Blad i/ Melk en V/ruchten auwe engelen waren ron< LINNEN - Van dunne, wollen stof Rijstpuööinq .Examen vóór het huwelijk?. 1 15 NIEUWE LEIDSCHE COURANT TT ET was tijdens een conferentie op het Oecumenisch Instituut van Bossey in Genève. De deelnemers waren pas aangekomen en zaten aan tafel. Velen van hen kenden het Instituut al, velen ook hadden met het werk daar nog nooit kennis gemaakt, en tot die laatsten in het bijzonder richtte zich prof. H. Kraenier, 'de leider van het Insti tuut. Hij vertelde hen over de organisatie, de gang van zaken hij de conferenties en die in het huis zelf. Hij stelde ze voor aan zijn naaste medewerkers en wees ze met een glimlach op de hulp die het Insti tuut ondervond van de meisjes in h ruimste betekenis van het woord thosech (hij zocht even angels! Het Zendingshuis is best ai met deze bulp \d een vorstelijk geschenk Toen de huidige koningin van Engeland trouw- \i de, ontving ze van koningin Wilhelmina een damasten tafelstel. Dat wil zeggen, het vervaar- digen van dit geschenk nam zeer veel tijd in be- f. slag en het duurde twee jaar, voor het overhan digd kon worden. Maar toen was het dan ook een waarlijk vorstelijk geschenk geworden, waar bij de beste tradities van de Nederlandse linnen wevers gehandhaafd werden. In dit geschenk voor de jonge kroonprinses kwam de band tot uitdrukking, die de Engelse en Neder landse naties en de beide vorstenhuizen bindt. Het leven van koning-stadhouder Willem III vormt daarom het hoofdmotief van het patroon, waarin de oude 17de eeuwse motieven zijn verwerkt, evenwel volgens mo derne stijlopvatting. Het tafelstel Hef volledige tafelstel bestond uit drie tafellakens en de bijbehorende servetten. Het grootste laken is 2.80 meter breed en 19.25 lang en over tafels gelegd biedt het plaats aan 48 personen. Het tweede telt bij een zelfde breedte een lengte van 10.15 en is bestemd voor 24 couverts, en het derde is 5.60 lang en kan voor een diner van 12 personen gebruikt worden. Over de gehele, lengte van de lakens lopen rijen gestyleerde rozetten, de middelste rij over het midden van de tafel wordt geflankeerd door de gekroonde 4 leeuw en eenhoorn, de schildhouders van het, als pièce - de milieu fungerend wapen van Willem III. Ook zijn er taferelen uit het leven van de Koning-stadhouder en zijn gemalin afgebeeld. VERDRAGEN ELKAAR De één vindt nieuwe drank „heerlijk", maar kleur mishaagt ander blauwe costuums, die in de >r de huishouding zorgden: tar woorden)those blue Die blauwe engelen uitdrukking op zichzelf borg al een gevoel van er kentelijkheid in zich. En terwjjl het gelach om dit grappige gezegde opklonk, griften de woorden zich toch in de gedachten van hen. die zich in de zaal be vonden. Blauwe engelen de uit drukking werd gemeen- Want toen nu ruim anderhalf jaar geleden de W opzet van de Zendingshoge school van de Nederlands Hervormde Kerk te Oegst- geest enigszins gewijzigd werd en het van studenten huis ook een tehuis werd „Tante Co" gaat iedere dag. als het goed wee met haar pupillen. een eindje wandelen Het ploft in de kachel offcnhandcl „Gcinn ing" lazen wjj, dat d an zijn. dat 1>Ü hrt op m verse brandstof. door de koude, ho en koelen daardooi i de kaeliel. voor verlofgangers, werden als vanzelf de meisjes, die als hulpen in de huis houding daar kwamen werken, met deze „eretitelaangeduid. Ze dragen blauwe deux pièces van een stevige, maar soepele katoenen stof en een wit bloesje. In haar werk dragen lerk van de evangelisatie benadert, als uist in het Zendingstehuis? Naast haar zerk, dat bestaat uit allerlei huishou delijke karweitjes heeft Anna derhalve gelegenheid genoeg om van gedachten wisselen over het werk. dat haar zo aan het hart ligt. met hen, die uit eigen ervaring hierover kunnen vertel len. We zeiden hot reeds: de opzet van het Zendingshuis is enigszins gewijzigd. Ge zinnen van- zendelingen, die met verlof zijn, vinden hier in huis een onderdak. Dat betekent een ingrijpende organisa tie. een aanpassing aan elkaar en waar mogelijk, eikaars moeilijkheden opvan gen. Op die manier is eigenlijk hel werk van „tante Co" ontstaan. Zij is geen blauwe engel, maar haar taak, het be zighouden van de kinderen op de kleu terleeftijd, is er niet minder belangrijk om. Het werk, dus de colleges in de Zendingshogeschool, gaat natuurlijk gewoon door, en dat betekent dat het gedraaf van kindervoetjes door de lange gangen en het geluid van de kin derstemmen wel eens hinderlijk kan zijn. Mejuffrouw J. J. de Zwart zorgt voor de kinderen. Ze heeft een ruime kamer tot haar beschikking, waar ze het steeds wisselend kindertal kan bezig houden. Soms zijn er maar een stuk of vier, die haar aandacht vragen, soms. op op Woensdagmiddagen bijvoorbeeld, veel méér. Maar sinds enige maanden kan ..tante Co" op die Woensdagmid dagen een beroep doen op Eva Csesz- Eva, twintig jaar. is een dochter van een Hongaarse zendingsarts. Haar ouders zijn in de oorlog omgekomen. Eva kwam in 1946 naar Holland, volgde een opleiding aan de huishoudschool, o.m. voor kinderverzorgster, en is nu in het zendingshuis. 's Morgens helpt ze in de gezinnen met huishoudelijk werk en voor de rest is haar dag evenals die van de anderen gevuld met al die taken en taakjes die in zo'n massahuishouding te doen zijn. De voornaamste taak van mevrouw E. A. Heijm-Warrisal is de verzorging van de eetzaal en wat daar zo al bij komt kijken. Het is heel ander werk dan mevrouw Heijm. die kantoorwerk verricht heeft in Mr. Cornelis, bij Bata- Onze wedstrijd Een waarlijk vorstelijk geschenk dus. dit linnen tafelstel. Maar het is met deze beschrijving heus niet onze bedoeling om de lezeressen, die mee willen doen aan de linnenwedstrijd van Blad Zij, te ontmoedigen! We verwachten voor deze wedstrijd allerminst zelfge- wevcn damast, dat begrijpt u wel. Maar wél zien we met belangstelling de inzendingen tegemoet van die dames, die de kunst van handwerken met linnen nog beoefenen. Het mogen alle soorten borduurwerk -zijn, alle soorten gebruiksvoorwerpen als het maar met linnen is. Voorwaarden U kent de voorwaarden? We verwachten de inzen dingen in de week van Maandag 28 Maart tot en met Zaterdag 2 April aan ons bureau Steenstraat 37, Leiden Niet voor of na die tijd inzenden, want voor die inzendingen kunnen wij geen risico aanvaarden. „Ik kao U helaas maar eeu klein glaasje aanbieden", aldus de heer Glazener, toen wy hem bezochten. „Ik heb al zoveel mensen laten proeven. En dan: m(jn vrouw en dochtertje z(jn er gek op. En dat is geen wonder: het is f(jn. En het is echt", voegt lij] er, de vinger geheven, „Na de oorlog kwamen er allerlei dranken uit", zo vervolgt hij. „Wat mij erin trof was, dat veel ervan zo weinig fantasie van de samenstellers verried. Er was dan ook veel teleurstelling en de animo om de dranken te drinken was in veel gevallen niet groot". Belangstelling verdeeld De heer Glazener, die zijn loopbaan begon als Oostin- disch ambtenaar hij werd zestig jaar geleden in Fort de Koek op Sumatra geboren heeft in later jaren, toen hij chemicus geworden was, over heel de wereld gezworven. In San Francisco maakte hij geving, de aanmaak van het product ter hand gaat nemen. De heer Glazener houdt niet van „ordenen", tenzij het tot meer efficiency leidt. Daarom stelt hij zich wel voor. dat de drie concerns, die zich waar schijnlijk met de fabricage zul len gaan belasten het het eerst kennis met de Ame- zó verdelen, dat elk -ó-Criini -b-h-üiï-trüirtrü-ivtrCri Theetijd belangrijk moment van de dag. Mejuffrouw De Bel schenkt in. en Magda de Niet en mevrouw Heijm houden de kopjes bij. via gewend is. „Maar het is mijn eigen keus geweest!'' zegt ze glimlachend. Het zijn dus wel vogels van diverse pluimage! Maar voorzover wij het kunnen bekijken, zijn ze daar in Oegstgeest bést af met die blauwe engelen. En op haar beurt zijn deze jonge vrouwen en meisjes in de gelegen heid veel mee te maken van hetgeen een internationaal centrum als het Zendingshuis te bieden heeft. rikaanse milk-shakes, menvoeging van melk én vruchten. Maar het was een product, dat snel opgedronken moest worden, wilde het zuur van de vruchten de melk niet doen schiften. Met het probleem: hoe de goede Hollandse melk. met het zuivere vaderlandse fruit in één flesje te verenigen en daarin houdbaar te maken voor lange tijd. is de heer Glazener iaren lang doende geweest. Toen hij in 1947 in Harderwijk woonde, vond hij het principe. Dat beginsel is op het Instituut bewaring en verwerking van tuinbouwpro ducten in Wageningen. waar van ir. A. K. Zwedc. direc teur is, toen verder ontwikkeld door ir. J. Doesburg. De heer Glazener is een be scheiden man. Misschien zal dc toekomst leren, dat hij te be scheiden is geweest. Het is na melijk zijn bedoeling, dat dc goede zal komen. Een dergelijke idealistische instelling is voor een uitvinder nooit profijteljk geweest. In elk geval: deze bescheidenheid verbiedt de heer Glazener ook, om alleen als uitvinder-ontdek ker van de drank te poseren. Wat er tenslotte uit de bus kwam is een drank, die aan het brein van hem. ir. Does burg en hun medewerkers ont sproot. Dat verklaart hij her haaldelijk. En het geheim van de drank? Er is een procédé gevonden, waarmee, dank zij de toedie ning van volkomen plantaardi ge hulpmiddelen, melk en vruchten elkaar niet aantasten. Grote toekomst .jZowel de fruit- als de melkmensen zien in de nieu we drank een grote toe komst", zo vertelt de heer Glazener ons. Dat het Wage- ningse instituut zich zo in spande om de juiste formule te vinden, hield natuurlijk verband met de verwerkings mogelijkheid van allerlei fruitsoorten, die men in het nieuwe product mejjfit te zien. Wij dronken zwarte- bessen-melk om het zo eens te zeggen. Maar frambozen, bessen, aardbeien, abrikozen en tomaten, ja. vooral toma ten kunnen ook heel goed verwerkt worden. Het woord tomaten deed ons de oren spitsen. Het Westland kan misschien veel profijt van de nieuwe vinding trekken. „Tomaten geven de drank na melijk een bijzonder fijne smaak", aldus de heer Glaze ner en het is niet uitgesloten, dat een melk-verwerkingsbe- drijf in het Westen, juist met het oog op de aanwezigheid van tomaten in de directe om be paald fruitgebied beslaat. Dat voorkomt de noodzaak voor al le drie om een geheel assorti ment van smaken aan te ma ken. Hoe het allemaal zal gaan, is ook de heer Glazener nog niet bekend. Maar hij hoopt wel. dat deze zomer de flesjes met de nieuwe drank op de cafétafeltjes zullen staan en in de huiskamers zullen ver schijnen. „Het is een gezonde drank: zuivere, gepasteuriseerde melk en echt fruit. Beter kan niet", zegt hij. „Wij hebben zuiver op de publieke smaak gewerkt", zo gaat de heer Glazener verder. „En verder hebben we de enor me voedingswaarde van melk in deze vorm genuttigd, be schouwd". „Maar de kosten", opperen wij, denkend aan dc drie dub beltjes. die we elke ochtend in de hand van onze melkboer uittellen. „De prijs zal tussen de 40 en 50 cent per flesje van 220 c.c. liggen", meent de heer Glaze ner. „Zoals ik al zei: iedereen moet het kunnen kopen." Franse interesse Het wijnland Frankrijk heeft zich ook reeds voor dc nieuwe drank geïnteresseerd en dat niet, sinds Mendés-Francc zijn melkcampagne inzette Maar drie kwart jaar geleden reeds, maakte een groep Franse vroedvrouwen kennis met het De heer H. A. Glazener met het flesje vruchten- melk, dat hij. samen met ir. J. Doesburg te Wagenin gen tot ontwikkeling bracht. product. „De Franse vrouw is een zéér slechte melkdrinkster, maar. omdat zij melk moet drinken, als zij haar kind ver wacht. is dit. volgens die Fran- caises de aangewezen oplos sing". aldus de heer Glazener. Inmiddels hebben wij ook het oordeel van enkele directeuren van zuivelbedrijven gevraagd. Hun mening luidde niet onver deeld gunstig. „Ik heb het ge proefd". zo vertelde ons een der heren, „maar ik vind de smaak niet best. En bovendien is de kleur maar akelig. Fram bozen en bessen b.v. ontlopen elkaar in kleur in deze flesjes niet veel. Het is een paars- achtige substantie, die er. naar mijn mening, onprettig uitziet en niet tot consumeren noodt". Deze directeur verwachtte meer van de vruchten-yoghurt, die een Zuidhollandse fabriek komende zomer in de handel zal brengen en die ook gesteri liseerd is. „Een bijzonder ex periment met yoghurt", zo zei hij. „Melk", aldus deze zuivel- fabrikant, „is nooit een echt café-artikel geweest. Je drinkt er namelijk niet van door, zo als van andere dranken. Of dit artikel erin zal gaan, hangt in de eerste plaats af van de vraag, of men er in slaagt, het aanzien cn de smaak te ver beteren. Als het zover is. doen wij misschien wel mee. maar Zoals U ziet: tegengestelde meningen. En in Lunteren en in Wageningen werkt men Deze leuke japon, die van dunne wollen stof gemaakt kan worden, ts vooral bedoeld voor de grotere maten. De ronde pas in het voorpand heeft de moderne opgeknipte halslijn, met een kleine overslag gegarneerd en een paar knopen van hetzelfde materiaal. De mouwen zijn glad en worden op de ge wone wijze ingezet. De rok is zesbaans en ruim klokkend. De klepjes zijn alleen als versiering bedoeld. Het patroon is verkrijgbaar in de maten 44, 46 en 48. U heeft ongeveer 2.80 m stof a 1.30 m breed, nodig. Tegen betaling van f 0,40 zijn de patronen aan onze bureaux verkrijgbaar. Toezending per post volgt, indien u aan de voorkant van een brief kaart, naast de gewone frankeerzegel, 0,50 aan postzegels plakt. Vergeet u vooral niet het nummer van het patroon, nl. nummer 184, te vermelden. Na 19 Februari kunnen geen bestellingen meer worden aangenomen. k-tt ft ft 6 fr&frfr fl irCrtrtrü Wie zijn ze: Wie zijn ze. deze meisjes? Het op vallende is. dat zij op de een of andere manier wel iets te maken hebben met het zendingswerk als zodanig, doordat familieleden bij het werk betrokken zijn of waren. Maar voorwaarde behoeft het zeker niet te zijn. Blauwe engelen kun nen meisjes zijn, die een opleiding vol gen voor het nijverheidsonderwijs en die een gedeelte van de tijd. dat zij practisch moeten werken, in Oegstgeest doorbrengen. £as en lucht. am" door 'dc ontploft dit rvindt, dient afdoend middel oin het ploffen te gaan is, de vulklcp na het bü- ingezogen. Zodra de kan de vulklcp zond Aspirientje bedreigd? Het aspirientje heeft een zeer lange tijd gekend, waarin het bij irorme hoeveelheden over de ganse wereld ver kocht werd en nog steeds is het pro- duet zeer gewild bij lijders aan hoofd pijn. griep enz. Er is thans een nieuw middel ontdekt door de Britten, ciie het bij gebrek aan een populaire naam nog „4-Hydroxyisophthalic acid" noe men. Dit middel dat in de uitwerking zeer veel op aspirine lijkt, is minder giftig en veel effectiever dan net aspi rientje. zo wist de Londense „Times" te melden. Dat is bijvoorbeeld het geval ge weest met Martie Veldhuis uit Gro ningen. Ze is achttien jaar en wil graag lerares koken en huishoudkun de worden. Daarvoor moet ze een half jaar practijk doen en van dat half jaar is drie maanden bestemd voor een inrichting. Martie koos het Zendingshuis, ze werkte er drie maan den cn vervolgde toen haar practijk- dagen in een Haags gezin. Maar haar vrije dagen brengt ze nog graag in het zendingshuis door ze heeft het erg n ontplof, gezellig gehad en bovendien Gro ningen is ook wel erg ver weg om i zo maar eens een dagje heen en weer te reizen. „Eigenlijk is dat werk hier nog groei ende". vertelt de adjunct-directrice, me juffrouw M. F- de Bel. Zij is lerares koken en diëtiste en is in haar huidige functie sedert September van het vorig jaar werkzaam. Op haar rusten vele taken, óók de leiding dus van dc blau we^ engelen. Dat zijn er op het ogen- De jongste, en tevens langst aanwezi ge blauwe engel is Magda de Niet uit Leiden, die na een primaire opleiding op de huishoudschool sedert anderhalf jaar in het Zendingshuis werkt. En An na Moniharapon, 33 jaar, uit Ambon, werkt hier ruim een jaar. In Indonesië was ze op kantoor, in Holland werkte ze een tijdlang als verzorgster in een kindertehuis en nu oriënteert ze zich in Oegstgeest. Evangelisatie Oriënteren want het is Anna's be doeling om evangeliste te worden. En waar treft ze een sfeer die zozeer het H,ER liggen twee brieven voor mij, waarin de vurige wens wordt uitge sproken. dat men allerwegen de waarheid in goed geko- rerzinsels over de cn de kool, maar vertellen hun van meet-af bewoordingen men schreeuwt om voorlichting! Goed. hóé dan?? Zoals die heer uit Sch. ging, een examen afleggen, dat ze in staat was een man gelukkig te maken, want de liefde van een man loopt door zijn maag. En, kan zij alles schoonhouden, de kleren herstellen enz.?'' spoedig moge komen tot. een opleiding (opvoeding) voor het huwelijk en voor het ouderschap. Deze wens komt voort uit oprechte bezorgd- welijken en verwaarloosde of verkeerd opgevoede kin deren. De ene brief is ge schreven door een vrouw, de andere door een man. De vrouw schrijft: „Waarom wordt de leerplicht niet uit gebreid tot levensonderricht? Het is zo bitter nodig! Nü bouwen we gestichten en te huizen voor mislukte men sen; dus: allemaal „Nazorg". Waarom niet liever voor zorg? Vindt u het niet meer dan tijd. dat a.s. ouders of alleenstaande mensen „oen opvoeding voor hel huwelijk ontvangen?" Draken van hier cn daar zien opduiken. Immers, de v Wat me verbaast is dit: gelukkig zou nooit en te nimmer zijn er ken. daar zoi zoveel boeken en geschrif- man. die wee ten over het huwelijk, de eigenschappen sexuele problemen en over de opvoeding van het kind verschenen als in onze da gen. Nooit zijn zoveel lezin- zorgen heen steeds dich ter naar elkaar toegroeit en iedere dag meer wijsheid van God begeert in alles. konden afleggen, waaru zou blijken, of we een ma gelukkig zouden kunnen m« ken? Wat zouden dat-, voi examinatoren moeten zijn! meer Ook bij de opvoeding onzer Maar kinderen. Nee, we voelen allen wel: we kunnen niet alles op het vlak van de kennis brengen. Enige voor bereiding op het huwelijk en ouderschap is noodzake lijk. Maar die moet in dc gezinnen gegeven worden. Zoals onlangs in Bad Boll In Duitsland op de confe rentie van Duitse predi kantsvrouwen door haar werd opgemerkt: „Wij Va ders en Moeders moeten onze zonen opvoeden tot het vaderschap en onze dochters tot het moederschap". Een schat van instruerende lec tuur staat ons daarbij ten dienste. kunnen ma- heel andere deze onderwerpen gehouden. Men zou zo zeg gen: als daar nu nog geen pracht-huwelijken en -kin deren van komen! De voor lichting. die onze ouders en grootouders ontvingen te dezen was practisch nihil. Wij, in onze „verlichte" eeuw komen onze kinderen niet meer aan boord met j ondergete kende b.v. gezakt zijn als een baksteen! En wat had m'n man dan moeten be ginnen"? En ikzèlf, als ik niet had mogen trouwen met de man. die me lief heeft. zoals ik hém?? Het huwelijk zélf is ook "en leerschool, waarin dage- 'iikse heiliging nodig i^. waar men door strijd cn TVT AARen nu kom ik 1'J- op het m.i. kardinale ount: in de Bijbel vinden we de mooiste, de volmaak te voorlichting, juist op deze terreinen. Want. zo ergens, dan geldt in het huwelijk het grote gebod onze naaste lief te hebben als onszelf. De grote waarborgen voor een gelukkig huwelijksleven zijn toch: in de eerste plaats de band die man en vrouw sémen aan kluisters bindt en in dc tweede plaats, dat het er beiden om te doen is, de andere gelukkig te ma ken. d.w.z. bereid te zijn tot het dagelijks offer, de zelf verloochening in de kleine dingen van iedere dag Waar die onzelfzuchtige liefde woont, gebiedt de Heer niet alleen Zijn zegen, maar daar woont Hij zélf! Daar wor den ook de kinderen tot Jezus geleid. Maarwaar kinderen nu eens niet zulke ouders hebben gehad? Hoeveel jonge vrouwen en jonge mannen staan er niet in het leven met een grote, innerlijke geremd heid, dank zy b.v. een te strakke opvoeding? TA EZE mensen, alsook die-, genen, die door hun ouders min of meer verwaar loosd zijn, die vader en/of moeder vroeg verloren enz.., zou ik aanraden: ga eens rus tig alles van uw leven uit zeggen aan een Christen psychiater. Alleen al het uitzeggen zal u een gevoel van bevrijding geven. Heus. wij zijn in onze eeuw wel zó bevoorrecht wat betreft de vele bemoeienis, die er met onze geest, met ons innerlijk leven wordt gehouden. Juist gisteren hoorde ik, dat 50 van de Amerikaanse bevol king min of meer geregeld een psychiater consulteert. Als deze bovendien een Chris ten is zal hij u met Gods hulp kunnen bevrijden van alle angst, innerlijke remmingen, waardoor u geen contact kunt krijgen met het andere geslacht. Consulteer hem over een moeilijk opvoedbaar kind. Daarenboven hebben we onze psycho-teehnische bureau's, huwelijksbureau's naast een leger van predi kanten en doktoren. Nooit is er zóveel voor lichting ten aanzien van hu welijks- en gezinsmoeilijkhe den geweest. Maar de kant van in deze tere dingen een examen halen moeten we m.i. niet uit. Wie z'n bijbel met het hart leest vindt daar in alle voorwaarden waaraan een goede man, vrouw, kind en opvoeder moet voldoen. Een volgend maal hoop ik terug te komen op dat wat u over de mannen in het hu welijk schreef, mijnheer T.! MARGARITHA. Mej. S. v. S. te Sch. Het onderwerp waarover u mij schreef kan ik niet aanroe ren. Dat gaat buiten mijn bevoegdheid. Ik kan het nóg zo van harte met u eens zijn. maar er niets aan veran- Mevr. A. S.G. U hebt groot gelijk. Ik kan best be grijpen, dat u in deze jaren weinig aan het lezen van een boek toekomt, maar die tijd komt ook wel weer. Maar óók tegenover uw kinderen is het wijs gezien, dat u uzelf op de hoogte houdt van wat er om u hcc.i gebeurt. U hebt zo een mooi, vol leven. Sterkte bij alle drukte! Wel ke moeder, welke vader, die het ernstig meent, kent dat gevoel avonds niet van: „wat heb ik het er vandaag weer slecht afgebracht". En dat is maar goed ook. Het bewaart ons voor hoogmoed cn zelfoverschatting. M. 'oorbeeld daarvan net abrikozen, waa eigenlijk al twee ehoort te denken, loeven korter gcki rijstpudding ils het gord of I dag rekt worden. I Voor deze pudding is. wanneer bij voor vier personen bedoeld is, nodig: Vi liter melk. 75 gr. rijst, 60 gr. suiker, Vi vanillestokje. 1 eiwit, 5 gr. gelatine, 150 gr. abrikozen. liter water, 50 gr. suiker, aardappelmeel. De melk aan de kook brengen met het vanillestokje. i de gewassen t gaarkokei I iv< Het 8tyfgeklopte_ciwit luchtig d« massa men| big begint iets lob- koud water omgespoelde vorm: hierin laten afkoelen en dan ke ren. Om de rand wat abrikozen-stukjes als garnering leggen, de rest der compote apart opdienen. De abrikozen koken, uit het vocht nemen, hierin suiker op lossen en binden met aangemengd aard appelmeel, bet gebonden vocht over de Gehoord dat da kana op blood- on vaatziek ten, op galaandoeningen on suiker- ziokto met hot toenemen van de tail lewijdte groter wordt. (Voorlichtinga- bureau van de voedingaraad). Gezii zien een paarlmoeren oorknop, die wijze van broche aan de boord t een jumper werd gedragen. Gelezen in de Dallaa Morning News. dat de mannen die zuchten onder kaalhoof digheid. één troost hebben: over een paar eeuwen zal practisch iedere man kaal zijn.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 5