3 Sta op STWI*61 STERLING SHAG Weekeinde over Europese integratie gemeentf lfiden jViemeijers 't Beste uit de l/tigUua-ocqst! NIEUWE LEIDSCHE COUHANT 3 MAANDAG 15 NOVEMBER 1954 IN HET KASTEEL OUD-POELGEEST: Dr J. Linthorst Homan besprak de weg naar de opklaring Wordt het streven naar Europese integratie vaarwel gezegd, en in welke richting moet de Christen kiezen? Om omtrent deze vragen een,verant woorde oriëntatie te bieden, was het weekeinde in het kasteel Oud-Poel geest te Oegstgeest gewijd aan de stand van de Europese ontwikkeling onder het thema: „Europa verwarring en opklaring". De grote zaal van het kasteel was Za terdagmiddag geheel gevuld, toen de di recteur van Oud-Poelgeest, mr A. W. Kist. de conferentie met een kor» woord opende. Zowel 's middags als 's avonds werd het woord gevoerd door dr J. Linthorst Homan. directeur voor integra tie bij het directoraat-generaal der bui tenlandse economische betrekkingen. Spr. splitste zijn causerie in drie de len. In de eerste plaats bezag hij de ge schiedkundige aanloop, de fundamentele problematiek in deze tijd en gaf ten slotte een overzicht van de thans be staande organisaties. Dr Linthorst Homan zeide. dat er vóór de vrede van Westfalen (Münster en Os- nabrück) geen duidelijk beeld was van wat Europa was. Vervolgens wees hij od de ineenstorting van het Romeinse rijk en de daarop volgende snanningen tus sen kerkelijk en wereldlijk gezag en de overgang van verschillende machten. Vóór 1648 was volgens spr. het structu rele beeld van Europa erg vaag. Daarna kregen we de Unie van Utrecht en werd Europa ingedeeld in staten en het nationalisme was begonnen! Bepaald wilde spr. echter niet zeg gen, dat de komst nan het nationalis me het einde van Europa is aeweest. Liever zelfs, dat het nationalisme in menig land veel goede dingen heeft gebracht. Referent wees vervolgens op de vol kenrechtelijke verhoudingen tussen de staten, hoewel men het begrip „volk" niet heeft gehanteerd, omdat het „volk" voor het volk een subjectief idee was. Na gewezen te hebben op de Napoleon tische tijd en het daarop volgende begin sel der legitimiteit, merkte spr. op. dat de tijd weer duidelijk werd in 1848. bij de invoering der grondwetten. Komende tot de oorlog van '14'18. zei spr. dat de vrede van Versailles het beginse1 van het zelfbeschikkingsrecht der volken had. Hij wees op de komst van de Volkenbond. Twee lijnen Twee verschillende lijnen komen hier na tot uitdrukking, nameliik het natio nalisme en de grote idee. We kregen de spanning tussen centralisatie en decen tralisatie, die door en uit elkaar bestaan. Door de oorlog van '40'45 heeft men beide spanningen gevoeld. Nu zou het volgens sommige zegslieden uit ziin! Snr. gaf toe, dat het wel een slagje beter was dan na de vorige oorlog. Nu hebben we verenigde volken, waarvan elk land. en niet alleen de overwinnaars, lid kunnen worden. Vervolgens behandelde snr. de pro blematiek van Europa en bekeek deze in de eerste plaats economisch. Dr Lint horst Homan was er van overtuigd, dat wii ook zonder de twee oorlogen ec misch waren vastgelopen. Tn de tweede plaats van militaire: een militaire hand having van elk land op zichzelf is onmo gelijk. Ten aanzien van het derde punt. het culturele, merkte sor. op. dat het gaat om de pluriformiteit, hetgeen ook het geval was met het laatste punt: de politiek. Gelukkig, zo merkte spr. on. dal er nog niemand is geweest die één Euro pese staat heeft voorgesteld. Hierna kwam dr Linthorst Homan tot de conclusie, dat er dus gesproken kan worden van een Europees vraagstuk. Ten slotte behandelde hij stuk vooi stuk de. zoals hij het noemde, hele leg kaart van organisaties, die deze vraag stukken behandelen en noemde daarbij de Organisatie voor Europese Econo mische Samenwerking, de Raad van Europa, de Westerse Unie. de Noord- Atlantische Verdragsorganisatie. de Europese Kolen- en Staalgemeenschap, de in hoofdzaak door het Franse natio nalisme verworpen Europese Defensie Gemeenschap, de practisch niet meer aar de orde zijnde Europese Politieke Ge meenschap. Hii wees uiteindelijk oo dt Londense en Parijse overeenkomsten. „Geen sruperslaaf" Dr J. Linthorst Homan besprak des avonds de weg naar de opklaring en analyse van de sociaal-economische actuele situatie. In de pogingen tot opklaring in de verhouding tussen de verschillende groepsverbanden is een merkwaardige verschijnselen merk baar, aldus spr. Men zoekt naar een or ganisch verband, want ondanks een steeds verder gaande specialisatie mag de samenhang niet verloren gaan. Er een zoeken van de mens naar gemeen schap en daarom is de Europese bewe ging niet toevallig. Spr. achtté de karakterhandhaving van het kleine (streek-)verband belangrijk. er een organische visie nodig om het grote verband te zien. Daarvoor moe de geesten rijp zijn. Men kan het betreuren, dat ondanks hard werken de Europese gemeenschap niet tot stand is gekomen, maar als de geesten er nief voor zijn. is het beter, dat die ge meenschap er niet is. aldus spr. Men moet in de arbeid om tot 'n Euro pese gemeenschap te komen de realiteit steeds een slag voor zijn en niet achter de feiten aanlopen. Voorts moet men zich op verantwoorde wijze de vraag stellen: kan ik hieraan meedoen? Be staan voor een klein land niet te grote bezwaren, bijvoorbeeld het verloren gaan iedere zeggenschap? Is zelfs het Be- neluxverbana wel groot genoeg om in Europese gemeenschap zeggenschap te hebben? Dr Linthorst Homan kon zich voorstel len. dat men als Protestant bevreesd is R. Katholieke meerderheid en men dan bij eerlijke bezorgd heid vreest als Protestanten in een min derheidspositie te raken, moet men zich bij het streven naar een Europese ge- eenschap afzijdig houden. Spr. ging ten slotte verder in op het volkerenrecht en de economie. Er is een keus tussen een super-nationale federa- ■aarbij de staten hun souvereiniteit behouden, en de „superstaat", die spre- vierp. Men moet echter, aldus spr.. ten aanzien van het Europese vraag stuk niet wachten tot het wereldvraag stuk is opgelost, want om een brug te kunnen slaan, zijn sterke bruggenhoof den nodig. De internationale gemeen schap is op weg en het hangt van ons af. of één of meer generaties nodig zijn om het doel te bereiken, aldus besloot spr. zijn betoog. Gisteren begon men de dag met een huisdienst onder leiding van mr W. A. Kist met als thema: „Europa in de smelt kroes van het Evangelie", terwijl men 's middags bijeen kwam in discussiegroe pen en een socio-drama voorbereidde over de nieuwe houding van de toe komst onder leiding van Baronesse var Heemstra. Gemeentewerken heeft 't te druk Geen tijd over voor plannen om werkloosheid te bestrijden Rijkssubsidie in kosten van voorbereiding bovendien weinig aantrekkelijk VOOR PLANNEN, die gereed moeten zijn om een eventuele uitbreiding van de werkloosheid op te vangen, tonen verschillende raadsleden belangstelling. Welke plannen met subsidie van de rijksdienst voor de uit voering van werken, kunnen nog in voorraad gereed worden gemaakt om gedurende de eerstvolgende vijf jaar te worden uitgewerkt? Dat wil zeg gen: naast de reeds aangekondigde rioolwaterzuiveringsinrichting, Hooigracht en de demping van de Uiterstegracht. Bij een eventuele con junctuuromslag dienen de nadelige gevolgen, èn voor de gemeente èn vooi de inwoners, immers tot een minimum te worden beperkt. Men verlangt dus een opgave van de j niet onmiddellijk de uitvoering werken, die, versneld voorbereid, in de volgt, eerstkomende vijf Jaren gereed kunnen! Bovenbedoelde brief heeft er toe ge- liggen om bij een eventueel optredende i leid, dat omtrent dit punt nadere bespre- werkloosheid te worden uitgevoerd. Deze kingen met het ministerie van Sociale opgave kunnen B. en W. echter niet strekken, omdat er thans van een ver snelde voorbereiding van openbare wer ken wegens schaarste aan technische ambtenaren, als gevolg van het grote aan tal in uitvoering zijnde werken, niets kan komen. Alle diensten van publieke wer ken in ons land kampen met personeels gebrek en hebben handen vol werk. In Leiden zijn vele objecten aan te wij zen. waarvan de uitvoering buiten het kader van de werkgelegenheidspolitiek geen langer uitstel duldt; het duurt reeds te lang, voordat deze werken gereed komen. Het is daarom begrijpelijk, dat de directeur van gemeentewerken aan het besteksklaar maken van „werkgelegen- heidsobjecten" niet toekomt. Onaantrekkelijk B. en W. tekenen hierbij aan, dat de rijkssubsidie in de kosten van voorberei ding van werkgelegenheidsobjecten wei nig aantrekkelijk is, omdat die geheel terugbetaald moet worden, indien de ob jecten buiten het kader van de werkge legenheidspolitiek tot uitvoering komen. B. en W. hebben hierop reeds in een brief de aandacht van het coördinatie-college voor openbare werken (C.O.W.) en van de provinciale commissie voor de werkge legenheid (P.C.W.) gevestigd en het voor stel gedaan, in plaats daarvan een bij drage a fonds perdu te verstrekken Het is immers niet te ontkennen, dat de ver snelde voorbereiding van een object voor de gemeente extra werk en extra kosten meebrengt, indien op de voorbereiding Afscheid van meester Werner aan Pasteurstraatschool Zaterdagmorgen hebben het bestuur van de vereniging voor Christelijk onderwijs, het personeel van de school Pasteurstraat en de kinderen van zijn klas afscheid genomen van de heer Werner, die vele jaren als onder wijzer aan deze school verbonden is geweest en nu is benoemd aan de la gere landbouwschool te Hendrik Ido Ambacht. Litteris Sacrum Madam Tic-Tac: slechte mensen en goede spelers Op de titel „Madam Tic-Tac" afgaande, zou men kunnen veronderstellen, met een blijspel te doen te hebben. Niets is echter minder waar. De schrijvers Falk land L. Cary en Philip Weathers geven het droeve beeld van een vrouw, die na een operatie blind en doof is gewor den. Dit heeft haar zo verbitterd, dat ze al haar kracht en energie, en dat is heel wat. inzet om zich te wreken. Haar cafeetje wordt het middelpunt van een dievenbende, waarvan zij het hoofd is. De wraak is haar leven gaan beheersen en heeft alle zachte gevoelens weggedrukt Toch zijn ze niet verdwenen. Haar moederliefde verzet er zich tegen, dat haar zoon in het complot wordt op genomen. hoe graag hij ook zou willen. Deze liefde en de haat zijn twee slechte leidslieden voor haar, doordat deze vrouw, als het er op aan komt. alle morele wetten opzij zet en blindelings verder gaat. Een sterk stuk is het niet. De schrij vers hebben het vrij goed opgezet, zodat het eerste bedrijf het sterkst is. Psycholo gische spanning ontbreekt, omdat deze vrouw geen wezenlijke strijd kent. Haar moeilijkheden liggen slechts in het vlak van de methode. Hoe zal zij zich het beste redden? Deze lacune hebben de schrijvers opgevuld met de spanning het avontuur. Ze gaan enigszins de kant van een „thriller" uit. waardoor het stuk iets tweeslachtigs heeft. Tegen het eind zakt alles wel erg af. Verrassingen zijn er niet en het slot vinden we uitgesloten zwak. Ondanks dit alles geeft het stuk toch, door de actie die er inzit, gelegenheid tot spel. Met de keuze van dit stuk heeft Litteris Sacrum zich op een voor haar ongebruikelijk genre geworpen en mt veel succes! De rol van Madam Tic-Tac, die zo ge noemd wordt omdat men, door een soort code. met tikjes op haar hand. vertelt gebeurt, kan gemakkelijk oor zaak zijn om de verhouding tussen toneel werkelijkheid scheef te trekken. Mevrouw C. Hageman-Verhagen heeft door haar uitstekende spel de balans in evenwicht weten te houden, en zo een aanvaardbare en indrukwekkende creatie van deze figuur gegeven. Haar stem, ofschoon goed aangepast type. was op de deur te scherp wat niet prettig was om naar te luisteren. Een prima kracht heeft Litteris ook T. Hogewind-van Oortmers- en gave vertolking gaf van d( niet-gave Margueritee een wonderlijke mengeling van cynisme en gevoel. Een natuurgetrouwe Bess, het meisje i de tapkast, die een grote genegenheid heeft voor Luke, de zoon, zagen Bartelsman-v. d. Lans. Me- H. Reitsma-Klein Wassink zette ;r goed getypeerde, kletsende haar mond voorbijpratende mrs Parsons op de planken. Van de heren was J. Chr. Bartelsman m (althans op de planken! slaagde chauffeur J. Dors gaf uitstekend spel te zien als Clem. de sous-chef de bende. W. Blok als Luke de 2 typeerde goed. maar was naar onze smaak wat te „luidruchtig." Met wat minder uiterlijkheid had zijn spel aan kracht gewonnen. De heer B. Hageman. die de spellei- ding had, speelde de rol van een detec tive, die zonder hulp niet veel oplost, goed, zonder veel vertoon, wat dit soort mensen op het toneel dikwijls hebben. Litteris heeft met dit stuk een onge wone greep gedaan en heeft het gebracht met de gewone accuratesse en overgave. Het succes was dan ook zeer groot. A. C. BOUWMAN Volksgezondheid zullen plaats Agenda van Leiden Maandag Gerecht 10, 8 uur: K. en O., begin cur sus „bloemen schikken". H.B.S. Hoge Rijndijk. 8 uur: K. en O., begin cursus Ned. taaL Stadsgehoorzaal. 8 uur: Chr. Besturen bond, grote propaganda-avond, W Wie- rlnga over „Onze weg en ons doel", me dewerking van Sempre Avanti's „Jong 1 Jolig" Gerecht 10. 815 uur: Oud-Katholieke Kerk, pastoor A. R. Heyhgers uit Am sterdam over „Waarom heb ik de Kerk nodig?" .-gstgeest, koetshuis Oud-Poel geest. 7.45 uur: Les Comédiens de l'Etoile Voorschoten. Chr. Belangen. 8 ar: Nut. pianorecital Theo van der Pas. Dinsdag Casino. 9.15 uur: K. en O.-filmstudit- kring, „Mecoumba". de magische dan.: Schouwburg. 7.45 uur: Leids Acad Kunstcentrum. Ned. Comedie met „Mui terij op de Caine". Stadsgehoorzaal. 8 uur: 3-Octoberver- eniging. feestavond deelnemers optocht. Cantlne Koksschool. 8 uur: Vlaarding*- mannenkoor en Leids accordeonorkest Neérlandla. Antonlus-clubhuis, 8 uur: buurt- en speeltuinvereniging „Rondom de Mars dijk". uitvoering gymnastiekafdeling. L en O.. ABC- cabaret van Wim Kan en Corry Vonk. Snouck Hurgronje-huis. 8 uur: K. en O - cursus „Rembrandt en Frans Hals" door H. P. Baard, directeur Frans Hals-museum te Haarlem. Gulden Vlies, 8 uur: Tuinbouw- en Plantkunde, ledenvergadering. Joh. Jon ker over aanleg en verzorging van gazons. Wijkgebouw Levendaal. 2 uur: Chr. wijkvereniging. opening verkoopdagen zelfgemaakte goederen, door ds D. J. Burcht, 8 ur: Selskïp FryslSn, toaniel- joun. Gulden Vlies. 8 uur: Vereniging vooi oaedagogiek en Leidse Jeugdactie ovei dwang en vrijheid in de opvoeding. Nachtdjenst apotheken Apotheek Herdingh en Blanken, Hoge- woerd 171, tel. 20502. er) apotheek Re'óot, Steenstraat 35. tel. 20136, Tentoonstellingen Prentenkabinet, Kloksteeg 25, 25 uur foto's van Nico Jesse (tot 4 December) In de Spaanse Pot, Kloksteeg 2: aqua rellen van Han Werz (tot 27 November) Otticiële publicatie» Stremming rijverkeer Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemene kennis, dat in verband met de bouw van de Marebrug, de Oude Vest en de Lange Mare ter plaatse met ingang van 15 November a.s. voor de duur der werkzaamheden voor het rijverkeer zullen zijn afgesloten. De heer De Reede sprak namens het bestuur en zei, dat de heer Werner zich gevestigde positie aan de school had veworven, niet alleen door de lange duur zijn werken, maar ook door zijn am bitie. Hij sprak de wens uit, dat het werk in zijn nieuwe standplaats hem nog méér bevrediging zal schenken. Volgende spreker was de heer Kals- boek, hoofd der school. Hij verklaarde dat de heer Werner zich altijd in de school thuis heeft gevoeld en dat hij veel voor de kinderen heeft gedaan, na de schooltijd. Ook wees hij op de banden van vriendschap, die in deze 22 jaar waren gegroeid Namens de collega's sprak de heer Los. Hij noemde zijn scheidende collega de ste stuurman, die vele jaren op voor beeldige wijze op het schip heeft ge- end. Wat Werner kon. kunnen wij niet met elkaar; hij wees in dit verband op jubileumvieringen, de ouderavonden 11 de schoolreisjes. Aangeboden werd sn bureaulamp De heer Kalsbeek sprak ook nog enige woorden namens de kinderen (de kinde- schonken hun meester een loupe) en tenslotte voerde de heer Van Ginkel na- ïens de oudercommissie het woord. Nadat de kinderen de heer en nu- rouw Werner de zegenbede van psalm 121 hadden toegezongen, sprak de heer Werner nog een dankwoord. Op dit ogen- Den Haag heeft er een stukje in dustrie bijgekregen. Zaterdag werd de ve fabriek van de N.V. Tempo wagens-import aan de Wegastraat ge- blik voelde hij het gewicht, op een Chris telijke school te hebben mogen werken. Spr. zei er veel waarde aan te hechten, dat hij mocht proberen, de kinderen Jezus Christus te vertellen, het belang rijkste in het leven van de mens. Mevrouw prof. dr S. Antonia- dis, Leids hoogleraar in de Griekse taal en letterkunde, vierde Zaterdag, zoals men weet, haar zilveren ambtsjubi leum. 's Middags kwamen ve len haar gelukwensen en des avonds werd een intiem diner in De Doelen gehouden. Op d" foto ziet men van links naar rechts: de rector magnificus, prof. dr J. N. Bakhuizen van den Brittle, mej. dr C. Serru- rier uit Amsterdam, voorheen docente in het Frans te Leiden, mevrouw dr Korevaar-Hesse- ling uit Delft, mej. Bertha L. A. Bake, schilderes te Leiden, prof. dr S. Antoniadis, prof. dr B. A. van Groningen, mevrouw S. van der Hoeve èn mej. Mol. Enkele geschenken werden aangeboden. Ook door de Griek se legatie werd belangstelling getoond. De Griekse gezant kon zelf niet tegenwoordig zijn, wegens ambtsbezigheden. Foto N. van der Horst lh s y* &7ie£est Viiguiia 6ierui fch. pipe cuui cog-aiei/es Oud-alumni weer bijeen op 26 November Ook dit jaar wordt voor de oud- alurnni te Leiden en omstreken een 26- November-büeenkombst georganiseerd. Deze samenkomst zal op oe avond van 26 November om half 8 in de filmzaal m hot academiegebouw beginnen. Daar __1 de film over het studentenverzel „Zes jaren" worden vertoond, ingeleid en toegelicht door mevrouw mr J. E. Glastra LoonBoon. Daarna begeeft het ge zelschap zich om circa half 9 naar het Prytaneum, Rapenburg 6. waar prof. dr J. H. Waszink een voordracht zal hou- Hert mysterie der Etruriëre. Tot slot volgt een gezellig samenzijn. Kosters vergaderden Zaterdagmiddag vergaderde de afdeling Leiden en omstreken van de Prot. Chr. vereniging van kosters onder leiding van haar voorzitter, de heer L. van Duyn uit Noordwijk. Uitvoerig discussieerden de aanwezigen over verschillende problemen van het kosterschap, zoals werktijden, be loning, vacantie en pensioenregelingen. Men stelde een rapport op ten behoeve van het hoofdbestuur, ten einde nader contact op te kunnen nemen met de ver eniging van kerkvoogdijen der Hervormde Kerk. alsmede het landelijk verband van beheer der Geref. Kerken. Amanuensis-examens Na afloop van de gedurende de laatste weken in het Kamorlingh Onnes-labora- torium en de gemeentelijke H.B.S. afge nomen amanuensis-examens kon het di ploma worden uitgereikt aan de heren H. Henzen. M. J. Smits en N. Teegelaar, allen te Leiden. J. de Bode te Den Haag en J. van Engelen te Utrecht. Personeelsaangelegenheden Nieuw ambtenarenreglement nu spoedig op komst Ziektekostenverzekering Leids gemeentepersoneel opnieuw in de raad? "VTA DE ALGEMENE BESCHOUWINGEN, waarvan we Zaterdag het be- langrijkste publiceerden, volgen in de memorie van antwoord de financiële. Deze slaan we thans even over, om dan te komen tot de be schouwingen inzake personeelsaangelegenheden, van het gemeenteperso neel wel te verstaan. Daarbij springt naar voren, dat de herziening van het ambtenarenreglement 1934 zich in een vergevorderd stadium van voorbe reiding bevindt. B. en W. hopen dan ook binnen enkele maanden met een voorstel te komen. De studietoelage-regeling is thans in een zodanig stadium van voorbereiding gekomen, dat B. en W. binnenkort een voorstel aan de raad hopen te doen. BU de voorbereiding van 't ambtenaren reglement wordt tevens de kwestie van de gehuwde ambtenares onder ogen ge zien. Een raadslid had hier namelijk op gemerkt, dat in enkele gemeenten de in het reglement voorkomende bepaling betreffende het ontslag van de vrouwe lijke ambtenaar, die in het huwelijk, treedt, is komen te vervallen. Achten B. en W., zo vraagt dit lid, de tijd gekomen om ook in het Leidse reglement de be doelde bepaling te schrappen? Enkele leden vragen, of B. en W. kunnen meedelen, welk percentage van de in gemeentedienst zynde hoofdambtenaren Rooms-Katholiek is. Omdat de centrale personeelsadministratie ter secretarie geen aantekening houdt van de gods dienstige gezindte van het gemeenteper soneel, is het B. en W. niet mogelijk, de gevraagde inlichtingen te verstrekken. Ziektekosten „Meerdere leden" spreken er hun te leurstelling over uit, dat in het lopende jaar geen bevredigende opplossing is ge vonden ten aanzien van de ziektekosten voorziening voor het gemeentepersoneel. Omdat de beslissing hierover in een niet- voltallige raadszitting werd genomen, vragen deze leden of B. en W. bereid z 'n, de ziektekostenverzekering nog dit jaar opnieuw aan de orde te stellen. Een lid betreurt het, dat, nu de in komsten van de gemeente ruimer zyn ge worden, de ziektekostenverzekering voor de ambtenaren onlangs is afgestemd op de overweging, dat de kosten minder verantwoord leken tegen de achtergrond van de vorige begroting. Ook dit lid geeft het college in overweging, dit punt bin nenkort nogmaals op de raadsagenda te plaatsen. Met de hier aan 't woord zjjnde leden betreurt ook de grootst mogelijke meer derheid van het college van B. en W. het, dat de ziektekostenvoorziening voor de z< btenaren nog niet tot een oplossing is gebracht. B. en W. beraden zich nog, of en zo ja in welke vorm zij deze gelegenheid opnieuw aan de orde zullen stellen. Van belang is hierbij ook. welke gedachten er over deze kwestie bij de raadsleden leven. Sociaal fonds Enige leden vragen, of B. en W. al mededelingen kunnen doen over de aan stelling van maatschappelijke werkers (werksters) ten behoeve van het gemeen tepersoneel en over de instelling van sociaal voorzieningfonds. Deze twee pun ten maken, als onderdeel van het gehele beleid met betrekking tot het personeel, nog een onderwerp van studie bij het college uit. Vacatures Verschillende leden vragen, of B. e kunnen meedelen, of bij vacatures in gemeentelijke diensten en bedrijven vol doende worcjt onderzocht, of deze plaat bezet kunnen worden door reeds in gemeentedienst zijnde ambtenaren. ZUn in dit verband B. en W. van mening, dat bij het openvallen van bestaande functies of het aantrekken van ambte- n in nieuwe functies in de eerste plaats gestreefd moet worden naar pro motie van ambtenaren uit het eigen ge meentelijke corps? Antwoord: BU het vervullen van vaea- ires wordt met de belangen van het in dienst zUnde personeel zoveel mogelUk rekening gehouden. Indien personeels leden in bekwaamheid, geschiktheid enz. gelUk staan met andere socllicltanten, komen zU bU voorkeur voor benoeming in aanmerking. In bepaalde gevallen kan het noodzakelUk zUn, een bracht van elders aan le trekken. Dienstauto's Een lid vraagt, of er een bepaalde regeling is voor alle diensten en bedrij ven met betrekking tot het gebruik van dienstrUwielen en -auto's buiten dienst verband. Indien een dergelUke regeling niet be staat, achten B. en W. het dan niet ge wenst een uniforme regeling te treffen voor het gehele gemeentepersoneel? B. en W. antwoorden: „Een regeling als door dit lid bedoeld, is niet vastge steld. Het onderwerp heeft onze aan dacht". Nog geen nieuws van het Burgerijfonds Verschillende raadsleden hebben ge vraagd, of B. en W. iets kunnen mee delen over de plannen van het Burgerij- B, en W. antwoorden., met het bestuur van het fonds over deze vraag >tn over leg te zullen treden. Gevestigde en vertrokken personen In de week van 8 tat en met 13 November C. D. P. van Aalst, Apoth.dijk 35; M. A. Alkemade, kantoorbediende, Morsstr. 58; G. van Andel, fröbelonderwijzeres, Roodborststraat 42; H. C. Aniba, Oost- dwarsgr. 14; J. M. R. Bartels, Morsstr. 62—64; P. Bassa en fam., typograaf, Bil- derdijkstraat 17; E. te Rijdt-de Beukelaar, doktersass., Rijnsb.weg 77; J. E. van Blarkom, Witte Singel 88; H. J. M. Blom, Kagerstr. 14; C. H. A. M. Boelens. Noord einde 50; M. de Boer, hfd gestichtshuish., Zoeterw. singel 99; D. J. Brand, predi kant, Boerhaaveln. 47; L. T. A. M. Riel- van den Brink Vreewijkstr. 27; M. Ele- veld-de Bruijn, Gortestr. 64; A. Buiten kamp en fam.. houtbewerker. H. de Vri'es- str. 20; A. P. Cohen, de L. de Kanterstr. 15; P. Das. Oude Vest 35; M. K. van Boo- ren-Dubbeldam Apoth.dijk 1; J. M. de Roo-Duivenvoorde. Schoolstr. 6; A. M. C. Geerling, Nwe Rijn 22a; N. L. de Gier, marechaussee. Rembrandtstr. 27; T. C. Monfils-de Graaff en Fam. Noordeinde- plein 8a; G. J. P. Koome-Groeneveld, Aloëlaan 59; P. A. H. Hannen, winkelbe diende. B. Roozenboomstr. 39; H. H. Hart man. scheepswerktuigkundige, Rijnsb.w. 28; E. V. Havermans. Rapenburg 54; M. van Heel. Koolstr. 9; E. M. Hegenbarth, Noordeinde 50; G. J. Hermans. 11 verpleeg ster. Rijnsb.weg 10; J. G. Hoogenraad, Zoeterw.singel 93; G. A. Hoven Cobetstr. 27 J. Hoving, dierenarts, de M. v. Streef- kerkstr. 6; E. G. Imming, kok. Morsstr. 62—64; A. P. R. Jacobovits de Szeged, Merelstr. 33; G. Jager, Rijnsb.weg 144; J. Jantschik, religieuse, St. Jacobsgrt. 1; C. J. W. de Jong. Merelstr. 5; C. L. M. H. Kerkhof, Cobetstr. 11; J. T. van Kleef, korp. hofmeester KM. Noordelnde Z. A. D. M. Koch, Roodenburgerstr. 11; G. C. Kok, Mariënpoelstr. 17; J. Koren, dienstbode, Thorbeckestr. 10; H. J. Krudde en fam., ber. militair KM, Fr. v. Mieris- straat 29a; I. Krijnen, Hoge Rijndijk 44; A. van Leeuwen, dienstbode, Rijnsb.weg 50; M. S. Oort-Lissy, Sterrenwacht 5; J. Mans en fam., Fr. v. Mierlsstr. 16; E. C. van der Meulen, Hoefstr. 10; J. C. van d Meulen. Nieuwsteeg 31; M. C. de Meijii steno-typiste, Zoeterw.singel 106; B. Oos terhuis. Kam. Onneslaan 56; T. Keijzer- van der Plas. Zonneveldstr. la; A. Polling, kleuteronderwijzeres, van Ledenberch- str. 4; S. R. Pottasch, Sterrenwacht 2; J. M. C. Prins, verpleegster, Rijnsb.weg 10; G. J. A. van Reede en fam, kunstschilder, Pelikaanstr. 21; J. B. La Rivlère, schrij ver mil. adm.. K. Rapenburg 15; R. E. Samuels. Rijnkade 13; A. Velthuijzen-van Schalk. Geregracht 10 G. W. Schouten, Herengr. 78a; C. F. van Eerten-Schrijvers en fam. huishoudster, Kernstraat 11; W. C. Smit en fam., ingenieur. Plantsoen 39; V. A. Stockman, Noordeinde 50; I. E. den Tex. Witte Singel 97; I. Thai Larsen, Groenhovenstr. 13; H. M. Troost en fam. havenarbeider, Mirakclstg. 21; J. v. Veen, 11 verpleegster, Rijnsburgerw. 10; A. J. Buis-van Venetlën, Hansenstr. 85; P. Ver kade, Haagweg 22; P. van Vliet, ma troos II. Parkstr. 2a; P. J. Vogel, Breestr. 73a; C. van Vreeswijk, Leeuwerikstr. 9; M. Wolswijk, verkoopster. Herengracht 52; M. Zaalberg, verpleegster, J. de Wittatr. 4; J. W. van Zomeren, korp. kok, Groen- hazengrt 13. Uit Leiden vertrokken J. Seisveld-v. d. Beid, Haarl.str. 22, Oss, Trompstraat 9; W. A. Bennink, Pasteur- 22a, Australië; G. C. HeiJ-Bernard, Haagweg 58, Apeldoorn, Eendrachtstr. 108; T. M. Beukers. Lorentzkade 16a. Wasse- H Ridderlaan 1; E. H. Bilo. Wasstr. 2 C. Brunssum. Llndestr. 12; M. W. Haas- broek-Bodrij, Atjehstr. 8. Noordwijk, J. Henegouwenweg 5; B. F. Boer en fam.; Schutterstr. 2, Hazerswoude. Rijndijk 294; T. de Boer. Herengracht 33-35. Nieuwe Pe- kela. Ver. Sportln 7; E. Ames-Brandon, Lorentzkade 41, Pakistan; M. M. Brust, Groenhazengrt. 12, Dordrecht, Bulten Wa- levest 16; J. H. Bijl de Vroe. Morsweg 66, 's-Gravenhage, P. Gabriëlstr. 150; P. Driebergen, Hooigrt. 38, Rijnsburg, Dub bele Buurt 9; C. K. A. Eeken, Hogewoerd 39. Alkmaar, Houtweg 21; A. Slebrand- Fröling. Roodb.str. 20. Noordwijk. Q. v. Uffordstr. 15; A. J. Galbiers, Sumatrastr. 52a, Duitsland; P. Hammes, Boerhln. 9, Sassenheim, Jullanaln 47; M. G. Hellen- doorn, Loridanshof 11, Rijswijk Z.-H., Vredenburgwg 26; J. W. v. d. Heijden. Groenhazengrt. 12, 's-Gravenhage, Soest- dijksekade 918; J. Hollebeek, Heronstr. 130, Enschede, vliegbasis Twente. Zuid kamp; J. M. C. v. Hoorn, Hoefstr. 14. Wasenaar, Hofln 37; M. E. Hummel, Ra penburg 121, Wassenaar. Nassauln. 7; J. L. de Jong, Noordeinde 2a, A'dam, Marine werfkade 9; M. Pauw-Kastormans, Nieuw- straat 16. Rheden Gld Velp. Schonenberg singel 25; J. A. C. Kips en fam., Tib. Siegen- b.str. 27, A'dam, Ortelliuskade 63II; M. Klein. Pioenstr. 44a, Rotterdam, Veld- loopstr. 22; H. Korenhof, Hogewoerd 119. Llsse. Pr. Hendrikstr. 30; J. E. v. d. Helj- den-Korswagen, Meerb.str. 2. 's-Graven hage, Zoutmanstr. 32; T. N. Liem, Rijns- burgerweg 30, Oegstgeest, Deutzstr. 11; A. D. P. V. v. Löben Seis, Vreeswi)kstr. 26. Rheden Gld. Velp, de Ruyterln 6; E. C. Marls, Rijnsb.weg 10, Amsterdam. Sar- phatipark 47 III; J. v. d. MeiJ, a.b., Ver. Staten van N. Amerika; P. J. B. A. da Natris, O. Rijn 27. Delft, Spoorsingel »3a; A. A. Nijkerk, Nieuwstg. 2. Amsterdam Olympiapl. 39; H. H. Ong en fam.. Leeu werikstr. 43. Amsterdam. Or. Nassau- laan 5II; T. Pauw. Plesmanlaan 14, Rheden Gld Velp, Schoonenbergslngel 25; F. A. B. P. Peels. Noordeinde 2a, Amsterdam. Marinewerfkade 9; K. P. Pollmann en fam.. Hoogstr. 3. Delft. P. Heinstr. 68; F. H. Pont. Rapenburg 4; Laren N.-H., Rijksweg Z) (O); E. A. Pijnacker Hordijk, Nieuwstg. 31. Amster dam. Noorderstr. 58; A. van der Raad, Varkenmarkt 7, Delft. Kweekerijstr. 24; W. Rensink. R. en Schlekade 72. Arnhem, N. Parallelweg 55; S. K. Sic. Paviljoens hof 3. IndonesiC; D. v. Smaalen, Hoge woerd 36. Apeldoorn. Bosweg 19; H. H. Smeeti. Noordelnde 2a. Amsterdam. Ma- rinewerfkadc 9; C. J. Agema-Snijders, Doezastraat 34. Oldènzaal. Schoolstr. 1; K. H. W. Tap. W. Singel 8. Haarlem. Kle verparkweg 76; J. W. Terpstra. Leeuwe rikstr. 12. 's-Gravenhage. Elsstr. 80; H. Visser, echtgen. v. Pauw. J. v. Houtkade 39a. Heemstede. Glipperweg 194; M. T. Vrolijk, A. Schotkade 1. Rotterdam, B. Huëtstr. 98 A; S. M. L. de Water. Heren gracht 120. Katwijk. Parkin. 315b; W. C. de Wit. Rijnsb.weg 129, Noordwijk, v. Panhuijsstraat 24.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 3