Jlicutue £ciJisrf)e (Courant Keizer Haile Selassie begroet in jubelend Amsterdam Pyromanus bluste brand Democraten liggen vóór in spannende nek-aan-nek race Averell Harriman wordt nu gouverneur van de staat New York Wist U Troepen uit Indochina naar Tunis en Algiers? WOENSDAG 3 NOVEMBER 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie. Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441. Postrekening: 58936 ABONNEMENTEN: j 6 40 per kwartaal; 2.15 per maand; 0.50 per week. ADVERTENTTÊN: 0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting) Vijf en dertigste jaargang No 10184 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHR1STEL11R-N ATION AAL DAGBLAD Voor Leiden en OmsfreJcen .Staat tactici) l« «hrblrvra man hert in fegtjeaspotl' Zie pagina 5 DE LEEUW VAN ]UDA IN NEDERLAND 't Ethiopische volkslied weerklonk in het Centaal Station en over de Dam (Van een onzer verslaggevers) £EN JUBELEND AMSTERDAM heeft de Kei zer van Ei'hiopië vanmorgen ontvangen. Al was de hemel grauw, toch had de stad een feestelijk aanzien door de deinende mensenmassa en de versieringen, waarvan de Ethiopische kleuren geel, groen en rood wapperden. Keizer Haile Selassie I, de Leeuw van Juda, de Verdediger van het Geloof, de uit verkorene van God, is in Nederland welkom geheten. Natuurlijk door onze vorstin en haar gemaalvanzelfsprekend door hoog waardigheidsbekleders en regering, maar ook door het Nederlandse volk en dan van daag in de eerste plaats door het Amster damse publiek, dat uitgelopen was om te juichen en te wuiven. Het was een bijzonder gelukkige omstan digheid, dat juist tijdens de rit van het Cen traal Slation naar de Dam, de regen, die overigens in stromen neerdaalde, had opge' houden. Om acht uur vanochtend was de Kei zer in Roosendaal op Nederlands grond gebied aangekomen. Hij werd daar, na mens H.M. de Koningin, begroet door de leden van de Eredienst, die, gedurende het verblijf van Zijne Keizerlijke Majes teit dn ons land, aan hem zijn toegevoegd. Dat zijn: vice-admiraal N. A. Rost van Tonningen, chef van het militaire' huis van H.M. de Koningin, dr F. A. de Graaff. particulier secretaris van Prins Bernhard en J. J. L. baron van Lynden, adjudant van H.M. de Koningin, majoor der Cavalerie. Zij begaven zich in de trein, waarin zich, behalve de Keizer bevonden: diens minister van Justitie, Tsahafe Tezaz WoldeGuiorgius, de minister v. Buiten landse Zaken, Ato Aklilou Habte—Wold, de Opperhofmaarschalk, generaal Ded- jamach Masfin Silashim de particuliere secretaris van de Keizer Ato Tafara Worq, kolonel Makonnen Denneke, adju- dans van de Keizer, de Chef van het pro tocol in Addis Abeba Lij Indalkachaw Makonnen en de heer P. Sahlau, chargé d'affaires a.i. van Ethiopië in ons land, die zich in Antwerpen bij de keizerlijke stoet had gevoegd. Zoals men weet, wordt de Keizer ver gezeld door de hertog en de hertogin van Op het Centraal Station Het Centraal Station te Amsterdam bood inmiddels, aan de perronzijde, het gewone kleurrijke schouwspel van al dergelijke bezoeken. Onder commando van de majoor der Mariniers G. K. R. de Roos was de ere wacht der mariniers met het vaandel en de marinierskapel daar opgesteld, in ceremonieel tenue. Op het eerste perron voor de Koninklij ke wachtkamer was de groene loper met de gouden leeuwen en de rode randen weer uitgelegd. Zij deed eerder dienst toen koning Frederik en Koningin Ingrid van Denemarken dit voorjaar op deze zelfde plek aankwamen. Het is een „T"-vormige loper, waarvan de dwarsbalk het ont vangstplateau voor de trein vormt. Over die loper liepen voor de keizer aankwam, de opperstalmeester van H.M. In zijn schitterend rode uniform, de groot meester baron Van Hardenbroek in of ficieel tenue, de gouverneur van Amster dam, brigade-generaal G. Dijkstra, de commandant van de zeemacht, vice-adml- raal F. T. Burghard en de hoofdstations chef de heer De Jong. Omstreeks tien voor tien zagen wij van onze standplaats hoe buiten de regen be gon te stromen. Van de oostkant van het station werd het vaandel van de mari niers opgebracht, begroet door de marl- nierskapel met de eerste regel van het Wilhelmus. Inmiddels hadden zich in de Koninklijke wachtkamer de burgerlijk» autoriteiten, waaronder het vrijwel vol tallige Nederlandse Kabinet, opgesteld. Bij hen bevond zich ook de heer R. M. Neuer- burg, Nederlands gezant te Addis Abeba. Op het tweede perron had zich toen een grote menigte verzameld van reizigers, die allen de ijdele hoop koesterden, iets van het schouwspel van de begroeting te zullen zien. Een hoop die ijdel blèèf, want tussen hen en het eerste perron zou de Koninklijke trein komen te staan Even voor tien uur kwamen H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard in de koninklijke wachtkamer aan. Zij waren vergezeld van: mevrouw A. J. L. baro nesse de Smethvan Pallandt, waarn. grootmeesteres van het Huis van H.M. de Koningin, mr G. C. D. baron van Harden broek, grootmeester, brigade generaal C. F. Pahud de Mortagnes, sous-chef van het militaire huis van H.M. de Koningin, de eerste stalmeester majoor W. F. K. Bischoff van Heemskerck, de adjudant Z.K.H., luit ter zee 1ste klasse A. F. Eibers. begroeting was bovendien aanwezig de consul-generaal van Ethiopië, de heer J. Vürtheim. De Koningin droeg onder haar bont mantel een abrikooskleürig organza toi- /ersierd met pailletten, zij droeg een bruin fluwelen hoed met paradijsflanken bruine handschoenen, tas en schoen tjes. Prins Bernhard droeg het gala- uniform van generaal der luchtmacht. Precies om 10 uur reed de trein uit Parijs binnen, waaraan de drie rijtuigen de Keizer en zijn gevolg waren ge koppeld. De Keizer steeg uit. Hij was in gene- aals-uniform, zijn hoofd was gedekt door ien grote steek versierd met echte leeu- venmanen. De Koningin begroette hem hartelijk, en even daarna de hertog van Harar, de tweede zoon van de keizer, die ;ens in generaals-uniform was en de Amerika ter stembus Luid gejuich steeg op uit de monden van de vele Amsterdammers, dje op dit bijzondere uur op het Damplein bijeen waren, toen de kop van de stoet het trum van Amsterdam opzwenkte. Voor het paleis stond, gevat in het blauw en goud van het ceremonieel tenue, de erewacht van het Garderegiment Grenadiers, met het vaandel en de Kon. Militaire Kapel opgesteld. Zodra de vorsten uitgestegen waren, weerklonk het volkslied Ethiopië. De kapitein der Grenadiers J. E. Span jaard meldde de wacht bij de keizer, waarop deze, vergezeld van H.M. de Koningin, de erewacht inspecteerde. Voorafgegaan door kamerheer jhr Röell betraden de vorsten daarna het paleis. Terstond daarop verscheen de vorste lijke bezoeker op het balcon van De kranslegging bij het monument Het is een schone traditie geworden, dat een buitenlands staatshoofd zich, terstond na aankomst in het paleis, te voet begeeft naar het nationale monument op de Dam. De twee Nederlandse schaatsenrijdstertjesSjoukje Dijkstra (links) en Joan Haanappel, die respectievelijk 2e en 5e zijn geworden in de internationale schaatscompetitie in Richmond (Engeland) voor de Richmond Trofee, hebben zich al aardig aan de goede Engelse gewoonte aangepast om in een vrij ogenblikje een kopje thee te nuttigen. manen op de steek van de Keizer. Onmid dellijk speelde het Amsterdamse politie- muziekcorps een koraal. Even later be gaf de Keizer zich, wederom te voet. over het midden-Damplein terug naar het Om half een begon daar in de troon zaal het noenmaal. De Amsterdammers, die het kijken niet moe worden, genoten inmiddels van een concert dat de Mari nierskapel aan de achterzijde van het palels gaf. Zij hebben het wel verdiend! Hun belangstelling is waarlijk ongeëven aard. Nietegenstaande het onbestendige weer staan ze in dichte rijen op de Nieuwe Zijds Voorburgwal. Vanmiddag om kwart voor drie reed de Keizer weer uit om zich ln gezelschap van H.M. en de Prins naar het stadhuis te begeven, waar de burgemeester een zilveren model van een Oostindiëvaarder aanbood. Verder staat op het programma een bezoek aan het Koninklijk Instituut voor de Tropen en tot besluit van de dag het galadiner ten paleize. AMERIKA GING TER STEMBUS MILLIOENEN en nog eens millioenen Amerikanen hebben zich uitge sproken over de vraag of het Congres in de komende jaren een demo cratische dan wel een republikeinse meerderheid zal bezitten. De opkomst der kiezers was enorm en geraamd wordt, dat circa 45 milhoen burgers naar de stembus getrokken zijn. Al spoedig stroomden uit alle delen der Ver. Staten de uitslagen binnen, en de gehele wereld wacht met spanning op het eindresultaat. Het ging bü deze verkiezingen om alle 435 zetels van het Huis van Afgevaardig den, 37 Senaatszeteli en 33 gouverneurs van staten. De huidige verdeling is als volgt: Huis 219 republikeinen, 215 demo craten, 1 onafhankelijke. Senaat: 49 re publikeinen 46 democraten en 1 onaf hankelijke. Van de 37 betwiste Senaats zetels hebben de democraten er thans 22 en de republikeinen 15. Vanmorgen lagen de Democraten vóór op de Repu blikeinen in de strijd om de meerderheid in beide Huizen van het Congres. Een slag voor de Republikeinen was het ver lies van het gouverneurschap van de staat New York aan de Democraat Averell Harrimann. Het mechanische brein „Uni- vac" voorspelde nu eens een democrati sche dan weer een republikeinse overwin ning! Zowel de republikeinse president Eisen hower als de democratische candidaat voor het presidentschap In de toekomst,. Stevenson, hebben het grote gewicht van hertogin van Harar, die een lange nerz- mantel droeg. De marinierskapel onder leiding van Gijsbrecht G. Nieuwland, zette toen het Ethiopische volkslied in. Het is een merk waardige wijs, die in de aanvang herin nert aan een bekend gezangvers (Ere zij God de Vader),, maar dat daarna een geheel eigen structuur vertoont. Onbe weeglijk, saluerend, hoorde de monarch de nationale hymne aan. De Keizer inspecteerde daarna gevolgd door H.M. de Koningin en de comman dant van de erewacht met waardige tred de icht. Van de week belde hij me nop op. Ike, zeg ik, twee stemmen krijg je in ieder geval".... Na de inspectie van de erewacht bega- ;n de vorsten zich in de wachtkamer, aar de burgerlijke- en militaire autori teiten aan de Keizer werden voorgesteld. Naar de Dam Voorafgegaan door een commando rijks politie reed de Koninklijke stoet vervol gens van het Station naar het Paleis oj de Dam. Direct achter het escorte reed het. met zes paarden bespannen Konink lijke rijtuig, waarin H.M. de Koningin Prins Bernhard met hun keizerlijke gast hadden plaatsgenomen. Het rijtuig werd geëscorteerd door brigade generaal Pahud de Mortagnes en majoor baron van In het tweede rijtuig, eveneens me paarden bespannen, hadden plaats geno men: de hertog en de hertogin van Harar met vice-admiraal Rost van Tonningen, chef van het Militaire Huis van H.M. de Koningin. Dit rijtuig werd geescorteerd door luit.-kolonel A. J. F. M. Egter Wissekerke en kapitein J. Ie Heux. In de drie volgrljtuigen nam het gevolg Een Commando Rijkspolitie sloot de stoet weer. De gehele Koninklijke stoet stond onder commando van de eerste stalmees ter, majoor W. F. K. Bischoff van Heems kerck. De gehele weg van het Ceni Station naar het Paleis was afgezet door detachementen van de Koninklijke Lucht macht. onder commando van de luit.-koL P. J. Maters. Langs dezelfde weg, die eerder Koning Frederik van Denemarken, president Coty Frankrijk en Koning Haakon van Noorwegen gingen, begaf zich thans ook de Keizer van Ethiopië naar het eenvou dige monument. De hertog van Harar vergezelde de Kei- r en voorts waren er de leden van zijn Ethiopisch en Nederlands gevolg, met uit zondering van dr De Graaff. Als bij vorige gelegenheden was op de Dam weer een erehaag van Studenten Weerbaarheidscorpsen opgesteld. Bij het stond een erewacht van een peloton Binnenlandse Strijdkrachten, on der commando van de heer Th. Kok Daar bevond zich ook de minister-presi dent. dr W. Drees. de commissaris der Koningin in Noord-Holland, dr M. J. Prin- de burgemeester van Amsterdam de commandant Zeemacht Nederland er de gouverneur van Amsterdam en de heer Sahlou. Nadat, bij de ingang van het plantsoen, dr Drees Zijne Keizeriijke Majesteit had begroet, weerklonken de tonen van het Ethiopische volkslied. Samen met de hertog van Harar nechtte de Keizer een grote krans van herfst bloemen in de Ethiopische kleuren aan Stram stonden de vorst minuut lang in de doodse stilte, die rondom het monument heerste, de houding. De zon was gaan schijnen sloeg gouden glanzen uit de decoraties op de borst van beiden en uit de leeuwen- Le lever du roi Van een onzer verslaggevers). AJEN KENT een keizer als een man met een van ndderorders flonkerend gala-uniform, op een vurige appelschimmel of in een gouden koets, met een groot ge volg. Maar een enkeling is het ge geven hem onmiddellijk no zijn ontwaken te aanschouwen. Deze on vergankelijke eer, die zijn mil lioenen onderdanen nimmer te beurt zal vallen, heeft keizer Haile Selassie een onzer verslaggevers aangedaan. Wij hadden ons van morgen naar het Hollands Spoor station in Den Haag begeven om nog even een glimp op te vangen van de keizerlijke trein, die ae vorst van Parijs naar Amsterdam zou brengen. Het was een trein, die een uitgelezen gezelschap tn kleurrijke uniformen vervoerde. Tussen al diegenen zochten wij hem, die door het meeste goua en een markante ringbaard als de heerser van Ethiopië te herkennen zou zijn. Wij renden wat nerveus over het perron, omdat in zo'n geval een ons geluk meer waard is dan een kilo verstand. En zie, door een maars half met een gor dijn afgesloten coupéraam om- maarden wij inderdaad de keizer Niet echter in briljant umiorm. niet met een majesteitelijke glim lach, maar gewoon als een -bur ger zoals u en wij, nog maar nauwlijks ontwaakt. Dus ook niet in gala, maar in een overhemd, ter wijl een bediende toeschoot met een goud-gebiesde pantalon ,X,e lever du roi" eens het hoogtepunt aan het hof van Lo- dewiik XIV scheen herleefd. Het duurde slechts enkele spconden Toen stond de keizer weer, zoals ieder hem van de foto's kent Waardig en in schitterend ornaat hun prestige ln de schaal gelegd. Om meerderheid in de Senaat te krijgen, hebben de Democraten een winst twee zetels plus de steun van de Onaf hankelijke nodig. In het Huis moeten z\) slechts drie zetels veroveren. De c winning zal vermoedelijk met een uiterst kleine meerderheid bevochten worden Plaatselijke belangen spelen weliswaar een rol bU de uitslag, maar nationaal worden deze verkiezingen min of meer beschouwd als een volksstemming over de populariteit van de regering-Eisen hower en haar wetgevende programma en politiek. Tot elf uur vanmorgen lagen de Democraten vóór op de Republikeinen. Zoals reeds gezegd, betekent het verlies van het gouverneurschap van de staat New York aan de democraat Averell Harriman een zware slag voor de Repu blikeinen. Eisenhower noopte zulks tot een verklaring, dat men met „tegensla gen"- rekening moet houden Reuter seinde, dat de eerste uitslagen ongunstig zijn voor de Republikeinen en Eisenhower zelf, aangezien de candidate» voor wie Eisenhower persoonlijk een campagne had gevoerd, door tegencandi- daten zijn verslagen Hedenmorgen was de stand: Senaat, Republikeinen 41, Democraten 42, Onaf- hankelijken 1 Huis: Republikeinen 126, Democraten 180. Enkele merkwaardig heden volgen hier. Zuld-Carolina heef'. Thurmond, die bij de presidentsverkiezin gen in 1948 de „opstand der Dixieraten", dat zijn de Zuidelijke Democraten, tegen Truman leidde, in de Senaat gekozen, of schoon ztln naam niet op de stembiljetten voorkwam. Thurmond is het eerste Congreslid, dat gekozen is zonder officieel candidaat te hebben gestaan. De kiezers mogen m Zuid-Carolina de persoon van hun keuze op het stembiljet schrijven, wanneer deze er niet op vermeld staat. Htf zal els De mocraat ln de Senaat zitting nemen. Voorts ls interessant, dat aan de Ameri kaanse verkiezingen kan worden deelge nomen door alle volwassen Amerikaanse burgers, tenzij zij ^ich In de gevangenis bevinden of wegens geestelijke stoornis sen verpleegd worden. Maar ook mag men niet in Washington D.C. wonen, ee: bepaling dienende, om de federale hoofd stad vrü te houden van politieke over heersing van de een of andere zijde. Wat de nieuwe gouverneur van de staat New York; Harriman betreft, deze versloeg zUn republikeinse tcgenstandei Irving Ives en hierdoor is een einde ge komen aan een republikeins bewind van Overeenstemming over de 6 pet in textielbedrijven Dinsdagavond te Utrecht gehouden besprekingen tussen betrokken organisa ties van werkgevers en werknemers niet het college van rijksbemiddelaars en de looncommlssie van de Stichting van de Arbeid over dü enige textielbedrijven in Enschede en naaste omgeving in verbanu met de zes procent gerezen moeilijkhe den, hebben tot overeenistemming ge leid, aldus ls van bevoegde zijde ver nomen. DAT B. en W. van A'dam de vermake lijkheidsbelasting voor bioscopen willen verlagen van 35 tot 25 procent en voor DAT morgenavond ln de Herv. kerk van Heusden herdacht zal worden, hoe 10 jaar geleden 140 mensen omkwamen DAT de 27-jarige mej. Lies Wiegman uit Heemskerk, in New York verbonden aan de foto-afdeling van de Ver. Naties, bij een foto-wedstrijd van een Ameri kaans tijdschrift 1075 dollar heeft gewon- voorstellingen, waarin een Ned. speelfilm de hoofdfilm is, tot zelfs 10 procent. DAT een rapport van de Stichting voor de Landbouw in Friesland verscheen over de landarbeiderswoningen, en 14 procent van het Friese woningbezit uit éénkamer woningen blijkt te bestaan. by het opblazen van het stadhuis DAT in Bombay ongeveer 1000 Indi sche arbeiders van de Ned. maatschappij voor havenwerken het werk neerlegden om hun looneisen meer kracht bij te DAT in Utrecht de 26-jarige fabrieks arbeider J. B. uit Velp wegens ontvoering van het 17-jarig meisje G. M. B. veroor deeld werd tot slechts 2 maanden voorw en ƒ50 boete, aangezien hij het zo ernstig bleek te menen DAT de Groninger raad eenstemmig het plan aannam om na de suikerbieten campagne direct te beginnen met de bouw van een nieuwe Eendrachtsbrug (kosten 950.000 gulden). DAT de politie in Rekken bij een fami lie het 5-jarig zoontje van een inwonende dochter rillende aantrof in een vuile ha verkist. zonder kleding onder 'n juten zak en ondervoed en de Voogdijraad in deze zaak werd gemengd. twaalf jaar ln de staat New York. Har riman had bijna 300.000 stemmen meer Ives. Zoals men weet, bekleedde Har riman zeer hoge functies tijdens de rege ring van Roosevelt en Truman. Hij was o.m. minister van Handel, ambassadeur In Moskou, buitengewoon ambassadeur van het plan-Marshall ln Europa, en hoofd van het bureau voor wederzijdse beveiliging. Republikeinen geven verlies toe Nadat, aan dc hand van de binnen komend cijfers, reeds viel op te maken, dat de Democraten een stuk voorlagen in de spannende „nek-aan-nek" race, werd zulks van Republikeinse zijde kend. De voorzit.er van het nationale comité der Republikeinen, Leonard Hall, heeft toegegeven, dat zijn party dc n derheid in het Huls van Afgevaardigden aan de Democraten heeft verloren. De uitslag voor de Senaat wag op dit t ment (12 uur Ned. tyd) nog onzeker. Er stonden honderden wuiven de mensen aan de kade en aan boord van de Sibajdk, die met een recordaantal emigranten (1026) uit Rotterdam naar Australië vertrok. Verkeer eist weer drie doden Op de brug bij Marknesse (N.O.P.) ls de 44-j. J. W. Schreur uit Meppel tegen een voor hem rijdende tractor met aanhangwagen zonder achterlicht gere den en tijdens het vervoer naar ijet zie kenhuis in Volleishove overleden Dc 55-j. H. v. d. Wetering uit Zwoilerkerspel is, toen hij de Kamper- weg onder Westenholte met de fiets overstak, door een personenauto gegre pen en im het ziekenhuis te Zwolle be zweken De 34-j. echtgenote van de heer J. R. Dijkstra uit Oldebroek (Vel.) die bij haar man echter op de duo zat, werd door een zware vrachtauto aangereden en ikwam ter plaatse om het leven. Te Oakland (California) is dezer dagen Otto van Bourbon Habsburg, een preten dent naar de Franse troon, ln de ouderdom van 79 jaar aan een hartaanval overleden. Hij maakte er aanspraak op, een achter achter-kleinzoon van Marie Antoinette en Lodewijk de zestiende te zijn. Zijn enige nog levende zoon Georg zeide. geen be langstelling voor de Franse troon t» hebben. Getrainde agitators in Noord-Airika Eenheden parachutisten, veiligheids politie en mobiele garde zijn uit FranK- rijk in Algerië aangekomen om de bloe dige terroristische uitbarstingen der laatste dagen de kop in te drukken. Deze nieuwe terreurexplosies concentre ren zich in het bergachtige gebied van Arris aan de AlgiersTunesische grens. De Franse troepen zijn onmiddellijk be gonnen met de wegversperringen te ver nietigen. De gouverneur-generaal van het betreffende gebied. Roger Leonard, heeft verklaard, dat buitenlandse macn- ten, aangezet door het pro-nationalisti- sche radio-station Cairo, de initiatief nemers zijn dezer uitbarstingen. Ge trainde buitenlandse agitators, met wa- Iets voor u: pens en munitie, waarbij extremisten uit Tunesië, leiden de verzetscampagne, teneinde de behandeling van het pro bleem der Franse gebieden ln Noord- Afrika in de V.N. te beïnvloeden, aldus Ass. Press. Aan Reuter ontlenen wij nog. dat door de rebellen de stad Arris (hierbaven ge noemd) in bezit genomen was en dat twee Franse coConnes verzetslieden ver dreven hebben. De plotselinge heftige verzetsactiviteit heeft zowel in Franx- krijk als in Algiers groot opzien gebaard. In Tunesië is de spanning, ondanks ae Franse be xte van zelfbestuur maar weinig erminderd. In de afgelopen vier dagen zijn daar 23 verzetslieden bij ge vechten met Franse veiligheidstroepen gedood. Gisteren werd door de rebellen een aanval ondernomen in het ge bied van Oeldjal, circa 100 km ter. Uos- ,-an Biskra. De Frar.se nationale ver gadering za'l hoogstwaarschijnlijk de kwastie-Algerië onmiddellijk onder ae loupe nemen, als zij morgen van reces terugkeert Insiders zijn van oordeel, nat de Franse regering plannen maakt om de repatriëring van beroepsmilitairen uit Indochina te bespoedigen, teneinae troepen beschikbaar te hebben voor Al giers en Tunis. Wij wijzen er nog op, dat de drie departementen van Algerie direct deel uitmaken van de Franse republiek. Zoals men weet, zijn 'lunesia Marokko protectoraten. Gisteren hebben wij reeds uitvoeriger gewezen op de samenhang der proble- Tunesië, Marokko en Algiers, in welk 'laatste gebied, het nu ook tut explosies is gekomen. Voor vluchtelingen hulp bijna millioen Het saldo van de postrekening van het Comité Vluchtelingenhulp 1954 (giro 5100) is gisteren met 54,000 gestegen. Het eindbedrag wacfRisteravond ƒ735.000. Er was o.m. een bedrag van 72 *by. De omschrijving van de gevers luidde: „Negen maal premie voor een uur straaljagervlleger. Vliegbasis Leeuwarden Een kort jasje van zeehonden bont. Kraag, manchetjes en de vier kleine zakjes zijn afgewerkt met een smal reepje groen ge- plisseerd leer. Echt een manteltje om „erbij" te hebben! Tijdelijk regen He; K.N.M.l. te De Bilt ver wacht tot morgenavond: Aanvankelijk matige tot krachtige, later krachtige tot harde Zuidelijke wind, ruimend naar West of Noordwest. Tydelijk regen, later opklaringen. Dezelfde of iets lagere temperaturen. ZON EN MAAN Donderdag: Zon van 7.39 tot 17.08; Maan van 14.13 tot 24.00 uur. Op 10 Nov. VM.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1