Jlicume £rilts ctfe(iTtruraiil Speciale treinen voor niet anders dan postvervoer Van tuinkoepel tot paleis Londense stakers negeren het beroep van minister Restauratie Huis ten Bosch Bij de redder van meer dan 200 schipbreukelingen op visite Wist U ZATERDAG 16 OCTOBER 1954 BUREAUX: Steenstras* 37. Postrekening: 5JS936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; 2,15 per maand; 0.50 per week. Vijf en dertigste jaargang No 10169 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Slaatvattlc* ft afublma mgn hert ln fegtjeaspoet' P.T.T. WIL BINNENKORT: Int. telefoon- en telexrerkeer zal automatisch worden (Van een onzer verslaggevers) F BIJNA AL ZIJN BEDRIJVEN zal de P.T.T. de komende jaren door zijn groei uitbreiding ondergaan. Tal van voorzieningen zullen moe ten worden getroffen, aldus de nieuwe directeur-generaal van de P.T.T., ir J. D. H. van der Toorn, gistermiddag op zijn eerste conferentie voor i cte pers, welke in het hoofdbestuursgebouw in Den Haag gegeven werd. Eén van de vraagstukken, waarmee de P.T.T. door het in intensiviteit toegenomen verkeer te maken heeft, vormt de personeelsvoorziening. Er bestaat een tekort aan geschoold personeel. T.a.v. de werkmethoden zal een grotere efficiëntie toegepast moeten worden. I De directeur-generaal illustreerde de j groei van de PTT met interessante cij- fers. Het aantal binnenlandse brieven be- 1939 550 millioen, in 1953 dit cijfer 725 millioen. Voor drukwerken waren deze getallen resp. 525 millioen. en 800 millioen. In 1939 vervoerden de posterijen 6 mil- lioen stuks pakketpost en dit jaar 17,5 millioen stuks. Deze enorme stijging maakt het o.a. nodig in Rotterdam en Amsterdam nieuwe expeditiekantoren te j vestigen. Het volgend jaar wil men met de uitvoering van de plannen beginnen. televisie verbindingen in 1955 permanent worden gemaakt. Ook de Rijkspostspaarbank maakt een snelle groei. In 1939 werden 2.400.000 spaarbankboekjes uitgereikt en thans be draagt het aantal uitgegeven boekjes 4.300.000. Dit maakt het o.a. nodig een nieuw gebouw te plaatsen in Amsterdam. Decentzalisalie Ten aanzien van het giroverkeer over weegt men decentralisatie,. Het plan Is dépendance te vestigen in het Oosten het land. Tevens hoopt men in 1955 een definitieve beslissing te komen wat betreft het stichten van een nieuw gebouw in Den Haag. Even de cijfers: 364.000 rekeninghouders en thans 600.000. Het aantal ,b&ekingen bedroeg res pectievelijk 100 millioen en tweehonderd millioen. Het personeel onderging sedert een uitbreiding van 1640 tot 3000. zijn indruk wat betreft de finan- i Wat betreft het giroverkeer, overweegt men de loketdienst te vereenvoudigen door de invoering van machines. Binnen- j kort zullen hiermee proeven worden ge- Voorts zullen wat het postvervoer be treft speciale postreinen worden ingelegd. Het aantal tonnen post dat de N.S. in 1949 vervoerde bedroeg 6400 en in 1953 i ruim 82.000. De kwaliteit van het postpapier zal worden verbeterd en het gewicht van het luchtpostblad wordt omlaag gebracht tot 3 gram, waardoor de rechten welke de PTT aan luchtvaartmaatschappijen ver schuldigd is, minder zullen worden. In 1952 werden 3,6 millioen bladen verzon-, den, in 1953 5 millioen en 1954 6 millioen. Nieuwe kabels De groeikracht bij de telefonie Is nog groter dan bij de posterijen. In 1946 be droeg het aantal abonné's 350.000. Men verwacht dat dit Maart 1955 verdubbeld zal zijn. Dit duidt op een flinke toene ming van de telefoondichtheid. Het bui- tenlands verkeer is sedert 1946 zevenmaal zo groot geworden. Volgend jaar zullen I dan ook twee nieuwe onderzeese kabels j gelegd worden naar Engeland en Dene- I marken. Verder zal halfautomatlsch internatio naal verkeer worden ingesteld. Dit be tekent dat de telefoniste in Nederland zich rechtstreeks met de gewenste abon- né in het buitenland in verbinding kan stellen. Dit verkeer zal echter beperkt zijn tot de ons omringende landen en wel, België, Engeland, Duitsland, Frankrijk, Zwitserland en de Scandinavische landen. Enkele proefsystemen zijn al in bedrijf. Men verwacht, dat dit de eerste stap is op de weg naar volautomatisch interna tionaal verkeer. Een nieuwigheid is voorts een straalverbindingsnet met de Zeeuwse eilanden, waardoor men een permanente verbinding met dit gebied heeft. Dit aanleiding van de watersnoodramp, die de wenselijkheid van een dergelijke binding heeft getoond. Ook in he telexverkeer streeft men volautomatisch verkeer. Voorts zullen de WEIGEREND ACHTERLICHT EISTE EEN DODE Doordat het achterlicht van de vracht auto van A. K. uit Oud-Alblas op de hoofdweg van Bergen op Zoom naar Zeeland niet functionneerde, is de 23-j motorrijder A. Hopmans uit Woensdrecht gisteravond met grote snelheid tegen deze wagen gebotst. Hij bleef zwaar ge wond liggen en overleed kort daarna. Di vrachtrijder was gewaarschuwd, dat het licht niet werkte, maar voordat hij maat regelen had kunnen nemen, gebeurde het ongeluk. Urks burgemeester richt zich tot het Ned. volk De burgemeester van Urk heeft een roep tot het Nederlandse volk gericht, om hulp te bieden aan de nabestaanden van de zes vissers, die bij de geweldige storm in de nacht van 6 October het leven verloren. Giften kan men storten op giro 348415 ten name van G. Keljzer burgemeester, dan wel ten kantore van d« Amsterdamsche Bank N.V., bijkantooi Urk. P.T.T.-plannen in punten 1. Speciale posttreinen worden ingelegd om het postvervoer te versnellen- 2. Grotere mechanische verwer king van de post, speciaal giro's (bij de loketdienst). 3. Nieuwe expeditiekantoren worden gebouwd in Rotterdam en Amsterdam. 4. Automatisch telefoonverkeer met het buitenland. 5. Automatisch telexverkeer met het buitenland. 6. Aanleg van een radio-straal- verbindingsnet in de z.g. rampge- 7. Een nieuw kantoorgebouw voor de Rijkspostspaarbank te Am sterdam. het giro- clële positie van de P.T.T. gaf ir Van der Toorri te kennen, dat de PTT een goed lopend bedrijf is met een redelijk totaal j overschot, al baart het enige zorgen de nieuwe loonronde van 6 procent toe te kennen, zonder te moeten overgaan tot een tariefsverhoging. De nieuwe loonronde betekent namelijk een extra uitgave van 15 millioen gul den. Enorme schade aan het Britse economische leven neemt nog toe Nieuwe staking in Tevergeefs heeft de Britse minister arbeid, Sir Walter Mockton, een beroep gedaan op de stakende havenarbeiders van Londen. De oproep van de minister leek zelfs averechts te werken, teren legden de laatste arbeiders, die tot u toe gewoon aan de arbeid waren ge weest, het werk neer. De minister be sloot daarop een regeringshof van onder zoek in te stellen, ten einde alle aspecten van de staking onder de loupe t Intussen worden spek. groenten en boter steeds schaarser in de Britse hoofdstad. Er is nog een ander, ernstig aspect aan de staking: er kan niet meer worden ge bouwd. Scheepsladingen timmerhout lig gen op lossing te wachten, terwijl bij de bouwprojecten het timmerhout opraakt. Volgens Britse persberichten is aan de export reeds een schade van tientallen millioen guldens toegebracht, doordat de goederen zich in de pakhuiezen en op de kaden opstapelen, zonder te worden ver zonden. Premier Churchill ontvangt leder uur :n rapport omtrent de situatie in de haven. Mocht de toestand blijven zoals zij ls. dan zal het leger zoals reeds gemeld worden ingeschakeld voor het lossen an de schepen. De busstaking in Londen breidde zich nog uit. Thans staken reeds 15.000 bus chauffeurs en conducteurs en nog steeds :n er stakers bij. Mendès-France krijgt steun van z'n partij Zijn positie wordt steeds sterker De Londense accoorden hebben ln poli tieke kringen een zeer gunstig onthaal gevonden. Mendès-France heeft nu ook de steun van zijn partij, de radicaal-socia listen, gekregen, toen deze op haar jaar congres zich volledig met zijn politiek accoord verklaarde. Dit zal ongetwijfeld zijn positie op internationaal niveau nog :er versterken, want vóór de stemming de Nat. Vergadering, die het einde be tekende van de E.D.G.. was de Radicale partij, in meerderheid tegen Mendès- France. Ook de socialisten hebben zich achter hem geschaard, nu de burgemees ter van Marseille, de socialist Deferre, die één der belangrijkste socialistische candi- daten voor een ministerszetel is, Mendès- France openlijk geprezen heeft voor zijn successen in de buitenlandse politiek. Op het congres van de radicaal-socialis ten werd grote nadruk gelegd op het be lang van het tot standkomen van een be- wapeningspool voor de landen, die zich bij de Westeuropse unie aansluiten. Niet ieder land zou alle wapens moeten produ ceren, maar ieder alleen die wapens, waartoe het 't beste in staat is. Men zou elkaar dan op de voordeligste en meest doeltreffende wijze kunnen helpen on nodige productiekosten te voorkomen. In andere landen als Nederland, België Engeland schijnt men hiervoor echter minder te voelen. Een stilleven voor de Prins De Nederlandse schilder George Zwaaf, die al meer dan zes jaar in Durban woont, heeft voor Prins Bernhara een schilderij gemaakt van protea's (de nationale bloem van Zuid-Afrika, daar suikerbossie genaamd), die te Durban waren geëxposeerd. In tegenstelling tot andere geschenken die hij ontving en die per boot naar Nederland worden verstuurd, nam de prins het schilderij in het vliegtug mee. New York Ongeveer 24.000 New Yorkse chauf feurs. die de voornaamste winkels in de stad van melk en vlees voorzien, zyn hedenmorgen in staking gegaan voor hogere lonen. De gevolgen laten Wrak van Urker schip gevonden Een voortgezette speurtocht van de Urker vissersvloot naar de de vorige week Woensdagnacht vergane Urker en Nieu- wendiepse vissersschepen heeft thans tot resultaat gehad, dat één van de schepen is gevonden, aldus meldt het A.D. Met de instrumenten van het rijks inspectievaartuig Anthony van Leeuwen hoek kon met zekerheid worden vastge steld, dat aan de Kant van het Rond het wrak van een nog nieuw vissersvaartuig ligt, vermoedelijk dus dat van de U.K. 174. Dit schip was zoals men weet maar een half jaar oud. Dinsdag is daar met de werpdreg ook een nieuw stuk zeil opgehaald, wat er eveneens op duidt, dat men hier met het wrak van het Urker schip heeft te doen. Toenemende wind uit het zuidwesten en slechte weersverwachtingen dwongen de vloot andermaal het onderzoek te staken. Nadat ter plaatse twee boeien waren ge legd, hebben de schepen hun thuishavens opgezocht. Slag om de aardappel Ook gevangenen rooien mee In de provincie Groningen blijft het vrijwillgers stromen voor het rooien van aardappelen. Vooral leerlingen van on derwijsinrichtingen melden zich in grote groepen voor de oogstwerkzaamheden. Groepen gedetineerden en verpleegden van de strafgestichten te Norg zijn in verband met het tekort aan arbeids krachten bij wijze van uitzondering te werk gesteld bij de werkzaamheden in het noorden des lands. Bakkerijen in Djakarta vier dagen werkloos Tachtig bakkerijen te Djakarta heb ben bekend gemaakt, dat hun ovens vier dagen lang niet zullen branden omdat er geen meel ia. Voor vluchtelingenhulp nu 167.000 Het saldo van de postrekening van het Comité Vluchtelingenhulp 1954 (5100) is sinds gisteren met 46.000 gulden gegroeid. In totaal is nu ge stort of overgeschreven f 167.000. Niet alle kappers worden duurder Het hoofdbestuur van de Nederlandse Kappersbond deelt thans officieel mede, dat aan de kappers is geadviseerd hun tarieven niet te verhogen na invoering van de 6 pet loonsverhoging. Alleen zij, die achtergebleven zijn met de aanpas sing van hun tarieven, zoals op 1 Jan. van dit jaar werd geadviseerd, werd, zo als we reeds meldden, aangeraden daar toe alsnog over te gaan. De achterzijde van het gerestaureerde en herstelde Huis ten Bosch. Onder de koepel bevindt zich de Oranjezaal, met de, aan Frederik Hen drik gewijde schilderijen. De kamers links op de bovenste étage, zul len de flat van Prinses Beatrix vormen. Die, welke op gelijke hoogte rechts gelegen zijn, de flat van Prinses Irene. Onder de vertrekken van de oudste prinses bevinden zich het Chinese Boudoir en de Japanse zaal. De kamer, uiterst rechts, is de werkkamer van H.M. de Koningin. Daarnaast liggen, qchter elkaar, de blauwe kamer en de groene salon. De ruimte beneden de Oranjezaal dient als garderobe voor officiële ontvangsten.11 De Koningin in Den Helder Verkleind model van de koningssloep vormde afscheidsgeschenk Het bezoek van Koningin Juliana aar Den Helder is in de middaguren voort gezet met een rit door de stad. Om twe« vertrok de Koningin met de autoritei- van het Marinepaleis naar het stad huis, waar burgemeester Rehorst de landsvrouwe ontving en in de raadzaal diverse autoriteiten aan haar voorstelde. In de zaal zat ook de enige dochter van Doris Rijkers, de 84-jarige mevrouw Th. Vader-Rijkers, met wie Hare Majesteit zich geruime tijd onderhield. Het tweede bezoek gold het Dorls Rij kers-hofje, waar Koningin Juliana de wo ning van de 79-jarige oud-zeeredder J. A. C. Been én diens echtgenote binnenging. De heer Been heeft nog met Doris Rij kers gevaren. In zijn carrière bij het Ne derlandse reddingwezen heeft hij meer dan tweehonderd schipbreukelingen uit de golven gered. Zijn vader was ook van deze stiel: die had tezamen met anderen vierhonderd personen uit zee gered. Ge ruime tijd vertoefde de landsvrouwe met de burgemeester van Den Helder in het propere kleine huisje van het echtpaar. Selwyn Lloyd in de V.N.: Wisjinsky- zegt U nu „ja" of „neen" De Britse vertegenwoordiger Selwyn Lloyd, heeft in de „politeke commi van de V.N. de Rus Wisjnsky twee gen gesteld. Deze, kort samengevat, lui den: 1. Is U het er mee eens, dat er eerst een accoord inzake het controle-orgaan op de bewapening moet bestaan, alvo rens de landen een eventueel ontwape- ningsprogram gaan uitvoeren; 2. Is U het er ook mee eens, dat de functionaris sen van dit controle-orgaan hun posten moeten ingenomen hebben, voordat de landen gaan ontwapenen? Zegt U nu een: onomwonden ,,ja" of „neen" Wisjinsky heeft hierop, als volgt, ge antwoord: Natuurlijk moet eerst eer. overeenkomst wcffden gesloten, die „in ternationale conventie" zal worden >md, alvorens men tot ontwapening kan overgaan. Het controle-apparaat moet tot in bijzonderheden zijn geregeld, voordat de ontwapeningsbepalingen van kracht worden. Overigens vind ik het niet „fair" mij hier te vragen „ja" of „neen" te zeggen. Laat ons toch geen spookbeelden uit het verleden oproepen, want wij willen ons bepalen, aldus de Rus. tot een constructieve houding daarom hebben wij de (eerder verw_. pen, Red.) Brits-Franse voorstellen als basis van bespreking aanvaard De Nederlandse afgevaardigde, de heer J. de Kadt. verklaarde naast de Brits-Franse voorstellen de Russische nie'. zonder meer te willen verwerpen, maar moeten meer waarborgen geboden worden voor een duurzame vrede. Hij sprak zich uit vóór het Canadese voor van „geheime besprekingen" over ontwapening. DAT ons land door dc Alg. Hengelaars- bond vertegenwoordigd is op de int. ten toonstelling over de jacht- en sportvisserij, die vandaag in Dusseldorp begon en tot 31 October duurt. DAT gistermiddag bij de Zeedijk te Delfzijl de laatste buis is gelegd van de persleiding (5 km) die het riool- en in dustriewater van Appingedam naar de Eems voert (kosten f 1.194.500). DAT alle pensioentrekkers (ong. 4700) van het Pensioenfonds voor de Grafische Bedrijven een week extra pensioen krij gen en op 28 October in Amsterdam het feest zullen vieren van dit fonds n.a.v. het 25-jarig bestgan op 4 November. DAT de Birmaanse minister van land en bosbouw gisteren met 5 leden van zijn departement het bedrijfslaboratorlum voor grond- en gewasonderzoek te Oosterbeek bezocht. DAT i.v.m. de inbedrijfstelllng van de nieuwe cokesfabriek Emma II morgen ln de Herv. kerk van Beek (L.) een bijzon dere kerkdienst wordt gehouden. DAT de KLM op 25 October 58 Ned. emigranten naar Zuid-Afrika zal vervoe ren en dit de eerste speciale emigranten- vlucht naar Zuid-Afrika ls. DAT W. L. Brugsma van Buitenlandse Zaken m.i.v. 1 November reizend redac teur wordt van de G.P.D. (Grote Prov. Dagbladpers). DAT in Arnhem een werkgever werd veroordeeld tot 29 boetes van f 20, wegens 't niet-uitreiken van ziekenfondscoupui aan de werknemers. DAT de- Alg. Schilderspatroonsbond bij minister Suurhoff en de Staten-Generaai protesteerde tegen de verplichtstelling voor de zelfstandigen bij het bedrijfs pensioenfonds. DAT de houten cantine van de kol. Jan Palmkazerne te Bussum totaal afbrandde (schade enige duizenden guldens). DAT men ln Rotterdam ter opheffing van het tekort van 100 agenten overweegt vrouwelijke politieagenten aan te stellen, b.v. bij de verkeersregeling. DAT bij enkele huizen in Kralingen de vlak uitging, toen de hulsbaas eindelijk de voorgevel liet verven. DAT In Dirksland door een felle brand 2 zakenpanden verloren gingen en de be- oners met moeite gered konden worden. DAT de fa D. Joh. Krijger te IJmuiden de Leidse scheepsbouwwerf De Hoop (v.h. Gebr. Boot) opdracht gaf voor de bouw van een grote motortreiler voor de visserij bij IJsland (1ste van een serie DAT de KLM In 20 chartervluchten voor de ICEM (Int. Comm. voor Europese Migratie) ruim 1000 Europese vluchtelin gen naar Australië en het Verre Oosten vervoerde. DAT de KLM op 17 October de 500ste geregelde vruchtvlucht Amsterdam—New York zal vliegen. DAT 't regionale aardgasbedrijf Noord- Oost-Friesland in Dokkum begonnen is et het aansluiten van ongeveer 500 ge- nnen op propaanlucht. DAT de raad van Dwingeloo (Dr.) be sloot het terrein aan te kopen, waarop prof. Van Giffen bij opgravingen een uit de 9e eeuw daterende spiker (een oude graanopslagplaats) blootlegde. DAT het Duitse volbloedpaard Halla »n speciaal dekkleed krijgt en een krans, aangezien het op de vlucht van Dussel dorp naar New York (a.s. Zondag) het 250ste door de KLM gevlogen paard is. DAT Haarlem op 1 Jan. 1955 wat de metaalindustrie betreft naar klasse A gaat arbitrage is verzocht over een soort gelijke klasse-indeling van Utrecht. DAT de raad van Bloemendaal moet beslissen of het zeer goed onderhouden privé-dierenpark van de 22-jarige mej. Lia Speel op het landgoed Lindcnheuvel worden afgebroken, zoals B. en W. willen. Per auto, waarvan de kap was neerge laten, reed de stoet naar de speeltuin Oud-Den Helder. Dit was een van de aar digste momenten van het middagbezoek. lan de auto begeleidde een opgewon den schare jeugdige inwonertjes van de stad het vorstelijk gezelschap toen dit zich naar de auto's begaf voor de rit het feestterrein „Den Helder Mari- nestad". Langs de gehele route had zich ondanks het gure weer toch nog een vrij talrijk publiek verzameld, dat spontaan juichte toen de hofauto's voorbij.kwamen. Op het feestterrein namen H.M. en de autoriteiten op een overdekt podium plaats voor het aanhoren van een zang manifestatie, die onder leiding stond de blipde dirigent A. Krijgsman. Aan deze zanguitvoering werkten circa duizend kinderen mee. Het slot van het bezoek vormde de be zichtiging van de Mimato, een grote mid denstandstentoonstelling. Aan de ingang stond een erewacht van twaalf meisjes ln matrozenjurkjes en de veertienjarige Ida Posthuma viel de eer te beurt Koningin ina een ruiker orchideeën te mogen aanbieden. Voordat de landsvrouwe het tentoonstellingsterrein verliet, werd haar namens het Mimato-bestuur een verkleind model van de koningssloep in vitrine aan, geboden. Verrast door dit bijzondere ge schenk dankte zij de voorzitter der ex positie en de maker van de sloep, de heer G. W. Gruteke, wagen- en carrosse riemaker uit Beverwijk. Nog eenmaal juichten de saamge6troomde inwoners de feestvierende marinestad, toen de hof- i's voorreden om enkele ogenblikken later via een rot door Nieuw Den Helder omstreeks kwart over vier de terugreis te aanvatrden. Twee houthakkers door woedend hert gedood In het Belgische gehucht Haverxin (prov. Namen) zijn twee houthakkers door een zenuwachtig wijfjeshert aangevallen. Het woedende hert scheurde een der man de buik open en vertrapte hem daar- De andere man overleed tengevolge trappen van het hert. Een opzichter schoot het dier dood. Iets yoor u? Den Helder vierde gisteren groot feest, ter ere van het hon derdjarig bestaan van de adel borstenopleiding. Het hoogte punt van de vreugde was de rondvaart in de Koningssloep van H.M. de Koningin door de marinehaven. Vergezeld van de chef van haar militaire huis, vice admiraal tit. N. A. Rost van Tonningen, voer zij, in de door adelborsten geroeide sloep. De foto toont het moment van de debarkatie. Ocelot munt als bont uit door soepelheid en tekening. Dit jasje van de Nederlandse bontwerkers Daal en Meyer uit Groningen is wel bijzonder mooi. De mouw is heel lang en wijd ingezet. Met de klokkende rug, geeft het geheel daardoor bijna het effect van een cape. Een model waarbij menige vrouw zal zuchten: ,JDat is iets voor mij, maar. Aardverschuivingen hebben ln de Mid den-Amerikaanse staat Guatemala aan 20 en het leven gekost. Tientallen dor- werden door een orkaan en slag regens geïsoleerd. Duizenden doden Nationale rouw op geteisterd Haïti Eerst thans is bekend geworden, hoe groot de ellende op Haïti is als gevolg van de orkaan „Hazel". Er zouden duizenden doden zijn en evenveel gewonden. De president van Haïti heeft de nationale rouw afge kondigd. Dit is gisteravond meege deeld door de gezant van Haïti in Washington. Een ooggetuige-deskun dige, die van een vliegtuig uit de storm „Hazel" heeft bestudeerd, ver klaarde, dat zij al haar voorgangsters van de laatste maanden in hevigheid overtreft. Andere ooggetuigen op het eiland Haïti verklaarden, dat het Zuidwestelijke deel letterlijk bezaaid ls met verwoeste dorpen. Intussen heeft „Hazel" de Ameri kaanse kust bereikt. Over een breed te van 200 km. en met een windsnel heid van 210 km. per uur beukte zjj de steden en dorpen in dit gebied. De eerste berichten maken melding van schade aan installaties en verbindin gen. Verscheidene strandhuisjes en steigers werden door de opgezweepte golven weggespoeld. Later meldde A.F.P., dat in de Ver. Staten reeds 18 mensen om het leven zijn gekomen door het geweld van Hazel". Er zouden tientallen gewon den zyn. Directeur Haags Slachthuis moet verdwijnen Nadat het college van B. en W. van Den Haag hem hiervoor de gelegenheid heeft gegeven, heeft de directeur van het Haagse Openbaar Slachthuis ntslag uit zijn functie gevraagd. Aanleiding hiertoe is het resultaat van een onderzoek, dat door de raadscommissie voor het Slacht huis is ingesteld in verband met de vele klachten, die bij het Haagse gemeentebe stuur waren binnengekomen. Deze klach ten. grotendeels betrekking hebbend op het personeelsbeleid, alsmede op de be- drljfs-economlsche gang van zaken In het Slachthuis, waren wel zo ernstig, dat de directeur van het Slachthuis niet meer In zijn functie ls te handhaven. In de Maandagmiddag te houden ge meenteraadsvergadering zal het college van B. en W. gelegenheid krijgen uit voerig opening van zaken te geven, om dat één der raadsleden voornemens is het college van B. en W. over deze kwestie te Interpelleren. VERHUIZINCEN VERPAKKINGEN EMIGRATIE EN 1 REN water 9 IAN VAN DUUREN Weinig verandering Het KNMI te De Bilt ver wacht tot morgenavond: Overdrijvende wolkenvelden en overwegend droog weer, met voornamelijk in het zuiden van het land opkla ringen. Matige tot vrij krach tige zuidwestelijke wind. Ongeveer de zelfde temperaturen als vandaag. (Opge maakt vanmorgen 10 uur). ZON EN MAAN Zondag: zon van 7.07 tot 17.44; maan van 21.39 tot 13.42. Maandag zon van 7.08 tot 17.41; maan van 22.38 tot 14.19. Maan dag laatste kwartier.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1