Jlicuinc OTimmiil Nederland is betrokken spionnage-affaire bij Willen van Leidse bedriegertjes af Ernstige deviezenovertredingen in Zeeuws stadje Sluis Nederlandse exporteur voor 100.000 benadeeld Accoord over ontruiming Suezkanaal getekend Mendès-France en Adenauer accoord over de Saar Toch Ned. boter naar Engeland Wist U De Nederlandse marine met Duitsers op oefentocht 'OENSDAG 20 OCTOBER 1954 BUREAUX: Steenstraat 37 Directie, Redactie, Abonnementen- cn Advertentie-afdeling: Tel 31441. Postrekening: 58936 ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; 2,15 per maand; 0,50 per week. Vijl en dertigste jaargang No 10172 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stontoaitfctj ts «ftetfeoeo oign hert ia fcgfje nspoe!" HET PROCES TEGEN DE AMERIKAAN PETERSEN voortzetting van relaties !aar uit de oorlog toe leidde EDERLAND is betrokken bij de Amerikaanse spionnagezaak-Petersen, aldus wordt van gezaghebbende zijde in Washington verklaard, lersen heeft zich namelijk schuldig gemaakt aan spionnage in de Ver. iten. Hij was werkzaam op het Nationale Veiligheidsbureau vgn de r. Staten en wordt er nu van beschuldigd, regeringsdocumenten over Amerikaanse defensie te hebben verkregen, zulks met het doel die gevens te gebruiken, tot schade van de Ver. Staten of ten voordele j een vreemde mogendheid. Reeds tien dagen geleden werd de lerikaan Petersen gearresteerd, r.a ontslagen te zijn op de geheime leling, waar hij werkte, zijnde een sectie van het National Security ency. Dit bureau ressorteert onder het Amerikaanse departe- nt van defensie, maar staat rechtstreeks onder de president. Op deze eling worden, zo gaat Reuter verder, radio-uitzendingen van over de iele wereld opgevangen. Het gebouw, waarin deze afdeling is onder bracht, bevindt zich even buiten Washington en wordt streng bewaakt, mvankelijk weigerde het ministerie ficieel bevestigd, bij de zaak-Petersen be- irzoek de naam te noemen van de okken buitenlandse mogendheid, maar ind die de affaire goed kent, heeft nu Washington verklaard, dat het Neder- is. Deze persoon deelde mede, dat laak tegen Petersen ontstaan is, door nauwe vriendschapsbetrekkingen n hoge Nederlandse generaal, die de tweede wereldoorlog in Wash- heeft gediend. De betrokken Ne- andse generaal is tijdens de tweede eldoorlog van het toenmalige Neder- is-Indië naar de Ver. Staten gekomen trad daar op als „verbindingsman" ten de uitgeweken Nederlandse rege- f en de Amerikaanse regering. De Ne- toidse regering heeft gisteravond of- voor ur Een groot avondtoilet in klas- rieke lijn ontwierp Madame Carven. De corsage is in tien tallen fijne plooitjes gedrapeerd, waardoor de tere georgette in toepele lijnen in de rok neervalt. Aan één schouder is de brede ito la bevestigd, die op verschil lende manieren geschikt kan worden. trokken te zijn. listerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag gaf de volgende verklaring uit: „De betrekkingen tussen de heer P( Nederlands militair personeel dateren (inderdaad) uit de tweede wereld oorlog. Toen werd een nauwe samenwer king tot stand gebracht tussen Ameri kaanse en Nederlandse instanties, die technische vraagstukken behandelden. Voor vluchtelingen nu 283.000 gulden Het bedrag, dat gisteren is bin nengekomen op postrekening van het Comité Vluchtelingenhulp 1954, is Juist het tienvoud van het giro nummer: op giro 5100 kwam 51.000 gulden binnen. Hierdoor is de stand nu 283.000 gulden geworden. verband houdende met het verkrijgen van geheime inlichtingen. In het kader van deze samenwerking werden, ten bate van de gemeenschappelijke oorlogsinspanning, regelmatig gegevens uitgewisseld. Deze uitwisseling van gegevens nu werd vele jaren na de oorlog voortgezet, waarbij van Nederlandse zijde het contact we^d onderhouden door Nederlandse ambtelijke diensten. De Nederlandse autoriteiten, zo gaat de officiële verklaring verder, namen als vanzelfsprekend aan, dat de chefs van Petersen op de hoogte waren van de voortzetting dezer uitwisseling van gege vens, en dat zij daaraan hun goedkeuring hechtten. Inmiddels heeft het Amerikaanse mi nisterie van Defensie verklaard, dat de Amerikaanse regering geen enkele reden heeft om aan de goede trouw der Neder landse regering te twijfelen. Zulks is ge bleken door de medewerking, die bij het onderzoek van de Nederlandse regering is ontvangen. Opsporing van tientallen millioenen hanken De frank is daar naast de gulden algemeen betaalmiddel geworden In het stadje Sluis in West-Zeeuw Vlaanderen worden vele goede zaken ge daan met de Belgen. Het gehele jaar door wordt aan de toeristenstroom goed verdiend. Hiervan is het gevolg, dat Belgische frank als betaalmiddel de Ne derlandse gulden verre overtreft. Nederlandsche Bank heeft indertijd gunning gegeven aan winkeliers tot net aannemen van buitenlandse betaalmid delen, welke vergunning echter was ge bonden aan een aantal voorschriften. Zo zijn de winkeliers verplicht de ontvan gen buitenlandse betaalmiddelen gere geld aan een bank ten verkoop aa bieden en bovendien moeten zij zorgen voor een nauwkeurige boekhouding. In Sluis kwam hiervan echter niet veel recht. In de loop der jaren is de Belgi sche frank ter plaatse min of meer officieus algemeen betaalmiddel gew den. zodat er niet veel franken naar bank werden gebracht. Kleine zaken n geringe ontvangsten leverden dikwijls meer franken in dan de grotere. Door dit langzamerhand gegroeide gewoonte recht ontstond een overweldigend aantal deviezenovertredingen, waar tot nu toe geen aandacht aan werd geschonken. Tot verrassing van de Sluisse zakenlie-. Staking op ondernemingen in Oost-lava Meer dan 2300 arbeiders op vier Neder landse ondernemingen ln Oost-Java zijn een zitstaking begonnen uit protest tegen de weigering van een tantième. Zij beho ren tot de communistische vakbond Sarboeprl. Vertrouwen in Scel'ba van Italiaanse Kamer Na een hevig tumult in de Italiaanse Kamer, waarbij afgevaardigden met kaar slaags raakten (vier Kamerleden werden gewond) heeft de regering- Scelba toch het vertrouwensvotum ge kregen inzake de accoorden van Londen en het regeringsbeleid betreffende Triest. De stemmenverhouding was 295 teeen 265 stemmen, bij 7 onthoudingen. Ook nam de Kamer met 298 tegen 260 stem men de begroting voor buitenlandse za ken aan. Prov. Bijbeldag op 25 October Prof. dr M. A. Beek spreekt op de Pro vinciale Bijbeldag van Maandag 25 Octo ber as. in gebouw Turfmarkt 7 te Den Haag om 2 uur, over „Nebukadnezar". De vergadering is georganiseerd door het Ned. Bijbelgenootschap. Valse kwitantie degens verduistering van meer dan 1000 Zweedse kronen, dat is ruim *0.000 in Nederlands geld, is gisteren «r de Amsterdamse rechtbank twee T gevangenisstraf geëist tegen de 35- óge Nederlandse handelsagent J. B. B. t Stockholm. 3«e trad ln de Zweedse hoofdstad op i agent voor de groenten, en fruitexpor- r P. Slot uit Broek op Langendijk. B het geld van een Zweedse firma voor levering van een grote partij appels 'aben ontvangen en niet hebben afge- gen aan een zoon van de exporteur, in December van het vorige jaar naar «ckholm was gekomen om de goede "komst van de zending in ogenschouw nemen. B verklaarde dat hij het geld wel aan ter hand had gesteld en hij over- n kwitantie, welke door de offi- kr echter als vermoedelijk vals werd ge- •«lificeerd. Nadat de firma enkele keren telefonisch onmiddellijke overmaking van het geld d sangedrongen, waarbij verd. nimmer had gezegd, dat het geld reeds de ter hand gesteld, is hij reisje gaan maken". B. was toen eerst naar Zürich en daar na naar Kaapstad vertrokken. Nadat de exporteursfirma een klacht bij de justitie had ingediend, vroeg men de uitlevering van B. aan de autoriteiten van de Unie van Zuid-Afrika. Dit verzoek werd afge wezen doch verdachte, die niet over de geldige verblijfspapieren voor dat land beschikt, werd als ongewenste vreemde ling buiten het land gezet. Hij is toen per vliegtuig naar Nederland vertrokken en te Amsterdam door de politie gear resteerd op verdenking van verduistering. De verdachte heeft reeds verscheidene malen ter zake van economische delicten een veroordeling ondergaan. Uitspraak 2 November. In afwachting van deze strafprocedure, overweegt de Crediet Verzekeringsmaat schappij, waarbij de benadeelde exporteur de transactie had verzekerd op betalings risico, een civiele procedure tegen B. in te stellen. den, kwamen dezer dagen evenwel kele ambtenaren van de douane-recher che een onderzoek instellen en aanhou ding van verscheidene personen was het gevolg. De douane-recherche tracht enkele tientallen millioenen franken op te sporen. In Sluis en omgeving wacht men grote spanning de verdere ontwikkeling af. Men vraagt zich evenwel af, waarom eerst thans in deze algemeen bekende gang van zaken wordt ingegrepen. Churchill Wi irschuwt Britse stakers Zo nodig worden troepen bij lossen ingeschakeld De Britse regering heeft de stakers n de Engelse havens gewaarschuwd, dat desnoods soldaten zullen worden inge schakeld voor het lossen van de schepen, tenzij ten spoedigste het werk zal worden hervat. Sir Walter Monckton, de minister arbeid, verklaarde in het Lagerhuis, dat de regering de toestand nauwlettend gadeslaat en zij de nodige stappen zal ne- als de bescherming van het natio nale belang zulks eist. Wij hebben reeds gemeld, dat het Britse Congres van vak- renigingen, de TUC, de staking als „on- ettig" heeft veroordeeld en er bij de stakers op aandrong, het werk te hervat ten. Inmiddels hebben de havenarbeiders e Huil, lid zijnde van de vakbond van tuwadoors, besloten, het werk heden :veneens neer te leggen. Gelukkig zijn met ingang van vandaag de Londense busdiensten weer normaal in werking. Enorme schade wordt door de stakingen veroorzaakt. De regering wees er op, dat goederen ter waarde van 700 millioen gul- in de haven van Londen worden op gehouden en dat de staking kan leiden tot werkloosheid in andere industrieën. Meer dan de helft van de Engelse export en een zelfde deel van de invoer worden er door getroffen. In Yorkshire verwacht men, dat de fabrieken voor de verwerking van ruwe wol binnen acht dagen het werk zullen moeten staken. De Londense wol markt heeft reeds aangekondigd, dat de komende veilingen een week zullen wor den uitgesteld. Vier maanden geëist Tandarts verzweeg 54 mille De officier van Justitie bij de Utrechtse rechtbank eiste gisteren tegen de 42-ja- rige Utrechtse tandacts A. R. wegens het doen van onjuiste belastingaangiften vier maanden. Hoewel de officier aan de ver dachte slechts de foutieve aangiften over de jaren 1948 en 1949 had ten laste geiegd, bleek uit het door de fiscale recherche in gestelde onderzoek, dat zich reeds eerder dergelijke onjuiste aangiften hadden voor gedaan. In de periode 1946 tot 1952 werd in totaal een bedrag van ƒ54.000 aan reëel inkomen verzwegen. Uitspraak 2 November. Vlaggen en vuurwerk in Cairo Na 72 jaar bezetting, trekken de 80.000 man Britse troepen uit de zone weg Egypte en Engeland hebben in Cairo een overeenkomst getekend voor eva cuatie van de Britse troepen uit de zone van het Suezkanaal. In Cairo heerst grote vreugde over dit politieke succes, waarbij een einde gemaakt wordt aan 72 jaar Britse bezetting der zone van het Suez kanaal. Het Britse garnizoen van 80.000 „In beginsel overeenstemming" Premier Mendès-France en bondskan selier Adenauer hebben gisteravond laat in principe overeenstemming bereikt over een oplossing van het Saarpro- Als een reusachtige vis, die zijn muil openspert, gaat de neus van de Bristol Freighter open, die van Schiphol een extra vrachtdienst onder houdt, nu de Londense havenstaking het vervoer per schip naar Enge land. vrijwel onmogelijk maakt. De vliegdienst maakt goede zaken en de Londenaren krijgen hun pakjes Nederlandse margarine op tijd. bleem De besprekingen, die zij gisteren meer dan zes uur lang in het kasteel van Celle in St Cloud, nabij Parijs, heb ben gevoerd, hebben eerder dan men verwachtte, tot hoopvolle resultaten ge leid. Bondskanselier Adenauer heeft de partijleiders van zijn coalitie-regering verzocht, zo spoedig mogelijk naar Pa rijs te komen, om hem van advies te dienen. Adenauer wil zich blijkbaar on middellijk van de nodige parlementaire steun voorzien, voor de overeenkomst, die hij met Mendès-France wil aangaan De inhoud van het accoord is nog niet bekend gemaakt, maar bij de onderhan delingen zijn de volgende punten aan de orde gekomen: Frans-Duitse samenwerking bij de ont wikkeling van aohtergebleven gebieden, vooral in de Franse gebieden in Noord- Afrika. Een handelsverdrag, waarbij Duitse machines naar Frankrijk en Fran se tarwe en suiker naar Duitsland geëx porteerd zullen worden. Samenwerking op cultureel gebied. In het kader van dit veelomvattende plan, zou ook de Saarovereenikomst ge past worden, waarbij Adenauer er in toegestemd zou hebben, dat Frankrijk de industriële productie van het Saargebied nodig heeft, terwijl Mendès-France van zijn kant, zich accoord verklaard heeft met het Duitse standpunt, dat elke rege ling van de Saarkwestie slechts zal gel den tot Duitsland weer herenigd is. Ook schijnt Adenauer zich te kunnen ver enigen met de Franse wens, het Saar gebied voorlopig te „Europeaniseren", onder de Raad der Westeuropese Unie Inmiddels zijn de delegaties van de verschillende landen, die deel zullen ne men aan de negenmogendheden-confe- rentie over de Westerse defensie en de Duitse herbewapening, ook in Parijs aangekomen Van Nederlandse zijde zui len de ministers Staf en Beyen en een aantal deskundigen aan deze conferentie neelnemen. DAT zijn ingediend wetsontwerpen tot instelling van een productschap voor pluimvee en eieren en opheffing van het overeenkomstige bedrijfschap. DAT 400 militairen Zaterdag in Nij megen loten zullen verkopen voor een bliksemloterü voor de vluchtelingenhulp (trekking 's avonds 6 uur op het Plein 1944). DAT de Leeuwarder ontwerp-gemeen- tebegroting voor '55 in evenwicht is, het geen de laatste jaren niet meer het geval as (steeds een nadelig saldo). DAT Het Gelderseh Landschap onder Oosterbeek een terrein van 12 ha aan kocht, waardoor de landgoederen Ma- riëndaal en Lichtenbeek met elkaar ver bonden worden. DAT tegen de 23-j. chauffeur C. P. J. N. te Oude Tonge in R'dam 25 dagen geëist, wegens achteruitrijden met zijn ito in Dirksland, waardoor 1 voetgan ger werd gedood en een ander zwaar gewond. DAT in Berg cn Dal bij Nijmegen bin nenkort een vrijheidsmonument wordt opgericht, waarvoor Groesbeek subsidie verleende. DAT in A'dam in hoger beroep 6 mnd.. waarvan 3 voorw.. werd geëist tegen de 29—j. opzichter van de rijkswaterstaat J. K. uit Rossum, wegens verduistering van allerlei bouwmateriaal in dienstbetrek king (vonnis 1ste instantie: 8 mnd waar- DAT burgemeester De Ranltz te Utrecht ln de Jaarbeurshallen de 14e slagersvaktentoonstelling (Slavakto '54) opende, welke tot en met 26 Oct. zal duren. DAT gisteren in de Davidsstraat te Rotterdam de werkplaats van de kern en concertorgelbouwer J. W. Claveaux uitbrandde (schade een 10.000., dou'- verzekering gedekt). DAT de N.V. Bredase Beton- en Aan nemingsmij rn«t 409.000 laagste in- schrUfster was voor de bouw van de graansilo in Zierikzee (hoogste inschrij ving ƒ463.500) DAT de aanvoer op de Zuidtparder- markt 1604 paarden bedroeg (v.j. 2318) t 1177 koeien (v.j. 1203). DAT onder de representanten van het Europese verkeerswezen die op 31 Oct. de Postillon d'Amour, de eerst-* K.L.M.-superconstellation op de lijn Am sterdamSydney, meevliegen ook de 60-j. Noorse scheepskapitein Matthias Foyn zal zijn DAT B. en W. van A'dam voor de bouw van een voorlopig haltegebouw aan de spoorbaan te Sloterdijk met bijbehorend verkeersplein, terrein willen onteigenen. DAT dr M. A. Lieftinck te Lunteren zijn verzameling libellen van de gehele wereld aan het zoölogisch museum te Amsterdam geschonken heeft. DAT in Bussum een 18-j. inwoner, juist uit Zweden terug, werd aangehou den, die met 2 vrienden tijdens een plei- zierritje recht op een Naardense politie agent was ingereden (zijn ene maat zit reeds, maar naar nr 3 wordt nog ge zocht). DAT te Arnhem de 23-j. B. F. P. werd gearresteerd, die door 12 Inbraken 4000 had buit gemaakt en dit geld weer had verbrast met autorijden. DAT burgemeester Van Heesen te 's-Gravendeel in de woning van dr Van der Bijl een gevelsteen (van de beeld houwster Sonja Meijer) onthulde ter her innering aan de watersnood. DAT in Hulssen de clandestiene zender PAOLDH is opgespoord en tegen de 32-j. vertegenwoordiger L. D. H. proces verbaal werd opgemaakt en in Rossum (gem. Weerselo) de zender De Twentse Boer en tegen de 19-j. electrlcien proces-verbaal is opgemaakt. DAT het burgerweeshuls te Harderwijk 21 Oct. 400 jaar bestaat, maar het gebouw tegenwoordig verhuurd is als woonhuis en belastingkantoor DAT het R'damse gemeentebestuur de Franse consul aldaar. J. de Latour De- jean. een afscheidsreceptie aanbood bij zijn vertrek, na 2% jaar. om een functie te aanvaarden bij het Franse dep. van buitenlandse zaken te Parijs. DAT gisteravond op de Nieuwe Maas bij de le Katendrechtse haven het sleep- bootie Cornelia werd overvaren door het m.s Thessalia (900 brt.) (zonder persoon- 'ijke ongelukken: materiële schade onbe kend.) DAT de luchtvaartjournalist Hugo Hooftman zijn vlucht om de wereld in Honolulu tijdelijk heeft moeten onderbre ken vanwege zware koorts DAT de directeur van een machinefa briek te Slikkerveer tot acht maal een boete van 250 werd veroordeeld wegens het laten overwerken zonder vergunning DAT reeds 6 van de 18 gemeenteraden op Schouwen-Duiveland toestemden in de gemeenschappelijke regeling voor het in Zierikzre te bouwen Rode Krulszieken- huis (een gift van het Zweedse Rode Kruis na de ramp). DAT gisteren op een „onbewaakte" bij Emmen een vrachtauto, bestuurd door J. Willemsen uit Arnhem, op een passeren de trein reed en de chauffeur met veel snijwonden ln een -'«kenhuis moes' worden opgenomen. man wordt zo spoedig mogelijk terugge trokken. De plechtige ondertekening had plaats in de zaal der Pharao's van hei parlementsgebouw in Cairo. Rond het ge bouw had men uit veiligheidsoverwegin gen een politiecordon gelegd. Namens Egypte ondertekende kolonel Nasser het verdrag, namens Groot-Brittannlë, dt Britse minister van Staat. Anthony Nut ting. De terugtrekking der Britse troepen zal binnen twintig maanden geschieden. Van Engelse zijde werd officieel ver klaard. dat dit accoord het begin betekent een nieuw tijdperk van vriendschap pelijke betrekkingen tussen beide landen. Egyptische premier Nasser drong er in verklaring op aan, voortaan nauw t Engeland samen te werken en weder zijds begrip op te bouwen. De Britse am bassadeur in Cairo, Sir Ralhp Stevenson, verklaarde in een radiorede tot het Egyp tische volk (die hij in het Arabisch uit sprak) dat Engeland altijd en onder alle omstandigheden Egypte zou helpen, als die hulp welkom zou zijn. Na acht Jaar in Egypte te zijn geweest, is zijn plan vol gend jaar af te treden. WU wyzen er speciaal op, dat de Brit: troepen naar de basis van het Suezkana mogen terugkeren, „ingeval van een gi wapende aanval door een vreemde mi gendheid op Turkije of enige andei Arabische staat". In dat geval zal Egypte voor deze terugkeer haven-faciliteiten verlenen. Engeland en Egypte zullen. In geval van een dreigende aanval op Tur kije of een Arabische staat eerst overleg plegen. Egypte zal op Egyptische vlieg velden diensten verlenen ten behoeve var vliegtuigen van de RAF, zulks op vluch- i te gegei Een wel heel triest beeld van Hol land Marsh, dat terstond herinne ringen oproept aan de verschrik kelijke Februari-ramp, die ons land verleden jaar trof. Tot de slachtoffers in het bij Holland Marsh gelegen Toronto behoren o.m. de Nederlandse immigranten A. H. Brasz en Th. wan Gelder, resp. afkomstig uit Enschede en Hengelo. 1888. die -rlje van het Suezkanaal vaart door het kanaal verzekert, toepas sen. De overeenkomst loopt af op 9 Octo ber 1961 Engeland ziet zich nu o.a. voor een nieuwe taak gesteld, namelijk het organi seren der verplaatsing van circa 80.000 man troepen en een half millioen ton uit rusting naar nieuwe bases in Cyprus, Groot-Brittannië en elders. Voorts het op stellen van nieuwe plannen voor de ver dediging van het Midden-Oosten. Nog verdient de aandacht, dat in het bereikte compromis voorzien wordt in het onder houd der bases in de Suezkanaal-zone door burgers. Britse technici zullen voor het onderhoud der bases zorgen Zo is de weg nu geheel vrij voor Ame rikaanse hulp aan Egypte, want deze was afhankelijk gesteld van de beëindiging van het Brits—Egyptische geschil. Geen wonder, dat in Cairo een vuurwerk werd afgestoken. Onder Amerikaanse vlag De Ver. Staten zorgden er voor, dat kern van nieuwe Duitse vloot paraat is Met Duitsers bemande marinevaartui gen zijn gisteren de Nederlandse kust wateren binnengevaren voor het uitvoe ren van de eerste internationale opdracht, welke aan de toekomstige WestduiLse marine gegeven is. Onder Amerikaanse vlag zullen de vijf onbewapende Duitse R-boten mijnen vegen, om de vaarweg tussen Delfzijl er Emden te verbreden. Dit geschiedt op verzoek van de West- duitse regering. De Nederlandse marine, die het toezicht op de operatie zal heb ben. heeft zelf mijnenvegers aangewezen om te helpen. Het is voor het eerst sinds de tweede wereldoorlog, dat door Duitsers bemande marinevaartuigen ln Nederlandse wateren komen. De Nederlandse en Duitse sche pen hebben tijdelijk Borkum als thuls- De Duitse schepen behoren tot de Ame rikaanse arbeidsdiensteenheid B. te Bre merhaven, waarvan de. onder Amerikaans toezicht staande, eskaders mijnenvegers de kern vormen van een nieuwe Duitse marine. HET WEER IN EUROPA ïj Ij Ia 8' 13 27 13 3 12 0 Deze kern met een bemanning van 918 man. zou 24 uur na de ratificatie van de Londense overeenkomst, over de West- duitse herbewapening, kunnen uitvaren. In de afgelopen twee Jaar hebben de 167 ton grote R-boten onder Amerikaans bevel mijnen geveegd, waarbij de kosten door de Westduitse regering als bezet- tingskosten betaald werden. Twee eskaders, die in Travemiinde ge- stationneerd zijn, zijn ondertussen bezig de vaarwegen in de Oostzee te verbreden en uit te breiden, aldus A.P. De nieuwe Duitse marine, die nu nog onder Amerikaanse vlag vaart, bestaat thans nog uit enkele onbewapende mij nenvegers, landingsvaartuigen en kleine patrouilleschepen. Volgens de te Londen opgestelde overeenkomst moet de Duitse marine beperkt blijven tot 20.000 man en mogen de schepen niet groter zijn dan 3000 ton. De thans in dienst zijnde mijnen vegers zijn 167 ton groot. Gepensionneerden van N.S. krijgen óók de 6 pet De regering heeft, in overeenstemming met het advies van de Centrale Commis sie voor Georganiseerd overleg, besloten te bevorderen, dat aan de gepensionneer den van de Nederlandse Spoorwegen met Ingang^ van 1 October J.l. een verhoging van 6% zal worden toegekend. Veel bewolking HET K N MI. te De Bilt verwacht tot morgenavond: Overwegend zwaar bewolkt met plaatselijk wet lichte regen of motregen. Matige tot krachtige en aan de Waddenkust mogelijk tijde lijk harde westelijke wind. Dezelfde of iets lagere temperaturen. (Opgemaakt vanmorgen 10 uurj. ZON EN MAAN Donderdag: zon van 7.14 tot 17.35; maan van 1.28 tot 15.25. Dinsdag nieuwe maan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1