staat er niet meer NIEUWE LEIDSCHE COURANT Moderne Iiuisvrouw 1 Nederlandse Huishoudraad dient haar belangen j§ op velerlei wijze DE huisvrouw van honderd jaar geleden hond op haar huwe lijksdag voor haar leven de strijd aan met.... het stof. Zij moest dat wel doen, whnt van tevoren had zij haar woning zo vol mogelijk geladen met zoveel stofverwekkende zaken, dat deze haar een ware levenstaak gingen verschaffen. U weet het nog wel van de „overlevering": vaste kleden en tapijten er bovenop, lange vitrages met rolgordijnen en dan nog zware, met balletjes of franje getooide overgordijnen, die op hun beurt, gedrapeerd als ze waren, nog een fikse gordijnkap I, ter bescherming kregen. Zoveel-mogelijk beklede stoelen, harige tafelkleden, gestikte dekens, kleedjes en antimacassars waar ze maar konden liggen, sluimerrollen en zwaar-stoffcn kussens, bedden met veren ge vuld.... kortom, een paradijs voor lastige motten.en een stof- makerij van belang. Die strijd tegen het stof ging gepaard met de even felle strijd tegen vuil en aanslag: etagères vol ingewikkelde prul letjes van koper, zilver, biscuit of por selein (en dat bij walmende kaarsen en licht-stomende petroleumlampen!), grote meubels met zoveel snijwerk als men maar kon betalen, enorm veel koper in de keukenenfin, heel zo'n huishou ding was één stuk werkverschaffing en wie er alleen voor stond, werkte als een koelie van heel vroeg tot heel laat. Geen wonder, dat de opgroeiende meis jes zo vroeg mogelijk al door huishoude lijke taken werden verzwolgen en heus niet elders werk behoefden te zoeken! Alles traditie Die huisvrouwen-van-vroeger werkten en zwoegden intussen uitsluitend volgens het patroon der traditie: zoals moeder het haar eenmaal leerde, ging zij voort. Ze hoorde eens tijdens een theekransje een toe te passen nieuwtje op het ge bied van wasvouwen, koken, schoonma ken of inmaak, maar zo erg voortvarend toonde ze zich dan nietwaarom af te wijken van het beproefd-degelijke, het vertrouwde? Zij leefde en arbeidde voort, naai eigen inzicht en volgens het bekende pa Ja, dat kunnen wij, huisvrou wen in 1954, ons nauwelijks meer voorstellen. Wij, die hoogstens eens even het hoofd schudden, wanneer een kennisje van ons gaat trouwen, zonder ook maar het minste begrip te hebben van huishouding. „Dat gaat van zelf wel", zegt zo'n luchthartjeen meestal komt het op de duur ook wel te recht, zij het dan na wat getob en geblunder. Maarze staat ook niet bepaald meer alleen met haar problemen! Vrou wenbladen te kust en te keur. vrouwen pagina's in haar eigen dagblad, radio voorlichting. vrouwenverenigingen, och. ze behoeft maar te lezen en te luisteren om van alle kanten van alles te weten te komen. geleden zou zoiets hebben mogelijk geacht! Maar ook hier geldt: door samenwerking, door organisering, kracht. Voor ons ligt nu het jaarverslag J953 van de Huishoudraad en daaruit spfeckt een respectabel stukje werk. U weet toen. hoe deze raad is samengesteld, en wat hij beoogt? Even om uw geheugen op te frissen het volgende: De Ned. Huishoudraad is een stichting gevormd door 14 grote landelijke orga nisaties (van alle gezindten), 3 voorlich tingsinstanties op het gebied van huis houdelijke-, gezins-, plattelands- en voe dingszaken. en een aantal deskundigen. Doelstelling is: het in het algemeen be lang bevorderen van een doelmatig voe ren van de huishouding en de vertegen woordiging van consumentenbelangen en huishoudelijke belangen bij overheidsin stellingen. wetenschappelijke instituten, industrie en handel. Utv eigen vragen Nu moet ge niet menen, huisvrouv dat zulk een toporganisatie zich alleen maar met de grote lijnen en met fraaie theorieën bezig houdt. O neen, het kun nen uw eigen vragen zijn, welke aanlei ding geven tot het houden van enquêtes, tot het bestuderen van problemen door speciale commissies van deskundigen, tot het schrijven van lijvige rapporten, welke rechtstreeks aap de overheid wor den gestuurd. U uit uw vragen, u zegt heden in de afdeling van i vereniging. Kan r moeilijk- Voor allen En die voorlichting is er heus niet al leen voor die jonge experimenterende vrouwtjes, neen, die is van groot belang voor allo huisvrouwen. De huishouding is nog altijd een van de meest veelzij digc ambachten", daarover zullen w« het heus wel eens zijn. Hoe verder men nu in de huishoudelij ke problemen doordringt, hoe meer er zich voordoet en hoe beter het uitkomt, hoe verrassend groot dit terrein eigen lijk is. Om nu al te veel versnippering van onderzoek, controle en het uiten van wensen te voorkomen is het heel be langrijk, dat zich enkele jaren gele den de Nederlandse Huishoudraad heeft gevormd, want via deze stich ting, waarin alle vrouwenorganisaties samenkomen, kan „de huisvrouw" haar stem laten horen tot zelfs aan de ministertaf ell Welke huisvrouw van een eeuw Gehoord: men schoenen het beste ii niddag kan kopen, omdat iten in de loop van de dag uit- Gezien: lende) versiering. inten ale (rinke- Gelezen: niet ant woorden ën blijkt het dus een perikel van algemene aard te zijn dan gaan die vragen of opmerkingen door naar het hoofdbestuur en tenslotte brengen de vertegenwoordigsters van uw organisatie de kwestie in de Huishoudraad. Op deze wijze behoeft geen huisvrouw meer alléén te staan in haar zor want, al ktinnen wij nu het stof wel met de stofzuiger, al helpt de was chine ons door de was heen en staan nog talrijke andere practische apparaten ten dienste in een woning, waar licht lucht en behoorlijk te onderhouden m bilair de stofnesten van vroeger -hebben vervangen, nog altijd is de huishouding een veelzijdig en een veeleisend am- U precies te vertellen, op welk terrein de Ned. Huishoudraad zich beweegt, is overbodig, wij vertelden u daar reeds meermalen van. Maar toch willen even een en ander van het werk in 1953 aanstippen. Als een zandloper De raad legt contacten met de huis- -ouwen op drie manieren, t.w. via in formatiegroepen waarvan er in het ver slagjaar vijf zijn gevormd en deze tellen ieder 400 huisvrouwen, die bereid zijn haar mening over bepaalde artikelen of onderwerpen te zeggen: voorts door dis cussiegroepen en door besprekingen tus- ;n deskundigen en verbruikers. Er werden verschillende enquêtes ge houden. o.m op verzoek van het Insti tuut Industriële Vormgeving, aangaande de wensen voor het ontwerpen van nieu we waterketels (grootte, soort en mate riaal) en. eveneens op verzoek, betref fende het gebruik van kippeneieren. In samenwerking met het Bouwcen trum te Rotterdam werd. na talrijke in formaties bij huisvrouwen, een rapport opgesteld over grondslagen voor de func tionele woning, een bijdrage ter ver meerdering van de kennis omtrent we zenlijke behoeften op woongebied, waar voor een studiegroep belangrijk werk heeft verzet. De commissie informatieve etiket tering textiel" heeft zich weer bezig gehouden met de noodzaak, wasvoor schriften op de verschillende stoffen l.q. confectic-artikelen, aan te bren gen. Men heeft thans een interessant plan, naar Frans voorbeeld, om drie onderscheidingen te maken: veilig <d.i. normaal thuis te wassen), onvei lig (d.i. stomen of chemisch reinigen) en twijfelachtig (d.i. zeer voorzichtig wassen) en deze door middel van ..stoplichtkleurcn", dus groen, rood en oranje, op de stof aan te brengen bij wijze van klein merkje. In Frank rijk gebruikt men hiervoor dierenfi- Critisch wordt het glas bekeken: is het helemaal helder en zijn er geen stofpluisjes van de doek op achtergebleven? Misschien heeft moeder haar geleerd hoe ze glas werk behandelen moet. misschien heeft ze zichzelf de kennis om trent deze en andere zaken van huishoudelijke aard weten eigen te maken maar het is een feit, dat zij met tal van haar proble men niet meer alleen staat. treffende organisaties of telt, zich intens en met vrucht bezig- De organisaties, aangesloten bij di Raad. tellen tezamen een half millioen leden. De Raad werkt in feite als zandloper: uit de grote groep aangeslo tenen kómen klachten, vragen en gege vens binnen, de ,Raad bundelt en onder- 7,oekt dit alles en zorgt voor contacten met de betrokken producenten, zodat de antwoorden weer uitgestuurd kunnen worden via de andere kant van die zand loper. Daarnaast kent de Ned Huishoud raad natuurlijk ook vele eigen initiatie ven ten bate van de huisvrouw en houti hij voeling met buitenlandse organisa- Tips voor Sint De (wellicht onvermijdelijke) ..nuttige" cadeautjes kunnen op pakjesavond toch nog wel aanleiding zijn tot een boel plezier, als ze maar een beetje; gezellig verpakt zijn. De of- waskwast die een jurk krijgt van een stofdoek wordt met méér plezier geaccepteerd dan de afwaskwast in-het-papier- tje! 2, Wist u dat, om nog even bij I dot inpakken te blijven stil-1 staan, de gekste resultaten be reikt kunnen worden wanneer u uiteraard onbreekbare! geschenken van een wit Jca-| toenen overtrekje voorziet Een oud laken of sloop kan' hiervoor prachtig dienst doen.| Wij herinneren ons een fiets- zadel, op deze wijze verpakt, dat door aangeplakte, rood be schilderde snavel en vleugels het uiterlijk van een eend kreeg. Een pantoffel was op die manier tot een boot geme- tamorphoseerd en van een bal was het griezeligste gezicht gemaakt dat zich laat denken. Fopperijen horen erbij, natuur- lijk. Heeft u dit al eens ge probeerd? In de bodem van een houten sigarendoos boort u een paar gaatjes, zodat de springveer van een oude stoel of matras (kunt u misschien wel bij een meubelmaker krij gen) er gemakkelijk met een paar touwtjes aan bevestigd kan ivorden. Doe de doos flink vol met strooigoed, druk het deksel stevig dicht, knoop de doos met een paar touwtjes toe. En wanneer de doos op Sinterklaasavond geopend wordt, zullen de pepernoten en al het andere kleingoed door de kamer vliegen. We maken zelf borstplaat en speculaas Als, u zelf borstDlaat maakt, zorg er j dan voor niet al te grote porties lege-1 lijk te vervaardigen. Het duurt anders te lang voord»! de massa gaat kristal liseren en stijf wordt. Bereid liever af en toe een kleine portie, zodoende is er ook beter afwisseling in smaak en vulsel aan te brengen. Lichte en don kere borstplaat kan men heel goed in hetzelfde pannetje klaarmaken: eerst de lichte, dan d» donkere borstplaat. HET GRONDRECEPT luidt als volgt: per 250 gram suiker een halve afgestreken eetlepel custardpoeder, 5 eetlepels water. De borstplaatvormen en het aan recht of een stuk vetvrij papier invetten. Het custardpoeder door de suiker roeren en het water er over schenken. De suiker langzaam zon der roeren laten smelten op een zacht vuur, tot hij volkomen opge- STORMACHTIGE In de Verenigde Staten is, schijnt het, verontwaardiging gaande over het feit dat aan cyclonen of stormen van grote omvang meisjesnamen gegeven worden. Dat was bijvoorbeeld het ge val met de orkaan ..Hazel", die voor al Holland Marsh zo geteisterd heeft. Nu zal binnenkort de jaarlijkse con ferentie over natuurverschijnselen ge houden worden en dan wil men, volgens de heer E. M. Vernon. directeur van het Meteorologisch Bureau in de V S.. deze kwestie aanhangig maken en voorstel len tc breken met de gewoonte aan der gelijke natuurrampen de namen van meisjes te geven. Mogen we misschien weten, welke mensen zich er aan ergeren? vraagt de New York Herald Tribune zich af Toch zeker niet de meisjes, die namen dra gen als Carol. Edna of Hazel! Want or kanen. aldus dit blad, zijn een klasse apart. Wanneer die komen aanzetten, worden alle ogen onmiddellijk in hun richting getrokken. In hun nabijheid schijnt alles en iedereen onbelangrijk. Orkanen zijn fascinerend, duizeling wekkend en vaak onberekenbaar. Nie mand kan vooruit zeggen, wat zij zullen doen. In hun gezelschap behoeft zich niet te vervelen. Ze verstaan ir bijzonder de kunst de mensen onderste boven te gooien VROUWEN Wreed0 Natuurlijk zijn zij wreed. Zou den zulke dynamische persoonlijkheden anders kunnen zijn? Voordat de weervoorspellers hun te genwoordige gewoonte laten varen, stel len we voor. zo besluit het blad. dat ze eens in overleg treden met die Carols, Edna's. Hazels en al die andere meis jes. wier namen front-pagina nieuws waren of misschien zullen worden! .Zó maakt u heerlijke 'speculaas in Newsweek: dat de Engel; omdat hij zo slecht thee zette. Het betekende een schadepost voor hem van 190.000. vis. onderwerpen. tarmede de Huishoudraad, welke zijn rtegenwoordigsters in tal van desbe- JN de serie „Brandende Kaarsen", uitgave van J. N. Voorhoeve, Den Haag, is onlangs het boekje „Zou God wel aan mij denken?" door ds. P. Lugtigheid verschenen. Ik kan u allen dit geschriftje, dat voor enkele dubbeltjes verkrijgbaar is, ter lezing aanbevelen. Mij troffen, naar aanleiding van twee juist ontvangen brieven in het bijzonder deze regels van ds. L.: „Kent u het onderscheid tussen een zondaar en een recht vaardige? Voor een zon daar ben ik niet bang. Tegenover een zondaar kan ik mij rustig uiten. Dat is een kameraad van me. Maar voor een recht vaardige ben ik dodelijk benauwd. Die kan elke seconde over mij „in Gods naam" het doodsoordeel uitspreken. Ik heb liever met een zondaar te doen dan met een rechtvaar dige." Ja, daar ben ik het mee eens. O. die rechtvaardigen (Niet te verwarren met door Christus gerecht vaardigden). Hoe kunnen zij het leven van hun mede-gelovigen benauwen en verduisteren HIER ligt de brief van de heer H. P. te V., waarin deze schrijft, dat hij in zijn bedrijf dagelijks in aanraking komt met mensen, die lid zijn van dezelfde kerk als hij, maar in ,die kerk een andere richting zijn toegedaan. Deze mensen becritiseren en veroordelen dagelijks de dominees, die niet tot hun kring behoren, be weren dat hun belijdenis alleen zuiver is. dat zij. die de Luther-film gaan zien, God niet kennen en dat allen, die over de ze dingen niet precies zn denken als zij, in strijd met het Woord leven. De andere brief is af komstig van de heer A. v. P. te Den Haag. die schrijft op het kantoor, waar hij werkt, liever met de buitenkerkelijke dan met sommigen van zijn medegelovigen te doen te hebben. Onder deze laats- ten zijn er twee. die ieder jaar om deze tijd beginnen te lamenteren over de „leugen", die Sint-Nicolaas is, die altijd maar weer preken over „Raak niet en Smaak niet en Roer niet aan." maar die hij, nog nooit een goed woord over de Here Jezus heeft horen zeggen. KIJK, dat zijn nu die, „rechtvaardigen", waar ds. L., alsmede on dergetekende dodelijk be nauwd voor zijn. Hebben heid door God in de schep ping gelegd, die we dank baar hebben te aanvaar den. En evengoed als er slechte boeken zijn zijn er slechte films. Daarom mo gen wy voor de weinige goede speelfilms, waartoe die over Maarten Luther, de Mantel en Nachtwache behoren, die alle drie pracht evangelisatie-moge lijkheden bieden, dankbaar zijn. O .dat onderlinge gekift over leergeschillen en levensuitingen, wat moe ten wij daar God mee be droeven en hoe besmeuren wij Zyn Naam daarmee! Wie met de ziel luistert, hoort Satan's schaterlach Overpeinzingen van Margaritha zij ooit de Here Jezus strikt persoonlijk tot zich horen zeggen: „Ik zoek jou als Zondaar, maar niet als rechtvaardigen"? Zo moet het onder ons als Christenen toch niet zijn. We doen er de zaak van onze Heer zo ontzag lijk scha mee. Laten wij als volgelingen van de Heiland een aaneengeslo ten front vormen tegen over hen, die Hem niet of nog niet kennen. Zij, die een ander zo kunnen bepreken van „dit mag je niet doen en daar mag je niet heen", hebben die zichzelf al eens voluit een ellendige zondaar voor God gevoeld? Dan hou je je mond wel tegenover je medemensen. Dan laat je ieder in eigen gemoed ten- volle .verzekerd. De Luther film gaan zien? Waarom niet?? Hele rissen domi nees gaan er met hun ca techisanten heen. Maar al deden zij dat niet, dan nog zou ik ieder aanraden daarheen te gaan. De film is een visuele mogelyk- over het Hogepriesterlijk gebed, waarin zijn grote Vijand tot driemaal toe Zijn Vadersmeekt: „Ik wil dat zij allen een zijn, ge lijk Wij een zijn." Wie in het laatste num mer van „De Spiegel" (20 Nov.) het ontroerend ver slag heeft gelezen over het werk van Zuster Haayer in Rotterdam (Het Vischnet") moet wel pijnlijk getroffen zijn door deze woorden door haar tot de verslagge ver gericht: „Juist voor mensen die zich niet thuis voelen in een kerk, is het houden van onze samen komsten ingesteld. Er zijn nu eenmaal mensen, die niet naar de kerk durven, omdat het is droevig om het te zeggen omdat ze met een scheef oog door de kerkmensen aangekeken worden. Zo van: wat doet die hier, die hoort hier toch zeker niet thuis? En die brave kerkmensen ver geten. dat Jezus gezegd heeft, komt allen tot Mij TMT is een schreeuwen- U de aanklacht tegen alle kerken en kerkjes, dat zondaren, die duide lijk Jezus' roepstem heb ben vernomen, niet bij die „brave" kerkmensen dur ven te komen, die even- grote en misschien nog wel ergere zondaren zijn dan zij. Van een acht en zeven tigjarige Christelijk Ge reformeerde ontving ik onlangs een brief, die mijn hart verkwikte, waarin hy o.m. schrijft in verband met zijn niet kerkistisch zijn: „Wilt u wel gelo ven, dat ik met genoegen luister naar de uitzending van de A.V.R.O. als dr. Ritter aan het woord is? Ik kan u verzekeren, dat ik daar werkelijk van ge niet en ik ga niet zitten luisteren, of die spreker wel zuiver in de leer is, want dan heb ik m'n zegen al verspeeld". Hier beluisteren wij de taal van het kind van God, dat zich m Christus één weet met al Gods kinde ren uit 311e taal en volk en natie, één van de scha ren, die niemand tellen kan. Laten wij toch zoeken tel kens en telkens maar weer, naar wat ons verbindt en niet die dorre vinger uit strekken naar leerstukken of opvattingen, waarin wij onderling van mening ver- Wij moeten allen van ge nade leven en de een achte de ander niet uitnemende:- dan zichzelf, 't Kan geen kwaad, onszelf dagelijks in herinner-ng te ruepen, dat er hoeren en tollena ren, filmsterren, danseres sen en landverraders, voor wie wy onze rechtvaardi ge neuzen ophalen, zijn, die ons zullen voorgaan in het koninkryk der heme- MARGARITHA. Mej. N. S. Uw pakje heb ik ooorgezonden. Ik denk wel dat zij er erg blij mee zullen zyn. Lief van u hoor! Dank voor uw fijne brief. M. lost (d.i. helder) is. Dan de massa vlug inkoken, tot een dun gordijntje van suikerstroop tussen de tanden van een vork blijft hangen en ook aan de laatste druppel, die van de vork afloopt, een dun draadje blijft hangen, Tijdens het keuren de sui ker niet laten doorkoken. Dan van het vuur af dc massa roeren tot deze dik en ondoorschijnend begint te worden en over de bodem van de pan knarst. De massa snel uitgieten in de borstplaatvormen en hard laten worden. De figuren op de zijkant zetten, opdat de onder kant droogt. Voor een volgende portie de vormen en het aanrecht opnieuw invetten. Een rest in de pan mee opwarmen. Voor chocoladeborstplaat l afge streken eetlepel cacaopoeder met het custardpoeder vermengen. Als de borst- ilaat gereed is. kan men het pannetje leel goed gebruiken om er chocolade melk- of vla in te maken. Koffieborst- plaat verkrijgt men door inplaats van water koffie-cxtract te nemen, ofwel 2 niet te volle theelepels koffie-extract in poedervorm met het custardpoeder ver mengen Voor roomborstplaat tenslotte moet u inplaats van 5 eetlepels water 3 eetlepels En als u na dit alles ook nog de moed kunt opbrengen om dikke specu laas te maken, zorgt dan voor d$ vol gende ingrediënten: 500 g bakmeel of bloem met 15 g (1 eetlepel) bakpoeder. bruine basterdsuiker. 200 g boter of margarine, 20 g (2M afgestreken eet lepels) verse speculaaskruiden, 5 eet lepels melk, zout, 100 g amandelen. Een bakplaat invetten met boter of margarine. Het bakmeel of de bloem met dc kruiden en het zout zeven, de klontjes uit de suiker drukken, de boter of margarine klein snyden. Al deze in grediënten dooreenkneden en met de melk tot een samenhangend deeg ver werken. Het deeg op de bakplaat uit drukken in een dikke laag en met de achterkant van een natgemaakte lepel gladstrijken. De amandelen opzetten met koud water, tegen de kook aanbrengen dan afgieten. De amandelen pellen, horizontaal in tweeën splyten. drogen en met de platte kant in het deeg drukken. De speculaas in gaar bakken i bak uit de koelen. 40 minuten. Het ge- nemen en laten af- Sint let op alles 7E mogen hun schoen rctten cn liedjes zingen voor Sinter klaas. heeft moeder gezegd, maar ze heeft er aan toegevoegd: cérst de rommel opruimen Dus worden de poppeninrentaris. de ballen, het schoolbord, de kleurkrijtjes en het hoedjesspel, die anders na zeren u-ir 's at'ortd.* nog vrijelijk door de huiskamer verspreid liggen, keurig netjes opgeborgen. Want Sint let op alles, cn ook op gepoetste tanden en schoongewassen gezichten. En dan zingen ze devoot, naast de pantoffeltjes met stro en het kommetje met fris water: u'k Hoor de witte paardenvoetjes Lekkers voor December l>r maand December draagt een heel bijzonder karakter. Hy luidt de winter in, maar verzacht dc gedachte aan de eerste kon en He kortMr dag door een opeen volging van huiselijke feesten. Zo begint het voorwoord in hetlhandige m overzichtelijke foldertje, dat hei Voor- lirhtingshiirraii v«n de Voedingsraad samenstelde onder de titel: Lekkernijen voor de Decembermaand. Rrlialve horstplaat en speculaas vindt u sandw irhbrood, voor konijn (met mosterd gebraden I, sneeuw pudding, appelbeignets cn lrlterslaatjes. Voorts is er een twaalfde druk ver- schenen van het foldertje „Ons brood". Hierin wordt een korte hetrhouwing ge- geven ever dc grondstoffen en de voedings waarde van de verschillende broodsoorten en voort» zyn er tal van aardige rrrepten voor de verwerking van brood, zoals brood- soep. kaasbroodje», gebakken tomaten- sneetje». broodschotel enz. Voor 15 rc»p. 5 rent kunt u de folderz hij de voedings raad. Koninginnegracht 42 te Den Haag verkrygen. Alcohol-vergiftiging hij kinderen In de Sovjetunie wordt op het ogenblik een propagandacampagne tegen de dronkenschap gevoerd. In het kader daarvan hield de assistent-directeur van het Sovjet instituut voor Zenuwleer, N. N. Lovrentyev, een toespraak via radio-Moskou en hij richtte zich speciaal tegen de ouders over het voorkomen en het beperken van alcoholisme bij kinderen. „antal voorbeelden. In „minder ontwik kelde families" zo zei hij, ..heeft de gewoonte om aan de melk voor babies alcohol toe te voegen om ze vlugger te doen slapen, in vele gevallen tot hersen- aandoeningen geleid. In een zo'n geval was een kind van vier jaar al op een jarige leeftijd door de toediening van zclfgestookte alcohol vergiftigd." Lovrentyev drong er bij de ouders op aan om op te passen voor dronken schap in de ontwikkelingsjaren. HIJ wees er daarby op. dat jongens van 14 en 15 jaar dikwijls geheel aan zichzelf worden overgelaten, door vaders die het te druk hebben en door moeders, die al te gauw tot toegevendheid geneigd zijn. .Zij krijgen geen straf en worden op die manier dronkaards en somtyds mis dadigers." Wijdklokkende rokken van vilt Onnncmeljjk groot is het aantal gebruiksvoorwerpen, dat van vilt ge maakt kan worden. Wie een beetje artistiek gevoel bezit eu niet te veel geld kan uitgeven voor 5 December kan van vilt de leukste dingen ma ken. Overgooiers, bandwerktassen, rokken, theewarmers, pantoffels, trekken, kleedjet. onderleggers, lo- pertjes ja, wet niet! erwcrkl enorme hoeveelheden warle wol geborduurd. Dat is i goed combineren. Diep it. evenals geel of oranje.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 11