Jlicumo geihsctfe (Courant Berkelse zaak: onvoorziene enorme belangstelling B. en W. geven antwoord Dit nummer Mendès-France vertrekt heden naar de Ver. Staten Beroemde foto werd beeld Wist U ZATERDAG 13 NOVEMBER 1954 BUREAUX: Steenstreait 87. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441. Postrekening: 58936 ABONNEMENTEN: J 6.40 per kwartaal; 2,15 per maand; 0,50 per week. ADVERTENTIÊN: 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Vijf en dertigste jaargang No 10193 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTEL1JK-N ATION AAL DAGBLAD Voor Leiden en Omsfrelcen .Stantoasllcl) U gbrblwa «ngn bert ia fccitjenspoct" Zie pagina 4 AGENTEN EN SLAGROOMWAFELS Dr Hulst rond duidelijke sporen van cyaan-vergiftiging DE BELANGSTELLING voor de Berkelse zaak heeft zonder aan wijsbare oorzaken vanmorgen een ongekend hoogtepunt bereikt. Al uren voor het begin van de zitting stonden er mensen op de trap van het Hoge Raads-gebouw aan het Plein. Kort voor tienen was de drukte zó groot, dat het op een politieke demonstratie begon te lijken. Het pu bliek werd door enkele agenten in bedwang en door mannen met slag roomwafels bezig gehouden. Maar er werd maar een gedeelte van de menigte in de zaal toegelaten zonder gelet, nadat hij wist, dait een her sentumor als doodsoorzaak was opge- Vergif tiging Maar de geïrriteerdheid van het maag- slymvlies had volgens hem duidelijk de richting van cyaanverglftiging gewe- Nadat de president aan dr J. Zelden- rust, patholoog-anatoom, had verzocht op 't podium plaats te nemen, opdat zijn hardhorendheid voor hem geen beletsel zou zijn om de zaak te volgen, kwam de grijze, lang gebaarde en bijna tachtig jarige politiedeskundige dr Hulst Hij had de sectie op het (toen drie da gen oude) lijk verricht en daarop geen tekenen gevonden van de ziekte van Shaehan, noch van een tumor in de her senen. Op dat laatste had hij in het bij- Bedrukt fluweel wordt de grote mode. De Nederlandse textiél- drukkers hebben een groot aan tal dessins in omloop gebracht. Dit japonnetje heeft een wit fond, dat zwart bedrukt is. Aar dig is de grote kraag, die mooi blijft liggen, doordat er een vli- seline tussenvoering in zit. Zondagsblad en daarin vindt u ditmaal een verhaal, waarin wordt aangetoond dat ook in het land van de Mau Mau de naastenliefde opbloeit. Onder leiding van twee Neder landse archaeologen worden te Rome opgravingen verricht, die reeds verrassende resultaten had den. Behalve over dit boeiende onderwerp wordt nog herinnerd aan het vergaan van de Simon Bo livar op 18 November 1939 en de befaamde tocht van de K XVlil, die in 1934 20.000 mijlen over zee maakte. Voorts nog: een meditatie, het verhaal van de wijkpredikant, een kort verhaal, de jeugdrubrie ken en dammen en puzzlen. Blad Zij brengt deze week een ontboeze ming van een aantal huisvrouwen over de problemen in de huishou ding. Margaritha pleit voor PJ.T. en in een goede variatie heeft onze redactrice voorts op deze pagina nog een aantal aantrekkelijke ar tikelen bijeengebracht. Mr Van. 't Hoff Stolk: Is het in hel algemeen Uw gewoonte, om de laatst be handelende geneesheer bij de sectie toe te laten of althans te raadplegen? Dr Hulst: Nee, integendeel, ik verzet me er vaak tegen. Pres.: Waarom? Dr Hulst: Ik heb liever geen vr den bij de sectie. Onder hen reken ik ook de behandelende artsen. Zij kunnen zelfs in bepaalde gevallen partij zijn. Na een vraag van mr Van 't Hoff Stolk of de deskundige een microscopisch cerzoek zou hebben geprefereerd, als hij aan de mogelijkheid van diffuse tumo- res hadi gedacht, zei dr Hulst: Misschien alleen uit wetenschappelijk oogpunt, maar met met practische overwegingen. Want als doodsoorzaak schakel ik ee: tumor, ook een diffuse, uit". Fatsoenlijke nian' Mr Van. 't Hoff Stolk kwam ook aan dragen, met de naam van een bekende Amsterdamse arts. die (natuurlijk) de mening van dr Hulst niet zou onder- sohrijven. Adv.: Vindt U dat een goede dokter? Pres.: Dat is een wat moeilijke vraag. Laten we het liever zó stellen, of dr Hulst het een bekende dokter vindt. Dr Hulst (onder gelach): Jazeker is hij bekend. Ik vind hem een heel fat soenlijke man. Pres Zijn er dan ook onfatsoenlijke? Dr Hulst: Nou en of! (grote hilariteit) Onverzettelijk Opnieuw toonde de grijze politie-arts zich een onverzettelijk man, door de verdediging moeilijk of in het geheel niet van zijn stuk te brengen. Want toen van deze zijde dr Hulst nog gevraagd werd naar en kele andere veronderstellingen dan een tumor als doodsoorzaak, ant woordde deze resoluut: „Dit zijn theoretische kwesties, die met de praktijk niets te maken hebben!" Hierna kreeg O. zelf het recht om nc enkele vragen te stellen en maakte daar van op felle toon gebruik. Dr Hulst had dus geen microscopisch onderzoek verricht „Bij dr Hoclen ln zUn kliniek gebeurt dat toch steeds, niet?" informeerde Van t Hoff Stolk. „Ja, maar onze kliniek ls natuurlijk een specialistische", antwoordde deze- en by u bestaart er meestal na tuurlijk ook geen vermoeden van cyaan- vergiftiging". (Gelach). „Het vaststellen van turnares kan ook met enkele puncties geschieden", bracht dr Hoelen in het midden. „Mij lijkt dat waanzin", beëindigde dr Hulst deze discussie, opnieuw onder gelach. Mr Van 'tiHoff Stolk vroeg daarna het laten dagvaarden van dr Muller uit Eindhoven als getuige. Hij moet namelijk met dr Hulst aanmerkelijk van mening verschillen. De president beloofde dit in overweging te nemen. De (vrouwelijke) professor A. J. Steen- hauer uit Leiden had alle door dr Hulst gecoupeerde lijkresten onderzocht,. Zij had voor de rechtbank verklaard, in de maag en in de hersenen sporen van cyaan ge vonden te hebben By deze verklaring bleef zij. Ook de verdachte, dokter O maakte weer gebruik van zijn recht om haar enkele vragen te stellen. Niets te zeggen Niet altijd echter was O. fel, aggressief ad rem; niet altyd sprong hy direct op. als er iets tegen hem verklaard werd Dat deed by voorbeeld de arts-phar- macoloog dr Nelemans nit Utrecht. „Ver dachte verklaarde zyn vrouw kinine te hebben gegeven als eetlustopwekkend middel en er suiker in gedaan te hebben om de bittere smaak weg te nemen". Maar juist die bittere smaak wekt de eetlust op. En de suiker berooft het mid del dus van de gewenste werking". Pres.: Verdachte, hebt u daarop iets te zeggen? Verd.: Nee, niets. mUnheer de presi dent. Naar aanleiding van het horen van dr Nelemans. kwam ook de oorzaak van O-'s bestelling van cyaankali nog eens ter sprake. Hy zelf hield vol. dat het voor een bepaald chemisch experiment, de proef van Bödeker, nodig geweest was. Dat klonk vreemd voor iemand, van wie bekend is, dat hy altyd een hekel heeft gehad aan experimenteren. „Het was nauwelyks experimenteren", voerde verdachte aan, „zo iets kost maar enkele minuten". Dat was dr Nelemans bepaald niet met hem eens. Zoals hy het ook uiterst be vreemdend achtte, dat dr O eerst maar één gram cyaankali had besteld, zelfs toen men by de fabriek opbelde, of zo'n geringe hoeveelheid wel juist was op gegeven. .Voor een ervaren chemicus zou een dergelyk quantum al erg klein zyn om de proef te doen siagen: en zeker voor een hutsdokter, die deze proeven niet elke dag doet", verklaarde dr Nelemans. Maar dokter O vond dat niet vreemd. (De zitting duurt voort) Den Haag krijgt zijn Rode Kruis-ziekenhuis Reeds volgend jaar wordt met bouw begonnen (Ven een onzer verslaggevers) Naar de Nieuwe Leidsche C r t van welingelichte zijde ver neemt zal met de bouw van het Roae Kruisziekenhuis aan de Segbroeklaan volgend jaar kunnen wordende; nen. Het bestuur van de afdeline 's-Gravenhage van het Rode Kruis heeft, nadat ook de Haagse gemeen teraad zijn medewerking in de vorm van een garantie voor de af te sluiten geldlening ten bedrage van f 6 mil- lioen had toegezegd, een aanvraag voor de herbouw van dit ziekenhuis bij de minister ingezonden. Hoewel de ministeriële goedkeuring voor de herbouw nog niet is afgekomen, heeft de bewindsman op grond van de huidige bouwstop toch ook geen af wijzende beslissing doen uitgaan. Werd aanvankelijk verwacht, dat de herbouw op zijn vroegst in 1956 zou kunnen beginnen, met een aan ze kerheid grenzende waarschijnlijkheid kunnen wij thans mededelen, dat het volgend jaar met de houw van dit nieuwe ziekenhuis een aanvang ge maakt kan worden. Student overleed na „ontgroening" Een 18-jarige student aan de R.K. uni versiteit van Leuven (België) is gisteren gestorven na het drinken van bier, waar aan kleurstof was toegevoegd. De politie verklaarde, dat de student, wiens naam niet bekend gemaakt werd, afgelopen Woensdag had deelgenomen aan de ont groening van studenten. Volgens de rap porten van de politie werd hij gedwongen bier te drinken, waarin aniline of mer- curochroom gemengd was. Toen hy thuis kwam kl8^8de hij over hevige buikpynen en ging naar bed. Donderdagmiddag is hy gestorven. Er wordt een onderzoek in gesteld. Stelt Eisenhower zich herkiesbaar Bewering Amerikaans blad tegengesproken Volgens het Amerikaanse blad Akron Beacon Journal heeft president Eisenho wer de republikeinse leiders tydens eer geheime bespreking op het Witte Huis beloofd, dat hy zich by de presidents verkiezingen in 1956 weer candidaat voor het presidentschap zal stellen. De schry ver van het betreffende artikel, Clyde Mann, zegt dit pertinent vernomen te hebben van iemand uit de directe omge ving van Eisenhower. Echter heeft de perschef van Eisenhower het bericht even pertinent tegengesproken. Op weg naar Nederland De gymnastiekleraar D. C. Prins, een an de personen in de groep Nederlan ders. die begin dit jaar in Bandoeng en Djakarta werden gearresteerd, is per vliegtuig naar Nederland vertrokken. Nieuw overleg over het Saarverdrag Westduitse subcommissie voor Parijse accoorden Blankenhorn, politiek adviseur van Adenauer, vertrok uit Bonn naar Parijs om de Frans-Duir.se nadere besprekin gen over het Saargebied weer op te nemen. Het nieuws van de plotselinge reis van Blankenhorn werd bekend ge maakt tydens de vergadering van het Westduitse kabinet om verschillende wetsontwerpen goed te keuren, inzake de ratificatie der Paryse accoorden. Dit zyn dus de verdragen betreffende de Duirfse herbewapening, het herstel der Westduitse souvereiniteit en de Saar- overeenkomst. Het Westduitee kabinet heeft een subcommissie benoemd om de Paryse verdragen nog eens tot in details te bestuderen. "Op 19 November zal het kabinet de respectieve verdragen weder om bespreken. Deze zullen aan het par- lement ter bekrachtiging worden voor gelegd. zodra het kabinet ze heef); goed gekeurd. Reconstructie Franse kabinet De Franse nationale vergadering heeft besloten, het debat over Algerië in elk geval tot na de terugkeer van premier Mendès-France uit Amerika uit te stel len. De premier beloofde, de kwestie aan de orde te zullen brengen als de gebeur tenissen zulks rechtvaardigen. Vanavond vertrekt Mendès-France met zyn vi en zes adviseurs per Super constellation voor een verblyf van tien dagen Canada en de V.S. In het parlement verklaarde hy gis teravond nog. dat Frankrijk nooit de af scheiding mag toestaan van Algerië. waar Franse tanks, vliegtuigen en parachutis ten trachten, drieduizend onstandellngen onschadelijk te maken. „Wy zullen geen halve maatregelen nemen", aldus Men dès-France. Ook ln het naburige Tunesië worden de laatste dagen weer aanslagen gepleegd. Een Franse onderofficier werd gedood De opstandelingen verloren drie man Gistermiddag werd het verkeer in de Onder enorme belangstelling is in Washington het grote oorlogsmonu ment „Iwo Jima" door president Eisenhower onthuld. Toen na de ver schrikkelijke slag om de Suridachiberg op Iwo Jima (in de Pacific) vier Amerikaanse mariniers de behaalde zege bevestigden door hun vlag op de top van de berg te planten, was daar een dappere fotograaf, die een onvergetelijke foto maakte. Die foto heeft op de voorpagina's van alle Amerikaanse kranten gestaan als symbool van de dagende vrijheid en overwinning. Aan de hand van die beroemde foto is het monument ge maakt, dat men hierboven ziet. EINSTEIN IS LOODGIETER De beroemde geleerde, dr Albert Ein stein is officieel toegelaten tot de vak groep van loodgieters. De Amerikaanse vakvereniging van loodgieters heeft hem nameiyk een vakverenigingskaart toege zonden, waarop hy vermeld staat als „werkend loodgieter", zulks naar aanlei ding van de verklaring van de geleerde, dat hy, als hy zyn leven opnieuw moest beginnen, niet zou pogen geleerde of le raar te worden. „Ik zou liever loodgieter of venter worden in de hoop dat beetje onafhankelykheid te vinden, dat onder de huidige omstandigheden nog te be reiken is", aldus Dr Einstein. Voor vluchtelingen 55.000 er bij Het Comité Vluchtelingenhulp 1954 (giro 5100) heelt gisteren 55.000 gulden ontvangen. In totaal is nu 1.218.000 gulden by het co mité binnengekomen. Prinses Wilhelmina heeft op nieuw van haar medeleven met het lot der vluchtelingen doen blijken door een zeer belangryk bedrag ter beschikking te stellen van de inzamelingsactie van het Comité Verplichte test Britse vliegtuigen eerst het water in Van nu af aan ls het in Groot-Brit- tannië verplicht, nieuwe vliegtuigtypen met drukcabines in een watertank te be proeven, voordat er een bewys van lucht- vaardigheid voor afgegeven kan worden- Dit voorschrift is uitgevaardigd door de Air registration board, dis de bewy- zen van luchtvaardigheid voor burger- lyke vliegtuigen afgeeft. Het nieuws werd bekendgemaakt ty dens een zitting van de commissie die een onderzoek Instelt naar de oorzaken van de rampen met twee Cornets. Drukproeven, waarbij water in de bine van een Comet is gepompt, hebben volgens de deskundigen bewezen, dat de rampen met de Cornets door materiaal- vermoeidheid tydens de vlucht veroor zaakt kunnen zyn. Dure staatsfabrieken in Oost-Duitsland Het officiële blad van de communisti sche party in Oost-Duitsland, Neues Deutschland, heeft medegedeeld, dat een groot aantal staatsfabrieken geen winst afwerpen, maar elk jaar honderden mil- lloenen marken subsidie eisen. DAT de Hollandse My van Landbouw Dec. in Amsterdam haar 172sta alg. vergadering zal houden. DAT Staatsblad 487 een besluit bevat, houdende bepalingen inzake de visserij de Zuidhollandse DAT te Zutphen 3 jaar is geëist tegen de Amsterdammer K. en de Apeldoorner B. wegens diefstal van f 1300 uit het gebouv voor Sociale Zaken te Apeldoorn. DAT de Asser politie proces verbaal opmaakte tegen 25 R.K. eerstejaarsstu denten uit Groningen wegens beschadi ging van het door hen meegenomen beeldje van Bartje. DaT de 61-jarige B. J. P. uit Bergen (N.H.) in Amsterdam veroordeeld werd tot 14 dasen wegens mishandeling van zyn hond. DAT de eigenaar van een Amsterdams hotelletje. J. H W.. in hoger beroep ver oordeeld werd tot f 25 boete, wegens run- op het C.S. te Amsterdam (vonnis lste instantie: I 75 boete). DAT de 28-j. Haarlemse automonteur J. K. in Amsterdam veroordeeld werd tot 2 jaar, voor diefstal van een perso nenauto te Antwerpen. DAT B. en W. van Enschedé de ar chitect van het stadhuis aldaar, ir G. Friedhoff, opdracht willen geven voor een schetsplan ter uitbreiding van dit moderne gebouw, aangezien het alweer te klein is. DAT de 23-J. glazenmaker J. P. en de 20-j. koopman P. H. te Haarlem zyn aangehouden, verdacht van diefstal van 1000 kg bladlood, welke party in een pak huis werd teruggevonden. DAT Philips einde dezer maand in Eindhoven een nieuwe electronenbui- zenfabriek in gebruik zal nemen, aan gezien de bestaande te klein was voor de steeds groter wordende televisiebuizen nen ook de florescerende poeders zelf wil gaan fabriceren. DAT de kellner W. uit Valkenburg (L-) taxi-ondernemer B. uit Kerkrade- Kaalheide en een koffiehandelaar op lichtte en een party koffie naar Dort mund smokkelde, waar wel de auto werd teruggevonden, maar de kellner met de koffie niet. DAT een Duitse studiecommissie uit Münchcn cn Bonn in ons land de wetge ving inzake de kwaliteit van levensmid delen, met name van tuinproducten, zui vel en margarine zal bestuderen. DAT de Ned. Bond van Bouwonderne mers >p 25 November in het Groothan delsgebouw te Rotterdam zal congresse ren over het onderwerp: Voorrang aan de particuliere woningbouw. DAT de een half jaar bestaande Lim burgse politieschool ook begoncn is met herscholing van het oudere politieperso neel der betrokken gemeenten. DAT de burgemeester van Laren gis teren aanwezig was by de openins. zon der ceremonieel, van het beruchte kruis punt in de rijksweg aldaar, waar enkele veranderingen werden aangebracht DAT de Aircraft Marine Products Com pany uit Harrisburg (V.S.) in Den Bosch een fabriek van zwakstroom-apparaten zal openen en dit het 3e Amerikaanse bedrijf is in de Brabantse hoofdstad. DAT Johan Bodegraven bü de intocht van St Nicolaas in Utrecht op 27 Nov. de hoofdrol vervult en de burgemeesters van 11 gemeenten waarvan de naam met Sint begint hem zullen escorteren. omgeving van de Paryse opera geheel tot stilstand gebracht door een demon stratie van ambtenaren, die een grotere loonsverhoging wensten. De politie moest versterkingen laten aanrukken, de wegen vry te kunnen maken. De i king van het overheidspersoneel is c rigens geen succes geworden. Vóór zyn vertrek naar Amerika heeft Mendès-France zijn kabinet gerecon strueerd en aan Mau ree Lemaire, eer aanhanger van generaal De Gaulle, die in Augustus was afgetreden wegens zyn verzet tegen de E.D.G., zyn portefeuille van huisvesting én wederopbouw terug gegeven. De premier zal voorlopig geen socialisten in zyn kabinet opnemen. Vol gens Ass. Press heeft Guy Mollet, de voorzitter van de socialistische party verklaard, dat na teruzkeer uit Amerika. Mendès die kewstie opnieuw zal be spreken. In dit verband lat enwy nog volgen, zoals in een deel onzer edities reeds vermeld, dat twee grote voorvechters van de Europese gedachte, nameiyk Jean Monnet, voorzitter van de hoge autori teit van de K.S.G (Kolen- en Staalge meenschap) en Marjolin, algemeen oretaris van de O.E.E.S. (Organisatie voor de Europese Economische Samen- w.rking) hun functies zullen neerleggen. Monnet, de eigenlyke vader van Schuman-plan, drukte in een brief, die hy aan de regeringen van zes KSG- landen richtte, duidelijk zyn diepe te leurstelling uiit over het feit. dat met de verwerping van de EDG het denk beeld der Europese eenheid een zware slag is toegebracht. Verder is het waar- schnijlyk, dat Monnet moeilijk zou kun nen samenwerken met.de regering-Men- dès-France. die immers de EDG ver wierp. Marjolin verklaarde overigens slechts om „zuiver persoonlijke rede nen" zyn functie neer te leggen. Zware storm richt grote schade aan By de hevige storm, die nog steeds de Britse kusten beukt, hebben tal var schepen averij opgelopen. He: grote pas sagiersschip Brittannia (27.666 ton) ligt met 288 passagiers uit de Ver. Staten voor Liverpool te wachten; door de zwa re storm kan het schip de haven niel binnenlopen. Reeds zyn in Engeland er Schotland acht personen als gevolg var de storm en de overstromingen (na he vige regens) om het leven gekomen. In Yorkshire en Lincolnshire s-aan talrijke dorpen en grote stukken bouwland der water. De grote havenstad Huil werd door overstromingen ernstig getroffen: er is voor duizenden guldens schade aan gericht. In het Zuiden én het Westen van En geland werden de hoofdwegen afgesne den. Het vee werd op de velden geïso leerd door het stygende water. Een storm, die van de Noordzee de Oos.zee trok, heeft Zweden geteis terd. Eén persoon werd gedood en vele anderen werden gewond. Ook deden zich overstromingen voor en werden v haarden tot branden aangewakkerd. "Ver scheidene Westzweedse havens zyn ove stroomd. Van Noord- en Oostzee kw men meldingen van in nood verkerende schepen. Twee Korea-vrijwilligers stalen taxi in Tokio Volgens A.P. zyn ln Tokio twee Korea- vrywilligers, de korporaal A. van B. en de soldaat A. J. K., gearresteerd wegens een aanslag op een taxichauffeur. Zy zouden de chauffeur met een stuk hout op het hoofd geslagen hebben, hem uit de taxi hebben gegooid en vervolgens, toen zy probeerden met de wagen te ont komen, tegen een andere taxi zyn ge- Piins Bernhaid in Londen Z.K.H. Prins Bernhard kwam gistermiddag, voor een kort par ticulier bezoek, in Londen aan. Op het vliegveld is hij verwel komd door Sir John d'Albiac, de commandant van de luchthaven. Walter Lippman in Nederland De beroemde Amerikaanse jour nalist Walter Lippman brengt op het ogenblik een particulier be zoek aan ons land. Gisteravond was h\j de gast van minister Beyen (buit. zaken), met wie hij in gezelschap van dr. Drees het diner gebruikte. Vandaag lunch te de heer Lippman met de Ame- rikaansese ambassadeur. Trygve Lie spreekt Donder dag in Den Haag De vroegere secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Trygve Lie, zal vol gende week ons land bezoeken. Op Don derdag 18 November de dag na zijn aankomst uit Amerika zal hy des middags om 1 uur in de Rolzaal aan het Binnenhof te 's-Gravenhage voor de Ver eniging voor Internationale Rechtsorde en het Genootschap voor Internationale Zaken een rede houden over de Verenigde Naties. Vrijdag 19 en Zaterdag 20 No vember zal dc heer Lie de gast zijn van burgemeester d'Ailly van Amsterdam, ons land reist hy naar België. Heden op pag. 9 In hun laatste artikel over de toe standen in de Soujet-unie behande len Hélène en Pierre Lazareff de Russische pers, die geen nieuws brengt, doch alleen de mening van ommunistische partij in woorden giet. Dit interessante laatste artikel treft U heden aan op pag. 9. LEEFDE 18 JAAR IN EEN IJZEREN LONG Fred Snite, een slachtoffer van kin derverlamming, due achttien Jaar cn zeven maanden in een ijzeren long had geleefd', is op 44-jarige leeftyd te Miami (Ver. Staten) overleden. Sm te was ge huwd en had drie kinderen. Gelegen m zyn yzeren long, maakte hij grote reizen, ondermeer naar Lourdes. HET WEERIN EUROPA hl Z a f 1 1 *S«Ï B al ïfi 1 zï Helsinki geh. bew. WNW 2 1 10 9slo half bew. NNW 6 3 0.3 Londen onbew. ZZW 1 1 0 3russel half bew! WZW 2 4 4 Bordeaux regen windstil 12 2 itce Zonbew. NW 4 10 0 ïerlljn onbew! WZW 5 7 o' dünchen geh. bew. ZW 2 0 0 ten eva nevei ZZW 1 6 0 Venen° mirt windstil 2 0 zw. bew. NO 3 14 0 (Advertentie). VERHUIZINGEN. VERPAKKINGEN/ EMIGRATIE AN VAN DUUREN, Opklaringen Vanavond en vannacht ty- deiyk zwaar bewolkt met plaatseiyk wat regen. Mor gen overdag op de meeste plaatsen droog weer met op klaringen, maar later toe nemende bewolking. Matige tot krachtige, in het Noor den tydeiyk harde Weste lijke wind. Dezelfde of leta hogere temperaturen. (Geldig tot morgen- Zondag. Zon op 7.57, onder 18.51. Maan op 20.39, onder 12.16. Zondag. Hoogwater Scheveningen 5.19 17.38 Maandag. Zon op 7.58, onder 16.50. Maan op 21.58, onder 12.48.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1