Jlicttwc £ditsr()e (üouranl Waarom wordt de chocola steeds duurder? Leiderdorp is uit de misère Eden afwijzend tegenover Russisch voorstel Postkantoorhouder bij overval doodgeschoten Wist U DINSDAG IS NOVEMBER 1954 BUREAUX: Steenstraat 37 Directie, Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441. Poetrekening: 58936 ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; 2,15 per maand; 0.50 per week. ADVERTENTIËN: f 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Vijf ®n dtertigst® Jaargatvg No 10195 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. I. ENSERINX CHRISTELUK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .StuUulMilsfttMraffl ■fn Iwrt in Ifgtjmspurl" EEN VRAAG VAN VELEN Wereldproductie kart de vraag niet bijhouden (Van onze Hl-redacteur) OF HET NU een troost is voor de cacao- en chocolade-industrie, wie zal het zeggenmaar zeker is, dat de goede Sint, neuzende ftngs al winters-verlichte etalages, evenveel zorgen heelt als de heren fabrikanten, wanneer hij de chocoladeprijzen hoort en ziet. Want de Sint zonder chocoladat rijmt niet. En over de schou ders van de brave oude, die toch zo graag letters en figuren schenkt, gluren de huismoeders (en vadere!) die op één of andere manier toch altijd iets te maken hebben met de beurs van Sint Nicolaas. Want de chocolade, niet weg te denken bij feestelijkheden, maar toch ook niet als snoepje bij de thee en de cacao, zo'n lekkere winterdrank. ze zijn duur, té duur eigenlijk de plantages Toen de Spanjaard Cortez in 1519 ln Zuid-Amertka de cacaoboon, daar als i betaalmiddel in gebruik, „ontdekte", heeft bij zeker niet gedacht dat zijn landgenoot St Nicolaas in 1954, dus meer dan vijf 'eeuwen later, zich het hoofd zou breken over de wijze, waarop hij zijn vele klanten en klantjes van chocoladeproducten moet voorzien zonder in een minimum van tijd op de bodem van zijn geldkist te grab belen Destijds kocht men daar in het Zuiden voor honderd cacaobonen een slaaf en voor tien had men 's avonds een konijn ln de pot. Wat dat betreft is er in die vier eeuwen wel heel wat veranderd, want thans spreekt men niet meer over een handvol cacaobonen, maar volgen zij, die [hierbij belang hebben, de cijfers van de [wereldproductie van cacao en de daar mede samenhangende onrust op de we- j reldmarkt. Van industriële zijde deed men ons hierover mededelingen, want allerwegen .rijst de vraag: hoe moet dat toch met de chocola! De prijzen stijgen, de behoefte aan dit genotmiddel, dat sinds de eerste 'wereldoorlog ook erkend is als voedings middel, stijgt eveneensmaar met dat al wordt dit artikel, dat men dus eigen lijk geen luxe mag noemen, veel te duur voor de huishoudportemonnale. Er zijn verschillende oorzaken voor de hoge prijzen van cacao en chocolade. Ten «erste het onvoldoende toenemen van de {wereldproductie van cacaobonen. Dit is voornamelijk te wijten aan ernstige ziekte in de cacabonen, veroorzaakt door insec ten, waardoor millioenen bomen moesten [worden gekapt. In 1910 bedroeg de wereldoogst 100.000 ton cacabonen, en er was een regelmatige stijging tot 1938, toen men 800.000 ton bin- nehaalde en het aanbod de vraag dekte. Maar na de jongste wereldoorlog is het mis gegaan. In 1947'48 werd er maar 615.000 ton geoogst en nu zitten we nog maar net boven de 800.000. Intussen is echter, niettegenstaande de snelstijgende prijzen, de vraag naar chocoladeproducten en cacao zoveel groter geworden, dat bij wijze van spreken de oogst al opgemaakt 1 is, eer ze binnenkomt. Bezuiniging op choco- laadjes Geen wonder dus, dat de industrie het [niet gemakkelijk heeft. Daar komt nog bij, dat het eenvoudige chocolaadje niet zo veel opgeld meer doet, daarop bezuinigt de huisvrouw blijkbaar, door liever sui kerwaren te nemen, maar de vraag naar fraai-verpakte bonbons en andere choco lade-artikelen is nauwelijks bij te benen. Al dat fraais kost echter extra moeite en dus extra geld. Bonbons van behoor lijke kwaliteit worden voor een groot deel met de hand gemaakt, omstandig be spoten en gesierd, dan nog eens in mooie papiertjes gepakt en daarna moet er nog ten doos met allerlei papiertjes omheen, een strik, een cellophaanverpakking kortom, ook de emballage is niet goed koop. En tóch.... het publiek vraagt dat. Reden: men gaat de chocolade meer en meer als cadeau-artikel beschouwen. Wat Is er nu te doen, om een einde te maken aan die erg hoge prijzen? In de I gauwigheid niets. Het enige is: nieuwe cultures planten en de oude beter be werken. Zachte wollen stof is het mate riaal voor deze blouse. Opmer kelijk is de mouwinzet. Het schouderstukje is aan de drie kwart mouw geknipt. Het even opstaande kraagje heeft een tussenvoering van vliseline. Niet altijd heeft men uit kunnen halen, wat er in zat moderne insectenbestrijding ken met mechanisme ook op de plantages zijn intrede heeft gedaan, kan hierdoor de productie worden verhoogd. Voorts zoekt men met man en macht aar goede gronden voor nieuwe cultures, want cacao is nu een winstgevend product geworden! Men heeft reeds gronden aan getroffen, o.m. in Malakka. op Borneo en Indonesië; ook Nieuw-Guinea biedt goede perspectieven. t enige, wat de prijzen kan drukken, eer productie. Maar een cacaoboom gaat pas na zes of zeven jaar vruchten afwerpen en de haast van nieuwe aan planten, welke zich thans laat gelden, zal dus pas over enige jaren merkbaar succes hebben. Intussen kan Nederland toch ook nog behoorlijk exporteren, al doet in elk importerend land de concurrentie met de eigen industrie zich wel terdege voe len. Het Nederlandse chocoladeproduct moge kostbaar zijn, het is toch altijd nog veel minder duur dan elk buitenlands chocolade-artikel. Een schrale troost? Maar tóch een troost! Althans voor de fabrikanten, die gelukkig nog niet met hun voorraden blij ven zitten, al hebben zij het, bij de schom melende prijzen, hard te verduren. In totaal werken 27000 paar handen ln de Nederlandse chocolade-industrie er deze wil men gaarne aan het werk hou den. Het is dus niet de schuld van de fa brikanten, dat de Sint zich dit jaar zo en veel zorgen moet maken en dat de huls moeders niet meer zo gul kunnen met snoepjes van chocolaI Verlegen, heel erg verlegen was Becky Estes uit het oude Amerikaanse stadje Williamsburg. Die vriendelijke dame praatte wel aardig, maar toch, nee, opkijken durfde ze niet. Het vierjarig meisje borg haar hoofd zo diep mogelijk weg en gaf geen antwoord. Het gebeurt ook niet iedere dag dat men belangstelling ondervindt van de koningin moeder van Engeland. Gruenther over de N.A.V.O. sterkte Generaal Gruenther, opperbevelhebber 'an de Geallieerde strijdkrachten in Eu ropa verklaarde te Oslo, tijdens een bij eenkomst van Noorse en buitenlandse of ficieren, dat de N.A.V.O. niet voldoende militaire kracht bezit om een totale Rus sische aanval op het continent te weer staan. (Deze uitspraak correspondeert dus met hetgeen Mr Kruis te Königswlnter heeft uiteengezet). De bijeenkomst werd bijgewoond door koning Haakon en kroon prins Olaf. Generaal Gruenther wees er op, dat hij in Parijs positief een verbetering in de betrekkingen tussen Frankrijk en Duits land heeft kunnen constateren. De toe treding van West-Duitsland tot het Wes terse bondgenootschap betekent een for midabele stap op weg naar het noodzake lijke defensiepotentieel. Het zal drie vier jaar duren voordat de nieuwe Duitse divisies gereed zijn, evenveel tijd om de nieuwe Duitse luchtmacht te vor men, terwijl de organisatie der Duitse zeestrijdkrachten ongeveer twee jaar zal vergen. Ondanks de kennelijke zwakte van de Westerse defensie op het continent, be schikt de N.A.V.O. in de strategische lange afstandbommenwerpers over een vergeldingskracht, opwegende tegen de achterstand bij de landstrijdkrachten. Koningin naar jubileum concert Residentieorkest H.M. de Koningin ls voornemens Zater dag a.s. het jubileumconcert van het Resi dentie-orkest In K. en W. te 'a-Gravenhage bij te wonen. Prins Bernhard in A'dam aan galadiner Prins Bernhard heeft gisteravond im het Amstel hotel te Amsterdam deelge nomen aan de jaarlijkse maaltijd van bet „Os Eweiersgilde". Pas op, autobandieten l Ontzettend drama op Duitse autoweg Politie mitrailleerde pas gehuwd echtpaar Op de grote Duitse autoweg bij Frank fort heeft zich gisteren een ontzettend drama afgespeeld, dat aan een jonge v het leven heeft gekost. In haar campagne tegen de autobandieten die de Duitse wegen onveilig maken, had een patrouille gisteravond postgevat op de toen een kleine sportwagen met grote snelheid kwam aanrijden. De po litiemannen gaven een sem tot stoppen, inplaats van ijl te houden, reed de sportwagen met een enorme vaart en ge dimde lichten door. Zonder aarzelen scho- de agenten hun machinepistolen leeg op de wagen, die tweemaal om zijn as draaide en ln de berm schoot. Er bleken drie personen in de wagen te zitten: de chauffeur, diens echtgenote (het paar was twee weken getrouwd) en nog een man. rouw was door een kogel getroffen Zij overleed in het ziekenhuis. Volgens de politie was de chauffeur in de veronderstelling, dat de politie-afzet- een val van bandieten was. Zijn w had geroepen: Pas op, autobandie- Daarop had hij vol gas gegeven, had zijn lichten gedimd en hoopte zo de ,.ro- ?rs" te vlug af te zijn Om dergelijke Incidenten te voorkomen zullen voortaan alle politie-afzettingen door krachtige zoeklichten worden be straald. Bovendien zullen de politieman en lichtgevende uniformen dragen. De automobilisten op de Duitse weger rijden thans uitsluitend ln colonnes on eventuele aanvallers de baas te kunnen Een alleenrijdeni, Nederlands Inge nieur werd dezer dagen door gemaskerde bandieten van zijn portefeuille beroofd zoals in een deel onzer edities reeds is gemeld- De afgelopen nacht zijn op wegen in Noordrijnland-Westfalen opnieuw twee overvallen gepleegd, zo meldt D. P. A. Hierbij werd zelfs één persoon neerge slagen. Rusland wil handel met Amerika Een spreker van radio-Moskou heeft olgens Ass. Press aangedrongen op her nieuwing van de oude handelsbetrekkin gen tussen de Verenigde Staten en d« Sowjet-Unie. Beide landen hebben vol gens spreker een oude traditie van een wederzijds voordeel opleverende handel. De Russen zijn naar de spreker weet te verhalen, overtuigd, dat een vreedzame en vruchtbare samenwerking tussen onze landen door het gewone volk gewenst wordt. De spreker dringt san op vrede samenwerking. De Sowjet-nota over Europees Veiligheidspact De politiek van het Kremlin is op de meeste punten nog geenszins gewijzigd HET WESTEN moet niet op het Russische initiatief voor een Europese veiligheidsconferentie reageren, voordat een herbewapend Duitsland zijn plaats in het Westelijke verdedigingsstelsel heeft ingenomen. Deze verklaring legde Anthony Eden, de Britse minister van Buitenlandse Za ken, gisteren af tijdens een rede in het Lagerhuis. Eden zeide, dat het Westen zich niet uit zijn koers moet laten dringen door de Russische nota van Zondag jl en Clement Attlee, de leider van de Labour-oppositie, was het met de minister eens, dat de ratificatie voortgang moet hebben. Eden is er voor, dat eerst na de be krachtiging van de Parljse verdragen eventueel door alle deelnemers onderhan delingen met de Russen geopend worden en wel in het licht van de nieuwe machts verhouding die dan zal bestaan. Op de vraag of dat betekende, dat nu voorlo pig geen Russische voorstellen in over weging genomen zullen worden, ant woordde de minister: „Wij hebben nooit de deur gesloten voor besprekingen en wij doen dat ook nu niet" De Russische nota is thans evenwel voornamelijk ge richt tegen de ratificatie van de Parijse overeenkomsten door de parlementen van Duitsland en Frankrijk en daarom moet het Westen voLgens Eden, zich er niet door laten afleiden. een vergadering van de tdeve partij (te Leicester) waarschuwde Eden zijn gehoor tegen onbeperkt opti- ie, ofschoon de internationale span ning tussen het Oosten en het Westen 'erminderd is. Eden is een voorstander -an een vreedzaam naast elkaar bestaan, vaarover de Russen en Chinezen hoe langer hoe meer spreken, maar de Rus sische politiek heeft nog niet de minste wijziging ondergaan wat betreft belang rijke kwesties ai!s de eenheid van Duits land en de onafhankelijkheid van Oos tenrijk. Finland tussen twee KLUIS LEEGGEROOFD Brutale beroving door gemaskerde bandiet in Ravenstein Eisenhowers atoomplan V.S. stelt materiaal beschikbaar De Amerikaanse commissie voor atoom energie" heeft, in verband met Eisen howers plan voor een internationale atoompool voor vreedzame doeleinden, 100 kg kernsplitsingsmateriaal beschik baar gesteld als brandstof voor buiten landse atoomsplijtovens. Het was de Amerikaanse afgevaardigde bü de Ver. Naties Henry Cabot Lodge Jr. die deze vergaande stap op de weg naar een be tere internationale verstandhouding be kend maakte. In zijn rede wenste Lodge Rusland ge luk met de bouw van een electriciteits- centrale. die door atoomenergie werd aan gedreven en volgens Wisjinsky reeds in werking was. „Ook bij ons bestaan derge lijke plannen en copiefën daarvan bevin den zich ongetwijfeld reeds in Russische handen. Wanneer de Russen overeen komstige publicaties zouden doen, zou dat de internationale samenwerking in hoge mate vergemakkelijken," aldus Lodge. In zijn antwoord zei Wisjinsky. dat hij voorstander bleef van een binding van het nieuwe internationale atoomorgaan aan de Veiligheidsraad, waar de grote mogendheden het vetorecht hebben. In een onverschrokken poging om be roving van de kluis te voorkomen is da 50-jarige postkantoorhouder J. v. Dieten uit Ravenstein gisteravond doodgeschoten Op het moment, dat hij de kluisdeur wilde dichtgooien werd hij n.l. door een gemaskerde overvaller neer geschoten. Met een schotwond in de buik werd hij in zeer ernstige toestand naar het zieken huis in Oss overgebracht, waar hij kort daarop is overleden. De overval werd gepleegd kort na zeven uur, juist, nadat de postzakken met een groot bedrag aan geld naar de trein waren gebracht. In het kantoor waren toen alleen de 20-jarige telefoniste Marietje Boll en de postkantoorhouder. De overvaller, die een zwart masker droeg, kwam door de dienstingang binnen en bedreigde de telefoniste met een re volver. De kantoorhouder stond bulten de gezichtskring van de gemaskerde. Toen de man naar de geopende kluis liep. kwam Van Dieten te voorschijn. Hij trok zich van de waarschuwing van de overvaller niets aan en probeerde de kluis ln het slot te gooien. Driemaal vuurde de onbekende. Terwijl de dappere kantoorhouder hevig bloedend viel en de telefoniste naar buiten rende, sloeg de overvaller zijn slag. Hij verdween ln een personenauto, die met draaiende motor voor eht kantoor ge parkeerd stond en reed met grote snelheid in de richting Herpen. Een achtervolging door een particuliere auto mislukte Politie weggelokt Op het moment van de overval, was er in Ravenstein geen rijkspolitie aanwezig. Zij was om zeven uur naar het naburige Neerlangel geroepen voor een boerderij- brand, welke echter zeer onschuldig bleek. Men vermoedt, dat deze brand op zettelijk gesticht is om de politie uit Ravenstein te lokken. De dader reed in een gesloten Ford 1948, kleur zeer donker groen, nr M 48080; hij was gekleed in een nieuwe blauwe overall. Inlichtingen, ook bij aantreffen van de auto, worden gevraagd door de rijkspolitie te Ravenstein, telefoon 59. Dé kantoorhouder was vader van kinderen. De overvaller heeft uit de kluis o.m. een blikken trommel ontvreemd. Men vermoedt dat dit de postzegel trommel is. De buit is slechts gering, daar het aan wezige geld juist naar de trein was ge bracht. Men vermoedt dat de daders volgens ;n ooggetuige bevond zich In de og een tweede persoon zich mede door de brandstichting hebben verlaat, w door ze hun slag pas konden slaan enige minuten nadat het geld was weggebracht. Tijdens de schietpartij heeft de telefo niste kans gezien te ontsnappen. 2^e rende luid gillend de 6traat op. Door het ge beurd» heeft ze een shock opgelopen. De inhoud van de geroofde trommel be stond uit 25 30 gulden aan geld en een paar honderd gulden aan postzegels enz. Nog geen nieuwe leden in V.N.-lamilie De speciale commissie van de Alge mene Vergadering der V.N. heeft met 25 tegen 24 stemmen beslotetn, de kwestie van toelating van nieuwe leden tot da V.N. niet te behandelen. Door aan\ ding zou het hele probleem weer de Veiligheidsraad terug moeten. Maar nu is voorkomen, dat deze de zaak in be handeling moet nemen. In de practük wil dit zeggen, dat men nog steeds geen oplossing weet voor de toelating van de Indochinese staten, Laos en Cambodja alsmede veertien communistische en twaalf niet-communistische landen. Huizen met muren die verplaatsbaar zijn In Hamburg worden thuis huizen ge bouwd. waarin de binnenmuren met uit zondering van die van de keuken en bad kamer ontbreken, aldus Cobouw. Aan de bewoners van deze huizen den een aantal losse scheidingswanden verstrekt, die zij naar verkiezing kunnen opstellen, ten einde de door hen verlangde kamer-indeling te verkrijgen. vuren Van diplomatieke zijde verneemt Reu ter. dat Finland in een zeer lastige situa- komen te verkeren. Ails de Russen op 29 November a.s. (zonder het Wes ten) toch te Moskou een conferentie houden, kan Finland moeilijk weigeren, met de communistische landen aan éér tafel te gaan zitten. Op deze wijze kun nen de Russen de Finnen wellicht dwin gen. zich aan te sluiten bij een Oostelijk militair blok- Ook al om deze redenen is het van groot belang, dat het Westen oplossing weet te vinden voor de moeilijke problemen. waarvoor de Rus sische nota het gesteld heeft. Finland is. zoals men weet. niet aange sloten bij de Atlantische bondgenoten. - behoort evemmin tot het communis tische blok. De Russen hebben de laat ste tijd verscheidene malen geprobeerd Finland te bewegen zich nauwer te bin- aan de Sowjetunie en haar satel lieten. Er moet inderdaad rekening mede worden gehouden, dat al« het Westen weigert in te gaan op het Russische plan voor een Europees veiligheidspact. Mos kou tegenover het Atlantische bondge nootschap een uitsluitend communistisch militair pact zal stellen. Vermelden wU nog. dat president Eisen hower de Parijse accoorden betreffende Duitsland aan de Senaat heeft toegezon den met het dringende verzoek, deze in Januari te bekrachtigen. DAT het Indonesische schip Baumasepe (6800 brt). liggende in de Amsterdamse haven en geladen met copra, op verzoek van een particulier, wiens naam men niet bekend wenst te maken en door een Noor aan de ketting is gelegd. DAT minister Drees een begrotingswij ziging heeft ingediend om f 150.000 uit te trekken voor deelneming van de regering in de tentoonstelling E 55 te Rotterdam. DAT dr mr W. Hugenholtz uit Leiden i de vacature-H. van Poelgeest benoemd tot lid van de adviescommissie inzake de Trekhondenwet 1910. DAT minister Marsholt gisteren de winterbcurs in Toronto (Canada) be zocht cn vandaag naar Holland Marsb gaat, dat een maand geleden zo van overstromingen te lijden heeft genad. DAT het gereformeerde ziekenhuis Salem te Ermelo. geopend in 1913. wordt uitgebreid van 140 tot 190 bedden. DAT de Eng. maatschappij The Bri- tisch Thermostat Company uit Sunbury (bij Londen) in Nieuwkoop een fabriek voor electrotechnische apparaten vestigt en de voltallige gemeenteraad onlangs de fabrieken bij Londen bezichtigde. DAT de koopman G. S (37). de hande laar M. v. N. (42) en mevr. M. E. C. L. (85) wegens roulettespel door de Amster damse politierechter werden veroordeeld resp. f 200, f 150 en f 40 boete. DAT tegen twee chefs van de cok- fabriek van de staatsmijn Emma 2, d»e verantwoordelijk werden gesteld een ontploffing die 3 mensen het leven kostte, voor het Bossche hof fSOO boete is geëist (rechtbankvonnis vrijspraak) DAT Noord-Brabant op nieuwe wijze de 'ratrtenverdelging organiseert door in iedere gemeente een ..rattenspecialust' op te leiden en dit voorbeeCd ook in an dere provincies zal worden gevolgd. DAT binnenkort de bouw van een christelijk Tehusi voor bejaarden bedden) tn Emmcn wordt aanbesteed. DAT het nieuwe hoofa van de Ameri kaanse inlichtingendienst in Amsterdam, de heer Milos O Ptak in ons land ii aangekomen. Tiygve Lie in Amsterdam Trygve Lie, de voormalige se cretaris-generaal der Verenigde Naties, voor een kort bezoek aan ons land op Schiphol aange komen. De heer Lie was verge zeld van zijn echtgenote. Hij zal lezingen houden over Israël en voorts de burgemeester van Am sterdam bezoeken. Met de stijging van de theeprijs, ia de belangstelling voor andere dranken toegeno men. „Wat zou u zeggen van cacao?" heeft men aan de drin kers op deze foto gevraagd, ln Amsterdam hebben zij dit exo tisch product, dat sinds de gou den eeuw het Nederlandse ver hemelte pleegt te strelen, op nieuw ernstig geproefd. Er wa* namelijk een Chocoladedag, ge organiseerd door de Neder landse Cacao- en Chocolade-in- dustrie. Het moment der „be proeving" schijnt nogal mee te vallenl Plan van f 40 millioen Ondergrondse spoorweg voor Hilversum? Hilversum heeft grote plannen. Men overweegt er namelijk om de spoorbaan die thans nog de gemeente ln tweeën snijdt, gheel ondergronds te maken. Dit zal op een bedrag van omstreeks 40 millioen komen. Een adviesbureau heeft op verzoek van en W. een voorlopig onderzoek Inge steld en hot ligt nu in de bedoeling, dat sn onderzoek komt met boringen e.d., •van de kosten 50.000 zullen bedra gen. Thans wordt van de raad een prin cipebesluit gevraagd. Voor vluchtelingen nu 1.302.000 bijeen De afgelopen dagen is bij bet Comité Vluchtelingenhulp 1954 (giro 5100) f 84.000 binnengekomen. De opbrengst van de actie tot en met gisteren bedraagt daardoor f 1.302.000. Naguib zal niet worden berecht Ex-president Naguib van Egypte is er gisteren door de revolutionnaire raad of ficieel van beschuldigd, premier Nasser te hebben willen liquideren om zo zijn eigen :ht te herstellen. Ondanks zijn ernstig verraad tegen de staat, zal Naguib niet worden berecht, dit om zijn talloze aan hangers ln binnen- en buitenland niet t# grieven. Aan de Syrische president en da koning van SaoedJ-Arabië (belden per soonlijk met Naguib bevriend) heeft da Egyptische regering beloofd, de ex-presl- dent goed te zullen behandelen. De noodtoestand in Egypte ls nog steeds van kracht. Pantserwagens van politie en leger kruisen door de straten, terwtll tal van overvalwagens met leden van de Mo hammedaanse Broederschap naar gevan genissen reden. Alle verloven zijn Inge trokken. De troepen zijn bovendien ge consigneerd. HET WEER IN EUROPA i l iM i|lj 5U Stockh. Oslo Kopenh. WEERBERICHT Opklaringen Het K. N. M. I. te De Bilt deelt mede: Aanvankelijk veel bewolking met plaatse lijk wat regen. In de nanacht echter van het Noorden uit afnemende bewolking, hier en daar lichte nachtvorst en plaatselijk mlstvormlng. Morgen overdag opklaringen en alechta hier en daar een bul. Ongeveer dezelf de temperatuur als vandaag. Zwakke tot matige wind in hoofdzaak tussen West en Noord. (Opgemaakt heden morgen te 10 uur) Zon en Maan Woensdag: Zon van 8.02 tot 16.47; maan van middernacht tot 13.31 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1