PHILIPS BI-AMPLI PHILIPS openbaart nieuw systeem radioweergave door gescheiden geluidskanalen voor hoge en lage tonen: Geen nieuwigheid terwille van de nieuwigheid Tot nog toe kende elk radiotoestel slechts één geluidskanaal met één ver sterker. Op weg naar de luidspreker (of luidsprekers) moesten alle tonen - hoge zowel als lage - dit ene kanaal passeren, waarbij vooral de hoge tonen vaker dan gewenst in verdrukking kwamen. In de loop der jaren was Philips de bevrijding van dit euvel schrede voor schrede genaderd. Philips stond echter de volledige opheffing voor ogen, die nu gevonden is in „Bi-Ampli": 2 gescheiden geluidskanalen met 2 gescheiden versterkers (één voor lage, één voor hoge tonen) 2 gescheiden luidsprekers (één voor lage tonen en een dubbelconus-luidspreker voor het midden-en hogetoongebied) Hier is inderdaad sprake van een werkelijke verbetering, getuige ook de drie extra radiobuizen in dit toestel. Nu geen tonen meer, die elkaar in één geluidskanaal „voor de voeten lopen". Nu in de luidspreker geen gedrang meer om de „boventoon". Door hun eigen geluidskanaal, door hun eigen luidspreker komen alle hoge en lage tonen onver- vormd en onaangetast tot U. Zelfs de geringste klank wordt aldus in staat gesteld zijn deel bij te dragen tot het harmonische geheel. Bovendien zorgt de toepassing van de tonenverdelende dubbel conus-luidspreker voor een homogene verspreiding van dit geheel. Resultaat: voor bet eerst een radioweergave, die toon voor toon, klank voor klank, tot in de kleinste geluidstrilling een getrouwe copie is van de werkelijkheid. als het gaat om werkelijke verbeteringen maar een belangrijke vinding, die het karakter van de radio-ontvanger wijzigt. Verdere bijzonderheden van di 11 moderne radiobuizen - 6 druk bitden, voor grammofoonuetrgave, ontvangst, optimale AM-onttangsl u telafstemming - Afstemoog Golf, 186 578 m, kortegolf 24 3 517 HO. 125 en 220 tolt wiuelspanuh kast met uitstekende aeousliscbe en

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 14