Jlieuuie geittsrfj* ÖTourant Wat ook gebeurt: Duitsland wordt herbewapend Het begon onder kerktijd Frankrijk zal niet langer een spaak in Geallieerd defensiewiel steken... Dramatisch ongeluk (in de schemering) bij Roermond Tumult in de Bondsdag over de zaak-John Baby Goldsmith werd door schoonouders ontvoerd Wist U KARPETTEN BULTHUIS Haagse scholier kroop door 't oog van een naald VRIJDAG 17 SEPTEMBER 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441. Postrekening: 58936 ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; 2,15 per maand: 0,50 per week. ADVERTENTIËN: 0,18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting). Vijf en dertigste Jaargang No 10145 Directie: F. D1EMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. f. ENSERINE CHRISTELIJR-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stantpastict) is gbdileoen w^n hert fn fcgfjenspoct" WASHINGTON EN LONDEN VASTBESLOTEN: WAT HEEFT DULLES gisteren tot laat in d'e avond in Bonn besproken met bondskanselier Adenauer? Dat is op het ogenblik dat we dit schrijven nog een grote, open vraag. Er zijn aanwijzingen, dat de Ameri kaanse minister naar Bonn reisde om de laatste hand te leggen aan een radicaal verlenen van souvereiniteit aan West-Duitsland door Washing ton en Londen, waardoor Frankrijk voor een voldongen feit geplaatst zou worden. De staf van functionarissen, die Dulles bij zich had. was veel groter dan nodig geweest zou zijn voor een eenvoudig bezoek om over leg te plegen. Voorts verklaarde Adenauer in de Bondsdag, voordat hij Dulles ging begroeten, dat de onderhandelingen van beslissend belang zouden zijn voor het Duitse volk. Ten slotte zou Adenauer Dinsdag zijn j partijgenoten medegedeeld hebben, dat zij zich moeten voorbereiden op souvereiniteitsverklaringen, die door de Westelijke geallieerden een- zijdig en misschien zelfs niet gelijktijdig zullen worden afgelegd'. Nog van- daag zou een gemeenschappelijke verklaring van Dulles en Adenauer worden gepubliceerd. In sommige Parijse kringen is men van oordeel, dat Dulles' bezoek aan Bonn het begin is van de nieuwe Ame rikaanse militaire strategie in Europa, die men te Washington al geruime tijd als stok achter de deur heeft gebruikt Vanmorgen vertrok Dulles uit Bonn naar Londen, waar hij besprekingen voerde met Churchill en minister Eden, die gisteren van zijn Europese rondreis in Londen is teruggekeerd. Het laatste bezocht Eden Parijs. Daar slaagde hij er niet in, premier Mendès-France volledig te winnen voor zijn nieuwe plan om Duitsland via het pact van Brussel in de N.A.V.O. op te nemen. De Franse premier wenst enkele „voorzorgsmaatregelen", te weten: 1. Toezegging van Amerika en Engeland, dat zij hun troepen in Europa zullen handhaven: 2. Een verbod aan Duits land, bepaalde soorten wapens te ver vaardigen en 3. Een algemene beperking van de strijdkrachten, waardoor de mi litaire macht van Duitsland en Frank rijk even groot zal zijn. Het is nu vrijwel zeker, dat de veel besproken Londense conferentie van negen (Frankrijk, Duitsland, Italië, de Beneluxgroep, Engeland, Canada en Amerika) op 27 September a s. doorgang zal vinden. Mocht deze conferentie een oplossing brengen, dan zal spoedig de N.A.V.O.-ministerraad bijeengeroepen worden om te beslissen over de toela ting van West-Duitsland. Mislukt de conferentie, dan zijn Ame rika en Engeland vast besloten, de her bewapening van Duitsland door te zet ten, zelfs zonder de goedkeuring van Frankrijk, zo meldt Ass. Press. Engeland en Amerika hebben een di rect militair bondgenootschap buiten de N.A.V.O. achter de hand. Hiervoor kan gebruik worden gemaakt van de formu le van het Balkanpact, waardoor twee leden van de N.A.V.O. (Griekenland en Turkije) zich met Joegoslavië verbon den hebben Deze stap is evenwel een allerlaatste 'redmiddel: het is niettemin de enige mogelijkheid om het Franse veto over de herbewapening van Duits land te omzeilen. De mogelijkheid bestaat nog, dat Dul les vandaag na zijn besprekingen met Churchill en Eden zal besluiten, tóch Parijs te gaan alvorens naar Washington terug te vliegen. Maar dan moet hij in Londen wel de verzekering krijgen, dat de stemming in Parijs Straatsburg wacht al De raadgevende vergadering ran de Raad van Europa acht de huidige poli tieke toestand in Europa van dien aard, men besloten beeft na het debat hierover (da vandaag begonnen werd) eerst eind October of begin November deze kwestie opnieuw te behandelen. Dan zal men ook de resultaten van negen-mogendhedenconferentie te Lon den in de beschouwingen kunnen be trekken. Ned. Korea-detachement word! teruggeroepen De werving is reeds stopgezet Naar de Nieuwe Leidsche Crt ver neemt heeft de regering het besluit ge nomen het Ned. detachement vij de Ver Naties in Korea terug te roepen. De com mandant van het detachement is reeds deze te verwachten maatregel op de hoogte gesteld. Aan de daartoe strekkende uitvoerings maatregelen wordt momenteel nog ge- Ook de werving van vrijwilligers is stopgezet. Zij, die zich reeds hebben aan gemeld. zullen niet meer worden gekeuro. Minister Luns acht zege Van KI effens zeker Minister Luns is gisteren te New York aangekomen om de algemene ver gadering van de Ver. Naties (Dinsdag) bij te wonen. Bij zijn aankomst sprak de bewindsman er zijn teleurstelling over uit, dat Amerika de candidatuur van mr Van Kleffens voor het voorzit terschap van de algemene vergadering niet steunt. Maar ondanks dat was nister Luns toch overtuigd van overwinning voor Van Kleffens. Nieuwe Tonge de eerste: herbouw voltooid Over enkele weken zullen ln Nieuw* Tonge op Goeree en Overflakljee bijna 150 woningen bewoond zijn, die in de plaats zijn gekomen van een bijna gelijk aantal bij de waterramp verdwenen of zwaar beschadigde woningen. Het zal de eerste gemeente in het rampgebied op Goeree en Overflakkee zijn, die zijn wederopbouwprogramma heeft voltooid. Auto rijdt op militaire troep Eén soldaat op slag gedood en 11 anderen ernstig gewond Dit is de jongste foto van Isobel Goldsmith, het vier maanden oude dochtertje van James Goldsmith en Isabella Patino, die bij de bevalling overleed. Het gerucht ging, dat het kindje was ontvoerd, maar thans blijkt, dat de schoonouders aan deze verdwijning debet zijn. Zij achten de vader niet in staat, het kind voldoende te verzorgen; de baby lijdt aan een bloedziekte. De rechter zal nu beslissen, wie het kind mag op voeden. Maier ging te ver Adenauer (asgrauw) verhief zich woedend van zijn zetel DE VERWACHTINGEN over het verloop der debatten in de Westduitse Bondsdag hebben niet „teleurgesteld". De aanvankelijk op gedempte loon gevoerde debatten over de verdwijning van dr. John en Schmidt- Wittmack achter het IJzeren Gordijn zijn gisteren ontaard in een spervuur van luide, scherpe en onparlementaire woorden. Reuter sprak zelfs van een tumult. Niet alleen Schroder, de minister vanwoede verhief de oude Adenauer zich binnenlandse zaken, die verantwoordelijk van zijn zetel en riep uit. dat hij Malers wordt genoemd voor de verdwijning dr John. maar ook bondskanselier Ade nauer moest het ontgelden. In sommige opzichten overtrof de aard van het debat de verwachtingen: zo keer de niet alleen de socialistische oppositie zich tegen het regeringsbeleid in de kwes tieJohn, maar ook de liberalen. N.B. coalitiegenoten van Adenauer. Van de liberalen was het met name dr Reinold Maier, die wel een beetje te ver ging in zijn critiek. Asgrauw van Nat. Concours Hippique Prins en dochters naar Den Haag Prins Bernhard en de beide oudste prinsessen Beatrix en Irene zullen deelnemen aan het Nationaal Con cours Hippique, dat morgen en Zon dag in het Westbroekpark in Den Haag wordt gehouden. Het is niet uit gesloten dat ook de Koningin een kijkje komt nemen. Eisenhower groet Nederland ^RESIDENT Eisenhower heeft de leden van de bond van oud-leden van de 101ste Amerikaanse luchtlandings divisie, die in Eindhoven de viering van de bevrijding gaan bijwonen, een bood schap gezonden. Deze divisie heeft tien jaar geleden deelgenomen aan de bevrij ding van Zuid-Nederland. De president geeft de mannen zijn beste wensen mee. „Tien jaar geleden deelden de dappere mannen van de 101ste luchtlandingsdivisie met het kranige Nederlandse volk de hel van oorlog veldslagen. De glorieuze doch langzame vorderingen van die dagen, waaraan ook plaatsen als Nijmegen en Arnhem herin- inneringen bewaren, kunnen en mogen niet worden vergeten. Nu gij eer gaat bewijzen aan een geestelijke dapperheid en een moedige doelbewustheid, die na tionale grenzen ouersclireed, verzoek ik u aan onze Nederlandse vrienden de war me gevoelens van bewondering en eer bied van het Amerikaanse volk jegens hen over te brengen", aldus de president. SCHIEDAM HEEFT PRIMEUR VAN TELEVISIECLUB Te Schiedam is dezer dagen opgericht een televisieclub. Het is vermoedelijk de eerste in Nederland. Doel van de club gezamenlijk naar televisieuitzendingen kijken en ze heeft daartoe een toestel aangeschaft. Slachtoffer van chanteurs Zaandammer verzeild in Vreemdelingenlegioen Nabij Roermond marcheerde gnlster- avond omstreeks acht uur een groep militairen van de tweede compagnie van het regiment Oranje Gelderland. Toen de troep, die uit honderd man bestond, zich op het weggedeelte tussen Roermond en Horn bevond, reed hen een personenauto met grote snelheid achterop. De achteraan lopende militai ren hadden geen verlichting bij zich. hoewel de schemering reeds was geval len. De troep keerde terug van een oefe ning op de Beegderheide en liep rechts van de weg. De bestuurder van de naderende per sonenauto heeft de militairen evenwel niet opgemerkt en is er met volle vaart op ingereden. De gevolgen waren ver schrikkelijk. Eén militair werd op slag gedood en elf anderen werden gewond van wie drie ernstig. De drie ernstige gewonden zijn builen levensgevaar. On der de gewonden zijn er verscheidenen die arm- en beenbreuken opliepen. Volgens de bestuurder van de perso nenauto, de heer M. uit Reuver, zou het ongeluk te wijten zijn aan het ver blindend licht van een tegenligger. M. reed zelf met gedimd licht, toen hij op de militairen inreed. De naast de troep lopende officier had op het laatste ogen- 1 blik de naderende auto ontdekt, en dt achteraan lopen-de militairen nog van dc weg afgeduwd, maar had toen geen ge legenheid meer ook anderen te waar schuwen. De omgekomen militair is sol daat A. van der M e y d e n uit Goor Grietje Huisman-Bas overleden ter plaatse. De broer van mevrouw Bloem, 37-jarige C. Huisman, is inmiddels een ziekenhuis te Utrecht aan de be komen verwondingen overleden. De be stuurder van de auto, de 51-jarige P. Bloem uit Wormerveer, liep ernstige verwondingen aan het gelaat en shock op. De bestuurder van de tegen ligger kwam met de schrik vrij. Griekse munt gestolen op Antiekbeurs Op een van de laatste dagen van de Oude Kunst- en Antiekbeurs in Delft is ten nadele van een kunsthandel uit Am sterdam een oude Griekse munt gestolen Het betreft een tetradrachme van de stad Cyracuse, daterend uit pijn. 480 jaar v. Chr. De waarde van deze munt bedraagt ongeveer f350. MELKPRODUCTEN UIT ONS LAND NAAR ALGERIJE Het Nederlandse Rode Kruis zal melk producten ter waarde van 10.000 gulden en partij suiker f 10.000 naar Algifjps zenden ten be hoeve van de slachtoffers van de aard bevingen in Algerije. Deze goederen wor den verscheept met de Ardeas van de K.N.S.M.. De melkfabriek De Lijempf te Leeuwarden heeft aan het Rode Kruis honderd kisten kindervoeding ter waar- f 26.0000 geschonken voor Algerije. De K.L.M. en de Air France zullen deze gift „James is gek", zei pa Patino Wie mag het zieke kindje verzorgenJames of de grootmoeder Ter herdenking van de slag om Arnhem hebben Oosterbeekse schoolkinderen een bezoek aan de oorlogsgraven gebracht. Bij gaande foto is even suggestief als ontroerend. De kleine (vier maanden) Isobel Gold smith, waarvan wij gisteren meldden dat zij was ontvoerd, is in goede handen. Het meisje bevindt zich onder de hoede van haar grootmoeder, aan wie zij door James Goldsmith, haar vader, werd toever trouwd. James wist gisteren echter niet. dat zijn schoonmama het kindje had „ont voerd", omdat zijJames niet goed bij het hoofd achtte. Zoals gemeld, hebben de Patino's. James' schoonouders dus, bij de Parijse rechtbank een geding aanhangig gemaakt, waarmee zij willen bereiken dat zij tot opvoeders van de kleine Isobel zullen worden aangewezen. Het proces zou van daag reeds beginnen. De Patino's voeren aan, dat Goldsmith ter waarde onmogelijk goed voor de zieke Isobel (die lijdt aan een zuurstoftekort in het bloed) kan zorgen. James Goldsmith overweegt nu, niet al leen een proces tegen zijn schoonouders n wegens het achterhouden van zijn dochtertje, doch ook om een tweede reden: Schoonpapa Patino heeft hem in een gesprek met verslaggevers „een gek" genoemd. James Goldsmith heeft de politie ver zocht een grondige huiszoeking te doen in het verblijf van zijn schoonouders te Versailles. Maar de politie poogt de zaak te sussen. Goldsmith is te kennen gegeven, dat zijn kindje veilig is en dat de politie het proces in Parijs wil afwachten. Nog drie doden Een ander ernstig ongeluk eiste gis termiddag drie doden. Op het wegge deelte tussen het raadhuis van Maar tensdijk en de Hollandsche Rading schoot een personenauto door een plot seling fel uitschietende zijwind naar het linkergedeelte van de weg. De chauffeur verloor de macht over het stuur, raak te met zijn wagen een tegenligger er botste daarna tegen een boom. Drie var inzittenden werden uit de zwaai gehavende auto geslingerd. De 40-jarig* H. Bloem-Huisman uit Wor n haar 73-jarige moeder mevr Veertig haringnetten in flarden Te veel gevangen? Of bleven ze vastzitten (Van e verslaggevers) l had- Als haar netten het niet begi j oA r - -„«O- den, zou de Sch. 50 van Scheveningen Het zoeken naar rederij Frank Vrolijk waarschijnlijk heb- loos verdwenen M-jange^ Zaandammer P ben kunnen spreken van een overvloedige Logman is gestaakt nu bekend is 8®w r „jcvanest De eerste twintig netten die den. dat hij deel uitmaakt van het Franse visvangst, ue eerste twintig neuen, aie vreemdelingenlegioen in Bussuet in Noord Afrika. Familieleden zijn van mening dat Log man mogelijk schulden heeft gemaakt en dat hij in handen van chanteurs is geval len. Zo goed als zeker is, dat een om streeks Juni in Amsterdam verblijvende Francaise de hand in deze vlucht had. Reductie. De landen van het Britse Ge menebest zullen hun troepensterkte in Korea terugbrengen tot een derde, zo is ln Londen bekend gemaakt. Deze maat regel is genomen naar aanleiding van de reductie der Amerikaanse strijdkrachten in Korea. gisteren werden binnengehaald, bevatten 50 kantjes. De reep hing toen loodrecht naar beneden en de verdere netten bleken gezonken. Veertig netten werden in stuk ken binnen boord gehaald. Men vermoedt, dat er een te zware last vissen in zat. De. mogelijkheid is echter niet uitgesloten, dat de netten aan de grond zijn blijven vast zitten. De overige netten, vijftig in getal, bevatten 8 last haring. Het slechte weer i9 tamelijk nadelig voor de visserij. De trawlers kunnen zo goed als niets beginnen. De schokkers, die onder Scheveningen vissen, zijn gisteren alle de haven binnengevallen. Daaronder bevonden zich zeer vele uit andere plaat sen. met name uit Goedereede. Vanmor gen waagden enkele het er weer op en kozen, ondanks de krachtige wind, zee. DAT de gemeente Utrecht op de na- jaarsbeurs een stand heeft om industrieën te werven voor het ontworpen nieuwe industrieterrein (90 ha) in het Westen van DAT in Oudendijk onder Hoorn (N.H.) uit een leegstaande boerderij een waarde volle tegelschouw is gesloopt en meege- DAT na het werken met een lasappa raat in de tapijtfabriek Corn. v. d. Brink te Hilversum begin van brand ontstond, waarbij opgeslagen tapijten een schade opliepen van enige tienduizenden guldens. DAT in de Willem Joseph Baron van Ghentkazerne te Rotterdam 7 officieren der mariniers ln handen van gen.-maj. P. J. v. Gijn de eed aflegden. DAT de Franse le lt. Ducluzaux als eerste van de herstellende oud-strijders uit Indo-China op uitnodiging van hel Ned. comité Dien Bien Phoe voor verdei herstel deze week naar ons land komt. DAT D. J. Hogendoorn te Oudewatei werd gehuldigd wegens 50-j. dienst bi; N.V. Touwfabriek G. v. d. Lee aldaar er hij de zilveren Oranje-Nassau-medaill* ontving. DAT de stakende tunnelbouwetrs te Vel- ;n besloten niet aan het werk te gaan en de staking nu de vierde week ingaat. DAT het thans geheel verbouwde en uitgebreide pharmaceutisch-chemisch be drijf Kraepelin en Holm te Zeist reci pieerde i.v.m. het 90-j. bestaan. DAT het Ned. Congres voor Openbare Gezondheidszorg 8 en 9 Octa in Musis Sacrum te Arnhem het 53ste gezondheids congres houdt, gewijd aan de "plaats van gezondheidszorg in de samenleving. DAT de sleepboot Maas (1300 pk ver mogen) voor L- Smit en Co's int. sleep dienst gebouwd bij J. en K. Smit's scheepswerven te R'dam gisteren zijn proeftocht hield. DAT de boerderijen van H. van den Brand en L. Hol te Teeffelen (gem. Lith N.-B.) afbrandden en er 7 varkens in het vuur omkwamen. DAT in Haarlem tegen het fietsenste- lend echtpaar v. d. R—F. resp. tegen de 28-j. man 1 j. en 6 mnd. en tegen de 21-j. vrouw 8 mnd werd geëist. DAT tegen de 36-j. bedrijfsleider F. L. W. R. gisteren in Haarlem 10 mnd., waarvan 4 voorw. werd geëist wegens verduistering ln dienstbetrekking f 1332 ten nadele van het Apollopavi te A dam en van 1 l'SOO ten nadele hotel De Leeuwerik te Haarlem. woorden onverantwoordelijk noemde op ogenblik, waarop hij moest vertrek- voor een onderhoud met minister Dulles, „dat van beslissende betekenis kan ziin voor het lot van het Duitse volk". Maier was onder de toejuichingen van de socialistische oppositie te keer gegaan tegen de „talloze geheime diensten in West-Duitsland". Hii was van mening dat de democratie zich in levensgevaar bevond als gevolg van de houding van de regering. Na die woorden brak er een tumult los. dat nog voortduurde, lang nadat dc voorzitter de vergadering had geschorst. De fractie van de Christen-democraten kwam bijeen om zich te beraden over het gedrag van de liberalen. De socia listische oppositie heeft een motie van afkeuring tegen minister Schroder inge diend. Hoewel de regeringscoalitie, zoals dui delijk is gebleken uit het optreden van Maier, niet eensgezind achter de regering staat, is het niet waarschijnlijk dat de motie zal worden aangenomen. Zelfs als dat wel zou gebeuren, zou de minister nog niet gedwongen zijn om heen te gaan. Wat de oppositie en vele vertegen woordigers van regeringspartijen bij zonder heeft gehinderd, is het feit dat pas maanden na het verdwijnen van John de zaak door het parlement in be handeling kan worden genomen. De socialistische motie van afkeuring tegen het beleid van minister Schroder tou vandaag in stemming komen. MORGEN SLUITING VAN DE STATEN GENERAAL Ter sluiting van het parlementair zit tingsjaar wordt morgenmiddag te kwart voor drie een verenigde vergadering van de beide Kamers der Sta ten-Generaal ge houden in het gebouw van de Eerste Ka- A.N.W.B. 25 maal op de Utrechtse Jaarbeurs Bij het sluiten van de Jaarbeurs zijn gistermiddag als gebruikelijk oorkonden uitgereikt aan de deeLnemers aan 25 en 50 beurzen. Er waren twee „gouden" deel nemers: N.V. Kristal Unie, Maastricht en K. de Jongste uit Rotterdam; 25 maal heb ben deelgenomen: N.V. Optico. Utrecht, H. B. Janning. Amsterdam. Wagemans en Van Tuinen N.V., Amsterdam; A N.W.B., Den Haag, N.V. Inverpak, Rotterdam, Blikman en Sartorius, Amsterdam, N.V. Instrumentenfabriek v/h Döhn en Zn., Amsterdam. (Advertentie) Aanvankelijk dacht James Gold smith dat zijn dochtertje door bandieten was ontvoerd, maar later bleek, dat zijn schoonmoe der, Christina Patino, het kind „in bescherming" had genomen. Mevrouw Patino hoopt, dat de rechter haar het kind zal toe wijzen. BESHIR SMYRNA 125 x 180 ƒ133.— 200 x 300 ƒ350.— OOSTERSE DESSINS Effen hoogpool 140 x 200 ƒ110.— 200 x 300 236.— Nieuwe kleuren Voor betrouwbare kwaliteiten BOTERMARKT 23 Nadat zijn iietsketting brak DAT tegen de 38-j. huishoudster J. C. F. te R'dam 1 jaar werd geëist wegens ontvreemding van huishoudelijke goede ren en kledingstukken ten nadele v; familie, waarbij zij in dienst was. DAT van de f 500.000 die de gemeente Amsterdam destijds voor het lenigen van de watersnoodramp op Schouwen en Dui- j veland heeft gevoteerd, tot heden 350.000 gulden is uitgegeven. DAT de heer Paul Tremblay, raad aan de Canadese ambassade tot raad bij de permanente Canadese NAVO-delegatie te Parijs is benoemd, en over enige dagen daarheen zal vertrekken. DAT het echtpaar A. W. Keijzer-Voogd te Herkingen aanstaande Maandag 60 j. in de eclV verbonden zal zijn. DAT de gezant van Birma in ons land wiens standplaats Parijs is, aldaar is te ruggekeerd en de leiding van bet ge zantschap weer op zich nam. DAT in Fochtelo (Fr.) een oude, pas verbouwde boerderij in de as werd ge legd, waarschijnlijk doordat kinderen met lucifers speelden (schade geschat op 50.000 DAT de loodsdienst op de Nieuwe terweg, die gisteren door het ruwe w moest worden gestaakt, vanochtend De 13-jarige scholier Jan Daniël uit de Jacob van der Doesstraat 88 is gister middag wonder boven wonder na een verkeersongeluk goed terecht gekomen. Met twee van zijn schoolvrienden fietste hij op het rijwielpad bij de hoek Stad- houdersplantsoonValeriusstraat. Op het moment, dat lijn 14 cr aankwam (ge lukkig geen snelle P.C.C.-car, maar een ouderwetse wageft), wilden de jongens remmen, maar hieTbij brak de ketting van de 13-jarige D. De jongen kon niet spoedig van zijn fiets af komen en vloog tegen de tramwagen aan. Een verkeers agent, die het ongeluk zag gebeuren, verwachtte niet anders of de jongen zou dood onder de tram vandaan worden gehaald. Bij het onderzoek vond de agent wel een totaal vernielde fiets, maar rondom de tram was geen scho lier te ontdekken. Trampassagiers op het voorbalcon van lijn 14 gaven de op lossing, want het bleek, dat de knaap precies op het balcon terecht was ge komen en daar tussen de benen van dc bestuurder cn de passagiers lag. De jongen had geen letsel gekregen! HET WEER IN EUROPA Uit wrak van Triton Gouden horloges (500 kg) geborgen Men is gisteren, bij laag tij, begonnen de laadruimte van het verongelukte M.-toestel de Triton te openen. Gis teravond zijn verscheidene tonnen kost bare vrachtgoederen en zakken met lucht post geborgen. Onder deze goederen be vinden zich gouden horloges (met 'n ge wicht van meer dan 500 kg), waarvai aangenomen wordt dat zij zich voor he merendeel nog in uitstekende toestand bevinden, daar zij waterdicht verpakt De geborgen luchtpostzakken zijn ove gedragen aan de Ierse P.T.T.-leiding. De regering van de Ierse Vrijstaat heeft rechter Toeven, lid van het hooggerechts hof te Dublin, opgedragen een onderzoek in te stellen naar de oorzaak van de ramp ,met de Triton. Regen Het K.N.M.I. te De Bilt verwacht tot mor genavond: geleidelijk toe nemende bewolking en later tijdelijk regen. Over wegend matige Zuid westelijke wind. Ongeveer dezelfde temperaturen. (Opgemaakt vanmorgen 10.40—12.49. Zondag L.K.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1