Het lekkerste lekkers KOERIERS NIEUWE LEIDSCHE COURANT 8 MAANDAG 15 NOVEMBER 195* ALPHEN AAN DEN RIJN ,Onze omgeving en wij", de CJMV-bestuurders bijeen De provinciale commissie van 't CJMV hield Zaterdagmiddag ln gebouw Jonathan een vergadering voor de ringen Bode graven. Rijnsaterwoude en Alphen I den Rijn. De heer W. S. Kroon, districts commissaris. sprak over het onderwerp „Onze omgeving", naar aanleiding van het door hem gehouden streekonderzoek. De inleider stelde vast. dat de verschel- denheid van alle plaatsen ln deze streek het moeilijk maakt tot een voor het ge heel geldende karakteristiek te komen. De heer Kroon behandelde vele aspecten het leven in onze omgeving en wees onder meer op de belangrijke rol, die de in dustrialisatie speelt en nog zal spelen bij het bepalen van het streekkarakter. De heer J. Hoek sloot bij deze in leiding aan met zijn causerie, die ..En wij" tot onderwerp had. Hij ging na. welke gevolgen er voor het werk van het CJMV verbonden zijn aan de veranderin gen in het streekpatroon. Volgens de heer Hoek zal het veel aandacht en tact van de leiding vergen om de kansen, die deze veranderingen bieden, op de juiste wijze te benutten. Er moet leiding gegeven worden aan de zich wijzigende zeden en gewoonten. ,,Als jeugdbeweging moeten we de mogelijkheden scheppen tot een verantwoorde, bij de tijdsomstandigheden aangepaste vrije-tijdsbesteding". aldus de heer Hoek. ..We moeten niet door onze omgeving bepaald worden, maar we heb ben de taak om door onze houding onze omgeving mede te bepalen". De bijeen komst werd 's middags en 's avonds met muziek opgeluisterd. Sint komt Zaierdag De Alphense winkeliers, georganiseerd ln de Alphense en in de R.K. midden standsvereniging. hebben een voorstel van een benoemd comité aanvaard, betref fende het houden van een St Nlcolaas- actle. Hierover zijn ons de volgende mede delingen verstrekt. In de eerste plaats zal de Sint Zaterdag middag met zijn helpers op grootse wijze in de gemeente worden ontvangen. Aan de hiermee verbonden optocht nemen de plaatselijke muziekverenigingen deel. Voorts heeft men weer een attractie ont worpen. Zoals bekend worstelt men met de moeilijkheid, dat niets gehouden kan worden, waaraan een loterij is verbonden. Men heeft nu besloten een gehele of ge deeltelijke gratis koopdag te houden in de veertien dagen. die aanvangen op 19 November. Er wordt op één dag in die peri »de. die is vastgelegd en 8 December publiek bekend zal worden gemaakt, te rugbetaald van wat gekocht werd tot een maximumbedrag van f5000. Waren de totale aankopen bij de deel nemers gelijk of minder dan dit bedrag op die datum, dan krijgt men alles terug, an ders proccntsgewijs. Bij aankopen vanaf f 1 worden kassabons verstrekt, die men dus dient te bewaren, opdat later kan blijken of men al of niet tot de gelukki gen behoort. En tenslotte zullen aan hen, die van bulten Alphen komen, op vertoon van hun bus- of treinkaartje, de reis kosten (min f 0.25. die voor eigen rekening blijven) worden vergoed. De middenstand toont zich dus weer paraat! Bordenwedstrjjden HDC In groep I staat C. Verboom in winst punten boven aan met 8 punten uit 5 partijen en 1 afgebr. partij (in winst stand). In groep II leidt C. Roubos met 5 punten uit 4 wedstrijden. J. H. Schellingerhont deed voorstel De heer J. H. Schellingerhont alhier heeft Zaterdagmiddag in de Pauiuskerk te Oegstgeest onder prof. dr A. J. Raske- zjjn voorstel gedaan als candidaat de H. dienst in de Herv. Kerk. De Al phense predikanten ds M. Hanemaaijer en ds P. A. Lefeber bevonden zich onder de toehoorders. "De tekst was Joh. 5 vers 6 en 7a. W(jk- en jeugdcentrum De bouwsteentjes-actie ten bate var Hervormd Wijk- en jeugdcentrum heeft in de wijk Lage Zijde gedurende de m den Augustus, September en October een bedrag van 159,73 opgebracht. In totaal heeft deze actie nu 3558,11 opge leverd. Woensdag wordt in gebouw Aar kade een verkoopmiddag en -avond ten bate van het te bouwen centrum ge houden. ALKEMADE Burgerlijke stand GEBOREN: Johar.na M. C. dr van J. P van Egmond en J C. Hijman; Rudol- fus Th. M. zn van J. H. Schouten en G W. v. d Wereld; Johanna A. dr van H. J. Spruit en G. C. de Jong; Franciscus L. M. zn van A. J Hoek en J. M. Loos; Johannes A. zn van L. C. Akerboom en C. C. Hoogenboom; Franciscus J M. zn van H. W. Schouten en A. Koek. ONDERTROUWD: F. L. van Egmond en M. C. Bakker. GEHUWD: G J van der Poel en A. J. C. Straathof; L. Krijger en H. AL van der Meer. OVERLEDEN: Franciscus J. Wessel- man, 81 jr; René Th. van der Meer, 2 meid; Johanna M van Klink e.v. A. E do Jong. 45 jr; Petrus J. Volwa-ber, 56 jr. BENTHUIZEN Dankstond Woensdagavond om zeven uur wordt ln de Hervormde kerk dankstond gehouden het gewas. Voorganger is ds A. van Eük. HAZERSWOUDE De heer H. v. d. Bovenkamp te Alphen in den Riin is benoemd tot organist bij de Hervormde Gemeente alhior. Verkoopdag Morgenmiddag om twee uur begint de verkoopdei var. d.> school met de Bijbel; avonds om zeven uur gaan de deuren n het gymnastieklokaal open voor de jongelui, die hier allerlei spelen kunnen doen. 's Avonds omstreeks elf uur vindt de eindverkoop plaats. KOUDEKERK AAN DEN RUN Verkoopdag ,,De Liefde Sticht" Dinsdag zal in het verenigingsge bouw de Herv. vrouwenvereniging ,.De Liefde Sticht" haar jaarlijkse verkoop dag houden. De opening is des middags. Allerlei attracties zijn aan deze bazar verbonden. De baten zijn bestemd voor het restauratiefonds van do Herv. Ge meente. Plattelandsvrouwen In verband met de bovengemelde bazar zal de vergadering van de platte landsvrouwen, niet zoals we meldden op Dinsdag, maar op Woensdag plaats hebben in het verenigingsgebouw om half acht. Film over Suriname Donderdagavond om half acht zal in het verenigingsgebouw een vergadering plaats hebben, uitgaande van de Geref. kerkeraad. Hierin zal de heer J. W. Sythof spreken over „Bethesda" en het werk, dat gedaan wordt voor de lepra lijders in Suriname. In verband met dit onderwerp wordt ook een film vertoond; Al wins moeilijke weg. LE1MUIDEN Spaaractie voor de Jeugd De jeugd zorgde Zaterdagmorgen een grote drukte in ons dorp. In de zaal van de dames Sneeboer werd namelijk een propaganda-bijeenkomst gehouden door de afdeling Leimuiden van de Nuts- spaarbank te Rijnsaterwoude en de co- operatieve Boerenleenbank te Leimuiden. Ten eerste kon de talrijke jeugd genieten van de film „Jan uit Rotterdam", waarin de voordelen van het sparen naar worden gebracht. Daarna werd de film „Door dik en dun" met Laurel en Hardy vertoond. De heer Schipper, propagandist va stichting Spaarbankbureau, wees de kin deren op het grote nut van sparen, v bij het niet gaat om grote bedragen, maar om de wekelijkse regelmaat, aldus spr. Beide banken openen hiertoe de ge legenheid op de Woensdag en Zaterdag middagen; de Boerenleenbank voorts nog op Zaterdagmorgen. Aan de spaaractie worden aardige attracties verbonden. ROELOFARENDSVEEN Gespaard Aan de rijkspostspaarbank alhier werd in October 2015 ingelegd en 1344.05 terugbetaald TER AAR Spaarpropaganda De Nutsspaarbank te Rijnsaterwoude (bijkantoor Ter Aar) heeft Zaterdagmid dag door middel van gesproken woord en film in het gymnastieklokaal een spaar- propaganda-actie ingezet. Op bevattelijke wijze werd de jeugd aangemoedigd de zakcenten niet aan snoep en dergelijke te besteden, maar te sparen voor fietslamp, fiets of kano. zoals Jan van de film het deed. Enkele honderden kinderen kregen de les mee, dat zü later blij zullen zijn. anneer ze nu leren sparen. Zodra het Groene Kruls-gebouw is ge opend. worden iedere week spaarzegels uitgegeven. De eerste keer. dat de kin deren er komen, krijgen ze tevens een verrassing en zij, die in een jaar weke lijks het trouwste sparen, krijgen een extra verrassing. Erelid De heer E. J. Kerkhoven nam afscheid ir. de jongelingsvereniging „Jonathan", aarvan hij 23 jaar voorzitter is geweest. Hij werd tot erelid benoemd en kreeg een vulpen met Inscriptie. WOUBRUGGE Burgerlijke stand GEBOREN: Jeanbte Alida Maria, dr v. H. G. A. Banik en M. C. Bontje; Maria Adriana Petra, dr v. J. H. Rijkelijkhuizen i M. H. v. Leeuwen. ONDERTROUWD: Petrus Johannes Disseldorp. 26 jr en Maria Theresia Baak. 24 jr GETROUWD: Aloysius J. van Zaal, 25 en Anna B. H. Tap. 26 jr; Wilhelmus H. C. Martens, 27 jr en Grietje Haak. 22 jr; Christiaan J. Pol. 29 jr en Elizabeth van Wingerden, 28 jr. OVERLEDEN: Cornelis van Klaveren. 71 jaar Verkiezing Bij de verkiezing van twee gemachtig den in het college van notabelen der Hervormde Gemeente, op Vrijdagavond, Oude Wetering S.V.O.W. nam nieuw clubhuis in gebruik Voetballers besteedden er hun vrije lijd aan Leden van SVOW hebben drie maanden lang hun vrije tijd gebruikt om hun club aan een nieuw clubgebouw te helpen. Ze werden daarbij met raad en daad bijge staan door architect A. Snaterse, die ook het gereedschap gratis ter beschikking stelde. En daar de gemeente Haarlemmer meer de club geld leende, kon door drachtig streven een gebouw verrijzen, dat er zijn mag. Deze mededelingen deed de heer A. Nederveld, voorman va bouwers. Zaterdagmiddag kon het gebouw ln gebruik worden genomen. Een meisje overhandigde de voorzitter de sleutels wel op een presenteerblaadje. Er bestond voor de opening flinke be langstelling. De voorzitter, de heer De Jong was hierover verheugd en verwel komde in het bijzonder burgemeester Jansonius en burgemeester Kolfschoten van Alkemade. Spr. dankte allen, die tot het welslagen van het object hadden bijgedragen en drong er bij de spelers op aan. zuinig te zijn op het club huis. Namens de LVB complimenteerde de heer Hartog het SVOW.-bestuur en wekte de spelers op, sportvrienden en geen sportmaniakken te zijn. Burgemeester Jansonius zei. dat het ge meentebestuur reeds na het eerste contact het bestuur van SVOW besloten had te helpen. Het gemeenschapsleven moet worden gestimuleerd, vooral in kleinere buurtschappen Mevrouw Jansonius opende vervolgens het clubhuis. Het gebouw is 100 m2 groot, heeft vier grote kleedlokalen, plus een ergaderruimte van 7 x 3.30 m. Daarnaast 5 er een prachtige cantine. Twee kleed kamers voor scheidsrechters en een was- acht kranen completeren het ge heel. De heer Goosen verraste SVOW met twee spiegels. Het gebouw, dat uit beton is opgetrokken, maakt een zeer solide indruk. De club bood in de vergaderruimte thee in. Daarna keek men naar de wedstrijd tussen SVOW 2 en Lisser Boys 2. SVOW 2 verhoogde de feestvreugde door met 82 te winnen. Jammer was. dat de heer Jac. Katsburg, de stuwende kracht van de bouwers, wegens ziekte de openingsplechtigheid niet kon bijwonen. Ontsparlng In October werd aan de rijkspostspaar bank alhier f 4265 terugbetaald en f 2173.35 ingelegd- werden de heren J M. Boot en H. Slin gerland, beiden herkozen. Vergadering Plattelandsvrouwen De afdeling van de bond van platte landsvrouwen vergadert op Woensdag 17 November om half drie in hotel Swama. De heer Jansen journalist te Amsterdam, spreekt over de Jordaan. Mannenverenlglng De Geref. mannenvereniging vergadert Donderdagavond om half acht. Inleider ia de heer Chr. Peters. Geref. Vrouwenvereniging De Geref. Vrouwenvereniging Door on derzoek tot Kennis vergadert morgen avond om half acht. Inleidster: mevrouw Rijlaarsdam-De Wit. Opbrengst collecte De klaprooscollecte bracht ln de ge meente op 68.10. VOORSCHOTEN Damvereniging „D.E.S." Voorschoten In de zesde ronde van de onderlinge bordencompetitie stonden enige belang rijke wedstrijden op het programma. In de eerste klasse speelden Oostergo en B van Bemmelen, die respectievelijk de eer ste en tweede plaats op de ranglijst in nemen, een spannende wedstrijd; in he middenspel kreeg Oostergo door een af ruil belangrijk positievoordeel, dat hem de volle winst opleverde. Door een fraaie overwinning op Zitman deelt Weggen nu de tweede plaats met B. van Bemmelen Oudshoorn kreeg de secure De Bruyn niet in de val en de partij, welke werd afge broken, zal vermoedelijk remise worden. In de tweede klasse omzeilde Oosterom tn lastige klip door in een goedgespeel- de wedstrijd Knol te verslaan en daarmede :ijn zesde overwinning in succesie te be halen; v. d. Hulst veroverde een tweede plaats door een overwinning op H. v. d. Vlekkert; Van Paassen leverde goed werk door een overwinning op J. v. d. Vlekkert. ten sensationele wedstrijd deelden Van Delft en Turenhout de punten cn Wouda zag door nonchalant spel een ge ien stand tegen J. v. d. Vlekkert nog in nederlaag veranderen Hervormde Ds J. v. d. Haar. Hervormd predikant te Waddinxveen. houdt Woensdagavond half 9 in de zaal Leidseweg 41 een lezing het onderwerp „Onze Heidelbergse Catechismus in Schriftuurlijk licht". Deze avond is georganiseerd door de Hervorm de mannenvereniging op GG „Onderzoekt de Schriften". WARMOND Postcommandant Timmer nam afscheid Op buitengewoon hartelijke wijze heeft Warmond afscheid genomen van de heer J. Timmer, postcommandant van de rijks politie, die deze gemeente gaat verlaten om zich te vest gen in Apeldoorn. Met zijn echtgenote recipieerde hij in hotel De Stad Rome. In vriendelijke bewoor dingen werd hi] toegesproken door de burgemeester, jhr mr L. M. E. vor senne, die duidelijk liet uitkomen, dat dc commandant in de gemeenschap var Warmond een bijzondere plaats hui in genomen. Er was steeds een beste samen werking geweest, die ook goede vruchten heeft afgeworpen. Als kindervriend had hij ook de grote liefde der kleintjes, ergo der komende generatie. Als blijk waardering en hoogachting bood spr. hem namens het gemeentebestuur een stoffe lijk blijk van waardering aan. Ook den nog geschenken aangeboden door col lega's. vrienden en persneel van de re- servedienst. Onder de aanwezigen merk ten wij op de wethouders en oud-wethou ders, de gemeentesecretaris, de districts commandant der rijkspolitie en vele an deren. De heer Timmer laat in Warmond zeer vele vrienden achter. Warmonds Fanfare Het instrumentencomité van Warmonds Fanfare houdt Vrijdag een bazar in hotel De Zon. De baten zullen besteed worden aan het geschenk, dat het comité zal bieden op het feest bij gelegenheid het 35-jarig bestaan der vereniging. Het comité heeft de bazar zorgvuldig voor bereid en rekent er op, dat velen de ba zar zullen bezoeken. Niet alleen dat hier door een goed doel gediend wordt, maai er zijn ook zeer vele en mooie prijzen R1INSBURG Geref. vrouwen en mannen Morgenavond half acht houden de Geref. vrouwen- en mannenverenigingen in de Rapenburgkerk haar gecombineerd jaar feest. HILLEGOM Alliancebracht moordzaak op de planken De toneelgroep „Alliance", onderaf deling van het departement Hillegom Het Nut, kwam Zaterdagavond In Treslong op de planken met een thriller Agathe Christie „De moord op de kolonel". Zoals bij al hetgeen door Chris- is geschreven op dit gebied, bleef de spanning tot het laatste moment bewaard volgde een ontknoping, die slechts zeer weinigen in de zaal zullen hebben ver moed. De opvoering van het stuk door „Allian- s" was uitstekend. Hoe het publiek hier door werd geboeid bleek wel uit de reac ties tussen de taferelen en bedrijven, waarbij men met elkaar zat te overwegen wie de moordenaar wel kon zijn. Tot onze schande moeten we bekennen dat de ver tegenwoordigers van de pers gezamenlijk tot de conclusie kwamen, dat de oude, roddelende buurvrouw van de predikant 'el meer van zou weten. Zij bleek echter totaal onschuldig en wist zelfs door haar nieuwsgierigheid de moord tot klaarheid te brengen. De rol van deze oude roddelaarster werd op uitstekende vertolkt door mevrouw Berkhout- Paling die. met Henk Kessels als de in specteur van politie, re spelers uitkwam, dat de rest v< de middelmaat :n de ande- wil zeggen, het gezelschap beneden zijn gebleven. Ook van hen zag men een vertolking, die alle amateurverenigingen zou wensen. Dit was de eerste maal. dat ..Alliance" het zonder de vertrouwde regisseur, de heer Paling, moest stellen, maar mevr. Paling, die nu de touwtjes in handen had. bleek een waardig opvolgster van haar over leden echtgenoot. Bevestiging en intrede De door de Chr. Geref. Kerk als pre dikant beroepen candidaat A. H. Schip pers wordt Woensdagavond om half acht bevestigd door prof. Kremer uit Apel doorn. De volgende dag, ook om half acht, zal ds Schippers dan zijn intrede doen. Beide diensten worden vanwege de plaatsruimte in de Hervormde kerk gehouden. De Chr. Geref. Kerk krijgt dus weer een eigen predikant, nadat ds Sluiter vele jaren hulpdiensten heeft verricht. Ds Schippers zal waarschijnlijk een wo ning krijgen in de Prins Bernhardstraat. Meer Nederlanders naai Ver. Staten Emigratie naar Brazilië verliep goed (Van een onzer verslaggevers) In een gesprek met de persoonlijke ver tegenwoordiger van president Eisenhower) de heer Rabb. heeft laatstgenoemde aan de Commissaris voor de Emigratie, mr dr B. W. Haveman verklaard: „Allen die in hun levensontwikkeling aanwijsbare na delen hebben ondervonden van de oorlog, de Indonesische kwestie of de Waters nood, zomede zij, die onder het normale; quotum zouden vallen, kunnen emigreren naar de Ver. Staten. Wij zullen hen met open armen ontvangen." In het laatst van December komen de Amerikaanse generaal Swing en de heer Mc. Leod van de Immigratiedienst der Ver. Staten naar ons land. om een snel- lere emigratie van Nederlanders, die on der de zgn. Refugee-act vallen, mogelijk te maken. Er zijn op het ogenblik 1000 aanvragen voor deze vorm van emigratie. Er ver trokken 140 landgenoten, die reeds familie j in de Ver. Staten hebben naar dat land en acht personen, die er thans zonder familierelaties staan. De emigratiedocu- en voor vijfhonderd emigranten zijn j Washington verzonden, heer Haveman toonde zich voorts enthousiast over de gunstige resultaten de emigratie van, in hoofdzaak In dische Nederlanders, naar Brazilië. Zij, i die in de steden werk gevonden hebben, er, dank zij de goede huisves- tingsmogelijkheden, goed terecht. De Commissaris voor de Emigratie meent, dat hier kansen liggen voor 1000 tot 1500 nigranten per jaar. De landbouwkolonies in Argentinië zijn welvarend. ar Chili emigreert de moge lijkheden zijn beperkt doet goed een tweede-hands auto mee te nemen, omdat hij, bij verkoop daarvan, een goede prijs maakt, die nodig is om de eerste moei- j lijkheden te overwinnen. Landbouwemigratie naar Chili schijnt j ;er goed mogeüjk. Betere salariëring van. verplegenden De centrale commissie voor georgani seerd overleg in ambtenarenzaken nam behandeling onder meer een gewij zigd ontwerp tot verbetering van de sa lariëring van de leerlingverplegenden en verplegenden in overheidsdienst, welke aangelegenheid reeds in een vorige ver gadering aan de orde is geweest. De commissie besloot omtrent dit ge wijzigd ontwerp een gunstig advies aan de minister van binnenlandse zaken uit te brengen. De zwarte lonen De stichting raad van bestuur bouw bedrijf heeft onlangs bij de Staten Ge neraal aangedrongen op bestraffing van arbeiders, die zwarte lonen ontvangen. Katholieke Bouwvakarbeidersbond i St. Joseph komt hiertegen op. De over tredingen zouden kunnen verminderen als de tariefregeling op bevredigender wijze werd toegepast, waardoor hogere beloning van hogere prestatie mogelijk worden. De bond gaat echter niet accoord met loonvorming door onbe- perkte werking van vraag en aanbod, doch wil aanpassing van de hoeveelheid werkzaamheden aan de beschikbare ar beidskrachten. Trek vooral goede schoenen aan, als u naar uw werk gaat - vooral als u veel moet lopen of staan. Neem deze ROBINSON birotpsschoen (model 118)! Die put uitstekend, die zit prettig, die houdt zich prima op en top echte Robinson-kwaliteit Oerdegelijke rundbox, dubbele leren zolen en 'n lekker warme lertn voering I Zwart of bruin RECTIFICATIE van onze annonca van Zaterdag 13 November 1954 TROON RREESHAXV Wenst U een fraai gekleurde foto van uw kind bij Sint Nicolaas? Hiertoe wordt de gelegenheid geboden, voorbeelden en verdere bijzonderheden vindt U in onze etalages en bij de St. Nicolaascassa 2e étage. 10x15 cm 13x18 cm 18x24 cm 1.45 3.90 5.90 DE SCHATKAMER VAN ST. NICOLAAS Personeel gevraagd Heer. vaste positie, zoekt huishoudster of weduwe, leeft. 40—50 jaar. liefst klein inkomen. Br. onder No 4416 Bureau Blad. e Huisnaaister heeft nog enige dagen per week be schikbaar. Br. onder No. 44,17 Bureau Blad. Gevraagd een werkster voor 3 ochtenden p. week. Aanmelden tussen 57 uur v. 't Hoffstraat 24. Net zelfstandig meisje ge vraagd voor hele of halve dagen. Prins Bernhardlaan 53 Oegstgeest. Te koop aangeb. Chevrolet 1946, in goede staat, laadvermogen 3Vz D. de Mooy, Voorhouterweg 14B, Rijnsburg. Wegens speciale omstan digheden aangeb. motorbak fiets, merk J.L.O., 120 Te bevr. Vliet N.Z. 10, Rijns- Wegens vertrek: inzink' bare trapnaaimachinc, ring- spoel, in zeer goede staat. Billijke prijs. Herenstr. 23. Spoed. Telefunken-radio, 3 golfbereiken. bouwjaar 1952 van 425 nu 125. Sleestof zuiger 220 Volt 35. Heren fiets met verlichting 22.50. Aangeboden wegens vertrek. Te bevragen hedenavond na 5 uur Leemansstraat 47 (Lage Morsweg). Diversen In het Clubhuis van de Nederl. Protestantenbond. Gerecht 10. is plaats vrij ge komen voor lessen en verga deringen. Geschikt voor wekelijkse of maandelijkse bijeenkomsten, clublessen, 't Huis „Over 't Hoff", Telefoon 23007. Onze collectie St. Nico- iboeken. prentenboeken, sprookjesboeken. kleurboe- en schetsboeken, bestaat uit méér dan 200 soorten, 'aaronder de nieuwste uit- aven. tegen zeer billijke prijzen. Ziet onze étalages! Papierhandel Paddenburg. Nieuwe Rijn 11. Dames! Wij leveren U een „Indola" Permanent voor slechts 4.50. Dit kan alleen bij Dameskapsalon „Ons Be lang", Molenstr. 2. h. Bronk- horstslraat, t.o. de Gasstraat, Telefoon 24005. Als extra St. Nicolaas- attractie ontvangt U bij aan koop van elk gezelschaps spel vanaf 95 ct. een vier- bladige verjaardagkalender met fraaie tekeningen van de vier jaargetijden cadeau! Papierhandel Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. e Golfplaten, kachels, keu- voerfornuizen, bascules, ge wichten, weegschalen, vuur duivels. melk- en oliematen. A. J. Hartwijk, N. Beesten markt 7—9, Tel. 26627—24013. Glansverzinken van roestige teilen. wasketels onder garantie. VAN DER HEEM N.V. heeft nog plaatsingsmogelijkheid voor MANNELIJK EN ONGEHUWD VROUWELIJK PERSONEEL Maximum leeftijd tot 45 jaar, om mee te werken aan de vervaardiging van haar producten op de afdeling Montage. Uitsluitend mondelinge sollicitaties op elke Dinsdag en Donderdagmiddag tussen 13 uur en 13.30 uur en op Woensdag 17 en 24 Nov. tussen 19.00 en 19.30 unr op de Afdeling Arbeid, Maanweg 256 te Den Haag. GEVRAAGD VOOR AFD. CONSTRUCTIE PLAAT-BANKWERKERS, KACHELSMID Voor afd. loodgieters VOLSLAGEN- en LEERl. LOODGIETERS Aanmelden: TECHNISCH BUREAU „HAWA" Kantoor KORENLAAN 19 WASSENAAR VOOR ADVERTENTIES TELEFOON 31441 DE DREE KOUSEN*KQOPLUI ■■MHWHi^B.!eft gelijk." verzekerde de aardewerkkoopman. ,,Die met dat hoed je op wou die andere nog tegenhouden, maar kreeg toen zo'n klap op zijn kaak, dat hij midden tussen al mijn potten en pannen vloog! En daarom, soldaat, vraag ik nogmaals: Kom mee en reken die schurk in." tegen die kousenkerel zonder hoed. Hij moet niet denken, dat hij hier in Klom- penborgh kan doen wat hij wil. Waar be vindt zich de misdadiger?" „Ze liepen in de richting van de Brink", glas leeg en marcheerde daarna krijgshaf tig weg. Maar., de man, die acher het houten schot had gezeten en een glaasje bier had zitten drinken, had het hele gesprek tussen j- ardewerkkoop- Het was Kale Condon, die op zijn eigen houtje geprobeerd £ad zijn kousen aan de man te brengen .d echter niet veel geluk gehad. Zijn «as droog en schor geworden van het praten, maar hij had mets verkocht. Ten einde raad had hij een herberg opgezocht en had hij een kruik bier gedronken om zijn keel een beetje te „Zo zo!' meesmuilde Coridor. achter zijn schot, nadenkend over wat hij had gehoord. ,,Zo zo! Twee kousenkooplui en één met een zwart hoedje! Dat kunnen niet anders dan Diederic en Martyn zijn!" Toen Coridon tot deze slotsom was ge komen. greep hij in zijn zak en wierp een paar duiten op tafel om zijn bier te be talen. Vervolgens rende hij zo hard hij kon de herberg uit en de straten van Klompen- borgh door, op weg naar de Brink.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 8