In Russsiche steden is slechts één auto op 1000 inwoners Zo Engels als deze Bobby.. Straks verplichte bouw van schuilkelders 9 VRIJDAG 29 OCTOBER 19S4 EERLIJKE BLIK OP HET NIEUWE RUSLAND (XI) „Wij ademen vrijer sinds Beria er niet meer is vertelde een bewoner van Tif lis ons OP WEG van Moskou naar Sinferopol in de Krim, staat om de honderd kilometer een klein wit huisje met enkele benzinepompen. De reiziger vindt er een vertrek, waar hij van de vermoeienissen der reis kan uitrusten en een buffet, waar hij een maal tijd kan bestellen. In elk tweede „aftostansia" (auto station) kan hij bovendien spoedreparatie6 aan zijn wagen laten verrichten en in een kleine, zindelijke kamer overnachten. De weg is een voormalige mili taire weg, die in uitstekende staat verkeert en sinds kort voor het openbaar verkeer is geopend. De ver takking naar Sebastopol. de oorlogshaven aan de Zwarte Zee, blijft echter voor burgerverkeer gesloten. Buiten de onmiddellijke omgeving der steden ziet men op deze weg echter praclisch geen personenwagens. Dit is des te opvallender, daar deze weg naar de badplaatsen van de Krim, naar Jalta en de Oekraïne voert. Vrachtwagens en autobussen zijn er echter des te meer. Over het algemeen de strategisch belangrijke weg naar de Kaukasus is een uitzondering verkeren de Russische wegen in een slechte staat en zijn zij zeer sordig en oi\yoldoende bestraat. De chauffeurs van de zware vrachtwagens en de reusachtige tractoren schijnen hier echter weinig hin der van te ondervinden. De in Rusland gebouwde wagens en voertuigen zijn er alle op berekend, ook over het onbegaanbaarste terrein te kunnen rijden. Buiten de grote steden vindt men bijna geen personenwagens. De steden zijn trouwens zo uitgestrekt, dat men vaak zeer ver van zijn werk plaats of fabriek verwijderd woont en de meeste Sowjets dromen er dan ook van, eens een eigen wagen te zullen bezitten een droom, die maan - delijks voor steeds meer van hen in vervulling gaat. De „Moskvitsj" is een kleine wagen met plaats voor vier personen, die veel op de Duitse „Opel'" lijkt. Hij haalt een snelheid van 90 kilometer per uur, rijdt op 9 liter benzine 100 kilometer en bezit 4 cylinder en 3 versnellingen. De tanks kunnen 31 li ter benzine en 3 liter olie bevatten. De prijs is 9500 roebel. De ..Pobjeda" („Zege") heeft met zijn vijf zitplaatsen wel iets van een Ame rikaanse Ford. Hij haalt een maxi mumsnelheid van 105 kilometer en verbruikt 12 tot 15 liter benzine op 100 kilometer. Eveneens toegerust met 4 cylinders en 3 versnellingen. De tank kan 55 liter benzine bevatten. De prijs van dit model bedraagt 16000 roebel. De „ZIM" wordt in de Molotow- fabrieken gebouwd. De wagen biedt plaats aan zeven mensen en lijkt op een „Buick". De lengte is 5,5 meter. Hij haalt 130 kilometer per uur en verbruikt 15 tot 18 liter benzine per 100 kilometer. Hij bezit vier cylinders cn drie versnel lingen en evenals de ..Pobjeda", hy draulische remmen. Er gaan 80 liter benzine in de tank. De prijs bedraagt 42000 roebel. Men kan de wagen vooral veel in Moskou zien. Buiten de hoofd stad rijden ze in het algemeen niet. De ..ZISS" is een super-de-luxe li mousine. die gebouwd wordt in de Stalinfabrieken en veel op de ..Packard" lijkt. Hij is niet te koop en wordt en kel gebruikt door ministers en hoge ambtenaren. die hem vaak als dank Dertig maal scherper dan haarscherp is de afstelling van de punt en dat voor BiC imc J De BIC PUNr wordt I inderdaad vervaardigd me» een precisie van 1/30van een haarbreedte (1/1000 mml). Dat is het geheim van het altijd even regelmatige schrift. Unieke garantie Elke Bic Punt wordt onvoor. waardelijk gegarandeerd. 'n balpunt? neen, een punt de bewezen diensten ten geschen ke ontvangen. De .Rodina" (Vaderland) is een pas nieuw model, een kruising tussen de „Moskvitsj" en de ..Pobjeda". Men ziet er een soort familiewegen in. De prijs is 12.500 roebel. Al deze wagens zijn voorzien van electrische verwarming en radio. Er zijn geen autozaken in de Sovjet unie. Als iemand een wagen wil kopen, moet hij een formulier invullen en dit bij de gemeente inleveren. Na verloop tijd wordt hij dan bij de Militie ontboden en daar ondervraagt men hem omtrent de reden van de aankoop cn de herkomst van het geld. waarover hfj beschikt. De verschillende voorschriften verschillen echter naar district en zijn joepeler naarmate er in een bepaald district meer auto's worden geprodu ceerd. In de Oekraïne bijvoorbeeld kun- alleen die mensen er een kopen, die hem nodig hebben om er mee naar hun werk te rijden. De leveringstiidcn ook verschillend en lopen van 3 tot 18 maanden. Zware stialien Er Is een overvloed aan benzine en zij is erg goedkoop, doch wordt gerant soeneerd in de gebieden waar het aan schaffen van een wagen nog op moei lijkheden stuit. Hier wordt veel over geklaagd en er komen ook veel klach- over het grote gebrek aan reserve onderdelen. aan garages en over de verschillende prijzen, die voor repara ties worden gevraagd, daar er geen be paald tarief is Evenals bij de lucht vaart, komt ook bij het autoverkeer de veiligheid op de eerste plaats. Een Sovjet-chauffeur stelt zich aan zware straffen bloot en kan zelfs zijn rijbewijs verliezen. als hij maar een keer de wegvoorschriften overtreedt, de Sowjet-arbeiders bewonderen een glanzende wagen, gepar keerd voor het prachtige pavil- joeti van de Karelisch-Finse republiek op de agrarische tentoonstelling. bevelen van de militie niet opvolgt, dronken achter het stuur zit of een paar maal met vuile ruiten is weggereden. Het rijbewijs is een klein boekje, door Hélène en Pierre LAZAREFF waarin zelfs de kleinste overtredingen worden aangetekend. Het is niet ge makkelijk. zo'n boekje te krijgen, vooral r.iet. omdat er maar zeer weinig auto rijscholen zijn. In de grote steden vindt men er in het algemeen één, die dan enkel nog avondlessen geeft. Moskou's enige autorijschool, die evenals andere eigendom van de staat is. bevindt zich in een kleine kelder in de Arbatwijk. Instructeurs geven leerlingen onder richt in de werking van de motor en leren hun de verkeersvoorschriften. Bij gebrek aan personenwagens krijgen zij rijles in oude vrachtwagentjes, meestal in de omgeving van het stille Sobatsjia Plosjadka (Hondenplein). Na twee-en-een-halve maand wordt het examen afgenomen, dat zeer zwaar is. In het tijdschrift „Oganiok" lazen wij. dat er per jaar ongeveer duizend rijbewijzen worden uitgegeven aan leer lingen van de Moskouse rijschool. Hier uit blykt. dat er in deze millioenenstad maar weinig auto's rijden. In de grote industriesteden is er ongeveer één wagen op de duizend inwoners. (Voor een stad als Amsterdam zou dat een ge middelde van ongeveer 900 auto's be tekenen!) Wereldrecords Buiten de talrijke trams, trolleybussen en autobussen in de grote steden en de ondergrondse in Moskou, wordt het vervoer tussen de steden ook nog on derhouden door vrachtwagens, waarin ae reizigers elkaar verdringen. In alle steden vindt men taxi's. In vergelijking met de koopkracht der lo nen, ligt het tarief echter betrekkelijk hoog. Een uitgebreide reclame spoort het publiek aan. van deze taxi's gebruik te maken, daar zij geëxploiteerd worden door de plaatselijke Sovjet. De chauf feurs moeten een bepaalde norm halen; in Moskou is dat 137 kilometer betaalde ritten en 285 roebel ontvangsten. Over üit geld wordt in percentages het loon van de chauffeur berekend. Wanneer hij boven de norm is gekomen, ontvangt hij bovendien nog premies. Er bestaan ook taxidiensten over lange afstanden. Deze maken gebruik van ,.ZISS"- en ZIM"-wagens. Buitenlandse wagens ziet men in Rus land practisch niet. De niet-Russische wagens die in Moskou rijden zijn van de leden van het Corps Diplomatique. Wij hebben nimmer van iemand ge hoord. dat de Sovjets zelfs op eigen bodem aan internationale autorennen zouden deelnemen en over de Russische sportwagens en race-wagens kunnen wij dan ook weinig vertellen. Vrienden van on£ zagen toevallig op de weg naar de Krim vijf kleine wa- gentjes. die op een streng bewaakt en met vlaggen afgezet parcours heen en weer raasden. Zij vroegen een jonge vrouw onder óe omstanders, wat er aan de hand was. ,.Dit is een autorace," vertelde ze; ..onze wagens en onze coure- - zijn cveral bekend. U Er is overproductie Van fabrieksaardappelen Regering overweegt opschorting van uilvoerrecht (Van onze Parlementsredacteur) Het fabrieks-aardappelareaal is dit jaar met 10 pet uitgebreid, maar de aardappel meelfabrieken kunnen slechts 95 pet van de productie van het vorige jaar kwijt, zodat er. vergeleken met vorig jaar een overproductie is van 15 pet. Daardoor kunnen verschillende fabrieksaardappel telers. die geen aandeelhouder vsn een coöperatieve fabriek zijn, hun aardappe- moeilijk kwijt en moeten zij ze verko pen als voederaardappelen of exporteren andere landen, waar ze wel tot aard appelmeel verwerkt kunnen worden. Over de ontstane moeilijkheden zijn gisteren te Zwolle besprekingen gehouden tussen de georganiseerde landbouw en de aardap pelmeelfabrieken. Mocht geen oplossing orden bereikt, dan is de regering van oordeel, dat aan de export zo weinig mo gelijk in de weg gelegd dient te worden en daarom overweegt zij. het uitvoerrecht van 50 et per 100 kg. dat voor export naar West-Duitsland geldt, op te schorten. Al- minister Mansholt gistermiddag in de Tweede Kamer op mondelinge vragen van de heer Haken (comm.). Kosteloze naturalisatie in Suriname (Van onze Parlementsredacteur) De Tweede Kamer heeft gistermiddag zonder debat haar goedkeuring gehecht aan een wetsontwerp, dat de mogelijkheid opent, dat kosteloos en op eenvoudige wij ze het Nederlanderschap wordt verleend aan in Suriname woonachtige personen. Het gaat hier voornamelijk om een om vangrijke groep van Indonesische her komst. die tengevolge van de souvereini- teitsoverdracht de Nederlandse nationali teit verloren. Ook verenigde de Kamer zich met een viertal naturalisatie-wetsontwerpen, in totaal 90 personen betreffende Geen onregelmatigheden met rampgoederen Van de zijde van het Rode Kruis deelt en ons mede, dat er bij de Rode Kruis- goederen in Bergen op Zoom. waarover dezer dagen meldden, van onregelma tigheden geen sprake is. Aan bederf on derhevige goederen zijn er niet aanwezig. Horse Guards... zo Engels als U in lange tijd niet gerookt hebt. „HG" is weliswaar iets duurder, maar dan ook veruit de beste Virginia van de laatste 10 jaarl 20 «tufc./85 cent En dit is dan de opname waarvoor 1 gevangenis i Hélène en Pierre Lazarell door militairen opgebracht In Tiflis komt de ger in de Sovjet-Unie in het Oosten. De stralen blakeren in de zon De mensen bewegen zich tra ger dan in Moskou of Le ningrad. De straten zijn niet zo druk en mannen en vrouwen dragen kleu rige kleding. Toen w(j door de straten liepen, wilde Hélène een foto maken. Ik ging tussen de mensen staan om te poseren en zij kmpt« af Plotseling ver scheen er een dikke man met een snor. die riep: „Het is verboden openbare gebouwen te fotograferen, kameraad. Ga met mij Het was een Georgiër, die moeilijk Russisch sprak en, naar het gebruik van het land. iedereen min of meer vertrouwelijk aan- ..Welk openbaar ge bouw?" vroeg Hélène „Ik heb enkel mijn man ge kiekt!" De militïaan een gebouw aan de over kant van de straat Later hoorden wy. dat het het Lenin-Marxinstituut was. -,Ik heb gezien, dat u gefotografeerd hebt. Volg mij." Hélène protesteerde; zelfs indien zij het gebouw opzettelijk had gefotogra feerd. dan was het nog haar goed recht. In een minimum van tijd stonden er tientallen mensen om ons heen. die het voor ons opnamen. De militïaan liep rood aan van woede De omstanders vroegen hem; „Schaam je je niet. buitenlanders zó te behan delen? Wat hebben zij misdaan?" De man duwde ons aan de schouder voor zich uil Onderweg werd hij iets beleefder toen hy hoorde, dat wij Fransen waren en hij liet ons ze'fs een Koer- denhuis fotograferen Een kapitein van de mi- zei. dat wij onze weg kon den vervolgen De agent was het daar echter niet mee eens en zei: ..Nee, ge gaat mee naar het bureau". ..Naar de politie?" vroeg Hélène. „Nee. deragoja (schat)," zei de man glimlachend. •Wij hebben geen politi r de mili- De militiepost leek op onze politiebureaus Wij werden bij een kapitein gebracht, die juist aan het telefoneren was „Ja. ze komen juist mijn bureau binnen." zei hij. ..Wees maar gerust, ik maak alles wel in orde Het telefoontje was ken nelijk afkomstig van de kapitein, die ons onder weg ontmoette De man het bureau bood 'tin piettige tijd toe alle wereldrecords op hun naam staan". De dag vóór onze ..arrestatie" waren wij in Tiflis aangekomen en bezochten toen de oude binnenstad met zijn tal loze Smalle steegjes. De huizen waren van hout en hadden brede balkons cn terrassen en trappen aan de buitenkant Op kleine binnenplaatsjes hing wasgoed te drogen. Het oude Tiflis herinnerde ons er aan. dat wy dicht bij Turks-Azic Een voorbijganger vertelde ons: Al deze oude wijken worden afgebroken Alleen huizen met historische waarde blijven staan. Voor 1960 zal de hele stad Tiflis op tien kilometer hier vandaan worden herbouwd. Men is daar nu al bezig met het aanleggen van de water leiding en het bouwen van de eerste Hoewel de situaie in de winkels het zelfde was als in Moskou en Leningrad, dat wil zeggen dat bepaalde artikelen schaars waren, bood men ons tijdens een wandeling door de stegen der binnen stad armbanden, kleren, schoenen en zelfs een speenvarken te koop aan. De •warte handel scheen in Tiflis te b'of .er en de verantwoordelijke autoriteiten de den er naar het scheen weinie, aan. Men had ons verleid, dat Beria de grole man van Tiflis was Het grote park op de heuvel heette Beriapark en de naam van het stadsmuseum was Beria- Toch is het sol DIERENYEKMOMMING vele diere i hun huids- i aanpassen aan de om- atuurljjk erg knap, want gels op bladeren gelijken, öök nog kans zien eieren te leggen die er precies uit zien als plantenzaadjes. is eigenlijk nog gaarne door vogels gegeten te tin Hiervan heelt een andere vl onderkoning genaamd, profijt g ken, door zich in een pakje te dat sprekend op dat con de mc lijkt. Het gevolg hiervan is, da zij met rust uurdt gelaten. Iets heel bijzonders presteert Zoals ■eet. mtge Want andere dieren gaan sö ver, dat zij de vorm van geheel andere dier soorten hebben aangenomen teneinde hun belagers om de tuin te leiden. De glasvlinder lijkt zo bedriegelijk veel op een wesp, dat het voor de ondeskun dige werkelijk moeilijk is haar van die venijnige insecten te onderscheiden. Verschillende weerloze insecten, zoals zweefvliegen, hebben zich insgelijks in een vermomming gestoken cn lijken op bijen of wespen, waardoor zij minder kans lopen te worden aangevallen. De in Noord-Amerika voorkomende vlinder die monarch heet, heeft een bittere smaak en schijnt daardoor on- orten inkt- \ls zij wor den achtervolgd, een wolk zwarte kleur stof uit, waardoor het water verduis terd en ondoorzich tig wordt gemaakt, zodat de inktvis ge legenheid krijgt ach ter dit inktgordijn aan zijn belagers te ontkomen. Da klei- daarnet op het oog hadden, speelt liet zelf te vervaardigen, zodat niet hij zelf maar de dubbelganger het slachtoffer wordt. Zodra dit dier namelijk achtervolgd wordt, neemt hij een diepdonkere kleur aan. Dan stoot hij plotseling een uolkie zwarte kleur stof uit, dat zich echter niet door het water verspreidt maar samenvalt en in het water blijft zweven, in een vorm die wel enigszins op een inktvis gelijkt. Tegelijkertijd neemt de inktvis zelf een volkomen witte kleur aan. De aanvaller die op dergelijke toverkunsten niet be dacht is, stort zich nu op de wolk donkere kleurstof, in de veronderstel ling dat dit de opgejaagde inktvis is, en het gewaande slachtoffer zelf glijdt onzichtbaar weg in het heldere water. O ja. nu wil hoe ver de hori is. Daarover mor l afsteekt! een lez (Nadruk verboden) 't Verklaarde uitzicht Onder woningblokken met 3 of meer woonlagen (is reeds voor 80 pet in praclijk gebracht) (Van onze Parlementsredacteur) De algemene maatregel van bestuur, die uitgevaardigd zal worden krachtens gisteren ln de Tweede Kamer aan genomen wetsontwerp tot wijziging van woningwet ln het belang van de be- herming van dé burgerbevolking, zal in grote lijnen bepalen, dat bij de bouw van huizenblokken met drie of meer woon lagen de draagvloeren .van steenachtig materiaal moeten zijn. Bovendien tal de verplichting worden opgelegd, dat er een onderbouw wordt gemaakt. De gevels van onderbouw zullen anderhalve steen moeten zijn. voorts zal gezorgd moe ten worden voor een tweede uitgang van deze verplichte schuilkelders. Het heeft twee jaar geduurd, voor mi- ister Witte met dit wetsontwerp kwam (het legt de gemeentebesturen bovendien •rplichting op. de bouwverordeningen :n 6 maanden aan de uit te vaardigen algemene maatregel van bestuur aan te m) en dat vonden de heren Beernink (c.h.) en Ritmeester (11b.) rijkelijk lang. egertng omver werpen Wij ad ïen vrijer, sinds hij cr niet meer is De dag na zijn arrestatie verdwe et alicen van de grote ge bouwen, maar ook uit do boeken, waar in hij voorkwam. Ambtenaren zochten boekhandels en bibliotheken die hij had geschreven, scheurden De oorzaak hiervan is gelegen ln een strijd tussen een stroming, die aan een perfecte regeling dacht en een stroming, die meer globaal dacht, aldus de bewinds man. De globale denkwijze heeft hi slotte gewonnen. De heer Gortzak (comm.) was tegen het opleggen van de verplich ting tot het bouwen van schuilkeldi mede omdat hij verhoging van kosten vreesde, die dan wel op de hu haald zouden worden. Minister Witte be streed deze opvatting: stenen vloeren en een onderbouw worden in zeker meer dan 80 pet van de huizenblokken, waarvoor de verplichting zal gelden, reeds gebezigd Mochten er echter, door de voortschrij ding van de techniek, stringentei schriften nodig worden, die wel wezenlijk kostprijsverhogend werken, dan zal financiële regeling moeten worden troffen, aangezien het hier niet gaat een woningbuuwbvlang maar orn een alge- I dai Na Faroek blijft Egypte oniustig rpOEN TUSSEN DE vertegenwoordigers van Engeland en Egypte de overeen komst getekend werd betreffende de ont ruiming door de Britten van de Suez- kanaal-zone, heerste in Cairo een uit bundige feeststemming. Trouwens heel Egypte vierde die dag als een nationale feestdag, omdat na 72 jaar aan de bezet ting een eind kwam. Zoals men weet, be- of het 80.000 man Engelse troepen en vóór 20 Juni 1956 zouden die de basis van het Suezkanaal verlaten moeten heb. ben. Niet alle partijen ln Egypte en wij herinneren er aan, dat de extremis tische Wafd-partlJ en de politiek-rell- gieuze Mohammedaanse Broederschap het de regering steeds moeilijk maak ten zijn met het Brits-Egyptische ac- coord tevreden geweest. En zo staan wij dan voor het feit, dat twee weken na de ondertekening van het genoemde ac- coord, Egypte in rep en roer werd ge bracht. Premier Nasser werd bijna het slachtoffer van een moordaanslag, ge- pleegd door een lid van de Mohamme daanse Broederschap. Een woedende me nigte, aanhangers der regering, stak het hoofdbureau van de Mohammedaanse Broederschap in brand, militairen moesten de orde her stellen, terwijl Nasser in Cairo de nood toestand liet afkondigen. Prompt daarop volgden massa-arrestaties en reeds wer den driehonderd leden der Mohamme daanse Broederschap in hechtenis ge- De grief dezer Mohammedaanse broe ders is. dat de Egyptische regering er bij de Britten niet op heeft aangedron gen, onmiddellijk de Kanaalzone te ver laten. ja, zij betoogden zelfs, dat het Egyptische leger de gehate Engelsen met geweld had moeten verdrijven. Blijkbaar heeft het team Nasser—Naguib toch niet voldoende rekening gehouden met de eisen dezer hypernationalistische fanatici. Erkend moet, dat de regering die aan felle campagnes van de Mohammedaanse Broederschap bloot staat, maatregelen genomen had om de acties tot een mi nimum te beperken. Men had het de Mohammedaanse Broederschap onmoge lijk gemaakt in de moskeeën propaganda te voeren voor hun nationalistische, de regering vijandige, Ideeën. Het is de eer ste maal, dat een aanslag op premier Nasser is gepleegd en dit feit zal niet na- latpn diepe indruk te maken- Men verhele zich niet. dat na de ver dwijning van het politieke toneel van ex-koning Faroek, tot in den treure ver kondigd is. dat nu voor Egypte betere dagen zouden aanbreken, dat nu alles ..pais en vrêe" zou worden. Ten aanzien van de binnenlandse politiek werd een program van reorganisatie maatschappe lijk. sociaal en economisch ten uitvoer gebracht en wat de buitenlandse politiek betreft, betekent het Brits—Egyptische accoord over Suez toch een „succés fou". Toch ziet men, dat de Mohammedaanse Broederschap voortgaat onrust te ver wekken of. zoals men het in ons vroegere Indië uitdrukte „haat te zaaien". Het is lang niet zeker, dat het bij deze eerste aanslag op premier Nasser zal blijven. Immers een vorige premier. Nokrasjl Pasja, poogde zes jaar geleden de Mo hammedaanse Broederschap. bij wijze van spreken, de nek om te draalen, maar hij viel zelf onder moordenaarshanden. De betekenis van deze Mohammedaanse Broederschap valt moeilijk te onderschat ten als men bedenkt, dat deze ongeveer twee en een half millfoen leden telt In deze politlek-godsd:ensHge Mohamme- Tweede Kamer Financieel debat op 9 November •eweging allen e tigde rechtse i linkervleugel te onderscheiden. Blijkbaar hebben de onverzoenlijken liet pleit gewonnen en was de schande lijke aanslag op Nasser bedoeld om in Egypte de chaos te verwekken, ten pro- fijte van Mohammedaanse Broederschap en communistisch georiënteerde Wafd- partij. Het hoofdbestuur der Broedei ^chap zal dezer dagen bijeenkomen om zich te beraden^over het ontslag van de „opper- te gids". Dat is dr Hassan Hodelby. één tegenstanders van premier I der felste (Van onze Parlementsredacteur) De Tweede Kamer zal opnieuw bijeeL «Wfe-P.i,n.v;!r^ laaryrif; SZiW-KS ïfWKi -Sla-cSm""«Tl.v.'Tr" TISSSMImS*n v"'" '«KT«SS, ..„nr. ch kamer van het station zelfs grotlng van Binnenlandse Zaken De maar deze vrijheid zal toch vaster - tijdschriften, waar de kèns als hij er ln voorkw vas De naburige stad, die naar hem enaamd. werd herdoopt De straat hem herinnerden, ven den. die (Copyright ABC Preas-Scoop» Kunnen heeft gisteren ook nog meege-»nk<rfd moeten worden, wil het. uitgeknipt deeld, dat het in de bedoeling ligt. de nota i ^aro*k opgetreden ..revolutionnaire" inzake het tekort aan onderwijzers, in de 1 team Nasser—Naguib. met succes een Eerste Kamer reeds behandeld, in de buitenlandse politiek kunnen voeren. Tweede Karnes aan de orde te stellen. Egypte. deel uitmakende van de Arabl- tegelijk met de begr ding van Onderwijs.heeft o.a. met Israel nog con- i Wetenschappen. fücten genoeg.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 9