Jüniute (Courant yj* w. :S: De Saar nog dissonant voor harmonisch slotaccoord Einde Britse stakingen nog niet in zicht Wist U -ZATERDAG 23 OCTOBER 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: f 6.40 per kwartaal; 2,15 per maand; 0,50 per week. Vijl en dertigste jaargang No 10175 Vierhonderd bedden in torenflat Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTEL1JK-NAT10NAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken Jtaatpastfclj ts qheHltvea tnun bert In fcgfjeaspoct" KINK IN DE KABEL BONN—PARIJS Maar onvermoeid bemiddelt Eden tussen Mendes en Adenauer ALLE DOCUMENTEN, betrekking hebbende op ce conferentie «van Parijs, waar over de toekomst van West-Duitsland werd beslist, lagen ter tekening, op heden 14.45 Nederlandse tijd gereed, toen er een |dnk in de kabel kwam. Frankrijk verklaarde namelijk, aldus Reuter, niet te kunnen tekenen, als er geen overeenstemming over de Saar zou rijn bereikt. Eerst had de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, pir J.W. Beyen, zijn vreugde te kennen gegeven, dat in zes weken dnder- handelen, een snelheidsrecord, zoveel was tot stand gebracht, en zelfs Adenauer sprak van een „grote dag voor West-Duitsland", toen de barrière zich voordeed. Een barrière, die naar wij hopen, geen rotsblok ^al blijken te zijn. De kwestie is, in een nutshell, dat na uren en uren pnderhandelen Mendès-France en Adenauer over het Saarprobleem geen accoord konden bereiken. Mèr.dies-France zegt, dat de France na- lionale vergadering de overeenkomst inzake de bewapening van West- Duitsland absoluut niet zal bekrachtigen, als over de Saar niet eerst een regeling getroffen is. Adenauer vreest ook moeilijkheden in I Vanmorgen omstreeks half twaalf zou de Westduitse Bondsdag als hij te veel j den de Franse en de Duitse politieke lel- convessles zou doen. Immers de Vrije ders weer bijeengekomen. In hotel Ma- Democratische Partij, te Parijs vertegen- tignon, de ambtswoning van de Franse ^oordigd door haar voorzitter dr Thomas premier, zal met Adenauer het noem vil schriftelijk vastgelegd zien,worden gebruikt en misschien dat dat de Saar Duits gebied is. Deze eis, al dus A.F.P., wordt gesteund door Ollen- jiauer namens de Sociaal-Democraten. Maar deze eis is weer onaanvaardbaar voor de Fransen en zelfs Adenauer wil deze eis ook niet onderschrijven. In dez» netelige kwestie is het de Britse minister van buitenlandse zaken, Anthony Eden. die onvermoeid voortgaat te bemiddelen Vannacht om tien minuten over drie ein digde het onderhoud van Mendès-Franc» jmet Adenauer in de Britse ambassad» ite Parijs en volgens Reuter waren toen Iwcer wat vorderingen gemaakt over d» ipolitieke zijde van het Saarprobleem, Fransman en de Duitser dan wat water in hun wijn (het zijn verschillende soor ten, die zij schenken), kunnen doen. Men kan zich voorstellen, dat een legertje van journalisten popelt van verlangen uit eindelijk toch het goede nieuws te verne men. dat alsnog een overeenkomst getrof fen is. Want als een ^dreigende schaduw hangt het Frans-Duitse Saargeschil over de Parijse ministerconferentie. Aan Reuter en Ass. Press ontlenen wij voorts, dat in het Parijse Palais de Chall- lot een historische zitting gehouden werd door de vertegenwoordigers van de vei tien landen van het Atlantische Pact. Dr Adenauer werd als „waarnemer" de vergadering toegelaten. Aanvankelijk leek het of niets de plechtige goedkeuring van Duitslands opname in de Westeuro- pese familiekring meer in de weg stond, toen de sensationele mededeling k' dat Mendès-Grance geen enkele ove; komst zou ondertekenen, tenzij een bevre digende oplossing van het geschil oi het Saargebied kon worden gevonden. Uiteraard waren de andere Westelijke diplomaten geschokt door deze houding va Mendès-France. Anderzijds zette de Franse premier uiteen, dat de Duitse houding „stroever" was- geworden èn juist de Duitsers nieuwe problemen Jersey, dat al weer jaren op de markt is, viert deze winter wel bijzonder hoogtij. Mits van goede kwaliteit is het dan ook zeer practisch. Deze japon, is daar een voorbeeld, van. De verlaagde taille wordt bescheiden aange geven door de smalle zakkleppen op heuphoogte. Aardig is de grote matrozenkraag, die breed doorgestikt is. De driekwart mouw (met een manchet onder de elleboog sluitend) is ingezet. Dit nummer bevat natuurlijk weer ons Zondagsblad en daarin vindt u een interessante reportage over een expeditie naar het Himalaya-gebergte, die on langs naar de bewoonde wereia terugkeerde. Bovendien wordt een schitterend, maar zinloos wapen feit van honderd jaar geleden be schreven, toen de Engelse Lichte Brigade in de Krim-oorlog de be rucht geworden Dodenrit maakte. Onze medische medewerker ver telt wat ouders te doen hebben als hun kind in het ziekenhuis moet worden opgenomen. Aan de Afrikaanse Goudkust heerste een geheimzinnige kinderziekte: zwar te kroeskopjes werden rood. Voorts zijn in deze bijlage de vaste rubrieken opgenomen. Blad Zij" begint met een interessante be schouwing over de moeilijke kunst van het bezoeken van zieken. Velen zullen geïnteresseerd zijn in het plantkundige hoekje wan deze week. want onze modewer ker behandelt ditmaal de popu laire Sanseviera. Margaritha wijdt haar overpeinzing aan het Chris telijk gezin en verder biedt deze pagina nog volop variatie. Geschilpunten over de Saar 1. Frankrijk wil van Saarland een „Europees gebied" maken, dat bestuurd moet worden door de Westeuropese Unie of door dc Raad van Europa. Echter wil Duitsland de Saar stellen onder het gezag van een gemengd Frans-Duits bestuurs college. 2. Frankrijk wil voor de Saar direct een volksstemming laten houden over de vraag of de Saar een Europese ..status" moet heb ben. De. tot dusver verboden Duit se partijen zouden voor die volks stemming volledige vrijheid van actie krijgen, ofschoon zij tegen een eventuele „Europese" oplossing (waardoor het Saargebied dus niet tot Duitsland zou terugkeren) geen campagne zouden mogen voeren. Echter dringen de Duitsers aan op onbeperkte politieke vrijheid voor deze pro-Duitse partijen en zijn zij slechts bereid, de „Europeanise ring" van het Saargebied te erken nen, totdat er een definitief ver drag voor geheel Duitsland wordt 3. Frankrijk wenst zijn econo mische unie met de Saar volledig ie handhaven. Eventuele Duitse handel mte de Saar en de Duitse investeringen moeten steeds aan Franse controle onderworpen zijn. Echter wenst Duitsland volledige economische vrijheid van handelen en het recht om in het Saargebied kapitaal te beleggen. Vooral schij nen de Duitsers gekant te zijn egen de Franse eigendom van de zo belangrijke Saarlandse kolen mijnen. Voor vluchtelingen bijna vier ton Voor de actie vluchteligenhulp is gisteren bij het comité f 33.000 binnengekomen. Het totale bedrag is daardoor gestegen tot 390.000. hadden aangesneden, nadat hij, Mendès- France. 'eeds concessies had gedaan. In spanning ziet de wereld uit naai Parijs, hopende, dat alsnog alles in kan nen en kruiken komt. Mendès zou op 18 November naar Washington gaan, zelfs als hoofd van de Franse afvaardiging bij de Ver. Naties, terwijl het in de bedoeling lag over de Amerikaanse hulp aan Europa te gaan spreken. De Duitse bondskanse lier ATdenauer. wordt reeds op 28 Octo ber bij Foster Dulles te Washington ver- Magnetiseur voor kantonrechter Zelfs dokters stuurden patiënten ter behandeling naar mij Moeder toonde vol trots haar van eczeem genezen kind Voorlopig geen hogere spoortarieven Naar aanleiding van berichten over een verzoek van de Ned. Spoorwegen aan de regering tot verhoging der tarieven, ver nemen wij van bevoegde zijde, dat het op het ogenblig niet in de bedoeling ligt hier toe over te gaan. Narriman werd geopereerd Ex-koningin Narriman van Egypte I vormt de laatste dagen weer een belang- j rijke bron voor hetwereldnieuws. Zo! wordt in een Reuterbericht gemeld, dat de ex-koningin in een kliniek te Lau-1 sanne een operatie heeft ondergaan. Zij levensgevaar verkeren en daarom moest de operatie zelfs worden uitgesteld. Van de zijde der medische kliniek, waar ;1J ts opgenomen, verzekerde men echter lat deze informatiebron (afkomstig van •rienden) veel te pessimistisch was en zij net succes een spoedoperatie heeft onder- j gaan. Ofschoon zij een maand in de kli- j niek verpleegd zal moeten worden, is I ;tand „bevredigend". Ook is er j geen sprake van. dat de gezondheidstoe stand van Narrimans moeder, die in het iekenhuis bij haar dochter is gebleven, a een hartaanval gehad te hebben, on rustbarend zou zijn. Wij zouden dus zeg- „moeder en dochter maken het re delijk wel"! De vraag rijst of men van :-koningin Narriman zoveel notitie zou i imen, als het niet van ex-koning Faroek j as, dat zij géscheiden is. om later weer i te huwen met dr Adham El Nakib. Twee doden op onbe waakte bij Breezand Gistermiddag om half vier is op de on bewaakte spoorwegovergang Zandvaart te Breezand (NH) een persónen-auto met inzittenden, door een diesel-electrl- sche trein uit Den Helder gegrepen. De agen werd een dertigtal meters meege sleurd en de beide inzittenden waren op slag dood. De slachtoffers zijn de heren T. Vlaar, 38 jaar, gehuwd en vader van een kind en de 30-jarige C. van Oorschot, ongehuwd. Beiden zijn afkomstig uit Anna Paulowna. De trein, waarvan alleen maar een der koppelingen was gebroken, kon na een lur vertraging op eigen kracht de rit laar Alkmaar voortzetten. Spanningen in politiecorps te Mooter In het politiecorps te- Monster hebben zich de laatste tijd spanningen voorge daan, die de officier van Justitie in Den Haag genoopt hebben een «nderzoek te gelasten. Over en weer doet het personeel elkaar namelijk ernstige verwijten. De samen werking is, onder die omstandigheden, uiteraard zeer moeilijk geworden. Men verwacht, dat een nauwgezette recherche de aard der over en weer gedane beschuldigingen, de atmosfeer zal opkla- De 52-jarlge magnetiseur E. F. uit Berkenwoude, die op 16 Maart jl in hoger beroep voor de Rotterdamse rechtbank terecht heeft gestaan, wegens het on bevoegd uitoefenen der geneeskunde en werd veroordeeld tot zeven geldboetes f 50 of tien dagen hechtenis, stond gisteren weer, verdacht van dergelijke feiten terecht voor de Rotterdamse kan tonrechter, mr J. Thors. Een reeks patiënten met tal van kwa len, die of door F. genezen waren of aanzienlijk verminderd, kwamen getui gen. Ongeveer twaalf mensen waren hei, met de meest uiteenlopende ziektegeval len. En of het nu asthmapatlënten wa ren, lijders aan eczeem of een meag- •t mensen met verhoogde bloeddruk of rheumatlek, ln alle gevallen was, zc verklaarden z{j eensgezind, verbetering opgetreden, zo niet algehele genezing. „Ais de mensen steeds maar komen vragen, smeken, of ik hen wil helpen, kan. ja mag ik ze dan wegsturen?" vroeg F. Desgevraagd vertelde hij ook over üe financiële kant van de behandelingen. H\j had geen vaste tarieven, maar liet ensen betalen naar draagkracht. Konden zü niets missen, dan behandelde hij hen pro deo. Ook zei hij, dat het wel gebeurde, dat doktoren, die bepaalde pa tiënten opgaven, deze naar hem toe stuurden. Het geval van het 3-jarig zoontje van mevr. M. de B.-R. uit Waddlnxveen, is tenslotte een twistappel geworden tussen de ambtenaar O.M. en de raadsman. Het jongetje zou. twee maanden oud, ist van eczeem gekregen hebben. Dit was steeds erger geworden, zo vertelde zijn moeder, het bloed liep uit de won den, het kind sliep niet meer en van acht tot tien keer per nacht moest moeder er uit. Behandelingen door doktoren en huia- specialisten leverden geen resultaat op. „Er is niets voor", zou een dokter ge zegd hebben. „En kijkt u nu eens", toonde de moeder haar genezen Jongetje. Dit zou tot stand gekomen zijn door behandelingen F., een jaar lang, Iedere week. „Dit is een van de meest interessante gevallen", vond de ambtenaar O.M. „Dit kind Is op een leeftijd, dat het nog niet psychisch beïnvloedbaar is". H vroeg aanhouding van de zaak om a getuige des-kundige te kunnen dagvaai den de huidspecialisten Herman sr e Ten Broekert uit Gouda, en professor Rumpke uit Utrecht. „Ik verzet me ten zeerste hier tegen" protesteerde de raadsman. „We zijn alle maal hierheen gekomen en de ambtenaar O.M. moet een.requisitoir houden." De kantonrechter besloot ten slotte tot aanhouding van de zaak. Het betreffende jongetje was onde: al deze schermutselingen rustig ingesla pen Ultimatum Vóór Maandag werk hervatten Bijna tachtig leden van het Ver bond van Nederlandse Werkgevers, (dat de algemene ledenvergade ring in Middelburg hield) hebben gisteren een excursie gemaakt naar Schouwen-Duiveland. Op de foto ziet men de heren bij de nieu we ringdijk voor het eertijds zo beruchte Schelphoekgat. dat slechts kon worden afgesloten met opofjerlng van een stuk vrucht baar land. Op de achtergrond ont waart men een verlaten boerdery, die door deze maatregel aan het zeewater moest worden prijs gegeven. Gisteravond werd in Londen een ver gadering van vaste havenarbeiders ge houden en vanmorgen zou een massa bijeenkomst plaats hebben van vaste en losse havenarbeiders der Londense haven. Aan verschillende berichten ontlenen wij. dat de vaste havenarbeiders minder mili tant zijn dan de losse, die van dag tot dag worden aangenomen. In zeven Britse ha- worden op het ogenblik 400 schepen opgehouden. In totaal staken 44.000 haven arbeiders, alsmede 8000 arbeiders van scheepswerven in Londen. Uit Kopenhagen wordt gemeld, dat de ritse havenstaking een grote schadepost betekent voor de uitvoer van Deense bacon, eieren en boter naar Engeland en in Genua maakt men zich zorgen over de uitvoer van verse tomaten naar Groot- Brittannic. In Westduitse havens, voor namelijk Hamburg en Bremen, Is het thans veel drukker sedert de Britse haven staking begon. Ook uit Nederland verluidt, dat kwekers ln Boskoop moei lijkheden ondervinden met hun zendingen, aangezien de scheepvaartmaatschappijen deze zendingen niet meer accepteren. De stemmen zijn verdeeld. Arthur Dea- kin. de leider van de bond van transport arbeiders, begrijpt zelfs niet, gestaakt moet worden. Er bestaat een collectieve overeenkomst gaande overwerk en van vrijwilligheid of dwang is geen sprake. Dit was namelijk een grief van de zijde der werknemers In een deel onzer edities hebben wij reeds vermeld, dat de Britse minister van Arbeid, Sir Walter Monckton, de stakers een ultimatum gesteld heeft om vóór Maandag op het werk terug te keren, aangezien anders troepen in de havens zullen worden Ingeschakeld voor laden en lossen der schepen. Het ls eerste taak der regering, aldus deze mi nister, om het leven en 1 natie te beschermen. De staking duurt thans reeds twintig dagen en het einde ls nog niet in zicht. Koningin bezocht expositie Hedendaags Handwerk Koningin Juliana heeft gistermiddag onverwachts een bezoek gebracht aan de tentoonstelling Hedendaags Handwerk in Museum Fodor te Amsterdam. De tentoonstelling is tot en met 26 Octo ber geopend. DAT Ermelo reeds bezig is met de voor bereiding van de viering van het 1100-j. bestaan in het volgend jaar. DAT de thans in ons land vertoevende Hongaarse kinderen Woensdag weer naar Duitsland en Oostenrijk terugkeren. DAT de A'damse marktkoopman J. R.. die ontkende van een Dreesmannetje 10 te hebben ontvangen voor een vulpen en vulpotlood, gisteren op aandrang van de officier een Justitie het mannetje toch een tientje gaf, hoewel hij was vrijgespro ken. DAT Oirschot (N.B.) gisteren de viering van de bevrijding 10 jaar geleden begon met een parade, afhaling van de bevrij dingsfakkel en een feestverlichting. DAT de receptie t.g.v. het 80-J. bestaan van Geveke en Cos Technisch Bureau N.V. in het Amstelhotel te A'dam zeer I druk werd bezocht. DAT Tilburg van 27 t.m. 31 Oct. zijn be vrijding 10 jaar geleden door de 15e Schot se divisie cn de Prinses Irene brigade zal DAT op staatsmijn Emma (Treebeek L.) een nieuwe installatie voor het afzuigen van mijngas in gebruik werd genomen (cap. 25.000 m3 methaan p. dag; d.i. 60.000 m3 stookgas). DAT de N.V. Kon. Mij De Schelde te Vlissingen een passagiers-vrachtschip van 4000 brt zal bouwen voor Indonesië. DAT burgemeester d'Ailly gisteren in A'dam een tentoonstelling van één week opende gewijd aan het kindernoodfonds van de Ver. Naties (Unicef). DAT de provinciale begroting van Gel derland sluit met een post van 533.594 voor onvoorziene uitgaven. DAT de burgemeester van Oisterwljk gisteren het bevrijdingsvuur uit Nijmegen heeft afgehaald DAT ir J. W. Ernste Dinsdag om 12.50 uur over Hilversum II zal spreken over de tentoonstelling E 55. DAT gisteren de Amerikaanse torpedo- bootjagers Capcrton en Hicko voor vijfdaags bezoek aan ons land in de haven van Nieuwediep aankwamen. DAT de Ned. Ver. AVO minister Suur- hoff enkele wensen kenbaar maakte i.v.m. de ophanden zijnde wijziging van de in validiteitswet. DAT in R'dam een viertal arrestaties werden verricht i.v.m. diefstal van jene ver uit een in de voorhaven liggend schip DAT de Gelderse Mij voor Landbouw op haar vergadering in Arnhem verklaar de niets van een toenemende nationale welvaart in de agrarische sector bemerkt te hebben en verontrust te zijn ove stijgende lonen en productiekosten. DAT fa J. A. van Seventer te Slle- drecht met ƒ322.800 de laagste inschrijf- ster was voor werkzaamheden ter sterking en wijzigingen van de Helderse Zeewering. DAT in A'dam tegen de 47-j. Utrechtse venter M V., die de 81-j. Naardense me vrouw H. P. v. B. voor verschillende be dragen had opgelicht, 9 mnd werd geëist. Reorganisatie van de A.R. Partij De reorganisatie-commissie van de A.R. party, bestaande uit de heren mr A. B. Roosjen (voorzit ter). prof. dr J J. de Jong. A. R. de Kwaadsteniet, J. Smallenbroek, prof. mr P. J. Verdam en R. Gosker (secretaris), heeft thans haar rap port uitgebracht. Onze lezers kun nen hierover een en ander aantref fen op pag. 7. Het rapport wordt gezonden aan alle kiesverenigingen cn andere partij-organisaties. Zij kunnen vóór 1 Januari as. opmer kingen inzenden bij het Centraal Comité. Het ligt in de bedoeling, dat in een deputalcnvergaderir.g nog voor de volgende zomer deze aangelegenheid zal worden af gehandeld. De voorgestelde reorganisatie betekent, dat er zeker f 65.000 meer voor de centrale organisatie zal moeten worden opgebracht. In ver band daarmee is de commissie van oordeel, dat de afdracht van de kiesverenigingen aan het Centraal Comité zal moeten worden ver hoogd van f 1.25 op f 2 per jaar. Voordat de jubilerende Marva's op de Dam gingen défilercn. in specteerde Koningin Juliana de afdelingen. Naast de Koningin de chef-hoofdofficier Marva 2e klasse mevr. mr E. C. van Diemen-Mek- kinc; achter H.M. staatssecretaris H. C. W. Moorman (vice-adm. b.d Marva's defileerden voor de Koningin De jubilerende Marva's hebben gister middag voor het paleis te Amsterdam •oor Koningin Juliana gedefileerd. Voor af liet H.M. de chef van de Marva-af- deling Den Haag, officier Marva le kl R. M. Dommering, de chef van het centrum Amsterdam, officier Marva 2e kl A. C. A. Tissing. de divisiechef van Hr Ms Schorpioen, officier Marva 2e k!. E. A Kruys, en de beide oudste Marva's in jaren, de hoofdmarva's 2e kl. D. T. van der Clingel (draagster van de me daille voor 12 jaar trouwe dienst zij diende reeds in Indonesië) en M. C. van Hertom, aan zich voorstellen. Korte Hjl sprak de Koningin met dit groepje, waarna zij het kleine podium voor het afnemen van het défilé betrad. Naast de landsvrouwe namen de staatssecretaris van marine, de bevelhebber der zeestrijd- krachten, vice-adm. A. de Booy en de luit.-adm. b.d. C. E. L. Helfrich (die ln Indië een voorloper van de Marva heeft opgericht) plaats. Voorafgegaan door de marinierskapel van de Koninklijke Ma rine met de drumband marcheerden de Marva's de Dam op. Toen zy de groep oud-marva's passeerden, klaterde een hartelijk applaus op van deze oud-ge- dlenden en op het moment, dat de laat ste gelederen het podium voorbijgingen, klonk uit het publiek een driewerf hoe zee op voor de jongste, tien jaar be staande. telg van de Koninklijke Marine. Gelukkig voorteken Ook Rusland accoord met de ontwapenings-resolutie punt van ontwapening weliswaar nog wijd en diep is, maar dat toch in de afgelopen weken de standpunten nader tot elkaar zijn gekomen. Zelfs Wisjinsky, namens Rusland, sprak van een belangrijk succes, al ometen nog vele hindernissen uit de weg worden geruimd. Jules Moch, namens Frankrijk, wees er op, dat voor de eerste maal sedert 1946, een gemeenschappelijke resolutie door de Grote Vijf wordt inge diend. Hij noemde dit een „gelukkig voor teken" voor het toekomstige werk. HET WEER IN EUROPA De Westelijke mogendheden hebben met Rusland volledige overeenstemming be reikt over de inhoud van een resolutie, die ten doel heeft de besprekingen maar dan „geheim" tussen de vijf grote mogendheden over ontwapening te hervatten. De vijf mogendheden, die eer der besprekingen over ontwapening heb ben gehouden waren: Amerika, Canada, Frankrijk, Engeland en Rusland. Boven genoemde resolutie werd opgesteld door Canada. Rusland wilde er enige verande ringen in aanbrengen en gisteravond was het niet dadelijk bekend, wat het stand punt van de Sowjetunie zou zijn. Het ging of Rusland de ontwapeningsresolu- i de vier andere landen wilde indienen, óf dat de Sowjetunie er de voorkeur aan zou geven, deze resolutie te laten Indienen door de vier andere lan den en er vervolgens vóóró te stemmen. In de „politieke commissie" van de V.N. heeft Johnson, namens Canada, verklaard, dat de kloof tussen Oost en West op het Critiek uif Tweede Kamer Te veel lintjes voor ambtenaren Het aantal onderscheidingen, op 30 April 1954 verleend, bedroeg voor ambtenaren 880 en voor particulieren slechts 830 Blij kens het voorlopig verslag der Tweede Kamer inzake de begroting 1955 voor de hoge colleges van staat cn het kabinet der Koningin, hebben deze cijfers de vraag doen rijzen, of deze verhouding tussen ambtenaren en de gehele rest van Neder land wel als de juiste kan worden be schouwd Bij het ministerie van financiën hebben 49 ambtenaren een onderscheiding gekre gen en slechts vier particulieren. Daarbij deed zich het opmerkelijke feit voor, dat niet ntinder dan tien hoofdinspecteurs en Inspecteurs der belastingen een onder scheiding kregen. In het voorlopig verslag wordt verder de vraag gesteld, of de regering thans niet de tijd meer dan gekomen acht om de toelage aan ridders en weduwen van ridders der Militaire Willemsorde, als mede de toelage aan broeders In de orde van de Nederlandse Leeuw en aan wedu wen van broeders te verhogen. mi. Ssi; S tIc S WEERBERICHT Regen en wind Het KNMI te De Bilt ver wacht tot morgenavond: Overwegend zwaar be wolkt met nu en dan regen. Krachtige en aan de kust tijdelijk harde zuidwestelijke wind. Weinig verandering in temperatuur. (Opgemaakt vanmorgen 10 uur). an°5 008totZ16.10. Maandag: zon van 7.21 tot 17.27; maan an 6.09 tot 10.26. Dinsdag nieuwe maan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1