NIEUWE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 5 JANUARI 19SS ALPHEN AAN DEN RIJN De heer Joh. de Jong 25 jaar bij het onderwijs Directeur van Chi. landbouwschool werd hartelijk gehuldigd In de Christelijke lagere landbouwschool aan de Jan Luijckenstraat is gis teravond de directeur, de heer Joh. de Jong, hartelijk gehuldigd in verband met het feit, dat hij vijf-en-twintig jaar geleden bij het onderwijs kwam. In een der lokalen van de school heette de heer C. van der Vugt de ju bilerende directeur met zijn echtgenote en kinderen, alsmede het school bestuur en de leerlingen van de school, van harte welkom. Toen de heer De Jong zijn loopbaan bijlriode in Alphen hem even veel vreugde het onderwijs in Gendringen begon, aldus verschaffen zou als de eerste. De heer de heer Van der Vugt. lag de verhouding} Van der Vugt sprak een slotwoord, leerling en onderwijzer wel anders dan tegenwoordig. Het pleit dan ook voor de heer De Jong, dat hij blijk gegeven heeft zich zo goed aan de ver anderd® omstandigheden aan te kunnen passen, waardoor het voor de leerlingen een plezier wordt les van hem te krijgen. Na een kort optreden van een muziek- ensemble sprak de heer J. D. v. d. Akker ala voorzitter van de schoolvereniging de heer De Jong toe. Hij bracht naar voren, dat het schoolbestuur dikwijls de angst gekoesterd heeft, dat de directeur naar elders zou vertrekken- Nu er eindelijk een nieuwe school is, gelooft het bestuur, dat een der redenen om te vertrekken toch zeker weggenomen is. Namens het gehele bestuur en de vereniging sprak de heer v d Akker de hoop uit, dat de jubi lerende directeur nog vele jaren aan de school te Alphen verbonden zou blijven. Namen» het bestuur bood hij een schil derstuk aan De heer C. v. d. Berg uit Bodegraven, die namen» de leerlingen sprak, bood een fototoestel aan en sprak de wens uit, dat de heer D® Jong na een buitenlandse reis gemaakt te hebben niet alleen van zijn reis vertellen zou, maar bovendien door middel van gemaakte foto'9 iets zou laten zien. Jaap van der Stoel bood mevrouw De Jong een fraai bloemstuk aan als dank voor de ve'.e avonden, dat zij haar man in het belang van de school heeft moeten missen. Dank Hierna richtte de heer De Jong woor den van dank tot de verschillende spre ker» en toonde zijn erkentelijkheid voor de ontvangen geschenken, daarbij opmer kende, dat hij in de afgelopen vijf-en- twintig Jaar zijn echtgenote meer dan vierduizend avonden alleen thuis heeft moeten laten. Voorts vertelde de heer De Jong van zijn loopbaan bij het onderwijs, die hem van Gendringen via Ridderkerk. Stolwijk en Ottoland naar de landbouw school in Alphen voerde. De eerste maal. dat hij naar deze school ging, heeft het hem grote moeite gekost de oude, ver vallen landbouwschool aan de Raadhuis straat te vinden! Dankbaar was de jubi lerende directeur voor de band tussen hem en zijn oud-leerlingen, die via de correspondentie bestaan blijft. Hij sprak tenslotte de hoop uit, dat de tweede pe- aantal leerlingen een afwisselend programma met voordrachten, samen spraken en declamatie verzorgden- Advertenties en abonnementen worden gaarne aangenomen door: J. v. LEEUWEN J. Nieuwenhuijzenstr. 31, Tel. 2473 W. KRUIT Concord iastraat 19 Afscheid' van directeur Jasperse De oud-directeur van het zangkoor van de Ned. Protestantenbond, de heer F Th. Jasperse. is gisteravond in het Nutsge- bouw benoemd tot erelid van het koor Voorzitter J. P van Veen richtte af scheidswoorden tot de scheidende direc teur. Het hoogtepunt in het leven van de directeur is de opvoering van de Sprook- jesmelodie voor de Koningin geweest. Namens het bestuur van de krir.g Leiden Chr. zangverenigingen bood de heer Goedhart de directeur een boekwerk Nadat het zangkoor zich had laten horen in het Slavenkoor uit Nabucco en Roeierslied. oogstte de rederijkerskamer Poot uit Bodegraven vee', waardering mei de opvoering van het blijspel ..Blijf zit ten waar je zit" van Van Zuylen. Op deze avond werd de heer H. van Veen tot lid van verdienste benoemd. Veel gespaard Bij de rijkspostspaarbank werd in De cember ingelegd f 100.547.43 en terugbe taald f 67312.04. Goedkoop smullen De politie heeft proces-verfcaal opge maakt tegen een jeugdige inwoner die, ver beneden de kostprijs, zich tegoed deed aan hartige hapjes, welke hij door middel van vreemde munten verkreeg uit een automaat van de firma Jon a alhier- Het vierde Prinsenkind In onze aankondiging van de bijeen komst van Het Vierde Prinsenkind (zie ons blad van Maandag! is abusievelijk gesproken van Woensdagavond (dus he den" Dit moet echter zijn: Woensdag 12 Jan. 8 uur in het Nutsgebouw. HAZERSWOUDE Middenstands-filmavond Gisteren hield de Chr. Middenstands vereniging een filmavond in de zaal van de heer Timmermans. De opkomst was niet bijster groot. Allereerst werd een film gedraaid, die een beeld gaf van dv Zuiderzeewerken, vervolgens werd een bedrijfsfilm vertoond. Na de pauze kre gen wij een pracht-film te zien. getiteld ..Schot te boord" deze film handelde over de visserij van Scheveningen. Vlaardin- gen. IJmuiden cn Katwijk. Vervolgens 1 een natuurfilm getoond. De Rhönc Besloten werd met een lachfilm getiteld ..Ons Hondje" Het was een prachtige en ook nog een leerzame avond, want ook kwam het verzekeringsprobleem van deze tijd nog ter sprake. Aan het einde dankte de voorzitter de heer Hassefras. de film operateur, voor het gebodene en de aan wezigen voor hun belangstelling. Botsende bromfietsers De drogist J. Raaphorst Jr is op de rijksstraatweg in botsing gekomen met een uit de tegenovergestelde richting ko mende bromfietser. De klap was zo he vig, dat de heer Raaphorst een zware hersenschudding opliep. Hij werd per ziekenauto naar zijn woning vervoerd. De andere bromfietsberijder liep aan be nen en handen verwondingen op. Beide bromfietsen werden zwaar beschadigd- DE KAAG De Trekschuit in 1954 Voor ieder zal het duidelijk zijn, dat het aantal bezoekers van de jeugdherberg De Trekschuit in- 1954 geringer was in 1953. De herberg was immers tijdens de bollentijd van 1 April tot 15 Juni ge sloten. en wegens de verbouwing in het najaar moesten 1766 trekkers worden af geschreven. Bovendien kwamen nog 800 jongens en meisjes zonder bericht tc den voor een dichte deur. Naar landaard gespecificeerd hebben de volgende bui tenlanders de jeugdherberg met eer zoek vereerd, waarbij het getal tussen haakjes op 1953 s'.aat: België 112 (101). Denemarken 45 (131), Duitsland 847, (123)10. Engeland 424 (323), Finland 2 (1) Frankrijk 34 <21). Ierland 2 18>Luxem burg 1 (1). Noorwegen 2 (4). Oostenrijk 1 <6). Portugal 6 i— V Schotland 23 <34>. Spanje (3>. Zweden 14 (2), Zwitser land 15 5. Amerika 65 (124'. Car.ada 6 (30). Zuid-Afrika 3 <19». Australü 119). Nieuw Zeeland 16 (17). De totalen voor 1954 en 1953 bedragen respectieve lijk 1633 en 2073. De gebruikte w; maaltijden bedroegen 2872 3585), de broodmaaltijden 10 068 (11.828), overr.ach- tingen scholen 696 765), idem verenigin gen 408 (1315). jongens en meisjes 18 jaar 1860 U799), idem boven 16 jaar 1140 (2001). LE1MUIDEN Agenda voor Leimuiden Op de Leimuidense agenda voor deze maand staan de volgende gebeurtenissen aangekondigd. Zaterdag, 8 Januari: toneelavond de federatie voor vrouwelijke hulpverle ning ten bate van de vluchtelingen in Oostenrijk, mm.v. de toneelclub „Ons Genoegen", half 8 in het Nutsgebouw. Donderdag, de dertiende: ledenverga dering van de Ned. bond van plattelands- iven, afdeling Rijnsaterwoude. 's mid dags om half drie in net Nutsgebouw. Donderdag, de twintigste: lezing en Imavond voor de bond van plattelands- rouwen en andere vrouwenorganisaties, spreekster mevr. VerbeekStehouwer ■er haar voetreis door Palestina, avonds om half acht in het Nutsgebouw. Vrijdag. 21 Januari: toneelclub van de lij tot nut van 't Algemeen voert om half acht in het Nutsgebouw het toneel- suk "De woeste hoogte" op. naar de Engelse roman van Emily Brönte in de "ed bewerking van Ab van der Linden. Zaterdag. 22 Januari: tweede opvoering in ..De woeste hoogte" voor de leden in de Mij tot Nut van 't Algemeen Donderdag, 27 Januari: grote zang avond van de Chr. zangvereniging „Ad- vendo" m.m v. de zangverenigingen uit de ring Leiden, om 8 uur in de Geref. kerk te Leimuiden. Chr. besturenbond bijeen Twaalf leden van de plaatselijke Chr. besturenbond waren aanwezig op de ver gadering. die gisteravond door deze bond in het verenigingsgebouw van de Geref Kerk werd gehouden. De vergadering werd geleid door de tweede voorzitter, de heer G. Vroonland. „De verbreking van de samenwerking tussen de drie grote werknemersorganisaties" was het onderwerp, waarover de spreker van de avond, de heer Dijkstra, lid van het hoofdbestuur van het C.N.V.. de toe hoorders inlichtte. Spreker belichtte het ontstaan van de samenwerking, de verdere ontwikkeling er van en het contact na de breuk Hij gaf een uiteenzetting van de rede. door de heer Ruppert na het ontstaan van de breuk uitgesproken. De heer Dijkstra sprak over het rap port voor de besturenbonden. Moeilijk heden tussen het C-N.V. en de plaatse lijke besturenbonden zijn er van het be gin af aan geweest. Als de bonden zeg genschap in het C.N.V. moesten hebben, zou een algehele ontzetting plaats moe ten vinden Spreker wees op de nood zaak. dat C N.V, en de besturenbonden steeds contact met elkaar zoeken, opdat de top van het Chr. nationaal vakver bond voldoende worde ingelicht over de problemen, die in de plaatselijke bonden Aan het slot van de vergadering werd de heer Vroonland met grote meerder heid van stemmen tot eerste voorzitter Water bü de melk Dinsdagmorgen raakte de wagen van mc khandelaar Post in de sloot langs de Kerklaan. Het paard kon gelukkig gauw op het droge worden gebracht, maar de melk en andere op de wagen meege voerde artikelen gingen verloren. Het paard was geschrokken van het paard en de wagen van de landbouwer De Jong. Kinderen, die op de bok van de melkwagen zaten, konden zich bijtijds in veiligheid stellen. Met een kraanwa gen kon de melkwagen weer op de weg worden gebracht. OUDE WETERING Brand in houten schuur Bij bakker Windhorst werd door op lettendheid var. de heer S. Vuijk, con cierge van de kleuterschool, begin van brand geconstateerd. Er was brand ont staan in een oude houten schuur, die achter de bakkerij staat, twee a drie me- ter van de kleuterschool, die geheel var. hout is opgetrokken Het vuur kon met emmers water worden geblust. De brand-1 weer behoefde geen dienst te doen. De burgemeester en de brandweercomman dant waren binnen enkele minuten ter plaatse Gladde bocht Het huidige winderige en koude weer type blijkt zeer nadelige gevolgen te heb ben voor de bocht bij paviljoen De Brasem. Het opgestuwde water spat over de weg en bevriest meteen. Eén auto is hierdoor al achter de heg voor de R.K. kleuter school beland. Aanplant van riet of stor ten van puin zou aan dit euvel spoedig een eind kunnen maken. Schaaknieuws De schaak- en damvereniging Kijk Uit houdt weer een kampioenschap voor Alkemade. Deelnemers kunnen zich mel den bij boekhandel A. de Blaey. Kampioenschap De schaak- en damclub „Kijk Uit" is voornemens om binnenkort het traditio nele kampioenschap schaken en dammen te laten versDelen en wel in hotel „Meer zicht". Men kan zich opgeven bü A. de Blaey, Kerkstraat 6. tel. 271. Begin van brand Bakker Windhorst ontdekte gistermor gen een begin van brand in zijn schuur, waarin stro was opgeslagen. Door snel in grijpen kon de bakker ernstige schade voorkomen. Later ontdekte hij, dat er weer rook uit de schuur kwam. Toen werd de brandweer gealarmeerd, die het vuur vakkundig bluste. TERAAR He'; Vieide Prinsenkind hield con'iaciavond Onder leiding van de secretaris van het hoofdbestuur werd gisteravond op het gemeentehuis een contact- en propa- ganda-avond ten bate van de stichting „Het vierde prinsenkind" gehouden. De secretaris, de heer F. Hofstede uit Dor drecht. gaf een uiteenzetting van doel en werkwijze van de stichting. In de ver toonde films kwam duidelijk naar voren, hoeveel er gedaan wordt voor de invalide oorlogskinderen en oorlogswezen, terwijl ook de kinderen, die bü de watersnood hun ouders verloren, niet vergeten wor den. Als men bedenkt, dat voor het ver voer der kinderen jaarlüks ongeveer vier honderd autobussen nodig zün, zal men gaan beseffen, hoe dringend nodig het is deze stichting te steunen. De aanwezigen boden zich dan ook spontaan aan als propaganda-comité voor de stichting te fungeren en binnenkort een grote filmavond in Aardam te or ganiseren. Het dagelüks bestuur van dit comité wordt gevormd door de volgende personen: C. J. van der Giessen, voor zitter, mevrouw Heiner, secretaresse, L. Koning, penningmeester, N. den Hollan der, tweede voorzitter, Gonny Kerkhoven, tweede secretaresse, mevrouw Besemer. tweede penningmeesteresse en mevrouw Balvers, lid. Door middel van een circu laire zal men spoedig van de plannen van het comité op de hoogte gebracht worden. Een rare kronkel Wachtcommandant liet arres tant uit cel en kroop er zelf in (Van verslaggevers) „Wat is dat voor een rare kronkel bij U". zo wilde de president van het Hoog Militair Gerechtshof gisteren weten van de 23-jarige G. J. L., die destijds als' wachtcommandant zich niet gehouden heeft aan de voorschriften door een met streng arrest gestrafte uit de cel te ha len en aan zijn tafel te laten zitten, ter wijl de wachtcommandant toen zelf in de cel is gaan slapen. De president wilde van deze, voor een wachtcommandant wel bijzonder vreemde houding, nu het zijne weten. Op een vraag of het een soort vriendendienst was geweest ant woordde L., die thans weer een burger- baan heeft, dat hij zich toentertijd niet erg lekker voelde. „Maar dan ga Je toch niet in de cel liggen na vrijlating van een arrestant"? L. was tot deze zeer merkwaardige oplossing gekomen toen zijn collega-sergeant, de arrestant, een brief naar huis wilde schrijven. En om dat er in de cel geen schrijfgelegenheid was liet hij de man toen maar aan zijn tafel zitten om daarna zelf diens plaats in de cel in te nemen. Gevraagd naar de aard van zijn „onwel zijn". zeide L. een grote zak peren te hebben geconsumeerd, na welke bezig heid hij buikpijnklachten vertoonde. Daar had hij gemakkelijk af kunnen komen door zich naar een andere plaats dan de cel te begeven, zo meende het Hof. Hij had zich met zijn klachten ook tot de officier van piket kunnen wenden. De adv.-fiscaal noemde het een bespottelijke en onverantwoordelijke manier van treden. Hij was het eens met het vc van de Krijgsraad-West in zoverre terugwijzing ter afdoening naar de i manderend officier betrof, maar requi- reerde bovendien 14 dagen gevangenis straf. Uitspraak Dinsdag 18 Januari. Nóg een te goede wachtcommandant De advocaat-fiscaal voor het Hoog Mi litair Gerechtshof .vroeg gisteren te> gen de 22-jarige R. J. B.. dpi wacht meester te Ossendrecht, bevestiging var het Krijgsraadvonnis. waarbij B. veroor deeld werd tot een maand militaire de tentie en verlaging tot de stand van daat. Hij had als wachcommandant strijd met de consignes een arrestant uit Vreemde verschijnselen in Herkingen Drie personen werden er bewusteloos De echtgenote van bakker E. S. uit Herkingen (Flakkee), haar man, die naar de telefoon liep om de dokter te waarschuwen en het 16-jarig neefje van de bakker, dat in de bakkerü werkt, raakten gisteren opeens bewusteloos. Hun toestand bleek niet ernstig, maar de oorzaak van het verschünsel is niet op gelost en dat is wel verontrustend. Het onderzoek duurt voort. de cel gelaten, zodat deze in de keuken maaltijd kon gebruiken. De man maakte van die gelegenheid gebruik om te vluchten. B. kon ook gisteren geen verklaring van zijn ongemotiveerde goed heid opgeven. Hij was zelf in appèl ge gaan om vermindering van straf te krij gen. In het burgerleven is hij bode bij de politie. Volgens zijn raadsman was hij niet goed op de hoogte „met wat er al lemaal in de wacht te koop is" en was door zijn onervarenheid als wachtcom mandant tot dit delict gekomen. Uitspraak 18 Januari. Dr Peter van Anrooy ter aarde besteld (Van 1 verslaggevers) Vele bekende figuren uit de Ned. mu ziekwereld vergezelden gistermiddag de oud-dirigent van het Residentie-Orkest, dr Peter van Anrooy, die Vrijdagochtend, 75 jaar oud, tengevolge van een long ontsteking is overleden, op Oud Eik en Duinen te Den Haag naar zijn laatste rustplaats. Wij merkten o.a. op: de directeur van het Residentie-Orkest, mr E. Cornelis; de dirigent, Willem van Otterloo, de gast- dirigent Ignace Neumark; de vice-voor- zitter van het Residentie-Orkest, Ever- hardt van Beynum, tevens waarnemend directeur van het conservatorium; mr R. Leopold, secretaris van het bestuur van het R. O.; Louis Fons, voorzitter van de Orkest-commissie; mr B. Ph. baron Van Harinxma thoe Slooten, bestuurslid van het orkest; namens wethouder Van Zwijndregt was er drs G. Kamphuis, chef van de afdeling kunstzaken der gemeen te; mr A- Adama Zijlstra, directeur van de Maatschappij Zeebad; de pianist-com ponist Hugo van Dalen; de vier gebroe ders Röntgen; de hoboïst Jaap Stotijn en mr Johan van der Meer. conservator van de muziekhistorische afdeling der ge meente. In de aula speelden de twee oud- concertmeesters Sam Swaap en Adolphe Poth het adagio uit het dubbel viool concert van J. S. Bach. Vervolgens werd het woord gevoerd door een vriend van de thans ontslapene, dr F. Kleyn, Rem. predikant te Den Haag. ..In een wereld vol schijn en klater- eoud wist Peter door te dringen naar de grond van volle oprechtheid en eenvoud, zijn levenlang omringd door eenvoudige mensen die hem begrepen", aldus ds Kleijn, die er verder nog op wees, welk een eenzaam leven dr Van Anrooy leidde. Hij was een hoog begaafd en groot mens, die zich kon stoten aan de onvol maaktheid van zijn medewerkers en de gebrekkigheid van hemzelf. „Je was dus een grote perfectionnist, maar ook was je iemand, die dankbaar kon zijn". Tot slot.las ds Kleijn uit 2 Kor- 13. Aan de groeve sprak een zwager een woord van dank. De teraardebestelling heeft in alle stilte plaats gehad. 'T IJS GAAT RIJPEN Laat nu Uw SCHAATSEN slijpen VAN DER KUY Beestenmarkt 7 Gemengd Toonkunstkoor - Leiden LE ROI DAVID Arthur Honegger L ENFANT PRODIQUE Claude Debussy Woensdag; 12 Januari a.s. te 20 uur. Stadsgehoorzaal m m.v. Corry Bijster, sopraan, Wally Krap, alt. Wiebe Drager, tenor, Leo Ketelaars, bariton. Otto Couperus, recitant. N. Holl. Phtlharmonisch Orkest Hei geheel onder leiding van: ISKAR ARIBO en wi 'Hoestvrij' door weer Laat ze gerust erdoor gaan, maar zorg, dat U een Hes ABDIJSIROOP in huis hebt. Bij' de eerste voortekenen van kou, hoest of griep: drie maal per dag een lepel ABDIJSIROOP'en het gevaar is geweken. Het slijm wordt direct opgelost en de ziektekiemen gedood,® waardoor de oor zaak van de klachten verdwijnt. PRIJZEN VOOR KOERIERS: 1 TOT 20 WOORDEN f 1,— VAN 20 TOT 30 WOORDEN f 1,50 Voor Koeriers onder nummer wordt 10 ct extra in reke ning gebracht. Bewijsnummers (alleen op verzoek) 10 ct. KOERIERS WORDEN ELKE DAG GEPLAATST Personeel gevraagd Werkster gevr. voor 2 middagen of ochtenden per week. Aanmelding na 7 uur. G. Doustraat 95. 2 x bellen. Gevraagd betrouwbaar persoon voor de verzorging van een kleine centrale ver warming. Br. no. 4600 bur. bi. Nette werkster gevraagd voor het schoonhouden van kantoren en gangen. Aanm. Hooigracht 35. Engeland. Gevraagd in ge zin met 1 kind. net meisje- Loon ƒ20 per week. Brieven: mej. T. Ouwehand. Malefijt- straat 124, Katwijk aan Zee. Net dagmeisje gevraagd van 9 tot 4 uur- Lage Mors- weg 1. Oegstgeest. Gevraagd in bloemkwe- kersbedrijf een flinke Jonge man 18 jaaT. per 1 Maart of eerder T Kralt, Vinken- weg 6. RJJnetourg. -. Gevr. net dagmeisje ;n klein gezin. V g.g.v Aanmel den na 6 uur Mevr A Va- »rn. de Sitterfean 108 Werkster gevr. v. Maar - dag en Donderdag, van 812 uur. Anholt». Deuttstraat 17. Oegstgeest. Bruvsel. Welk meisje w herstellende kraamvrouw in Brussel (na terugkeer ui: kliniek) helpen met huis houdelijke bezigheden: voor 10 dagen; omstreeks begin Apnl Opgave aan: mevr Semstra. Regentesseioan 59. Oegstgeest Flink net meisje gevraagd voor hulp bü bejaarden. Ge- verrichten Zuster Vermeu len. Stadhouderslaan ttgf Den Haag Te huur gevraagd Woonruimte met keuken gezocht door jong echtpaar z. k.. b.b.h.h, Br. no. 4601 bureau van dit blad- Te huur aangeb. Gemeub. sit- en slaapka mer aangeb. met gebruik v. keuken, te Katwük Van Ja nuari tot Juli Br. No. 4591 Bur. Blad. Te koop gevraagd sierteeltverg A. Jan., Dec. C V N Bekker Hz. Roelofarendsveen. K 1716—437 Wij kopen antieke meu bels. goud. zilver, kristal, ko per. theestoven, kristallen kronen, pendulestellen. beel den. PcrZ kleicr.. «DZ Ook huisk. meubels enz Brom mer. Morss'raat 41. Tc'. 26918. Goegerritst. 1. Tele foon 22791. Flink orgel of piano gr Omscnr. merk. reg., prijs Postbus 9. Maassluis. Te koop aangeb. Vloerkleed. 3x4 mtr 33, nog enige vloerkleden 30 p. stuk. traploper 12.50. 2 nieuwe wasmanden 5 p. st grote vierkante mah.houten uitschuiftafei 20. waskast met marmeren blad en spie gel ƒ35. Te bevr. Janvossen- steeg 31. tt Aangeb. kolenfornuis en haardkachel in goede staat. Patrimoniumpark 6. Leider- tt Donkergroene volkswagen 1950. Zeer goed onderhouden. Quarles van Uffordstr. 79. Noord-wijk aan Zee. Door vertrek aangeb merk radio m. klankkleur, in hou ten kast enz., pracht toestel bouw 54 14ssleestof'uiger als nieuw 125 Volt ƒ32.50, Lange Scheistr. 13 (bij Bees tenmarkt). Rijwielen. Prima Fongers dames- herenrijwiel - dames- herensportrijwiel allen met verlichting, tevens meisjes- jongenirijwiel. leeftijd 610 iaar. Lcvendaal 47. hoek Oranjeboomstraat. Diversen Accordeonllefhebbers! Wij hebben de grootste sortering accordeons van Leiden v.a. f 2.50 d. week. Bij aankooo van een accordeon 3 maan den gratis les. Gitaren en banjo's v.a- f 1 p. week. Mu- ziekhandtl Jcfin Boelee, Heemskerkstraat 84. Leiden Tel. 20928. Kunstschaatsen vakkundig hol slijpen. A. v. d. Oever Vuurbaak straat 24, Katwijk aan Zee (bij de Oude Kerk). Brillen. J. A. Verheul. Haaniemmerstr. 86. Erkend optioiën. Levert U elk ge wenst montuur en glazen Automatische slijpinrichting Ruime sortering Zieken fondsleden krijgen gewone Goede vriend (inn)cn vindt U bij de Algemene Corres- Dondentieclub! Postbus S 6057 Rotterdam. Vraag', gratis inlichtingen. Voor goede autorljlcssen erkende autorijschool Sjef Borger. Morris leswagens f 4 75 per uur. Lange Dief-1 steeg 6B. Leiden. Tel. 30932 Handschoenenreparatie! Alie voorkomende reparati aan Uw handschoenen wo den door ons prima uitg voerd, tevens speciaal adres voor Kousen-reparatie! Novelty. Haarlemmerstr. 16 Leert NU auto- en motor rijden. Rijschool ..Vonk" Hoofdstraat 349. Sasserxheim. Te„ (K 2532 7592. Personen wagens f 5 - per uur. vracht wagen (autobus) f 7. uur Scooter. Lambretta f 5.- oer uur. Gladde wegen I vaar. Laat Uw bander, trol er en door een vakman Dus naar Valk aan de H. Schouw in Voorschoten vooi het te laat is. De Leldse Autorijschool voor auto- en motorrijles- Dus al jaren een vertrouwd en bekend adres. v. d- Mev. Ma red ijk 159 Tei 21280. Lei den. slipge ^.eukengeufe^ ruiken vooraf heerlijk ..maar daarna? BOOTAKTI KELEN ZEILMAKERIJ TROOST HAVEN 14 Telefoon 21664 na de maaltijd blijft er niets anders over dan een hinderlijke reuk, die de atmosfeer bederft. Bezoekers merken het direct; al is uw woning nog zo helder, fris doet ze niet aan. Het kan natuurlijk anders. Zorg dat U Air-Wiek ook in de keuken hebt. Air-Wiek neemt 0tbrui alle luchtjes weg en houdt j„ i,( uw woning opvallend fris. CALVIJN DOOR Dr L, PRAAMSMA en blijvende waarde PRIJS IN FRAAIE UITVOERING In elke boekhandel verkrijgbaar N.V. GESR. ZOMER KEUNINGS UITG. Ml). WAGENINGEN voor de huisvrouw Bij aankoop van 2 Goudrepen ontvangt U 3 grote Goudrepen Bij aankoop van 4 Goudrepen ontvangt U 6 Goudrepen Bij aankoop van 6 Goudrepen ontvangt U 9 Goudrepen enz. Deze aanbieding geldt uitsluitend tot en met 11 Januari 1955. Sn tfetefre, v/aan Sn twapzocesub clffléénccetyzufftefc REPEN Goudrepen, melk. puur. melk-mokka 25 ct. Hazelnootreep, melk 25 ct. Rozijn-Nootreep, melk 30 cc. Chocoladerepen, melk en puur 10 ct. Chocoladerepen, melk en puur 16 cc. en bovendien 10% korting DE DRIE KOUSENÉKQOPLUI 81. Martyn had tussen al dit gepraat door water in het pannetje gedaan en had het aan de kook gebracht. En toen de kok klaar was met het wassen en fijn hakken van de bloempjes, werd het haksel in het pannetje kokend water gedaan en begon Martyn het soepje zorgvuldig te roeren. Allerlei dampen stegen op uit het panne- het aftreksel nam langzamerhand kleur aan. nu doen geleerde, edele heer^vroeg de kok ..Maak maar vast van citroensap en "e.nWatPkaI suiker een drankje, want dat heb ik ook nodig." antwoordde Martyn. De kok begon ijverig te doen wat Mar tyn hem had opgedragen. Hij zocht ci troenen. perste ze uit en roerde het sap met water en suiker aan tot een frisse, geurige drank. Martyn was nu ook klaar gekomen met zijn kookseltje en liet het door een zeefje lopen om de resten van de gekookte bloempjes uit het aftreksel te kunnen verwijderen. Wat hij overhield was «■en dieppaarse, stroperige vloeistof, die hij m een flesje deed. ..Dit is nu mijn wondergeneesmiddel." zei hij tevreden tegen de kok. „We zullen er het citroensap bijgooien. Een. twee. hup!" Zo gezegd, zo gedaan. Maar wat zagen de beide drankjesbrouwers nu? In de fles begon het te borrelen en te bruisen van belang en dat duurde net zo lang, tot er een mooie helderrode vloeistof overbleef, die heerlijk geurde. „Da's knap!" riep de kok bewonderend. „Da's knap!" (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 6