Jlteuroe feikscfft GToitrant Benelux ongerust over eisen van Mendès-France lU Autonoom en speelbal Prins goot eigenhandig een staaf goud Veldslag tussen „Rome" en „Dordt" om vat bier Kans op uitlevering 5 van Breda zeer gering Wist U WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 3144L Postrekening: 58936 ABONNEMENTEN6.40 per kwartaal; 2,15 per maand: 0,50 per week. ADVERTENTIÊN0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Vijf en dertigste jaargang No 10155 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. f. ENSERINK CHR1STEL11K-N ATION AAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .5tant»a«Uclj It gbrblma ogn hert In regfjenspoet" Minister Beyen vraagt toelichting Uitbreiding ran onze industrie zou niet meer „zo maargaan OP DE EERSTE DAG van de conferentie te Londen over het West- duitse vraagstuk in verband met de Europese defensie heeft pre mier Mendès-France van Frankrijk gehamerd op de beperkende bepa lingen welke hij in een accoord over het souverein verklaren en de herbewapening van West-Duitsland wenst te zien opgenomen. De pre mier wil die beperkende bepalingen niet voor Engeland, maar wel voor de Beneluxgroep en de Scandinavische landen die deelnemen aan de NAVO van kracht doen worden. In verband met dit laatste valt te begrijpen, dat vooral de Beneluxlanden, die hierin een bedreiging zien van hun belangrijke industrieën, zich met hand en tand tegen de plan nen van Mendès-Franse zullen verzetten (minister Beyen vroeg om een toelichting), wanneer die in strijd zijn met elke vorm van redelijkheid. De Franse eis zou kunnen betekenen, zo schrijft de Britse Daily Telegraph dat b.v. uitbreiding van de gTOte Nederlandse eleétro-industrie zou moe ten worden gecontroleerd en goedgekeurd door het Brussels pact. Hoe moeilijk de situatie is, bleek giste ren wel, toen de gehele zitting werd ge kenmerkt door een wederzijds aftasten van mogelijkheden en niet door een for mulering van standpunten. De negen ministers kwamen overeen, dat vertegenwoordigers van Duitsland cn Italië van nu af aan de bijeenkomsten van de commissie van het pact van Brussel zullen bijwonen. Die commissie werkt aan een ontwerp-wijziging van het ver drag, die beoogt, het pact tegen het com munisme te richten in plaats van tegen Duitsland. Tussen de twee zittingen van de confe rentie in hebben de delegaties der vier landen, die rechtstreeks bij de bezetting van Duitsland betrokken zijn (dus Ame rika. Engeland, Frankrijk en West-Duits land) afzonderlijk over de souvereiniteits- kwestie vergaderd. De ministers zullen de details laten uitwerken door een commis sie van experts, bestaande uit de drie Hoge Commissarissen van de bezettende mogendheden en prof. Wilhelm Graefe van West-Duitsland. De commissie kan binnen 48 uur gereed zijn met haar rap port over de vraag, hoe West-Duitsland op de beste wijze souvereiniteit kan wor den gegeven. De Saarkwestie maakte ongetwijfeld een belangrijk onderwerp van het gesprek uit bij de ontmoeting tussen Mendès- France en Adenauer, welke vanmorgen plaats had in Lancaster House. De twee regeringschefs ontmoetten elkaar daarna nogmaals ten huize van premier Church ill. die hen voor de lunch had uitgeno digd. •nomen wordt, dat Mendès-France de volgende maand een vastberaden poging wil wagen, met Adenauer tot een accoord te komen over Saarland. Adenauer vertrekt op 25 October (vóór Mendès-France) naar de Ver. Staten te confereren met president Eisenhower n andere Amerikaanse leiders. Azië-Atrika conierentie Communistisch China niet uitgenodigd? Palar, de Indonesische zaakgelastigde i New Delhi, vertrekt morgen naar New York om leden van. het Arabisch-Azia- tische blok in de Ver. Naties te polsen de voorgenomen Aziatisch-Afri- kaanse conferentie, zo verneemt Ass. Press. Palar is door premier Sastroa- mi'djojo van Indonesië cn premier Neh- van India voor deze taak uitge- Deze reis bevestigt de geruchten, dat de genoemde con/erentie beperkt zal ;n tot vertegenwoordigers van die landen, die op het ogenblik bij de Ver. Naties het Arabisch-Aziatisch blok vor men. Hierin ligt dan weer opgesloten, dat communistisch China niet zal wor den uitgenodigd. Winkelpaleis van 12 verdiepingen Aan de Hoogstraat te Rotterdam Aan de Hoogstraat te Rotterdam begint eerstdaags de bouw van een winkelpaleis dat men reeds in Mei volgend jaar wil openen. In dit gebouw, 86% meter lang, 17% meter diep, vijf meter onder en 15% meter boven de grond, zullen verdiepings- gewijs 190 winkels worden ondergebracht met op iedere verdieping een koffietent. Verder zal het bevatten een cafetaria vai veertig meter lengte, een lunchroom voo duizend personen, benevens een feest- eet- of journaalfilmzaal met 650 plaatsen. De winkels e.d. beginnen in de kelder verdieping en gaan tot een hoogte twaalf verdiepingen. In dit gebouw, unicum voor Nederland, komen twee twintigpersoonsliften en de bedoeling is, dat gewinkeld wordt van de begane grond naar de kelder, en nadat men dan m lift naar de bovenste verdieping u gaan. verder van boven naar benede De bouwnaam zal E-55 zijn, doch de exploitatienaam zal waarschijnlijk Twaalf Provinciën worden, waarbij elke entresol de naam van een provincie zal krijgen. Het gebouw krijgt een winkelstraat van een kilometer lengte. Nederlaag brengt Bevan in gunstige positie De nederlaag van de linkse socialist Aneurin Bevan bij de verkiezing voor het penningmeesterschap te Scarnborough (ex-minister Gaitskell won) kan Attlee en het bestuur van de Labour-party slechts onaangenaam zijn, zo meldt Reu ter. Want door zijn nederlaag plaatst hij zichzelf in een positie, van waaruit hij scherpe aanvallen kan doen op het be stuur in het algemeen en op voorzitter Op deze foto, die werd geno men tijdens de openingszitting van de negen-mogendheden- conferentie te Londen, ziet men de ministers geheel links Dul les (V.S.), in het midden Eden (Eng.) en rechts Spaak (België) Ondanks loonsverhoging Prijzen in Duitsland blijven stabiel Doordat de productie nog sterk toenam Het Westduitse ministerie van Econo mische Zaken meldt, dat de stijging var het inkomen der bevolking tengevolge van de loonsverhogingen in overeenstem- genheid niet 'beperkt, maar zij betalen de ming is met de toeneming der productivi teit. De ondernemers hebben na de loons verhoging de productie en de werkgele- hogere lonen uit gestegen winsten en cre- dieten. Over het geheel is het prijspeil stabiel. De zomerslapte, de vacanties en stakingen in de metaalindustrie, hebben de stijgende conjunctuur in de industrie niet geramd. Auteur van Don' Camillo krijgt 20 maanden Giovanni Guareschi. de schrijver t Don Camillo en andere boeken, moet nu in totaal 20 maanden gevangenisstraf uit zitten: de strafkamer van het Hof te Milaan maakte een strafuitstel in verband met een beledigende tekening ongedaan. Bij de 12 maanden wegens belediging van premier De Gasperi komen nu nog eens acht maanden. Nieuwe krachtproef voor Scelba Vandaag is in het Italiaanse Huis van Afgevaardigden het debat 'begonnen over 't schandaal-Montesi, een nieuwe kracht proef voor premier Scelba. De premier kreeg bij de stemming in de senaat het vertrouwen en verwacht wordt, dat ook het Huis vóór Scelba zal stemmen. MacArthur stelde voor: Indië terug aan Nederland 1 „Ik was van plan, met Australische troepen naar Java te gaan en het bewind in handen te leggen van de Nederlandse regering, die spoedig rust en orde in het land zou hebben gebracht, zoals dat ook is geschied in Nieuw Guinea. Maar Washington verbood deze actie, 't Waar- daarvan heb ik nooit 'begrepen, want zou weinig verliezen met zich mede hébben gebrachtDit zijn woorden generaal Douglas MacArthur. één de beste keraers van het Verre Oosten, zoals zij zijn opgetekend door generaal Willoughby, de chef van Mac- Arthurs inlichtingendienst. Samen met de journalist John Chamberlain heeft generaal Willoughby een boek geschre ven onder de titel „MacArthur 1941 1951". Wanneer generaal MacArthur zijn gang had kunnen gaan. zou de verovering van Borneo op de Japanners (1945) zijn ge volgd door de bevrijding van geheel Nederlands Indië, zo schrijft generaal Willoughby, waarna het gezag onder lei ding van dr Van Mook zou zijn hersteld. Als.... Het einde van de unie met Indonesië Belangrijke verklaringen te Djakarta In haar memorie van toelichting op het wetsontwerp betreffende het protocol de afschaffing van de Nederlands- Indonesische unie verklaart de Indone sische regering, dat de beëindiging van de unieband zal bijdragen tot verstevi ging van de Indonesische positie in de rijd om Nieuw-Guinea. Betreffende de financiële overeenkom en van de Ronde-Tafel-Conferentie merkt de memorie op, dat artikel 18 be treffende de transfer nog van kracht is. Dit betekent, dat Indonesië bereid is be paalde transfers toe te staan, echter met dien verstande, dat Indonesië recht heeft wijzigingen aan te brengen, overeenkom stig de stand der deviezen. De financiëel- economische overeenkomst is thans los gemaakt van de uniesamenwerking en kan worden gewijzigd en afgeschaft, waarbij de nationale wetgeving in acht genomen zal worden. Niet accoord met Adenauer Vrije Democraten rukken aan de coalitie De kolkende stroom van politeke te genzin. die de regering-Adenauer om spoelt, neemt steeds in kracht toe. De vrees, dat Adenaue rhet heft uit handen zal worden genomen, wordt nog aange wakkerd door een nieuwe, ernstige ge beurtenis. De Vrije Democraten, die de tweede plaats innomen in de coalitie van Adenauer, helbbèn thans openlijk ge broken met de doelstellingen van de Westduitsg leider op de Londense confe rentie. De Vrije Democraten eisen het recht op, de blik zonder goedkeuring van het buitenland naar het Oosten te richten. Zij publiceerden een lijst van doelstel lingen, waaruit 'blijkt dat zij dichter staan 'bij de socialistische opvattingen van Ol- lenhauer dan bij die van Adenauer Iets roor u? Een mantel met een bijpassende japon is steeds een kostelijk be zit. In de collectie Boussac zagen we: mantel, rok en blouse, wel ke één geheel vormen. De man tel en de blouse zijn van een fijn zwart-wit ruitje. De rok is steen rood, waarmee ook de mantel gevoerd is. De driedubbele steen rode ketting behoort tot de laat ste mode, welke zware sieraden vraagt. Vliegtocht boven goudvelden Amusante theepartij in Vanderbijlspark met vijfhonderd landgenoten Prins Bernhard heeft gisteren in een door hem zelf bestuurd vliegtuig laag over de nieuwste goudvelden van Wes telijk Transvaal en Oranje-Vrijstaat ge vlogen De lucht wes over het grootste deel van de route bewolkt, maar de Prins hield zijn Dakota beneden de wolken, kriskras laag over verscheidene plaatsen vliegend. Het verste punt op de route was Klerksdorp in Transvaal, vandaar vloog men zuidwaarts om te Welkom te lan den. Opgestegen was men van het vlieg veld Swartkop bij Pretoria. De tocht heeft anderhalf uur geduurd, en de helft van het gezelschap vloog in de Dakota van premier Malan. In de mijn St. Helena te Welkom heeft de Prins eigenhandig een staaf goud ge goten. Men zei hem dat hij de staaf mocht hebben als hij hem met één hand kon optillen. Dat kon echter niemand van het gezelschap. De heer Bernstein schonk de Prins een paar gouden man chetknopen met zijn wapen er in gegra veerd. In de middag heeft Prins Bern hard een bezoek gebracht aan het Van derbijlspark, zestig km ten zuiden van Johannesburg, waar hij een nieuwe fa briek van de Zuidafrikaanse ijzer- en staalcorporatie Iscor bezichtigde. Iscor, de nationale ijzer, en staalonderneming van het land, door een wet van het par lement in het leven geroepen, heeft haar hoofdkwartier in Pretoria, waar de pro ductie in 1934 begon. De productie te Pretoria, die nu ongeveer 700.000 ton per jaar beslaat, kon niet aan de Zuidafri kaanse behoefte voldoen, zodat men bt- sloot een nieuwe fabriek te bouwen te Vanderbijlspark, waar vijfhonderd Ne derlanders met hun gezinnen een thee partij hadden georganiseerd. De prins die begroet werd met het Wilhelmus, gezongen door een mannenkoor, kreeg een kleed van dierenhuiden ten geschen ke, een „velkombers" van huiden van „dassies", rotskonijnen die in de Bijbel om hun wijsheid worden genoemd". De voorzitter van de club, de heer Reime- rink, zeide er trots op te zijn, dat de Prins de gelegenheid had te zien hoe de Nederlanders bijdragen tot het wel zijn van Zuid-Afrika. Zij zouden, hoewel zij goede Zuid-Afrikanen werden, altijd een zwak plekje in hun hart behouden voor het moederland en de koninklijke familie. De Prins bracht de groeten van ko ningin Juliana en de Prinsessen over en zei: „Ik ben blij dat u ons niet vergeten hebt, zoals wü u niet vergeten hebben. Hij wenste de Nederlanders alle succes en zeide trots te zijn op wat zij hadden bereikt. Een k:or zong „Die Stem van Zuid-Afrika". Toen de Prins, die zich ook met vele Nederlanders apart had onderhouden, vertrok, klonk een luid „lang zal hü leven". Een grote menigte juichte de Prins toe op het vliegveld, toen hij naar Pretoria terugkeerde. Heden op pag. 5 Groentijd met de vuist besloten (Van onze Amsterdamse correspondent) Alvorens op de collegebanken plaats i kunnen nemen, eist een oude studenten traditie, dat de eerstejaars, de groenen, eerst een robbertje vechten met de lot- gehoten aan een andere universiteit. Dat is prompt gistermiddag te Amsterdam ge beurd. Rome en Dordt. om deze degelijke woord- en begripscombinatie te gebrui ken zochten elkaar op teneinde slag te leveren. Van de V.U. en van de Roomse studentenorganisatie blaakten aan beide zijden 30 groenen van strijdlust. „Nu is aan ons de wrake. Voorwaarts mannenl" Juridische verwikkelingen Geallieerden zouden geen mogelijkheid tot ingrijpen meer zien In geallieerde kringen in Bonn wor den de kansen op een uitlevering der vijf Bredase oorlogsmisdadigers, die zich in handen der Duitse justitie bevinden, thans uiterst gering geacht. Het door de Nederlandse regering aan de geallieerde Hoge Commissie gerichte verzoek tot uit levering der misdadigers is reeds door de algemene commissie van de Hoge Com missie behandeld en deze heeft naar ver luidt in haar advies aan de hoge commis sarissen een aantal zwaarwichtige hezwa- tegen een uitlevering door de bezet tingsautoriteiten opgesomd. De laatste be slissing over het lot der oorlogsmisdadi gers ligt thans in handen van de Hoge Commissie, doch ook wanneer deze be slissing nog genomen zou kunnen worden, voordat, het tot opheffing van het bezet tingsstatuut komt, moet er rekening worden gehouden, dat de Hoge Commis sie geen mogelijkheden tot een ingrijpen meer zal zien. In geallieerde kringen laat men er weliswaar geen twijfel over men gaarne een terugkeer der misdadi gers naar Nederland had gezien en da' men voor de behandeling dezer zaak dooi de Bondsrepubliek geen bewondering koestert, maar men ziet er kennelijk geen mogelijkheid meer tot uitlevering over te gaan, nadat de Nederlandse ring eerst zonder succes de uitwijzing door de Duitse regering heeft verzocht. Ware door dit uitwijzingsverzoek de Duitse regering de zaak niet in de huidige juridische verstrikkingen geraakt, het bijzónder. Het "is namelijk I dan zouden volgens geallieerde deskundi- een bestuurslid verboden, aanvallen op 5en ongetwijfeld betere kansen voor eer het bestuur te doen, maar nu Bevan nog geallieerd ingrijpen hebben bestaan. Op- slechts gewoon lid is, kan hij dat welgemerkt wordt, dat door de voorgaande uitwijzingsprocedure de kwestie ook constitutioneel aspect heeft gekregen, daar de gevluchten zich op het in de Duitse grondwet neergelegde asylrecht hebben kunnen beroepen. De geallieerden zien hun handen gebonden door de plichting, die zij op zich hebben genomen, de Westduitse grondwet te bescher- i. Da-rnaast valt het blijkbaar de ge allieerde deskundigen moeilijk in de ge vluchte Bredanaars nog een gevaar de veiligheid der bezettingstroepen te zien, dat hen het recht tot ingrijpen Een kluwen van armen, benen en verhitte hoofden en daartussen een vat bier.Dat was het beeld van het treffen tussen de groenen van de Vrije Universiteit en die van het r.k. studentencorps Sanctor Thomas, welke strijd zich op het Museumplein te Amsterdam afspeelde. DAT de KNAC in een adres aan mi nister Staf de aandacht vestigde op de wenselijkheid in recreatiegebieden be paalde circuits voor het militair vervoer aan te wijzen DAT het ms. Maas een jacht van 10 m lengte zal vervoeren naar Bey routh voor de president van de Libanon DAT op aandrang van de Ned. Ver. voor Dierenbescherming de bedwelming van slachtvee, in het bijzonder de elec- trische bedwelming, door een wijziging in de vleeskeuringswet beter geregeld DAT het Ned. Ziekenverplegingsfonds Nezifo in Den Haag (300.000 verzeker den) dezer dagen 12% jaar bestond. DAT de oud-inwoner van Bergen op Zoom, N. v. d. Kreek, een monument ontwerpt om geplaatst te worden bij de viering van de bevrijding van deze stad 10 jaar geleden. DAT de stafchef van de Kon. Lucht macht. lt.gen. A. Baretta. en zijn plaats vervanger, gen.maj. Scheper, een niet- officieel bezoek brachten aan het hoofd kwartier van de geallieerde luchtmacht Centraal Europa te Fontainebleau. DAT in Hilversum twee Amsterdam mers, de 46-j. koopman J. M. en de 38-j. handelsreiziger K T., gearresteerd wer den bij een inbraak in het veilinggebouw en zij bij de veiling in Tiel reeds eerder ƒ4300 hadden gestolen. DAT de gemeente Putten Zaterdag 2 Oct. haar doden van 10 jaar geleden herdenkt en de winkels dan van 14 tot 15 uur gesloten zullen zijn. DAT de Ver. van Ned. Gemeenten op 1 Oct. een excursie van administratieve ambtenaren organiseert naar de post- en archiefafdeling van het dep. van O. K. en W DAT in Bergen op Zoom 4 jongeman nen zijn opgespoord, die in beschonken toestand P. H. uit Halsteren op straat bewusteloos hadden geslagen. DAT burgemeester d'Ailly bij het 50-j bestaan van de Ver. Hulp voor Onbe- huisden te A'dam de dank van het ge meentebestuur overbracht. DAT de secr-gen. van Verkeer Waterstaat, mr D. G. W. Spitzen, het Maastricht gehouden congres van Ver. voor Veilig Verkeer (150 deelne mers) heeft toegesproken. DAT een herdruk in goedkope voering zal verschijnen van de biografie van dr C. Lely en de regering hiervoor 10 000 exemplaren (ƒ30.000) wil aanko pen voor de bibliotheken van de scholen in ons land. Na deze aanmoedigende woorden storm- ien beide partijen op elkander in. De worsteling gold een biervat op de witte itreep van een volleybalveld. Hoewel de Roomsen met leeuwenmoed vochten, kon den zij toch niet op tegen de blijkbaar doeltreffend georganiseerde „Cal vinisten" Men zag het biervat niet meer vanwege de als een kluwen over elkander vallende en telkens weer opstaande kna pen in de prille academische jeugd. Dit alles gebeurde onder de speurende ïen van de senaten, die nu en dan de rotting niet onberoerd konden laten, als de groenenoorlog buiten het protocol zou kunnen geraken. Terwijl drie lichtelijk gewonde ..slachtoffers" uit het strijdtoneel moesten worden weggedragen, keerde de strijdkas ten gunste van de V.U.-ers, die slaagden „Thomas van Aquino" met biervat en al over de witte streep te Irijven. De overwinning verbleef aan .N.D.D.D." ten aanschouwe van een tal rijk publiek op het Museumplein, waar de vechtersbazen over de nodige arm slag konden beschikken. Nadat de studenteneer aldus was ge red, verbroederden beide partijen zich op oos van de overwinnaars, waar een toepasselijk bierfeest het hele geval be sloot. Wildwest in Haarlemmermeer Jongelieden overvielen taxichauffeur Nachtelijke rit achter op de bumper van eigen auto Taxichauffeur Th. S. de Vries (47 jaar) uit Amsterdam is vannacht het slacht offer geworden van twee 18-jarige over vallers, de lasser R. B. v. H. uit Bad hoevedorp en de werkloze J. W. C. K. uit Amsterdam. De jongelieden, die tegen elven op het Spui waren ingestapt, lieten de chauffeur op weg naar Bad hoevedorp in de Haarlemmermeer stop en gingen hem toen te lijf. De Vries sprong uit zijn wagen, waarmee de nach telijke passagiers van door gingen. Dc taxichauffeur wist op de achterbumper te springen en uit de kofferruimte eer krik op te duiken, waarmee hij, toen ei gestopt werd, omdat de weg dood- van zich af kon slaan. Bewoners een nabijgelegen boerderij hebben over de in het nauw gebrachte taxi chauffeur ontfermd toen hy voor het overwicht op de vlucht moest slaan. De beide jongelieden zijn later in de buurt Schiphol door de politie aangehouden De Meerkerk aangevaren op de Elbe Het 7636 ton metende Nederlandse stoomschip Meerkerk is vanochtend dens een dichte mist in de monding de Elbe in aanvaring gekomen met het 6159 ton metende Duitse stoomschip Ar- genfels. Beide schepen zijn zwaar bescha digd en zullen in Hamburg worden gere pareerd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet vor. De Meerkerk, die op weg was van Hamburg naar Rotterdam, werd aan bakboordzijde getroffen. Het Ned< landse schip is eigendom van de Verenig de Nederlandse Scheepvaart Maatschappij te 's-Gravenhage. De Meerkerk liep beschadigingen op aar de achterzijde en de verschansing. Hei schip vaart op eigen kracht naar Haro- Monteur var de P.G.E.M. door stroom gedood DAT de 36-j. koopman G. L. P. Emmen in Almelo veroordeeld werd tot 3 jaar voor diefstallen in kerken in vele plaatsen in het Oosten des lands. DAT in Winschoten 's nachts 2 zwer- In de centrale van de Prov Gelderse vende meisjes, dc 16-j. W. V. en de 15-j Electriciteits-maatschappij te Nijmegen H. P., uit A'dam gearresteerd werden, is gisteren de 53-jarige monteur H. B die van huis waren weggelopen uit angst de Venster tijdens werkzaamheden door der meisjes uit de electrische stroom getroffen -jj-g (jQod «SualW iM 19S4 Men is bij U ongelukkigzei een gewone man in Moskou tegen Hélène en Pierre Lazareff. In hel derde artikel van deze serie leert U, hoe geraffineerd de Sow jet. propaganda functionneert. Terug uit Lourdes op perron te Maastricht overleden Dc 40-jarige mevr. Van den Acker uit Eijgelshoven (L.), moeder van vijf kin deren, is bij aankomst met de Limburgse ziekentrein uit Lourdes op het perron te Maastricht onwel geworden en ter plaatse overleden. De bisschop van Roermond en de Commissaris der Koningin in Limburg, dr F. Houden, bevonden zich eveneens in de ziekentrein. Lopend-patiënt werd doodgereden Een lopend patiënt van het St. Ignatius- ziekenhuis te Breda is vlak bij deze in richting gistermiddag aangereden door een vrachtauto en op slag gedood. Het slachtoffer was de 55-jarige dr R. van Dortmund uit Hoeven; de bestuurder treft geen schuld Grootmoeder kreeg een drieling De 41-jarige grootmoeder Schlem- mer werd in het ziekenhuis van Dan-bury, Connecticut (VS.), opge nomen, om, naar zij dacht, aan haar 15de kind het leven te schenken. Wat zij niet verwachtte was, dat nummer 16 en 17 ook zouden ko- Nadat de morgens om 6 uur 26 een zoon geboren was, volgden om 6 uur 59 en 8 uur 04 nog een zoon en een dochter. HET WEER IN EUROPA I t 1 2*2 il i i il i Igf 2 n s Stockholir Oslo Kopenh. A'dam Londen Luxemb. Parys Bordeaux Grenoble Genèva Zürich Ucht^bew licht bew. regenbul licht bew. regenbul licht bew. regen licht bew. geh. bew. zw. bew. WZW 2 NNW 2 windstil W 5 W 3 W 4 W 3 windstil NNW 10 NW 1 NO 6 W 5 Z 1 4 15 15 0 12 0 13 5 12 2 14 0.6 20 12 23 17 23 0 19 7 15 21 Berlijn München nevel regen regen regen WZW 1 ZW 4 NW 4 ZO 1 windstil 12 3 9 0.2 12 8 14 2 Rome Ajacclo licht bew. geh. bew. Z 5 wlndsUl 27 0 25 0, WEERBERICHT Flinke opklaringen Het KNMI in De Bilt verwacht: Wisselende bewolking met enkele verspreide buiten, maar ook flinke opklaringen. Krachtige tot matige wind tussen Noordwest en Z.-west. Vannach in het Noord-oos- ten van het land -kans op M lichte nachtvorst., morgen overdag dezelfde of iets ho gere temperaturen dan vandaag (Geldig tot morgenavond). ZON EN MAAN Donderdag. Zon op 6.38, onder 18.22. Maan op 10.38, onder 19.03.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1