m I# Tweede Lichtweek getuigt van royale aanpak /V» V* Vm lé 4 J Leidenaars en vreemdelingen zullen er veel vreugde aan beleven Rijtuig raakte defect, voordat Sint er in stapte Het grote boek van Sinterklaas bleek Dante's Comedie te zijn... NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3 DONDERDAG 25 NOVEMBER 1954 »i t >1*1 K 8 X S 5 ff De lichtfabrieken hebben boven het water van de Steenschuur bij de Korevaarstraat voor een originele verlichting, ter gelegenheid van de Lichtweek, gezorgd: een staande rechthoek van gaas, waarin honderden lampjes zijn gestoken, die de beeltenis vormen van Sinterklaas te paard. De verlichting trok reeds op de eerste avond zeer veel bekijks. Foto N. van der Horst De Molenwijk verkoopt thee en textiel De vrouwenkring van de Hervormde wijkgemeente De Molenwijk houdt mor gen in het wijkge/bouiw Oude Vest 13 een theemiddag en -avond van half drie tot vijf uur en na zeven uur. Behalve een smakelijk kopje thee of koffie met göbak is ook een grote collectie nuttige kle dingstukken en handwerken te koop. Huur fabrieksgebouw aan Langegracht Op 1 Maart 1954 eindigde de vijfjaar lijkse huur van het fabrieksgebouw met erf aan de Langegracht 113, zo delen B. en W. de raad mede. Dit gebouw was verhuurd aan de N.V. Leidsche Machine fabriek, van 1 Januari 1954 af tegen de verhoogde huurprijs van f1 380 per jaar. De N.V. heeft verzocht de huur voor vijf jaar te verlengen. Deze termijn ontmoet bij B. en W. bezwaren in verband met de plannen voor verkeersverbetering Lange gracht en omgeving, doch er bestaat geen bezwaar opnieu/w voor drie jaar te ver huren. De mogelijkheid voor tussentijdse opzegging van de huur, met inachtne ming van een termijn van drie maanden, blijft aanwezig. Het college adviseert de raad aldus te besluiten. Burgemeester draaide aan de knop LEIDEN IS VOOR DE TWEEDE MAAL LICHTSTAD. Dat doet de Leide- naar zeer goed, want waarom zou onze stad bij de vele lichtsteden in den lande achterblijven. Het doet hem bovenal goed, omdat de tweede lichtweek wat de versieringen en verlichtingen betreft, reeds een succes is. Het is onmiskenbaar, dat de stad er nu nog vrolijker en nog verzorgder uitziet dan vorig jaar. De burgemeester noemde de week van 1953 tn zijn openingswoord een „voorproefje". Men vergelijke slechts de Breestraat, die van een „donkere kamer" met oranje lampen een „paleis van kleurig licht" is geworden. Voorts dient vermeld, dat het aantal straatcomité's niet onbelangrijk is toegenomen en dat er dus veel meer licht kon worden „georganiseerd" dan de eerste keer. Dat komt een lichtweek alleen maar ten goede. De opening had plaats in het Schutters hof, waar tientallen genodigden gister avond om half zes bijeenkwamen. Ver tegenwoordigers van het dagelijks be stuur der gemeente, van de raad, van verschillende gemeentelijke diensten, de Leidse middenstandscentrale, de verschil lende middenstandsorganisaties, de ver eniging voor vreemdelingenverkeer, de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, de 3-October-vereniging de vereniging „Koninginnedag", het tiecomité „Leiden Leeft", de politie, brandweer en het garnizoen Leiden. De heer D. van der Kwaak sprak e welkomstwoord. Hij herinnerde er a< t er vorig Jaar wel enige aarzeling viel overwinnen, toen het comité Lichtweek met de plannen op tafel kwam. Dat deze weifeling dit Jaar niet aanwezig was, zeker te danken aan de resultaten van eerste keer. De deelneming is groter is beter uit de bus gekomen, royaal iet gevoel voor aantrekkelijkheid en artisticiteit. Niet alleen 's zomers Spr. wilde duidelijk stellen, dat het bestuur van de vereniging voor vreem- deingenverkeer van mening is. dat het er in de eerste plaats voor moet zorgen, zo veel mogelijk vreemdelingen naar Leiden te trekken, opdat Leiden een levende stad blijft, die op een grote belangstelling van buiten kan bogen. Wij willen de vreem delingen met raad en daad ter zijde staan, De burgemeester heeft gisteravond omstreeks zes uur de tweede licht week geopend met het in floodlight zetten van de molen „De Valk". Dat gebeurde door het omschakelen van de knop ener installatie, die was aangebracht aan de brug bij het Schuttershof. Tien knal-vuurpijlen, oiy-hoog geschoten uit een gazon bij de molen, zorgden voor een daverend slot van de opening. Foto N. van der Horst want zij moeten zich bij ons thuis gevoe len. Met voldoening mag dan ook wor den geconstateerd, dat het aantal vreem delingen met het jaar toeneemt. En dat zij zeer tevreden zijn over de ontvangst. Toch menen wij ook, een taak als deze ter hand te moeten nemen, zei de heer Van der Kwaak. We moeten er namelijk niet van uitgaan, dat alleen in de zomer de aandacht op Leiden gevestigd kan worden. De Leidenaars zelf zullen aan deze Lichtweek vreugde beleven, maar bovendien verwachten we duizenden mensen van buiten- Spreker bracht dank aan de vele straatcomité's, die er dit moois van hebben weten te maken. Hun mede werking was groot en svontaan. Hij dankte het comité, dat de organisa toren in staat stelde, het waterorgel naar Leiden te krijgen, een attractie, die, naar de mening van de heer Van der Kwaak, het bezoek aan de stad zeker zal stimuleren. Dan de gemeen telijke diensten, met name de dienst van gemeentewerken en de lichtfa brieken. Svr. noemde de heer Cre- vecoeur. die de straatcomité's voor de verlichting van vele goede advie zen heeft voorzien. En dan niet te vergeten de commissaris van politie, in vnens boekje de woorden „Dat kan niet" haast niet voorkomen. Crescendo De burgemeester noemde de lichtweek van vorig jaar „heel aardig". Van de •tweede mag worden gezegd, dat het in Leiden crescendo gaat. „Dat is het, wa we nodig hebben", zei de heer Van Kin schot, „in Leiden moeten we vooruit" Ook de bevolking zelf zal aan deze licht week veel vreugde beleven en spr. wachtte een harmonisch samengaan in het bijzonder in deze week van Leide naars en vreemdelingen. Sinterklaas had de heer Van der Kwaak op zijn tocht naar het stadhuis 's middags twee pakjes overhandigd voor de burge meester en zijn echtgenote; die bood hij het burgemeesterlijke echtpaar thans Beiden bleken zeer verrast te zijn. Het is wel zeker, dat zij de lekkernij niet tot 5 December zullen laten liggen. De heer J. C. J. Lambermont sprak woorden van dank namens de Leidse middenstandscentrale. Aan het college van B. en W., het comité Lichtweek, het bestuur en de directie van V.V.V. bureautje aan de Steenstraat, „waar men altijd terecht kan" het actiecomité „Leiden Leeft", het waterorgelcomité, de lichtfabrieken en gemeentewerken, de po litie, met name de verkeerspolitie (di zelfs het verkeer enkele malen heeft om gelegd ter wille van het aanbrengen va verlichtingsmasten), en de straatcomlté'< De heer Lambermont sprak ook ee: Ongedwongen samenzijn in koffiekamer van stadhuis A AN DE INTOCHT van Sinterklaas in Leiden was ditmaal een niet- ■f* traditionele sensatie verbonden, doordat, gelukkig voordat de Sint er in was gestapt, het rijtuig, bespannen met vier donkere paarden, de tect geraakte. Ijlings ontboden reparateurs konden niet zo koortsachtig aan het herstel werken, of er ging tooh nog een half uur mee heen, zodat Sinterklaas inplaats van tien voor twee, tien voor half dTie de stad bin nenreed. Bij het Terweepark nam de menigte intussen tot ongekende dikte toe. We schreven vorig jaar, dat met het aantal kijkers van toen ongetwijfeld een record was gevestigd. Gisteren moet dit record glansrijk z\jn doorbroken, want langs de gehele route van de stoet, be staande uit Sint met gevolg en ontvangst- comité-met-hoge-hoeden-en-witte-d assen, stond het „dik". Voorop marcheerde het tamboer- en pijpercorps „K. en G.", dat och voor deze festiviteit weer in het feestelijk blauw had gestoken. Een grote menigte van kinderen en ouders had rich bij het stadhuis gecon centreerd. Reeds om kwart voor 2 betra den enkele stadsbestuurders het achter bordes en zij hebben daar geduldig ge dacht tot K. en G. de komst van Sint aankondigde Het waren de burgemees ter. de gemeentesecretaris en de wethou ders Menken, Van Schaik en Jongeleen. Ook waren er de echtgenote van de bur gemeester en de commissaris van politie, de heer Meijer. Stormachtig Toen het lang-verbeide rijtuig voor reed, daalde de burgemeester als eerste de trap naar de Koornbrugsteeg af om Grond aan Roomburgerlaan Aan de gemeente is te koop aangebo den een perceel grond, deel uitmakende v*o en gelegen aan de Roomburgerlaan, groot 517 vierkante meter, tegen f 2 500 totaal Deze grond is, overeenkomstig het Partieel uitbreidingsplan LeidenRoden- torgerpolder. bestemd voor straataanleg ta woningbouw. Het bezit van de grond 1* voor de gemeente van belang, onder oeer in verband met de voorgenomen verbetering van de riolering van de wo ningen in de Rijndijkstraat en de door trekking van de Fruinlaan tot aan de Kanaalweg. Aangezien de prijs aanneme lijk is, adviseren B en W de raad tot de koop te besluiten en de grond in te bren gen in het grondbedrijf. Sinterklaas te begroeten. De beide zwar te Pieten wachtten het tamelijk lange ge sprek van hun baas met de heer Vein Kinschot niet af en maakten ondertus- een dansje op de ballustrade, zwaai end met gard en pepernotenzak. Storm achtig was het gejuich van de kinderen: het is. zo vertelde men ons, tot in de buitenwijken van de stad gehoord. De wethouders Van Schaik en Menken unen deel aan de officiële begroeting der gasten. De heer Jongeleen bleef be scheiden op het bordes staan, hetgeen hem zeker niet was kwalijk te nemen, want hij had zijn kleinkind op de linker- GetroMen een kort woord voor de microfoon zei de Sint tot de ruim duizend kinderen op het plein en de tallozen daaromheen, dat hij blij was, hen weer zo bU elkaar te zien. Hü hoopte hen ook nog wel per soonlijk te spreken. „Ik ben zeer getrof fen door de hartelijke ontvangst", sprak hij. het hoofd neigend naar de stadsbe stuurders. Voordat de Sint in de koffiekamer van het Stadhuis door B. en W. werd ontvan- i, begaf hij zich naar het voorbordes de duizend leerlingen van de openbare scholen, die een voorstelling in de stads gehoorzaal zouden biiwonen, langs zich heen te zien gaan. Dat heeft ruim een kwartier geduurd. Toen mocht de oude die reeds tekenen van vermoeidheid begon te vertonen, zich even terugtrek ken in de beslotenheid van een onge dwongen ontvangst-met-sigaren-en-thee. Omstreeks drie uur reed de Sint met zijn Pieten per rijtuig naar de Gehoor zaal voor een ontvangst van de duizend kinderen, die daar een gezellige Sinter klaasmiddag hebben gehad. Ook hier gaf het stadsbestuur van zijn gewaardeerde belangstelling blijk. Vermelden wij nog, dat het verkeer door deze grootse intocht geruime tild vertraging heeft ondervonden en dat hei pas om half vier weer normaal was. Sinterklaas deed gistermiddag zijn intocht in Leiden. Staande op het voorbordes van het stadhuis (men ziet nog net zijn gezicht en mijter tussen de leeuwen) ziet hij de kinderen achter K. en G. langs zich heen trekken. Naar de gehoorzaal, waar ruim duizend jongens en meisjes een geweldige feestmiddag hebben gehad. Foto N. van der Horst dankwoord namens het grootwinkelb# bedrijf. Voorstelling Toen begaf het gezelschap zich naai buiten. Op de Drug was een licntinstaila- tie aangeoracm, waarvan de ourgemees- ter de knop omschakelde „De Valk" in floodlight te zeiten. Hier mee was de LicntweeK officieel Begonnen. Tien knal-vuurpijlen zorgden voor een daverend slot van de opening. Men kreeg tenslotte een voorstelling van het waterorgel aangeooden. De elf jarige Sylvia van der Sieen, dochter van comité, bood mevrouw Van Kinscnot een boeket bloemen in de Leidse kleuren aan. Uitslag Bij monde van wethouder Van der Kwaak werden gisteravond in Bel- levue de prijswinnaars bekendge maakt van de etalagewedstrijd, die was georganiseerd door het zaken centrum Steenstraat, Stationsweg, Turfmarkt en Beestenmarkt. De heer Van der Kwaak noemde het een hele prestatie om ondanks de drukte de winkelweek deze wedstrijd te houden. Hieruit bleek, zoals hij zei, dat er een hechte band bestaat tussen de betrokken groep middenstanders. Het was voor de jury, bestaande heren Van der Kwaak, mr A G. di court en J. Visser, geen gemakkelijke taak geweest om als leken over deze étalages een oordeel te vellen. Vooral niet door de opmerkelijke nuancering. Over de eerste prijs was de jury oordeel, dat deze moest worden toege kend aan slagerij A. Maasdam. De wissel beker kwam voor een jaar in het bezit van deze winnaar. Sigarenmagazijn Hees termans werd tweede en de firma Coster derde. De opgave was een Sinterklaas- verkoopétalage in te richten, dus geen luxe uitstalkast. De voorzitter van het zakencentrum, de heer J. P. van der Blom, bracht de jury dank voor het uitbrengen van het oordeel en sprak de hoop uit, dat de activiteit van het centrum volgend jaar no aan de verwachtingen zal voldoen. Advertentie' Is Uw rook-budget ook met 6% gestegen? Het is U graag gegund, maar nodig is 't niet... als U tenminste Croydon rookt. Dan heeft U voor 70 cent per pakje een kwaliteit waar iedereen op afvliegt! WIE NIET STERK IS, MOET SLIM ZIJN. Het Is ontstellend hoe weinig huis vrouwen zelf ontdekken, hoeveel overbodig werk ze doen! Wat is nu logischer, dan dat ze het allerbeste wasmiddel, dat ze al jarenlang voor de fijne was gebrui ken, ook voor al het andere was goed gebruiken. Dat kost niets meer enmet één keer spoelen zijn ze klaar. Echfalon-alkalivrij is goedkoper, bespaart werk en geeft minder rommel Kynologen „Rijnland" De kynologenvereniging „Rijnland" wijdde gisteravond haar vergadering in Zomerzorg aan de afstamming van de hond. Na de opening door de voorzitter, dr P. C. Lindenbergh. kreeg de heer N. van Landewijk. schrijver van populaire artikelen over rashonden in een dames blad, het woord om te spreken over „De hond en zijn afstamming". De hond stamt af van wolf en jakhals, maar de voorouders van deze hondach- tigen rijn uitgestorven, aldus de inleider. De spreker maakte ook een aantal op merkingen over de voeding. Onder de leden bleek zo'n grote belang stelling voor de kynologische kennis te bestaan, dat het bestuur van „Rijnland" besloten heeft, een cursus te organiseren. Mevr. GondrexouIves Browne heeft de leiding. Zij zal de stof behandelen, die vereist wordt voor het theoretische ge deelte van het keurmeestersexamen. Burgerlijke stand van Leiden Geboren: Simon, zn v S Voorberg en W Kleijwegt; Theodorus G B. zn v G v d Hoorn en A W van Emmerik. Gehuwd: P H Bonn en H A H de Haas; D J Hederik en H J Ploegmakers; C A Lierop en E J A Vilders; A N de Goede en J P M van Veldhuizen; W J Jagers en T M J E Lampo; C J Over- ""k en R H T Owel; J van Haastrecht ACM Oomen; A de Wdt en J G Devi- P S van 't Hoff en C J W T Boogers; W Dijkman en M T P Mank. Overleden: G M Oud, huisvr v Wage naar, 55 jr; G Bruurmijn, huisvr v Dek kers, 56 jr. Taal en techniek van het Chinese penseel Lezing van di R. H. van Gulik in Volkenkunde Dr R. H. VAN GULIK, wiens collectie Chinese calligrafie en schilder kunst in het begin van dit jaar in het Rijksmuseum voor Volkenkunde werd tentoongesteld en daar veel belangstelling trok, hield gisteravond in dit museum voor een zeer geïnteresseerd auditorium een causerie over Taal en techniek van het Chinese penseel." De penseelstreek, aldus dr Van Gulik, is de basis, zowel van de calligrafie als van de schilderkunst cn deze laatste komt eigenlijk uit de calligrafie, de kunst van het schoonschrijven, voort. Spr. ging na, met welke Instrumenten in de loop der tijden de penseelstreek tot stand kwam, te beginnen met de calli grafie. De schilderkunst immers heeft eer minder zekere geschiedenis. En de calli grafie vormt een betrouwbare sleutel tot deze kunst. Het oudste schrift is het zegelschrift, dat van 800 v. Chr. tot ongeveer het be gin van onze jaartelling werd beoefend. Het was samengesteld uit ongemodulcer- de lijnen, die gedacht waren als de be grenzing van vlakken en geen eigen uit drukking hadden, gevormd met een een voudig penseel, dat overal even dik was. De verbetering van het penseel, door gevoerd door een Chinees generaal, deed omstreeks 300 n- Chr. het zogenaamde kanselarijschrift ontstaan. Dat schrift toonde het begin van modulatie in de lijn en in de schilderkunst ging i de kracht van het penseel bemerken. Hiernaast bestond al eeuwen lang ander schrift, zeer afgekort, het zoge naamde grasschrift, dat ons stenografisch schrift vrij dicht nadert. Dit schrift is niet zoals velen aannemen ontstaan uit het kanselarijschrift, maar uit het zegelschrift, zoals spr. met voorbeelden illustreerde. In dit schrift kwam de volle kracht van de penseelstreek tot uitdruk king. Dr Van Gulik was zeer voorzichtig met de datering van de verschillende schrift typen, er op wijzende, dat de thans ge bruikelijke gebaseerd zijn op de toppen. Na het kanselarijschrift kwam het vierkante schrift, dat het officiële schrift werd. Bij vlugger schrijven ontwikkelde dit zich tot een cursief schrift, waarop zich de literaire schilderkunst baseerde. Deze literaire schilderkunst vormt tot op de dag van vandaag een levende tra ditie in China, aldus dr Van Gulik. De motieven en de typeringen staan al sinds eeuwen vast en de kunstenaars behoe ven niet ieder ding zelf te voldoende oefenen liggen alle bouwste nen voor een schilderij gereed. Van be lang is in deze schilderkunst dan ook niet de voorstelling, maar de penseel streek van de kunstenaar en zijn com positie in het vlak. Natuurlijk werd dit schilderen vaak eer Schokkende onthulling: Sint zoekt er troost bij in ogenblikken van depressie Wijze ouders zullen er voor zorgen, dat de Sinterklaastijd voor de kinderen vrij blijft van angst. Wie tegenover de onge hoorzaamheid van een kind schrikbeel den van gard en zak te voorschijn haaüt. moge doordrongen zijn van eigen tekort Daar komt nog bij, dat die Sinterklaas toch zelden of nooit gebruik maakt van deze middelen, zodat elk dreigement ook De Sint echter, die dit jaar in Leiden huisvest, heeft ons in deze paedagogische bespiegeling danig geschokt, ondanks de minzame trekken in zijn gelaat en de hupriieid van zijn gard-dragende Pieten. We hebben het angstvallig voor ons ge houden. want hadden we dat niet ge daan. dan zou er gistermiddag in de rus- stige koffiekamer, waar B. en W. met de hoge gast en genodigden thee dronken en sigaartje rookten, een paniek zijn uitgebroken. Het gezellige onderhoud was aan de gang, toen we op een tafel in ccn hoek de kamer het „grote boek" van Sin terklaas zagen liggen. Een dik boek van wel enige honderden bladzijden. Op dat boek. waarvan de voorkant ónder, lag breed de witte zak met pepemoten, waar uit de kindertjes van de autoriteiten ai hadden mogen snoepen Het boek had zware rode band Het rood van de achterkant zlansde zacht in het lamp licht Maar iemand wenste ook de voorkant te zien. De gouden gothische letters, die diep in het rood lagen, vermochten niet de schrik op zijn gezicht te voorkomen. Wij lazen: Göttliche Komödie von Dante Erster Theil Die HöLle. Hetgeen be tekent: Goddelijke Comedie van Dante Eerste Deel 'De Hel. „Als het zó erg is. wat Us dén dat verhaaltje ovei gard en de zak zoet geweest!" De theepauze was ten einde en de zwarte Piet, die het boek moest dragen, merkte de verontrusting. Hij vroeg snel. of wij het boek ook hadden geopend. Er werd „ja" gezegd Toen keek hij ont stemd naar het plastic plakbandje. waar mee het boek was gesloten geweest. Hij sloot het weer, nu zó krachtig, dat men er wel uit moest afleiden, dat het boek gesloten zou blijven. Dat zou het ook „Het is namelijk al volgeschreven, meneer; Sint houdt van Dante. hij zoekt troost bij hem in ogenblikken van de pressie" Dat was meteen het antwoord op ons advies, de volgende keer toch maar met een ander boek dan de Comedie op sjouw te gaan. Maar wég was Piet, Dante stevig onder de arm geklemd. De heer J. S. van Mesdag, directeur van C J. van Houten en Zoon N.V. te '"eesp bestudeert thans de handelssitua tie in Singapore en gaat einde November naar Hongkong. middelmatige geschiedenis. Daar kwam nog bij, dat de schilderkunst in rang orde onder de calligrafie stond en een elegant tijdverdrijf wa9 voor rijke Jonge lieden. Het eigenaardige ls echter, dat dergelijke schilderstukjes nooit echt lelijk zijn. Het is natuurlijk moeilijk door alle traditie heen Je persoonlijkheid uit te drukken, maar wanneer het gelukt, heb je ook een volmaakt kunstwerk gescha- Dr Van Gulik vertelde nog het een en ander over de wijze van werken van de Chinese schilders. De kunst van het cal- llgraferen noemde hij de meest democra tische kunst ter wereld, want een stuk papier en een penseel plus de traditie zijn zelfs voor iedere koelie bereikbaar. Tenslotte verklaarde spr. in het kort de Chinese slordigheid in het omgaan met kunstschatten. Voor de Chinees ia niet belangrijk, wat er aan kunst ge wéést is, maar de levende culturele tra ditie, waaruit nog steeds schone dingen voortkomen- Dr Van Gulik illustreerde zijn causerie met het tekenen van Chinese karakters in de diverse stijlen, een prestatie op dit ge bied. die gerust voor een Europeaan enig in zijn soort genoemd kan worden en die dan ook de intense belangstelling van het uitgebreide auditorium had. Dr Van Gulik was jarenlang in China werkzaam en is thans chef van de afdeling midden-Oosten van het ministerie van buitenlandse Agenda van Leiden Donderdag Stationsplein, 310 uur: waterorgel. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Residentie-Or kest, soliste Nelly Wagenaar, piano (na afloop ontvangst in de burgerzaal)- Gymnastieklokaal H.B S. Burggraven- laan, 8 uur: Aig. Ned. Invaliden Bond, filmavond. Leiderdorp, Het Wapen, 8 uur: Chr. Besturenbond. VrUdag Stationsplein, 2—10 uur: waterorgel. Wijkgebouw Oude Vest 13, half 35 en 7—10 uur: verkoop- en theedag vrouwen kring „Molenwijk". Schouwburg, 8 uur: K. en O., AB.C.- cabaret van Corry Vonk cn Wim Kan. Filmzaal academie, half 8: Leids uni versiteitsfonds en stichting Pro Civitate, oud-alumni-bijeenkomst, o.a. film over het studentenverzet ,Zea Jaren". Wijkgebouw Stille Rijn 13. 7.45 uur: Jaarvergadering Ned. Herv. Vrouwenver eniging op G.G- „Maria Magdalena". Koor Pieterakerk, 7.15—7.45 uur: Avond gebed. Lutherse kerk, 8 uur: interkerkelijke evangelisatiebijeenkomst, sprekers ds Van der Weele en ds Haan m.m.v. Halleluja. Voorschoten, 8 uur: raad behan delt gemeentebegroting 1955. Leiderdorp, 7.15 uur: raad behan delt gemeentebegroting 1955. Leiderdorp, Dorpshuli, half 8: kinderkoor „Vlva la muslca". Zaterdag Stationsplein, 210 uur: waterorgel. Burcht, ha!f 35 uur: receptie Stem des Volks (gouden jubileum). Volkshuis. 4 uur: prof. dr H C. van de Hulst over sterren en andere hemellicha- Hotel Bellevue. 8—11 uur: tentoonstel ling Leidse vogelvrienden Zaal Mekcl, Hogewocrd 87. 7 45 uur: jaarlijkse uitvoering mondaccordeonver- eniging .Accelerando". Nachtdienst apotheken Apotheek Van Drlesum. Mare 110, teL 20406, en de Zulder-apotheek, Lammeo- schanaweg 4, tel. 23553. Tentoonstellingen Prentenkabinet. Kloksteeg 25. 2—5 uur: foto's van Nico Jesse (tot 4 December). In de Spaanse Pot. Kiokstetg 2: aqua- »llen van Han Werr (tot 27 November). Lakenhal. 10-4 uur: Kindertekeningen uit vele landen (tot 1 December).

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 3