Jïicuwc geitectje (L'ouranl Duitsland herbewapend ook zonder Frankrijk Het geld ligt op de straat Stratocruiser ontploft bij landing op Prestwick Vuurtoren op Texel 50 m dichter bij zee Wist IJ Kerstfeest werd alom in de wereld gevierd MAANDAG 27 DECEMBER 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie. Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; 2.15 per maand: 0.50 per week. ADVERTENTIËN: 0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. h ENSERINK CHRISTEUIK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken tantiuftlcb li allMlurn ■«o bert la Irjbtnipml' Vijl en dertigvU laargang No 10229 ENGELAND EN V.S. ZETTEN PARUS ONDER DRUK Mendes-France hoopt echter nog op steun van de Kamer gende minister-president moeten zien, hoe hij de Gordiaanse knoop, waarin Frankrijk verstrikt is geraakt, kan ontwarren. In tussen heeft Mendès-France laten bekend- EISENHOWER EN DULLES zijn zeer verontrust over de toestand in Frankrijk. Als de Franse Nationale Vergadering vandaag opnieuw de Parijse verdragen inzake de herbewapening van West-Duitsland mocht torpederen, zijn Amerika en Engeland echter gereed, onmiddellijk overleg te plegen over de herbewapening van West-Duitsland zonder Franse deelneming. Het is thans duidelijk, dat Amerika en Engeland in grimmige vastberadenheid besloten hebben, dat Duitsland met of zonder Frankrijk als lid van het Westers bondgenootschap herbewapend zal worden. In een krachtige verklaring van de En- Vandaag zal waarschijnlijk nog over deze gelse regering wordt gezegd, dat bij de kwesties worden gestemd, komende stemming in de Franse Assem- Behaalt Mendès-France geen meerder- blée, de eenheid van de Westelijke bond- heid. dan valt zijn kabinet genoten op het spel staat. Verwerping zou niet betekenen, dat de herbewapening van West-Duitsland niet doorgaat, integendeel: de vraag is niet, of de herbewapening doorgaat, maar hoe. Voorts wordt in deze verklaring herin nerd aan de Britse toezeggingen, om troe pen op het continent te handhaven. Deze toezeggingen zijn afhankelijk van de rati ficatie der Parijse accoorden door alle partijen, aldus het Foreign Office. President Eisenhower, die bij afwijzing der Parijse accoorden zijn vacantie in Augusta zal onderbreken, om naar Wash ington terug te keren, zeide niet te kun nen geloven, dat de jongste verwerping door de Franse Assemblée ook de uitein delijke beslissing van Frankrijk zal zijn. Eisenhower staat voortdurend telefonisch in contact met Dulles, in Washington. Mendès-Fiance optimistisch Mendès-France gelooft zelf, dat alles nog in orde zal komen. De mogelijkheid bestaat, dat een voldoende aantal politici, die zich Donderdagnacht op demonstra tieve wijze tegen Mendès-France hebben gekeerd, nu de Parijse verdragen zullen steunen, omdat er toch geen andere moge lijkheden zijn en het niet verstandig is, de populaire Mendès-France op dit ogenblik ten val te brengen. De parlementaire situatie is nu zeer i compliceerd. Mendès-France heeft g< -verdere risico's willen nemen en de vt trouwenskwestie verbonden, zowel aan ratificatie van het accoord betreffende de herbewapening van West-Duitsland aan de verwerping van de Gaullistische motie, die ten doel heeft het totaal der accoorden wel te bekrachtigen, n tot uitvoering er van over te gaan vóór 1 December 1955 (zodat intussen nog met de Russen kan worden onderhandeld). publiek van Frankrijk uitgeoefend heb- om de Franse Nationale Vergadering toe te brengen, van mening t deren en de remilitarisatie van West- Duitsland goed te keuren. „De verklaring van het Britse ministerie an buitenlandse zaken, dat de toezegging m Britse troepen op het Europese vaste land te handhaven, alleen geldt, indien alle betrokken landen de Parijse verdra gen bekrachtigen, betekenteen open lijke en grove pressie op de Franse open bare mening en de parlementsleden in dat land". Aldus heeft de Russische schrijver Ilja Ehrenburg voor radio-Moskou klaard. Volgens spreker weerspiegelde het debat in de Franse Nationale Vergadering de gevoelens van het Franse volk. Uit het bovenstaande blijkt, hoe de precaire toe stand in Frankrijk koren is op de Rus- iische molen. Mogen de tegenstemmers in de Franse Kamer dit alsnog beseffen. Amerikaanse melk voor Mendès-France Namens de Amerikaanse zuivelvereni- ging zal Eleanor Maley ongeveer 55 liter melk aanbieden aan de Franse premier Mendès France. Bovendien krijgt de pre mier een melkschenkmachine voor zijn bureau. De 18-jarige Eleanor is op weg naar Chicago om de melk op te halen.' Mocht Mendès France intussen ten val komen, dan zal zij nieuwe instructies af wachten. Woedende man wilde hoofdagent te lijf Kreeg zelf een schot in de lies Anderhalf jaar gevangenisstraf met af trek eiste de officier van Justitie voor de rechtbank te Amsterdam tegen de 44-J. los-werkman C. R. uit Bussum. wegens poging tot doodslag op een Bussumse hoofdagent. Deze laatste was n.l. naar het huis van verdachte gegaan, omdat diens w een klacht had ingediend. Bij heftige woordenwisseling had hij haar even de keel dichtgeknepen. Terwijl de agent met de vrouw aar praten was. kwam de werkman binnen, die zo driftig werd dat hij de hoofdagent met een bijl dreigde. De man was tot redelijkheid te brengen en de situatie werd ten slotte zó kritiek voor de hoofd agent, dat een inmiddels toegesnelde col lege van hem, de werkman een kogel door de lies schoot. De Bussumer er een tijdlang lelijk aan toe en tij. de zitting kwam hij, strompelend op kruk de zaal in. De raadsvrouwe bepleitte clementie voor deze man, die zij op het moment van zijn daad niet toerekenbaar achtte. Twee jongens pleegden roofoverval Zaterdag, 18 December Jl. werd de 75- jarige schilder G. Wellema te Utrecht In zijn werkplaats overvallen. De aanslag mislukte, toen de oude baas weerstand bood. Thans zijn twee jongens van acht tien jaar gearresteerd, die een volledige bekentenis hebben afgelegd. Het motief is roof geweest. Eén van de jongens, die op de uitkijk had gestaan, werd reeds kort na het misdrijf gearresteerd, doch wist toen een vrij goed alibi op te geven. Geen roulette meer in Baarle Sooi maakte einde aan zooi Sooi van den Ende. de eigenaar var huis in Baarle-Hertog, waar de roulette ongestraft kon draaien, heeft op Tweede Kerstdag te middernacht die inrichting gesloten. Onder toezicht van Belgische en Nederlandse politiemannen draaide Sooi, nadat spelers en bankhouders de zaak ontruimd haden. de sluetel var voordeurslot om, en verklaarde de zaak voor gesloten. De Belgische fiscus heeft Sooi, die vee handelaar van beroep is, het vuur name lijk na aan de schenen gelegd. Men heeft hem meegedeeld, dat hij voor twee mil- lioen francs kan worden aangeslagen. Man geslipt, een ander verdronken Vanmorgen slipte de 58-jarige rijwiel- stallinghouder C. Verwey te Amster dam met zijn motor op de hoek van de Berlageburg en de Weesperzijae. De vol gende dag is de man in het Burgerzieken huis aan zijn verwondingen bezweken. De 61-jarige machinist A P. Ruijten- berg te Rotterdam is Zondagnacht, toen hij in de Hobbenoordse baven aan boord wilde gaan. van de loopplank ge gleden en verdronken. De rivierpolitie heeft het stoffelijk overschot geborgen. Spoorwegen vandaag zeer druk De verwachting van de Nederlandse Spoorwegen, dat deze Maandagochtend uitermate druk zou zijn, is bewaarheid. Vanochtend voor acht uur waren de trei nen te klein voor het massale vervoer, vooral militairen, die naar hun garnizoe- ijnen terugkeerden. Op Tweede Kerstdag was het vervoer veel geringer dan werd verwacht. Vele treinen, die men extra had ingelegd, waren slechts matig bezet. Na tocht van 34 uur Franse zweefvlieger omgekomen De 20-Jarlge zweefvlieger Bertrand Dauvin uit Parijs is bij een poging om zijn eigen duurrecord te verbeteren om het leven gekomen. Dauvin vloog tegen een helling van de Alpilles-heuvels ten Zuiden van St Remy- de-Provence op. Men denkt, dat de vlieger het bewust zijn verloren had tengevolge van overver moeidheid en gebrek aan slaap Dauvin was iets langer dan 34 uur In de lucht ge weest en had met veel wind te kampen- Hij was Vrijdagmorgen om 8 uur Ned. tijd opgestegen om te trachten zijn eigen wereldrecord van 57 uur en tien minuteD te verbeteren. Mendès-France Te zijn of niet te zijn.... maken, dat de gezinstoelagen in Franrijk, volgende week verhoogd zullen worden met ongeveer tien procent. De grootte hangt af van het aantal gezinsleden, de landstreek en het aantal kostwinners. Wellicht zal ook deze maatregel verschil lende parlementsleden gunstiger jegens Mendès-France stemmenI De reactie van Moskou Het Russische persbureau Tass heeft verklaard, dat het Britse ministerie van buitenlandse zaken en de Ver. Staten ruwe en schandelijke druk op parlement Drama op Eerste Kerstdag: Acht-en-twintig mensen voor de ogen van familieleden verbrand T^EN MODERNE STRATOCRUISER van de Britse luchtvaartmaatschappij -L* B.O.A.C. is op Eerste Kerstdag in Schotland verongelukt. Het toestel ontplofte bij de landing op het vliegveld Prestwick en brandde geheel uit. Acht-en-twintig personen, onder wie twee kinderen en tien vrouwen, kwamen om het leven. Zeven leden van de bemanning en slechts één pas sagier werden gered. De Stratocruiser was op weg van Londen naar New York. De meeste passagiers gingen de Kerst dagen in Schotland doorbrengen. Hun fa milieleden stonden op het vliegveld Prestwick de aankomst van het toestel gade te slaan en waren dus getuige de ramp. De Stratocruiser kwam ogenschijnlijk normaal binnen. Het landingsgestel raak te de grond en op dat ogenblik schoot een fel-witte vlam uit het toestel op; een hevige ontploffing verscheurde de late stilte op het vliegveld. Tientallen meters rond het fel bran dende toestel lagen duizenden Kerstkaar ten temidden van stukken speelgoed over de landingsbaan verspreid. Op het moment dat de hitte van het brandende toestel 't grootst was, waagde Nu de storm voorbij is Enkele polders in Z.W. Nederland liepen toch nog onder water "p^E ZWARE STORMEN, die vorige week boven Europa woedden, namen -L' tijdens de Kerstdagen sterk af. Op het eiland zijn dan ook voor de dijken geen nieuwe gevaarlijke situaties ontstaan en op zee bleven mel dingen van nieuwe scheepsongelukken uit. Het 7000 ton metende Engelse s.s. Marabank, dat Vrijdagmiddag bij Schiermonnikoog aan de grond liep, is later op eigen kracht vlotgekomen. De uitgevaren reddingboten Insulinde en Brandaris behoefden geen dienst te doen. De kustvaarder Diet, die bij Buren op Ameland strandde, ligt thans bij laag wa ter geheel droog. Het scheepje, dat 200 brt groot is, werd gebouwd in 1927. Ka pitein-eigenaar Oldenburger uit Delfzijl wil de lading lossen en het schip dan laten vlottrekken. Op Ameland is 3 meter duin weggeslagen. In totaal is nu door de stormen van de laatste week 8 meter Amelands Westelijke duinen over een lengte van 200 km afgekalfd. Vuurtoren loopt gevaar Van Texel werd 37 meter door het wa- ir verzwolgen. De 35 meter hoge Texelse vuurtoren staat nu nog maar 50 meter het strand. Drie jaar geleden bedroeg deze afstand nog 125 meter. En 25 Jaar geleden enkele honderden meters. In de oorlog werd de toren verwoest, maar in >48 op dezelfde plaats herbouwd. In de nacht van Donderdag op Vrijdag is ook nog de 50 ha grote Noordpolder onder de gemeente Goudswaard onderge lopen. Er staan geen hulzen in deze pol der, die eigenlijk buiten de waterkering ligt Men was bezig de er achter gelegen dijk te versterken. In Werkendam heeft het water in vele woningen 1.20 meter hoog gestaan. Een complex van 200 woningen bij de kade is echter droog gebleven. In de toekomst zal hier een nieuwe verkeersweg worden aangelegd, die te- als waterkering zal dienst doen. Het gevaar voor deze woningen zal dan weg genomen zijn. De Brabantse Biesbosch heeft voor 90 procent onder water ge staan. Veel schade is hier aangericht de kaden en de bandijk. Het herstel de dijk zal f 150.000 vergen. De Geul in Zuid-Limburg is op enkele plaatsen buiten haar oevers getreden. Een aantal weilanden werd overstroomd n Wylré en Gulpen drong het water enkele hulzen binnen. De commissaris van de Koningin in Zeeland, jhr mr A F. C. de Casembroot, heeft een bezoek gebracht aan Stavenisse. >n einde zich persoonlijk op de hoogte t stellen van de toestand der zeedijken i de getroffen maatregelen. Lichtschipmannen thuis De bemanning van 't lichtschip „Noord- hinder" heeft toch nog een gedeelte van de Kerstfeestviering In familiekring mee gemaakt. Eerste Kerstdag werd zij afee- '^st. Veerdiensten hervat De veerdiensten Dintelsas—Ooltgens-- plaat, Den BommelNumansdorp, Maas sluis—Rozenburg en Rozenburg—Brielle zijn volledig hervat, zo deelt de A.N.W.B. moedige brandweerman zich tussen de wrakstukken in het voorste gedeelte van de Stratocruiser om een kreunende stewardess te redden. Hij slaagde er in. het meisje naar een veilige plaats te dra gen. Daar stierf zü enkele minuten later Machteloos zagen familieleden en red ders toe. hoe alle passagiers (op één na) levend verbrandden. De deuren waren door de ontploffing verwrongen en ook het interieur van de Stratocruiser was één massa verbogen staal. Het was beslist onmogelijk, de ongelukkigen te redden. De bemanning bestond uit elf koppen. Zeven hunner, onder wie de eerste vlie ger, bevonden zich in het voorste deel van het toestel en slaagden er in, de be gane grond te bereiken, voordat het vuur zich van het gehele toestel meester maak te. De vier omgekomen leden van de be manning waren drie Stewards en de ste- wordess. Omtrent de oorzaak van de ramp tast men nog in het duister. Eén lezing is, dat het toestel te vroeg geland is en de zach te grasmat heeft geraakt. Daardoor zou den de motoren tegen de grond zijn ge slagen met het vermelde gevolg. Op bevel van de minister voor vervoer en burgerluchtvaart zal een openbaar on derzoek naar de oorzaak van de ramp worden ingesteld. Duizenden mensen trokken tij dens de Kerstdagen naar Ber gen aan Zee om de gestrande I Panamees Katinco te bekijken: Man vermoordt zijn vrouw Op 't zelfde ogenblik werd een baby geboren De 33-jarige textielarbeider N. G. te Hengelo 'heeft, waarschijnlijk in een vlaag van godsdienstwaanzin, in de Kerst- naoht zijn 26-jarige vrouw door messteken van het leven beroofd. De vrouw was in verwachting en het kind werd vrijwel op hetzelfde moment geboren Het was on gedeerd. De man werd op Eerste Kerst dag met twee zoontjes en het in een de ken gewikkelde pasgeboren kind op straat aantroffen. Zijn gedragingen wa ren van dien aard, dat een agent van politie het nodig oordeelde, met behulp van burgers hem te beletten, de kinderen kwaad te doen. Het lijk van de vrouw werd later gevonden. De man is ee- arresteerd en het pasgeboren kind in een ziekerahuis opgenomen „Witte dood" eiste slachtoffers In Oostenrtjk en Zwitserland worden de bergbewoners weer door de „witte dood" bedreigd. Een reusachtige lawine, die op Kerstavond van de Grand Combin naar beneden kwam, doodde in Zwitser land vier arbeiders, die in een hut lagen te slapen. Twee andere arbeiders, die zich eveneens in deze hut bevonden, kon den uit. de sneeuwmassa's gered worden. De hut deed dienst als woonhuis voor 30 arbeiders die werkzaam waren bij de bouw van een centrale. Men had erom geloot, welke arbeiders tijdens de Kerst dagen bij de hut dienst zouden doen. Na hevige sneeuwval zijn de tempera turen in Oostenrijk aanzienlijk opgelopen, waardoor het lawinegevaar op het ogen blik acuut is. In de provincie Stiermar ken werdt een spoorbaan door sneeuw massa's versperd. Auto's werden bedol ven, maar de inzittenden vonden een veilig heenkomen. Vele wegen zijn on begaanbaar en anderen zijn door de po litie afgesloten wegens lawinegevaar. Vrijdag werden bij Sa.zburg twee bosar- belders door een lawine bedolven. Een hunner kon tijdig bevrijd worden, de an dere kwam om het leven. •vjSjr* -v Wat er overbleef van de eens zo trotse stratocruiser, die tijdens de landing op het vliegveld Prestwick in Schotland op de Eerste Kerstdag verongelukte. Hierbij vonden 28 inzittenden de dood. DAT aan de StateD-Generaal ter al of niet stilzwijgende goedkeuring is overge legd het op 11 December 1953 te Parijs tussen de leden van de leden van de Raad van Europa gesloten verdrag Inzake oc trooi-formaliteiten DAT de N.V. Philips van plan la een fabriek ln Berlijn te bouwen. DAT een Columbiaans regeringsschip te Amsterdam vijfhonderd stuks Nederlands fokvee komt halen om een begin te ma ken met de opbouw van een melkvee stapel in dit Zuidamarlkaanse land. DAT de Kon. Ver. „Het Nederlandse Trekpaard" op 11 Februari ln de Bossche markthallen de centrale premiekeuring van hengsten van 312 Jaar organiseert. DAT op 6 Januari bij C. van der Gles- sens en Zonens Scheepswerven N.V. te Krimpen aan den IJssel het motortank schip „Cranla" voor da Koninklijke Shell Groep te water zal worden gelaten. DAT het zeemanscollege „De Groninger Eendracht" op Woenadag 12 Januari zijn 125-jarig jubileum viert. DAT vannacht tn een modemagazijn te Valkenswaard werd ingebroken en da meskleding ter waarde van f4000 werd ontvreemd. DAT de heer J. Th. Oudegeest te Gro ningen sedert 1937 als ambtenaar va burgerlijke stand 1000 huwelijken heeft voltrokken en hij deswege Vrijdag werd gehuldigd. DAT het echtpaar P. SoetersVan Ham (beiden 83 Jaar) te Breda op 10 Januari zijn diamanten bruiloft hoopt te vieren DAT de Havelter gemeenteraad een mo tie aannam, waarin geprotesteerd were tegen de vernieling van wegen door mi litair vervoer. DAT de Utrechtse rechtbank de aas.- accountant W. F de H. uit Bllthover veroordeelde tot twee laar terzake var opllchtiilg. Ook achter het IJzeren Gordijn hebben de Kerstliederen weerklonken In vrijwel de gehele wereld heeft de Blijde Boodschap van Christus' ge boorte geklonken. Allerwege beierden de klokken en zongen Christenen de oude kerstliederen, ja zij klonken zelfs achter het IJzeren Gordijn en in China. Vele radio-stations zonden kerstboodschappen uit en brachten kerst zangen ten gehore. De kerken stroomden vol, ook op de straten werd het kerstevangelie gebracht. Koningin Juliana 6prak op eerste Kerst dag over beide zenders een Kerstrede uit. die u elders in dit blad aantreft. Ook de Engelse vorstin richtte zich in een Kerst toespraak tot haar onderdanen. Premier Mendès-France van Frankrijk zei in een Kerstboodschap te hopen, „dat wij door gezamenlijk optreden een wereld zullen vinden, waarin geen mensen meer zijn. die hongerig, koud en bevreesd zijn". De Duitse Evangelische bisschop Dlbe- lius wees er ln zijn toespraak op. dat lief de sterker is dan haat. Radio Vrij Europa zond Kerstgroeten uit naar Oost-Europa. De kern van de boodschappen was. dat de belofte van Christus nimmer teniet kan worden ge daan door politielaars of censuur. In Bethlehems velden zelf klonken weer de aloude Kerstliederen in vele talen. Duizenden pelgrims en toeristen woonden de plechtige viering van Christus' geboor te bij. De Israëlische en Jordaanse autori teiten hadden alles gedaan om de pelgrt- maga van Jeruzalem naar Bethlehem on gestoord te doen verlopen. De prikkel draadversperringen waren in de Kerst nacht weggehaald. Toen na de plechtige dienst ln de Geboortekerk de aanwezigen, onder wie ook leden van het corps consu laire. langs dezelfde weg waren terugge keerd, werden de versperringen wederom aangebracht voor de volgende 365 dagen, tenzij eerder de wapenstilstand door vrede wordt vervangen Ruim 100.000 rooms-katholleken uit vele landen waren naar Vaticaanstad getogen waar paus Pius XII voor het eenst na zijn lnstoring op 2 December voor het open raam verscheen om de menigte te zege nen. Zijn kerstboodschap was op de band opgenomen. In de Europese communistische landen en in China werden op straat Kerstliede ren gezongen. Ook de radio-stations zon den Kerstzangen uit. Het officiële Sowjet- russische persbureau Tass publiceerde de boodschap van de patriarch. Ook op dere wijze blijkt, dat de Kerstgedachte daar niet is onderdrukt. De Prawda schreef: „Het Is nu zovpr. Hat scholieren Kerstliederen zingend langs de huizen In net overwegend Hindoese India was eerste Kerstdag een officiële vrije dag. President Rajendra Prasad hield een bij eenkomst met de leden van zijn staf. Australië vierde Kerstfeest bij hoge tem peraturen. In het binnenland mat men zelfs 90 graden. De Boliviaanse regering kondigde een Kerstamneetie af voor 303 politieke ge vangenen en 38 bannelingen. Koningin Juliana, Prins Bernhard prinsessen Beatrix, Irene en Margriet hebben op Eerste Kerstdag de morgen dienst bijgewoond in de Bergkerk Amersfoort. Ds A. Braakman preekte hier over Johannes 3 16. Aan de vooravond van Kerstfeest w Koningin Juliana en Prinses Wilhelmina aanwezig bij een Kerstvuur te Baam, waar een Kersttoespraak werd gehouden en Kerstliederen werden gezongen. Sehoolkinderen van Nunspeet. EVspeet en Vierhouten hebben in de legerplaats Nunspeet Vrijdagavond de militairen, dia daar de Kerstdagen moesten doorbrengen taarten aangeboden. Te Harderwijk zaten de manschappen van de vierde divisie aan een diner waartoe ook familieleden, verloofdei vrienden waren uitgenodigd. Samen wa ren er 700 personen. Een helicopter landde gistermoree Hr Ms „Karei Doorman" in de Rotter damse haven. Ditmaal geer helicopter de Koninklijke Marine, maar een privé- machlne. die een Kerstpakket kwam af- Het was een geschenk van een Neder landse onderneming. Brandspuit weigerde Woning te Zaandam prooi der vlammen Vrijdagmiddag Is te Zaandam een wo ning geheel uitgebrand: zelfs van hot meubilair kon vrijwel niets worden ge red De bewoners waren niet thuis en de willige brandweer kon nirt op tijd de vrijwil rtrijd tegen het vuur aanbinden: i niet op gang komen eigerde aienet. Iets voor u? Een strak keurslijfje en een klokkende (bovendien aange- rimpelde) rok, dat w hef recept voor deze avondjapon. De schou derstukken zijn geplooid en die nen zo ook als kleine mouwtjes. Zowel tafzij, veredeld katoen als tule kunnen als materiaal dienen. Wel is het dan zaak er een st\jf onderkleed bij te dragen. HET WEER IN EUROPA is! 1 I Hl* isfi a 3 x Helsinki Stnckh. Oslo Adam Brussel Parijs Bordeaux sneeuw zw. bew. geh. bew geh. bew. geh bew zw. bew ZZO 3 ZZO ONO 2 WZW 6 W 9 ZW 6 WZW 7 -3 0 1 1 -4 13 9 0 8 0 9 0.5 9 0 Grenoble Warschau Berlijn Frankfort half bew. regen geh bew. ZW 1 NW 5 ZW 2 W 8 WZW 8 3 0.3 S 0 3 8 7 14 8 5 C.cnève Locarno geh brw wzw a windstil ZZO 1 7 3 0 1 0 0 Innsbruck onbêw! windstil NNO 2 1 10 5 0.1 WEERBERICHT Aanhoudend zacht Zwaar bewolkt met ver spreide opklaringen en later plaatselijk enige regen Over- wegene krachtige wind tua- «cn Weat cn Zuidwest. Wei nig verandering In tempera tuur. (Opgemaakt vanmorgen om 10 uur). ZON EN MAAN Dinsdag: zon van 8 48 tot 16.35; maan fan 10.25 tot 2a 19 uur. Op 1 Jan. E.K.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1