Jlietture geitectfe GTmiraitl 't Kon wel eens zijn, dat de Yard achter het net vist Sinds Stalin is overleden Carrière met een climax Nieuw-Guinea op agenda der Ver. Naties Koningin Juliana onthulde standbeeld voor Lely Europa's strategische hoop is de atoombom Carrière met anti-climax Wist IJ Ook de N.C.R.V. gaat meer lichte kost brengen DONDERDAG 23 SEPTEMBER 1954 BUREAUX: Steensiraal 37. Directie. Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441. Postrekening: 58936 ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; 2.15 per maand: 0.50 per week. ADVERTENTIËN: 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Vijf on dertigoio jaargang No 10150 CHR1STEL1JK-NATIONAAL DAGBLAD Vooi Leiden en Omstreken ,itonl®asUcli is gdetltvra agn hert in fegljenspott" GEEN SPOOR VAN GOUDDIEVEN Geniaal-misdadig overval; lek in brein achter ons land? HET LEK moei in Nederland zitten, zegt Scotland' Yard'. De overval op het goudtransport van do K.L.M. in Londen zat zó knap in elkaar, was zó tot op de seconde nauwkeurig uitgerekend, dat een volkomen „insider" zijn Londense kornuiten op d'e hoogte moet hebben gebracht. Gisteren deed Scotland Yard een beroep op de Nederlandse politie: Help een handje, want alleen komen we eT nüet uit. Intussen doet de Britse politie alles wat mogelijk is om te voorkomen, dat het gestolen goud, ter waarde van ongeveer 450.000 gulden, uit het land wordt ge smokkeld. In Londen en omgeving deden detectives gisteravond invallen en huiszoekingen, speurend naar de „bandietengeneTaal G.O.C." (general officer commanding), wiens geniaal doch misdadig brein Scotland Yard verantwoordelijk acht voor de roof. Deze G.O.C., die al eens eerder knappe overvallen heeft uitgedacht, kent Scot land Yard alleen bij zijn „naam". Hij houdt zich steeds op de achtergrond en neemt nooit zelf deel aan de diefstallen die hij uitdenkt. Deze meester-misdadiger zou kunnen beschikken over de diensten van de beste misdadigers van Engeland en voorts zou hij relaties hebben od hei vasteland. Vingerafdruk-experts waren urenlang bezig met de twee auto's van de bandie ten: de luxe Austin, die de straat naar het toneel van de overval blokkeerde, en de vrachtwagen, waarmee het goud een eindje uit het centrum van Londen is ge reden. Toen lieten de bandieten de wagen staan en gingen er vermoedelijk met een andere wagen verder. In de zwarte Austin vond men een pet. een vilthoed en een sjaal met stippeltjes. Maar hier aan heeft de politie weinig houvast. Begin van integratie Ned. squadron blijft in West-Duitsland Naar thans nader wordt gemeld, zal het Nederlandse tactische verkennings squadron no 306 van de Koninklijke luchtmacht, dat nu deelneemt aan de oefening Battle Royal in West-Duitsland, na afloop van deze oefening inderdaad in West-Duitsland blijven. Het squadron zal worden opgenomen in de tweede ge allieerde tactische luchtmacht, maar ad ministratief blijven ressorteren onder de chef van de Nederlandse luchtmachtstaf, luitenant-generaal-waarnemer A. Baretta. Dit kan worden beschouwd als het be gin van een integratie. Het ligt in de be doeling dat binnenkort een squadron van de Deense luchtmacht op Eindhoven zal komen en wederom een Noors squadron op Volkel om met de Nederlandse Kon. luchtmacht te oefenen. Scheepshoorn wekte redders Drama in Noorse fjord, schip zonk Op drie na konden alle ruim 200 op varenden van het Noorse stoomschip „Norderstjernen" (1920 ton) gered wor den. nadat het schip gistermorgen vroeg ter hoogte van Raftsundet (Noord- Noorwegen) op een rots liep en binnen korte tijd in de diepte verdween. De inwoners van vissersdorpen in de omtrek werden uit hun slaap gewekt door het onophoudelijke gehuil van de scheepssirene en de hulpkreten van de schipbreukelingen. In allerijl spoedden de dorpelingen zich in hun bootjes naar de plaats van de ramp, waar even later één der scheepsketels met een oorver dovende knal uiteensprong. De meeste opvarenden werden gevon den zich vasthoudende aan rotspunten of uitgeput liggende op kleine rots eilandjes in de fjord. Gebeurtenis van grote betekenis RADIO-ACTIEVE AS VISSER DOOD Kaikikhi Koebojagia, één van de Ja panse vissers die door radio-actieve as was besmet, is in het ziekenhuis van Tokio overleden. Evenals verscheidene andere vissers werd Koebojama indertijd na de grote Amerikaanse waterstofbomproef in de Stille Oceaan bedolven onder een fijne regen van radio-actieve as. De mannen hechtten er aanvankelijk geen betekenis aan, totdat hun huid opzwol en zjj ernstig ziek werden. De meesten hunner knapten na verpleging In Japan weer op, maar de toestand van een anatal anderen bleef ernstig. Het bericht van de dood van de visser komt juist op het ogenblik dat de Japanse pers een verwoede campagne voert tegen Russische atoomproevcn, ten gevolge waarvan Dinsdag atomischc as op Tokio neerdaalde. De dood van de visser wordt algemeen gezien als een gebeurtenis, die de inter nationale beweging tegen het gebruik van de atoombom groter betekenis zal geven. Tien helicopters voor het Nederl. leger Onze strijdkrachten zullen waarschijn lijk per 1 Januari over tien helicopters kunnen beschikken. Zoals men weet be schikt de Marine-Luchtvaartdienst reeds over een aantal helicopters, een S 51 en enige helicopters S 55. die tien personen kunnen vervoeren. De machines komen uit Amerika er vertegenwoordiger van de Nederlandse luchtmacht is op het moment in de Ver enigde Staten om de overdracht te rege- den. Voor welk legeronderdeel, land macht, zeemacht of luchtmacht de nieuw» helicopters bestemd zullen zijn, is nog niet bekend. Dank zij inlichtingen van verschillende :rsonen die getuigen waren van de over val, heeft de Britse politie een tamelijk volledig signalement kunnen samenstellen de man die de vrachtwagen der ban dieten bestuurde: omstreeks 40 jaar oud; bleke gelaatskleur, rond gezicht; snor retje; achterover gekamd haar met schei ding in het midden Behalve natuurlijk met de gewone vra gen als: Wie dacht dit uit? en: Waar zit hij!, houdt Scotland Yard zich bezig met de vraag: Wat is de bestemming van het goud? Ook weet men niet. op welke wijze de bandieten het goud in geld zullen omzetten. In Engeland is daar weinig kans op. Blijft over het buitenland, met name Parijs. waar de meeste juweliers het goud van iedere onbekende aan nemen ener een goede prijs voor be talen. Maar hoe krijgen de bandieten hun buit over het Kanaal? Dat is niet zo'n groot probleem, alszij Engeland maar uit zijn. Maar de Britse politie bewaakt op het ogenblik iedere haven en leder vliegveld. Het enige wat de rovers kun nen doen, is wachten, wachten zo lang als nodig is. En als zij dat doen en later het goud gesmolten en in kleine hoeveelheden over het Kanaal brengen, dan kon het wel eens gebeuren dat Scotland Yard, de KLM ende verzekering achter het net vissen. Carrière met een climax: mr E. N. van Kleffens, voormalig minister van Buitenlandse Zakenthans voorzitter van de algemene vergadering der Ver. Naties. Welk een eer voor Nederland, en voor Van Kleffens in het bijzonder. „Nederland heeft niet afgedaan, integendeel!" zo verklaarde de nieuwe voorzitter gisteravond over de radio van de Ver. Naties. Nederlands aanzien in het buitenland is zelfs nog gestegen." Ons land onthield zich Von Balluseck: souvereiniteit over dit gebied in Nederlandse handen blijft DE AGENDACOMMISSIE van at V.N.-Assemblée te New Yorl- heeft na een langdurig debat met 7 tegen 3 stemmen bij 5 onthoudingen besloten, de Indonesische aanspraken op westelijk Nieuw Guinea op de agenda te plaatsen. Rusland, Cuba, Equador, Birma, Thailand, Syrië Tsjechoslowakije stemden vóór, En geland, Australië en Frankrijk stem den tegen en Nederland, Ameri ka, nationalistisch China, Columbia en IJsland onthielden zich van stem ming. De Nederlandse vertegenwoordiger, de heer D. J. von Balluseck, verklaarde dat niets verandering kan brengen in het feit, dat de souvereiniteit over Nieuw Guinea in Nederlandse handen blijft. De Neder landse regering behoudt zich al haar rechten krachtens het V.N.-handvest voor. Een debat zou volgens Von Balluseck geen nut hebben. Naar verluidt, zal mr Van Kleffens niet als voorzitter van de algemene vergade ring optreden als de kwestie-Nieuw- Guinea behandeld wordt. Op de agenda van de Assemblée wer den voorts de volgende punten geplaatst: de toelating van Laos en Cambodja tot de Ver. Naties. Korea, ontwapening, toe- Belgische ex-kabinetschef commandeur O.-N. Benoemd is tot commandeur in de orde van Oranje-Nassau A. A. H. Kuypers, ge wezen kabinetschef van de Belgische mi nister van Verkeerswezen, thans verbon den aan het Belgische Buitenlandse Zaken. lating van nieuwe leden, Tunesië en Ma rokko! De agenda-commissie besloot 10 December aan te bevelen als streefdatum voor de sluiting van de zitting van d< Assemblée. Gisteren werden ook de commissievoor zitters en de ondervoorzitters van de As semblée gekozen. Een Columbiaan is voorzitter van de belangrijke eerste po litieke commissie. Engeland, Birma, Ecuador, Frankrijk, Amerika, Rusland en nationalistisch China leveren vice-voor- rs voor de Assemblée. Dertig zeilboten bij A'dam verbrand Ook 4 loodsen een prooi der vlammen Bij Nieuwe Meer, het Amsterdamse zeilcentrum, zijn in de afgelopen nacht door een bijzonder felle brand vier houten loodsen van de botenstalling Mo rn (eigenaar de heer Jac J. Beelien, ploitant van de jachthaven Nieuwe Meer) en circa 30 zeilboten volledig in de gelegd. Dank zij de gunstige windrich ting bleef de loods Waterlust, die er vlak naast ligt, gespaard, al werd er enige schade aangericht. De afgebrande loodsen waren voor 90.000 verzekerd bij de firma Blom en Van der Aa. De schade is echter hoger. Over de oorzaak van de brand is niets bekend. Met groote materieel kon de Amster damse brandweer de brand niet berei ken, daar alleen smalle wandel- en fiets- n naar het terrein leiden. Het ge volg was, dat de eerste baby-wagens pas drie kwartier na het uitbreken van de brand de strijd met het vuur konden aan binden. Toen was het voor de loodsen van de stalling Modern reeds te laat. Zij brandden tot de grond toe af met alle boten, die er in lagen. Zo fel was de brand, dat vele langs de steigers gemeerde boten, eveneens in vlammen opgingen. De 36-jarige cantinehouder Gerard de la Rie, die bij de loods Waterlust woont, kon nog diverse boten losgooien die langs de steigers in open water lagen. Dader moord Deventer legt bekentenis af Gistermiddag heeft de 38-jarige mon teur Van de B. uit Fijnaart bekend, de 51-jarige gehuwde lompenkoopvrouw, H. van Elburg uit Deventer te hebben vermoord. Van de B. is, zoals bekend. Maandag te Didam aangehouden op aan wijzing van de recherche uit Deventer. Hij was met de vrouw achter een ga rage aan de Zutphenselaan in Deventer gegaan en had haar geworgd. Het lijk werd geheel ontkleed gevonden door jongelui, die ter plaatse wandelden. De dader zal Vrijdag worden overgegeven aan de justitie te Zutphen. Onder auto in Wassenaar Kaiwijks meisje (18 jaar) gedood Vanmorgen om half negen werd de 18-jarige wielrijdster Zijntje Duyn uit Katwijk op de Katwijkseweg te Wasse naar, toen zij zich omdraaide naar een achter haar rijdende vriendin, aangereden door een vrachtauto, bestuurd door B. uit Noordwijk. Het meisje werd zodanig ge wond. dat zij kort na het ongeluk in het Academisch Ziekenhuis te Leiden is c Iets voor u? Dit zilvergrijze ensemble toont de typische H-lijn. Het is een 7/8 mantel en een eenvoudige rechte japon. Op de foto blijft verborgen hoe een brede licht blauwe sjerp de taille siert. De mantelvoering is van hetzelfde lichtblauw. Sieraad voor Afsluitdijk Hulde aan de nagedachtenis van de bedwinger der Zuiderzee Vanmiddag heeft Koningin Juliana op de Afsluitdijk het standbeeld voor ir C. Lely onthuld. Bij deze gelegenheid heb ben twee vooraanstaande landgenoten toespraken gehouden. De voorzitter van het Lely-comité, mr dr R. H. baron De Vos van Steenwijk, roemde in zijn be toog de bedwinger der Zuiderzee, die hij een man van grote veelzijdigheid noem de. Lely maakte in zijn dagen in de sec tor van het verkeer grote veranderingen mee en het getuigt van zijn vooruitziende blik, dat hij een juist inzicht in deze ver anderingen had, Naast zijn werkzaamheid op het gebied van de waterstaat, zo vervolgde spr.. den ken wij aan hem als aan de man. die de oprichting van het staatsmijrabedrijf wist tot stand te brengen. Ook mag niet onver meld blijven, dat hij de minister is ge weest, die de eerste grote sociale wet. de ongevallenwet, heeft weten tot stand te brengen en daarmede een begin heeft ge maakt met onze sociale wetgeving. Wanneer wij thans hier staan voor de huldiging van Lely om de grote verdien sten, die hij voor ons vaderland heeft ge had, dan gaat het in de eerste plaats om de indijking en droogmaking van de Zui derzee. Dit is zijn levenswerk geweest, waarvoor hij jaren heeft gestreden en dat van zo ontzaglijk groot belang is geble ken te zijn. Daarom meende het comité, dat het standbeeld van deze grote vader lander h-'er moest verrijzen aan het begin van de Afsluitdijk met het gezicht naar het nieuwe land. waarvan het ontstaan aan hem is te danken. Dr Diees spreekt Aan de rede van de minister-president ontlenen wij het navolgende. Generaal Griinther stelt vast Generaal Griinther. de opperbevelheb- ïr van de Atlantische strijdkrachten in Europa, heeft gisteren voor een groep Franse industriëlen te Parijs een rede itgesproken, waaruit wij twee belang wekkende punten lichten: 1. Ik ben zeer beslist tegen het verbod van atoomwapens. Eurpo moet zijn toe vlucht kunnen nemen tot atoomwapens om zijn grote achterstand op het gebied van mankracht en gewone wapens goed te maken. 2. Totale controle op de Duitse herbe wapening is niet mogelijk. Voor beide punten had de generaal een toelichting. Voor het eerste: oorlog moet worden voorkomen, bijvoorbeeld door een programma van totale ontwapening en controle daarop. En voor het tweede punt: als tegenwicht voor de Duitse her bewapening moeten dienen een krachtig Amerikaanse leger in Europa en de tal rijke waarborgen van de N.A.V.O. «De Hoop" blijft op zee In tegenstelling tol de in omloop zijnde geruchten als zou het hospitaalkerkschip „De Hoop" thuisvaren in verband met de heersende paratyphusepidemie, vernemen •an de administrateur van de Neder landse Vereniging ten behoeve van zee lieden van elke nationaliteit, dat het schip op de Noordzee blijft en zeer speciaal diligent is met het oog op een mogelijk optreden van paratyphus op schepen uit Katwijk. Op medisch advies vaart één Katwijkse logger thuis voor het aan land brengen an enkele verdachte gevallen. Spaak Zaterdag in Den Haag Spaak zal zich Zaterdag naar Den Haag begeven, waar hij met betrekking tot de Londense conferentie voorafgaande be sprekingen zal voeren met zijn Neder landse en Luxemburgse collega's Beyen Bech. Spaak heeft de Amerikaanse ambassadeur te Brussel, F. Alger, als mede de zaakgelastigde van de Duitse Bondsrepubliek, Veldhagen, ontvangen en met hen eveneens van gedachten gewis- over de Londense conferentie. Carrière met een anti-climax: ex-premier Mohammed Mossadek van Perzië. De olie gaat weer vloeien, maar Mossadek heeft afgedaan. Hij ligt ziek in de gevangenis en pielcert over zijn „groots" verleden, dat eindigde met een verpletterende nederlaag. De oude man is ver oordeeld tot drie jaar eenzame opsluiting. DAT de financiële resultaten van de Meppeler markttentoonstelling, de Me- mato, een tekort aanwijzen van ruim 11.000, en het garantiefonds voor 21% zal worden aangesproken. DAT Apeldoorn-Zuid een groot win kelcentrum met 70 winkelpanden krijgt gn de meeste hiervan thans al verhuuhr zijn. DAT gistermiddag in de hallen van de Nijmeegse veiling van groenten, fruit en planten door de heer M. Prins uit Maas land, voorzitter van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen, een herfst- tentoonstelling is geopend. DAT B. en W. van Haarlem hebben besloten, de ondersteuningsnormen met Ingang van 4 Oct. met gemiddeld 6% t« srhogen. DAT de Nijmeegse raad besloot 698.000 te voteren tot herstel van de Waalkade. die bijna op Invallen staat. DAT het in Doetinchem verschijnende nieuwsblad De Graafschapsbode 1 Oct. 75 jaar bestaat en er op die dag van 46 een receptie Is. DAT een défilé van drie kwartier, v aan 5.000 personen deelnamen, uiting gaf aan de vreugde dat Apeldoorn thans weer een burgemeestersvrouw heeft en de burgemeester 1000 schonk voor de misdeelde kinderen. DAT in Hichtum bij Bolsward door da Ned. Heide Mij opgravingen worden ver richt in een nog bestaand gedeelte van de voormalige terp op het erf van de wed. Wiersma. DAT op het zilveren feest van de r.k. boerinnenbond te Arnhem, die ca 9300 leden telt, de geestelijke adviseur van de bond. dr Hoegen aan 42 van het begin af lid zijnde dames een jubileumgeschenk uitreikte. DAT In Amsterdam volgend jaar 4200 woningen voor verenigingen worden ge bouwd tegen een kostprijs van f 13.000 per woning, wat rond 53.300.000 bete kent. DAT een bedrag van een half millloen op de begroting van Verkeer en Water staat is uitgetrokken voor de strijd tegen de waterverontreiniging. DAT de Amsterdamse raad 356.000 beschikbaar stelde voor de restauratie het Stedelijk Museum aldaar. DAT ingevolge een gehouden stemming onder de leden van het sanatorium Bea- trixoord te Appelscha een gedeelte van deze inrichting wordt overgeplaatst naar een plek in de omgeving van Paterswolde of Glimmen. DAT de r.k. vlassersbond Westbrabant in een schrijven aan de minister-presi dent en enkele andere ministers wijst op de noodtoestand waarin de West-Noord- brabantse vlassers door het slechte weer van deze zomer verkeren. DAT de 39-j. mevrouw E. S.-C. de V. uit Rotterdam vanochtend door de recht bank aldaar tot 7 mnd is veroordeeld wegens oplichting. DAT de veerdienst HarllngenVlieland in plaats van de 75 jaar oude aanleg steiger op het eiland, een veerdam krijgt •van de kosten op 350.000 worden DAT in een bijzondere openbare verga dering het trambeleid in de Amsterdamse lad aan de orde komt. DAT de voorbereidingen voor de op te richten N.V.'s voor de luchtvaartterrei- len Eelde en Texel thans zover zijn ge- •orderd, dat de oprichting nog dit jaar kan geschieden. „Dr Cornells Lely is wel genoemd inge nieur-staatsman. Daarin is dc aard van zijn persoon en van zijn werk op treffen de wijze samengevat, al kan ook deze be naming op zichzelf niet tot uiting bren gen welke de grote betekenis van zijn werk is ons land is geweest. Driemaal is hij minister geweest: van 1891—1894, van 1897—1901, tenslotte van 19131918, dus tijdens de Jaren van de eerste wereldoorlog. Hij heeft deel uitge maakt van de Eerste, zowel als van de Tweede Kamer, is gouverneur geweest van Suriname, wethouder van Den Haag, voorzitter van de Zuiderraad en van de Mijnraad en heeft nog tal van andere functies vervuld. (Zie vervolg pag. 4). Wij brengen U achter het IJZEREN GORDIJN RUSLAND heeft voor ons, Westerlingen, nog veel ge heimzinnigs. Wat gebeurt er achter dat IJzeren Gordijn? Hoe leven de mensen daar en wat denken de Russen zelf van het communisme? Zo zijn er nog vele andere vragen, waarop ieder van ons graag het ant woord zou willen vernemen. Een objectief beeld te krijgen is echter zeer moeilijk: slechts een enkele Westerling mocht achter de barrière een blik slaan. Het zal U daarom, met ons, verheugen, dat wij er in geslaagd zijn, de buitengewoon interessante reportages te heb ben bemachtigd, die het beken de Franse journalisten-echt paar Hélène en Pierre Lazareff maakte na een zwerftocht kris kras door Rusland, in het be gin van dit jaar. Hun eerste ar tikel treft U elders in dit blad aan. Wij zijn er van overtuigd, dat U deze eerlijke en recente kijk op het land van Malenkof met grote belangstelling zult lezen. Bij de aanvang van het radio-winterseizoen „Stemmen van overzee" wordt één der nieuwe programmapunten In de komende wintermaanden zei de Nederlandse Christelijke Radio Vereni- ging verschillende nieuwe dingen bren gen. De N.C.R.V. wil niettemin haar naam op het gebied van ernstige muziek en haar evangelische taak handhaven. F.r zal echter meer aandacht worden ge schonken aan het ontspanningselement. Zo zal de „Steravond" een nieuw ka rakter krijgen. In het eerste gedeelte var dit programma zullen de luisteraars ge bracht worden in „Huize Gezelligheid" waar de microfoon in verschillende ge zinnen zal binnen sluipen en waar be kende figuren steeds weer zullen optre den. Verder worden twee nieuwe pro grammapunten ingelast, nl. het optreden van een radio-debutant en de dubbele „P": de „PeriodiekenParade". welke in houdt het bespreken van tijdshrichften uit binnen- en buitenland voor de luiste raars om tot beter en meer lezen te ko- Ook op Vrijdagavond zal een ontspan ningsprogramma gebracht worden. Op deze avond zal tevens een nieuwe serie hoorspelen beginnen, onder de titel ,De Jeugd vliegt uit." De „Radiokrant van Vandaag", welke op 1 October met enige luister het eerste lustrum zal vieren, blijft gehandhaafd. Op de eerste October zal een lustrum editie verschijnen. De Maandagavond zal voor hoorspelen blijben geserveerd. Deze zullen om 8.15 uur beginnen. De N.C.R.V. heeft reeds 25 hoofdzakelijk oorspronkelijke hoor spelen in portefeuille. Ook zal men zich op het terrein van detectivehoorspelen begeven. Men hoopt eind October 2200 jongelui bijeen te krijgen om te luisteren naar de te uitvoering, van het ii|f opdracht de N.C.R.V. geschreven concert voor de jeugd van Hugo Godron. Om tegemoet te komen aan de behan deling van serieuze voorlichting zal onder redactie van prof. Reeser een serie be schouwingen worden gegeven over het Europese muziekleven in de 20ste eeuw Verschillende Nederlandse hoogleraren in de muziekwetenschap zullen zich in deze rubriek laten horen. Voor de Woensdagavond-lezingen staan o.m. op het programma een kleine serie over de Kerkvader Augustinus, die dit jaar bijzonder herdacht zal worden. Een ander nieuw programmapunt is de rubriek „Stemmen van overzee". Binnen kort zal één der reporters van de N.C. R.V. een reismeemaken met een migratie- gezin, te beginnen op de boerderij in Nederland en te beëindigen, wanneer het gezin in het nieuwe vaderland min of meer ingewerkt zal zijn. (Zie verder pag. 4) STERAPPELS LIGGEN OP STRO TE KLEUREN Hevige hagelbuien hebben dezer dagen plaatselijk grote schade toegebracht aan de fruitteelt op Zuid-Beveland. Groot is ook de schadé aan de ster appels die in vele gevallen op stro in de boomgaarden liggen te kleuren. Aanwakkerende wind Het K.N.M.I. te De Bilt verwacht tot morgenavond: Van het Westen uit toene mende bewolking met later regen. Tot matig of krachtig toenemende Zuidelijke wind. Vannacht In het Oosten van het land kans op lichte nachtvorst. Morgen overdag iets kouder dan vandaag. (Opgemaakt 'anmorgen 10 uur). ZON EN MAAN Vrijdag: zon van 6.2818.36. maan van 3.37—17.18. Maandag nieuwe maan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1