f f» THREE LIONS... Ufaarborg- Kreymborg Alleen voor gasbedrijf wordt verlies geraamd in 1955 Koudekerkse raad in geheime zitting over grondaankoop FLINKE MEISJES TWO LIONS... KOERIERS PERSONEEL GEVRAAGD NIEUWE LEIDSCHE COURANT DINSDAG 12 OCTOBER 1954 ALPHEN AAN DEN RI1N Verschenen zijn de begrotingen vin de gemeentebedrijven voor 1955. De gewone dienst vin het gasbedrijf sluit aan in komsten en uitgaven met een totaalbe drag van f 521.276.64. Voor 1955 bedraagt het door de gemeente te betalen verlies f 36.000 naar raming. (Dit jaar geraamd f 28.756.53). De kapitaaldienst sluit aan inkomsten en uitgaven met f 53,821,64. In verband met diverse incidentele posten, de wisselende omzet, de geraamde in koopsprijs van het gas en het zeer sterk aan schommeling onderhevig zijnde on derhoud is het te verwachten verlies over 1954 moeilijk te ramen. Rekening hou dende met de per 1 Januari 1954 in wer king getreden loonronde wordt het ver lies over dit jaar thans begroot op f 40.000 dat is dus ruim f 11.000 meer dan aan vankelijk was begroot. Over de eerste vier maanden van dit jaar bedraagt het verlies reeds f 16.780,66. Het electriciteitsbedrijf laat een wat gunstiger toestand zien. Voor 1955 wordt hier een winstuitkering aan de gemeente geraamd van f 32.308.99, met een totaal aan inkomsten en uitgaven op de gewo ne dienst van f 984.929,26. (Geraamd winst 1954 f 24.024,21). De kapitaaldienst sluit aan inkomsten en uitgaven met f 76.359,01. De stroomopbrengst is ongeveer f 120.000 hoger geraamd dan dit jaar ln verband met te verwachten normale toeneming van verbruik, uitbreiding van de straat verlichting en vestiging van De Baronie. De onderhoudskosten, voor 1954 geraamd op f 24 300, worden voor 1955 geschat op f 41.400. Dit wordt verklaard door de slechte toestand, waarin zich diverse on derdelen van het distributienet bevinden, de noodzakelijk geworden intensievere huis-aan-huiscontröle, dubbeltarief-aan- sluitingen en metercontróle. Ook de hogedruk-bronwaterleidlng zal zich vermoedelijk zelf kunnen bedruipen. Voor 1955 wordt tenminste een winstuit kering aan de gemeente geraamd i f 1.350, met een totaal aan inkomsten uitgaven op de gewone dienst t f 148.299.25. (Raming winst 1954 f 5.805). De totalen aan inkomsten en uitgaven van de kapitaaldienst bedragen f 32.143.17. De daling van het winstsaldo wordt on der meer toegeschreven aan de te beta len hogere salarissen en meer afschrij ving in verband met de hogere investe ringen. lubileum J. v. d. Weerd Samsom Slechts kort ls het geleden, dat wij melding maakten van een arbeidsjubi- leum bij de Uitgeverij van N. Samsom KV. alhier. Ook gisteren prijkte de Nederlandse driekleur aan de vlaggemast der onderneming, ditmaal ter ere de heer J. van de Weerd. die met zovele anderen al 25 jaar aan het bedrijf is bonden. De jubilaris werd allereerst toegespro ken door de oudste directeur, de heer N. Samsom. Deze dankte zijn medewerker voor de in de loop der jaren ondervon den toewijding en voor trouwe plichts vervulling De directeur wees er op, dat het. wat betreft de tijdsomstandigheden, een rumoerig tijdvak was. De eerste bij elf jaren met werkloosheid en andere zorgen, toen vijf jaar oorlog en vervol negen jaren van herstel en opbouw. De oorlog heelt ook op het persoonlijk gezinsleven van de heer v d. Weerd stempel gedrukt. Met de Psalmdich ter mag hij echter zeggen, dat God hem uitkomst heeft gegeven. De heer Samsom zeide. dat v. d. Weerd zich gedurende zijn arbeidstijd heeft ont wikkeld tot een vakkundig drukker. mand waarop men staat kan maken en die zijn taak met grote liefde vervult. ..De directie wenst vandaar haar erken telijkheid te betonen", aldus spreker. ..door U het gouden ereteken Nauta Sequitur Astra op de borst te spelden." Ook bood sor. nog een ander stoffelijk blijk van erkentelijkheid aan. Het ver erend getuigschrift der Maatschappij voor Nijverheid en Handel werd de jubi laris hierna ter hand gesteld. De heer Kroon, chef der drukkerij, zeide in zijn felicitatie, dat hij zelf pas 2 jaar aan het bedrijf verbonden Ls. Hij wilde zich dan ook maar tot die tijd be palen. Wat hij daarvan zeggen kon. was niets anders dan goeds over het vakman schap van en de samenwerking met v. d. Weerd. Vervolgens kwam de heer Rijnsburger aan het woord, die opmerkte, dat eigen lijk collega De Geus het woord zou voe ten. maar dat deze door ziekte verhin derd was. De heer R. verwijlde met de gedachten in het verleden en haalde o.a. enkele herinneringen op uit het leven van de jubilaris, speciaal ook zijn strijd en werk in de hongerwinter, toen hij op stap ging om de zijnen van het aller nietigste te voorzien. Namens de collega's bood hij eveneens enkele cadeaux aan. Tenslotte sprak de jubilaris. Hij memo reerde zijn ziekte en zeide in aansluiting op de woorden van de directeur, dat zijn dank vandaag dan ook werkelijk uitgaat in de eerste plaats naar Hem, Die de mens alle krachten kan geven en doen herwinnen. ..Toen ik werd aangenomen, nu 25 jaar geleden", zeide de jubilaris, „kwam ik graag, want er was veel werk loosheid en het was een lot uit de loterij, ergens geplaatst te worden". Hij dankte directie en collega's voor alle vriendschap en waardering, vroeger en heden onder vonden. Rondom de doorbraak De A.R. kiesvereniging heeft gister avond in Concordia de eerste vergadering in het nieuwe seizoen gehouden. De voor zitter, mr A. J. Meijer, gaf een terugblik over de achterliggende maanden en zei, dat er zoveel mogelijk aandacht zal wor den geschonken aan de versterking der gelederen. Spr. was blij, dat Alphen zijn aandeel in de Jubileumgift ruimschoots had gehaald en bracht in dat verband dank aan de Arjo». De heer T. M. Gilhuis uit Weesp sprak deze avond over „Rondom de doorbraak". De spreker stelde de kernvraag, of de Christelijke antithese bruikbaar is het maatschappelijke en sociale terrein en plaatste het standpunt van ds Buskes en het zijne tegenover elkaar. Hij legde er de nadruk op, dat de Kerk de algemene richtlijnen naar Gods Woord ontvangen heeft en dat de Christelijke organisaties de roeping hebben, die met wijs beleid toe te passen in de practijk des levens- Buskes mist een appèlplaats. Stellig maakt ook de Chr. politiek fouten, maar het lei dende beginsel moet toch het Evangelie zijn. In het slot gaf spr. nog een beschou wing van Hoedemakers volkskerkgedachte en enkele opvattingen van prof. Van Niftrilc. Dammers vierden feest Overvol was de grote feestzaal van het Nutsgebouw gisteravond, toen de heer C. Bouer, voorzitter der feestcommissie van de Alphense damclub, de Jaarlijkse feest avond opende. De heer Bouer heette in het bijzonder de afgevaardigden van de H.D.C. en van „Denk en Zet" welkom. Op de heer Koelewijn rustte de taak. de leden Wolswijk en Van Berkel in ver band met hun 25-jarig lidmaatschap te huldigen. De jubilerenden werden erelid van de vereniging en zij kregen boven dien een oorkonde van de Ned. dambond. A.D.C- bood ieder van de heren een wand- achemerlamp aan. De beide echtgenoten werden bedacht met bloemen. Mede na mens de heer Van Berkel bracht de heer Wolswijk dank voor de prettige dingen, die waren gezegd en voor king in de afgelopen 25 ji Op het feestprogramma stond een op treden van Hansy Pallieter en haar witte kraaien. Zij had er gauw de juiste stem ming ingebracht. Door het optreden var André Meurs werd die stemming nog ver hoogd. Nel Brink en niet te vergeten De Notenkrakers oogstten uitbundige lof. Het was een prima verzorgde avond. Spritskoeken voor het diaconessenhuis Het plaatselijk comité actie nieuwbouw diaconessenhuis te Leiden houdt morgen een verkoop van spritskoeken en hoopt op die manier, dat ook Alphen weer een financieel duwtje zal geven in de ge wenste richting. Avond van en door de blinden Morgenavond, 8 uur, wordt ln het Nutsgebouw een avond gehouden, uit gaande van de vereniging „Blindenpen- ning" te Amsterdam. Er wordt een film vertoond en voorts is ér zang, declamatie, viool- en orgelspel, alles door de blinden BENTHUIZEN Landarbeiders bijeen Aan het begin van de vergadering, die de afdeling Benthuizen van de Ned. Cnr landarbeldersbond gisteravond hield, werd meegedeeld, dat op 28 October een toogdag wordt gehouden ln Zoetermeer. De hoofdbestuurders Meijer en Vermaas zullen er spreken. De D.E.L.-coffecte bleek f 83 te hebben opgebracht. De landelijke N.C.L.B.-voorzitter, dc heer Stokman uit Utrecht, behandelde de 6 procent-loonronde en de samenwerking van het C.N.V. met N.V.V. en K.A.B. Hield men voor de oorlog bi] de loon vorming rekening met de sociaal-econo mische positie van het bedrijfsleven en de kosten vein levensonderhoud voor de arbeider, na de bevrijding gaat men uit van het nationale inkomen. Maar '«e heer Stokman liet de waarschuwing ho ren, dat het nationale inkomen op het ogenblik wel een gunstige basis biedt, maar dat men er rekening mee moet houden, dat dit inkomen zeer dynamisch is en nooit zuiver is vast te stellen, voor- Financiële toestand van deze gemeente is niet al te best Tijdens de gisteravond gehouden vergadering van de gemeenteraad van Koudekerk aan den Rijn, werd onder meer de gemeenterekening 1953 aan geboden. Deze heeft een nadelig slot van f 14.519,34. Geruime tijd gine men in geheime zitting over een grondaankoop, die reeds eerder op de agenda prijkte. Ditmaal werd de knoop definitief doorgehakt. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van het Provinciaal Bestuur, waarin wordt geadviseerd de toelaatba re wneldruk voor het weggedeelte Lage Waard te verlagen van 2400 tot 1500 kg per wiel. De leden van de woonruimte commissie werden herkozen: de heren Geerlof, Heemskerk en Maat (raadsle den) en de heren C. J. v. d. Vis en A. v. d. Ent Wegens de precaire financiële toestand van de gemeente beschikte men afwijzend op een verzoek van de Chr. lagere landbouwschool te Alphen aan den Rijn om subsidie. De verordening op de straatbelasting, die 1 Januari 1955 emdigt, werd onver anderd vastgesteld. Met cijfers toonde de voorzitter het belang van deze belas ting aan; in 1953 werd voor de wegen ƒ54.690.71 uitgegeven, terwijl slechts 13.675,35 binnen kwam. De verordening op de keuring van vee en vlees werd al niet met betrekking tot de bouw vakken. De huidige basisionen ln het grote loongebied bedragen f 0.94 en die in het midden van Zuid-Holland f 0.95, exclu sief de 3-cents pensioenpremie. De losse arbeiders komen nu op f 1.01 exclusief de premie en de vaste arbeiders krijgen, evenals de jeugdigen en de vrouwelijke arbeiders 6 cent meer. Hoewel het mid dengebied nog geen besluit heeft geno men, mag worden verwacht, dat dit vrij spoedig zal gebeuren. Komend op de samenwerking van de drie vakcentralen in de „Grote Raaa" besprak de heer Stokman in het kort dc uittreding van het N.V.V. uit deze raad en het verbreken van de samenwerking door het N.V.V. met het C.N.V op grond een uitlating van de heer Ruppert over het mandement, een uitlating, die geheel voor zijn persoonlijke rekening j de rondvraag werd besproken, hoe het bestuur zijn medewerking kan ver lenen tot het stichten van een speel weide, nu de maximumsnelheid in de Dorpsstraat is opgeheven en de jeugd gevaar gaat lopen. WOUBRUGGE Materiaalwagen B.B. Maandagmiddag arriveerde ln de brandweer-kazerne de zgn. materiaalwa gen, bestemd voor de kom Woubrugge van de organisatie B.B. Dit aanhangwa- gentje bevat een rode kist met blok- brandweermateriaal. De gele kist bevat opruimings- en herstelmateriaal, voorts is er nog een ladder. Eerstdaags zal ook de kom Hoogmade een dergelijk voertuig ontvangen; de uniformen voor de leden der B.B. zuilen binnenkort worden uit- zodanig gewijzigd, dat kruideniers geblikt vlees mogen verkopen. De heren Geerlof. Heemskerk en Veen met als plaatsvervangers de heren Maat en Van Hemert zullen de gemeen- terkeniing 1953 nazien. De gehele raad zal net als vorig jaar onder leiding van de gemeente-ontvanger, de heer Corts, de begroting doornemen. Men besloot het bestuur van het verpleeghuis ƒ5000 te lenen tegen 3Vi procent per jaar. Drie hectare De grondaankoop betrof het voorstel van B. en W. om van mevr. C. J M. Oppelaar 3,1 ha grond te kopen een voorstel, dat tijdens een vorige verga dering werd teruggenomen. Volgens de uitvoerige toelichting, zal deze grond nodig zijn voor woningbouw en recrea tie B en W. hebben het oog op de aanleg van een sportveld en op het pro jecteren van een kanderspeeltuin. Boven dien moet in de toekomst een nieuwe openbare school worden gebouwd en tevens is er een aanvraag van de Apos tolische Gemeente voor het bouwen van een verenigingsgebouw. Na een ge heime zitting besloot de raad zonder hoofdelijke stemming de grond voor 1 per vierkante meter te kopen. Tijdens de rondvraag rakelden de he ren Geerlof en Van Hemert hun oude vragen weer op: respectievelijk de slechte verlichting van een gedeelte van de Hogewaard en de bestrating voor de veertien huizen in de Hoge Waard. Aan beide objecten wordt gewerkt, maar de minder goede financiën der gemeente spreken hier een woordje mee. De heer Van Veen bracht tenslotte het woonhuis op het terrein van de fir ma Bos ter sprake. Er wordt naar een geschikte oplossing gezocht, maar het blijft voorlopig een moeilijk probleem Na de sluatlng gei de heer Stroo, hoofd zei/bescherming, naar aanleiding van het feit, dat de gemeente door middel van de kring Zuid-Holland 3 met een blokploegwagen werd verrijkt, een uit eenzetting over de bedoeling van dit materiaal Diamanten huwelijk De heer en mevrouw P. van Dam- Keizer, wonende aan de Hogewaard, zul len op 26 October de dag herdenken, waarop zij voor 60 jaar met elkear ia het huwelijk traden. Op 25 October zal des midadgs van 3-5 uur in het vereni gingsgebouw van Koudekerk een re ceptie worden gehouden. Burgerlijke stand GEBOREN: Lina dr v. P. J. Schaken- bos en M. E G. van der Bron; Hendrik zn v. C. de Wit en N. van Kempen. (Her) inenting Donderdagmiddag om half twee houdt HILLEGOM Winkeliersbeurs in Treslong Op 19 en 20 October wordt in de grote zaal en de foyer van Treslong een win keliersbeurs gehouden. Ruim vijftig fa brikanten op het gebied van levensmidde len, zullen daar met een stand tegenwoor dig zijn. Deze beurs is alleen toegankelijk voor de levensmiddelenhandel, dus niet voor het publiek. Om 2 uur hoopt de heer J. G. Roorda, directeur van de com merciële organisatie N.G.V., de beurs te openen. Half 3 worden dan de bezoekers verwacht. De Chr. vereniging tot verpleging behoeftige chronische zieken „Het Zon nehuis" heeft een film doen vervaardigen van het werk dezer inrichting, onder de titel „Een mens was teveel". Deze film wordt Vrijdagavond half acht vertoond in het Floratheater. Beneden zestien jaar geen toegang. Vorig jaar hebben we bij de vertoning in Leiden reeds gelegenheid gehad op de goede kwaliteiten van deze rolprent te wijzen. We kunnen zoek van harte aanbevelen. NOORDWUK Spreekbeurt Morgenavond half 8 spreekt NOORDWIJKERHOUT Burgerlijke stand Geboren: Antonius J. M., z. v. M. N. M. Ruigrok en M. C. Jansen; Ida J. C., d. v. P. J. v. d. Poel en C. M. van den Berg; Wilhelmus A. M., z. v. C. Duiven voorden en M. E. Kleijhorst; Adriana G. M.. d. v. M. J. G. Braun en C. C. M. Hel derman; Gijsbertus C., z. v. G. J. Geer- lings en J. M. Fase. Ondertrouwd: G. van Beelem, 25 j. en M. W. Scheepmaker, 22 J.; C. F. de Roo, 21 j. en J. M. Duivenvoorde, 17 j. Gehuwd: A. J. v. d. List, 40 j. en J A. J. v. d. Ploeg, 34 j. Overleden: Cornelia A. Spruit, 66 j., echtg. v. J. v. Haastert; Willem M. van den Oetelaar, 88 j., e. v. H. van der Leest; Antonius H. Pallade, 70 j., geh. gew. m. A. C. A. van Loenhout. SASSENHE1M Raad benoemde hooid der school Gisteravond kwam de gemeenteraad in spoedeisende vergadering bijeen. In de laatst gehouden vergadering was door B. en W. het agendapunt: benoeming hoofd openbare school van de agenda afgevoerd, daar nr 1 van de voordracht zich terug getrokken had en nr 2 een benoeming elders had aanvaard. Er werd een nieuwe voordracht opgemaakt, bestaande uit de heren J. Steilingsma. hoofd der openbare school te Nieuw-Amsterdam en A. W. Vogel, onderwijzer te Sliedrecht. Benoemd werd de heer Steilingsma met 10 van de 11 stemmen (de heren Bakker en Beye waren afwezig). Opbrengst De collecte voor de reclassering heeft alhier f 163 opgebracht. dokter Blaauwendrlad zitting in het vei enigingsgebouw, waar dan gelegenheid tot kosteloze (her)inenting. VOORHOUT Vijftien jaar De Chr. meisjesvereniging heeft beslo- VOORSCHOTEN Nieuw bestuur Rouwkoop t nieuwe bestuur van Rouwkoop ij I als volgt samengesteld: C. Scheepmaker jr voorzitter, J. v. d. Burg secretaris, D. An-1 ker penningmeester, G. Brinkman, A A Verseput, H. Perfors, A. Molkenboer en A J. van Maanen. Ds MeUerlng A In alle stilte heeft ds W. G. Meljering, a een van de Hervormde predikanten al hier, dezer dagen zijn koperen echtver- A eniging gevierd en tevens herdacht, dat hij twaalf en een half jaar geleden te A Haulerwijk in Friesland in het ambt werd bevestigd. In 1946 verwisselde ds Meije- ring deze plaats voor Noordlaren. Na in a Utrecht doctoraal examen theologie te hebben afgelegd, kwam hij in April 1952 naar Voorschoten, als de opvolger van ds Fortgens A Burgerlijke stand A Geboren: Henny, d v J van Weizen en a H M van Ast. Wijngaardenlaan 28; Wil- helmina A M. d v J Prins en J G Wortel,; Langenhorststraat 5: Johanna G H C. dv A C J Geerts en J B M Wolters, Bethlehem-1 straat 27. A Ondertrouwd: L J M van Bohemen 33 j, Voorstraat 31 en I B Tanner 21 j, Frank- rijk. a Gehuwd: A Polling, Bethlehemstraat 26 en A Jongert. Den Haag. adres na huwe-1 K lijk Bethlehemstraat 26. A; Inbraak en diefstal A Dit weekeinde is ingebroken in de R K ai meisjesschool aan de Elstlaan. Een nieuw ,aj radiotoestel wordt vermist. Zaterdag werd van een wagen in de Noortheystraat een kist met spiering gestolen. Werklie- ai den ontvreemdden in een restaurant be- ai stek en conserven. Zij hebben bekend. u Schaakavond Donderdag zal de heer W. H. van der A; Nat voor de plaatselijke schaakvereniging! i in het clublokaal Leidseweg 95 een theo- b< rie-avond verzorgen. Ieder is welkom. !B' Uitslagen: groep I P. SegaarM. Se- gaar 10. MaatRenswouw 01, Brag- bt gaarOudshoorn 10; groep II v. d. B/ WerfGroenenberg 01. Groenenberg— Boxman 01. Hulseherv. d. Werf 10. B, mr De BeunNoordhof 10, Den Osbj Heijer 01. KoolJansen VtVi. Overleden na botsing tegen Bi voorruit bi Gisteren is de 60-jarige D. Kruis ult| i de Vredehofstraat in een garage aan de BI Joost van Geelstraat te Rotterdam plotse- BI ling onwel geworden en overleden. Te voren was hij, toen hij in een auto mee- bi reed, bij plotseling remmen met het bi hoofd tegen de voorruit gebotst. BI Inauguratie prof. Berlage Bi te Utrecht bi Prof. dr H. P. Berlage zal op Maandag!B( 18 October zijn ambt van buitengewoon hoogleraar in de meteorologie, oceano grafie en klimatologie aan de rijksuniver-ci siteit te Utrecht aanvaarden met het uit spreken van een rede. c' •j Bij de ff RtJkspsychologUche Dienst te Leiden kan worden geplaatst: TYPISTE die over enige kantoorervaring beschikt. Mulo-dipl. strekt tot aanbeveling. Soil, onder motto H'RPL 17 (in linker bovenhoek env. en brief) aan de Centrale Personeelsdienst. Bezuidenhout 15, Den Haag. van 17 jaar en ouder, die belangstelling hebben voor de verzorging van het geesteszwakke kind, kunnen zich schriftelijk wenden tot de Geneesheer-Directeur van de Stichting ,,'s HEEREN LOO-LOZENOORD" te Ermeio ln een prachtige omgeving op de Veluwe. Hij zal haar gaarne inlichtingen verstrekken over de salariëring, de 3-jaarlljk- se opleiding voor het Verenigingsdiploma, benevens die voor het Diploma Kinderbescherming A, verstrekken van Dienstkleding enz Ook meisjes, die alleen lager onderwijs hebben genoten, komen ln aanmerking. IC ARBON AD E, 500 gram f 1,78 I VARKENSPOTEN, IK k.gf 1,— I KRASJES met veel vlees, 500 gram 0,85 I die U duurder zoudt drie kwartjes. Ook voor Uw jongens KLEDING Juist in moderne, vlotte jongenskleding vindt U bij Kreymborg een ongekende sortering en... alles Waarborg-kwaliteit Egyptisch tend, peat Canadian I i de pêche gevoerd, em. In alle kleuren 6 jaar 13,50 -M Scandinarian voor de leeftijden van 3 tot It jaar. Een gewatteerde en mel peau de pêche gevoerde jongens ja*. 3 jaar26,TS Plusfourcostuums, 6 j. 34,™ Kamgaren jongens- Zuiver wol, in alle moder ne kleuren. Voor leeftijd 7 jaar, vanaf 3 6,50 Haarlemmerstraat 143 Leiden Opvallend lekker Diversen Louis Gerrlts met zijn pick-up en grote collectie prachtige platen voor al Uw bruiloften en partijen. Micro foon beschikbaar voor ieder een. Condities zeer billijk. Vernèdepark 13, Voorschoten 0 Kattenbrood met vlees 25 et-, met vis 30 ct. Losse visjes 35 ct. p. 250 gram. Turfmolm voor de kattenbak 25 ct. per pak. Vlieland. Nieuwe Rijn 50. bij 't Gangetje. Dames! Het huis voor betere permanent. Perma nent 5 gld. en duurder. Geen warmte op het hoofd. Spe cialiteit in haarverven. Heren bezoekt de kapper voor lastig haar. Het Kap pershuis, Apothekersdijk 8, 1 Telefoon 26218. „Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud, zilver en Juwelen. Grote keuze in verlovingsringen, gouden, zilveren en verzilverde ar tikelen. Het adres voor alle reparatiën en uurwerken. Steenstraat 16, Telef. 26854. Woensdag Markt. Volop plat Jeager heren ondergoed, pracht twee-persoons dekens 20. Zwaar gemoltonneerdi directoires, dames hemden met mouwtjes, slopen 1.19. Lakens, Sportgoed Wandkleden. Over het Stad huisplein. Japie 0 Kolenkitten 1.98 Prachtig achtkantig model, extra grote maat, dlepglanzend zwar moffeld. Kachelzeiltjes dlerenfiguren 59 ct. Emaille kolenkitten 45 cm. hoog 2.49 I.V.A. - Haarlemmerstraat 48 Nova - Noordeinde 43, Leiden Oud goud en zilver te vér kopen? He» Rlngenbuis is het adres waartoe U zich met het volste vertrouwen kunt wen den. Ook voor briljant en an tieke voorwerpen. J. Hooger- vorst, Morsstraat 9, Tel. 24920 Adverteren verkopen AANGEBODEN 4 tons aanhang wagen voor tractor Carrosseriefabriek KEES MULDER Oegstgeesterweg 61 Rijnsburg. VOOR DE WINTERMAANDEN Leeftijd 2025 jaar. FIRMA WED. N. SCHRAMA, GRAANMALERIJ RIJNDIJK 60 VOORSCHOTEN Dr. J. D. Lebret ALS UW KINDEREN ZIEK ZIJN 2e druk Met illustraties-geb. F 3-90 De winter staat weer voor de deur. en daarmede ook de tijd van de vele kinderziekten. Dit boekje zal U menig goed advies kunnen geven inzake de verzorging van Uw kleuters. Onmisbaar In elk gezin. In elke boekhandel verkrijgbaar N.V. GEBR. ZOMER KEUNINGS UITGEVERSMU WAGENINGEN

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 6