Jlicutuc pUtórfjc üTourant kapitein stopt I tijdens storm in passagiers bed I Ralley-rijders op gladde wegen Oud-Indischman met tropenhelm en emmer naar Schiermonnikoog 't Is uit tussen Annie Meurs en Henk Sorel Grote invasie verwacht op gehele Tatsjengroep Wist U Brandaris brengt 36 zeelui naar Terschelling 11 1 I VOENSDAG 19 JANUARI 1955 f BUREAUX: Steenstraat 37. Directie. Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; ƒ2.15 per maand; ƒ0.50 per week. ADVERTENTIËN: 0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Vijf en dertigste jaargang No 10248 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en OmsfreJren .Stantpastfcl) It ahfblrom ragn hert in fegtjenspoet" SIBAJAK KWAM BINNEN (Van een onzer verslaggevers) EVEN EEN SCHRIK voor de 897 „Sibajak" van de RoKerdamsche Lloyc. toen Zondagmorgen in de roLf van Biscaye het commando weerklonk, dat iedereen in bed moest lijven! Een stevige storm had de toch al zo bollige Golf veranderd in én grote, schuimende watermassa, waarin de 12.350 ton metende Sibajak" als een hulpeloos vaartuigje in rond tolde. De passagiers raren voor het merendeel Nederlanders, die in Indonesië zijn geworteld n nu in het vaderland een nieuw bestaan willen opbouwen. De zee-bij- orm was voor hen een angstige ervaring, die zij liefst maar zo gauw logelijk vergeten. Het commando van de „Sibajak" berustte voor deze lis voor de laatste maal in de (vertrouwde) handen van gezagvoerder rits de Jonge, die zijn Pappenheimers kende: Mensen, die voor het eerst storm meemaken, kunnen vallen en ongelukken maken. Dus: in bed Overigens, er zijn geen ongelukken ge- :urd, tot tevredenheid van de kapitein i de hele bemanning. De gezagvoerder ad nota bene vlak voor de storm aan kantoor van de Lloyd te Rotterdam ind. dat het tijdstip van aankomst nu el vaststondEen uur later lag het :hip bijgedraaid... „Met de „Sibajak" geeft dat niet zo .el zorg," vertelde de kapitein bij zijn ankomst te Rotterdam. „Het is, wat een ïan noemt, een „lief" schip. De boot enorm lekker op de golven. Stevig opbouw, kortom zo'n schip. Weet je, er zelfs bij de laatste storm geen ruppel water aan dek stondEn >ch heeft de storm flink huisgehouden; graden aan weerszijden overhellend, ln bar 39 zware stoelen als lege lucifers- osjes door elkaar gehutseld en, natuur- c, een hele reeks zeezieken. Terwijl de 6torm loeide, en het schip ijgedraaid lag, luisterde de gezagvoer- ïaar de Nederlandse radio. De de- ie, waarvan de weerberichten spra- had hij willen voor zijn, wat niet ukte. Borstrokken aan Voor de passagiers was de storm de mbehagelijkheid komen verergeren. Na bibberden zij toch al van de kou, lie zij nimmer hadden gevoeld. De borstrokken en andere heerlijkheden Jansen Tilanus vlógen de winkel uit, zodat de stevige voorraad, di in boord had ingeslagen, in een oogwenk :hoon óp was. Er waren heel wat op varenden. die in Nederland familie er kennissen hopen te vinden. Door bemiddeling van de Dienst Maat schappelijke Zorg werden er 782 van her in contract-pensions ondergebracht. Over het hele land liggen die verspreid. Di bejaarde meneer, die met zijn tropenhelm op, een emmer en een tikar met kléren, ___in de hal schutterde, hoorde, dat zijn reis eindigde in Schiermonnikoog. Hij infor- ra«meerde gretlg of dat ver van Den Haag r,,:a? en bemerkte tot zijn schrik, dat I llnog een zee tussen lag Voor de 31-jarige korporaal van Luchtmacht. Frits van der Graaff, Nijmegen, bracht de „Sibajak" zijn 6! iNtmoeder, mevrouw A. van der Graaff— 1947 Lefue, naar het vaderland terug. In was hij in Nederland achtergelaten 3 zijn schoolopleiding. Toen kwam de - log, de kampen, de moeilijkheden vóór en na de overdracht van de sc teit en ten slotte eindelijk - patriëring door bemiddeling van het Hoge Commissariaat. Jammer genoeg niet mogelijk zijn moeder en zijn broer, die eveneens met de „Sibajak" thuisvoer, in Nijmegen te huisvesten. In Hoensbroek zal hij zijn herenigde familie kunnen op zoeken. Het was na 16Vi jaar een ont roerend weerzien aan de Lloydkade. Baas. steek 'ns op Lloyd-vloot, de „Willem Ruys". Naar reeds eerder berichtten zal hij commodore C. Goedewaagen, die met pensioen gaat. opvolgen. Op 3 Februari zal hij als „staff-captain" met de Ruys naar Indo- vertrekken en op de volgende die op 6 April te Rotterdam begint, het commando definitief op zich nemen de restauratie van de „Sibajak" - Zangeres zingt weer door atoom-energie Het herstel van de loopbaan van eer beroemde Egyptische zangeres met be hulp van atoomenergie is de aanleiding geweest voor de eerste concrete toepas sing van president Eisenhowers plan i voor het instellen van een atoombank. 1 De Ver. Staten Hébben een Egyptisch verzoek ingewilligd, voor het verkrijgen van technische hulp bij het oprichten - van een speciaal laboratorium tot het verrichten van onderzoekingen naar het gebruik van radio-actieve isotopen in de medicijnen, de industrie en de landbouw. Vier Egyptenaren komen over een paar weken naar de Ver. Staten om een cur sus te volgen. De aandacht van de Egyptische rege ring werd anderhalfjaar geleden getrok ken, toen Om Kalsoem Abrahim. eer beroemde Egyptische ballade-zangeres in de Ver. Staten, met succes behandeld was tegen een overactieve schildklier, die haar carrière bedreigde. Zij i het zingen er aan geven, tot haar arts met haar naar de Ver. Staten ging, zij in het marine-hospitaal te Bethesda behandeld werd met radio-actieve jo dium. Na een korte tijd kon de zangeres weer optreden. Het was door deze ge nezing, dat de belangstelling van d» Egyptische regering voor het oprichten van een laboratorium te Cairo gewekt werd. aldus Ass. Press. Oost-Duiisland richt zich tot Nederland De Oostduise Tweede Kamer, de Volks kamer. heeft er bij het Nederlandse- het Luxemburgse-, het Belgische- en he' Deense parlement op aangedrongen, de Parijse verdragen te verwerpen, aldus meldde de Oostduitse pers vandaag. Zoals men weet. handelen de Parijs» verdragen in eerste instantie over de her bewapening van West-Dultsland. ongeveer drie Jaar geleden werd hem het commando toevertrouwd. Hij maakte ongeveer 20 reizen naar Australië en w-Zeeland en een enkele naar Ca nada. In deze drie jaar bracht hij min stens 15.000 emigranten naar een nieuw vaderland. „Ik vaar ze graag", vertelde hij ons Dinsdagmiddag in zijn hut op de „Sibajak". „Het zijn dankbare passagii want je kunt wat voor ze zijn. Ze vragen veel en stellen belang in héél het schip. Wat de kapitein niet vertelde, maar w< algemeen bekend is: de passagiers mogen hem óók graag, die goedlachse grijzige kapitein, met het zonnige humeur, iedere reis moest hij honderden handen drukken en albums met handtekeningen en andere verrassingen ln ontvangst ne men. Op zijn thuisreizen uit Indonesië wisten echter enkele keren verstekelin gen (met Nederlandse paspoorten) aan boord te komen. Eens kwam, met de thuishaven in zicht, een groepje passa giers vragen of hij het menu wilde onder tekenen. De meeste passagiers hadden het ook al gedaan. Toen hij zun handtekening wilde plaatsen, zag hij tot zijn verbazing twee keurige namen met de vermelding „Verstekeling" Dat zal hem op de „Willem Ruys" niet meer overkomen. Evenmin als daar emi grantenpassagiers hem een papieren zakjt zullen voorhouden, met de vriendelijke gulheid van de plattelander: „Toe baas, steek eens een sigaarke op Zo was het bij het vertrek op Schiphol. V.l.n.r. Annie, minister Suurhoff en moeder Meurs voor de microfoon. Verdriet in Australië Haar moeder in Tilburg is stom verbaasd maar zij blijft toch nog hopen Het is uit tussen Annie Meurs, het 20-jarige Tilburgse meisje, dat vorige week, begeleid door minister Suurhoff naar Australië vloog, en haaf 24- jarige verloofde Henk Sorel, arbeider op een glasfabriek en pianist in Adelaide. Henk, zo meldt een A.P. bericht uit Adelaide, is diep teleur gesteld. Hij vreest zelfs, dat hij het Tilburgse meisje nimmer zijn vrouw zal kunnen noemen. Toen hij bericht kreeg, dat ztyn verloof de in Sydney was uitgestapt en was door gereisd naar haar broer in Warrnambool, hij daar ook naar toegegaan. ,Ik merkte al heel gauw. dat er een hele boel veranderd was, ook al was het zes maanden geleden, dat we elkaar 't laatste gezien hadden- Ze wilde zelfs niet hebben, dat-ik een glas bier dronk en we hadden het ene meningsver schil na hot andere", zei hij. Sorel vertelde, dat zijn verloofde hem ook geen toestemming had willen geven om een tape-recorder te kopen op afbe- „Ik ben bang dat het helemaal uit is", zuchtte Henk moedeloos. .Misschien komt iver een paar weken naar Adelaide, r ik weet echt niet wat ik aan de telijke moet zeggen en aan al mijn vrienden, die nu reeds voorbereidingen treffen voor een reuze bruiloft." Annie Meurs was niet bereikbaar voor commentaar op de sombere berichten van haar verloofde Moeder Meurs: verbaasd Vanochtend hebben wij moeder Meurs opgebeld en haar gevraagd, wat haar me ning was over het gebeurde „Ik ben helemaal verbaasd", aldus me vrouw Meurs. Ik heb nog geen brieven uit Australië gekregen, want die zijn na tuurlijk nog onderweg, maar ik begrijp Zij vertelde ons, dat de Jongelui elkaar al een jaar of drie kennen, zonder dat ze toen al met elkaar omgingen. Dat laat ste dateer: van het laatste jaar „Henk Sorel is uit een degelijk gezin", zo ver telde zij ons verder Hij is de enige zoon van een belastingambtenaar. Hij is al een half jaar in Australië en heeft dus al iets van de levensgewoonten daar over genomen." „Ik ben er van overtuigd, dat alles goed zal komen", aldus moeder Meurs Mis schien niet tussen hen, maar dan zeker op een andere manier. Ik heb een groot geloof en daarom ben ik zo vol ver- ttrouwen" De correspondent van Het Vrije Volk in Sidney. G Krefeld, berichtte giste ren aan zijn blad, dat Annie een wit blauw gestreepte katoenen Jurk aan had. mid-zomerzon stoofde het veld. Ze bleek behoorlijk in het Engels van zich af te kunnen slaan. Toen iemand een glas bier omstootte dat rakelings langs haar voet op de stenen vloer te plettter sloeg, zei ze, spijtig omlaag kijkend: „Now I know how Australian beer looks like"; nu weet ik hoe Australisch bier er Ze stelde de journalisten echter teleur door mede te delen cat zij geen bruids japon had meegebracht. Maar ze maak te alles weer goed door te verklappen dat ze onderweg nooit goed raad had geweten met de aanspreektitel van haar oesohe nrrïhe er Voor „excellentie" had ze zich te" eigen gevoeld en „meneeer" vond ze niet te kas komen tegenover een minister. Daar om was ze heel slim maar steeds „met de deur in huis gevallen". En daarmee was het probleem opgelost. In Karatspi had ze gedineerd met de vrouw van de gezantschapssecretaris, (Zie vervolg pag. 4) Bij Maastricht 19 wagons uit de rails Geen persoonlijke ongelukken Tussen Maastricht en Bunde zijn gisteravond om kwart over tien van een in de richting Sittard rijdende goederentrein de laatste negentien wagons door nog on bekende oorzaak ontspoord. Er deden zich geen persoonlijke on gevallen voor. Door de ont sporing zijn de beide hoofd sporen tussen Maastricht en Sit tard versperd. Reizigers bestemd voor of af komstig uit Maastricht kunnen zonder bijbetaling omreizen via Heerlen. Voor reizigers van of naar Bunde, Beek-Elslo en Ge- leen-Lutterade is een pendel dienst ingelegd. De Nederlandse Spoorwegen verwachten, dat de. opruimings- en herstelwerkzaamheden van daag de gehele dag in beslag zullen nemen. Nader wordt gemeld, dat door het bre ken van een koppeling in de goederen trein de laatste 19 wagons zijn losgeraakt van de sleep. Zonder besturing is dit treindeel doorgereden en in de bocht van de dubbele spoorlijn naar Sittard onder de gemeente Rothem-Meerssen zijn ver scheidene wagons uit :1e lijn gevlogen. Enkele wagons kantelden van de spoor baan af. Een ervan stond vrijwel lood recht met de korte kant op de weg. Ver scheidene andere liepen uit de rails, tengvolge hiervan zijn de railstaven o een afstand van tientallen meters wrongen. De machinist merkte pas verder op dat hij een deel van zijn sleep loren had. In Costa Rica loopt het met een sisser af Rebellen zijn ingetoomd Het persbureau A.F.P. meent o\ juiste bronnen te beschikken, waaruit kunnen worden afgeleid, dat het ge schil tussen Costa Rica en Nicaragua, de actie der rebellen, spoedig zal worden beslecht. Een feit is. dat sinds de afge lopen 36 uur geen bijzondere militaire bedrijvigheid meer wordt gemeld. In de hoofdstad van Costa Rica, San José, schrijft men dit toe aan de tegenwoordig heid der commissie van onderzoek van Amerikaanse staten. Er zijn ongeveer 35 rebellen gesneuveld en bevestigd wordt, dat zich onder hen inderdaad de leider Teodore Picado bevindt. Of de kans be staat, dat de vijandelijkheden straks hervat zullen worden? In Nicaragüa zijn 25 Mustang-jachtvliegtuigen aangekomen die de regering van president Somoza Zweden heeft gekocht. Men weet. d Costa Rica sinds het conflict ook ov> Amerikaanse vliegtuigen beschikt Volksbrood een cent duurder in Utrecht Prijs wittebrood met twee cent omlaag Het overgrote deel van Utrechtse bak kers heeft de prijs van het regerings brood. het zogenaamde volksbrood, met een cent per brood verhoogd. Verwacht wordt dat de rest van de bakkerijen hier in spoedig zal volgen. Door deze ver hoging ligt de prijs nu iets boven de kostprijs en het is in Utrecht daardoor mogelijk geworden de prijs van het witte brood met twee cent te verlagen, in plaats van met één cent, zoals het advies van de Bakkerijstichting aangaf. Afgelopen met de sneeuwbuien Met de aanvoer van zeer koude, rechtstreekuit de Poolstreken afkom stige lucht, die Zondagavond Inzette, (s het nu weer gedaan. Wel voerden vandaag westelijke winden nog Pool- lucht aan, maar deze had in betrek kelijk langzaam tempo een lange weg over zee afgelegd, waardoor zfjn tem- paratuur was aangepast aan die van het water van de Atlantische Oceaan en de Noordzee. In de komende 24 uur wordt ook deze aanvoer nog stopgezet, doordat een depressie, die vanmorgen ten zuidwesten van Ierland was aangeko men, de wind in ons land naar ziltd of zuidoost zal doen krimpen en kracht afnemen. In de komende nacht zal de temperatuur daarom op d» meeste plaatsen weer onder het vries punt dalen. Sneeuwbuien van de Noordzee zijn er in het komende etmaal practisch niet meer te verwachten, maar de neerslagdreiging komt nu van andera zijde, nl. van het front, dat de depres sie ten zuidwesten van Ierland ver- De verdere vooruitzichten blijven uitermate onzeker. Ons land lipt nog steeds in een gebied waar de depres sies graag schijnen langs te trekken. Resultaat van slappe Amerikaanse houding Dulles stelt het echter voor alsof de operatie niets te betekenen heeft Nu het eiland Jikiangsjan voor de kust van communistisch China in rode handen is gevallen, verwachten militaire waarnemers dat thans een groot scheepse invasie op de gehele Tatsjengroep waarvan Jikiangsjan deel uit maakt, aanstaande is. Vanochtend werden de vijandelijkheden hervat op het communistische eiland Toemen. Van Toemen uit hadden de Roden het nationalistische eiland Jikiangsjan veroverd. 200.000 soldaten hebben klaar staan De Tatsjen-eilanden werden gisteren, zoals in een deel onzer edities reeds ge meld, zwaar gebombardeerd, waardoor 't grootste gedeelte van het door de Ver. Staten geleverde voedsel voor de bewo ners van het eiland verloren ging. Op do beschieting en de bombardementen is evenwel geen landingspoging gevolgd. Volgens de nationalistische regering op Formosa werd de aanval op Jikiangsjan uitgevoerd met 70 schepen, waarvan 20 oorlogsschepen. Het eiland ligt acht» mijl ten Noorden van het, door de communis ten bezette eiland Toemen. Van Tikiang- sjan af kunnen de communisten nu de Tatsjengroep met 150 mm kanonnen be schieten. Naar verluidt, bevinden zich ongeveer 20.000 nationalistische soldaten op de Tat- sjen-eilanden. die een belangrijke scha kel vormen In de keten van nationalisti sche bolwerken langs de kust van het Chinese vasteland. De Amerikaanse zevende vloot patrouil leert ln de Straat van Formosa, maar het Is nog niet bekend of* deze tot actie zal overgaan. De Ver. Saten hébben wel de veiligheid van Formosa en de Pescadores gegarandeerd, maar niet die van de an dere nationalistische eilanden. Dulles:staakt het vuren" President Eisenhower heeft gisteren met de republikeinse congresleiders overleg gepleegd over de aanvallen van de Chi nese communisten. Over deze besprekin gen is niets gepubliceerd. Wel verklaarde minister Dulles op zijn wekelijkse pers conferentie. dat de aanvallen van geen bij zondere betekenis zijn, omdat Jikiangsjan één van de eilanden is, die vorig jaar van bezetter gewisseld zijn, zonder de aan dacht van de wereld te trekken. Een streven naar een bestand tussen de Chinese nationalisten en communisten achtte Dulles een mogelijkheid met vele pro's en contra's, die van alle kanten be keken moeten worden. Niettemin staan de Ver. Staten sympathiek tegenover po gingen om vraagsukken op vreedzame wijze op te lossen. HU liet er tenslotte geen twijfel over bestaan, dat de Ver. Staten de Tatsjen- eilandengroep niet als van essentieel be lang voor de verdediging van Formosa en de Pescadores beschouwen. Wanneer de Ver. Naties zich met deze moeilijke kwestie zouden willen gaan be zighouden, zou Amerika daar in elk geval geen bezwaar tegen hebben. Het initiatief tot een dergelijke poging zou echter niet van de Verenigde Saten uitgaan. Wan neer echter het initiatief zou uitgaan van de bondgenoten van Amerika in dat deel van de wereld, dan zouden de Verenigde Staten het wel willen steunen. Reuter seinde hedenmorgen: De ge vechten op Jikiangsjan duren nog steeds voort. Volgens een communiqué van Na tionalistisch China zijn meer dan duttend communisten gesneuveld. L'it Hongkong wordt gemeld, dgt de communisten inval op de Tatajeneilanden. Minstens 200 communistische vliegtuigen hebben het eiland Tatsjen, 300 km ten Noorden van Formosa, zwaar gebombardeerd. Er worden nog steeds nieuwe troepen aan wal gebracht op 't eiland Jikiangsjan, hetgeen geschiedt onder dekking van kustbatterUen op het eiland Toemen. Er bevinden zich in Jikiangsjan reeds ten minste twee communistische regimenten. Waarnemers van nationalitiach China herhalen, dat het hier een voorspél be treft van een grootscheepse communlstl- Het Britse stoomschip Theta Star ls gisteravond om 7 uur, op ruim 6 mijl ten Noorden van Terschelling ln een hevige hagel- en sneeuwbui op de Terschellin- gergronden gestrand. Het is lek geraakt, waardoor water in de machinekamer liep. De sleepboten Holland en Stortemelk en de reddingboot Brandaris voeren uit. De andaris wist alle 36 opvarenden van de Theta Star om precies vijf minuten over ttoen z(j uit hett vliegtuig stapte. Een deld. DAT 8 R.I.-1940, de ver. tot steun aan de invaliden en nagelaten betrek kingen der gesneuvelde strijders uit de Meidagen '40, een rebusactie voor het verkrijgen van geld gaat organiseren. DAT de giro-zeepactie voor de pavil- joenbouw van de Johannastichting te Arnhem een succes wordt en er reeds 30.000 stuks zeep aan girohouders zijn verkocht en 60.000 stuks zijn nabesteld. DAT de fa Van Stralen en Van de Have uit R'dam laagste tnschrijfster was met f 232.400 voor de bouw van een goederenstation op het emplacement Rechter Maasoever te R'dam (hoogste inschrijving: f 283.000). DAT 39 arbeiders van de 44 ln het kort geding van het scheepstnstallati»— bedrijf Nederland N V. te IJsselmonde tegen het door hen onrrechtmatig ge nomen ontslag met de directie tot een accoord kwamen en de zaak tegen de overige 5 Dinsdag zal worden behan- DAT de A'damse rechtbank in het kort geding tegen een bakker de kop pelverkoop van wittebrood (van 1 dun- beltje) met krentenbrood (van 60 ct) verbood, (f 1.000 dwangsom voor iedere overtreding). DAT de raad van Roosendaal moet beslissen over het voorstel van B. en W. om de aan te leggen voetgangers tunnel onder de spoorweg gelijk ge schikt te maken als atoombom-schuil- DAT er bij het tb.c.-onderzoek van de Drentse runderstapei over Mei '53—'54 bij 192.980 dieren een reactie percentage werd vastgeseld van 0.155 en er in '50—'51 1 reageerder werd gevon den op 15 dieren, 2 jaar later op 77 en nu op 645 runderen. DAT de 52-J. buschauffeur H. M. uit Zeist in Utrecht veroordeeld werd tot 3 weken wegens een dodelijke aanrijding tn de Voorstraat te Utrecht. DAT in R'dam 14 dagen werd geëist tegen de 25-j. burger J K. wegens ver hindering van een officier, die een matroos wilde kapittelen, die met de banden in z'n zakken liep. DAT de commissaris van de Koningin in Limburg Dinsdagmorgen 8 Febr. om 11 uur het nieuwe hoofdgebouw van het waterschap van de Geleen en Molenbeek met zijtakken te Sittard zal openen. DAT het bij De Schelde te Vlissingen voor N V. Phs. van Ommeren te R'dam gebouwde turbine-tankschip Mijdrecht Zaterdag een proefvaart zal maken van Vlissingen naar Rotterdam. DAT de Ned. Plantenziektenkundige Ver. op 4 en 5 Febr. in Wageningcn haar plantenziektendagen houdt. DAT o.Lv. burgemeester Matser Arnhem een commissie is ingesteld coördinatie van het werk voor de topo grafische atlas van Gelderland. DAT het klein kerkdorp St. Willebrord (gem. Rucphen) op het ogenblik 600 werk lozen telt, maar dit aantal over enkele maanden wel zal slinken als de nieuwe industrieën in Etten hun werk beginnen DAT de burgemeester van Dordt in zijn nieuwjaarsrede de uitbreiding van de zeehaven noodzakeliik noemde om industrievestiging aan diep vaarwater mogelijk te maken. WelJc een dichterlijk, vreedzaam beeld biedt dit lieflijke eiland. Men denkt onwillekeurig aan ds eilanden van ons vroegere Indië, Sabang bijvoorbeeld. Een trillende lucht boven een zuiver blauwe baai, uiaarin het licht der zon straalt als diamanten, terwijl Jon ken er spelevaren. In werkelijk heid ziet men hier een der eiland jes uan de Tatsjengroep en op een afstand van ongeveer 20 km be vindt zich Jikiangsjan, dat na een langdurig bombardement bezet werd door de communistische troe pen. al vecht men er nog door. De Straat van Formosa is opnieuw oorlogstoneel geworden. Op de foto ziet men geen jonken, maar motorboten voor het onderhouden der verbindingen en oorlogsvaar- Vermoordden ouders hun kind Amsterdams echtpaar gearresteerd De politie te Amsterdam heeft een echt paar, de 30-jarige R.G.S. en de 25-Jarlge C.S.S.-K. gearresteerd, welkt zoontje van 15 maanden In October is gestorven. Zij worden ervan verdacht het kind door vergiftiging om het leven te hebben ge bracht Brifsi schip gestrand Iets voor u: Misschien vindt u deze zomer jurk wat uitbundig. Maar de Pa rijse ontwerpers hebben dit fleu rige gevalletje gemaakt voor haar, die warmte en zon zoeken aan de Cóte d'Azur. In de T.W. A.-hallen van Parijs worden deze zomerse collecties thans ge toond, nog voordat de grote mo dekoningen hun voorjaarsmode voor het voetlicht brengen. elf gisteravond, veilig op Terschelling aan land te brengen. Het interieur van de Brandaris was aanzienlijk ontzet, zodat de boot in de re paratie zal moeten. De boot sloeg ver scheidene malen tegen de Theta Star aan. De kapitein van het Britse schip, heeft met de Holland een contract afgesloten. Nog steeds ls de tonnage van het schip niet bekend, doch aangezien het ongela den ls en 15 voet diep zit, moet de Theta Star aanzienlijke afmetingen hebben. Het «chip zit vlak bij bet wrak van de „Kat- towica" De oud-burgemeester van Grijps- kerk, de heer A. v. d. Nadort (67), is plotseling overleden. HET WEER IN EUROPA o 3 IffS. 5 i e 5* :iU 5 i y Helsinki Stockh. Oslo Kopenh. zw. bew. licht bew! licht bew regenbui ZW 3 NNO 3 W 5 w -4 3 -8 0 -10 0 -9 0J Dublin Adam onbew. licht bew. WZW 2 windstil WZW 4 -4 0 -2 2 Parus Bordeaux Grenoble zw"bew. ZZO 2 OZO 6 -3 0 3 0 Nice Berlijn MUnchen ZUncb onbew. onbew. onbew. NW 5 W 9 ZW 6 WZW 5 ZO 2 4 0 1 0.1 -1 0 -3 1 -9 4 Locarno Innsbruck Rome onbew! mist O 3 WNW 0 windstil N 4 •3 0 0 4 -13 3 10 0 WEERBERICHT Toenemende bewolking Het KNMI te Da Bilt verwacht tot morgenavond AanvankelUk weinig, later meer bewolking. Droog weer en hier en daar miat. Aan- •akke tot matige wind tus sen Zuid en Oost. Lichte, vannacht plaatselijk matige V* vorst. 'Opgemaakt vanmorgen om 10 uur). Verwachte minimumtemperaturen voo de komende nacht: aan de kuat van tot —3 graden; in het binnenland 3 tot 6 graden. ZON EN MAAN Donderdag: zon van 8.40 tot 1707- maan van 6.09 tot 13.37 uur Op 24 Jar N.M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 1