Deventer (hoogste in- hriiving: f 359.500). DAT J. Koolman uit Bennlngbroek de '000ste donor was sinds "49 voor de afd. Hoorn van het Ned. Rode Kruis. DAT de vraag naar uien deze week iets groter was en de exportprijzen opliepen van 12—16 cent tot 17^—181* ct per kg DAT de PTT een onderzoek instelt naar de toelaatbaarheid van de Arnhemse car navalstelefoonservice. waar het Leuter- teutse lied per telefoon beluisterd kan worden. DAT de Utrechtse beeldhouwer J. Hek man een 3 m hoog beeld van mr P. J Troelstra maakt voor het Utrechtse staats- Uedenkwartier ter onthulling op 12 Mei. de 25e sterfdag van de soc. leider. DAT voor de Belgische televisie een re portage is gegeven van het natuurreser vaat ln het Ned. Zwin.gebied. DAT de commissaris der Koningin ln Noordbrabant het bestuur van de Stich ting Brabants Walersnoodfonds '54 in Den Bosch Installeerde en men besloot aan het rijk f 1 min te vragen en aan de prov. 200.000. DAT er plannen zijn om in Veenendaal «en monument op te richten ter herinne ring aan de watersnood van 100 jaar ge- eden op 5 Maart 1855. DAT er in Den Helder een pakje ver- oren is met 64 globemcolcapsules. een gevaarlijk wit poeder. DAT de Sabena deze zomer een heli- xjpterdienst wil openen tussen R'dam en Knokke. DAT de alg. secr. van de R.K. TBC- ver. Herwonnen Levenkracht. H. J. Vuis- ter. met pensioen ging en ln Utrecht ge- nuldigd werd. DAT het aannemersbedrijf De Vink en Venema te Groningen met f 361.875 .aagste inschrijver was voor het labora torium c.a. voor de prov. gezondheids dienst voor dieren aldaar (hoogste in schrijving: f 385.200) DAT de Amsterdamse raad toch weer gaat praten over het afgewezen plan-Vol kers o.m. bouw van 2 bruggen over het IJ. DAT ln de A'damse raad vele vragen werden gesteld over het plan tot aan schaffing van 40 nieuwe bussen (f 3 min naar het voorstel tonder hoofdelijke stem ming werd aanvaard. groeide' tot een internationale zaak, daar in Duitse bladen artikelen waren schenen over de „onrechtvaardige behan deling. die deze immigranten te beurt vial." Ook Westduitse consulaire ambte naren hadden de zaak besproken met Zuidafrikaanse politie-autoriteiten. Door de rechtbank werden overigens twee Zuidafrikaanders tot vyf roedesla gen veroordeeld, wegens het aanvallen jonge Duitse Immigrant. C' Op 22 Februari Zilveren gulden buiten omloop Met ingang pan 22 Februari a.s. zullen dc voor-oorlogte zilveren guldens buiten omloop worden ge steld. Deze munten worden uit prac tised overwegingen reeds thans ingetrokken, ook al om te voorko men. dat te zijner tyd twee soorten zilveren guldens, t.w. de oude reeds bestaan de en de nieuwe gulden van het kleinere model, gelijktijdig gangbaar zullen z\)n Tot 22 Juli aj. bestaat gelegen heid tot inwisseling b(j alle post kantoren, bij- en hulpkantoren iter posterijen en poststations, alsmede b(j de kantoren en agentschappen van de Nederlandsche Bank N V. RAF-mannen ontzien ruiende eenden De Royal Air Force zal wyken wan neer de eenden op de op Cuxhaven ge legen terreinen voor proefbombardemen- ten in de rui zün. In Juli en Augustus zal alleen gebombardeerd worden met bommen, die rookontwikkeling maar geen explosie veroorzaken. De eenden gebruiken de zandbanken b4) Cuxhaven in Juli en Augustus om te ruien en zij kunnen dan niet wegvliegen om aan de bommen te ontkomen. WEERBERICHT Sneeuwbuien Het KNMI te De Bilt ver wacht tot morgenavond: Wisselend bewolkt met sneeuwbuien. Matige tot krachtige wind tussen Noordwest en Zuidwest. La- Ij^ ter wind uit uiteenlopende richtingen- Temperatuur om het vriespunt tot lichte voret. (Opgemsskt vanmorgen om 10 uur). Verwachte minimumtemperaturen voor de komende nacht van 3 tot —7 graden. Plaatselijk —10 graden. ZON EN MAAN Vrijdag: zon van 7.54 tot 18.00; maan van 5.31 tot 13.24 uur. Op 22Febr. N.M,

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 1