Jlieuwo felted)!? GTourant m Beyen leidde verzet tegen plan van Mendès-France Heeft U een r H Drievoudige redding van ernstig ziek jongetje Slachtoffers autobusramp thans geïdentificeerd Opzienbarend socialistisch idee inzake N.-Guinea M {j flf.' VRIJDAG 1 OCTOBER 1954 BUREAUX: Steenstra&t 37 Directie, Redactie, Aboimemenien- en Advertentie-afdeling: TeL 31441. Postrekening: 58936 ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; 2,15 per maand; 0.50 per weck. Directie: 1 DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: a W. f. ENSERINK CHRISTELUR-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken Vijf en dertigste jaargang No 10157* .StaatvaiUctj l» aheblrota agn bert fa fcgfjcuspocl" Octoberfeesten geopend LONDEN KWAM WEER FLINKE STAP VERDER Geen productie van ABC-wapens in kwetsbare gebieden stap verder door het compromisplan van Spaak te aanvaarden, er liggen nog voldoende voetangels en klemmen. Deze liggen voor namelijk in het Franse plan, inzake de wapenproductie (ndet te ver warren met het gisteren aanvaarde plan voor de controle op de beper king van strijdkrachten en de te gebruiken wapens). Het kernpunt van dit plan is de oprichting van een Europees wapenproductiebureau, waarin alle bestellingen en aankopen van de producten der Europese wapenfabrieken geconcentreerd moeten worden en dat de beslissende instantie moet zijn voor de aanmaak van wapens, de controle op de productie en de oprichting van nieuwe fabrieken. 5 de Nederlandse minister Buitenlandse Zaken, mr Beyen, die de leiding van het verzet tegen dit plan op Mr Beyen deed een beroep op Mendès- France, af te zien van zijn wens. dat deze conferentie zich accoord verklaart met een systeem van wapenproductie op de grondslag van een gedwongen inde ling. De minister wees er op, dat de besluiten van de conferentie zo mogelijk goedgekeurd dienen te wo door de betrokken parlementen en het daarom alleen al goed zou Zeekapitein en geleerde Kapitein W. S. Mulder van het K.P.M.-schip Tjibantjet is een veelzijdig man. Behalve zijn di ploma eerste stuurman heeft hij ook nog twee universitaire titels. Hij spreekt voorts zeven talen vloeiend en zijn wetenschaps- honger is nog altijd niet gestild. In zijn vrije uren bestudeert hij de wijsbegeerte en binnenkort hoopt hij ook in deze tak van de wetenschap zijn doctoraal te behalen. Haarlemmerstr. 172-174-179 Auto-ongeluk bij Marlotlaan Hagenaar overleden na botsing met Leidenaar Op de Leidsestraatweg in Den Haag Jcr hoogte van de Marlotlaan is gister avond eejp verkeersongeval gebeurd, dat de 56-jarige heer J. de Nie, wonende >n de Reinkenstraat te Den Haag, het leven beeft gekost Vermoedelijk is de heer De Nie van het fietspad afgegaan om, met zijn bromfiets aan de nand, de drukke rijweg over te steken naar de plarlotlaan. Hij is daarbij gegrepen door tn auto, bestuurd door de 26-jarige D. de B. uit Leiden, die in de richting Wassenaar reed. Hij kreeg een schedel- iV basisfractuur en overleed tijdens het ver- naar het ziekenhuis Bronovo. Morgen geen N.L.C. In verband met de viering van 3 October verschijnt dz Nieuwe Leidsche Courant mor gen niet. Onze bureaux zijn de gehele nu dag gesloten. Directie N.L.C De Canadese minister Pearson e.. -- Italiaan Martino verklaarden, het met mr Beyen eens te zijn. Mendès-France zelf gaf zich evenwel niet gewonnen. Hij verdedigde zijn plan opnieuw, maar drong er niet op aan, dat het zoii worden aanvaard, precies zoals het daar lag. In elk geval leek het hem nuttig, als het aan de deskundigen voor gelegd zou worden. Voordat mr. Beyen zich tegen Mendès- France keerde, hadden de ministers In principe het compromisplan van Spaak aanvaard inzake de controle op de Euro pese bewapening, dat nu in handen van de militaire deskundigen is, om in de tails uitgewerkt te worden. Daarna moe ten de ministers opnieuw (formeel) hun goedkeuring er aan hechten. Spaaks oplossing houdt in, dat er in de strategisch meest kwetsbare gebieden (dus in de eerste plaats Duitsland er. wellicht ook andere landen) geen A.B.C.-wapens (dat zijn atoom-, bacte riologische- en chemische wapens) .ver vaardigd mogen worden. De fabricage van andere wapens (inclusief tanks, ka nonnen en bommenwerpers) is wel toe gestaan, zij het dan ook onder strikt toezicht van de zeven-landengroep. Het is nu de taak van de commissie van deskundigen uit te maken, wa Westelijke grens van de strategisch meest kwetsbare gebieden zal lopen, Men werd het er voorts over eens de nieuwe organisatie van het Brusselse verdrag de maxima zal bepalen voor d< militaire sterkte van elk der aangeslo ten landen, het bepalen der minima blijft evenwel de taak van de N.A.V.O. Spaak heeft ook nog voorgesteld, parlementair lichaam in het leven roepen, waaraan een bepaalde mate politieke leiding (volgens de lang ge uite wens van de Raad van Europa) zal worden opgedragen. Spaak sprak de hoop uit, dat de Am«. rikaanse minister Dulles, die het pla; aanvaard noch verworpen heeft, er ooi mee zal instemmen. Hij meent, dat her hoofdkwartier van de nieuwe organisatie te Brussel of te Parijs moet worden ge vestigd. Tenslotte is tekenend voor de gunstige atmosfeer te Londen, dat Ade nauer en Mendès-France elkaar gevon den schijnen te hebben. Was de verhou ding eerst enigszins koel, thans is zij hartelijk. Gisteren begroetten zij elkaar lachend cn klopten zij elkaar op de schouder, aldus Reuter. Eerste atoomduikboot Nautilus in dienst De eerste atoomonderzeeër ter wereld, de Nautilus, is gisteren officieel ir. dienst gesteld. De opperbevelhebber vai Amerikaanse Atlantische vloot, admiraal Jerauld Wright, zeide in een toespraak „Wij smeken God, dat de vreselijke kracht welke de Nautilus voortdrijft, nooit meer gebruikt zal worden voor ver nietiging". Amerika moest evenwel maat regelen als deze nemen, zo zeide de ad miraal, om de steeds toenemende kracht de Russische vloot te kunnen Dertigduizend Zuidkoreaanse studenten hebben in Seoel gedemon streerd tegen de voorgestelde terugtrekking van de Amerikaanse troe pen. „Amerika heeft zijn zending nog niet volbracht en daarom moeten de Yankees nog blijven!" was de slogan van deze demonstratie. S.O.S. in hef Kanaal Helicopter bracht ijzeren long in razende storm naar eenzaam schip Een VIERJARIG jongetje, zwaar aangetast door kinderverlamming, is gisteren met behulp van een ijzeren long en een sleepboot met een moedige bemanning op een wilde zee van een Amerikaans troepenschip gehaald en veilig in Southampton aan land gebracht, zo meldt Reuter. In de haven vormden havenarbeiders en militairen een levende ketting om de kleine zieke David Oliver in ijltempo naar de wachtende ambulance te vervoe ren. Met hun jassen en hun eigen licha men beschermden de mannen het kind tegen de bijtende wind regen. Gistermorgen voer het troepenschip door het Kanaal, toen plotseling de stand van David, die ziek aan boord was gekomen op weg naar Duitsland, stig werd. Onmiddellijk ging de lucht i P.T.T. acht bromfiets wel geschikt Het personeel van de P.T.T. dat voor de uitoefening van de dienst de beschik king heeft over een bromfiets, oordeelt in het algemeen vrij gunstig over dit vervoermiddel, zonder al te veel inspan ning kunnen lange afstanden afgelegd worden. De proefnemingen te dien aan zien zijn nog niet afgelopen, maar ei wordt reeds overleg gepleegd over d« eisen, die aan de berijders gesteld moe ten worden, de invloed op de dienstre geling, de kleding enz. Morgen waarschijnlijk begrafenis TOESTAND VAN EEN AANTAL GEWONDEN NOG STEEDS ZORGELIJK In de toestand van de ernstig gewonde inzittenden van dc Woensdagmiddag Valkenburg verongelukte Belgische auto 's nog geen verandering gekomen. De toestand van enige van de zes vrouwer in het ziekenhuis te Heerlen ver pleegd worden blijft onveranderd zorg lijk. De toestand van de 53-jarige gid: de Valkenburgse gemeentegrot. dt heer A. Vijgen, is uiterst zorgwekkend. Ook twee van de vier Belgische die in het Annadalziekenhuis te Maastricht worden verpleegd, verkeren nog steeds in levensgevaar Gisteren zijn de stoffelijke resten de verongelukte passagiers, zeven v drie mannen en twee kinderen uit Valkenburg naar het Maastrichtse zie kenhuis overgebracht en daar opgebaard. Ook de stoffelijke overschotten van de drie slachtoffers, die in het Heerlense ziekenhuis zijn overleden, twee mai ;n kind, zijn naar Maastricht c gebracht De namen der vijftien omgekomenen zijn thans als volgt bekend gemaakt: Albert Humblet. 2 jaar. en zijn zusje Lisette Humblet. 5 jaar. Nicola Moes, 74 jaar, met zijn echtgenote Henriette En- rotte. 70 jaar. Lambert Joseph l'Hoest, jaar. en zijn echtgenote Marie Jeanne Dubon. 58 jaar. Urbain Matthey. 64 jaar. zijn echtgenote Marie Markette, 62 jaar, en hun kleindochter Monique Si- monis, 6 jaar. Noel Dans, 62 jaar, en zijn dochter Noelle Dans, 29 jaar. Anna Ver- din, 53 jaar. Lucienne Oger, 50 jaar. Char lotte Morai, 65 jaar. Joseph Deroye, 74 jr. Wij vernemen dat de teraardebestelling in de slachtoffers, die vrijwel allen uit Grace-Berleur (België) afkomstig morgenmiddag om vier uur in deze plaats zal geschieden, hoewel de mogelijkheid niet helemaal uitgesloten kan worden, dat deze droevige plechtigheid op Zondag zal geschieden. In ieder geval zullen de stoffelijke ten der slachtoffers morgen van het zie kenhuis Sint Annadal te Maastricht naar Grace-Berleur worden overgebracht. Het parket van de Maastrichtse recht bank stelt een uitgebreid onderzoek ln de oorzaken van de ramp. Voor landarbeiders nog geen 6 verhoging CVan een onzer verslaggevers) Tussen werkgevers en werknemers in het landbouwbedrijf is nog geen overeen stemming bereikt over de 6% loonsverho ging voor de landarbeiders. De r.k. werkgevers hadden overwegen de bezwaren en wilden een verhoging drie, uiterlijk vier procent toeken- De Christelijke Boeren- en Tuin- dersbond (C.B.TR.) en de Hollandse Maatschappij voor Landbouw kondenwel accoord gaan met de zes procent. Het be stuur van de rJc. werkgevers zal zich thans nog nader beraden over een c tuele wijziging van het aanvankelijk in genomen standpunt. Tomaten worden steeds duurder De tomatenprijs gaat de laatste dagen eer snel omhoog. Aan de veiling te Pijn- acker werd tot 113,50 betaald voor eer van 12% kilo. Het ls in de geschie denis van de velling nog nooit voorgeko- dat de prijs van de tomaten in hel laatst van September al boven de gulden per kilo uit kwam. De verklaringen van de chauffeur, Ro ger Mils, bestuurder van de veronge lukte bus. een der zeer weinig inzitten den die slechts licht gewond werd en die thans met een shock in het Maastrichtse ziekenhuis verblijft, zullen voor het jus titioneel onderzoek van groot belang zijn. Versnellingsbak en handrem in orde De ramp ls niet te wijten aan f breuk van de handrem of een defect de versnellingsbak van de verongelukte autobus. Dit is komen vast te staan m een onderzoek door deskundigen van d« verkeersgroëp van de rijkspolitie In Maas tricht. Ook de motnr van de wagen func- tionneerde normaal. Het is echter nog niet zeker, of ook de voetrem in orde was. aldus meldt de Vkrt. Nader wordt gemeld, dat de chauffeur van de bus in het belang van het onder zoek op last van de officier van justitie in Maastricht door dè rijkspolitie te Val kenburg in verzekering is gesteld. Inver zekeringstelling geschiedt voor ten hoog- wee dagen (met verlenging bij drin gende noodzaak). Samenstelling treinen naar Rotterdam en Den Haag Van 3 October af zullen als gevolg :an de werkzaamheden aan het centraal station te Rotterdam de treinen van Utrecht naaf Rotterdam en Den Haar tij delijk zo zijn samengesteld, dat het voorste gedeelte voor Den Haag is be stemd en het achterste gedeelte voor Rotterdam. Dat doet de deur dicht „LAAT ANDERE LANDEN ER OVER MEE-REGEREN" Een aantal leden van de Tweede Kamer heeft juist op. het ogenblik, waarop Ne derland sterk en eendrachtig weerstand moet bieden tegen de pogingen van Indo nesië om Nieuw-Guinea in handen te krijgen, het hunne gedaan om Nederlands positie te verzwakken. Het voorlopig ver slag der Tweede Kamer inzake de begro tingen van Nieuw-Guinea voor 1953 en 1954 meldt namelijk, dat vele leden het opzienbarende voorstel hebben gedaan, dat Nederland niet zijn eigen boontjes zal doppen, maar het bestuur over Nieuw- Guinea zal uitoefenen in samenwerking met de landen van het Anzusverdrag en het Zuidoost-Aziatisch verdrag. Dit zijn de Verenigde Staten, Australië, Nieuw- Zeeland, Engeland, Siam, Pakistan en d« Philippijnen. Deze leden zijn weliswaar niet onder de indruk van de Indonesische aanspraken en achten overdracht van Nieuw-Guinea aan Indonesië uitgesloten, lang Indonesië een bedreiging vormt x de Westerse wereld, doch zij achten Nieuw-Guinea een vraagstuk vai reldpolitiek ln het algemeen Azië en de Zuidzee in het bijzonder. Zij vragen echter welk voordeel Nederland er bij heeft betrokken te worden in Azia tische conflicten. Het ligt volgens hen op de weg van Australië en de an- bovengenoemde landen. Deze leden schuwen ook de grote kosten, welke ieuw-Guinea vordert. Zeer vele Kamerleden nemen tegen dit kennelijk socialistische standpunt stel ling. Zij achten het overdreven te mener dat de positie van Nieuw-Guinea geheel beheerst wordt door de internationale en in het bijzonder de Aziatische politieke toestand. Bovendien mag men niet zo m een feitelijke toestand uitgaan, zijn nog altijd internationaal De tailleur is één van de grond leggers van een goede garderobe. Dit model heeft twee borstzak jes met plooitjes en strakke ingezette mouwen. Het kan als japon gedragen worden en in voor- en najaar als mantelpak. Trein bleef slaan tussen Zoetermeer en Den Haag De electrische trein, die gistermiddag m 12.08 uit Utrecht was vertrokken en m 12.53 in Den Haag moest aankomen. tussen Zoetermeer en Voorburg blijven steken, doordat een electromotor defect as geraakt. Do volgende trein, die een half x uit Utrecht was vertrokken 13.26 in Den Haag moest aankomen, heeft het defecte treinstel naar Den Haag op geduwd, waardoor de eerste trein met een vertraging van een uur en de opduwende trein met een vertraging van een half uur gelijktijdig in Den Haag zijn aangekomen. Wafer in de Russische wodka? Wisjinsky lanceert een nieuw ontwapeningsplan Westelijke vertegenwoordigers bij de Ver. Naties menen in de rede. die de Sowjetrussische afgevaardigde Wisjinsky daar gisteren heeft gehouden, een wijzi ging te bespeuren in de Sowjetrussische politiek. Hun commentaren komen hier op neer: 1. Aan de ene kant zijn de Russen et er nu mee eens. dat een verminde ring van dc conventionele wapens en de strijdkrachten vooraf dient te gaan aan een verbod van atoomwapens. 2. Voorts zijn dc Russen nader tot het Westen gekomen door de in Juni te Londen gedane Brits-Franse voorstellen over te ï.emen en deze, zij het gewijzigd, als hun eigen voorstellen in te dienen. 3. Dan hebben zij er mee Ingestemd, dat de bewapening in stadia in plaats van verhoudingsgewijze moet wo verminderd, zodat ze blijkbaar hun eis van een rechtstreekse vermindering met één derde hebben laten vervallen. 4. Tenslotte schijnen zij hun campagnt voor een onmiddellijk verbod van atoom wapens te hebben gestaakt. Wat Wisjinsky gisteren voorstelde kwam hier op neer: a. Onvoorwaardelijk verbod atoom, waterstof en andere wapens voor massa vernietiging. b. aanzienlijke vermindering van ventionele wapens. c. Instelling van een internationaal contróleapparaat. Het Russische plan voorziet in de in stelling van twee internationaale con trolecommissies. De eerste, een tijdelijk orgaan onder dc Veiligheidsraad, dienende om inlich tingen te verkrijgen over de toepassing van de bepalingen betreffende verminde ring van bewapening. De tweede een permanent orgaan, met dc bevoegdheid tot controle, teneinde uitvoering van het ontwapeningsverdrag tc verzekeren. De Westelijke reacties op het voorstel van Wisjinsky zijn tot dusver niet al- wijzend. Dc Amerikaanse spreker Lodge zegde een zorgvuldige en oprechte bestudering Intussen is men aan de Westelijke kant van oordeel dat ook het nieuw-; Russi sche voorstel voor wat betreft de con trole op de bewapening nog vaag is. Ook schijnen de Russen te blijven staan op een verbod van atoomwapens, nog voordat een controlesysteem luchtdicht opgebouwd. Tenslotte beschouwt mi het als oen bezwaar, dat de Russen in het beginstadium van de ontwapening, de controle willen toevertrouwen aan een. onder de Veiligheidsraad slaande, commissie, waardoor de grote mogend heden. ook Rusland, van haar gebruik zullen kunnen maken. Soenarjo wil alleen West Nieuw-Guinea Indonesië doet geen aanspraken gel den op Oostelijk, wel op Westelijk Nieuw-Guinea. De Indonesische minis ter van buitenlandse zaken, Soenarjo. heeft dit gisteren nog eens gesteld in zijn rede voor de Ver. Naties. Daarom keerde minister Soenarjo zich ook tegen de Australische minister van buitenlandse zaken, Casey, wiens rede hij scherp van toon noemde, anders dan de gematigde toon in de rede van de Ne derlandse minister Luns. Indonesië, zei Soenarjo, voelt zich al gesterkt door het feit, dat de Ver. Naties Nieuw-Guinea op de agenda hebben ge plaatst Wordt Zondag 105 jaar vaarde normen, waaraan men zich te houden heeft. Deze normen verplichten Nederland zijn verantwoordelijkheid betrekking tot Nieuw-Guinea tot gelding te brengen. Voor samenwerking met andere landen voelden deze leden al evenmin iets. Zeg genschap van verschillende landen een gebied heeft veelal tot gevolg, dat aan de belangen van de bevolking zelf te kort wordt gedaan. In dit voorlopige verslag, waarin veel lof wordt geuit jegens minister en gou- wordt verder door vele leden het voorstel gedaan voortaan voor Nieuw- Guinea te volstaan met een tweejaarlijkse begroting, terwijl in het jaar, waarin geen begroting wordt behandeld, een parle mentaire commissie naar Nieuw-Guinea dient te worden gezonden. Twee doden en twee zwaar gewonden Bij autobotsing onder Boxtel Omstreeks half twee gistermiddag is op e rijksweg Boxtel's-Hertogenbosch, onder de gemeente Boxtel, een auto ongeluk gebeurd waarbij twee personen. Nederlandse en een van Duitse nationaliteit, werden gedood en twee wer den gewond, waarvan één ernstig. Een Duitse personenauto, waarin be halve de bestuurder, de heer Paul Gre gory uit Plettenberg in Duitsland, de heer J. Reuvers uit Bilthoven zat, reed ln de richting 's-Hertogenbosch. Aan de rechterzijde van de weg stond ?n melkauto stil. Toen de Duitse per sonenauto, die zich in een file wagens vond. op korte afstand van de melk wagen was gekomen, naderden uit de richting van 's-Hertogenbosch enige auto's. De bestuurder van de Duitse wa gen trachtte door geheel naar links uit te wijken, een aanrijding met de melk wagen en met een der tegenliggers te voorkomen, maar de manoeuvre mislukte, aarop de auto met grote snelheid op de tegenligger botste. Beide inzittenden van komende auto, zaten de bestuurder, de heer J. Kooyman uit Sliedrecht en als passagier de heer C. Bakker uit Maar tensdijk. De heer Bakker werd zwaar gewond overgebracht naar het ziekengast- huis te 's-Hertogenbosch. De heer Kooy- die licht werd gewond, werd gebracht naar het Sint Liduinazlekenhuis Boxtel. Broer van Ted May wil naar Nederland komen Albert May, de broer van de vermiste Kanaalzwemmer Ted May. zal, naar ver wacht wordt, naar Nederland komen om te zien of hij het bij Castricum aange spoelde lijk herkent. Ik wacht op bericht van de politie ik zal dan zo nodig naar Nederland vertrekken", zei Albert May. Florence May. de vrouw van Ted zei, dat zij alle hoop opgegeven heeft dat haar man nog in leven is. Zacht weer Het KNMI te De Bilt ver- verwacht tot morgenavond: overwegend droog weer met veranderlijke bewolking. Tot matig of vrij krachtig toe nemende wind tussen Zuid west en Zuid. Opnieuw ho gere temperaturen. (Opge maakt vanmorgen 10 uur). 12.45—20.14. Dinsdag Eerste Kwartiei helicopter met een draagbare ijzeren long. Het vliegtuig werd echter zo gehinderd door de razende storm, dat het niet op dek kon landen. Voorzichtig werd de ijze ren long neergelaten, maar het zieke kind bleek er later zó erg aan toe, dat het van boord moest. De sleepboot Paladin uit Southampton schoot te hulp. Het was een geweldig ri sico. het overnemen van een zieke op deze ruwe zee. Maar 't lukte. Ook Davids familie en de ijzeren long werden aan boord van de sleepboot genomen, terwijl de opvarenden van het troepenschip in angstige spanning toekeken. Toen ging het volle kracht vooruit naar Southampton. De artsen in het ziekenhuis stonden klaar. Gisteravond zeiden zij, dat het kind een kans op herstel heeft. De zeelui noemden de redding van David de gevaarlijkste sinds jaren. Nadat echter David aan boord van de Paladin gehaald was, begonnen de moeilijkheden pas goed. De ijzeren long raakte onklaar. En weer stond een zeeman klaar om te pogen het kind naar menselijk vermogen behouden Ditmaal was het de machinist van de sleepboot. Snel haalde hij een radio uit elkaar en met de onderdelen daarvan wist hij de ijzeren long weer in orde te krijgen Heden op pag. 9 in 1954 De Russen iconen goedkoper dan wij. Dat is geen ironie: velen wo nen niet alleen goedkoop omdat ze als arbeidsslaven in de concen tratiekampen niets behoeven te betalen. Neen, Hélène en Pierre Laxareff bedoelen de gewone „vrije" Russen en zij geven een uitvoerig overzicht van de salaris sen in de bolsjeivistische heilstaat. (Advertentie) VERHUIZINCEN— v VERPAKKINGEN Te,j 9 EMIGRATIE 25468 I IAN VAN DUUREN Kort Galge- water 9 HET WEER IN EUROPA sl s |-!ï Helsinki Stockholm geh. bew. NNO 6 NNO 4 11 0 10 12 Kopenh. licht bew. W 4 10 6 Parijs zw. bew. motregen W 3 w 3 13 10 11 4 13 2 Gienoble Nice regen half bew. windstil NW 3 14 0.1 22 0 Berlijn Frankfort nevel regen NNW 3 ZW 8 10 7 10 4 Zürlch Genèvc motregen regen WZW 7 windstil 10 3 Rome licht bew. N 8 windstil 18 13 Misschien valt het weer morgen mee Weersverwachting voor Lei den e.o., verstrekt door de weerkundige afdeling van het marinevliegkamp Valkenburg. Vrij veel bewolking. Enige kans op wat lichte motregen. Matige Z.W. wind, hogere temperaturen. MODERNE Chrissemeue (mevr. C. H. Kar- nebeek-Baks) die te Eibergen woont en niet alleen de oudste inwoner van die gemeente is, maar ook van geheel Nederland, hoopt Zondag a.s. 105 jaar oud te worden. Dagelijks schilt zij nog de aardappelen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1