|liruwc grills ÖTeuranl Briefjes zullen niet meer ter sprake komen Wel geslagen/ maar geen advocaat gezien Mohammed Naguib gisteren afgezet als president van Egypte Wist U MAANDAG 15 NOVEMBER 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie. Redactie. Abonnementen- ei Advertentie-afdeling: TeL 31441 Postrekening: 58936 ABONNEMENTEN: 6.40 per Kwartaal 2.15 per maand: 0.50 per week. ADVERTENTIËN: f 0.18 per millimeter belangrijke korting). Vijl ©n d©rtigst© jaargang No 10194 Sport en Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. 1. ENSERINK BERKELSE ZAAK: DERDE DAG Verdedigers boekten Zaterdag CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken Schoolstaking in België van R.K. personeel Ruim 25.000 R.K. leerkrachten hebben ip een bijeenkomst te Brussel besloten op 24 November in geheel België voor één staken uit protest tegen het ..an- ti-clericale schoolbeleid van de regering". De socialistische-liberale regering zou en van godsdienstige en politieke vrij heid" en gelijke rechten met niet R.K. leerkrachten .SloutVMtlct It ahfftlrcm onn facrt In kgfjeospoct" wedstrijden Zie pag. 4 en 6 verschillende winstpunten (Van een onzer verslaggevers) DE BEIDE VERDEDIGERS van de Berkelse arts zullen waarschijnlijk wel een plezierig week-end hebben gehad. Nadat de Zaterdagmor gen voor hen al niet kwaad was geweest, boekten zij de middag van de derde dag van het Berkelse proces-in-hoger-beroep-nog enkele over tuigende winstpunten. Mr Van 't Hoff Stolk had een K.B. van 1818 gevonden, volgers hetwelk minstens één van de behandelende geneesheren bij de sectie op een lijk aanwezig moet zijn. Dat K.B. is allang vergeten, niemar.d houdt er zich meer aan. Maar het is nog steeds van kracht en bij de Berkelse zaak is het in ieder geval overtreden. van Sheahan, spasmopholie of tetheanie uiterst onwaarschijnlijk. Als (op de bewuste avond) de verschijn- Bovendien 'wist mr Huygens een van de belangrijke getuigen (de schoonmoeder van O.) op een grove onwaarheid te be trappen en na enig heen en weer gepraat gaf de president hem do verzekering, dat de briefjes niet ter sprake zullen worden gebracht, ook niet in het requisitoir of de uitspraak. Daarvoor beloofde de raadsman van zijn kant de getuigen (schriftkundi gen) Margadant en professor Böttcher uit Leiden te laten vallen. Als eerste getuige in deze middagzitting legde dr Zeldenrust zijn verklaring af. voor een groot deel identiek aan wat hij voor de rechtbank reeds had gezegd: ver giftiging door cyaan zeer aannemelijk, dood door tumores (ook diffuse), ziekte Iets voor u: Een heerlijke ruime mantel, die bijv. over een mantelpakje ge dragen kan worden. De diepe halsuitsnijding, waaromheen de grote kraag valt, lijkt voor de winter niet zo practisch, maar is heel flatteus. Wie het te koud vindt, kan er altijd een shawl in dragen of een hoge gebreide col, zoals we veel zien bij de ja ponnen, welke op de overgooier geïnspireerd zijn. Invoering dienstplicht voor reserve? R.K. Kamerlid doet onthullingen ,.In kringen van Steun Wettig Gezag wordt er zeer ernstig over gedacht, bij de regering een voorstel aanhangig te maken tot invoering van de dienstplicht in de reservediensten voor buitengewoon dienstplichtigen" Deze onthulling deed Zaterdagmiddag het Tweede Kamerlid voor de K.V.P., de heer J. M. Peters op de bijeenkomst van de Gewestelijke Commissie Zuid-Limburg van S.W.G De spreker betoogde, dat Den Haag een duidelijke beleidslijn tegenover Steun Wettig Gezag mist. Hij bepleitte, dat men de reservisten als volwaardig zou be schouwen. door vertrouwen in hen te stel len en hen loyaal te behandelen, ook in sociaal opzicht. ANDERHALVE EEUW OUD Te Singapore is gestorven hadji Haas Abdul Majid. die volgens zijn persoons bewijs in 1803 op Java geboren werd en dus de leeftijd van 151 jaar zou hebben bereikt. Hij stond bekend om zijn sobere levenswijze, aldus meldt Ass. Press. selen bij mevrouw O. in de richting vergiftiging hadden gewezen, zouden de symptomen daarvan hadden moeten wor den bestreden door het toedienen van opwekkende middelen (waartoe morphine zeker niet behoort), het uitpompen of op andere wijze ledigen van de maag en het toepassen van kunstmatige ademhaling. Natuurlijk was het technisch nog moge lijk geweest, enkele lijkdelen langer te bewaren, verklaarde dr Zeldenrust. Het werd echter niet nodig geacht. Aan de door verdachte geopperde moge lijkheid van een epileptisch insult (aan val van vallend^ ziekte) bij zijn vrouw geloofde deze getuige in het geheel niet: daarmee gaat geen benauwdheid gepaard, zei hij. Mr Huygens wilde vervolgens van dr Zeldenrust weten, of dr Ten Berg (de laatst behandelende geneesheer van mevrouw O.) een (nagelaten) microsco pisch onderzoek van de lijkdelen had kunnen verlangen, zo hij bij de sectie aan wezig was geweest. Dat laatste schreef het oude K.B. namelijk voor. „Bent u niet van mening, dat door het eigenmachtig optreden van dc obducen- ten (lijkschouwers) het onderzoek, zeker voor de verdediging, is belemmerd? Als door hun onwetendheid de sectie niet vol gens de voorschriften is verricht, kan die sectie dan toch, volgens u, goed zijn ver richt?" informeerde mr Huygens. „Ik heb nog nooit daarbij aanwijzingen van medici gehad". zei dr Zeldenrust kortaf. Hier kwam de president weer tussen beide „Nee, omdat de voorschriften nooit goed nagevolgd zijn. Maar als dat wel zou zijn gebeurd, denkt u dan, dat er een an dere doodsoorzaak te vinden zou zijn ge weest?' „Nee, dat geloof ik niet. Dr Hulst was al geattendeerd op de mogelijkheid van een tumor. Ik geloof zelfs, als er een zichtbare tumor was geweest, dat die, met alle bijkomende verschijnselen, die wij hebben gevonden, nóg niet de doodsoor zaak had kunnen zijn". Toen ontstond er weer enige ver ring. Mr Huygens meende namelijk, dat de Engelse deskundige bij dien^ verkla ringen voor de rechtbank het geval had aangehaald van iemand, bij wie pas de dood een tumor als oorzaak daan was gevonden. Dr Zeldenrust geloofde evenwel, dat de man aan longontsteking was gestorven en daarop beloofde de raadsman de Engelse deskundige te schrij ven en zijn correspondentie met hem n< te zien. Geen aanleiding Bij liet onderzoek op de hersenresten waren die niet in serie-coupures ge sneden en zo onderzocht, zei dr Zelden rust na een vraag van de raadsman. „Dat is niet te doen", dat kost ten min sten tien maanden", voegde dr Hulst er aan toe. „Er was nu eenmaal geen enkele aanleiding om aan een i' als doodsoorzaak te denken. Wat wil de verdediging daar toch mee?" „Dat zal ongetwijfeld bij het pleidooi wel blijken", meende de president droog. En, toen mr Huygens dr Hulst op een ver onderstelde vergissing attent maakte: „Haalt u nu de zaken niet door elkaar. Dit was maar een aardigheidje!" (Zie vervolg pag. 5) Tien maanden opgesloten De heer D. C. Prins uit Indon. gevangenschap in ons land teruggekeerd Verontwaardigd over een gevangenschap van tien maanden, waarin hij wel werd geslagen, doch geen enkele maal een advocaat zag, is de heer D. C. Prins uit Indonesië Zaterdag op Schiphol aangekomen. Er was geen vertegenwoordiger van de Nederlandse regering om hem te verwelkomen. Over mishandelingen wilde de heer D. C. Prins niet spreken. Met de Nederlandse Hoge Commissaris mr W. F. L. baron van Bylandt, met wie hij tot Rome had samengereisd, had hij afgesproken in het belang zijner medegevangenen, hierover te zullen zwijgen. „Wij waren de gasten van Soekarno. Wij kregen alles cadeau, eten, drinken en slaag, zeide hij. „Het waren onze kleine bruine broertjes van de politie, die dat deden. Deze jongens zijn tot alles staat". Acht jaar geleden was de heer Prins als tijdelijk eerste luitenant met de Zeven December-divisie naar Nederlands-Indië vertrokken. Drie jaar geleden gymnastiekleraar aan de Carpentier Al- tingschool te Djakarte geworden. Hij wai in Januari plotseling te Djakarta gear resteerd, waarna de stichting het salaris heeft doorbetaald en stoffelijke en gees telijke steun aan zijn vrouw heeft ver leend. Twee maartden lang had hij met 16 Nederlanders door gebracht gloeiend hete keukenruimte van 4 bij 5 meter in een woonhuis, dat tot politie bureau was ingericht. Lucht en licht kwa men naar binnen door de glasloze ven sters, die afgesloten waen met prikkel draad. Na twee maanden werd hij over gebracht naar Buitenzorg bij de mobiele brigade. Hij werd daar blijkbaar be schouwd als een van de zes ergste staats vijanden. Deze zaten cellulair. Hij is a'. die tijd vijf of zes maal in de zon geweest. Dat was vermoedelijk in Mei. toen hij af en toe een gesprek van vijf minuten met zijn vrouw mocht hebben onder strenge bewaking van politiemannen met guns, terwijl een secretaresse het gesprek stenografisch opnam. De laatste 2 den zat hij te Djakarta, waar hij de ge vangenisschap „vrij dragelijk" noemde. Overdag liet men de gevangenen bij el- klaar. maar 's avonds na acht uur moest ieder naar zijn ceL De vorige week kreeg hij plotseling be richt, dat hij naar huis mocht. Hij is niet uitgewezen. Daar zit iets achter, maar het is beter, dit nu nog niet te vertellen, zeide hij. De heer Prins schrijft zijn arrestatie toe m Tomasoa (de meineedige getuige in de zaak-Schmidt). Die was gearresteerd en is waarschijnlijk doorgeslagen. De heer Prins met hem in 1948 en 1949 *?werkt. Tomasoa was toen burger-informant van de militaire inlichtingendienst. Niet on mogelijk is het, dat Tomasoa .in de me ning heeft verkeerd, dat de heer Prins reeds in Nederland vertoefde. Pas in Mei •erd Prins verhoord en van de gekste dingen beschuldigd. Hij ontkende, dat hij Schmidt en Jungschlager had gekend. Zij mogen blij zijn als zij in tweede instantie worden vrijgesproken. Als 36 mensen hun bruine vingers opsteken en meieed plegen, begin je niet veel. Westerling had Prins wel eens ontmoet, maar hij was geen vriend van hem. Zijn vrijheid heeft hij te danken aan zijn vrouw, die steeds volgehouden heeft om druk uit te oefenen op de Indonesiërs Als er niemand voor je aan het werk is. dan kom je niet gemakkelijk vrij, zeide de heer Prins. Van het Indonesische verhaal, dat hij zou zijn vrijgelaten omdat zijn „misdaden" voor de souvereiniteitsover- dracht waren gepleegd, wist hij niets. Hij wil rapport uitbrengen aan de juri dische afdeling van het ministerie van buitenlandse zaken. Auto-ongeluk bij Willemsdoip Zeven gewonden naar ziekenhuizen Op de rijksweg 16 ter hoogte van di kazerne in Willemsdorp is Zondagavond een auto-ongeluk gebeurd. Tengevolge hiervan liepen zeven personen mi meer ernstige verwondingen op. Zij wer den naar Dordtse ziekenhuizen vervoerd. Het ongeluk gebeurde, doordat de licht- leiding van een in dc richting van Dordt rijdende Belgische personenauto defect raakte pn een er achter komende Neder landse wagen in volle vaart tegen de Bel gische auto opbotste. Vier van de vijf in zittenden van de Belgische auto bekwa men letsel. Het waren de 33-jarige me vrouw J. Hendriksen uit Burgerhout, de 47-jarige mejuffrouw J. van de Boogaart, de 8-jarige B. van de Boogaart en de 59- jarige P. Bosman uit Antwerpen. Van de vier inzittenden van de Neder landse auto moesten er drie naar een zie kenhuis worden gebracht. Het waren de bestuurder de 35-jarige R. Bramhorst, de 36-jarige A. J. Bijleveld en de 10-jarige H. P. Bijleveld. allen afkomstig uit Rot terdam. „Ik vind wel een andere vrouw dan Narriman De Arabische multimillionnaT SheiK Irince (38), dce naar de hand van ex-konlngin Narriman dong. heeft latei» weten, dat Narrimans echtgenoot niet aan scheiden denkt. „Ik heb er genoeg van", zei Irince. ..Ik vind weC een Kroonprins Charles werd zes jaar oud Prins Charles, de Engelse troonopvol ger. heeft gisteren in de familiekring zijn zesde verjaardag g«vierd. Zijn eorstc geschenk kreeg ae prins an zijn zusje. De andere een onnoe melijke hoeveelheid ontving hij ou het ontbijt, 's Middags werd een tea party gegeven. De koninklijke f ami Lie bescnouwt ae verjaardagen van de kinderen als een particuliere aangelegenheid. Omtrent ae verjaarsdagsgeschenken werd niets mee gedeeld. Bij echoput weor verbandkist E.H.B.O.-plunderaar gegrepen Na de arrestatie van de Apeldoorner G de W.. die bekende tweemaal een E.H.B O.-kist gestolen te hebben uit de onbewaakte post aan de Amersfoortse- weg bij de echoput te Apeldoorn, is de E.H.B.O. teruggekomen op haar besluit deze post op te heffen. De kist had een waarde van 125. De gearresteerde is in verzekerde bewaring gesteld. NASSER NU DE ..STERKE MANVAN CAIRO Hij was betrokken bij staatsgreep van de Mohammedaanse Broederschap GENERAAL NAGUIB, de president van Egypte, is gisteren voor de tweede maal binnen een jaar afgezet. Naguib bleek betrokken te zijn bij het complot der Mohammedaanse Broederschap, ten doel hebbende de regering omver te werpen en haar leiders, met uitzondering van de pre sident zelf, te vermoorden. Het opzienbarende besluit werd genomen door de „revolutionnaire raad", onder leiding van kolonel Abdoel Nasser. Deze, <ie „sterke m «n" in Egypte, heeft voorlopig alle fundi, s van de president overgenomen. De beslissing, die tevens het aftreden van Naguib inhield-, is j vallen, nadat de politie bij een- inval een huis te Cairo, slaags raakte met de Mohammedaanse Broederschap. Hierbij werden- vier mensen gedood en- 17 ge wond. Onmiddellijk werd in geheel Egyp te de -noodtoestaod afgekondigd. Er heb ben razzia's plaats gehad, waarbij o.a. Joesoef TaLaat. een der leiders van het complot werd- -gearresteerd. Prompt heeft de afgezette president overgebracht een- vi'.la in een buitenwij-k van Cairo. Hij zal zich moeten verantwoorden een gerecht als voldoende bewijs materiaal tegen hem kan worden aange voerd wegens deelneming aan de Mo hammedaanse Broederschap. Het zal Naguib in geen geval worden toegestaan in ballingschap te gaan. De buitenstaander moet wel de indruk krij gen. dat de politieke situatie in Egypte uiterst verwarrend is gebleven, ook na de afzetting van koning Faroek. Poli tieke waarnemers zijn van oordeel, dat de bovengenoemde revolutionnaire raad het juiste moment gekozen heeft om pre sident Naguib uit zijn ambt te ontzetten. Volgens een woordvoerder van de Egyp tische regering was besloten, dat de pre sident afgezet moest worden, nadat een geheime verklaring was ontvangen. In houdende. dat de Mohammedaanse Broe derschap een staatsgreep wilde forceren en Naguib dan alle macht aan zich hebben getrokken. Desbetreffende verklaringen werden afgelegd door Joesoef Talaat en Ibrahim El Ta jib. beiden een zeer belangrijke rol spelende in de Mohammedaanse Broe derschap. Zij zij-n gearresteerd. Wij her inneren er aan, dat de naam van Ta- laat ook genoemd werd in het gerucht makende proces tegen Mahmoed Lat if. eenpolitieke „loodgieter" uit Cairo, die bekend heeft onlangs schoten gelost te hebben op premier Nasser. Vertegen woord-igers van 300 vakverenigingen er arbeidersorganisaties hebben op eer massavergadering te Cairo het besluit van de regering om Naaguib van zijn functie te ontheffen, gesteund. Dramatisch einde Na de arrestatie, als resultaat van de .strijd om de macht" tussen Naguib en Nasser werden leger en politie in alarm toestand gebracht, terwijl, rondom het paleis van Naguib een zware militaire wacht werd geplaatst Twee officieren deelden Naguib mede dat hU was afge zet. Toen de twee officieren uit het pre- sidentele paleis vertrokken waren, ver zamelde Naaguib zijn „spulletjes" en enige documenten. Een uur later opende hij met een -glimlaach, zelf de spiegel- deur die naar zij-n. bureau leidt en- stond van aangezicht tot aangezicht met aantal journalisten die hemstonden op tc wachten. Naguib poseerde kalm v de ijverig werkende -persfotografen stapte daarna in de -grote limousine, ge ëscorteerd dooi- militaire jeeps, die hem zijn aangewezen verblijfplaats a den. Daarna werd de presidentiële stan daard die boven het paleis gewapperd had, neergehaald. „Vain pomp and glory...." het dramatische einde Naagui'bs machtspositie! Zoals men weet, werd Naguib ook der in dit jaar, in Februari, van functie ontheven. Afdelingen van leger grepen toen in-, wa; rdoor de maat regelen tegen Naguib ongedaan werden gemaakt. Vermelden wij nog, dat generaal All Naguib, een bree- van de afgezette presi dent, in Cairo terugkeerde uit Syrië, in welk Land hij ambassadeur waas, Som mige diplomaten leggen verband tussen het terugroepen van All Naguib en in afzetten van de Egyptische president. Reuter meldt, dat Egypte dit besluit tot terugroeping van dc ambassadeur nam, aangezien Syrië niets deed, om d« actie van de Mohammedaanse Broeder schap aldaar in te perken. Ook na Faroek, blijft Egypte woelig. Mohammed Naguib, de Egypti sche president, is opnieuw van al zijn functies ontheven. Deze telefoto werd te Caïro gemaakt, toen Naguib zijn kantoor in het presidentiële paleis verliet, waarna hij in een, door militaire jeeps geëscorteerde limousine naar een aangewezen verblijfplaats werd gevoerd. Motor tegen aanhangwagen R'damse agent en zijn vader bij botsing omgekomen Op de weg tussen Peize en Groningen is Zaterdagavond een motorrijder volle vaart tegen de aanhangwagen een geparkeerde vrachtauto gebotst, motorrijder, de 33-jarige agent van poli tie D. Sche pstra uit Rotterdam, en zijn vader, de 59-jarige W. Scheepsrtra uit Groningen, kwamen om het leven. De chauffeur van de vrachtauto was bezig het achterlicht van de aanhang wagen te herstellen toen de motor tegen de wager. botste. Het voertuig schoot tot de achteras van de wagen door. DAT de waterleidingmij Overijssel te Zwolle Woensdagmorgen onder de IJssel tussen Oist en Welsum een zelfgefabri- cecrde plaetic-waterleidingsbuis van 160 meter zal leggen. DAT de exploitanten van het pontveer Krimpen a. d. Lek—Nieuw Lekkerland een vrij varende pont willen aanschaffen (kosten ƒ300.000), waardoor de algemene tarieven gemiddeld met 50 procent en die auto's met 65 procent omhoog moe ten. DAT de Diergaarde Blijdorp te R'dam door ruiling in het bezit is gekomen van een paartje witte kamelen afkomstig uit de steppen ten Noorden van de Kaspi sche Zee. DAT er plannen bestaan om te Bar- neveld een pluimveedemonstra-taebedrijf stichten. DAT de voorzitter van het Ned. Rode Kruis Donderdagmiddag 25 Nov. het vernieuwde Rode Kruis-ziekenhuis te Be verwijk officieel zal openen. DAT hot echtpaar A. BurningLuitjes te Ter Apel (Gro.) Woensdag 60 jaar getrouwd is, DAT het bevolkingsonderzoek op tbc te R'dam half Sept. gereed kwam en 278 actieve tbc-gevallen aanwees (0.77 pro mille van het totaal) en 162 dubieuze actieve gevallen (0.46 pro mille van het totaal). DAT de Ver tot Behartiging van Scheepvaartbelangen ln Nederland Don derdag te Nijmegen het 70-j. bestaan zal DAT de 29-j Tonla Hermina Weenink- Keurhorst te De Wilp (Gld.) sedert Za terdagmorgen spoorloos is. DAT de Actie Lectuurvoorziening, Prins Maurits-singel 33a te R'dam voor de vluchtelingen uit Triest Ln ons land lectuur in Slavische talen verzamelt. DAT de commissaris der Koningin in Limburg, mr dr F. Houben. Dinsdag het nieuwe gemeentehuis te Munster geleen zal openen DAT B. en W. van R'dam gemeente lijke deskundigen zitting willen laten nemen in de studiecommissie voor de afsluiting van de Nieuwe Waterweg zon de- bezwaar voor de scheepvaart. DAT gedeputeerden van Zuidholland de prov. staten voorstellen het veer Bnelle-Rozenburg voor ƒ207.000 p. j. te verpachten DAT B. en W. van R'dam voor '54 een extra contingent voor de woningtoewij zing verwachten van 5500 woningen, het geen bevredigend wordt geacht. DAT in 1955 een nationale B B. mani festatie te R'dam wordt gehouden. DAT burgemeester mr H. A. M_ T. Kolfschoten van Eindhoven aldaar het museum van de Stichting Museum Kern- penland „De Waag" opende. Roden boren Chinese bodem in de grond Amerika houdl zich er buiten Chinese communistische motor-torpedo- boten. aldus Reuter, hebben de 1150 ton metende, nationalistische torpedoboot ja ger Taiping tot zinken gebracht. Van di bemanning, bestaande uit 40 koppen wor den cr nog 29 vermist. Normaal heeft eei dergelijk vaartuig ongeveer 120 man aar boord. Het zonk vijf uur na de aanval er gelukkig konden vele opvarenden worder gered. Inmiddels heeft nationalistisch China verklaard, dat deze aanval gezien worden als een waarschuwing aan hen, die thans nog volhouden dat commu nistisch China vrede wenst en niet van plan is, Formosa aan te vallen. Volgens Radio-Peking werd de Taiping, die in 1946 door Amerika aan nationalis tisch China was overgedragen, tot zinken gebracht, omdat zi) probeerde de Chinese kust te beschieten. De Amerikaanse rege ring verklaarde, dat de Amerik. vloot die Formosa bewaakt, niet betrokken zal ra ken in deze kwestie, omdat de Tatsjen- Archipel buiten het gebied ligt. dat de ze vende vloot moet bewaken. Dit gebied strekt zich slechts uit tot Formosa en de Pescadores-eilanden. Tenslotte nog dit: op Quemoy, onder de Chinlse kust, werden nationalistische soldaten gewond door granaatvuur, waarmede de commu nisten het eilandje bestookten. Met blijde gezichten stapten de heer en mevrouw D. C. Prins en hun zoontje Zaterdag op Schiphol uit het vliegtuig dat van Djakarta kwam. De heer Prins, die als officier naar In- dië trok, was daar later als gymnastiekonderwijzer werk zaam. Hij werd gearresteera, mishandeld, nooit beschuldigd van enige overtreding en was tien maanden de gevangene van de Indonesische regering. Laatste grotbewoonster werd 67 j'aar Leven tussen meigel is gezond Te St. Pieter-Maa6trlcht is Zaterdag mej. Greet Blanckers 67 Jaar geworden. Dit feit is minder belangwekkend dan de omstandigheid, dat de jarige de laatste holbewoonster van Nederland Is. Zij woont ln de St. Pietersberg ln een grot waarin haar ouders ook reeds woonden. De grot Is meer dan 100 jaar oud en werd uitge graven door een mcrgelwerker uit Canne (België). Toen wij, vorig Jaar, bij deze grotbewoonster waren, vertelde zij ons, dat zij In de berg wil wonen en blijft wo nen, omdat het er zo gezond is. Zij, noch haar familieleden, hebben er ooit last van rheumatiek of andere ouderdomskwalen gehad. Verschillende vrienden hebben haar nuttige geschenken gebracht. Keizer Haile Selassie naar Kopenhagen Na een bezoek van- een week aan West-Duitsland is keizer Haile Selassie van Ethiopië naar Kopenhagen vertrok ken. Peron tegen politiek van R.K. geestelijken President Peron van Argentinië heeft de R.K.-geestelijken gewaarschuwd om zich buiten de politiek te houden. Hij deed dit op een vergadering van provin ciale gouverneurs. Hij zeide zich niet tegen de kerk zelf te richten doch tegen de geestelijken. Peron had het vraag stuk voor de hoge kerkelijke waardig heidsbekleders neergelegd en zij ver oordeelden de geestelijken, die tekort schoten in hun plicht en in opstand kwamen tegen de regering en de kerke lijke hiërarchie. ..Wij zullen maatregelen treffan, om het gezag van de staat te doen overheer sen en wij verwachten van de kerk. dat zij maatregelen treft, om overtreder* aan de kerkelijke wetten te houden". De Argentijnse afdeling van de Katho lieke Actie zou verboden worden en beschuldigd worden van onwettige ver eniging. als zij zich niet aan de haar gestelde doelen hield. HET WEER IN EUROPA licht bew. nw onbew. NW geh. bew WZW ZZW 1 I nw Indstil rw. bew. I NO Vrij koud Het K N.M.I. te De Bilt verwacht tot morgenavond: Vannacht we'nig bewolking weinig wind, hier en daar rtiist en plaatselijk lichte nachtvorst. Morgen overdag toenemende bewolking, over wegend droog en vrij koud. matige zuidwestelijke wind. vanmorgen om 10 uur). ZON EN MAAN Dinsdag zon van 8.00 tot 16.49 an 23.16 tot 13.12 uur. Op 17

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1