PALTHE HER0PEHT bols Van Nelle's Koffie en Thee Noordwijks begroting werd vlot onderzocht BOLS SERVICE STATION LEIDEN Nederland kan nr 1 blijven op de groentenmarkt STERK VERLAAGDE PRIJZEN Koerier LEERLING-VERPLEEGSTER NIEUWE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 24 NOVEMBER 1954 BEHANDELING OP 30 NOVEMBER In een vlug tempo is de gemeentebegroting dit jaar door de afdelingen van de raad onderzocht. In onderscheiding van andere jaren vergde dit onderzoek in beide afdelingen slechts twee avonden. Deze vlotte gang van zaken stimuleerde het college van B. en W. tot een snel formuleren van de antwoorden op de gemaakte opmerkingen. dat de plaatjes zullen zijn aangebracht vóór de kamenlijst wordt verzonden, gaat hot oorspronkelijke plan door; in het andere geval zal noodgedwongen de ver nummering tot September worden nit- De leden van beide afdelingen hebben zich beraden over het feitelijke begro tingstekort van f 135.000. De vraag blijft, wat eventueel dient te geschieden, indien de algemene uitkering niet of onvoldoen de wordt verhoogd. De hoge kosten, die de gemeente maakt om Noordwijk zijn karakter van luxe badplaats te doen be houden. zijn voldoende rechtvaardiging voor deze verhoogde uitkering. Tevens zijn deze echter een aanwijzing, in welke richting een onverhoopte hogere belas tingopbrengst verkregen moet worden. Nog nief Verscheidene leden voelen de noodzaak van de invoering van een logeergastenbe lasting. omdat Noordwijk een bijzonder centrum van recreatie is. B. en W. delen deze visie, maar menen toch de Invoering van deze belasting op het ogenblik te moeten ontraden. Het college is van me ning, dat de wettelijke bepalingen de verblijfsduur enz. in hotels dienen te vervallen, voordat de invoering van een logeergastenbelasting in overwe- WsteM. Kareol Beide afdelingen van de raad drukken hun misnoegen uit over de tijd. die ge moeid is met de inrichting van Kareol tot politiebureau. B en W. arutwoorden hierop, dat de levering van meubelen en stoffering enigszins gestagneerd heeft. Het is thans evenwel zover, dat de inge bruikneming van Kareol binnenkort zal plaats vinden. Vuilnis In de tweede afdeling wordt geïnfor meerd, of te verwachten is dat op 1 Ja nuari met de nieuwe vuilnisophaaldienst zal worden begonnen: welke vraag B. en W. bevestigend kunnen beantwoorden, mits de vuilniswagens en -emmers door Tafeltennis „Seinpost" Het derde team speelde twee uitwed strijden en zette met even zovele over winningen de opmars voort. Tegen Do- cos 5 werd het zelfs 9-1, waarbij alleen J. van Duin eenmaal een veer moest laten Het sterke Oegstgeest 2 bood krachtige tegenstand en werd pas in het dubbelspel met 6-4 geklopt Met het dub bel scoorden Van Kesteren en v. d Meu- len elk tweemaal en met een winstpunt van Van Duin .kwamen onze jongens met de hakken over de sloot. Met 8 punten uit 5 wedstrijden staat Seinpost 3 nu op de tweede plaats achter BAT 3. Het eerste team had weinig moei te met Den Burcht 3 en won met 8-2. Timan en invaller Beaumond bleven on geslagen, terwijl Hazenoot tweemaal de eer aan een tegenstander moest laten. Seinpost 2 schudde weer een concurrent van zich af en won met 6-4 van Tref kracht 1. In de sterke Lissenaar v Zijden moesten alle drie de Noordwij-kers hun meerdere erkennen, waarmee Broks zijn eerste nederlaag in deze competitie leed en Cupedo de tweede Seinpost 2 deelt met Docos 4 de eerste plaats in deze klas se, met elk 10 uit 5 wedstrijden. Gezien de grote achterstand var. d« overig* team? zullen deze twee ploegen wel de strijd om de eerste plaats ga3n uitvechten Donderdag heeft de grote strijd plaats tussen Seinpost 1 en het ongeslagen A T T C. 1. De dit duel zal zich voorlopig niet makke lijk van de eerste plaats laten verdrin gen. terwijl het Noordwijk»* TOV 1, dat alleen verloor van ATTC., op de loer blijft liggen op mogelijke misstappen van de leiders. Gezien de grote belangstelling voor de wedstrijd Seinpost 1-A T.T.C. 1 wordt de accommodatie van de speelzaal var. Seinpost tijdelijk uitgebreid, zodat een flink aantal Noordwi.ikers en bezoe kers uit Alphen de wedstrijd kunnen bij- ging kan worden genomen. Voorts wensen B. en W. er van verzekerd te zijn, dat ook vele andere gemeenten tot invoering van deze belasting zullen overgaan Woningbouw De voortvarendheid bij de verwezenlij king van het bouwcontingent 19541956 kan de bewondering van de afdelingen niet wegdragen. Verschillende suggesties worden hieromtrent geopperd. B. en W. merken op, dat de schetsplan- nen voor de woningen, te bouwen in 1954- "56. de commissie voor openbare werken gepasseerd zijn en voor behandeling in de raad worden klaargemaakt. Ondanks de voortgaande woningbouw is de woningnood in onze gerpeente ge stegen tot een na de oorlog nog niet ge kende hoogte. Het aantal ingeschreven woningzoekenden steeg sinds 1 Jan. 1948 van 309 tot 563. Hierbij waren, niet min der dan resp. 1068 en 1980 personen be trokken! Het college noemt deze nood angstwekkend. Achterstand Hoewel de raadsleden er van overtuigd zijn. dat B. en W. hard werken om de achterstand, die door omstandigheden is ontstaan, in te halen, zien zij zich ge noodzaakt nog naar tal van zaken te in formeren, waarvoor de raad zich in het bijzonder interesseert. Genoemd worden om.: verbetering van de Greut, ontwik keling golfterrein, badcentrum en vuur torenplan, stichting van een aula, het Dobbelmannpark, nieuw raadhuis sport stichting. woningstichting, grondbedrijf, huisnummering. B, en W. antwoorden hierop, met te constateren, dat het voor de raad gemak kelijker is een opsomming van de ach terstand te geven dan voor B. en W om deze achterstand in te halen! Al het mo gelijke wordt daartoe gedaan, maar het inhalen wordt ernstig gestagneerd door de vele zaken, die dagelijks de aandacht vrager, en vaak onmiddellijke afdoening eisen Overigens heeft het college geen bezwaar, de raad in te lichten over de voortgang van de gevraagde zaken In behandeling Wat de verbetering var. de Greut be treft. worden onderhandelingen gevoerd over afstand van de benodigde grond; hetzelfde is het geval met de ruilverka veling aan de Kon. Astridboulevard. Sinds enige maanden zijn besprekingen aan de gang met enkele grote bouw ondernemingen over de ontwikkeling van het „Badcentrum Vuurtoren" In dit sta dium kunnen geen nadere modedelingen worden gedaan. Overeenkomstig het besluit van de raad is aan de architect opdracht gegeven een au-la te ontwerpen. Wat betreft het Dob- belmanmpark is met de commissie voor openbare werken een plan van de Ned. Heide Maatschappij besproken. De grote moeilijkheid vormen de a9n te leggen paden, waarvan de kosten geraamd zijn op ongeveer ïj gedeelte van de totale Nieuw raadhuis Wat de bouw van een nieuw raadhuis betreft, delen B en W mede, dat, zodra d« grootste achterstand in andere zaken ingehaald is. het college de aandacht STUDIECLUB LEIDEN EN OMSTREKEN Voor de tuinbouw-studiecluto „Leiden en omstreken" sprak gisteravond ir W van Soest, rykstuinbouwconsulent te Den Haag. over de concurrentiemogelijkhe den van onze groenteteelt. Aan het slot van zijn beloog beklemtoonde de heer Var» Soest, dat wij de concurrentie kun nen doorstaan, mits wij kwalitatief in elk opzicht bij blijven en onverflauwd aan dacht blijven schenken aan het onder zoek, het onderwijs en de voorlichting De heer Van Soest toonde aan, dat wij leven in een periode van welvaart. Ne derland staat nummer 1 op de West- i dit onderwerp zal kunnen wU- De sportstichting is bij B en W weer in behandeling en binnen niet al te lan ge tyd zullen de nodige voorstellen de raad bereiken De woningstichting is even aehterge- ateld bij het grondbedrijf, waaromtrent op de volgend* vergadering van de raad een creöiet voor inrichting zal worden gevraagd. Huisnummering De administratieve voorbereiding van de huisnummering ie voltooid en het lag in de bedoeling, de plaatjes nog deze winter te doen aanbrengen. De Stichting V.V.V. had echter een verzoek ingediend om. in verband met de samenstelling van de kamerlyet voor het seizoen 1955. de nieuwe huisnummerplaatjes ra Sept '55 aan te brengen. B en W. voelen niet voor uitstel; in dien de zekerheid verkregen kan worden. europese groentenmarkt met een export cijfer ven 350 millloen kg Het aandeel van Nederland bedraagt 35 procent. Wij .everen een grote variatie en daarbij komt. dat we het gehele jaar door op de markt zijn en een zeer goed doorsnee product weten te bieden. Engeland en Noord-Ierland zijn de gro te Importeurs Duitsland staat 2, Frank rijk 3. Zwitserland 4. België 5 en Oosten rijk 6. Het is niet te verwachten, dat Duitsland binnenkort in eigen behoefte kan voorzien. Een zeer belangrijke uit breiding van de teelt in Engeland is in de nabije toekomst evenmin te verwach- Ita'ië blijft de grote concurrent. Klima tologisch heeft het een grote voorsprong en men beschikt over veel goede grond. De sociale toestanden zijn er ectver «leeht. vooral in het Zuiden. De kracht van ons land ligt niet in het kwantum, aldus sur maar in de kwaliteit. LE1MUIDEN De vereniging veilig verkeer te Lei- muiden heeft een zeer doelmatige vef- keerstafel laten bouwen, die voor deze omgeving uniek te. De afmetingen be dragen 5 maal 2V5 meter. Met behulp van deze tafel gaat men de leerlingen van de scholen en andere cetegorieen weggebruikers le» geven. Op Donderdag 9 December wordt de tafel 's avonds om acht uur officieel in gebruik gesteld door burgemeester A. J- Bakhuizen Deze plechtigheid vindt plaats in de saai ven de dames Sneaboer. haar vernieuwd en modern ingericht Kort Rapenburg 6 Telefoon 2.5.4.7.1 DONDERDAG 25 NOVEMBER N.M. 2 UUR Ter gelegenheid van deze heropening reinigen wij t/m 4 December a.s. tegen onderstaande PANTALONS OF ROKKEN 1, COLBERTS OF JAPONNEN 2.- COSTUUMS OF MANTELS3,— REGENKLEDING incl. waterdicht Volledige behandeling f 3,- HALEN EN REZORGEN ZONDER PRIJSVERHOGING Mevr. Gjjsman, Hoge- "5. vraagt hulsh. hulp voor de morgenuren, v.g.g.v. en liefst P.G. Mevrouw Tesselaar. Turf markt 4, vraagt Meisje voor de huishou ding niet onder 16 jaar. voor halve dagen bij mevr. Van Eecke, Marcdijk 161. Leiden O Gevraagd kookster. Liefst met inrichtingervaring. Ver pleeghuis „Zonnewende" Boerhaavelaan 2. Leiden Nette werkster gevr., alle ochtenden of enige dagen per week. Mevr. Prof. Dinger, Zoeterwoudseweg 5, Leiden, Telefoon 24359. Te koop gevraagd Gevr. alle Sierteeltverg. Ook periodiek en groenten- teeltverg. punt 4. Aangeboden 100 R.R. sierteeltverg. A. Jan./Dec. C.V. N. Bakker Hz., Roelofarendsveen, Tele foon K 1716-487. O Geen brieven bureau maar Bremmer geeft een goede prijs voor antieke meubels, kristal, koper, pen dulestellen, kristallen kro nen, theestoven, vleugel piano's, enz. Ook huish. meubelen, oude canapé's, enz. Bremmer, Goegerritstr. 1, Tel. 22791. Morsstraat 41. Telefoon 26918. Te koop aangeb. Een zwarte Amerikaanse dames wintermantel met per- pi a ner. maat 3840 en een bruine damesmantel maat 38 Leeuwerikstr. 6. Lelden. Enlre geraamten van ijze ren loodsjes, enige losse golf platen. zware betonpoeren Zoeterwoudsew. 7, Leiden. Te koop 20 mooie Hennen, aan de leg. Te bevr. A. v. d Eykel. Grote Steeg 3. Kat wijk. Aangeboden Erres Radio. pracht geluid, spotkoopje 100. Sleestofzuiger 125 Voit ("30, al» nieuw, door ver trek. Te bevragen Oude Rijn 188 (bij de Haven). Lange langharige Bontjas, in z g. staat, maat 46, 175 Schoolstraat 41, Tel. K 1717— 2677. Voorschoten. 100 R.R. boerenkool spruitkool, rode en savoye kool. Te bevragen Agent N.L.C. Valkenburg, H de Vries, Hoofdstraat 17. Ford 4-deurs Sedan 1937, goed onderhouden, weinig olieverbruik, goede banden (Profilux). Te zien: Garage W. Romtjn. Wlllemstraat 22. Tel. 728463. Voorburg. Te huur gevraagd Dame (wed.) middelbare leeftijd zoekt opname in liefderük besch- milieu, enige verzorging behoevend, doch niet hulpbehoevend. Br. No 4458 Bur. Blad. Verloren blauwe wollen dnkerhandschoen, gaande v Hoge Rijndijk 19, Zoeter- woude naar eindhalte tram Gaarne terugbezorgen aan genoemd adres by de Brug- gestraat. Leiderdorp. Gladde wegenslipge vaar. Laat Uw banden con troleren door een vakman. Dus naar Valk aan de H. Schouw in Voorschoten voor het te laat is. Voor goede autorUlessen erkende autorijschool Sjef Borger. Morris leswagens, 4.75 per uur. Lange Dief- steeg 6B, Leiden. Tel. 30982. Wij demonstreren gaarne bij U aan huis met de Knittax-breimachlne en elke gewenste naaimachine. Fa. P. J. van Steyn Zn., Nieuwe Rijn 79. Leiden, Tel. 24809. Handschoenenreparatii Alle voorkomende reparaties aan Uw handschoenen wor den door ons prima uitge voerd, tevens speciaal adres Kousenreparatiel Novelty, Haarlemmerstr. 16. 9 Leert NU auto- en motor rijden. Rijschool „Vonk", Hoofdstraat 349, Sassenheim. Telef. (K 2532) 7592. Perso nenwagen 5,— per uur, ■achtwagen (autobus) 7 'r uur. Scooter Lambretta 5.— per uur. NU een wasmachine voor iedere huisvrouw. Wij leve ren U Erres, Miele, Fam of Glasbeek v.a. 2.65 p. week. Koopt bij een vertrouwd adres, dus bij Joop Nieuwen- huis, K. Mare 6. Tel. 26857. Brillen. J. A. Verheul. Haarlemmerstraat 86. Erkend opticiën. Levert U elk ge wenst montuur en glazen. Automatische slijplnrichting. Ruime sortering. - Zieken- fondsledeiV krijgen gewone korting. Vermist sinds katei i bef i voetjes. Naam Blacky. Inl.: Rapenburg 11, Tel. 25362 Nieuwjaars- en Kerst- boekjes. Engelse tekst, v.a 15 ct tot 95 ct. Voor verzen ding naar toitcnland Kerst kaarten vanaf 3 ct tot 25 ct mot dennengeur A. A Ver hoog en Zn. Kantoorboek handel. Haarlemmerstraa' 29. Telefoon 22197. Nu konen, straks Is het uitverkocht! Een prachtig Si Nicolaas-kleur- en prenten boek. formaat 22 x 32 cm. bevat tevens talrijke Sinter klaasversjes Nu slechts één kwartje. Alléén bij Padden burg. Nieuwe Rijn elf. Fraai gekleurde ultknlp- opzetplaten. 30 x 45 cm. cow-boys, indianen, ooerae- ry-dieren. acht dessins, slechts één kwartje p. plaat Een welkom geschenk Zie onze étalage Papierhandel Paddenburg, Nieuwe Ryn 11. Verloren Dinsdagavond Hoge Rijndijk zwarte stoffen mantelsjaal, afgezet m bont Tegen beloning terugbez.: Hoge Rijndyk 103, Leiden. ovê\. 4 U- üw pt&iAéeu&iie.* t*^ze*u>64e&i/) Het is nü oog mogelijk, met Kerstmis een verre vriend of zakenrelatie over de geheie wereld een glunder gezicht te bezorgen door hem te verrassen met een paar kruiken BOLS Z-O. Genever en/of flessen Apricot BOLS. Dat kin, met de unieke GloBOIService I U betaalt in Nederlands geld en de ontvanger is geen invoerrechten of an dere kosten verschuldigd. Vraag Uw leverancier of de Erven Lucas Bols, Amsterdam, de gratis folder, waarin U precies kunt zien wat da mogelijkheden zijn. Schenk Uw buitenlandse vrienden iets goeds door BOLS Uw „onbegrensd" vertrouwen te schenken I Gratis af te halen! Leuk zwart-wit hondje (reu). Bethlehemstraat 12, Voor schoten. Met Garantie. Tweeper soons opklap- en tuimelbed- den ƒ45.50, 77.50. Divan- bedden 23 50, 38. Engeise ledikanten ƒ36, ƒ48.50. Om bouw eigen handwerk. Oeen schijngeschenken. Uitslui tend lage prijzen! Overal gevraagd. Bij Wassenaar ge slaagd. Jan Vossensteeg 60. HU HEERLIJK AVONDJE! Organiseert in eigen kring zo'n kostelijk feest. Reserveert thans de com plete garderobes voor Sint en Piet, Incl. pruikwerk. Costuumhuis ,,Erato" Oude Singel 14. Tel. Z0889 Voor direct gevraagd Een ELECTRICIEN of gevorderd halfwas JAC. VAN AALST, Dorp,, straat 82. Telefoon 01728— 257. Hazerswoude dorp '1 is dè manierl ZUID-AMERIKA K. Iraillll an Chill PRIJS IN FRAAIE RAND In «Ik* boakhandel varkrijgbasr N.V. GERR. ZOMER t KEUNINGS UITO. MIJ - WAGENINGEN Officiële publicatie HET NEDERLANDSE BEHEERSINSTITUUT Vertegenwoordiging Arnhem Zypcndaalse weg 51 Bovengenoemde vertegenwoordiging wordt met Ingang van 1 December 1954 opgeheven. De werkzaamheden van dit kantoor worden overgenomen door het Bureau 'a-Graven- hage van het Nederlandse Beheersinstituut, Koninginne gracht 98. Tel. 51.21.61. Alle betalingen dienen eveneens te geschieden aan het bureau 's-Gravenhage, postreke ning 145456 of ten gunat# van zijn rekening bU de Rotter damse Bank. aldaar. Tegen interessante prijs aangeboden 1 in prima staat verkerende BEDFORD 52 3\4 Ton - 40.000 KM gelopen - zonder laadbad met cabine. 1 G.M.C. enkflaeeer, BLOM's AUTOMOBIELBEDRIJF Hofstraat 17 Rtjnsburg - Telef. (K 17181-3341 -42-43 K O H L E R naaimachines al maar dan 80 (aar bekend 240.» 275.» 360.» S45- H OLSATIA snelbreiapparaat breit automatisch recht en averecht 375.- 475.- 540- Bartelljk welkom bent U als U ill op onze Inrichting tn dienst treedt U wordt kosteloos opgeleid tot gediplomeerd verpleegster (Rijksdiploma Ziekenverple ging B). de aalarlaregallng Is gunstig. 3 weken vacantia per Jaar en voor de eerste dienstkleding wordt door ons gezorgd M UL O-diplome wordt thans niet ge elst We) moet U tussen 18 en 30 Jaar tUn en van chrlstelUk* beginselen Ow aoPlcltatta of eon verzoek om nadere UilichOngen kunt d* Oeneeeheer.DIrecteur ven de PiychJetrtsche Inrichting „Vogelenzang" te Bennebroek (btl Haarlem I. R0C0 CARD020 N.V. Keizersgracht 649-651 - A dam C. Tel. 37810 43106 U koopt toch ook niet graag een onbekend merk

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 7