Jheuiue iTriitsriie Gfoarant Bij Pernis bezweek deur en liep polder onder water Nog wel wat wol gesponnen de eilanden durfde men vannacht geen oog dicht te doen Zwol aan tot orkaan op de Westduitse kust Het eeuwige licht Christus blijft altijd Belgische coaster Henri Deweert vergaan? Omvangrijke wapensmokkel naar Noord-Afrika Voor aanwijzing van dader moordaanslag Zeist WOENSDAG 22 DECEMBER 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie. Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441. Poetrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6 40 per kwartaal; 2.15 per maand; 0.50 per week. ADVERTENTIËN: 0.18 per millimeter. (By contract belangrijke korting). Vijf en dertigBt# jaargang No 10226 Directie: F. DIEMEB Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMEB Chei-Red.: H. W. I. ENSERINK CHRISTELIJK-N ATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .StaatvacUc!) is ghrbfrorn mjn h«rt in ff gfjcnspoct" STORM GIERT OVER NEDERLAND Op (Van een onzer verslaggevers) FVELE HUIZEN bleef het licht gisteravond langer branden dan gewooniijk en om vele huiskamertafels in polders en dorpen, zalen •ader en moeder in het schijnsel van ce lamp te luisteren naar de wilde, •oeste storm, die aan de ramen rukte en de pannen van het dak smeet, waarden bange herinneringen door vele dorpen en steden en de gedachten van velen waren bij de dijk, waar de dijkwachten waren opgeroepen voor het hoge water. In Pemis werd een vermoeden zeker heid: de vloeddeur bezweek en het water stroomde de polder binnen. In Rotterdam werd ce vrees, die de politie gewekt had toen ze gister avond per radiowagen waarschuwde voor hoog water, geen wer kelijkheid. In Pernis was men vannacht in rep en koer Het water in de haven werd door gisteravond al iopgezwiept, dat men aan de nieuwe dijk in allerijl de vloeddeuren ging plaatsen. Tegen half twee ging de politie rond om de bewoners te waarschuwen tegen hei gevaar van overstroming. De vloed dreef het water van de haven toen a'. over de kade heen. Aanvankelijk hielden de L vloeddeuren het overal ft Omstreeks half drie echter begon de wtoestand bij een nieuw bouwwerk critiek ite worden. On de oude fundamenten van -leen veilinggebouw is men bezig met de bouw van een Gereformeerde Kerk (art- 31). De werkzaamheden in de bodem waren volgens voorschrift al in October [beëindigd en het gebouw staat reeds voor een goed deel overeind. Vannacht bleek Iechter dat de bodem niet meer de nodige weerstand kon opbrengen. Vlak naast het gebouw sloeg de vloed onder de deur door. In verrassend korte tijd had het water een meters diep gat geslepen en er was toen geen houden meer aan- Tus sen da kerk en de woning van de familie Van der Steen golfden honderden kubiekP meters water een polder binnen van on geveer 3 ha. waar spoedig alles blank stond. Zandzakken Alle beschikbare mankracht werd on middellijk gebruikt om de doorbraak te keren. Het duurde echter geruime tijd eer effectief kon werken daar het pol derbestuur zich in dit geval niet compe tent achtte. Ook ontbraken de zandzak voor het dichten van het gat Pas ongeveer drie kwartier konden de incn aan de slag gaan. Vrachtauto's reden zand aan en tientallen mannen vul- |dcn de zakken of -brachten de gevulde zandzakken naar de kerk. Onder hen was neen een georganiseerde B B.-eenheid, die on- ;uèd«der leiding van de heer Woudstra aan •het werk toog. Honderden zakken verdwenen diepe gat. Vele er van werden onmiddel lijk weer weggespoeld. Tenslotte geluk- f|r/te het dat was na eni?e uren hard U' werken een walletje te maken, waar- door de watervloed voor een belangrijk B deel gekeerd kon worden- Verderop was het water toen al aan de achterzijde van de huizen aan de nieuwe dijk gekomen waar het dus aan twee zijden tegen de vloedplanken stond. De Rotterdamse brandweer rukte uit met een Ahrens Fox autospuit om de waterstand in de polder zo laag mogelijk N 2# te houden- De spuit werd opgesteld aan de Pastoriedijk en pompte het water in een riool. Tegen zes uur arriveerde een er if tweede autospuit uit Rotterdam, i f\ Het water in de polder stond vanmor- 3j gen vroeg ongeveer anderhalve meter hoog. Veel loodsen o.m van de meubel- l werkplaats firma A 't Hart en het schil- dersbedrijf Schalenkamp waren onder- PJ gelopen. Voor het overige was de situatie r.og zeer onoverzichtelijk. Bij het werk aan de doorbraak zün enkele helpers licht gewond. Nachtwachten J Zaaide de waarschuwing van de Rot- terdamse politie, dat het water wel twee meter hoger dan normaal zou komen te staan, al vrees en verwarring, in vele dijkdorpen gingen de bewoners niet naar bed. Op de dijken patrouilleerden de dijkwachts, twee man op elke kilometer, hun oliegoed flapperend in de felle wind Stap voor stap pasten zij hun loopje af op de onder de beukende golven dreu nende dijk. De wind groeide aan tot stoten, die van even grote kracht waren a's in de ramp- nacht van 1 Februari 1953 Er werden windsnelheden gemeten van tegen de 140 kilometer per uur en ofschoon De Bilt er. Waterstaat geruststellend konden mededelen, dat dergelijke stormsnelheden en waterverhogingen méér dan eens per jaar voorkomen, was Zuidwestelijk Ne- terland te bang om een oog dicht te doen Vannacht om half vijf is het tjaLkschip 1 Quo Vadis in de haven van Oudeschild I van de touwen geslagen en op drift ge- raakt. S „Afijn, de dagen worden ten minste korter"en de nachten langer". Het schip is de Waddenzee opgedreven i toep het vanmorgen licht werd was geen spoor van het vaartuig te be kennen. De Quo Vadis behoort toe aan de heer J. Bul te Wildervank, die niet aan boord is. Het schip heeft een lading hooi aan boord. In de haven van Oudeschild steeg het water ten gevolge van de storm tot 3 10 boven N.A.P Het havenplein staat on der waber. waardoor men genoodzaakt werd de toegangen in de ha vend ijk te sluiten. Dijken hielden het De schade ,van de storm aan de w niet onaanzienlijk. Telefoonkabels s velden, daken van huizen en schuren werden vernield, bomen woeien om en ruiten kletterden in scherven op destra- ten. Maar de dijken, de aarden lichamen, ons lage land tegen het water be schermen, hebben het gehouden met als één uitzondering de vloeddeur van Per- Over het algemeen waren de wa terstanden twee meter hoger' dan nor maal. Burgemeesters en manr.en van wa terstaat bleven de nacht doorwaken en het telegram ..beperkte waakzaamheid" ging uit. Maar de dykwachten zagen de kille morgen aanbreken zonder dat één dijk het had begeven. Bij daglicht wer den de dijken gecontroleerd en in orde bevonden. Het dykleger werd afgelost en legde zich ter ruste. De wind nam af. het water zakte, maar waakzaam bleef Nederland posten op zijn dijken en dui nen, sluizen en vloeddeuren. Schade elders De storm verstoorde het telefoonver keer tussen Eibergen en Neede en ver nielde in Veendam een boerenschuur, bewoond door het gezin R. Vegter. Het gezin kwam er goed af, het vee bleef ongedeerd. In Borger Compagnie werd het dak van het huis der familie J. Kruit weg geslagen. In Westerschelling stonden als gevolg van het hoge water, vloeren en kelders blank. Dijkdoorbraak op Texel De dijk van de polder „Eendracht" op Texel is vannacht weer doorgebroken. Op de plaatsen waar de dijk beschadigd werd, is men bezig de gaten met zand zakken te dichten. Voorlopig is het ge vaar geweken. Het water zakt. Stormschade aan strand te Katwijk In de afgelopen nacht is bij de zware storm tussen de Oude kerk en hotel Het Zwaantje te Katwijk aan Zee grote hoeveelheid zand door de zee zwolgen. Zelfs een groot deel var kleiversterking. aangebracht na de storm vloed van 1953. is verdwenen. De opritten van het strand naar de Boulevard zijn beschadigd en de afrastering is over tien tallen meters weggeslagen Naar de heer Priester van Gemeente werken ons meedeelde, bedraagt de schade enige duizenden guldens. D« zandzuiger in de Buitenwaterweg is weg geslagen en ligt tegen de penanten var de buitensluis. Het door de zuiger ver richte werk is voor een groot deel weei teniet gedaan. Storm in het buitenland Ook het buitenland werd geteisterd door de Westerstorm, die soms orkaan- kracht bereikte. Het zwaarst woedde de storm in Schotland, waar windstoten het land beukten, die een snelheid van 170 km per uur bereikteh. Totnogtoe zijn evenwel geen mensenlevens te betreuren en de materiële schade is evenmin groot. Schepen sloegen los van hun ankers, masten van hoogspanningsleidingen wer den ontworteld en vissersboten op zee waren een speelbal der golven. Op Prestwick landde een Constellation die op 1300 m. hoogte in een luchtzak Onstuimige weer duurt nog voort Een zware noordwester storm raas de er gisteravond en in de ajgeiopen nacht boven de Noordzee en onze kustprovincies. Op het vliegveld Leeuwarden werd gisteravond tijdens hagel en onweer een windstoot van bijna 150 km per uur gemeten. Langs de Waddeneilanden woei vrijwel de gehele nacht een zware Noordwester storm met een gemiddelde snelheid van 100 km per uur. De kern van deze orkaan-depressie kwam over Denemarken en lag van morgen al over Zuid-Zweden. In een groot deel van ons land kwarrjen in de afgelopen nacht hagel en onweersbuien voor met zware windstoten, welke hier en daar schade aanrichtten. Vandaag neemt de storm tn kracht af. maar ten westen van Schotland schijnt weer een volgende actieve de pressie met grote snelheid in de rich ting van de Noordzee te bewegen, zo dat het onstuimige weer nog zal voortduren. Het is niet uttpeeloten, dat de wind morgen opnieuw de stormgrent zal overschrijden. Mr Van Kleffens ging naar de specialist En... zijn stem kwam in orde Mr E. N. van Kleffens. de voorzitter van de negende zitting der Algemene Vengadering. die Vrijdag wed gesloten, heeft afscheid genomen van het perso neel van het secretariaat der V.N. Hij noemde de afgelopen zitting „één de vruchtbaarste en minst stormachtige". M Van Kleffens deelde volgenrs A.F.P. mee. dat hij vorige week. toen zijn stem het begaf, zich tot de directeur vat Metropolitan Ooera had gewend, die hem dieet een specialist, die vroeger aa Weese opera was verbonden, had aanbe volen. Door de behandeling van deze specialist was het euvel zeer snel holpen. Morgen gaat rar Van Kleffens per vliegtuig naar Lissabon, waar hy'de lei- ing van het Nederlands gezantscha] weer op zich zal nemen. In Juni a.s. za hij naar de V S. terugkeren, om te San Francisco de bijeenkomst der Algemene Vergadering te lelden, ter herdenking van het feit. dat de volkerenorganisatie tien jaar geleden aldaar werd opgericht Tot lid van het hoofdhfstuur van de Bond van Verenigingen voor Chr. Nijver heidsonderwijs is gekozen de heer H. v. d. Bijl, dir. van de Chr. technische school Ite Alphen a.d. Rijn. geraakt De passagiers werden uit hun stoelen geworpen e<; sommigen kwa- zelfs tegen het plafond terecht Toen de machine geland was. moesten twaalf passagiers naar een ziekenhuis worden vervoerd. In de Westduitse kustgec'eden bereikte de storm de kracht van een orkaan. Zelfs het Ruhrgebied had met c.e zware storm te kampen. Alle pogingen om de Kanaalboot Cote d'Azur de veilige haven van Calais bin nen te loodsen, werden verijdeld door de uitzonderlijk hoge zee. die in Het Kanaal stond. Het schip, dat bij een poging de haven van Calais binnen te varen, op een pier liep. werd door de krachtige wind weer naar zee gedreven. De romp van de boot is zwaar beschadigd, maar er is geen gevaar voor de 31 passagiers. Van middag zouden nieuwe opgingen worden gedaan, het vaartuig naar Calais te slepen. Vermelden we nog, dat de stad Eureka in Californië gisteren geteisterd werd door een hevige aardbeving. Schoorstenen kantelden, ruiten werden vernield, tele foonverbindingen beschadigd en stenen en stukken beton van gebouwen vielen in de straten. De schokken waren zc vig, dat zij de naald afwierpen vai seismograaf van de universiteit in Berk ley. 440 km ten Zuiden van Eureka. Kersttoespraak Prins Bernhard Ook dit Jaar is aan mij het grote recht tot U een kersttoespraak te mogen houden, en. zoals eigenlijk ieder vorig jaar het geval was. vind ik het moeilijk de gevoelens onder woorden te brengen, die mij ten aanzien van dit heerlijke feest beheersen en welke ik aan U zou willen mededelen. Zo begon vanmiddag, bij de Jaarlijkse Kerstfeestviering op het palels Soestdijk. Prins Bernhard zijn toespraak. Duikers van de Amerikaanse hebben gisteren eindelijk de plaats vastgesteld, waar enige dagen gele den het grootste gedeelte van eer Italiaans DC-6 passagiersvliegtuig bij New York in de diepte verdween. Het machtige toestel was in dichte mist teoen een pier bij het vliegveld Idlewild gevlogen, brok in tweeën en verdween in het water van de Atlan tische Oceaan. Zes-en-twintig men sen kwamen hierbij om het leven. In het toestel bevinden zich nop de stoffelijke resten van 17 passagiers. Dag en nacht werken de duikers nu om de doden naar boven te halen. De meeste slachtoffers waren Italia nen, die de Kerstdagen bij familie in de Ver. Staten kwamen doorbrengen. Record export van bloembollen Volgens een mededeling, gedaan door de bond van bloemhandelaren te Hille- gom. heeft de export van bloembollen ln 1954 tot 1 December een bedrag van f 152 millioen bedragen. Voor dit bedrag 54 millioen kg bloembollen uitgevoerd. Dit is het hoogste exportcijfer, dat de bloembollen ooit hebben gehaald. Men vermoedt, dat op 1 Januari het bedrag van f 160 millioen zal worden bereikt NA MADURODAM NU ROMMELDAM Oisterwijk heelt plannen Als de plannen van een aantal bewon deraars van Marten Toonders geestes kind Tom Poes verwerkelijkt worden, zal binnenkort in de Brabantse gemeente Oisterwyk de miniatuurstad Rommeldam worden gebouwd. Men wil een equiva lent maken van Madurodam in Den Haag. zij het dan. dat men in Rommeldam uit sluitend figuren en gebouwen uit de ver halen van Tom Poes zal kunnen zien. De plannen bevinden zich in een vergevor derd stadium men hoopt het stadje in het a.s- vacantdeseizoen reeds op te stellen. Veie schepen in moeilijkheden op de uiterst woelige zee Ook de scheepvaart betaalde haar tol aan het ruwe weer. Een Belgisch schip, de kustvaarder Henri Deweert, verkeer de bij Texel in zinkende toestand, een Panamees schip, de Katingo, verkeerde voor IJmuiden in moeilijkheden, een bin nenschip liep in de Zandkreek aan de grond, een Deens schip vroeg assistentie, een Costaricaan verspeelde zijn ankers, de Zweedse Petra sloeg lek ten Noorden van Terschelling, loodsdiensten werden gestaakt en andere schepen verspeelden dekluiken. reddingboten, deklading en uitrustingsstukken. De kapitein van het Belgische schip Henri Deweert zond gisteravond na mid dernacht SOS-seinen uit en antwoordde op het aanbod van de rederij Doeksen om sleepboothulp te zenden, met de me dedeling. dat die hulp te laat zou komen. Daarna heeft men niets meer van het schip gehoord. De laatst opgegeven positie was honderd mijl ten noordoosten van Texel, bij de pitboei Het Panamese vrachtschip Katingo raakte gisteravond voor IJmuiden in moeilijkheden. Het werd van zijn ankers geslagen en de kapitein meldde, dat het langzaam naar de kust dreef. De sleep boot Cycloop van Wijsmuller voer ter as sistentie uit, maar kon door het ruwe noodweer er werden daar windsnel heden gemeten van 130 kilometer per uur niet vastmaken. Tegen vier uur liep de Katingo ten noorden van Egmond aan de grond. Er is voor de bemanning geen gevaar. In de Zandkreek tussen Noord- en Zuid-Beveland liep vannacht het binnen vaartschip Koopvaart II, dat bij de rine-mijnopruimingsdlenst ln gebruik is. aan de grond. De reddingboot van Veere. de Cornelia Maria Blankenheym voer ter assistentie uit en slaagde er ln. de Koop vaart II op sleeptouw te nemen en he scheepje de haver, van Veere binnen t< loodsen. De mijnenveger Onversaagd, die zich op de Noordzee bevond, besloot het noodweer niet langer te trotseren naar Rotterdam uit te wijken. Het Zweedse schip Petra zond morgen vroeg noodseinen uit. Het be vond zich 80 mij! ten N.W. van Ter schelling en was lek geslagen. Boven dien waren de machines gestopt en was de deklading verloren gegaan. Het Costaricaanse stoomschip Marian- nina. dat op de rede van Viissingen voor anker was gegaan, heeft gisteravond belde ankers verspeeld. Sleepboten voe ren ter assistentie uit en zouden probe ren het schip Viissingen binnen te sle pen De Mariannina was van Antwer pen onderweg naar Gdynia. De sleep boot Holland van Doeksen op Terschel ling voer vanmorgen uit ter assistentie van het Deense schip Cimbria. dat ten noorden van Terschelling met een ge broken schroefas in zuidelijke richting dreef. Drie uit Rotterdam vertrokken sche pen. de Stork, de Hoop en de Southern Atlantic, keerden wegens het noodweer naar Rotterdam terug De Maasvlakte- boei bij Hoek van Holland, is vannacht losgeslagen en bevindt zich ergens bij het Brielse Gat. Nu treinbotsing bij Amsterdam Geen hinder voor het reizigeisveikeer Vannacht om kwart over drie ls een goederentrein uit de richting Amersfoort op het rangeerterrein in de Watergraafs- bij Amsterdam ln botsing gekomen zes goederenwagons, die door de storm in beweging waren geraakt en op een verkeerd spoor terecht waren ge komen. De zes goederenwagons zijn ontspoord i de bovenleiding is beschadigd? Het reizigersverkeer ondervindt hler- an echter geen hinder. Met een kraan- •agen werden de ontspoorde wagons weer op het goede spoor gezet. Het goederen- erkeer had wel vertraging. V.P.R.O. GAAT NIEUWE STUDIO BOUWEN De VPRO ls voornemens aan de 's-Gra- velandse weg ln Hilversum, op het ter van haar villa's, waarin thans het omroepbedrijf wordt uitgeoefend, een euwe studio te laten verrijzen. Prof. F. Eschauzier kreeg opdracht een ontwerp te maken. Tientallen arrestaties in België Parijs weet nu eindelijk hoe de rebellen aan hun oorlogsmateriaal kwamen JARENLANG hebben 4e Franse autoriteiten in Noord-Afrika zich afge vraagd, hoe de rebellen aan hun wapens kwamen. Deze vraag is thans beantwoord. De Belgische recherche heeft een geweldig wapensmok- kel-complot ontdekt; via Antwerpen werden grote hoeveelheden wapenen naar Noord-Afrika gezonden onder het mom van „landbouwmachines". De Belgische politie heeft de afgelopen meter van Brusz.L een vliegtuig van het dagen 28 personen gearresteerd in band met de wapensmokkel. Eerder wa* reeds 8 personen in hechtenis ge en in verband met deze wapensmok kel. die waarschijnlijk de grootste na oorlogse affaire op dit terrein was. de gearresteerden is Natasja Woronoff. die 18 maanden geleden uitee- werd uit Zuid-Afrika wegens communistische activiteiten. Zij beweert de dochter te zijn van de Russische klie- rendeskundige professor Woronoff (van de verjonging door apenklieren). die vo rig jaar in Parijs overleden is. Woronoff as een Wit-Rus. Gisteren werd op 't particuliere vlieg veld Grimbergen, op ongeveer 15 kilo- De „accoorcfen" in de Franse Kamer Hoe is de stand, Marianne In de Franse Kamer werd het grote debat over de accoorden van Parijs voort gezet. „Hoe is de stand, Marianne?" aldus de vraag, waarbij men vóór- en tegenstemmers tegen elkaar afweegt. De kansen, dat de Parijse overeenkomsten betreffende de Duitse herbewapening be krachtigd zullen worden, zijn gestegen. Soustelle, die doorgaans de inzichten weergeeft van generaal De Gaulle, van oordeel dat ratificatie alleen kan ge schieden, wanneer duidelijk is gebleken, dat er geen vergelijk met de Sowjetunie mogelijk is. Voorts wil hij, dat Duitsland verklaart accoord te gaan met de Saar- overeenkomst. terwijl afdoende waarbor gen gegeven moeten worden, dat de her bewapening van Duitsland tot bet strikt nodige beperkt blijft. Rotterdammer uit auto geslingerd en gedood Op de hoek van de Statenweg en d« Walenburgerweg te Rotterdam zijn giste ren een bestelwagen en een vrachtauto met elkaar ln botsing gekomen. Door de schok werd de bijrijder van de bestel wagen, de 64-jarige J. van Vliet uit het Zwaanshals, uit de auto geslingerd. Hij bezweek kort daarna Weer schenking van f 10.000 voor Westduitse kampen De stichting Vluchtelingenzorg heeft weer voor een bedrag van f 10 000 in goe deren gezonden aan enige kampen in W. Duitsland. Apoihekers accoord met voorlopige regeling De algemene vergadering van de Kon. Ned. Maatschappij ter bevordering der Pharmacie heeft haar goedkeuring de voorstellen, die met betrekking t< ziekenfondshonorering tussen de verte genwoordigers van de maatschappij van de ziekenfondsorganisaties waren 1 gewerkt. Op deze wijze ls het conflict, dat per 1 Januari 1955 dreigde 1 den. Partijen kwamen ove lopige regeling te treffen. Inmiddels wordt naar de spoedige tot standkoming van een definitieve rege ling met kracht gestreefd. type Avro Aqson in beslag genomen, dat mogelijk voor wapentransporten gediend heeft. De piloot werd gearresteerd. Het Robert Deppe. een vroegere piloot de Sabena, die in September 1953 door de New Yorkse politie was inge rekend. verdacht van het smokkelen diamanten naar de Ver. Staten. Hij wc indertijd veroordeeld tot een Jaar gevi genisstral Veerman bij Alkmaar verdronken Vanmorgen is in het Noordhollandsch Kanaal bij Alkmaar een overzetbootje r een sleepboot. De 30- Jarige veerman. J. Haans, employé firma Ringers, is hierbij om het leven gekomen. H. zat alleen in het bootje en heeft door de storm de naderende sleepboot niet kunnen horen. Hij verdween met 't bootje in de diepte. Het slachtoffer was gehuwd en vader van vier kinderen. Kerstmis heeft twee kanten: een lichte- en een duistere, zo vervolgde de Prins. Het licht schijnt In de duisternis van egoïsme. onvrede, machts wellust en verscheurdheid. Over het Christuskind valt de schaduw van het kruis- Het eigenlijke kesatfeit is: dat God nie: in overweldigende majesteit tot ons kwam maar ln de weerloosheid van een kwestbaar mens. WIJ zien de duistere machten rondom ons, maar wij weten: het licht ls er. De Prlna sprak de hoop uit, dat van dat licht let» ln de harten zou achterblijven, ook als het Kerstfeest voorbij is. Dat kan zo zei hij, als wij in de blijdschap die in ons ls. anderen laten delen. Het licht van de Kerstboom wordt ge doofd. maar het eeuwig# licht, dat Chris tus Jezus is. zal eeuwig blijven stralen. Bedrukt fluweel, zwart op een wit fond, is het materiaal voor dit japonnetje. Deze stof komt uit de Twent&e textielfabrieken en behoort tot onze voornaamste uitvoerproducten. Het japonnetje heeft een gematigde H-lijn. De rok is van de heup af in (niet ingestreken) plooien gelegd. De grote platte kraag is tussenge- voerd met vliseline. 1000.Beloning Politie zoekt 20- tot 25-jarige jongeman, die links is Een beloning van f 1000 ls uitgeloofd voor degene, die inlichtingen verstrekt welke leiden tot aanhouding van de on bekende man, die in de avond vap 24 No vember te Zeist een moordaanslag pleegde op de 29-jarige mevrouw B. Koster. De Utrechtse politie die de aanhouding Dit is niet de man, die verdacht wordt van de moordaanslag te Zeist, doch het is een te goeder naam en faam bekend staand Zeistenaar, die veel op de ver dachte zou lijken. De foto werd echter aan de hand van gegevens, welke verstrekt werden door het slachtoffer, bijgewerkt. en opsporing van de dader heeft verzocht, verstrekte ook een uitvoerig signalement van de onbekende misdadiger. Het signalement luidt: lengte 1,75 tot 1,80 meter, leeftijd tussen 20 en 25 jaar. smal postuur, bleek smal gelaat. Iets uit stekende jukbeenderen, achterover ge kamd, golvend donkerblond haar. Kleding: lange bruine overjas van iets ruige stof. bruine pantalon en bruine alpinomuts. Hij ls waarschijnlijk linkshandig, heeft een beschaafde spraak en stamt vermoedelijk uit een net milieu. Degenen, die menen Inlichtingen te kunnen verstrekken, worden verzocht zich te richten tot de plaateelljke politie of rechtstreeks tot het bureau van politie te Zeist, afdeling recherche, telefoon 2345. toestel 4 WEERBERICHT Wisselende bewolking Het K.N.M.I. te De Bilt verwacht tot morgenavond: Wisselend bewolkt met en kele buien. Weinig verande ring ln temperatuur. Matige tot krachtige westeL wind (Opgemaakt hedenmorgen 10 uur). ZON EN MAAN Donderdagmorgen: zon van 847 tot 1831 u maan van 731 tot 1A53 u. Op 25 dezer am.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1