|lictauc £eütórtje (Tourant Wolkbreuk in Italië eiste doden; 5000 daklozen 300 Autoriteit Adenauer tegen Saarcritiek opgewassen Nachtelijke dienst viert bij dag feest Wist U WOENSDAG 27 OCTOBER 1954 BUREAUX: Steenstraat 37 Directie. Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; 2,15 per maand; 0,50 per week. Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHR1STEL1JK-N ATION AAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .SUatMfittct I* gfccllrtea «On hert (o fegljcnspart" WANHOPIG VOCHTEN DE MENSEN TEGEN HET WATER Salernobruggenhoofd in tweede wereldoorlog, is thans nog zwaarder getroffen DOOR de aardverschuivingen en wolk breuken in Zuid-Italië zijn, volgens Reuier, ongeveer 300 personen om het l'even gekomen, worden er nog 120 ver mist, terwijl het aantal daklozen ongeveer 5000 bedtaagt. De ramp kon zo'n ontzetten de omvang aannemen, doordat geweldige stromen water uit de bergen naar beneden raasden. Vele gewonden bevinden zich nog onder de puinhopen van de ingestorte Het Italiaanse leger zond geniesoldaten en artilleristen met bulldozers naar het rampgebied. Uit Rome en Napels kwamen brandweerlieden met amphibievoertuigen. Het Rode Kruis stelde warme kleding en medicamenten ter beschikking. Men zegt, dat de ramp een der ernstigste is in de ge schiedenis van Italië. Zij wierp een zwarte schaduw over de feestelijkheden, in verband met het binnentrekken van de Italiaanse huizen. De reddingsactie is in volle gang. j troepen in Triëst. Het zwaarst getroffen is de kuststrook tussen Salerno en het toeristenoord Amal fi. Zoals men weet, was Salerno het Ge allieerde bruggenhoofd in de tweede we- teldoorlog. Vele huizen, die na de bom bardementen gedurende de oorlogstijd, feeds waren hersteld, zijn nu helaas op- iieuw verwoest. De streek ziet er ge- lavender uit dan tijdens de oorlog. He» toodweer trof het" gebied tussen Salerno Bocera en Amalfi met enorme kracht. De heeste doden zijn te wijten aan het in- Itorten van huizen, waarvan de fundn- ■ingen door de zware regens waren on- lermijnd. Salerno is door een laag mod- Ier van een halve meter bedekt, waar- loor de militairen, brandweerlieden, po itiemannen. honderden vrijwilligers, on- ler wie ook priesters, bij hun pogingen »t redding, zich een weg moesten banen. Tengevolge van de geweldige regenval waren de riolen verstopt, waardoor de laaggelegen stadsgedeelten onder water kwamen. Vervolgens baanden de sterk fezwollen bergstromen zich een weg naar Ie dorpen in de omtrek, waardoor hui- en werden weggevaagd en mensen en lieren naar de zee meegesleurd. Bij de reddingsactie zijn ook hefschroef- liegtuigen ingeschakeld, teneinde water, leneesmiddelen en voedsel naar het ge- toffen gebied te kunnen overbrengen, tan Ass, Press ontlenen wij nog, dat de oorstad Ganaloni geheel van de aard bodem is verdwenen. De beroemde kathe draal van Amalfi, die met een majestu- reeks van trappen boven de kleine :a van Amalfi oprijst, is echter on beschadigd. Alle verkeer in Salerno ligt stil; de straten zijn totaal versperd door modder en ingestorte huizen. Onder de buitenlanders in de reeds genoemde kust strook tussen Salerno en Amalfi, een ge liefkoosd toeristenoord voor Europese en Amerikaanse toeristen zijn geen slacht offers gevallen. Zelfs op dit moment is het niet moge lijk zich een juist beeld te vormen van de omvang der ramp, aangezien de tele foonverbindingen met de overstroomde steden en dorpen verbroken zijn. Vermei- Weer vliegende schotel 1 boven Rotterdam Ongeveer op hetzelfde tijdstip als (aandagavond, namelijk omstreeks half- en, is gisteravond te Rotterdam weer te in het luchtruim waargenomen, dat teleens een vliegende schotel zou kun- tn zijn. Aldus zeggen enige bewoners *n een flat aan het Mathenesserplein. et verschijnsel heeft ongeveer 'nkwar- er geduurd. Het bewoog zich tamelijk Oog in de lucht in zuidelijke richting. Er 'aren twee lichtende onderzijden aan. k aldus de waarnemers, enig licht uit haalden en gemakkelijk met het blote >g waren waar te nemen. Een van de eerste foto's van de verschrikkelijke ravage, het gevolg was van een enorme wolkbreuk, waardoor Zuid- Italië werd geteisterd. Men krijgt hierdoor min of meer een indruk van de geweldige ver nietigende kracht van het water. den wij nog, dat ook de delta van de Po door hevige regens werd geteisterd. Europa's hoogstgelegen weg, namelijk die naar de Stelvio pas aan de Italiaans- Zwitserse grens, is versperd door een halve meter sneeuw van lawines. Te Lan- ciano in Midden-Italië werd in de nacht van Maandag op Dinsdag een aardschok gevoeld, die vijf seconden duurde, maa: er werd geen schade aangericht. Jongen overleden na stoeipartij Gisteren ls te Amersfoort door de ge rechtelijke geneeskundige, dr J. Zelden- rust uit Den Haag. sectie verricht op het lijk van de vijftienjarige scholier van de ambachtsschool te Amersfoort. R. van 't Veld uit Leusden. Hij was enkele weken geleden bij een stoeipartij met medescholieren gewond geraakt en hoe wel zijn töestand zich niet ernstig liet aanzien achtte men opneming in een ziekenhuis nodig. Dezer dagen is hij overleden, waarna de politie het lijk in beslag nam. De Amersfoortse politie wacht thans ït sectie-rapport af. alvorens zich te beraden over het nemen van verdere stappen, aldus meldt het A.D. BlaHende Ollenhauers bijten niet tik merk aan alles dat die ha venstaking veel te lang duurt". Terwijl bondskanselier Adenauer in de Ver. Staten besprekingen voert met Eisen hower en Foster Dulles, spant de opposi- de Westduitse bondsdag tegen hem wegens het, door Adenauer onder tekende, accoord over de Saar. De storm protesten zal wel geluwd zijn ais de bondskanselier op 4 November in Bonn teruggekeerd is. Hij komt niet met lege handen terug, want in Washington zal hij een vriendschaps-handels en scheepvaart verdrag tussen West-Duitsland en de Ver. Staten ondertekenen, ^ierdoor zal West- Duitsland in dezelfde positie komen te verkeren als andere landen. Voor zijn vertrek heeft Adenauer nog verklaard, di overeenkomsten van Parijs onmiddellijk aan de bondsdag te zullen voorleggi zodra hij uit de V S. terug is. Engeland zal voldoen aan het verzoek van Frankrijk en West-Duitsland Saarstatuut te garanderen, als de parle menten van Bonn. Parijs en de bevolking van Saarland dit hebben goedgekeurd. Wederom een succes voor Mendès en Ade nauer. Kan de firma OllenhauerDehler het de bondskanselier nu bijzonder moei lijk maken, als de goedkeuring der Parijse accoorden aan de orde komt? Welnu, waarnemers in Bonn wijzen op de vele vroegere pogingen tot rebellie in het re- i geringsfront van Bonn, die door de krach tige autoriteit van Adenauer snel werden onderdrukt. Trouwens, de leider van de Christelijke fractie, Von Brentano. heeft reeds te ver staan gegeven, dat de Christelijke fractie gelukkig zelf bjj machte ls. de ratificatie doorgang te doen vinden. Zij beschikt n; melijk sedert kort over de kleinst ÜJke meerderheid in de bondsdag. Terwijl de socialistische partij lenhauer in West-Duitsland zijn ongeluk kige campagne voort. Aller ogen zijn nu gericht op Beieren en Hessen, waar op 28 November verkiezingen worden gehou den. De socialisten zullen de Saarover- eenkomst natuurlijk pogen uit te spelen. Voor vluchtelingen nu 473.000 bijeen Het Comité Vluchtelingenhulp 1954 heeft gisteren 38.000 gulden ontvangen. De stand van postreke ning 5100 is nu f473.000. Russische atoomproeven in Siberië De Amerikaanse commissie voor de atoomenergie heeft in een officiële verklaring bekendgemaakt, dat ae Sowjet-Unie van midden-September tot heden een reeks atoomwapens tot ontploffing heeft gebracht. Volgens Japanse geleerden, die zich ernstig bezorgd maken over de Russische proeven in verband met het gevaar van radio-activiteit, hebben de Rus sen kortgeleden in Siberië een water stofbom beproefd. Als gevolg van deze proef zouden radio-actieve sneeuw en regen op Japan zijn neer gekomen. De commissie voor de atoomener gie zeide in haar verklaring, verdei geen mededelingen over de Russische proeven te zullen doen. tenzij zich in verband hiermee ongewone ontwik kelingen voordoen. In het kader van de herdenking van het 140-jarig bestaan der Kon. Maréchaussée legde brigade-generaal Kist gisteren een krans aan de voet van het monument, dat staat aan de ingang van de Willem III- kazerne te Apeldoorn. Biits luchtvaaitdeskundige twijfelt Was oorzaak Cometramp geen metaal-vermoeidheid In Engeland heeft Bruno Jablonsky ge zegd, dat vermoeidheid van het metaal nooit de oorzaak geweest kan zijn van de rampen met de Cornets. Deze gedurfde bewering, die in lijn rechte tegenspraak staat met de opvatting van Sir Arnold Hall, directeur van het Koninklijk Luchtvaartlaboratorium, komt niet uit de mond van de eerste de beste, aldus een beschouwing in het Vrije Volk De 59-jarige Bruno Jablonsky wéét iets van vliegtuigen. Hij was 's werelds jong ste piloot (op z'n zestiende jaar) en boven dien een leerling van de beroemde Orville en Wilbur Wright. Sinds Jablonsky Brit geworden is heeft Koninklijk paar in Frankrijk Op jachtpartij in Rambouillet schoot de Prins 92 fazanten Koningin Juliana in het kasteel van Fontainebleau ontvangen Op het kasteel van Rambouillet, ons koninklijk paar te gast is bij pre sident en madame Coty heerste gisteren geen enkel protocol en dus kon me dag indelen zoals men wilde. Reeds vroeg in de morgen verschenen Koningin en Prins op het bordes het kasteel, en terwijl H.M. gekleed in een grijs mantelpak en donker hoedje, zich per auto naar het kasteel van Fon tainebleau begaf, ging de Prins in ja- gerspak en laarzen, het geweer over dc schouder, op jaoht naar fazanten in de nabijgelegen bossen. Hij sloeg zijn eigen record van het afgelopen jaar 82 stuks door 92 fazanten te schieten. Hij met deze prestatie, naar De Tel. meldt, de beste jager; na hem kwam de afge vaardigde Hettier de Boislambert met 90 stuks; de Hertog van Brissac (80». de secretaris van de president, Merveilleux du Vigneaux (42), mevrouw Otto (31) de kolonel Cressaty (16). Een zolder vol vergeten rampgoederen Conflict bij Rode Kruis te Bergen op Zoom De korpscommandant van de Rode Kruis afdeling te Bergen op Zoom, dr E M. K. heeft bij het bestuur van de af deling zijn ontslag ingediend. Dit ontslag vindt zijn oorzaak in het feit, dat een der kaderleden, buiten het bestuur om. het hoofdbestuur in kennis had gesteld van onregelmatigheden. Er lagen nog steeds rampgoederen op zijn zolder opge slagen, die thans aan bederf onderhevig waren. Hij had dit feit ontdekt door een lekkage die op zijn zolder was ontstaan. De korpscommandant vond de handels wijze van dit kaderlid niet juist en achtte een disciplinaire straf van een weex nodig. Het bestuur vond echter dat dit ier weken moest zijn. Hierover ontstond een verschil van mening tussen bestuur colonnecommandant, die aanvoerde, dat het bestuur zich niet met het per soneel en het beleid van de colonne heeft te bemoeien. Dr K. heeft zich zeer ver dienstelijk gemaakt voor het Rode Kruis en onder zijn leiding hebben de leden mooie successen behaald. Gaat ziin ont slag door, dan zullen vele colonneledeo volgen vlleg- Het twaalftal jagers dat aan de jacht deelnam, schoot 340 stuks. De 72-jarige president nam in de slotfaze deel aan de partij en schoot 12 fazanten, waarover hij zeer voldaan was, omdat hij pas voor de derde maal aan een dergelijke jacht deelnam. Daar de echtgenote van de president rust moet houden, vergezelden haar twee dochters onze landsvrouwe naaT Fontainebleau, waar zij op de trappen van het kasteel werd ontvangen door de prefect van het departement en de con servator van het kasteel, die haar rond leidden en door de koninklijke en kei zerlijke departementen voerden, welke de gehele geschiedenis van Frankrijk van de dertiende tot de negentiende eeuw verhalen. Met bewondering keek de Koningin naar de galerij van Frans I, naar de gTote balzaal, en ook i bruidskistje, gemaakt voor het huwelijk in een hertogin van Mecklenburg, een in de voorouders der Koningin. Nadat gezamenlijk de lunch in Ram bouillet was gebruikt, bezocht de Ko ningin in de middaguren de ruïnes van de abdij van Port Royal des Champs. Vandaag zou zij met de Prins naar Pa rijs terugkeren en nog enige uren op de Nederlandse ambassade doorbrengen, al- is naar ons land te vertrekken. hij de leiding over een fabriek tuigonderdelen De Britse Koninklijke Commissie tot vaststelling van beloningen aan uitvinders kende hem in 1953 een prijs van 150.000 gulden toe voor zijn werk op het gebied van vliegtuigschroeven. Jablonsky is ook de man, die de Spit fires in de Slag om Engeland aan z'n hou ten propeller heeft geholpen. Twee brieven heeft deze deskundige ge schreven naar de Britse commissie van onderzoek, die zich met de Cometrampen heeft beziggehouden. In belde epistels schreef hij, dat „Sir Arnold Hall het helemaal bij het verkeerde eind had". „De tot dusver genoemde oorzaken zijn aar bijkomstig. Ik geloof, dat ik dat be wijzen kan. Ik heb over deze Cornet-onge lukken een theorie en na enkele wrak stukken gezien te hebben, ben ik tot de overtuiging gekomen, dat mijn theorie de juiste ls." Dat heeft Bruno Jablonsky verklaard en hij voegde er aan toe, dat de oorzaak aan „iets heel eenvoudigs" te wijten is. Maandagavond laat kreeg deze expert uitvinder een telefoontje van 't ministerie voor Burgerluchtvaart. Een ambtenaar nodigde hem uit bij een bespreking met enkele andere deskundigen. Koningin-moeder Elizabeth in New York aangekomen Koningin-moeder Elizabeth van Enge land is met de Queen Elizabeth in New York aangekomen voor een bezoek van ruim drie weken aan de Ver. Staten en Canada. Vijf en dertigste jaargang No 10178 Mislukte aanslag op premier Nasser Egypte in beroering gebracht Nasser, de Egyptische premier, is gis teravond ontsnapt aan een moordaanslag. Vijf minuten nadat hij in Alcxandrié een begin gemaakt had piet een rede voering over het accoord met Engeland betreifende de Suezkanaal-zone. werden acht schoten op hem gelost Nascer zelf werd niet getroffen, maar een man aie naast hem stond, werd gewond en diens vader, die zich onder de toeschouwer» bevond, viel flauw. De politie arresteerde verscheidene mensen, onder wie een blikslager, een lid van de fanatieke Mohammedaanse Broederschap. Hij be weerde bij zijn arrestatie...in de lucht geschoten te hebben om zijn vreugde te uiten over de komst van Nasser!,. Volgens andere berichten werd ook een bekend advocaat uit Alexandrlë door de kogels gewond. Dit was de eerste maal sinds de revolutie, dat er een aanslag op de Egyptische premier werd gepleegd. Een feit is. dat Nasser de laatste we «en streng werd bewaakt, sinds de Moham medaanse Broederschap allerlei bedrei gingen de wereld had ingestuurd, uit protest tegen de overeenkomst inzak® de Suezzone, welke de Britse troepen toestaat nog twintig maanden in Egypte te büjven. Twee uur na de aanslag gaf de radio reeds een dramatische weer gave van Nassers rede. waarbij a< luisteraars duidelijk de schoten konden horen. Ook op de premier van de Soedan, Ismail El Azhari, werd een aanslag ge pleegd. Een Jonge Soedanese beambte werd door de politie gearresteerd toen hij de premier met een dolk in de hand naderde. Hij kon echter tijdig worden overmeesterd. Heden op pag. 5 ^J2uólancl in 1954 Wat doet U hier", vroeg een joviale dikke heer aan Hélène en Pierre Lazareff. 't Was een Belg, die even- als andere buitenlandersgoede za ken deed in Moskou. Wat het jour- nalistenpaar er lttvam doen, was voor hem een raadsel, maar voor onze lezers „een weet", wanneer zij pag. 5 opslaan. Reorganisatie Franse kabinet Mendès biedt de socialisten zetels zes aan Maréchaussee herdacht 140-jarig beslaan Ter gelegenheid van de honderdveer- tigste verjaardag van het wapen der Ko ninklijke Maréchaussée heeft de mandant van dit wapen, brigade-generaal W. Kist, gisteren een krans gelegd bij de ingang der Koning Willem III kazerne te Apeldoorn. Na de plechtigheid, gevolgd door een minuut stilte, werd de Neder landse driekleur, die tot dat moment half stok had gewapperd, gehesen en blies de commandant van de drumband van het depót, wachtmeester A. Boer. de réveille. Het zangkoor van de maréchaussée zong vervolgens onder leiding van de heer G. Tiemessen twee coupletten van het Wil helmus. De plechtigheid werd onder meer woónd door de depót-commandant, kolo nel N, D Nammensma, alsmede door commandanten van esquadrons, divisies en brigades. Ongeveer 350 onderoffi cieren, van wie velen in ceremonieel tenue, hadden zich rond het opgesteld. DAT een everzwijn met zeug en 4 jon gen in Berg en Bos bij Apeldoorn de 120.000 uitgezette bloembollen hebben op gegeten en een drijfjacht op de bollen- eters nog geen resultaat had. DAT de Zandvoortse sigarenwinkelier A. v. d. W. in Haarlem veroordeeld werd tot f40 boete wegens belediging van een Joodse klant DAT de overwegwachter van de z.g. grote spoorwegovergang in Hilversum is geschorst wegens het niet sluiten van de bomen Zaterdagnacht om halfeen (geen ongelukken) en dit de 3e nalatigheid was in 1 jaar tijds. DAT de dijkraadsleden van het water schap Oud- en Jong Breskens uit protest 'tegen de benoeming van de nieuwe voor zitter gisteren ook de tweede vergadering gemeden hebben, maar het voorstel tot verbetering van de zeewering als aange nomen wordt geacht. DAT Joh. v. Mourik en Co's Aanneming „Jij Mij. te Groot-Ammers en Aannemmgs- ïoge-1 bedrijf Oosterwijk N V te Rotterdam be: 'de rr-* J- j DAT 'het geheel gerestaureerde over dekte zwembad te Velsen volgend j. voorjagr in gebruik genomen wordt t.g. daarvan dan een congres gehouden wordt over zwembaden en volksgezond. DAT het bedrijfschap voor het stuca doors-terrazzo- en steengaasstellersbedrijf voor de 1ste zittingsperiode (m.i.v. 1 No vember) 18 bestuursleden zal tellen. DAT in A'dam in hoger beroep bevesti ging van het vonnis in 1ste instantie (3 j. voor elk) werd geëist tegen de 31-j. bakker D K. uit Velsen en de 59-j. chauf feur P. S. uit Haarlem wegens diefstal van een volkswagen. DAT in A'dam tegen de 68-j. expedi teur T. H M. uit Naarden 2 weken voor waardelijk werd geëist en een boete van f250 wegens een aanrijding in Hilversum, waarbij een 19-j. wielrijder de dood vond. DAT in A'dam de zaak tegen de 35-j. landarbeider F. de B. te Callantsoog, die een herdershond met een hamer had doodgeslagen, in hoger beroep werd aan gehouden voor een psychiatrisch onder zoek ivor.nis 1ste instantie: 1 mnd.). DAT is opgericht het Centro Cultural Holanda-Portugal-Brasil ter bevordering f 1.077.000 de laagste inschrijfsters van de culturele betrekkingen tussen deze 'oor werkzaamheden aan de rijks-1 landen en het organiseren van cursussen A'dam. Den Haag en DAT het historisch genootschap Rote- rodamum nu f 14.500 bijeen heeft vooi de herbouw van de molen De Noord op het Oostplein vrouw M. J. H.-K. elk 6 mnd. werd eist wegens oplichting van de bank Cour- voisier et Cie (e Neuchatel (Zwitserland) voor 1500 Zwitserse francs (f 1305). DAT in A'dam de ijsverkoopster mevr. J.. veroordeeld werd tot f 20 boete we gens het verkopen van ondeugdelijk con sumptie-ij*. DAT ook de K. v. K. voor Twenthe en Salland aandrong op afschaffing van de vennootschapsbelasting '51 en invoering m.i.v. 1 Jan. '55 van de voorgestelde ver laging van de omzet-, loon-, en inkom stenbelasting. DAT de tanker Thalatta (12.479 brt) door de N.V Thalatta verkocht is aan Mosvold Shipping Co te Farsund en Mos- borg gaat heten. DAT er tussen Nederland en Venezuela een luchtvaartovereenkomst is gesloten, waarbij de KLM m.i.v. 1 Nov. een dienst met super-constellations gaat vliegen. DAT in Israël nabij ce Kibbutz Gal-Ed een monument ter nagedachtenis werker. Joop Westerweel, is Premier Mendès-France van Frankrijk heeft, volgens de Parijse avondbladen, zes kabinetsfuncties aan de socialistische partij aangeboden. France Soir geeft de volgende bijzonderheden: Defensie voor Robert Lacoste. handel voor Albert Gazier, koopvaardij Gaston Deferre, P.T.T. of een staat nisterschap aan Augustin Laurent, staats secretariaten voor André Sa vary Marcel David. Verwacht wordt dat de socialisten weldra een buitengewoon nationaal gres zullen beleggen, waarop zowel de deelneming aan de regering, als Een eenvoudig japonnetje, waar bij de diepe plooien geaccen tueerd worden door donkere bie zen langs de naden. Opzij is er ter heuphoogte een zakje ge plaatst, dat ook weer zo'n don kere bies heeft. Tenslotte is ook de hoge hals zo afgewerkt. standpunt ten aanzien van de vorige week, te Parijs, goedgekeurde verdragen zal worden besproken. Door dit aanbod tracht Mendès-France zich te verzekeren van de steun der 104 socialisten in de Kamer (de gi-ootste groep) voor het nieuwe Europese defen sieplan en voor het, door hem aangekon digde hervormingsplan op economisch en sociaal gebied. Men meent, dat Mendès vóór zijn vertrek naar de Ver Staten op 13 Nov., zijn hele kabinet wil herzien. Telegram aan zijn vrouw Hermann Field is in Pools sanatorium Hermann Field, de Amerikaanse archi tect die vijf jaar geleden in Warschau werd gearresteerd en van wie sindsaien niets meer werd vernomen, verblijft m een Pools sanatorium. Daar zal hij nog enige tijd blijven om weer de oude te worden. Dit is meegedeeld door de Ame rikaanse ambassadeur in Polen, die een bezoeK aan Field beeft gebracht. Zoais gemeld, werd Hermann Field dezer dagen door de Poolse regering op vrije voeten gesteCd. Mevrouw Kate Field, die met baar twee zoons in Londen woont, ontving een telegram van haar man, waann deze haar geruststelt. ..Ik ben vrij, maar büjr nog korte tijd In een sanatorium bij Warschau om wat op te knappen zo seinde Field naar zijn gezin. Mevr. Verwey opvolger van Woudenberg in Eerste Kamer __,In ,d^. vacature van wijlen de heer Woudenberg is benoemd verklaard tot lid der Eerst Kamer mevrouw H. Verwey- Jonker te Eindhoven (Soc). Het Russische paviljoen op de on langs gehouden internationale jaa-beur» te Djakarta zal aan de Indonesische re gering worden overgedragen, aldus meld* Ass. Press. Van Russische zijde is voorge steld het gebouw als ziekenhuis te ge- WEERBERICHT Vrij zacht KNMI te De Bilt verwacht tot morgenavond: Aanvanke- kv"* U l»jk in het Zuidoosten van het ttfef land nog enige regen. Overl- gens wisselende bewolking V k met 'n enkele verspreid optre- dende bui. Matige, tijdelijk krachtige Zuidwestelijke wind. Vrij zacht voor de tijd van het Jaar. (Op gemaakt vanmorgen 10 uur). ZON EN MAAN Donderdag: zon van 7.26 tot 17.21; maan ta 9-34 tot 17.37. Woensdag 3 November Eerste Kwartier.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1