JMcuiuc geihsctfe (Courant „Wij zullen rake en harde klappen uitdelen" Leiden huldigde Residentie-Orkest Met alle toelaatbare middelen zal aan woorden kracht worden bijgezet Waar Zwolle prat op gaat Storm van Britse critiek over Duitse wapens Heftige disputen in de rechtszaal te Digne Wist U VRIJDAG 26 NOVEMBER 1954 BUREAUX: Steenstreat 37. Directie, Redactie Abonnemen'en- Advertentie-afdeling: Tel 31441 Postrekening: 58936 ABONNEMENTEN: 6.40 per kwarta. 2.15 per maand: 0.50 per week AD VERTENT1ËNf 0.18 per rr.HllmeU (Bij contract belangrijke korting) Vijf en dertigBte jaargang No 10204 Directie: F. D1EMER Hoofdredacteur: Dr E. DIEMER Chef-Red.: H. W. ENSERINK christeliib-nütionaal dagblad Voor Leiden en Omstreken ,Stiint»«itlc6 li «Mlura ago hf rl la 'tgheaspoet' MINISTER STAF OVER INDONESISCHE INFILTRATIES (Van OExe parlemenlsredacteur) TXTIJ ZULLEN rake en harde klappen uitdelen aan hen, die trachten VV de integriteit van on6 grondgebied (Nieuw Guinea) aan te tasten. De Indonesische infiltratiepogingen hebben onze waakzaamheid slechts verscherpt en wij zullen niet aarzelen met nog meer en nog andere middelen iedere aantasting van onze souvereiniteit met de meeste kracht te bestrijden. De verdediging van Nieuw Guinea is opgedragen aan de marine, maar mocht er meer nodig zijn, dan zijn wij er op voorbereide met alle geëigende middelen onze woorden kracht bij te zetten. Aldus minister Staf vannacht in de Tweede Kamer, toen hij bijna aan het einde was gekomen van zijp rede in het debat over de begrotingen van Oorlog en van Marine, een rede, die ongeveer twee en een half uur in beslag nam. De bewindsman betoogde voorts, dat op Nieuw-Guinea de taak van de krijgs macht een andere is dan die van het K.N.I.L. in het voormalige Nederlands- Indië. De politie heeft er de taak, rust en orde te handhaven. De krijgsmacht verleent op verzoek van het civiele gezag bijstand en treedt op bij de verdediging van het grondgebied. Aan de militaire fcterkte ligt nooit een offensieve gedachte ten grondslag. Vóór de minister aan het woord kwam, spraken nog enkele Kamerleden over de verdediging van Nieuw-Guinea. De heer Vermeer (soc.) had alle waardering voor de spoed en het beleid, waarmee de ma riniers tegen de infiltraties zijn opge treden. Ds Zandt (s.g.) had betoogd, dat Nieuw- Guinea in deugdelijke staat van verdedi ging dient te worden gebracht. Hij wilde de luchtmacht versterkt zien, naast de Marine. Ook drong hij er op aan, oud- k.N.I.L.-militairen in de verdediging te betrekken. De heer Tilanus voegde hij toe, dat deze, wanneer hij niet voor de souve- reiniteitsoverdrachthad gestemd, Dins dagavond niet had behoeven te spreken zoals hij had gedaan. (De heer Tilanus had aangedrongen op harde maatregelen, desnoods met aantalting van de Indone sische uitvalsbases). Dr Bruins Slot sprak namens de gehele Voor vluchtelingen nu 1.676.000 Het Comité Vluchtelingenhulp 1954 giro 5100) heeft gisteren f32.000 ontvangen. Gevoegd bij de f 1.644.000 die al waren binnenge komen, levert dit een totaal be- drag van f 1.676.000. Kagelvrije vesten voor Zweedse leger Het Zweedse leger wordt uitgerust met kogelvrije vesten en broeken. Aldus een mededeling van het Zweedse ministerie van Oorlog. fractie, „prof. Gerbrandy inbegrepen' ide hij, daarbij er op doelende, dat hij- lf 's middags prof. Gerbrandy niet bijgevallen bij de behandeling var motie-Burger (zie elders in dit blad). Hij wees er op, dat er rekening mee moet worden gehouden, dat er in de toekomst vaker en op groter schaal infiltraties zul len plaatsvinden. Het is de bedoeling Indonesië, Nieuw-Guinea in bezit te krij- het wil dit bewerkstelligen langs de weg van militaire operaties. Wij heb ben daarom de taak. daar een krijgsmacht hebben van een sterkte, die niet is ge baseerd op de ervaringen in het verleden. Dr Bruins Slot bracht hulde aan hen, die de tot nu toe plaats gehad hebbende infil— hebben geliquideerd. De spoedige ontdekking begunstigde ongetwijfeld de uitslag. Een intensieve verkenning langs de kust is nodig. Daarom moeten er i vliegtuigen en marinemateriaal komen. De strijdkrachten moeten personeel materieel worden versterkt Hij vroeg, of de regering bereid was de noodige maat regelen te nemen. Minister Staf roerde ook het ontslag van generaal-majoor Van Gijn aan. Deze was van oordeel, dat door het stationr van mariniers op Nieuw-Guinea de aard van het korps werd gewijzigd. De be windsman toonde waardering te hebben voor deze opvatting, maar haar niet te kunnen delen. Hij had de zaak in een open gesprek met de generaal behandeld, zijn houding zonder misnoegen aanvaard en in zijn ontslagaanvrage berust. Churchills „indiscretie". Volgens een woordvoerder van het Brit se ministerie van Buitenlandse Zaken, zijn de Duitse wapens, die op last van Winston Churchill aan het einde van de oorlog opgeslagen moesten worden, tegen 1943 opgeruimd. Sommige wapens werden vernietigd, andere in zee geworpen en de rest door de Westelijke bezettingstroepen in bezit genomen of aan lëden-statcn van de Ver. Naties gezonden. De onthulling van Churchill tijdens een toespraak tot zijn kiezers te Woodford, dat hij bevel had gegeven Duitse wapens aan het eind van de oorlog op te slaan om deze „voor -bepaalde mogelijke ge beurtenissen" weer aan de Duitsers te kunnen uitreiken, heeft uiteraard een storm van critiek uitgelokt. De Times, die gewoonlijk de regering steunt, schreef dat het ogenblik voor de uitlating zeer slecht gekozen was. Een links-Labourlid, Sydney Silverman, verzocht de premier de in 1945 aan gene- Angst voor autobandie ten erg overdreven raai Eisenhower gezonden „boodschap pen", betreffende het opslaan van Duitse wapens, te publiceren Churchill zei in een geschreven ant woord, dat de betreffende „boodschap" te vinden 'was in deel VI van zijn .Memoires". Hierin staat: Negen Mei, ik heb met ien zekere bezorgdheid gehoord, dat de Duitsers al hun vliegtuigen ter plaatse moeten vernietigen. Ik hoop. dat dit be- ïiet zal worden gevolgd met betrek- tot wapens en andere «oorten van uitrusting. Misschien zullen we deze eens nodig hebben en zij zouden zelfs nu in Frankrijk en speciaal in Italië van pas linnen zijn. Ik ben van mening, dat wij lies moeten bewaren, wat de moeite aard is." Ook de liberale New Chronicle noemde Churchill's uitlating een vergissing en de Daily Mirror beschuldigde hem er van „gevoelens van haat en wantrouwen" op gewekt te hebben. Volgens de Daily Herald had geen premier ooit zo'n ;ettende indiscretie" begaan. Elly, Rinl, Dorothea en Han Kiffers, de drie Zwolse zusjes en de broer, die tezamen een eensgezinde vierling vormen, zijn nu twaalf jaar en zitten alweer in de hoogste klas van de la gere school. Deze aardige plaat werd gemaakt toen het viertal juist uit school kwam. Reeds op 1 Juli 1955 twee achterlichten Wijziging rijtijdenbesluit is op komst De verplichting tot het voeren vat wee rode achterlichten zal waarschijnlijk 1 Juli van het volgend jaar i.p.v. 1 Jan. van kracht worden. Voorts hoopt mi nister Algera, in samenwerking met de minister van Sociale Zaken, tot een nieuw voorstel tot wijziging van het rijtijdenbe sluit te komen. Men wil hierbij van de 40-urlge werkweek uitgaan. Een internationale regeling van de con- tróle op de naleving van de dienst- en rusttijden bij het internationale personen- goederenvervoer op de weg, acht de minister zeer wenselijk. Hij zal hieraan zijn volle medewerking verlenen. Het vraagstuk van de chauffeurs-kof fiehuizen langs de rijkswegen is nog in studie en dat van het overmatige keerslawaai heeft de volle aandacht. Pressie op Adenauer Alle oorlogsmisdadigers moeten vrij Twee fracties van Adenauers coalitie hebben gisteren in de Bondsdag opnieuw aangedrongen op vrijlating van alle Duit- b oorlogsmisdadigers vóór de bekrach- ging van de verdragen van Parijs- Dit verzoek is begrijpèlijker als men weet, dat de Berlijnse afdeling van de Duitse partij als een verzamelbekken wordt be schouwd van vroeger actieve nationaal- socialisten. Het is ook de Duitse partij, het sterkst nationalistisch gezind is en tijd tot tijd zelfs van leer trekt tegen de Joden. Knokploegen van de Duitse partij ver wekten dezer dagen een schandaal door twee buitenlandse journalisten te lijf te gaan, omdat zij niet onmiddellijk opston den toen 'het Duitse volkslied werd ge speeld. Over dit incident is in de gemeen teraad van Berlijn en fel debat gevoerd, waarbij burgemeester Schreiber het op treden van de Duitse partij hekelde. Het Westberlijnse parlement eiste onmiddel lijk krachtige maatregelen tegen de bij eenkomsten vaü de partij. De voorzitter van de Joodse gemeente in Berlijn pro testeerde tenslotte krachtig tegen de her haaldelijke gehoorde anti-semitische uit roepen tijdens bijeenkomsten van de Duitse partij. Maandag conferentie in Moskou Dp communistische anden hebben gis teren de indruk gewekt, dat de plannen voor een Maandag te beginnen conferen tie over „Europese veiligheid" te Moskou, uitgevoerd zullen worden. Alleen, com munistische lahden zullen er aar) deel nemen, want aell Westerse landen heb ben evenals Finland en Joegoslavië, laten weten, dat zü het ogenblik nog niet gekomen achten, om aan een derge lijke conferentie deel te nemen. De gevangen Am. vliegers Eisenhower poogt fami lie gerust te stellen De Britse regering heeft gisteren in een scherp commentaar communistisch China becritiseerd. "nor de veroordeling van dertien Amerikaanse vliegers ,,i gens spionnage". Het Chinese optreder in lijnrechte strijd, zowel met de inter tionale conventie van Genève, als met Koreaanse bestandsovereenkomst, wa bij vastgesteld is, dat alle krijgsgevange nen moesten worden uitgeleverd. Engeland zal al het mogelijke doen. Amerika te steunen President Eisenhower heeft de familie leden van de vliegers, die tijdens de Ko reaanse oorlog in Chinese gevangenschap raakten, telegrafisch beloofd, alles zullen doen. om de mannen weer thuis te krijgen. Verlofregeling militairen met Kerst en Nieuwjaar Vertrek op 24 December, resp. 31 Dec." 1954 na 5.00 uur op een dusdanig tijdstip, dat kan worden gereisd volgens de „mi litaire dienstregeling". Terugkeer op 27 December 1954, resp. 3 Januari 1955 per eerste reisgelegenheid a 06.59 uur, geen D-trein zijnde. Met betrekking tot de bezetting van de onderdelen van de Koninklijke Lucht macht zijn, afzonderlijke fegelen gesteld. Aan het personeel, dat door dienst, an ders dan als gevolg van de paraatheids- doch uitsluitend op 25 December 1954 en/of I Januari 1955 van deze regeling gebruik kan maken, kan een over eenkomstig aantal werkdagen buitenge- i verlof, aansluitend op een Zondag, worden verleend. Duitse socialisten Saar is en blijft „Duits" In Parijs worden het komende week einde nieuwe besprekingen over het Saargebied gevoerd. De Duitse vertegen woordiger, Herbert Blankenhorn, is reeds de Franse hoofdstad gearriveed. Intus- hebben de Westduitse socialisten van Adenaue geëist, dat Frankrijk in het ac- coord over het Saargebied zal erkennen, dat dit gebied beschouwd wordt als Duits grondgebied. Clovis Dominici houdt vol Voeten van dochtertje- der Drummonds waren niet gewond; een nieuw gezichtspunt IN DE RECHTSZAAL te Digne, waar het proces wordt gevoerd tegen de oude Gaston Dominici, zijn gisteren harde woorden gesproken. Clovis, de enige die zijn vader van de moord op het gezin Drummond beschuldigt, werd geconfronteerd met zijn zuster Augusta en haar echtgenoot Gaston Caillat. De beide laatsten hebben getuigd, dat Dominici onschuldig is. Er dreigde een schermutseling te ontstaan onder het uitroepen van „Je liegt", „Nee, jij!".Lafaard!" Het. dispuut volgde op een dramatische dialoog tussen de vader en zijn tweede zoon. Gustave. Gustave heeft verklaard, dat zijn vader onschuldig is. doch Domi nici wilde hem verdere bijzonderheden ontlokken. .Gustave". zei de oude boer, „je waarheid vertellenJe kent die lieg niet. Denk aan de eer van al mijn kinderen en kleinkinderen". Zijn stem klonk gebroken. „Ja vader, daar denk ik aan". ..Je brengt schande over de familie' „Dat is niet mijn opzet, vader". „Heb je liever, dat je vader in de ge- ingepis blijft, dan dat je de waarheid- verteld?" „Maar ik weet niets!" „Je moet zeggen dat je hem gezien hebt", (de moordenaar). „Ik weet niets". „Ik zit in de gevangenis door jouw schuld, door jouw beschuldigingen Cn.l. kort na de moord). Maar ik vergeef je. Elke prefereert TOOTAL das... want alleen een Tootal das bezit de Tootal garantie was echt en kreuk- herstellend. Fl. 2.95 Fl. 3.50 Fl. 4.50 Voor jongens Fl. 2.50 Weg R'damA'dam in '57 om Den Haag heen In 1959 komt Ypenburg Burgerveen klaar Van de rijksweg Ypenburg-Burgerveen. waaraan thans op verscheidene plaatsen wordt gewerkt, kan vermoedelijk eind '55 het gedeelte tussen Ypenburg en de Rijks weg Den Haag—Gouda in gebruik worden genomen. In 1957 kan dan volgen een ver der gedeelte tot ten noorden van de Oude Rijn waar. met medewerking van de pro vincie Zuid-Holland, aansluiting gegeven denHaarlemmermeer, zodat het verkeer kan worden op de provinciale weg Lei- Amsterdam—Rotterdam v.v. de doorgang door Den Haag en Wassenaar geheel zal kunnen vermijden. De Ingebruikstelling van het laatste ge deelte van de rijksweg YpenburgBur gerveen. waarvoor een korte tunnel onder de ringvaart van de Haarlemmermeer ge maakt moet worden, zal vermoedelijk onderhalf jaar later kunnen geschieden Dit is een and.r punt uit het antwoord van Minister Algera aan de Tweede Ka- DAT de 40-j. classificeerder G. W. v. V. te R'dam is vrijgesproken van de be schuldiging bij het schoonmaken van de tanker Olympic Light olie in (le Maas te hebben laten lopen. DAT in A'dam uit de geparkeerde auto van een acteur toneeikledang uit 1890 werd gestolen, o.a. geklede jas, pan talon, 3 vesten van diverse kleur, hoge boorden en plastrons (waarde circa f300). DAT het plein met de 10 geschonken Noorse woningen in Nieuwerkerk (Z.) genoemd zal worden naar koningin Maud van Noorwegen. DAT een deel van B. en W. van Arn hem de eigenmachtig aangegane uitbrei ding van het dlakonessenhuis aldaar (kosten: f2.333.000) niet wil financieren DAT de boerderij van G. P. Toxopeus te Lalleweer (gem. Termunten) uit brandde en er 1 koe. de iandbouwoogs' en de werktuigen verloren gingen, maar het overige vee en het woonhuis ge spaard bleven. DAT in de Cannerweg te Maastricht de verkeersweg naar Carene in Belgie. vanmorgen een gat ontstond van 2 m diep. 7 m breed en 10 m lang, waarschijn lijk door het springen van een water leidingbuis DAT de gemeente Arnhem f 40.000 aan het Bouwcentrum te R'dam zal verstrek- een tentoonstelling aldaar in de houden over de uitbreiding van der Gelderse hoofdstad DAT de commissie voor ziekenhuis vraagstukken een subcommissie zal in stellen om het probleem van de open cd gesloten ziekenhuizen te bestuderen. DAT in A'dam een treiler uit Rusland aankwam met 40 bemanningsleden om een voor Russische rekening tot koelsrhlp verbouwd oud Duits Hansaschlp onder de naam Kosakov naar Rusland te varen. DAT de ambassadrice van Pakistan gis teren een bezoek bracht aan 't diocesaan sociaal charitatief centrum te Den Bosch, waarbij ook minister Van Thiel aanwezig DAT de prov. Utrechtse welstandscom missie haar 25-J. bestaan vierde, sedert haar oprierfting 18.418 adviezen gaf en de na de oorlog ingediende ontwerpen kwart direct kon worden goedgekeurd, de helft na een kleine wijziging en 10 procent na een ingrijpende verandering. DAT de 52-J. mevr. C. P. Mols- Beek sedert Woensdag uit haar woning te Eindhoven wordt vermist. DAT de Ned. Aardolie Mij In Weerselo (Ov.) gaat boren. n>' het onderzoek bij Almelo niets opleve^^ DAT de 42-j. verpleegde Gerrltdina Frederika Goldenbeld sedert Dinsdag ver dwenen is uit de psychiatrische inrichting Veldwijk te Ermelo. DAT in A'dam In Oct. 1500 verkeers ongelukken werden gerapporteerd, met 411 slachtoffers, van wie 126 doden of ernstig gewonden en het aantal ongeval len van '54 hierdoor steeg tot 13.591, d.i. 11,7 procent hoger dan vorig jaar (12.169). DAT commissaris Quarles van Ufford van Gelderland aanwezig was bij de vie ring van het 1ste lustrum van de ver. Scheppend Ambacht Gelderland te Arnhem. DAT burgemeester Schuit van Kortgene (N. Beveland) namens de gemeente een ruim 70 jaar oude Noordbevelandse boe renwagen aan het openluchtmuseum te Arnhem ten geschenke bood als dank voor de Geld se hulp na de watersnood. DAT de ondervoorzitter van het Ned. Rode Kruis, lt.-gen. A. G. J. M. F. v. d. Kroon, het tot 160 bedden uitgebreide Rode Kruisziekenhuls te Beverwijk her opende. DAT tn R'dam in hoger beroep tegen 5 bestuursleden van de Oranje- en buurt vereniging Raephorst elk 2 boeten van f 5 eiste, wegens het vertonen van een film voor kinderen in een ongeschikt gebouw (vonnis 1ste inst. boeten van f 5—f 50 wees niet bang. Vertel de waarheid". „Dat heb ik gedaan", antwoordde Gu stave wanhopig. 1 - De achtste zitting werd gistermorgen onderbroken voor een bezoek aan de bin nenplaats van de gendarmerie, waai van het type waarmee de Drummonds reisden. Het hof begaf er zich in plechti ge processie heen. Dominici liep geboeid tussen twee gendarmes. De rechters, advocaten en de leden de jury, namen ongeveer een half uu Hlllman in ogenschouw. De president vergeleek een foto van de auto van d( familie Drummond zorgvuldig met 't op gesteld» voertuig. Een monteur werd ontboden om de achterbumper te demon teren. zodat duidelijk gezien kon worden of deze dezelfde was als die op de wagen in Sir Jack. Op de binnenplaats werd de beklaag de ontdaan van zijn boeien. Hij trok zich niets van de inspectie aan en ging c verschillig op een andere auto zitten. Na de onderbreking begon een andere >on van de oude, Marcel Dominici, zijn getuigenis. De verdedigers toonden hem de karabijn, waarmee de drievoudige moord begaan is en vroegen hem of hij ize al eerder gezien had. Zonder er ook maar naar te kijken antwoordde Marcel: „Nooit!" De openba- ianklager houdt vol, dat het geweer in de boerderij van Dominici bewaard is. De laatste verklaring werd gisteren af gelegd door Leon Dominici, een petekind in de beklaagde. „Ik beschouw deze man als mijn vader", zei hij. „Hij heeft mij opgevoed. Wat men ook van hem kan zeggen, hij is geweldenaar. In 30 jaar tijd heb ik hem nooit één van zijn kinderen zien slaan. Hij schreeuwt hard. dat is een feit, degenen die het hardste schree- zijn niet altijd de grootste boosdoeners". Leon verklaarde, de zorg zijn peetvader voor zijn jachtgeweren te kennen en er zich over verbaasd te hebben, dat de karabijn volgen? Clovis in en schuur onder een laag stof gevonden nas. „.Ik ben er zeker van. dat mijn peet ader onschulidg is", zei hij. En zich tot de juryleden richtend, voegde hij hier toe: „Er is een zwak punt in de be schuldiging: u kent het gras, dat in de provincie langs de wegen groeit. Het is kort en stekelig. Indien het waar is. dat de kleine Elisabeth op blote voeten bij het kamp gelopen heeft, tot op de plek haar lijk ontdekt is. dan moet zij zich bezeerd hebben. Welnu, de gerechts- heeft verklaard, dat haar voeten on geschonden waren. Dan moet zij gedra gen zijn tot op de plek. waar zij gevonden werd", zo concludeerde Leon. Dit is een belangrijk punt voor de ver dediging. Elisabeth is op 100 metpr af stand van de auto harer ouders met blote voeten gevonden. Op de dag. dat de mis daad gereconstrueerd is 16 November 1953 heeft Gaston verklaard, dat hij haar gedood heeft op de plek. waar zij ge vonden is. De artsen zijn niettemin zeer positief in hun beweringen, dat het meis je niet naar die plek heeft kunnen lopen, zonder zich de voeten te bezeren. Ale getuigen ziin thans gehoord. Tenzij dc president besluit nieuwe kruisverho- te entameren, zal morgenmiddag een aanvang met het requisitoir en de plei dooien gemaakt kunnen worden. Drie ongelukken met dodelijke afloop Renner van den Kuilen, die bij Amersfoort tussen de rails van de spoor baan lieg) en werd overreden, Is aan de opgelopen verwondingen bezweken. Bij de restauratie van de Gfeertekerk ln Utrecht kreeg een 57-jarige grondwer- balk op zijn hoofd Hij is in het ziekenhuis overleden Bij Deventer slip- o gisteren, na een aanrijding met een rachtauto, een bestelwagen. De chauf feur, de 29-jarige A. Peters. kreeg een schedelbasisfractuur. Hij is in het St Geertruidenziekenhuis overleden. In België werd deze week, zoals men weet, door de R.K. onderwij zers een proteststaking gehouden tegen de door de soclalistisch-libera- le regering gevolgde onderwijspoli tiek. Minister Collard had onder wijsmensen ontslagen, die op R.K. instellingen waren opgeleid, welke opleiding naar het oordeel van dc minister niet toereikend zou z(jn voor het openbare, of. zoals men in België zegt: het officiële onderwijs. Achter deze maatregel stond de al gemene tendens, het confessionele onderwijs te treffen. Inmiddels zijn er tekenen, dat er een ontspanning is ingetreden en er een gelijkstel ling zal komen tussen beide vor men van onderwijs. De staking had over het algemeen een rustig ver loop. Slechts hier en daar deden zich relletjes voor. 0.a. in Leuven, waar de studenten, zoals de foto laat zien, zich niet onbetuigd lieten Is combinatie wethouder bankdirecteur gewenst De gemeente Utrecht heeft de laatste jaren veel overtollig kadgeld( dat af komstig Is uit langlopende leningen. Een groot gedeelte van dit geld is belegd bij een particuliere bank, de Crediet- en Effectenbank, waarvan de wethouder van financiën, dr De Nooy, directeur is. Aahnemende, dat de betrokken bank betére voorwaarden ken bieden dan an dere banken, maakt het Utreehtsch Nieuwsblad toch bezwaar tegen deze toe stand, Het blad acht het niet juist, dat een wethouder van financiën tevens di recteur, is van een bank, die transacties heeft lopen met de gemeente, ook al Is dit in de wet niet verboden. Iets voor Ui Op de fiets is zo'n kort jasje heerlijk. Dit model van Vico is gemaakt van suèdalope, een suède welke waterafstotend en vuilwerend is. Het manteltje is gevoerd met teddy. De mouwen zijn flink lang en worden omge slagen. De lange shawlkraag kan opgezet worden. Veel wind Het K. N. M. I. te De Bilt verwacht tot morgenavond: Krachtige tot harde en nu en dan tot storm toenemende wind, aanvankelijk Zuidoos telijk, later ruimend naar Zuid-West. Aanvankelijk zwaar bewolkt met regen, later wisselend bewolkt met enkele buien. Weinig verandering in tem peratuur. (Opgemaakt vanmorgen om 10 uur). ZON EN MAAN

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1