Mcuiue gtihstht GTourani Tegenvaller voor Djakarta in de Verenigde Naties Resulutie van India inzake Nieuw-Guinea werd toch nog verworpen Restauratie van 2 millioen Wist U Molotof zet Frankrijk weer onder zware druk J mj ZATERDAG 11 DECEMBER 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441. Postrekening: 58936 ABONNEMENTEN: f 6.40 per kwartaal; 2,15 per maand: 0.50 per week. ADVERTENTTËN0.18 per millimeter. belangrijke korting) Vijf en dertigste jaarganig No 10217 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. f. ENSERINK CHRISTELUK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stantvasttcl) It gMleoen «n®n her! In fegljmspot!" Visserij in Duitsland TWEEDERDE MEERDERHEID NIET GEHAALD TOT GROTE teleurstelling voor Djakarta heeft de Algemene Vergadering der Verenigde Naties de Indiase resolutie in take Nieuw-Guinea dan toch nog verwor pen. Deze resolutie sprak de hoop uit, dat Nederland en Indonesië hun pogingen, om jeen oplossing van het geschil te vinden. Zouden voortzetten en nodigde beide par- fijen uit rapport uit te brengen over de stand der besprekingen. Er waren 34 stemmen vóór de resolutie, 23 tegen en 3 onthou dingen, zodat de tweederde meerderheid niet gehaald werd. Gelijk men weet, had de politieke commissie tevoren de resolutie met 34 stemmen voor, 14 tegen en 10 ont houdingen aangenomen, zodat de situatie er voor ons toen hachelijk uit zag. De Nederlandse afgevaardigde, de heer D. J. von Balluseck, herinnerde «r in de Algemene Vergadering aan, dat Indonesië duidelijk had gemaakt, geen enkele oplossing te aanvaarden dan de erkenning van de Indonesische souvereiniteit over Nieuw-Guinea door Nederland. De in de ontwerp-re- Bolutie uitgesproken hoop, dat beide partijen een oplossing zouden vinden, kan dus niet worden vervuld. Ook niet omdat Nederland de Algemene Ver gadering niet bevoegd acht om deze aangelegenheid te behandelen. Voorts bracht de heer Von Balluseck herinnering, dat e rop het ogen blik der souvereiniteitsoverdracht in 1949 krachtens de overeenkomsten van de Ron- e-Tafel-Conferentie een unie tot stand assen Nederland en Indonesië Indonesië deelgenoot was. Het een deelgenoot dezer unie, dat kederland had toegestemd te onderhan- :r Westelijk Nieuw-Guinea, doch heeft dit jaar een einde ge- n de unieverhouding. Indonesië s aanvankelijk een federale staat, doch e later een eenheidsstaat geworden. Vol- e overeenkomsten van 1949 zou In- i de deelstaten het recht van zelf beschikking toekennen. Op grondslag van e bepaling begon Nederland met on derhandelingen over de toekomstige status i Westelijk Nieuw-Guinea. Ingevolge bepalingen van het handvest der nigde Naties is Nederland verplicht •echt van zelfbeschikking der bewo- van het niet-zelfbesturende Nieuw- ea te eerbiedigen. Het zou duidelijk i schending van deze bepalingen zijn i Nederlands verplichtingen het ge- Dit is de „oude rot" Itsjiro Ha- tojama, de nieuwe premier van Japan. Hatojama is tevens leider van de rechtse democratische partij. Dit nummer Zondagsblad Met een reportage van Scheve- ningen-Radio, de stem, die reeds vijftig jaren op de zeven wereld zeeën wordt gehoord. Dr H. Mul- der neemt u mee naar Pompei en Herculaneum, de steden die door de uitbarsting van de Vesu- vius in 79 v. Chr. werden verwoest. Leest u dan ook het artikel over de zeearend die 's winters wel eens ons land bezoekt. En weet u dat het weer invoeren van huismuziek en tafelzang, het gezinsleven zeer verrijken zou? Ook daarvan vertelt u het Zondagsblad mearDo j redactrice va» Blad Zij bracht een bezoek aan mevrouw Nederbragt, de directrice van het internaat aan de Van Limburg Sti- turnschool in Arnhem. Margaritha bespreekt h«t probleem ..Als uw kinderen een levensgezel(lin) kie zen? Eenvoudige middeltjes om in de vorstperiode narigheid bij gey sers e.d. te voorkomen, hoe de Duitse visie ls op de H-lijn en op welke manier een kellner in Parijs buitenlandse gasten herkent, ook daarover kunt u op deze pagina lezen. i- bied en de bevolking over te dragen aan een andere mogendheid zonder de be trokkenen zelfs ook maar te raadplegen in een aangelegenheid, waarbij haar toe komst en levensbelangen op het spel Chili stemde tegen De afgevaardigde van Chili. José Maza. kondigde aan, dat zijn delegatie, die zich in de politieke commissie van stemming onthouden had. zou tegenstemmen. Het handvest schrijft voor. dat ^e belangen inwoners van een niet-ielfbesturend gebied behoren beslissend te zijn, en de resolutie bevat geen verwijzing naar de belangen der bevolking. In Westelijk ieuw-Guinea schijnt geen beweging voor ilfbestuur te bestaan en de bevolking schijnt voldoende ontwikkeld te zijn om haar eigen wil tot uitdrukking te bren gen. Hieruit maakt Chili op. dat het hier slechts gaat om een politiek geschil tus- twee regeringen over een bepaald ge bied. Denk eens na, zegt Australië De Australische vertegenwoordiger, sir Percy Spender, deed een beroep op de Algemene Vergadering om de zaak niet verder door te drijven door de resolutie aan te nemen. Dit is niet slechts een kwestie van kolonialisme, doch betekent de overdracht van een gebied. Aanvaar ding der resolutie zal deze overdracht niet bewerken. Integendeel, aanvaarding zal slechts agitatie veroorzaken, waar door het doel der resolutie niet kan wor den bereikt. Zij zal slechts ongelukkige gevolgen hebben, niet alleen voor Indo nesië, maar pok voor Australië. Hij ver zocht aaarom 'de Vergadering nog eens na te denken. Een weigering om de reso lutie te aanvaarden zou de gemoederen kalmeren. De Vergadering moet de kwes tie Nieuw-Guinea niet toevoegen aan de lijst van geschillen, waaraan steeds nieuw leven wordt ingeblazen door de voort zetting der besprekingen. Canada tegen De Canadese vertegenwoordiger, David Johnson, zeide, dat zijn delegatie tegen de resolutie zou stemmen, hoewel Canada zich in de politieke commissie van stem ming had onthouden. Bij monde van D. K. Borooah, deelde de delegatie van India mede, dat de kwestie van Nieuw-Guinea de uitbanning moest betekenen van de laatste overblijf selen van kolonialisme in Azië, waardoor alle wrijving en bitterheid tussen Oost e nWest in dat deel van de wereld kun nen worden weggenomen. De kóloniale mogendheden hebben door hun politiek van verdeel en heers de landen, die zij wensten te verdelen, verenigd en de voor waarden geschapen voor hun eigen on dergang, zeide hij. De Noorse afgevaardigde, H. Engen, ïide, dat Indonesië in de voorafgaande onderhandelingen volledige souvereini- en onvoorwaardelijke controle had geëist. Dit zou de andere partij niets overlaten. In de Indonesische verklarin gen tijdens het debat was niets, dat wees op een ernsige bereidheid van Indonesië om naar een oplossing te streven. Noor wegen zou tegenstemmen. Verhoging melkprijs uitgesteld In Utrecht helemaal van de baan De Algemene Vereniging voor Melk- voorziening te 's-Gravenhage, deelt ons mede, dat haar advies om ingaande a.s Maandag in westelijk Nederland de con sumptiemelkprijs te verhogen inmaddels is achterhaald door op haar uitgeoefende aandrang om deze prijsverhoging korte tijd uit te stellen DLt houdt verband mei de in regeringskringen in behandeling zijnde garantie- en verrekenprijs welke voor 1954'55 voor melk zal gelden De A.V.V-M. meent aan deze aan drang gevolg te moeten geven. Binnen weinige dagen zullen nadere mededelin gen worden gedaan. Inmaddels staat het vast, dat de melk prijs niet zal worden vertioogd in de stad en provincie Utrecht. In vrijwel het gehele gewest en ook in de Rijnstreek is de melkbezorging gesa neerd. Aangezien hier de sanering al ge ruime tijd geleden is ingevoerd, is de kos tenbesparing die dit distributiesysteem oplevert al zodanig doorgewerkt, dat in de genoemde gebieden niet zal behoeven te worden overgegaan tot verhoging van de melkprijs Bij de stemming ontving de inleiding der resolutie 34 stemmen voor. 21 tegen, terwijl er 5 onthoudingen waren. Het gedeelte, dat de hoop uitsprak, dat beide partijen een oplossing zouden vin den, werd verworpen met 34 stemmen 23 tegen en 3 onthoudingen. Voor stemmers waren: Afghanistan, Argentinië, Bolivia Birma. Wit-Rusland. Costa Rica, Cuba. Tsiechoslowakije. Equador, Egyp- Sar. Salvador. Ethiopië. Griekenland. Honduras, India, Indonesië. Perzië. Iraq, de Libanon, Liberia, Mexico, Pakistan, de PhiliDpijnen, Polen. Saoedi-Arabië. Sy rië. Thailand, de Oekraïne, de Sowjetunie. Uruguay, Venezuela. Yemen en Zuid- Slavië: teeenstemmers: Australië. België. Brazilië. Canada, Chili. China, Columbia. Denemarken. Dominicaanse republiek. Frankrijk. IJsland. Israel. Luxemburg, Nederland. Nieuw-Zeeland. Nicaragua. Noorwegen. Panama. Peru. Zweden, Tur kije. Zuid-Afrika en Groot-Brittannië. Guatemala. Haiti en de Ver. Staten onthielden zich van stemming. Het verzoek aan beide partijen rapport uit te brengen werd met 34 stemmen aor. 22 tegen en 4 onthoudingen afge- Peru. dat in de politieke commissie voorgestemd had, stemde in de Algemene Vergadering tegen de resolutie. Guatemala, dat in de politieke commis sie voorstemde, onthield zich dus thans. Brazilië. Canada. Chili. Dominicaanse re publiek. Israël. Nicaragua, die zich ont houden hadden, stemden nu tegen. Indonesië dreigt Nadat de gehele resolutie verworpen was. voerde Soedjarwo namens Indonesië het woord en zeide: dat er „vreemde' dingen waren gebeurd. Het geschil blijft onopgelost. Het zal misschien groter den. Men kon de bevolking en de zaak van Nieuw-Guinea niet tegenhouden zei de hij, en beweerde voorts, dat Neder land de bepalingen van het handvest in zake zelfbeschikkingsrecht tot een aan fluiting maakte, door zich daarachter te „verschuilen" in aanmerking nemende de Nederlandse koloniale „onderdrukking' in Nederlands-Indië. Er kon geen vrede in Nieuw-Guinea zijn, zeide hij, zolang de koloniale heerschappij bestendigd blijft. Alarmtoestand in Oostenrijk Ernstig lawinegevaar in twee landen Zowel in Zwitserland als in Oos tenrijk zijn waarschuwingen uitge geven voor lawinegevaar. In Oosten rijk werd voor sommige districten zelfs de alarmtoestand afgekondigd. Oorzaak is buitengewoon zware sneeuwval (tot 120 cm.), gevolgd door betrekkelijk warme winden uit het Zuiden. Reeds zijn verscheidene wegen en spoorwegen versperd en tal van telefoonlijnen vernield. De weerkundigen in Zwitserland en Oostenrijk vrezen, dat het lawine gevaar buitengewoon groot zal wor den als het blijft sneeuwen. Zelfs voor doorgaans ongevaarlijke hellin gen zijn thans reeds waarschuwingen van kracht Rusland heeft zijn veto uitgesproken over een Oostenrijks verzoek, vijf lichte vliegtuigen en vijf helicoDters te mogen aanschaffen voor het redden van lawine slachtoffers. Nu blijft Oostenrijk aange wezen op de toestellen, die van Zwitser land zijn geleend Voor vluchtelingen 35.000 erbij Het comité Vluchtelingenhulp 1954 (giro 5100) heeft gisteren 35.000 gulden ontvangen. In totaal is nu 2.148.000 bijeengebracht. Het artikel over de Prins in een Duits blad Westduitse regering keurt lasterlijke publicaties af De Westduitse regering heeft gisteren haar scherpe afkeuring uitgesproken over publicaties in Duitse tijdschriften aangaande het privé-leven van buiten landse staatshoofden. Zij overweegt strafrechtelijke maatregelen tegen dit soort publicaties, die als lasterlijk zijn aangemerkt en waartegen de laatste tijd protesten zijn gekomen van de regerin gen van Perzië en Nederland. Zoals men weet heeft een Nederlandse tijdschriftenimporteur een Duits- tijd schrift uit de circulatie genomen, omdat er naar zijn zeggen een krenkend arti kel over Prins Bernhard in was opgeno men en het is evenmin lang geleden, dat de Iraanse ambasadeur formeel protest aantekende tegen een door een .Duits blad gepubliceerd beledigend artikel over keizerin Soraya. de echtgenote de Sjah. De Grote Kerk te Monnikendam, welke dateert uit de 15de*eeuw, is ernstig in verval geraakt en vertoont scheuren en verzakkingen. Er zal nu binnenkort een begin worden gemaakt met de restauratie, die ander half a twee millioen gulden zal vergen. Het rijk springt echter bij. Zweedse koning reikte Nobelprijzen uit Ernest Hemingway kon niet persoonlijk aanwezig zijn Vijf Amerikanen en twee Duitsers hebben gisteravond voor een bedrag van in totaal 550.000 gulden aan Nobelprij zen ontvangen. De uitreiking geschiedde door de KoroLng van Zweden gedurende een pledhtige bijeenkomst in de grote concertzaal te Stockholm. Het geheel droeg het stempel van protocolaire ko ninklijke praal en strenge academische tradities. De plechtigheden gingen ge paard met passende muziek. Het donde rend aipplaus, dat de winnaars begroette was een bewijs voor de grote eer welke de winnaars te beurt is gevallen. De Duitsers Max Bom en Walter Bothe deelden de prijs voor natuurkunde, de Amerikaan dr Ldnus Pauling kreeg die voor scheikunwe. de Amerikanen John F Enders, Frederick C Robbins en Tho mas H. Weller deelden de prijs voor geneeskunde en Ernest Hemingway was de bekroonde voor de Literatuur. Hemingway kan zelf wegens verwon dingen, die hij bij een vliegongeluk had opgelopen niet verschijnen Ook zijn vrouw was er niet. De prijs werd voor hem door de Amerikaanse ambassadeur in ontvangst genomen Hemingway was de laatste van de ze ven namen, die afgeroepen werden. Hij was de 284ste winnaar sinds 51 jaar ge leden de prijzen werden ingesteld. Dr Bothe die eveneens ziek was werd vertegenwoordigd door twee doohters. Na de uitreiking zetten de koninklijke familie, de prijswinnaars met hun fa milie en 1300 gasten zich aan een groot banket in het prachtige aan het Ma laren- meer gelegen stadhuis. Dit banket kost de Zweden ruim 25 000 gulden Droeve plechtigheid Terwijl al deze pracht en praal btocK- holm in een feestroes bracht, vond op de Duitse ambassade een gebeurtenis plaats van een pijnlijk karakter. Mevr. Palm-Von Ossiefsky kreeg daar uit han den van de Duitse ambassadeur een chèque van '5000 DM als gedeeltelijke terugbetaling op de Nobelprijs voor ae Vrede die haar vader iin 1936 gekregen eed, maar die toen door de Duitse re gering gedeeltelijk was geconfisqueerd. De reet werd door een door het rijk aangewezen advocaat verduisterd. K.arl von Ossietsky zelf werd twee jaar later in een Duits concentratiekamp ver moord. Zijn dochter wist te ontsnappen en trouwde later met de Zweedse jour nalist Bjoern Palm. De militaire attaché van België majoor generaal Woussen gaat ons land verlaten. Hij is een groot vriend van Nederland en op het afscheidsdiner, hem gisteren in het Hotel des Indes te Den Haag aangeboden, is dat overtuigend gebleken. H. M. de Koningin onderscheidde de generaal met groot-officier in de orde van Oranje Nassau met de zwaarden. Mi nister Staf reikte die onderscheiding namens de vorstin uit. Op de foto is generaal Woussen (midden) in gesprek met generaal Hasselman (r.) en luit.-gen. Baretta, chef-luchtmachtstaf (l.). In Dublin Ergste leed thans geleden Duizenden geëvacueerden in het, door water geteisterde, Dublin zijn vandaag naar hun beschadigde en met modder bedekte huizen terugge keerd. Zij hadden de nacht in scholen en ziekenhuizen doorgebracht. Het water zakt nu snel. De meeste straten zijn reeds drooggekomen. De burgemeester zei in een radio-toe spraak. dat het ergste leed thans is ge leden. Hij waarschuwde echter voor be smet drinkwater De telefoonverbindingen In geheel Ier land zijn. nog steeds chaotisch. In het ge bied van de Shannon (die driemaal zo breed is als normaal) zijn 2000 boerde rijtjes door overstromingen getroffen. In Frankrijk. Italië en Engeland woed den ook gisteren nog zware stormen, waardoor veel schade werd aangericht. Van postdiefstal A'dam 55.000 terecht De inhoud van de bus met bankbiljet ten, die de recherche van het bureau Marnixstraat te Amsterdam Donderdag middag heeft gevonden, is Vrijdag geteld. De totale waarde bedraagt 51.815 gulden. Reeds eerder was bij de huiszoeking bij de gearresteerde H. en bedrag van gulden gevonden. De belde arrestanten hebben nog geen bekentenis afgelegd. Drie werklieden tijdens hun werk omgekomen Rangeerder doodgedrukt lussen buffers De 28-jarige huiprangeerder P. Opgen- oordt uit Heerlen is Vrijdag op het ran geerterrein van de mijn Oranje Nassau te- Heerlen om het leven gekomen, door- dadat hy bekneld raakte tussen de buf fers van twee rangerende wagons- Gistermiddag is de arbeider S. Gubbels (40) uit Beegden, die werkzaam was op een baggermolen van de baggermaat- schappij Merwede, liggend in de Maas bij Roermond, door een grijper getrof- n en gedood. G. was gehuwd en vader in 5 konderen. Voorts is de 46-jarige schilder H Quaedvlieg uit Linne bezig met schil- denswerk aan de nieuwe PLEM-centrale Bugegnum uit een schildersstoeltje gevallen. Hij zat op 30 m hoogte Op een gegeven moment verloor h ijzijn even wicht en stortte naar beneden. Zwaar kewond werd hij opgenomen en overleed kort daarop. was gehuwd en vader van een kind. DAT enkele Eerste Kamerleden in het voorlopig verslag op de begroting der B3. vroegen hoe lang het nog zal duren voor er voldoende gasmaskers voor de bevolking zullen zijn DAT tegen bakker A. F. te Emmercom- pascuum. die zijn eigen bakkerij in brand gestoken had, in Assen 9 mnd. werd ge- eist. waarvan 6 mnd. voo^w. DAT H. Reegman te Hengelo met f540 000 laagste inschrijver was voor de bouw van een nieuwe telefooncentrale te Apeldoorn (hoogste inschr.: f649 000), DAT de pres -dir der N.S., ir F. Q den Hollander gisteren in Leeuwarden de nieuwe goederenloods aan de N V van Gend en Loos overdroeg. DAT in Maastricht werd opgericht de Stichting Werkplaatsen voor Aangepaste Arbeid, om minder validen aan geschikte arbeid te heioen en de gemeente voor de eerste werkplaats f 10.000 in lening ver strekte DAT gedeputeerden van Noordbrabant adviseerden f 10.000 uit te trekken voor de Brabantse Inzending op de van Mei t./m. Augustus in R'dam te houden ten toonstelling E-55. DAT lt.-kol. H. van den Bos de opening verrichtte van de r.ieuwe kazerne aan de Leuvenumseweg te Ermelo voor de bri gade der Kon. Marechaussee aldaar. DAT de 30-J. betonwerker H. G. V.K. uit Bodegraven gearresteerd werd l.v.m. verduisteringen van bouwmaterialen (waarde een paar duizend gulden) na dele van zijn werkgever. DAT in Assen 1 jaar. waarv. 8 mnd. voorw wera geëist tegen H. S. uit Hoog halen. die zich in beschonken toestand tegen de politie had verzet. DAT de oud-dir. van de cultuurtechni sche dienst, lr F. P. Mesu, In Ulrum bij het jubileum van de Ver. ter Bevordering van Landbouw en Nijverheidte Leens sprak over Noord-Gronlngen en het Deltaplan. DAT het sleepsehlp Inter Nos (1080 ton) met 1000 ton suikerbleten voor Sas van Gent bij Pampus ln het IJsselmeer aan de grond zit en de sleepboten Wllhelmlna Goedkoop en Diewertje het nog niet vlot DAT 't bloemencorso te Aalsmeer vol gend Jaar 3 Sept. zal heten: Klank en Kleur, en er weer een stadion«nel komt. geschreven door C. Nauta. PoezanolHoeksteen van de vrede Molotof heeft gisteren opnieuw de Fransen onder zware druk gezet, tijdens plechtige bijeenkomst in de zuilen galerij te Moskou, ter gelegenheid van de tiende verjaardag van het Frans-Russi sche vriendschapsverdrag. De Russische minister oefende felle critlek op de Parijse accoorden, inzake West-Duitsland verklaarde dat, wanneer de Sowjet- Unie dergelijke verdragen zou sluiten, de ist van de wereld deze zou beschouwen s een aggressieve. daad Volgens Molotof zal echter geen macht ter wereld sterk genoeg zijn, om het communisme tot staan te brengen. „Wan de nood aan de man komt, zal de Sowjet-Unie haar kracht tonen en be wijzen dat de zaak, waarvoor zij strijdt, ïn rechtvaardige is", aldus de minister. De bijeenkomst werd bijgewoond door de hoogste Sowjetleiders, onder wie Ma lenkof en Kroesjtsjef. De Franse ambassadeur, Louis Joxe, zat Iets voor u? Een kort manteltje bedrukt met een bonteffectDe ingezette mouw loopt naar de pols vrij nauw toe. De grote shawlkraag eindigt in een sluiting met platte paarlemoeren knopen. stil voor zich uit te kijken op het podium, terwijl Molotof en andere sprekers aan vallen deden op de Franse buitenlandse politiek. Intussen waren ln Parijs en Bonn, zoals gisteren gemeld, de eerste hindernissen op weg naar ratificatie van de Parijse verdragen met succes genomen. De premier van de Russische federatie, Poezanof, heeft betoogd, dat Frankrijk geïsoleerd dreigt te geraken door de, tn de accoorden overeengekomen, herbe wapening van Duitsland. Maar het Frans- Russische vriendschapsverdrag zou een hoeksteen kunnen worden van een Euro pees veiligheidssysteem, Indien dit Juist zou worden toegepast. Voordat Poezanof het woord nam, werd de Marseillaise ge speeld, waarna het Russische volkslied volgde. Daarna heeft Molotof gesproken. laarbeurs weg van Vreeburg Ruimte wordt er veel te klein In een gisteren te Groningen gehou den rede heeft mr J. Milius, gedelegeerd lid van de raad van beheer der Konin klijke Nederlandse Jaarbeurs te Utrecht medegedeeld, dat het niet onmogelijk is, dat de Jaarbeurs haar vestiging in het centrum van Utrecht, op het Vreeburg zal moeten verlaten en deze zal moeten overbrengen naar het Croeselaanterrein» De heer Milius 6prak over de verhou ding vakbeurs-jaarbeurs. Hij meent, dat de eersten op de jaarbeurs moeten uit komen, ln eigen afgesloten ruimten. Dit om de kopers een Indruk te blijven geven van het totale Nederlandse economische leven. De ruimte, die de Jaarbeurs thans ter beschikking staat, ls evenwel te be perkt Advertentie VERHUIZINCEN— I Gahrè VERPAKKINGEN Tel. I I water" 9 EMIGRATIE 25468 I JAN VAN DUUREN—i HET WEER IN EUROPA |lf Helsinki zw. bew. f -i ;3jB ZZW I ZZO i windstil nevel I ZO regen W geh. bew. 1 Z Toenemende wind Het KNMI te De Bilt ver wacht tot morgenavond: Vannacht plaatselijk mist met lichte vorst. Morgen overdag half tot zwaar bewolkt met b kans nf wat regen of motre gen. Vrij koud. Tot matig of krachtig toenemende wind uit Zuidelijke richtingen. (Opgemaakt vanmorgen om 10 uur).

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1