Jlieume £riJtódj Itfourant „Gramsbergen"zinkend voor Engelse Westkust Tonijnenvangst gevaarlijk karwei Tientallen schepen worstelen in Oceaan met golven en ondergang De guillotine gevraagd voor Gaston Dominici Kassier van grenswisselkantoor overvallen door bandiet Twee Belgische straaljagers stortten op gebouwen Wist U Bus in botsing met militaire wagen: vier doden ZATERDAG 27 NOVEMBER 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie. Abor*nemen<en- en Advertentie-afdeling: TeL 31441. Poetrekening: 58936 ABONNEMENTEN: f 6.40 per kwartaal; 2.15 per maand: f 0.50 per week. ADVERTENTIEN: 0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Vijl en derligete jaargang No 10205 Directie: F. DIEMEB Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. ENSERINE CHRISTEL1JK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .StaatvocUd) Is «fiekfeora ®gn bert la ffgljenspotl" NACHT VOL STORM EN S.O.S. westen van Lizzard (Zuid-Engeland) te hebben gezien, dat een onbekend vaar tuig van circa 1000 ton is gezonken. Op de plaats des onheils gekomen, vond de Casino niets. De Casino seinde het volgende: „Kust vaartuig van ongeveer 1000 ton zinkend aangetroffen op ongeveer 17 mijl ten zuid westen van Lizzard. Het schip is waar schijnlijk gezonken. Het is door het slech- F DE DOOR zware stormen opgezweepte golven van de gehele Atlantische Oceaan, tot aan de Amerikaanse kust, verkeren vele [schepen in nood. Zelfs het 81.000 ton metende passagiersschip Queen Wary kon de haven van Southampton niet verlaten. Ook enkele Neder landse schepen hebben het moeilijk. Het zijn de Gramsbergen (498 ton) en de Cinderella (153 ton). Voorts zijn Nederlandse sleepboten en sche pen op verschillende plaatsen betrokken bij reddingswerkzaamheden. De Gramsbergen zat vast bij Fishguard Harbour aan de Engelse West- jkust, toen het S.O.S.-seinen uitzond. Het bevond zich toen in een zeer kritieke positie. Het laatste bericht, datmen van de boot heelt ontvangen luidde, dat de machinekamer vol met water liep. „We gaan in de red- ingboot", seinde het schip. Volgens Reuter ligt het schip vast op Ie verraderlijke rotsen b\j de ingang Ie haven. In de nabijheid bevindt zich «ddingsploeg met apparatuur om n over de boot te schieten. De Cinderella voer ledig van Duinker- m naar Rotterdam en liep ten Westen in de monding van de Vlissingse bui enhaven op de dük. De kapitein is met en lid van de bemanning aan boord ge lleven. Twee man hebben het schip ver eten. in de loop van de dag zou gepoogd rorden, het vaartuig vlot te trekken. Nedeilands-Engelse hulp De 193 ton metende Deense coaster 7ega, die b(j Beachy Head zijn lading iverboord gezet heeft in een poging, de te doorstaan, heeft gezelschap ge- Tegen van de Nederlandse sleepboot lumber en de Britse torpedootbootjager Igo. De Humber zal de Vega op sleep- ouw nemen naar Southampton, als het reer minder ruw wordt. Meer naar het Westen aan het Atlan- ische uiteinde van het Kanaal, vocht het ton metende Zweedse vrachtschip Angelos in de storm met brand in der ruimen. Het schip is inmiddels ip de rede van Brest aangekomen. De Poolse treiler Penquin is op d< ihipwash Sands op 15 mijl ten Oosten var larwich aan de grond gelopen. Het Brit- e vrachtschip Copsewood, dat in de tuurt ligt, seinde, dat de Penquin geen wip meer nodig heeft. Ook het Duitse motorschip Anne tehder vroeg, zoals wij gisteren schre ien. op de Oostzee om hulp, nadat het Ij het Zweedse eiland Gotska Sandoen an de grond was gelopen. Naderhand ferd gemeld, dat er geen onmiddellijk evaar was. Ten noorden van de Britse eilanden is et Noorse schip Granfoss (1462 ton), dat isteren in nood was, op sleeptouw ge en naar Lerwlch in Schotland ge- )eense schoener Svaerdfisken, die oor de storm geteisterd werd vaart thans tegeleid door de Nederlandse torpedo- «otjager Evertsen. van Schotland naai [oorwegen. Een lijst vol onheil Voor de kust van Wales verkeert de ^manning van het tankschip World Con- Erd (dat onder Liberiaanse vlag vaart), groot gevaar. De tanker is in tweeën Éebroken. De beide helften drijven op Onzienlijke afstand van elkaar, i Het weer is wat minder ruw geworden, Kaar nog steeds zwepen loeiende storm dagen het water op. Voorts bevinden zich in gevaar: de t Tabaristan (7273 ton) bij Lands End. schip Helga Wehr bij Dragoer, I Brit Silver Ipswich voor de Engelse st, de Russische Kara voor de kust, de Panamees Arion in de •an Biscaye, de Zweed Stegeholm j Sandnamn in Zweden, de Noorse irder Berry bij Vallo in Noor- de Griek Demostnenes Pantaleon B de Golf van Biscaye, de Britse treiler i bij New Foundland, de Italiaanse i ten weslen van de Golf van Bis- i het Italiaanse schip Cor Jesu op p-50 gr. n.b. en 452 w.L Nog meer S.O.S. circa 10 mijl ten noorden van Ame- heeft de Duitse treiler Welllngdorf O.S.-selnen gegeven en rode raketten (geschoten. De sleepboot Holland en de rtdingboot Insulinde zijn uitgevaren. rare stormen vergrootten tevens -stromingsgevaar voor de Engelse iwtkust. De Theems trad buiten haar In Cornwall moesten reeds 50 evacueren. In de haven van Tor- Wy zijn vele bootjes gezonken. Het Liberiaanse schip Casino, dat op Rotterdam, meent ten zuid- *eg is i Dit nummer Zondagsblad verhaalt hoe de P.T.T. in de Bies- bosch een hele dag nodig heeft om aan 20 adressen de post te bezor gen. Voorts is aandacht gewijd aan de kroning tot Keizer van Napo leon te Parijs, nu 150 jaar geleden. -X is geen algebra" is een aardig kort verhaal en de Volkswijk is ditmaal wel bijzonder belangrijk, vooral met het oog op het nade rende Kerstfeest. Vandaag begin nen we met een nieuwe geïllus treerde bewerking ran de be kende sprookjes van H. C. Ander sen. Onze medische medewerker behandelt kinderziekten. Blad Zij staat voor een deel In het teken van Sinterklaas. Margaritha ver zucht in haar rubriek: „Geef m\j maar een zondaar". Er u voorts een interessante bijdrage over de Nederlandse Huishoudraaden dan nog volop variatie in tekst en illustratie. tuig te naderen, blijven wij (zo dicht mo gelijk) ln de buurt. Het vaartuig had een zwarte schoorsteen met een witte en een blauwe of groene band Thans moeten wij deze positie verlsten daar wij anders zelf in gevaar komen." Het lichtschip South Goodwin is op drift geraakt. Het verkeert in nood. Het schip sloeg los, terwijl de lichten gedoofd waren en de radio niet werkte. De reddingboot van Dover ls uitgevaren. Heel huis opgevist In de rivier de Severn bij Bristol (Eng.) werd met hulp van een hijskraan een vol ledig gemeubileerd houten buitenhuis op gevist. Hoofdwegen staan op vele plaat sen blank en vele secundaire wegen zijn geheel onbruikbaar. In het oosten van Yorkshire woedde de zwaarste storm van dit seizoen. Bemanning Grams bergen in veiligheid Nader werd heden gemeld, dat de be manning van de Gramsbergen in de red dingboot van Fishguard is opgenomen. Zfj bevindt zich in veiligheid. Voor vluchtelingen 39.000 er bij Voor de actie vluchtelingenhulp (giro 5100) ls gisteren 39.000. binnengekomen. Het totale be drag is daardoor geworden f 1.715.000.— -I m „Ik ben er zeker van, dat Gaston Dominici de moordenaar van de Drummonds is riep de openbare aanklager, waarop Ddminici in snikken uitbarstte. Mendès-France gaat naar Rome Debat over Noord-Afrika op 10 December De Franse premier, Pierre Mendès- France zal in Januari een bezoek aan Rome brengen voor algemene besprekin- met de Italiaanse regering. Een van de onderwerpen zou mogelijke Frans- Italiaanse samenwerking in Noord-Afrika zijn De voorzitters van de parlementsfrac- ties in de Franse Nationale Vergadering hebben vastgesteld, dat het debat over Noord-Afrika oo 10 December zal wordeD gehouden. Kolonel Gamel Abdel Nasser, de pre mier van Egypte, heeft het staatsradio- bedrijf te Cairo opgedragen, da campagne tegen de Franse politiek in Noord-Afrika te matigen, zulks „ten einde premier Mendès-France ln staat te stellen zijn be loften ten aanzien van Noord-Afrika waar Egypte wenst vriendschap met Frank rijk. „maar niet ten koste van de Noord- afrikaanse broeders." Zoeken naar „Boniekoe" wordt gestaakt Vandaag wordt het zoeken naar het verongelukte K.L.M.-vllegtuig Willem Bontekoe, gestaakt. Van de 21 slachtof fers werden slechts twee geborgen. Ver der zoeken naar slachtoffers moet thans als vruchteloos worden beschouwd. Hun, die alsnog wrakstukken mochten vinden, wordt verzocht hiervan kennis te geven aan het bureau voor onderzoek gevallen van de rijksluchtvaartdienst Schiphol. In Istanboel 100 winkels verbrand Schade van millioenen pon den aan Oosterse goederen Gisteravond is op de belangrijkste markt van Istanboel een grote brand uit gebroken. Toen reeds meer dan 100 win kels waren verbrand,-waren nog duizen den in gevaar. De markt was gesloten, toen de brand uitbrak. In genoemde bazar hebben ln de loop der tijden duizenden handelaren hun Oos- se goederen en tapijten aan buitenland toeristen verkocht en naar schatting er thans waren voor millioenen Turk- ponden verloren gegaan. In de nauwe steegjes en gangen ontstond een dichte gas- en rookontwikkeling. Drie brand weerlieden zijn bedwelmd geraakt. Twee ingenieurs zwaar gewond Bij aulo-ongeluk in Haien (Gr.) Op de rijksstraatweg te Haren (Gr.) heeft zich een ernstig ongeluk voorgedaan. De ingenieurs P. Hus (bestuurder) en W. P. N. Vlasveld beiden uit Bennekom en ir Tammes uit Wageningen begaven zich gisteravond per auto van Haren, wa£ een vergadering hadden bezocht. Bennekom Bij het passeren van een vrachtauto was H. genoodzaakt te „snijden", daar op korte afstand tegenliggers naderden. De personenauto raakte hierbij de vrachtwa gen met het gevolg dat de eerste auto eer halve slag om maakte en tegen een boom terecht kwam. De vrachtauto reed in volle vaart tegen de personenauto en verplet terde de wagen. De vrachtauto, zwaar be laden met droge pulp, vloog daarna in brand. Met blusapparaten slaagde men er echter in het vuur te bedwingen. De heren lus en Tammes. die achter in de auto za- »n. moesten met ernstige verwondingen aar het ziekenhuis worden overgebracht. De uit de 14e eeuw daterende Herv. kerk te Serooskerke op Walcheren, zal gerestaureerd worden. De geheel gerestaureerde Hev. kerk van Groesbeek is weer voor de eredienst in gebruik genomen. Snikkend buigt de oude zich voorover Zijn reactie„Ze hadden me allang naar m'n boerderij moeten terugsturen DE MOORD op het gezin Drummond, een van de verschrikkelijkste mis daden die ooit in Frankrijk is begaan, was het werk van één man, heftig van aard, die handelde in een vlaag van woede en die mogelijk dronken was. Ik ben er van overtuigd, dat die man de 77-jarige Gaston Dominici is!" Aldus sprak gisteren in de rechtszaal te Dignes, Louis Sa- batier, de openbare aanklager in het proces tegen de oude boer Gaston Dominici, die er van wordt verdacht, de Drummonds te hebben vermoord. Koud en hard klonken de woorden, maar zij werden uitgesproken met grote overtuiging. En de oude Gaston boog zich snikkend voorover. Mr Sabatier vervolgde zijn requisitoir: „De moord op de Drummonds, gepleegd in de nacht van 4 op 5 Augustus 1952, heeft schijnbaar geen motief gehad. Het enige motief dat ik kan noemen is, dat de oude boer in een vlaag van woede zijn afschuwelijk misdrijf heeft gepleegd, om dat één der Drummonds hem voor een ver aanzag. Ik denk dat hij bevangen door wat men zou kunnen noemen Rover op de weg Bij vluchlpoging raakte gestolen auto klem tussen bomen Tot zijn mateloze verbijstering zag de 25-jarige kassier van het grenswisselkan- der Bergeykse Barrière, T. v. d. Brandt, toen hij zich gisternacht naar huis begaf, op de weg naar Valkenswaard een uit een auto stappen, die een masker droeg en een revolver op hem richtte. De kassier had f 400 bij zich. De rover, die blijkbaar goed op de hoogte was, dwong hem om In de auto te stappen en de sidderende jongeling vervolgens de rijksgelden af. Toen de rover zich wilde verwijderen i de wagen wilde keren, raakte hij vast tussen de dennebomen van het bos, waar heen hij de auto. met de kassier had ge reden. De fiets van de jongeman lag nog op de weg en daarop is de bandiet er toen vandoor gegaan. Arbeider (77) van koolschuit gevallen en verdronken Toen de 77-jarige arbeider K Kliffen uit Noordscharwoude gistermiddag een schuit met kool voortboomde, bleef de vaarboom steken als gevolg waarvan de in de sloot viel en verdronk Later constateerde de politie, dat de auto gestolen was in Valkenswaard. ten nadele van de heer R. uit Lochem. De politie meent, dat de overval is ge pleegd door iemand uit de buurt. De fiets is in een tuintje in Valkens waard teruggevonden. „dolle razernij". Wij kunnen dat Gaston alleen is geweest. Want had hij iemand bij zich gehad, dan had deze zijn woede wel gematigd...." Dan richt mr Sabatier zich met een staccato-stem tot de Jury: „Ik ben ervan overtuigd, dat Gaston Dominici de moor den heeft gepleegd. Hij ls het geweest, die de trekker van deze karabijn (hij wijst op het moordwapen) heeft over gehaald. En omdat het hier gaat om een afschuwelijk misdrijf, meen ik dat de Ju ry de strengste straf behoort toe te pas- Niet minder dan anderhalf uur voerde mr Sabatier het woord. Vrijwel zonder dramatiek, zich voornamelijk houdend aan de feiten, trachtte hij de jury er van te overtuigen, dat de oude Dominici de- schuldige is en niemand anders. Vandaag nog zou de jury het oordeel uitspreken over het lot van Gaston. De openbare aanklager eiste de zwaarste straf (in Frankrijk de guillotine), maar aan een man van Gastons Jaren zal zulk een zware straf niet worden voltrokken. Hij zal vermoedelijk tot levenslang wor den veroordeeld. En Gaston Dominici zelf? Wat zegt hij van de gang van zaken? „De jury zal best begrepen hebben, dat ik maar een Minstens 15 doden Thunderjet-piloot (pas terug uit V.S.) verloor macht over zijn toestel DE BELGISCHE militaire luchtvaartdienst is getroffen door twee ram pen, die in totaal aan minstens 15 mensen het leven hebben gekost. Binnen de 24 uur stortten op twee verschillende plaatsen in België straal jagers op een gebouw neer: een Gloster-Meteor viel te pletter op een boer derij ten Zuiden van Brussel (drie doden) en op het vliegveld Bierset bij Luik stortte een Thunderjet neer op een gebouw van het garnizoen (twaalf doden en drie zwaar gewonden, allen militairen). Het eerste ongeluk deed zich voor oï ongeveer 25 km ten Zuiden van Brus sel. De commandant "i:" de vliegbasis Bevekom verloor kennelijk de macht zijn Meteor XI en stortte met zijn machine neer op een boerderij. De mandant, de boer en diens zoon kwamen n het leven. Daarna kwam het bericht van euwe, veel grotere ramp. die op het vliegveld Bierset bij Luik had plaats gehad. landende Thunderjet-straaljager verloor plotseding hoogte en boorde zich ontzettend lawaai in een staf kwartier aan de rand van het vliegveld. In dit kwartier waren de officiersmess, een ziekenzaal en een hulpverbandplaats ondergebracht. Met een enorme knal vloog het bouw in de lucht. Dikke rookwolken brandende kerosine stegen van de plaats des onheils op. Onmiddellijk de brandweer present, evenals enige doktoren Maar noch de brandweer, noch de dokters konden hier veel doen. Drie militairen werden zwaar gewond weg gedragen, maar de vermoedelijk elf andere militairen die zich in het gebouw hadden bevonden, konden niet den gered. De piloot van de Thunderjet nog niet gevonden. Hij was kort ge leden uit de Ver. Staten teruggekeerd, hij zijn vlieger-opleiding had ge had. De piloot landde voor de eerste maal op het vliegveld Bierset. Urenlang sloegen de vlammen uit het. et brandstof overgoten, gebouw. Ver scheidene brandweerlieden liepen lichte verwondingen op. Toch had dit ongeluk volgens autori teiten van het vliegveld nog erger kun- zijn, want slechts enkele minuten vóór de Thunderjet landde, was een vergadering van staf-officieren geëin digd en hadden de officieren het gebouw verlaten. Ook de mess was leeg. Maar daar staat tegenover, dat een aantal sol- As van Wysjinsky werd plechtig bijgezet Tijdens een plechtigheid die 40 minuter duurde, is de as van Andrei Wysjinsky, de verleden Russische vertegenwoordiger bij de Ver. Naties, in Moskou bijgezet. In lange stoet werd de urn van het huis der vakverenigingen naar het Rode Plein gedragen, waar zij in de muur van het Kremlin nabij het mausoleum van Lenin en Stalin werd bijgezet. Aan het hoofd van de stoet liepen Malenkof en eerste partij-secretaris Kroesjtsjef. De grafrede werd uitgesproken door Molotof, besloot met de woorden: „Vaarwel, dierbare vriend en kameraad!" Een mtli- orkest speelde treurmarsen totdat de was bijgezet. Toen klonken drie ka nonsalvo's en het Russische volkslied. Tenslotte marcheerden vier compagnieën an het Moskouse garnizoen voorbij de uren van het Kremlin. Engeland was vertegenwoordigd door zijn ambassadeur; de Ver. Staten en Frankrijk door hun zaakgelastigden. slachtoffer ben", vertelde hij de verslag- s uit tal van landen. Laconiek voegt r aan toe: „Ze hadden mi) al lang mijn boerderij moeten terugsturen. Alles wordt daar natuurlijk verschrikke- erwaarloosd nu ik er niet ben....". DAT de R.V.D. een filmpje maakte van de Sinterklaasevenementen in Dordt. Den Haag en Amsterdam. DAT de Ned. radiomusici hun salaris normen gelijk willen hebben aan die bij Residentie- en Concertgebouworkest en de Ned. Toonkunstenaarsbond hierover zal spreken met de N.R.U DAT minister Algera de Tweede Kamer het financieringsplan voor rijkswater staatswerken in de eerstkomende 5 jaren ter vertrouwelijke kennisneming deed toekomen. DAT minister Beel met gedeputeerden van Noordbrabant en andere autoriteiten een informatief bezoek bracht aan Hel mond om de annexatieplannen te bestu- DAT de conducteurs (trices) en wagen bestuurders van de A'damse tram eer electr. verwarmde voetplaat krijgen, als de half Dec. te nemen proef slaagt, maar de Haagse H.T.M een dergelijke maat regel niet overweegt. DAT in de Schiedamse raad is aange drongen op een nauwe samenwerking mei Vlaardingen wat betreft de brandweer, de havendienst en dergelijke diensten. DAT in Dordrecht tegen de 33-jarige ex-gemeenteambtenaar van H.I. Ambacht, S. C. Ph. M. K.. 1 Jaar. waarvan 2 mnd. voorw.. werd geëist wegens verduistering van f 5384 ten nadele van rampslachtof fers en oud-Indische ambtenaren. DAT in A'dam in hoger beroep tegen de 35-j. Amersfoortse tussenhandelaar W. J S. f 1000 boete werd geëist wegens het samenweven van verdichtselen bij de ver koop van een vierspindelaulomaat (vonnis lste inat. 2 mnd. voorw. en f 1000 boete). DAT de politie gisteren in ee een braakliggend terrein aan d< R dam gezocht heeft naar een 14—jjongen, maar geen spoor van deze ontdekte. DAT prof dr L. D. Eerland (Groningen) en dr M. W. v. Weel (R'dam) in Jan. een studiereis van enkele weken naar de V.S. zullen maken om de moderne hart-chirur- gle te bestuderen. DAT het Deense Veilig Verkeer het Amsterdamse idee om op verschillende plaatsen bij een dodelijk verkeersongeluk een vlag halfstok te hijsen heeft overge- DAT aan Jerome Lederer te New York voor de eerste maal de Von Baumhauer- medailie voor de bevordering der lucht vaart-veiligheid zal worden uitgereikt, ingesteld ter nagedachtenis aan de in '39 verongelukte Ned. Luchtvaartpionier A. G. von Baumhauer. waten zich juist vóór het ongeluk ir gebouw hadden begeven voor zieken rapport. En minstens twee artsen vonden zich daarvoor ln de ziekenafde ling. De bisschop van Luik en de minister van landsverdediging hebben de plaats van de ramp bezocht. De 13 vliegers Amer. nota aan Rood-China Amerika heeft communistisch China een scherp protest doen toekomen, over de veroordeling van de dertien Ameri kaanse vliegers in Peking* wegens be weerde „spionnage". Deze vonnissen wor den toegevoegd aan de lange lijst van Chinese beledigingen jegens het Ameri kaanse volk, welke tot dusver met grote zelfbeheersing verdragen zijn, aldus de Dit houdt duidelij-k in, dat verdere beledigingen, de woede van de Amerika- zou kunnen doen stijgen tot een punt, dat zij maatregelen tegen de com munisten zullen gaan eisen. Amerika Een Belgische Thunderjet- straaljager stortte b\j Luik op een stafkwartier, waardoor minstens twaalf militairen het leven verloren. Dikke rookwol ken stegen op. Hoe besteden wij onze vacantie Deze maand stelt het C.B.S. met 100 enquêteurs bij 10.000 gezinnen, omvat tende ongeveer 40.000 personen, een on derzoek in naar de wijze waarop deze gezinnen en personen hun vacantie be- heeft Engeland om Interventie verzocht, teneinde te bewerken, dat de communis ten de dertien Amerikanen vrijlaten. China blijft nog steeds volhouden, dat hot hier 'dertien speciaal opgeleide sabo teurs en spionnen betreft. Vreselijk ongeluk bij Oud Willigen Op de Apeldoornse straat nabij Oud Millingen is gisteravond een autobus de firma Geeresteln uit Apeldoorn op stilstaande militaire wagen gereden, bus werd aan één zijde geheel open gescheurd. Vier van de tien in de autobus ittende personen werden gedood. In de bus zaten arbeiders van de Pro vinciale Gelderse Electrlciteitsmaatschap- pij. Ze was op weg van Stroe naar Apel- en reed met volle snelheid op da militaire vrachtwagen. Van de vier ar beiders, die aan de opengereten zijde gezeten, overleed de arbeider G. Mulder uit Veessen (gem. Heerdel ter plaatse. De arbeider D. Zweers (27) uit Twello en J. Willemsen (54) uit Apeldoorn overleden op weg naar het ziekenhuis. De arbeider W. de Boer(28) uit Apel doorn: Is vanochtend overleden. Hij was in Juni van dit jaar gehuwd. Van de andere slachtoffers was alleen Willemsen gehuwd. De overige zes arbeiders en de chauf feur van de bus liepen lichte verwon dingen op. De bus kwam na de botsing met de vrachtwagen ongeveer vijftig meter verder tegen 'n boom tot stilstand. Waarschijnlijk ls het ongeluk gebeurd doordat de chauffeur van de bus werd -erblind door een tegenligger, waardoor hij de militaire vrachtauto niet heeft op gemerkt. Toen het ongeluk gebeurde, reed vlak achter de bus de conférencier Cees da Lange, die met zUn auto op weg was naar Enschede, waar hij om acht uur moest optreden. In zijn wagen zaten zljo vrouw, Roland Wagter Jr. en Roland Wagter Sr. Zij konden pas om kwart voor zeven hun weg vervolgen. Fa D. KRET en Zn Een tailleur kan ook als japon gelden. Dat ziet men aan dit bij zonder fraaie model. Het is heel sterk getailleerd, terwijl de ver werking van de zakjes de heup lijn nog accentueert. Opnieuw regen Het K. N. M. I. te De Bilt verwacht tot morgenavond: Krachtige tijdelijk harde tot stormachtige wind tussen Zuid en Zuid-West. Zwaar bewolkt met opklaringen en af en toe regen. Weinig ver andering In temperatuur. (Opgemaakt vanmorgen 10 u.) ZON EN MAAN Zondag: Zon van 8.20 tot 16.35; Maan an 10.58 tot 18.53 uur. Maandag: Zon van 8.22 tot 16.34; Maan an 1121 tot 20.02 uur. Op 3 Dec. E K. Advertentie 1 VERHUIZINCEN— JAN VAN DUUREN-

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1