Jlieuwe £riitórf)é GTourattl De bureaucratie tiert welig in Nieuw-Guinea Schipbreukelingen dreven tussen reuzenhaaien Wist IJ MAANDAG 11 OCTOBER 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie. Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel 31441 Postrekening: 58936 ABONNEMENTEN: j 6.40 per kwartaal; 2,15 per maand; 0,50 per week. Vijf en dertigste jaargang No 10164 Directie: t. D1EMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. ENSERINK CHRISTELUR-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .ilaalfastfclt t« ahtblrom mgn hert ia fcgfycaspoct" Sport en wedstrijden ZIE PAG. 4 EN S PARTICULIEREN KLAGEN TEVERGEEFS Incompetente ambtenaren durven geen beslissingen te nemen (Van onze correspondent Alfred van Sprang) T ANDBOUWER LEEUWENBURGH slaat met een ongeduldige klap de brievenmap dicht en legt hem voor zich op tafel. „Weet u wat de ergste kwaal in Nieuw-Guinea is....?" vraagt hija „Malaria waarschijnlijk. Hij schudt overtuigend van nee. „Nee, mijnheerbureaucratie". Het is een boute bewering. Maar Leeuwenburgh kan er over mee praten. M. C. Leeuwenburgh, Landbouwer en Varkensfokker te Hollandia. Zo staat het op de vele brieven van officiële instanties met de namen en de handtekeningen van hoge ambtenaren er onder. En zo noemt hij ook zichzelf. In de praktijk is er echter van dat landbouwen en dat varkens fokken maar heel weinig terecht gekomen, Leeuwenburgh steekt een verse sigaret op. vóór hij met zijn verhaal begint. „Ik kom uit Indonesië. Daar was ik in militaire dienst en zodoende ben ik naar Nieuw-Guinea gezonden. Toen het KNIL ophield te bestaan, moest ik demobilise ren. Naar Nederland gaan kon ik niet. ling geplaatst voor het gereedschap, dat ik nodig had. Toen ik de boel kwam ha len, bleek de bestelbon spoorloos verdwe nen te zijn. Toen dat geregeld was, was een paar harken en kapmessen moest ik Ineens al het gereedschap uitgegeven. Met toen gaan ontginnen...." De medische verzorging van de bevolking heeft alle aandacht. Deze kleine Papoea heeft er zeker geen klagen over. Naar Indonesië terugkeren trok me onder de heersende omstandigheden daar al heel weinig aan. Dus ben ik maar hier ge- „Als wat....?" „Ik ben in contact gekomen met de lei- er van DETA (Dienst Energie Techni sche Aangelegenheden). Die vroeg me of ik kans zag een stuk land te ontginnen en daarop groenten te verbouwen voor zijn personeel. Ik zou op alle steun van over heidswege kunnen rekenen. En na een Jaar zou ik het bedrijf tegen het verschil tussen de inkomsten cn de uitgaven kun- ivernemen. Nou, dat leek me wel iets. Maar al spoedig bleek, dat het niet zo eenvoudig zou gaan als ik gedacht had." ,.In welk opzicht „Er bleek een onderlinge strijd tussen enkele ambtenaren te bestaan en daar moest ik de dupe van worden. Het begon al met de gereedschappen, Ik had bij de Landbouwvoorlichtingsdienst een bestel- Haarden en kachels duurder „En heeft u dat gedaan „Jaen ik heb tenslotte het zaad in de grond gestoken. Maar toen de jonge aanplant besproeid moest worden, kon ik geen benzine voor de pomp krijgen. En in die dagen kon je alleen bij het gouver- nt benzine krijgen. Ik heb toen een beroep op de gouverneur gedaan en in- kon ik een paar honderd liter krij gen. Maar daarmee waren de moeilijkhe-, den niet uit de weg. Er was telkens weer iets anders. Zo wou ik mijn arbeiders la- overwerken. Dat mocht niet. Ik heb toen gevraagd arbeiders van Biak te laten Dat kon alleen als er woongelegenheid oor hen was. Die heb ik gebouwd en toen alles klaar was kreeg ik bericht dat uiteindelijk toch geen toestemming ge geven kon worden voor het laten komen Biakkers. Het gouvernement kon een poosje later ossen beschikbaar stellen. Daar voelde ik wel iets voor, want ik had helemaal geen vervoer. Maar toen alles voorbereid was, verschenen er geen ossen. Weer later vroeg ik in aanmerking te mo gen komen voor een tractor. Een commis sie is komen kijken en heeft toen beslo- dat er teveel stenen In de grond zaten voor bewerking met een tractor. Het beter om er sappies voor te gebrui ken. Het gouvernement kon wel vooi sappies uit Merauke zorgen, maar dar moest ik tevoren een papier tekenen in ik bevestigde de beesten e vracht er op direct bij aankomst va boot te zullen betalen. Dat heb ik gedaan, maar de sappies zijn nooit gekomen, om dat de uitvoer ervan verboden was. Enfin, ik zou zo nog wel een uurtje kunnen door gaan met het opsommen van overheids maatregelen Varkens Leeuwenburgh heeft de groententuin ten slotte maar laten schieten om te gaan toe leggen op het fokken van kens. Er was (en er is trouwens nog steeds) een grote behoefte aan vers vlees en daarom zag hij er wel iets in. Maar ook dat is niets geworden. „Hoe kwam dat....?" „Het mocht niet. Eerst heb ik alles in orde gemaakt en fokmateriaal laten ko men. Toen ik negen-en-tachtig prima beesten had lopen kwam er ineens een be schikking, waarbij het verboden was var kens te houden in verband met gevaar voor de volksgezondheid „Wat heeft u toen gedaan „Eerst heb ik natuurlijk geprotesteerd. Er was echter niets aan te doen Dit was niet volgens de voorschriften en voor dat was geen vergunning Weliswaar had ik al die papieren aangevraagd, maar zoals op zoveel andere aanvragen was er nooit Een gezonde kijk... Op 5 April 1951 heeft ir H. W. Moll als hoofd van de afdeling landbouw een brief geschreven aan de resident van Noord Nieuw-Gui nea, waarin de volgende passage voorkomt: De heer Leeuwenburgh heeft bij voortduren veel initiatief getoond en blijk gegeven van een gezonde visie op bedrijfs-economische pro blemen, zodat het door hem beheer de perceel zonder twijfel het beste van de vier gouvemements tuin bouwbedrijven is, redenen waarom mijnerzijds ten aanzien van de aan gevraagde grondoccupatie een gun stig advies kan worden uitgebracht Diezelfde Leeuwenburgh is ech ter na drie-en-een-half jaar nog geen stap verder. Dat is de schuld van de alom in Nieuw-Guinea heersende bureaucratie. antwoord op gekomen. Enfin, de varkens moesten weg. maar niemand wou ze over nemen. Ze allemaal tegelijk slachten kon ook niet wegens gebrek aan koelruimte. Toen heb ik dan uitstel gekregen tot het einde van het jaar. En inderdaad allemaal op de vastgestelde datum weg zij hét dan, dat het een schade van veertigduizend gulden voor me beteken de. Maar daar had niemand iets mee te maken." „En nu....?" Angst Leeuwenburgh trekt de orievenmap lar zich toe en haalt er na enig zoeken ;n brief uit. „Wat is dat....?" „Een vergunning om varkens te hou den op hetzelfde terrein, waarop het een half jaar geleden niet mocht!" .Hoe kan dat ineens....?" ,Ja, dat moet u hier maar nooit gen. Twee maanden geleden heeft het hoofd van de dienst voor de volksgezond heid nog geadviseerd geen toestemming te geven en plotseling komt er toch een vergunning uit de lucht vallen". „En gaat u nou weer beginnen „Ik weet het nog niet Er zitten nog allerlei problemen aan vast. Eén er van schadevergoeding van het gou- te krijgen voor het verlies van mijn varkens. Maar dat kan -wel jaren „En in afwachting daarvan .Ik fabriceer nu tempé en tahoe. Als gevolg van een hevige storm op de Atlantische Oceaan kwamen het jong ste weekeinde talrijke schepen in moeilijkheden. Een Amerikaanse ertsboot kapseisde te midden van de haaien, waa rover wij elders in dit blad uitvoerig berichten, en het Noorse vrachtschip Emma Bakke, dat men op bovenstaande foto ziet, brandde ter hoogte van de Kaap Verdische eilanden geheel uit. Twee opvarenden kwamen om het leven; van de 26 geredden zijn er 4 gewond Gehuwde vrouw uit Gestel in Eindhoven vermoord Woonwagenbewoner in Eist met stengun beschoten In de late avond van Zaterdag is op I bed te hebben gebracht, zonder haar man een binnenpad te Einihoven een vrouw uitgegaan. Zij bleek o.a. een bezoek te dodelijk verwond door een messteek in öebben gebracht aan café De Halte, de hartstreek. Een voorbijgangster trof haar aan, liggende op straat. Een ijlings ontboden ambulance-auto bracht het slachtoffer naar het Binnenziekenhuis. waar de dood werd geconstateerd. De recherche stelde een onderzoek in naar de identiteit van het slachtoffer. Zij bleek te zijn de 32-jarige gehuwde vrouw Van de Ven-L. uit Gestel. De Eindhovense recherche arresteerde de man van het slachtoffer, die evenwel blijft volhouden niets met de moord uit staande te hebben De vrouw was Zaterdagavond, na haar drie kinderen van 3, 7 en 11 jaar naar niemand zichhet was die avond bij zonder druk kan herinneren of zU alleen dan wel in gezelschap was. Dader van aanslag gevlucht Gisterochtend is in het woonwagen kamp te Eist (Betuwe) een moordaanslag gepleegd op de 33-jarige K. Greve. Het slachtoffer werd door twee schoten uit een stengun getroffen. Zijn toestand is ernstig. De dader is ontvlucht, doch z'n vader kon worden gearresteerd. Ochtends omstreeks tien uur keerden j de 21-jarige J. H. D. Drama op de Atlantic Amerikaanse ertsboot kapseisde: 37 van de 48 opvarenden werden gedood Tijdens een hevige storm op het w lijk deel van de Atlantische Oceaan zijn de vorige week zeven-en-dertig Ameri kaanse zeelleden op gruwelijke wijze het leven gekomen. Donderdag kapseisde de Amerikaanse ertsboot Mormackite (ruim 6000 ton) midden in een enorr school haaien. Zich vastklampend ai wrakhout, poogde de bemanning bov< water te blijven, terwijl de haaien o hen heen cirkelden. Als de scheepvaart maatschappij waartoe de Mormackite be hoorde. het schip tijdig als vermist had opgegeven, dan zouden eerder reddings pogingen zijn ondernomen. Maar helaa- gaf de maatschappij het schip pas Vrij dagmiddag als „vermist" op. Toen het echter voor velen reeds te laat: zij klemden zich al 24 uur lang vast aan wrakhout. Er zouden nog eens 24 uur verstrijken vóór een verkenningsvliegtuig de drenke- lingen ontdekte. Zaterdagmiddag werden de eerste reddingsvlotten omlaag gewor pen. De schipbreukelingen waren echter uitgeput om de vlotten te kunnen grij pen. Pas toen schepen te hulp kwamen Eredoctoraat voor Van Beinum Lof van de New Yoik Times Eduard van Beinum, de eerste dirigent •an het Concertgebouworkest, zal a.s Donderdag onderscheiden worden dooi de Rutgersuniversiteit te New Bruns wick met het eredoctoraat in de muziek. Op die dag opent het orkest de Rutgers- concertenreeks 1954-1955. De president van de staatsuniversiteit, dr Lewis Web ster, zal de heer Van Beinum het ere doctoraat verlenen. De onderscheiding wordt gegeven „als erkenning van zijn reputatie els een van de grootste musici Europa." diens 61-jarige ondernemingsgeest de kop in te drukken vader C. D. in het woonwagenkamp te Het moge dan waar zijn, dat er fantas-1 Eist terug. Zij waren naar Arnhem ge- ten onder deze mensen zijn. Dat ze dik- weest. Het tweetal kreeg ruzie over een wijls geen kennis van zaken en geen er-.uude vete met de 33-jarige kampbewoner varing hebben. En geen kapitaal. Maar Greve. C. D. bleek een stengun bij zich het zijn juist dit soort mensen geweest (te dragen en stelde deze voor G. onge- die Amerika en Afrika opengelegd heb- merkt, aan zijn zoon ter hand. Deze loste ben. En geen groot en veelal incompetent daarmee drie schoten op G. Twee kogels I De New York Times heeft ambtenarenapparaat. troffen G. in het hoofd. In ernstige toe- j hoofdartikel over de tournée geschreven: Maar Nieuw-Guinea loopt over van dejrtand werd het slachtoffer naar het ge- Geen ambassadeur van goede wil en ambteraren Ambtenaren van dikwijls te i meenteziekenhuis te Arnhem vervoerd, verstandhouding kunnen belangrijker klein kaliber om hun werk naar behoren;Op advies van de behandelend geneesheerjzijn dan de honderd musici van een van te kunnen doen Dat maakt hen overdre- werden hem de sacramenten der sterven-Europa's voortreffelijkste orkesten. Wij jen toegediend. j hopen, dat het hun half zoveel genoegen De dader is in een auto ontvlucht, doch i doet ons te leren kennen als het ons ge- tijn vader is inmiddels gearresteerd. noegen doet hen te horen". rzichtig. Zij durv te nemen. En daarom nemen zij ook geen beslissingen. Er is geen onontgonnen land ter we reld, waar de bureaucratie zó welig tiert als in Nieuw-Guinea. De overheid be- hebben me alweer verteld, dat dat I moeit zich met alles en iedereen. Stromen vanwege het vliegengevaar eigenlijk niet mag Leeuwenburgh staat niet alleen met zijn droeve ervaringen. Tientallen andere particulieren hebben soortgelijke erva ringen opgedaan. De één bij het opzetten n pluimveebedrijf. De ander bij het tussen de verschillende eilanden :n klein scheepje. Een derde met plannen voor een ijsfabriek. En zo kan en doorgaan. Nieuw-Guinea is een nieuw en onont gonnen land. Als er ergens ruimte is voor met energie en ondernemings geest. dan is het hier. En er is ook schreeuwende behoefte aan. De overheid doet echter alles om die energie en die papier bewegen zich van- de ene dienst naar de andere. Elke wet en elk voor schrift wordt precies naar de dode letter toegepast. En men houdt daarbij geen rekening met de bijzondere omstandighe den van het land. Wat Nieuw-Guinea nodig heeft, is een ambtenarenapparaat, dat zich van zijn taak bewust is. Die taak is niet om de particulieren op alle mogelijke manieren dwars te zitten met duizend-en-een over bodige formaliteiten, maar om hen met een open oog voor de realiteit van het land te steunen bij het uitvoeren van hun plannen. Die mentaliteit ontbreekt (op een enkele uitzondering na) helaas in Nieuw-Guinea. Malaria is een van de meest voorkomende ziekten in Nieuw-Guinea. De muskieten worden echter overal met D.D.T. bestreden. Soms wel eens iets te drastisch, zoals landbouwer Leeuwenburgh heeft ervaren, toen de drinkbakken van zijn varkens eveneens bespoten werden en ver schillende dieren gestorven zijn. France Dimanche beschuldigt Baranès c.s. verantwoordelijk voor Dien Bien Phoe Het Franse blad France Dimanche kwam gisteren met de opzienbarende bewering, dat de Franse spion-journalist Baranés verantwoordelijk is voor het drama van de Franse junglevesting Dien Bien Phoe. in Noord Vietnam. Volgens het blad zijn de communisten er door de actie van Baranés en zijn medeplichtigen in geslaagd, alle gehei men over de Franse legersterkte ten tijde van de slag om Dien Bien Phoe te be machtigen. Zo wisten de communisten, dat Frankrijk geen troepen meer ter be schikking had om de delta van de Rode Rivier te kunnen verdedigen als Dien Bien Phoe zou vallen. Nu is het duidelijk, in welk een moei- Fatemi ter dood veroordeeld Hoessein Fatemi, de vroegere Perzi sche minister van Buitenlandse Zaken en de rechterhand van oud-premier Mossadeq die in de gevangenis zit, is door een militaire rechtbank in Tehe ran ter dood veroordeeld, wegens ver raad jegens de sjah. Hij ging terstond in hoger beroep. Een voormalig Perzisch parlements lid, Etrazavl, kreeg levenslange gevan genisstraf. Nutting naar Londen Voor overleg inzake Suez-kanaalzone De Britse onder-minister van Buiten landse Zaken, Anthony Nutting, die te Cairo onderhandelingen voerde over do Brits-Egyptische overeenkomst in zake de evacuatie van de Suez-kanaalzone, vertrok gisteren naar Londen om de re gering te raadplegen. Er zijn nog enige moeilijkheden, maar volgens de Egyp tische premier Nasser zün die niet ernstig. DAT de 51—jadj.-dir F. v. K.. die in Maart f 3000 ten nadele van zijn firma verduisterde, zich bij de Belgische politie heeft gemeld en in R'dam Is voorgeleid. DAT in Alkmaar de 37-j. E. v. R. uit Zeist is aangehouden, verdacht van dief stallen in verschillende plaatsen. DAT de Stichting Int. Werkkampen. Prof. Sprengerlaan 13 tc Utrecht (SIW) zal deelnemen aan een kamp te Orléans- ville (Frankrijk) van 12 Oct. tot begin November DAT in Schiedam begonnen ls met de bouw van een grote scheepsbouwloods (kosten: f 275.000) voor scheepswerf N.V. A de Jong te Vlaardingen, die daarheen wordt overgeplaatst. DAT de deelnemers aan de Jaarverga dering van de Ver. voor Facultatieve Lijk verbranding Zaterdag door de R'damse loco-burgemeester op het stadhuis ont vangen werden DAT op de Zaterdag In A'dam gehou den Dag van de Postzegel de toetreding van ons land tot de Wereldpostvereniging (80 jaar geleden in Bern) werd herdacht. DAT reeds vele studenten te Groningen zich hebben gemeld om te helpen bij de aardappel- en bietenoogst in deze provin- DAT de Noordlimburgse K. v K. haar plan voor een Maas-Rijn verbinding door een kanaal Arcen-Ruhrort, niet heeft op gegeven voor een Zuidelijker verbinding door Belgisch Limburg, zoals enige tijd geleden in Luik werd gesuggereerd. DAT Zaterdagmiddag de auto van W. G. v. d. Heil uit Hulsthorst door de trein AmersfoortZwolle op een onbewaakte overweg gegrepen is, en eïnstig werd be schadigd. gelukkig zonder persoonlijke ongelukken. DAT de Haagse afdeling van de Bond van Oud-onderofficieren de Amsterdamse bij haar 60-j. bestaan tijdens een receptie Zaterdagmiddag een zilveren lauwerkrans aanbood. DAT de kring Gelderland der ABTB bij de betrokken instanties heeft aangedron gen op herstel en voorkoming van schade door de waterafvoer uit Duitsland ln Oos telijk Gelderland. DAT B. en W. van Nijmegen de raad om een crediet van f 3000 verzochten ter bestudering van de plannen voor een centrale stadsverwarming aldaar. DAT bij de jaarlijkse herdenking van de gesneuvelden der stoottroepen op het ere- kerkhof te Beneden-Leeuwen kransen werden neergelegd namens de Koningin, Prins Bernhard en prinses Wilhelmina. DAT de commissaris der Koningin in Groningen Zaterdag in het Stadspark de paddestoelenexpositie van de Ned. Myco- logische Ver. opende. DAT de staatssecr. van sociale zaken, mr dr A. A. v. Rhijn, Zaterdag in Gro ningen een werkplaats voor minder vali den opende en er reeds ruim 100 van zul ke werkplaatsen in ons land zijn DAT een mobilofoonwagen van de Til- burgse politie op weg naar een brand in een schuur aan het Hasseltplein (spoedig geblust) in de Hasseltstraat kantelde en zwaar beschadigd werd, maar de 3 politie agenten met de schrik vrij kwamen. DAT mevr. C. F. GoudaKoesman Za terdag van de scheepswerf De Dageraad te Woubrugge de kotter-trawler Toronto te water liet. het derde schip van de serie, die voor rederij MedanBatavia te IJmui- den werd gebouwd. DAT 6 jonge Franse stedebouwkundige architecten vanmorgen op het dep. van O. K. en W. ontvangen zijn en tot 18 Oct. een bezoek aan ons land brengen. lijke onderhandelingspositie de Fransen indertijd verkeerden. De Vietfninh wist. dat de Fransen geen concessies meer kon den doen en daarom stelden zij hun eisen extra hoog. Intussen zet de Franse politie de verhoren in deze zaak voort. Ook Amerika heeft zijn defensie-schan daal. In Washington is een hoge ambte naar van het nationale veilighcidsbureau, zekere Joseph Sydney Petersen jr. ge arresteerd. Hij zou langs onwettige wegen geheime documenten over de landsverde diging hebben bemachtigd voor een „vreemde mogendheid". Petersen heeft gedurende ruim vier jaar ongehinderd zijn spionnage-activiteit kunnen ontplooi en. Hij was 1 October Jl. ontslagen, om- da men hem al niet vertrouwde konden de sterksten worden gered: er waren er slechts 11 overgebleven. Eén der overlevenden, zekere Patadio del Valle, vertelde wat zich daar ln de wo?ste golven had afgespeeld. De Mor- marekite was met een lading erts onder weg van Buenos Aires naar Baltimore, toen bij zware zee de lading ging schuiven en de boot kapseisde. De gehele beman ning wist van boord te komen, maar on beschrijfelijk was de schrik toen één hunner plotseling riep: „Haaicnl" Volgens del Valle waren verschillende van de haaien vijf meter lang. Hij zat met twee anderen op een vlot en de drie mannen waren juist de wanhoop nabij en zij raak ten uitgeput, toen een vliegtuig hen ont dekte en een vlot afwierp. Geen der elf overlevenden ls er ernstig aan toe. De dokter, die hen behandelt verklaarde: „Het enige wat deze mannen nodig hebben is slaap Volgens Reuter waren de reddingsope raties buitengewoon bemoeilijkt door de omstandigheid, dat de opvarenden van de Mormarckite door verschillende stro mingen over een eroot oppervlak waren verspreid. Een tailleur is een ideaal kle dingstuk. Wie het kiest doet goed een klassiek model te ne men. Zoals ons plaatje van van daag. Alleen de dubbele zakjes vallen even op. Voor de rest is een strenge lijn gehandhaafd. Door het gebruiken van verschil lende accessoires kan bij ver schillende gelegenheden een to taal ander effect verkregen worden. Hier wordt het toilet gecompleteerd door een lichte pothoed, lichte handschoenen en een dubbel geknoopt paarlen- collier. Gekleed, maar niet al te feestelijk. Conflict in Britse dagbladwereld Londenaren moeten het zonder nieuws stellen De Londense dagbladen en vermoedelijk ook een deel der provinciale Engelse dag bladpers zullen tijdelijk niet verschijnen. Dit is het gevolg van een overeenkomst tussen de dagbladdirecties, dat zij de pu blicatie van hun kranten stopzetten, wan neer één hunner bladen door een conflict met een vakbond niet kan worden uit gegeven. Het betreft hier: de Daily Express (on afhankelijk), Daily Herald (socialistisch), Daily Mail (conservatief), Daily Sketch (conservatief), News Chronicle (liberaal), Times, Dally Worker (communistisch) en Financial Times. De gezamenlijke dage lijkse oplage van deze bladen bedraagt ruim vijftien millioen exemplaren. Directies in Manchester en in Schotland hebben al aangekondigd, dat daar da kranten ook zullen worden stopgezet. De moeilijkheden begonnen, toen de di rectie van de Daily Sketch besloot, drie met vacantie zijnde machinezetters tijde lijk te vervangen. Toen dit op een conflict met één van de twee vakbonden uitliep, wilde de directie van de Daily Sketch haar blad laten drukken op de persen van de News of the World, maar het personeel van dat blad is bij een andere vakbond georganiseerd en stond er op, dat de eigen persen alleen door eigen personeel be diend zouden worden. Intussen had de vereniging van dag bladeigenaren al besloten, dat het uitko men van de Londense kranten onmiddel lijk zou worden gestaakt. Er is al een be- Bouwkas N.-Ned. Gemeenten De N.V. Bouwkas Noord-Nederlandse Gemeenten declareert over 1953 3% pet dividend. Het bedrljfso verschot na aftrex van het dividend voor gemeente-aan deelhouders was 1257.506. hetwelk aan de reserves wordt toegevoegd, zodat deze tot f 1,3 millioen stijgen. Aan 802 deelnemers werden hypotheken ver leend tot f6.1 min., waardoor het totaal f24.3 min. De vooruitzichten zyn niet ongunstig. spreking gehouden tussen de minister van arbeid met de beide partijen, maar dit heeft nog geen resultaat gehad. Talrjjke provinciale bladen die geen eigendom zijn van de Daily Sketch-grocp, ondervinden geen last van de stak ig. Ook de Manchester Guardian wordt nor maal gedrukt. HET WEER IN EUROPA l I MN'O 10 0.2 Droog weer Het K.N.M.I. te De Bilt verwacht tot morgenavond: vannacht weinig wind met plaatselijk mist of lichte nachtvorst. Morgen overdag droog weer met enkele overdrijvende wolkenvelden. Matige, langs de waddenkust later vrij krachtige wind tussen west en zuidwest, en weinig verandering ln temperatuur. (Opgemaakt vanmorgen 10 uur. Zon en maan

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1