Ilitttuie geihsetje(Couranl Duitsland moet tot NAVO worden toegelat en Frankrijk tegemoetkomend inzake het „op gelijke voet Vrijgezellencongres kwam nog niet boven Limburgse kermis uit Zou daar goud uitkomen? Te veel wind voor Amerik. parachutisten Wist U ZATERDAG 18 SEPTEMBER 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel 31441. Postrekening: 58936 ABONNEMENTEN: 6 40 per kwartaal; 2,15 per maand: 0.50 per week. ADVERTENTIËN: 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. I. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .StaatoasUdj ft gfjebltota «ngn hert ia Ujljenspatt" Vijf en dertigste jaargang No 10146 B. en W. doen een boekje open Zie pag. 4 en 6 Dulles en Eden werden het eens DULLES EN EDEN zijn het gisteren tijdens langdurige besprekingen te Londen, waaraan ook door Churchill werd deelgenomen, er over eens geworden, dat spoedig een conferentie gehouden dient te worden om West-Duilsland volledig op voet van gelijkheid met de andere wes telijke landen te brengen. Nu Frankrijk zijn voorwaardelijke instemming {hiermee betuigd heeft, hebben Amerika en Engeland het historische ibesluit genomen, te werken voor de toelating van West-Duitsland tot liet Atlantische bondgenootschap, de NAVO. I Volgens insiders is het Anglo-Ameri- kaanse accoord mogelijk geworden door Eden's onthulling over de voorlopige toe zegging van Frankrijk, in te stemmen de'toelating van West-Duitsland tot het Westerse bondgenootschap. Dit alles be tekent, dat Dulles ingegaan is op het Britse voorstel voor een conferentie van negen landen, die aan het eind dezer maand te Londen zal worden gehouden Over de souvereiniteit en de herbewape ning van Duitsland. Dit vormde de cli- piax op een week van wellicht de meest (dramatische en intensieve diplomatieke activiteit der geallieerden, sinds de oor log. f Zo langzamerhand begint de legpuzzle der diplomatieke ontwikkelingen, die zich in de afgelopen week in verschillende Europese hoofdsteden voorgedaan heb ben, een duidelijk beeld te vertonen. Ame rikaanse diplomaten zijn er van overtuigd, dat de Franse premier Mendès-France pas een tegemoetkomende houding tegen over het plan van Eden heeft aangeno men. nadat bekend geworden was. dat Dulles Bonn en Londen zou bezoeken, maar Parijs links zou laten liggen. Terwij! Dulles met z'n medewerkers naar Washington terugvloog, werden voorbereidingen getroffen voor twee af zonderlijke conferenties over de rol van (Duitsland. 1. Engeland zal onmiddellijk uitnodi gingen zenden voor de Londense confe- Standbeeld dr ir C. Lely Koningin en 4 ministers naar onthulling Wanneer H. M. de Koningin op Donder dag 23 September te Den Oever, bij het begin van de afsluitdijk, het standbeeld ivan dr ir C. Lely, de grondlegger van de Zuiderzeewerken, zal onthullen, zal deze |handeling worden gadegeslagen door een j groot aantal vooraanstaande Nederlanders. (Sprekers zullen zijn de voorzitter van het huldigingscomité mr dr R. H. baron De Vos van Steenwijk, en de minister-presi dent dr W. Drees. Voorts zullen aanwezig zijn de ministers mr J. Algera, prof. dr L. J. M. Beel, en S. L. Mansholt, de staatssecretaris van O., K. en W. mej. dr A. de Waal, de oud-minister jhr dr J. Loudon, die met ir Lely zitting had in het ministerie-Cort van der Linden, verschei dene commissarissen der Koningin, leden van de Staten-Generaal, burgemeesters en vele anderen. De bedoeling van het huldigingscomité is, dat de onthulling van Lely's standbeeld vervaardigd door Mari Andriessen een nationale demon stratie wordt van dankbaarheid jegens de man, die het initiatief heeft genomen tot de tegenwoordige Zuiderzeewerken. Zoals men weet is het op 23 September a.s. 100 jaar geleden dat ir Lely werd ge- Verdachte omstandigheden IJmuidenaar omgekomen door gasverstikking Gisteren is in IJmuiden de heer E. F. L., wonende aan de Kennemerlaan door gasverstikking om het leven gekomen. Een in zijn huis verblijvende vrouw werd in ernstige toestand naar het ziekenhuis overgebracht. De politie meent enige ver dachte onmstandigheden te hebben op gemerkt en stelt daarom een nader derzoek naar dit geval in. Kruitkamers in de Duitse bruggen Ondanks de Duitse protesten zal het Amerikaanse leger voortgaan met h bouwen van kamers voor ontplofbai stoffen in de Duitse bruggen, zo is offi cieel in Heidelberg bekendgemaakt. De kamers worden aangebracht om de brug gen gemakkelijk te kunnen vernielen in geval van een Russische invasie. rentie, waaraan Amerika, Engeland. Ca nada, Frankrijk, West-Duitsland, Italië, Nederland, België en Luxemburg zullen deelnemen. 2. Het hoofdbureau van de NAVO te Parijs heeft bekendgemaakt, dat de nisters van de veertien NAVO-landen streeks 15 October op een nader vas. stellen plaats bijeen zullen komen. Als conferentieoord komen in aanmerking Londen, Parijs, Athene en Ottowa. Autoriteiten te Londen betwijfelen, of deze twee conferenties voldoende zullen zijn om alle delicate kwesties te regelen, die verbonden zijn aan het herstel van „CROONER" DULLES Toen Foster Dulles, de Ameri kaanse .minister van Buitenlandse Zaken, gisteravond na zijn belang rijke conferentie met Eden op het vliegveld aankwam om de thuisreis te aanvaarden, stonden daar hon derden rpensen, die enthousiast juichten, toen hij uit zijn auto stapte. Het waren opgeschoten jon gens en bakvissen, die zich duch tig voorbereiden op de aankomst van de Amerikaanse crooner Fran- kie Lainc. „Ik dacht, dat zij gekomen waren „om m ij uitgeleide te doen", zei Dulles met een glimlach. „Wat een teleurstelling: zo i zeggen wil de Duitse souvereiniteit. Andere co renties zullen wellicht moeten volgen. Uit Parijs wordt nog gemeld, dat de Westduitse bondskanselier Adenauer tijdens zijn onderhoud met Eden op ge staan heeft, dat West-Duitsland onv waardelijk tot de NAVO zal worden gelaten en dat dit niet afhankelijk zal worden gesteld van een West-Duitse dertekening van een uitgebreid verdrag van Brussel. Gisteren arriveerde de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Foster Dulles op het vliegveld London-Airport, waar hij werd opge wacht door zijn Britse ambtgenoot Eden. Toen hij gisteravond weer naar Amerika vertrok hadden de twee staatslieden een accoord bereikt over de opneming van West-Duitsland in de NAVO. Pelgrimage naai Grevenbicht Twee mensen werden verpletterd Dodelijke ongelukken te R'dam en Hilversum Op het gemeentelijk opslagterrein aan de Abraham van Stolkweg te Rotterdam gisteren de 58-jaTige osbaas M. B. uit de Burgemeester Bosstraat uitgegleden 1 met zijn hoofd onder het achterwiel in een vrachtauto terechtgekomen. Kort i het ongeluk is hij overleden. Op de hoek Van Minckelerstraat en Kamerlingh Onnesweg te Hilversum is /an de N.B.M. tegen een zwaar met stenen beladen oplegger gebotst. Deze kantelde enige malen en kwam ten slotte bovenop de 27-jarige bakker P. Klaveren uit 's-Graveland, die zijn broodkar stond, terecht Het slachtoffer bezweek enige uren later. Marechaussee heeft jonge officieren nodig De Koninklijke Marechaussee heeft sinds geruime tijd gebrek aan jong offi cierskader. De minister van Oorlog heeft daarom voor eerste luitenants en res eerste luitenants der infanterie of c lerie de mogelijkheid geopend om het wapen der Kon. Marechaussee te den overgeplaatst. Daarbij zal een proef an 6 maanden in acht worden geno- De beroepsofficieren, die voor over plaatsing in aanmerking komen, moeten een ouderdom in hun rang hebben, die varieert van 1 Juli 1950 tot en met 1 Sep tember 1953. Voor het reservepersoneel liggen deze normen tussen 1 Januari 1950 en 2 Januari 1952. Geldzending van f 50.000 spoorloos verdwenen Bankbediende uit Goes tot 3 jaar veroordeeld De 34-jarige bankbediende M. P. B. uit Goes, die er van beschuldigd werd f 50.000 te hebben verduisterd ten nadele van de Amsterdamse Bank, is door de Middel burgse rechtbank overeenkomstig de eis veroordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf met aftrek. Zoals men weet werd dit geld op 3 April per aangetekende zending uit Goes ver zonden naar Amsterdam. De zending te Amsterdam bevatte slechts waardeloos papier en carton om het juiste gewicht te behalen. De bankbediende, die steeds heeft ontkend, zal in hogerb eroep gaan. De bouwput voor de berging van de goudschat van de Renate Leonhardt nadert zijn voltooiing. De 16 meter hoge top van de toren is juist neer gelaten op de werkput en nu wordt het platform aangebracht. In Grevenbicht is gisteravond het tra ditionele jaarlijkse vrijgezellencongres be gonnen. Voor het gemeentehuis stond de voorhoede van enkele honderden jonge mannen en vrouwen, die werden toege sproken door de organisator de heer J. Gruyl, en juichten, toen de vlaggen der deelnemende landen werden ontplooid. De muziekvereniging Nacht en Dag zette een mars in en daarop begonnen de congres sisten een wandeling door het dorp, dat buitengewoon aardig is versierd met vele zuilen en guirlandes, en met bogen ver licht is. Het was een maanavond en er was een met fterren bezaaide hemel. Kan men zich een romantischer sfeer voorstel len voor een vrijgezellencongres? Het woord congres is zo bewezen voor dit ontmoetingspunt van mensen die el kaar in het leven zo hard nodig hebben, en die deze gelegenheid aangrijpen om el kaar te vinden. In de grote feesttent, waar tot diep in de nacht een band dreunde, Zoon van een tuinbouwer Burg. Meissen van Wateringen promoveert in Leiden Hij verdedigt proefschrift over Belgisch en Nederlands gemeenterecht De burgemeester van Wateringen, de heer M. P. A. Meissen, hoopt op Woens dag 29 September aan de Leidse Univer siteit te promoveren tot doctor in de rechtsgeleerdheid. Geboren in Blokker (Noord-Holland), als zoon van een tuinbouwer, genoot de heer Meissen zijn middelbare opleiding aan het klein seminarie Hageveld. Na jaar philosophic werd hij in 1927 benoemd tot ambtenaar ter gemeentesecretarie van Bovenkarspel. Vervolgens ln Naaldwijk, Wateringen 1932—1936 en in 1936 werd de heer Meissen secretaris-ontvanger der ge meente Voorhout. In 1946 werd hij be noemd tot burgemeester van Wateringen. Bijzonder veel zorg heeft burgemeester Meissen besteed aan het onderwijs. Zo is hij mede-oprichter van verscheidene scholen, waaronder vier middelbare in Delft en Den Haag. De heer Meissen is •an de Provinciale Staten van Zuid- Holland voor de K.V.P. en voorzitter van het K.V.P.-kringbestuur der rijkskieskring Dordrecht. Zijn proefschrift, ter verkrijging van zijn graad van doctor in de rechtsgeleerd heid „Vergelijking van Belgisch en Ne derlands gemeenterecht" zal hij 29 Sept. om 3 uur op gezag van de rector-magni- ficus, dr J. N. Bakhuizen van den Brink, verdedigen. De militaire censuur van Frankrijk, die acht jaar van kracht is geweest in Indo-China, zal Maandag worden opge heven. zaten reeds verscheidene lieden, die, af zonderlijk gekomen de avond hand in hand doorbrachten. Onder deze omstandigheden schijnt het referaat dat Mary Pos houdt, onder de titel „Wat zal de wereld zijn zonder vrij gezellen" enigszins als mosterd na de maaltijd te komen. Het ziet er hier in Grevenbicht niet naar uit, dat de aanwe zigen de vrijgezellenstaat ideaal vinden. Het is nu maar de vraag of Grevenbicht de plaats is om een dergelijk probleem tot oplossing te brengen, en of de vergissing en de teleurstelling waarvoor vele vrijge zellen zo doodsbenauwd zijn hier in deze sfeer van leut en brooddronkenheid veel gemakkelijker te maken zijn, dan waar Tot nog toe Is het vrijgezellencongres een grote Limburgse kermis met alles wat daarbij behoort, en in de komende dagen zal moeten blijken of het zich daarboven verheffen kan. Weer vracht en luchtpost uit de Triton geborgen Er zijn weer verscheidene tonnen waar devolle vracht cn aangetekende luchtpost uit de voornaamste lading-ruimte van he' verongelukte K.L.M.-vliegtuig Triton ge- borgen. Herdenking van de 17e September '44 Plechtigheden in Nijmegen, Arnhem, Heelsum, Utrecht en Eindhoven DE HERDENKINGSPLECHTIGHEDEN in Nijmegen, waarvan wij gis teren melding maakten, werden in de middaguren voortgezet. Helaas kon de aangekondigde landing van de 60 Amerikaanse parachutisten niet doorgaan wegens het winderige weer. Zij vlogen door naar Deelen, van waar zij per bus naar de Keizer Karelstad werden gebracht. Intussen hadden duizenden zich ver zameld bü de Waalbrug. Achter het mo nument wapperden de Amerikaanse, Ca nadese, Engelse en Nederlandse vlaggen. De gasten, die des middags in het ge meentehuis waren verwelkomd, waren ook hier aanwezig. Een deputatie van het zevende Amerikaanse legerkorps stak, voorafgegaan door de band van dit korps het bevrijdingsvuur aan. De burgemeester van Nijmegen, mr Ch. Hustinx, nam dit vuur over en ont stak daarmee het vrijheidsvuur in de bronzen schaal van het kleine, oude oor logsmonument, dat staat naast h?t nieuwe Jan van Hooftmonument. Nadat de burgemeester een rede had gehouden, voerde de voorzitter van de Jan ven Hooftstichting, de heer F. J de Fraiture het woord, waarna minister Beel het monument met een korte toe spraak onthulde. Daarna werden door de Engelse, Amerikaanse en Canadese am bassadeurs namens hun regeringen kran sen gelegd, en minister Beel deed dit na mens de Nederlandse regering, waarna de indrukwekkende plechtigheid met het spelen der volksliederen een einde nam. De militairen hielden daarna een parade voor de autoriteiten. In de avonduren bood het gemeentebestuur van de stad de buitenlandse gasten een afscheidsmaaltijd aan, en vormde een vuurwerk het be sluit van de herdenking. Stille tocht te Arnhem Te Arnhem is gisteravond ter gelegen heid van Airborne-dag de jaarlijkse stille tocht gefcouden naar het herdenkingsmo nument op de Rijnbrug, in de September dagen van 1944 een der felst omstreden punten. In de lange stoet bevond zich o m. de Engelse ambassadeur in ons land. Sir Paul Mason, Het monument, waarlangs de deelne mers trokken en waar de Britse, de Pool se en de Nederlandse vlag halfstok hin gen, was weldra overdekt met een schat van bloemen, waaronder ook verscheide ne grote kransen. Reeds 's middags was in de Remon strantse kerk een gebedssamenkomst ge houden. uitgaande van de Oecumenische Raad van Kerken te Arnhem. Hierin gin gen drie plaatselijke predikanten vo Op de begraafplaats van de stichting Wolfheze was een groot aantal personen bijeengekomen om getuige te zijn van de kranslegging bij de massagraven, waarin de slachtoffers van het bombardement, de luchtlanding voorafging, ten Ook bij de graven van twee verzets strijders werd een krans gelegd en enkele minuten stilte betracht. Na het zingen van „Ik weet aan wie ik mij vertrouwe" werd deze korte, maar indrukwekkende plechtigheid besloten, waarna in Geref. kerk een herdenkingsdienst werd gehouden. In deze dienst ging voor ds H. van Beek. hoofdleserpredikant te Utrecht. Ook in Heelsum Ook bij het Airborne-monument te Heelsum is gisteravond de luchtlanding herdacht. Daar voerde mr Ter Horst. raadslid van Renkum, het woord, en volg de later op de avond een dienst in de Hervormde kerk van Heelsum-Door- werth, waar ds H. Volten, Geref. predi kant te Wagemngen. een herdenkingsrede uitsprak. Krans bij spoorweg monument De president van de Nederlandse Spoor- vegen, ir F. Q. den Hollander, heeft gis termiddag namens de directie en de oer- soneelsraad een krans gelegd aan de voet het monument te Utrecht, ter gele genheid van het feit, dat tien jaar ge leden de spoorwegstaking begon. Feest in Eindhoven De tiende Ein-dhovense bevrijdingsher denking werd ingeleid mei samenkom sten in de r.k. en protestantse kerken. Om acht uur werd de feestverlichting in de gehele stad ontstoken, nadat daartoe het sein was gegeven met vuurpijlen, welke van de Philipstorens de donkere lucht in werden geschoten. In de zaal van „Katholiek Leven" werd de traditionele culturele avond gehouden Het Brabants Orkest onder leidihg van Hein Jordans speelde onder meer de ne gende symphonie van Beethoven. Mede werking verleenden de solisten Corry Bijster, Roos Boelsma, John van Keste- ren en Herman Schey. Het koor bestond uit circa 250 Eindhovense zangers en zan geressen. Burgemeester mr H. A. M. Th. Kolfschoten hield vooraf een korte toe spraak. Als ik geJcozen word Van Kleffens Ik zal onpartijdig zijn De Nederlandse gezant in Portugal, mr E. N. van Kleffens. die vice-voor- zitter is van de Nederlandse delegatie ter algemene vergadering en Nederlands candidaat voor het voorzitterschap van de V.N.. heeft Vrijdag op een persconfe rentie te New York verklaard, dat, mocht hij gekozen worden, de „anti-kolonialis tische" landen op zijn onpartijdigheid zouden kunnen rekenen. Mr Van Kleffens was van oordeel, dat de Verenigde Naties er wel bij zouden als zij zich strikter aan het hand vest houden- en vraagstukken vermijden, die niet op haar gebied liggen. Mr Van Kleffens dacht hierbij niet alleen aan koloniale maar aan talrijke andere vraag stukken. In het belang van de vrede diende een _j ruim mogelijk gebruik van de Ver enigde Naties gemaakt te worden. Orléansville wordt een dode stad De overlevenden van Orléansville, de zwaar getroffen stad in Frans Algerie, waar bij de aardbevingsramp 1800 men sen het leven lieten, stromen naar veili ger oorden. Volgens Reuter dreigt Orléansville een dode stad te worden. Donderdagavond en gisteren overdag werden weer verscheidene schokken waargenomen, waardoor het politiebu reau, dat tot nu toe gespeaard bleef, in stortte. Twee agenten werden licht ge- De Franse regering zal vermoedelijk ruim 2% millioen gulden ter beschikking stellen van de vluchtelingen, opdat zij zich opnieuw kunnen vestigen. Dr Truyen overleden In Den Haag ds 60 jaar oud overleden de directeur'generaal van Handel en Nij verheid bij het departement van Econ. Zaken, dr Charles L. H. Truyen. Dode in Renkum door ontploffende mijn De 17-jarige bouwvakarbeider G. Brug man uit Renkum is gisteren bij de ont ploffing van een mijn om het leven ge komen. Hij was met een aantal anderen bezig met graafwerkzaamheden voor de bouw van een huis. Daarbij stootte men op een metalen voorwerp. Dit werd voorzichtig ter zijde gelegd. Ondanks waarschuwingen liep B. er naar toe om het te onderzoeken. Het was een drem pelmijn en bij dit onderzoek kwam het oorlogstuig tot ontploffing. B. werd op slag gedood. Socialistische motie verworpen Zaak-Iohn voorlopig van de baan De Westduitse Bondsdag heeft het de bat over de affaires John en Schmidt- Wittmack beëindigd en de socialistische motie van afkeuring inzake het beleid van van minister Schroder met 223 tegen 128 stemmen verworpen. Alleen de liberalen onthielden zich van stemming. Met algemene stemmen werd besloten, de parlementaire onschendbaarheid van Schmidt-Wittmack op te heffen, zodat hij wegens hoogverraad in staat van beschul diging kan worden gesteld (Wittmack is in Oost-Duitsland). Voorts werd besloten, een parlementaire commissie in te stellen, die de zaak-John nog eens helemaal zal uitpluizen. Mr A. Philips wordt 90 jaar Te Straatsburg Raad van Europa bespreekt de politieke toestand Maandag zullen verschillende ministers hun standpunt uiteenzetten Gistermorgen is te Straatsburg ln de Raad van Europa het debat begonnen over de huidige politieke toestand in Eu ropa. Verschillende afgevaardigden gaven hun mening te kennen, over hetgeen er volgens hem, nu de EDG verworpen is, diende te gebeuren. Met spanning worden echter de debatten van Maandag tege moet gezien, waaraan premier Mendès- France van Frankrijk en de Belgische mi nister van buitenlandse zaken zullen deel nemen. Ook verwacht men, dat de En gelse onderstaatssecretaris voor buiten landse zaken, Anthony Nutting dan na mens de Britse regering een verklaring zal afleggen en het wordrt niet onmoge lijk geacht, dat ook bondskanselier Ade nauer van West-Duitsland persoonlijk naar Straatsburg zal komen om aan de debatten deel te nemen. Of er nog andere jninisters aan het debat zullen deelnemen is nog onzeker, maar het gerucht wil, dat ook de Italiaanse minister van buitenland se zaken, Picioni, aanwezig zal zijn. De Nederlandse afgevaardigde en n tair deskundige Fens (kath. v.) achtte rechtsstreekse opname van Duitsland ln de NAVO militair gesproken het eenvou digste, maar politiek het moeilijkst uit voerbaar. Hij verklaarde zich voorstandei DAT bij het eeuwfeest van het Konink lijk Instituut voor de Marine te Den Helder 800 reünisten aanwezig zullen zijn en er een borstbeeld van schout-blj- nacht Karei Doorman wordt onthuld. DAT de ministeries van Oorlog en Ma rine met binnen- en buitenlandse onder nemingen contracten afsloten voor ruim 14% min, waaronder een order voor Polynorm van bijna 4 min en een voor N.V. v. d. Bos te Den Haag van ruim 1 min voor terreinkettlngen. DAT in IJsselsteln (L.) opslagruimten voor landbouwproducten, waaronder 12 graanslio's van 20 ton en een luchtgekocl- de aardappelbewaarplaats, gebouwd zul len worden (ger. bouwkosten 250.000). DAT tegen de 59-jarige fitter J. H. G. en de 37-jarige grondwerker J. V. van de waterleiding te A'dam aldaar resp. een boete van 30 en 20 is geëist, wegens het laten openstaan van een gangluik, waarin een 81-jarige man viel, die daarbij een schouderbreuk opleip. DAT de spoorweg-politie te Apeldoorn de 35-j. Amsterdamse vertegenwoordiger W. M. B. arresteerde verdacht van op lichting van radiohandelaren op wier naam hij bij verschillende fabrieken ra diotoestellen e.d. bestelde voor een totaal bedrag van een halve ton. DAT vice-admlraal F. T. Burghard Maandagmorgen in Den Helder het pa trouillevaartuig Bulgia (225 brt), het tweede van de 5 voor het off-shore pro curement gebouwde patrouillevaartuigen, voor de Ned. Marine zal aanvaarden. DAT gisternacht in de Lange Njezel te A'dam een hond bij vechtpartijen tus sen cafébezoekers twee tegenstanders van zijn baas in het dijbeen beet DAT de N.V. De Vogel-Van Calcar. Ned. viltzeil, was- en leerdoekfabrieken te Zwolle, de enige fabrikant van was doek in ons land. 24 Sept. het eeuwfeest viert. DAT in de Emmastraat ln A'dam gis ternacht een man werd gearresteerd, die bij een inbraak in een winkel vele hon derden guldens had buitgemaakt. DAT bij opgravingen te Deventer spo ren gevonden zijn van twee ca. 2000 jaar oude boerderijen. DAT de deze week in Drachten gesig naleerde vliegende schotel bij nader on derzoek een rookpluim van een fabrieks schoorsteen bleek geweest te zijn. van de ontwerpresolutie, die een techni sche en administratieve integratie van de strijdkrachten in West-Europa aanbeveelt. Alle beslissingsmacht zou verder bij de NAVO-raad dienen te blijven, volgens de heer Fens. Hij verdedigde met vuur het bovennationaal toezicht op deze gedeelte lijke integratie. Vanmorgen zouden nog drie Nederland se afgevaardigden aan het debat deelne men. te weten de heren Korthals (lib.), van der Goes van Naters (soc.) en Vixse- boxse (ch.). PAKJE THEE 4 TOT 6 CENT DUURDER Met ingang van vandaag worden de theeprijzen met 4 tot 6 cent per pakje van 100 gram verhoogd. Dit is een gevolg van de voortdurende stijging op de we reldmarkten. In verhouding tot deze stij ging is de verhoging der detailprijzen zeer matig te noemen, aldus de mening van vakkringen. HET WEER IN EUROPA SI; 2 2 d S 2 Op 24 September hoopt mr A. Philips, oud-Ned. gezant te Washington en oud-directeur van de N.V. Kon. Ned. Petroleum Mij te Den Haag, zijn 90ste verjaar dag te vieren. Op de foto ziet men de heer Philips in zijn ge zellige woonkamer aan de Nas- saulaan 11 te Den Haag. 25468 Advertentie VERHUIZINGEN. water 9 EMIGRA IAN VAN DUUREN Rustig weer Aanvankelijk ln het zuiden van het land veel bewolking en enige regen. Overigens wisselend bewolkt en bijna overal droog weer. Vannacht weinig wind en plaatselijk mist. Morgen matige zuid westelijke wind. Weinig ver andering in temperatuur. (Opgemaakt vanmorgen 10 uur). ZON EN MAAN Morgen: zon van 6.20—18-45, maan van 22.37—15.01. Laatste kwartier morgen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1