Jlieutne geihsctfeICouranl Vele kinderen begroetten de Ethiopische Vorst Verzet in Algiers in kiem gesmoord de Keizer Haile Selassie bracht bezoek aan Schiphol A'dam vecht voor z'n grachten Wist U ZATERDAG 6 NOVEMBER 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie. Abonmementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; f 2.15 per maand; 0,50 per week. Vijf en dertigste jaargang No 10187 Met loupe en lens... Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .SlaaLacUcB li «MUvtn nBO bert la ffjiunspati" EINDHOVEN IN FEESTTOOI Koningin en Prins schenken röntgen- apparaat voor nieuw ziekenhuis (Van onze verslaggevers) NOG NOOIT HEB IK zoveel kinderen bij elkaar gezien, laat de auto's wat langzamer rijden." Dat zijn de woorden, ons over gebracht als afkomstig van H.M. de Koningin, toen zij gistermiddag, in gezelschap van de Keizer van Ethiopië door Eindhoven reed. Het was ook een machtig gezicht. Lar.gs alle straten, die de vorstelijke stoet, komend van de Philipsfabrieken en gaand naar de D.A.F. in Geldrop passeerde, stonden, vóór de vele rijen volwassenen, de kinderen. Duizen den, getooid met vlaggen, gehuld in complete oranjejurken, omslingerd van sjerpen en allemaal héél hard roepend: „hoera, hoera!" Het pro gramma dreigde er door vast te lopen, zo langzaam bewoog de stoet zich door die levende haag van juichend jong Nederland. De Keizer zal geen spijt van zijn reis naar het Zuiden hebben gehad. Zij verliep bijzondere omstandighi den. Het weer was als in de lente. Daarbij kwam, dat de bomen hun bladeren nog hadden, zodat men zich in een veel vroe ger tijdstip van het jaar kon wanen, dan begin November. Het bezoek aan de twee fabrieken, die van Philips en het prachtig bedrijf der Van Doorne's in Geldrop, heeft bovendien een zeer grote indruk op de Keizer ge maakt. Nadat hij de voorstelling in de Ela Stu dio had bijgewoond, waar hem, zoals wij in een deel onzer editie van gisteren nog meldden, grootbeeld televisie en een bij zondere klankcombinatie werden gede monstreerd, stond H.M. de Koningin op. Zij begaf zich naar de Keizer en samen met Prins Bernhard voerde zij een kort, fluisterend gesprek met hem. Toen begaf men zich naar een installatie, die in de studio opgesteld was en die niets meer of minder bleek te zijn dan een compleet Röntgen-apparaat. Dat hebben de Konin gin en de Prins de Keizer als een per soonlijk geschenk overhandigd. De vorst beijvert zich namelijk sterk voor de tot standkoming van een nieuw ziekenhu: het St. Paul's Ziekenhuis in zijn hoofd stad, en daarvoor is dit apparaat prachtige aanwinst. Men kan er zowel doorlichtingen verrichten als foto's mee maken. Het is van de modernste hulpmiddelen voorzien. Er verscheen een stille glimlach op het baardig gelaat van de vorst toen hij Wiet een buiging dit fraaie geschenk accep- Voor 's Keizers onderdaan, Leon Yazedjian was het ook een geweldige dag. Hij studeert en werkt op de Philips Be- drijfsschool. Hij smaakte het genoegen de vorst in het Amharisch en voor de tele visie welkom te mogen heten en hij werd ten slotte, in de studio, door de audiëntie ontvangen en door zijn vader, die zich in het gevolg van de vorst be vond, voorgesteld. Door dichte hagen Philipsmensen, lieten de Keizerlijke en Koninklijke gas ten vervolgens de fabriek mobielfabriek. de perserij en de montage hall en overal waren de machines volop aan het werk en keken de arbeiders even van hun werk op, als zij de blik van de Keizer van Ethiopië op zich voelden Buiten de montagehall was een podium opgesteld onder een groot blauw balda kijn. Daar stonden stoelen gereed en daar zagen de hoge gasten eerst een défilé van allerlei voertuigen, die in de D.A.F.- fabrieken worden gemaakt. Autobussen en tankwagens, trekkers en opleggers. brandweerwagens en bestelauto's, land- bouwwagem cn lossers met laadkisten reden voorbij. Vervolgens richtte men de blik naar i demonstratieterrein, waar de D.A.F.-pi ducten werden gedemonstreerd. Een tillerietrekker met een kanon ploegde door rulle grond, over heuvels en door modderpoelen, liet zijn vracht achter, maar trok die aan de kabel waarmee het kanon aan de wagen verbonden was weer naar zich toe. Jeeps draafden door de mulle grond en ten slotte trokken trekkers gezamenlijk op, een sterk bewijs van bekwaamheid der D.A.F.-mensen. De Keizer was zeer onder de indruk. Hij vroeg de heer W. van Doorne, die naast hem had plaats genomen, om hem documentatiemateriaal te zenden. Was de Keizer bij Philips een kristallen bokaal aangeboden, hier bracht men hem een zilveren tabakspot, die 's Keizers ad judant bij de andere schatten borg. Het waren bezoeken ..aan de lopende band" geweest. Geheel du6 in overeen stemming met het karakter van de be drijven. waar men was. Toch had men nog kans gezien op het programma in te lopen en zo verliet men op de vastgestelde tijd de D.A.F. weer. De bestemming was Welschap, vanwaar het vorstelijk gezelschap, ongetwijfeld met de allerbeste herinneringen aan het giste- zo extra mooie Brabant, naar Am sterdam terugvloog. Dank zij krachtig optreden Bij de DAF De begroeting bij de D.A.F.-fabrieken was niet minder uitbundig, dan die in Eindhoven. Ook daar stonden duizenden mensen uit Geldrop en de burgemeester, de heer v. Lanschot, gereed om te juichen en te ontvangen. Het D.A.F.-muzlekeorps deed zich oorverdovend horen en Huubke van Doorne. jongste telg van de onlangs in Delft" gepromoveerde dr H. J. van Doorne, bood aan de Koningin en Prinses Sara bloemen aan. Op de producten van de fabriek, wa pendragers en artillerietrekkers, scheepte het hoge gezelschap zich vervolgens in, om, rustig zittend, door de hele fabriek te rijden. Eerst reed men door het prach tige kantoorgebouw, toen door de auto- In dit nummer Zondagsblad met een rijk gevarieerde Inhoud. In de eerste plaats een artikel over de nakomelingen van de 184 Wa- terlandse boeren, die zich in 1581 op het Deense eiland Amagcr ves tigden en daarvan „de groenten' tuin van Kopenhagen" maakten. In verband met de heaenkmg van Augustinus' geboortedag (13 November 354). geven wij een korte schets van het leven en werken van deze beroemde kerkvader Wat hebben wij onder „bevinding" te verstaan? Onze medische me dewerker wijst op het gevaar dat vooral kinderen lopen om vreemde voorwerpen in te slikken oin d' neus te stoppen. Verder zijn er ae rubrieken De Volkswijk, een medi tatie, een kort verhaat, een boek bespreking, enz. Blad Zij Een onzer medewerksters was op bezoek in een volkshogeschool en zag op welke wijze net meu bileren van kamers in de o raktijk beoefend werd. Er is een knip patroon voor een regenjasje voor onze jongedochters en onze plant kundige medewerker schreej iets over de bromelia. Dat het intel ligentiepeil van kinderen hoger ligt dan vroeger, wordt beweerd door een samensteller van een (Amerikaanse) jeugdencijclopae- die. Voorts zijn er nog talrijke an dere berichten. In het Het lid van de Tweede Kamer de heer Ruygers (soc.) heeft aan de minister van buitenlandse zaken gevraagd of de rege ring voornemens Is het parlement In te schakelen bij een komend nader inter nationaal overleg betreffende de Instel ling van een parlementair orgaan in het kader van de Westeuropese Unie. Mitterand. de Franse minister van bin- Constantine verzamelden zich honderden nenlandse zaken, heeft verklaard, da'vdeArabieren om hun trouw aan het Franse ai bevoikingpestuur te betuigen. Zelfs hebben een oproepen aantal Arabieren, die in de tweede we- grote massa der Algeriji geen gehoor heeft gegeven tot massale opstand, uitgezonden door buitenlandse radiostations. De Frans» regering zal krachtig optreden tegen d< reoellen, die voornamelijk in het eerdei genoemde berggebied van Aurès in groe pen opereren. Er zijn ongeveer 200 arres taties verricht. De mening van Mitterand wordt bevestigd door het feit, dat de be volking in het bedreigde gebied van Aurès behulpzaam is bij het opsporen van standelingért. Voor het gemeentehuls Nauwelijks een week geleden wist mevrouw Sommerlatte nog niet, dat zij Rusland zou verlaten: gisteren landde zij met haar echtgenoot, atta ché van de Amerikaanse ambassade in Moskou, in Stockholm, op doorreis naar Washington. Toen mevrouw Sommerlatte enige dagen geleden kin deren wilde fotograferen, die bij een mesthoop in Moskou speelden, werd zij aangesproken door een Russisch officier, die haar overhaalde, „liever een mooi gebouw in Moskou te gaan bekijken". In het gebouw liet mevr. Sommerlatte duidelijk blijken, dat zij er niets aan vond en zij wilde het ge bouw verlaten. Maar de Rus belette haar dat. waarop zij hem woedend in het gelaat sloeg. De Russische pers viel mevrouw Sommerlatte naar aan leiding van dit incident hevig aan en het Kremlin gelasttte daarop haar uitwijzing Nieuw voor New York: Passagiers gaan op de lopende band Over twee of drie jaar zullen de New Yorkers zich letterlijk op de lopende band kunnen laten vervoeren. Dan zal namelijk de pendeldienst die op het ogen blik de ondergrondse verbinding vormt tussen Times Square en het station van de Grand central railway in New York door een eveneens ondergrondse lopende band zijn vervangen. Het nieuwe vervoermiddel zal als volgt werken: de passagiers stappen in coupé's die op een lopende band zijn gemonteerd Bij het perron zal de band een snel heid hebben van iets meer dan 2 km per -. In de tunnel wordt die snelheid op gevoerd tot 24 km per uur. Men heeft uit gerekend dat er door middel van di'. we vervoermiddel 22.000 passagiers uur kunnen worden „overgezet". De exploitatiekosten van dit nieuwe systeem' zullen heel wat lager zijn dan die van de ondergrondse pendeldienst. Met ingang van 1 Januari 1955 ia an de districtsbouwkundige bij de Rijks gebouwendienst te Zwolle, de heer H. Caro, die met pensioen gaat, op zijn verzoek eervol ontslag uit 's rijks dienst verleend. reldoorlog aan Franse zijde vochten, zich opnieuw ter beschikking van de regering gesteld. Terwijl Franse troepen met suc ces voortgaan, de afgelegen bergstreek in het Zuidwesten van Algerië te zuiveren, wordt nieuwe onrust gemeld uit Casa blanca. in Marokko, waar relletjes plaats hadden. Lufthansa begint op 1 April De Deuitsche Lufthansa zal op 1 April a.s. beginnen met lijndiensten op Lon den. Parijs en Madrid via Zürich, en in de zomer een dienst op New York openen. Ervaren buitenlandse vliegers zullen als eerste piloot dienst doen. Vier motorige Convaws worden uit Amerika verwacht in December Men hoopt de vliegvelden te Hamburg. Dusseldorp, Wahn (Bonn cn Keulen) en München te gebruiken. De dienst op New York zal door vier Superconstellations worden onderhouden. Op Berlijn mag men nog niet vliegen. c De jas van de Keizer Gistermiddag, toen de Keizer, druk vragen stellend tangs ae band nummer zes tn gebouw S.B.P. pan de P/hlips)aOrteken liep, kreeg Zijne Majesteit het warm. Hij keek om. of de adju dantopmerkte. dat de vorst zien van zijn jas wilde ontdoen, maar de adjudant waf iets achter ge raakt. Daarom trok de keizer ze.} z'n jas uit en nam het kledingstuk bovendien nog over de arm. Dat kon natuurlijk niet. Wie laat er nu êen keizer mei zijn eigen jas over de arm lopen:'.' Niettemingein der heren van Philips slaagde er in, om de Keizer tot afgifte van het kledingstuk te bewegen. Hij schudde heftig van nee en bezweek eerst voor de aandrang, toen de adjudant, snel ler dan dit hier wordt geschreven of gelezen, toeschoot, en cie vorst van z'n last bevrijdde! Nazi Von Kleist overleden Ewald von Kleist, de 73-jarige gewe Duitse veldmaarschalk, is overleden. Von Kleist zat in de Sowjetunie een straf uit wegens oorlogsmisdaden. Hij was al lange tijd ziek. De gewezen veldmaarschalk heeft 1 al naam gemaakt bij de Duitse offensie ven in Polen. Yoegoslavië en Rusland. Tot voor kort verkeerden de Westelijke Geallieerden in de veronderstelling Von Kleist al lang dood was. Zwolse auto in Duitsland verongelukt Dodelijk ongeluk in Alkmaar met takelwagen Een personenauto uit Zwolle is ln de afgelopen nacht tussen de plaatsen Lan- gerihorst en Ochtrupp fWestfalen) tegen een boom gereden. Volgens in Zwolle ontvangen Inlichtin gen werd een der Inzittenden, de heer G J. Aberson, handelaar in bouwmaterialen aldaar, op slag gedood. Twee anderen werden met moeite uit de wrakstukken gehaald, Het waren de bestuurder K Fop pens uit Naaröen en de heer A. J. Kloos uit Zwolle. Beiden zijn ernstig gewond in een ziekenhuis opgenomen. De 61-jarige A. Maasdam is Donderdag middag op het terrein van de slopers firma Maasdam en Dekker te Alkmaar, door onverklaarbare oorzaak van een takelwagen gevallen en door de achter wielen overreden. Het slachtoffer is gis teren in het Centraal Ziekenhuis aldaar overleden. De Prins Willem van Oranje van de Oranjelijn i§ vanmorgen de Nieuwe Wa terweg opgevaren met aan boord 't stof felijk overschot van de eerste stuurman, die enkele dagen geleden over boord is gevallen en verdronken. Pakistan wil vreemd kapitaal Pakistan heeft de toelaatbare buiten landse deelnemingen in zijn industrieën verhoogd van 49 tot 60 pet. Bovendien mag men van na 1 September j 1. gedane beleggingen het kapitaal te allen tijde re patriëren. tezamen met die winsten, wel ke weer in de industrieën werden gesto ken. Bij nationalisatie zal een billijke schadevergoeding worden betaald. Grote interesse voor Fokker S. 14 (Van een onzer verslaggevers) DE KEIZER VAN ETHIOPIË had vanochtend bij zijn bezoek aan Schip- hol in de I.C.A.-hal het uitzicht op het schilderij, voorstellende de, zeeslag op het Haarlemmermeer in het jaar 1573. De directeur van de luchthaven, de heer U. F. M. Dellaart, hing aan deze gebeurtenis zijn toespraak op, die gewijd was aan de ontwikkeling van de luchthaven. I De keizer, die in maarsehalkstenue was gekleed, luisterde geïnteresseerd. Om 9.20 was Z.K.M. in gezelschap van H.M. de Koningin en Prins Bernhard cn de Hertog van Harar op het feestelijke, schier zomerse Schiphol aangekomen. De hertoging van Harar was niet bij dit be zoek aanwezig. Mirande van der Beek, dochter van de adjunct-directeur van de luchthaven, bood de vorstin bloemen aan. Na de rede van de heer Dellaart. sprak de heer Aler, pre sident-directeur der K.L.M. over de lucht reis, die de keizer met de K.L.M. gemaakt m Augustus van dit Jaar van Addis Abbeda naar Athene. De heer F. J. de Bruyn directeur K.L.M.-Aerocarto N.V. gaf een overzicht de cartografische werking uit de lucht, waarbij de heer During uiteenzette, •elke conclusie een bodemkundige uit ?n dergelijke cartografie kan trekken. Het hoge gezelschap bekeek daarna de op het platform opgestelde Dakota, waa rtografie in practijk wordt gebracht. Voor vluchtelingen- actie nu f 869.000 Het comité Vluchtelingenhulp 1954 (giro 5100) heeft gisteren 48.000- ontvangen. Het totale bijeengebrachte bedrag Is nu 869.000.- Wesien accoord Von Neurath komt op vrije voeten De drie Westelijke Hoge Commissaris- en in Duitsland hebben de Russische hoge commissaris meegedeeld dat hun re geringen accoord gaan met de onmiddel lijke vrijlating van Konstatin von Neu rath, Duits minister van buitenlandse za ken onder Hitier. Hij zat met zes andere, in Neurenberg >t gevangenisstraf veroordeelde, top- azi's gevangen in Spandau. De mededeling werd gedaan in een ar*- woordbrief van James Conant, de Ame- kaanse hoge commissaris, aan zijn Rus sische collega Poesjkin op diens voor over de vrijlating te gaan praten. Als motief voor de vrijlating gaven de Weste lijken op: de hoge ouderdom en slechte gezondheidstoestand van Von Neurath. Von Neurath. die 81 jaar Is. was, zoals weet, tot 15 jaar gevangenisstraf ver oordeeld. Achttien jaar voor moord op pasgeboren kleinkind landarbeider Hendrik P. uit Schoon oord is gisteren door de rechtbank te As- conform de eis veroordeeld tot 18 jaar gevangenisstraf met aftrek van voor arrest. Hij werd er van beschuldigd ln de maand Juni 1951 het pasgeboren kindje van zijn dochter te hebben vermoord „Geen geping el om het Singel" Het plan van Amsterdams hoofdcommissaris Kaasjager om een aantal grachten te dempen, ten einde verlichting te brengen in de langzamer hand onhoudbaar geworden verkeerssituatie in de hoofdstad, heeft vele gemoederen in beroering gebracht. Vrijwel iedereen is er tegen, ook de studenten, die aldus hun gevoelens kenbaar maakten. DAT in Helden (L.) op 5 bedrijven pseudo-vogelpest werd geconstateerd en :n 1500 kippen werden afgemaakt. DAT een op de Utrechtse automarkt ge stolen auto (waarde 1500) later onder Geldermalsen bij Deil langs de weg ge- inden werd. maar de berijder spoor loos verdwenen is. DAT ln de vacature mej. J. Zeelenberg (soc.) in de prov. staten van Zuidholland benoemde A. Dijkman zich niet ter be schikking stelde, doch nu J. H. Hoogland R'dam werd aangewezen. DAT tot voorzitter van de door mints- r Mansholt Ingestelde prov. landbouw- voorlichtingsraad in Overijssel benoemd werd H. Schutrups te Steenwijk. DAT de voorzitter van de R'damse K v.K.. mr K. P. van de Mandele. vanmiddag het nieuwe kantoorgebouw met 2 loodsen van Van der Schuyt-van den Boom-Stan- fries Reederij N V. zou openen. DAT mr H. N. Boon. Ned. ambassadeui in Rome. premier Mario Scelba de I 50.000 overhandigde, als steun van onze regering voor de slachtoffers van de overstro'mingen in Salerno. DAT de commissaris der Koningin in Friesland en de burgemeester van Leeu warden gisteren aanwezig wjren bij de opening van een nieuw stationspostkan toor in de Friese hoofdstad. DAT burgemeester Matser van Arnhem ln de St. Martin-tn-the-Fields te Londen een kerkdienst bijwoonde ter nagedachte, nis aan de gevallenen van de Britse lucht landingsdivisie bij de slag om Arnhem. iuk bemerkte. DAT mevr. Smit-Meijering te Ter Ape: (Gr.) Donderdag 101 jaar hoopt te worden DAT in aanwezigheid van de directie der Ned. Spoorwegen door de echtgenote van de Utrechtse burgemeester, jkvr De Ranitz-de Brauw, gisteren aldaar een nieuw gedeelte van het spoorwegmuseum geopend werd. DAT de R.K. fabrieksarbeidersbond St. Willibrordus de arbeiders van de OCIO te Ossendrecht garandeerde het nu al 7 maanden durende loonconflict voor Nieuwjaar nog te zullen oplossen, des noods met aanspreking van de stakings kas. DAT de politie de bestuurder van een vrachtauto oproept, die gisteravond onder Beek cn Donk (N.B.) een voetganger aan reed. ernstiR verwondde en doorreed, doch waarschijnlijk niets van het onge- Per auto begaf men zich vervolgens j langs de vliegtuigloods. waarin een grote Constellation van de K.L.M. stond. Hier heette de heer Duringh het hoge gezel-j schap welkom en werd een demonstratie i gegeven met een Fokker straalvliegtuig I S 14. waarvoor de keizer grote belang stelling toonde. Om 10.45 uur vertrok men van Schiphol naar het paleis. De landing op Nieuw- Guinea Djakarta speelt stommetje Gezaghebbende regeringswoordvoerders te Djakarta hebben naar Ass. Press meldt, gisteren geweigerd iets te zeggen het bericht, dat Indonesische soldaten in October j 1. op Nieuw-Guinea geland zijn en dorpelingen mishandeld hebben. Zi; achtten het voorbarig een verklaring af te leggen, voordat er een rapport ont vangen was van het commando der zeven de divisie, welke op Celebes, de Kleine Soenda-eilanden en de Molukken gele gerd ls. Australiër Eratl Ned. Nieuw Guinea moet in de ZOAVO Dr Evatt. de leider Van de oppositie in Australië, heeft ln het parlement klaard dat maatregelen moeten worden genomen om het gebied van Nederlands Nieuw Guinea onder het ZOAVO-verdrag te doen vallen. Het parlementslid een vacuum door de Nederlandse afzijdig heid. Hij stelt een regionale regeling voo tussen Australië en Nederland. Groole Beer naar Amerika met 300 emigranten Voor de laatste maal in dit jaar li gistermiddag de Groote Beer van de Hol land— Amerikalijn te Rotterdam i granten naar Amerika en Canada vertrok ken. Onder de 300 passagiers, waarvan 77 kinderen beneden de twaalf jaar, zijn 150 Nederlandse emigranten. Er zijn on geveer twaalf gezinnen aan boord; dat van de familie Struyk uit Rijswijk met zes kinder is het grootste. De Grote Beer zal eerst Halifax aan doen en vervolgens New York. Op de terugweg reist een aantal negers uit Ja maica mee naar Engeland. De volgende reis van het schip, dat op 26 November in Nederland wordt terug verwacht. wordt met emigranten naar Z. Afrika gemaakt. Het vertrekt dan op 3 December uit Amsterdam. In de Amsterdamse Stads schouwburg hebben Koningin Juliana en haar Ethiopische gasten het laatste bedrijf van de opera „Tannhauser" van Richard Wagner bijgewoond in een opvoering door de Ned. Opera o.l.v. Alexander Krann- hals. Geheel links de president directeur van de K.L.M., ir. I. A. Aler, in geanimeerd gesprek met. Prinses Sarah. Vervolgens zien we Prins Bernhard, Keizer Haile Selassie en Koningin Ju liana. Achter de Koninklijke loge leden van het gevolg. El ders in dit blad kunt u meer over deze avond lezen. Heden op pag. 9 Op pagina 9 publiceren tv ij heden het boeiende relaas van Hélène cn re Lazareff over de merkwaar dige opleving pan het geloof in God. hl schrille tegenstelling daarmede is de hernieuwde anti-godsdienstige actie, waarvan het Franse journali- tenpaar treffende voorbeelden geeft. Uit de collectie Leeser, waarvan we dezer dagen een fraaie cock- tailjapon toonden, komt ook dit feestgewaad. Zes lagen tulle in verschillende kleuren geven een heel bijzonder effect. De corsage mft het kleine schootje is van zwart velours, waarvan ook de lange handschoenen gemaakt zijn. Weer een staking bij Enschedese spinnerij Ongeveer 80 leden van het personeel an de spinnerij Noorderhagen van Van heek Co N.V. te Enschede hebben gis teren het werk neergelegd. Het betreft voornamelijk leden van de Eenheids Vak Centrale, die in staking zijn gegaan. Zij hebben ook Duitse arbeiders, die met bussen aankomen bij de grenspost Glaner- brug opgewacht en bewogen niet aan het werk te gaan. cn uiteenzetting over het In Utrecht bereikte accoord over de 6% loonsver hoging ging een aantal stakers weer aan het werk Hoofdzetel dlerenbescheiining in Den Haag De hoofdzeteJ van de wereldfederatie tot bescheiming van dieren heeft beslo- an alle leden, van elke vereniging, aangesloten bij de wereldfederatie de gehele wereld, een dubbeltje te vragen in de hoop zodoende in ko-te tijd het benodigde bedrag bijeen ie brengen voor het stichten van een hoofdzetel in Den Haag. De eerste gelden zijn reeds binnengekomen Hel gironummer van de secretaris van de federatie, de heer M Reckman ie Naarden. is 223006; da: van de wereldfederatie te Den Haag 58400. Regen Het K-N.M.I. te De Bilt verwacht to. morgenavond Veel bewolking met op de T mepste plaatsen regen. Over- wegend matige wind aanvan- ■K - naar Noordelijke richtingen. Lagere temperaturen. (Opge- maakt vanmorgen om 10 uur). ZON EN MAAN Zondag: zon van 7.44 tot 17.03; maan van 15.08 tot 3.24 uur. Maandag: zon van 7 46 17.01; maan van 15.28 tot 4 49 uur. Op 10 Nov. V.M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1