Jticuiue (fanrant i Geheel nieuwe aanpak van Duitse herbewapening Typhus of para- typhus in Katwijk Slechts geleidelijke opneming in het Atlantisch Pact Am. houding inzake Quemoy blijft geheimzinnig Adenauers positie wordt er niet sterker op Wist U DINSDAG 14 SEPTEMBER 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie. Redactie. Aborrnememten- en Advertentie-afdeling: TeL 31441. Postrekening: 58936 ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; 2.15 per maand: f 0.50 per week. ADVERTENTIËN: 0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Vijf en dertigste jaargang No 10142 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Staatvaiticd it Qhfbtcora cign bert In fagfjenspoet" PLAN VAN MINISTER EDEN ALVORENS hij zijn bliksemreis langs vier Europese hoofdsteden be gon, had de Britse minister Eden een plan voor Duitse herbewape ning ontworpen, dat zowel in Brussel (waar Eden de ministers van de Benelux ontmoette) als in Bonn. met instemming is begroet. Eden stelde voor, West-Duitsland op te nemen in het Brussels Pact, als eerste stap naar het lidmaatschap van de N.A.V.O. Het Pact van Brussel werd in 1948 gesloten tussen Engeland, Frankrijk en de Beneluxlanden en had ten doel, nieuwe Duitse aggressie af te weren. Indien deze clausule wordt veranderd, kan het defensieve Pact van Brussel van toepassing worden verklaard op de communistische dreiging. Frankrijk heeft dan zijn zin, want Enge land doet mee en door speciale bepalin gen kan toch aan de noodzaak van be perking en contróle der bewapening wor den tegemoet gekomen. Bovendien zou Italië, één der partners van de oude EDG, in het Pact moeten worden opgenomen. Dit alles verneemt Reuter uit betrouw bare bron in Londen. Tot beperking van de Duitse herbewa pening, waarop vooral van Franse zijde wordt aangedrongen, zou Eden de volgen de bepalingen willen stellen: 1. Verbod van fabricage van zware wapens atoomwapens in de gevarenzone, die West-Duitsland, Oost-Frankrijk en Beneluxlanden omvat. Adenauer Eden hebben gevraagd, ook Noonyegen en Denemarken bij deze categorie te gen; 2. Het Westduitse leger wordt v üopig beperkt tot drie legerkorpsen drie divisies, dat is ongeveer evenveel als de Beneluxlanden bij elkaar; 3. De West duitse luchtmacht zal 1500 vliegtuigen omvatten, uitgezonderd zware bommen werpers; 4. Jaarlijkse vaststelling va bijdragen der verschillende N.A.V.O.- Janden. Deze vaststelling geschiedt door de N.A.V.O.-Raad en draagt een bindend karakter. Tenslotte zou Adenauer er bij Eden op hebben aangedrongen, het E.D.G.-proto- col, volgens hetwelk een aanval op één der 14 N.A.V.O.-partners wordt beschouwd als een aanval op allen, ook in het pact van Brussel op te nemen voor de tijd dat West-Duitsland nog geen lid van N.A.V.O. is. Het nieuwe plan-Eden 'heeft Adenauers verklaring over de buitenlandse politiek uit haar voegen gerukt. De bondskanse lier moest zijn verklaring, die hij vandaag zou afleggen, dan ook uitstellen. Gisteren 'had hij een onderhoud met de AmerI- Maak het Uzelf gemakkelijk door het abonnements geld voor het 4e kwartaal 1954 ad f6.35 vóór 1 October a.s. op onze giro-rekening 82585 te storten. Dit voorkomt U geloop aan de deur en vergemakkelijkt onze administra tie. Betalingen kunnen eveneens geschieden aan onze loketten Grote Marktstraat 7 of Badhuis straat 166. Wilt U bij betaling xooral opgeven het juiste adres waar de krant wordt bezorgd? Bij voorbaat hartelijk dank voor Uw medewerking. Adra. Nieuwe Haagsche Courant Nieuwe status voor Franse priesterarbeiders Het Vaticöan heeft besloten de Franse priesterarbeiders als leden van de Mission France een nieuwe status te geven. Deze missie wordt gevestigd in een oud Trap pistenklooster te Pontigny en is voortaan rechtstreeks onderhorig aan Rome. Men verwacht, dat het indertijd door Rome uitgevaardigde verbod tot handenarbeid zal worden verzacht. Waar deze priesters te werk gesteld zullen worden, is thans nog in onderzoek. Kennismaking gezocht via een fles kaanse onderminister Murphy, die zoals gemeld in allerijl naar Europa is gereisd en die Eden thans op de voet volgt. Hedenochtend zou Eden in Rome een onderhoud hebben met zijn Italiaanse collega Piccioni en premier Selba. Daarna reist hij door naar Parijs. De NAVO-raad zal Donderdagochtend te Parijs voor een bijzondere vergadering bijeenkomen om kennis te nemen van een verslag van de Britse minister van buiten landse zaken, Eden. De minister zal dan de resultaten van zijn reis langs de vier Europese hoofdsteden bekend maken. Dit meldt Reuter uit Parijs. Voogdijraad herziet beslissing Betty Meljado komt in neutraal milieu Reeds geruime tijd geleden besloot de Voogdijraad het voorlopig aan haar zorg toevertrouwde 14-jarige Joodse wees meisje Betty (Rebecca) Meljado te plaat sen in een rooms-katholiek milieu. De raad heeft dit besluit tot nog toe om al lerlei redenen niet kunnen uitvoeren, en is na zeer ampele besprekingen gister avond tot de conclusie gekomen, d.at het wenselijker is Betty te brengen in een milieu, dat géén bepaald godsdienstig stempel draagt, doch wel positief staat ten opzichte van alle religieuze waarden, opdat Betty de volledige mogelijkheid heeft zich naar alle kanten te ontplooien. Over enige tijd zal nu tot plaatsing in een dergelijk milieu worden overgegaan. Dit betekent dus alleen, dat Betty in be doeld milieu zal komen, doch niet dat dit gezin meteen de voogdij, d.i. dus alle zeg genschap over Betty zal krijgen. Betty, die reeds geruime tijd geleden tijdelijk is opgenomen in een gezin in een der pro vincies blijft voorlopig nog aan de zorg van de Voogdijraad toevertrouwd, krach tens beschikking van 30 Juni 1954 van de rechtbank te Amsterdam. De Voogdijraad zal te zijner tijd aan deze rechtbank een voorstel doen omtrent de vraag op welke wijze het best ii voogdij over Betty zal kunnen worden Bergingsdeskundigen hebben Maandag avond een instrumentenpaneel van dc Triton, vermoedelijk van de boordwerk tuigkundige, geborgen. Het zou vandaag onderzocht worden door de Nederlandst Ierse functionarissen die met het on derzoek naar de oorzaak van het onge luk met de Triton zijn belast. Van de twee nog vermiste slachtoffers, is gisteren, op een eiland, 25 km van het vliegveld, het lijk aangespoeld van de Amerikaanse ingenieur William G. Tul- „Ats z vinden. Op het stra-nd van Ventnor, een plaats op het eiland Wight, spoelde een dezer dagen een fles aan. In deze fles bevond zich een briefje van de volgende :nhoud: Drie knappe Nederlandse zeelieden zoe- lieden zoeken langs deze romantische weg kemsmaking met drie aardige meis jes, leeftijd 20 tot 25 jaar. De boodschap was ondertekend door A. Kroon, M. Mattemakcr en H. Duit. aan boord van het ss. Johames, Gronigen. Het plannetje mislukte een beetje, omdat de fles niet door een aardig meisje, maar door de sbrandopzichter van Vent nor werd gevonden. Maar misschien lukt het toch nog, de wensen van hf- drietal in vervulling te doen gaan, want bijna alle Britse bladen hebben de bood schap opgenomen. Op zijn bliksemreis langs vier Westeuropese hoofdsteden kwam Eden in Bonn aan, waar hij werd verwelkomd door Adenauer. De reis .van Eden heeft ten doel, de standpunten t.a.v. de Westduitse herbewapening in N.A.V.O.-verband te consolideren. In Utrecht komt een grote pluimveetentoonstelling Nog nimmer was er voor een pluim veetentoonstelling zo grote belangstel ling als nu voor de 46ste van de Kon. Ned. Vereniging Ornithophilia, die in het 60ste jaar van haar 'bestaan gehouden wordt op Donderdag 4, Vrijdag 5 en Za terdag 6 November a.s. De Jaarbeurshal was te klein en daarom is men overge stapt naar de grote Bernhardhal op het Croeselaanterrein. Deze ruimte met een oppervlakte van 15.000 vierk. meter is geheel gevuld. Het hart van de tentoon stelling vormen de inzendingen van de liefhebbers, die de beste exemplaren van hun teelt inzenden. Daaromheen staan de stands van de bedrijfspluimveehouders en van de industrieën, die iets met de pluimveehouderij te maken hebben. Geen bedrijf van enige betekenis ontbreekt Eén dag rust kostte 4500 gulden Een postduivenhouder uit Edam nam dezer dagen deel aan een wed vlucht. Een zijner duiven kwam twee dagen later dan verwacht uit Orléans terug. Aan zfjn poot hing een briefjt.. waarop vermeld stond, dat „dieren vrienden" het dier hadden gegrepen en een dag hadden vastgehouden op- het te laten uitrusten. Voor de eige naar betekende dit schijnbaar onbe tekenende voorval een financiële strop. Want uit dc vermelding van dag, uur en plaats kon hü opmaken, aldus ontlenen we aan De Tel., dat z\jn duif ver aan de kop had gelegen en bij een normale gang van zaken de eerste prijs van f 4500 had kunnen winnen Aidit zal terecht staan ;-generaal van de Indonesi sche communistische partij, Aidit, die en kele dagen geleden te Palembang een veel grootsere ontvangst genoot dan Soekarno, zal volgens Ass. Press binnenkort te Dja karta terecht staan wegens beledigende opmerkingen in het openbaar aan het adres van vice-president Moh. Hatta. Vorig jaar November heeft hij namelijk bij de herdenking van de communistische opstand te Madioen betoogd, dat deze was uitgelokt door de regering-Hatta-Soeki- man en Natsir. Dit is het eerste aan wal gebrachte gedeelte van het KJ->M.-vliegtuig Triton, dat op 5 September in de Shannon stortte. Men hoopt vandaag bij hoog water de bergingswerkzaamheden te kunnen beëindigen. Lijk van Amerikaan aangespoeld Instrumentenpaneel van de Triton gevonden Vader van 3 kinderen door trein gedood Tweede slachtoffer van een trein overleden De 38-jarige verzekeringsagent D. uit Roosendaal reed Maandagmiddag met zijn motor op de onbewaakte overweg Zegge nabij Roosendaal pardoes tegen een juist passerende trein op. De motor rijder, gehuwd en vader van drie kin deren, was op slag dood. In de nacht van Zondag op Maandag is te Tilburg in het St. Elisabethzleken- huls overleden de 62-jarige J. Elands, die Zondagnacht op het spoorwegemplace ment te Tilburg door een trein werd aangereden. KONINGIN BEZICHTIGDE SCHATTEN VAN PERU H.M. de Koningin heeft gisteren ee: bezoek gebracht aan de tentoonstelling De schatten van Peru in het Centraal Mu seum te Utrecht. H.M. werd rondgeleid door o.a. prof dr C. A. F. v. Dam, direc teur van het Spaans instituut te Utrecht. De Koningin vertoefde ongeveer uur op de expositie en liet zich uitvoerig inlichtien omtrent het tentoongestelde VADER MAAKTE VERRE REIS NAAR ZIEK KIND De hoofdonderwijzer Van den Elzen uit Deurne, die acht kinderen heeft, i verzoek en op kosten van Amerikaanse padvindsters in grote haast naar de V.S. vertrokken, waar zijn 19-j. dochter Hen- riétte ernstig ziek ligt. In het voorjaar kwam het meisje met vijf kameraadjes naar Amerika voor een verblijf van twee maanden, doch werd op de terugreis ernstig ziek en moest in een neurologisch instituut worden opgenomen. Vorige week geraakte zij in een zoda nige toestand, dat overkomst van de vader wenselijk werd geacht. Deze ver toeft steeds aan haar bed, en hoewel de artsen nog geen diagnose hebben gesteld, is de toestand nu iets vooruitgaande. NEDERLANDSE BERGBEKLIMMER IN SCHOTLAND VERMIST Zondag is een reddingsploeg de Cuillin- heuvels op het eiland Skye, Schotland, in getrokken om te zoeken naar een miste bergbeklimmer, die Nederlander rijn en wiens naam wordt opgegeven als Klaus Bernhard Alfred Bodlaender uit Utrecht. een gevonden rugzak bevonden zich papieren ten name van Bodlaender De Britse alpinist Bentall vond de rugzak op aeter hoogte op de berg Garsbheann, terwijl hij over de pas van Loch Coruisk Glenbrittle trok. De rugzak heeft hij afgegeven bij een jeugdherberg. Ier. De enige, die thans nog vermist wordt, is de Amerikaanse Unesco-ambte- naar William Hodson. „Man die geheugen verloor" over de grens gezet Guenther Fischer, alias David Samuel Rollins, de „Amerikaan, die aan geheu genverlies lijdt" en geruime tijd te En schede in een ziekenhuis werd onder zocht, is gisteren door de marechaussee te Glanerburg bij de doorlaatpost aldaar de grens gezet. Hü is overgegeven de Duitse pascontröle Later op de dag is hü aan de Duitse politie overge geven. Dulles Een politiek geheim De Amerikaanse minister Dulles heeft gisteren aan president Eisenhower rap port uitgebracht over zijn onderhandelin gen te Manilla, waar de Zoavo tot stand kwam en over ziin bezoek aan Formosa en Japan. Eisenhower ontving de natio nale veiligheidsraad, die met hem en Dulles de toestand in het Verre Oosten besprak, in zün vacantieverblüf te Den- Toen Dulles bü zün aankomst daardoor journalisten gevraagd werd. of het de be doeling van de Amerikaanse politiek is. de Chinezen in het ongewisse te laten over de Amerikaanse houding t.a.v. het nationalistische eiland Quemoy voor de Chinese kust. zei hü lachend: „ja, en u ook!" Ook Eisenhower zei later slechts, dat Amerika zün levensbelangen zou verde digen, maar hü liet zich niet over Que moy uit Vermoedelük is Eisenhower geadvi seerd op de büeenkomst van de nationale veiligheidsraad Quemoy in geval van een communistische aanval, slechts te verde digen met de lucht- en zeemacht. De Britse Labourleider Attlee. die na zün reis door communistisch China een bezoek aan Australië brengt, heeft daar tijdens een persconferentie voorgesteld, Formosa onder een neutraal mandaat te plaatsen. Zowel de Amerikanen als de PLESMAN TE PARIJS HERDACHT Op de openingsbijeenkomst te Farys an de tiende algemene vergadering der International Air Traffic Association te Parijs heeft de aftredende voorzitter, Gordon McGregor, een woord van hulde uitgesproken voor wy'len dr A. Plesman. Later zou worden medegedeeld op welke wüze de I.A.T.A. de herinnering aan het grote werk van dr Plesman zou levend houden. Voor de K.L.M. nemen aan de vergadering deel de heer I. A. Aler, de heer F. von Balluseck, nvr H. L. Slote- maker en de heer F. van Vliet. Waf Ieren de verkiezingen in Sleeswijk-Holstein? Hoewel de achteruitgang van Ade nauers Christen-democraten by de ver kiezing in Sleeswük-Holstein niet zóver] van een nederlaag wegheeft als sommige Westduitse bladen willen doen geloven, stemt de uitslag toch tot nadenken. Deze uitslag bewüst immers, dat steeds meer Duitsers de voorkeur geven aan de (socialistische) opvatting, dat de hereni ging van Duitsland van veel groter be tekenis is dan de herbewapening. Door het getreuzel van Frankrijk zyn de zwak ke broeders in het Duitse E.D.G.-kamp gaan twijfelen aan de waarde van Ade nauers politiek, die is gebaseerd op de inschakeling van West-Duitsland b(j de Westerse verdediging. Als de tendenz van de verkiezing Sleeswük-Holstein zich voortzet bü de komende verkiezingen in Hessen, Bene den-Saksen en Beieren, loopt de nationale coalitie ernstig gevaar. Alles richt zich tegen Adenauer: d€ Oostduitse propaganda, de Franse hou- India steunt mr Van Kleffens India heeft besloten, de candida- tuur van mr. N. van Kleffens voor het voorzitterschap van de algemene vergadering der Ver. Naties te steu nen, zo is gisteravond in New Delhi bekendgemaakt. Wereldtentoonstelling te Brussel De eerste wereldtentoonstelling na de oorlog zal in 1958 te Brussel worden ge opend. Hierby zal tevens worden her dacht, dat de Belgische Congo 50 jaar ge leden Belgisch werd. De gebouwen zullen opgetrokken worden op het Heyselplateau cn de tentoonstelling zal 135 ha beslaan. Zij wordt in het midden der lente geopend al zes maanden duren. DAT na 14 verkeerspaaltjes op de weg A'damSchiphol omver te hebben ge reden, de 28-j. J. M. uit Zwolle, die onder invloed van sterke drank verkeerde, een verkeersbord ramde en met zyn passa gier gewond naar een ziekenhuis moest DAT het ministerie van soc. zaken te genspreekt. dat er bij de staking aan de tunnelbouw te Velsen overleg zou zün ge pleegd tussen de stakers en het college van ryksbemiddelaars- DAT Assen en een groot aantal plaat sen in de wijde omgeving gisteravond in het donker hebben gezeten, daar het licht- net was uitgevallen. DAT op Rusthof te Amersfoort, waar verscheidene geallieerde militairen een laatste rustplaats vonden, een monument te hunner nagedachtenis wordt geplaatst. DAT over 14 dagen de suikerfabrieken weer gaan draaien en in Puttershoek de eerste bietenaanvoer od 27 dezer wordt verwacht. DAT deze week de 200.000ste bezoeker van de in Middelburg staande maquette Miniatuur Walcheren wordt verwacht en deze 30 Sept. voor het laatst te zien zal DAT de Kon. Ned. Mij tot bevordering der geneeskunst 14, 15 en 16 Oct. iq De Harmonie te Leeuwarden in ledencon gres bijeen komt. DAT op de Joodse begraafplaats te Middelburg Zondag een monument wordt onthuld ter nagedachtenis aan de in de tweede wereldoorlog omgekomen leden der Joodse gemeenschap in Zeeland. DAT ter inleiding van hun jaarverga dering te Bergen op Zoom, büna 100 waterleidingsdirecteuren gisteren daar de N.V. Holland, welke afsluiters vervaar digd, bezichtigden. DAT in de grote zaal van de Buiten sociëteit te Zwolle geheel is verbouwd en gemoderniseerd, en gisteren met een ft-es- tclijke samenkomst is heropend. DAT de veerpont in de Maas tussen Ravenstein en Niftrik na enige weken in reparatie te zyn geweest, nu weer in gebruik ls gesteld. DAT raadsleden van de VVD uit de grotere gemeenten Zaterdag o.l.v. de Haagse wethouder D. W. Dettmeijer in Utrecht vergaderen om vraagstukken te bespreken, welke zich bü de behande ling der gemeentebegrotingen kunnen voordoen. DAT het Waaggebouw te Nymegen bin nenkort geheel beschikbaar zal zyn voor het houden van tentoonstellingen en cul turele bijeenkomsten. DAT de plannen voor een nieuwe stadsschouwburg in Nyraegen thans ge reed zyn, en het gebouw zo goed als ze ker op het Keizer Karelplein komt te DAT het Int. Katholiek migratiecon gres op kasteel Bouvigne te Breda gis teren werd bijgewoond door de Austra lische en Japanse ambassadeurs en mr Van Heuven Goedhart. DAT in Eindhoven wordt gewerkt aan de monumentale fontein Panta Rhei, die ontworpen is door H. C. M. van Lith uit Amsterdam en aan de directie van Philips door het personeel bü het 60-jarig jubi leum werd aangeboden. DAT de 13e Hoge Veluwedag Zaterdag 9 October in het restaurant Rüzenburg bij Schaarsbergen plaats heeft en geheel aan de valkerij zal zijn gewyd. DAT 25 en 26 dezer te Utrecht tüdens de algemene vergadering van het Thym- genootschap het 50-Jarig bestaan van dit genootschap wordt herdacht. ding de fanatieke socialisten en de ver klaringen van dr. John en Schmidt-Witt- mack, welke laatste nu weer een brief richtte tot zjjn vroegere mede-parlemen- tarièrs. In deze brief wekt hjj hen op. te werken voor de hereniging ven Duits land en Adenauer de rug toe te keren. Chinese communisten beschouwen eiland als een „gevaar" en een neut zone tussen de Amerikaanse cn de c munistische Chinese invloedsferen zeer gewenst zun, aldus Attlee. Twee ministers bij de loonbesprekingen Hedenochtend hebben vertegenwoordi gers van de Stichting van de Arbeid ten departemente een bespreking gehad met de ministers Suurhoff en ZUlstra In ver band met de loononderhandelingen, welke thans in de Stichting van de Arbeid aan hangig zün. Bij deze gelegenheid zün van regerings wege enige mededelingen gedaan, welke voor het verdere verloop van de loon onderhandelingen van nut zouden kunnen zün. De bespreking van hedenochtend heeft niet het karakter gehad van een bemid deling. Daartoe werd geen aanleiding aanwezig geacht. Brandkast was te zwaar Lekkage bezorgt 30 mille schade Door een gat in het dak van een pand aan het Rokin te Amsterdam is in de nacht van Zaterdag op Zondag een enor me hoeveelheid regenwater naar binnen gestroomd. Drie ln het perceel gevestigde firma's kregen hierdoor een waterschade van naar schatting f 30.000, en do be woners zün de gehele Zondag ln touw geweest om de inventaris in veiligheid te brengen. De eerste verdieping van het pand, waar een effectenhandel is gevestigd, moest geheel worden verbouwd, en men wilde bij die gelegenheid tegelük een grote brandkast plaatsen. Dit gebeurde Vrüdag reeds. De dakbedekking bleek echter niet berekend op het gewicht van de kast en van het hijswerktuig, en er moesten gaten worden geslagen om vol doende steunpunten te kunnen vinden. Deze openingen zün later met een dek zeil afgesloten, maar tegen de zware re genval van Zaterdagnacht was het zeil niet bestand en in grote hoeveelheden stroomde het water naar binnen. De binnenhuisarchitect, die met de ver bouwing was belast, heeft zeer onoordeel kundig met het aanbrengen van de brand kast gehandeld. De drie getroffen firma's hebben met de eigenaar van het pand een advocaat geraadpleegd, die de bewoner der eerste verdieping aansprakelük zal «tellen voor de geleden schade Geertje Wielema gehuldigd Geertje Wielema, die op de Europese zwemkampioenschappen te Turijn onze kleuren hoog hield, is gistermiddag te Hilversum hartelijk inge haald. In een landauer ging het van het station naar het gemeentehuis, waar haar een ontvangst ten deel viel. Noordpool-route van de S.A.S. Uitnodiging aan vorsten voor eerste vlucht De Scandinavische luchtvaartmaatschap- py S.A.S. heeft vertegenwoordigers van koninklijke huizen en van de regerin- i van Denemarken. Noorwegen en Zweden uitgenodigd de openingsvlucht Kopenhagen—Los Angeles via de Noord- mee te maken. Zoals reeds is ge meld. zal de openingsvlucht op 15 Nov. worden uitgevoerd. Ook een aantal buitenlandse journalisten zal de reis Ko penhagenSönderströmfjord—Winnipeg— Los Angeles meemaken, aldus „Politiken". De afstand van de route Kopenhagen- Los Angeles via de Noordpool bedraagt ongeveer 8600 kilometer. De huidige route via New York heeft een afstand van on- >r 10.200 kilometer. De reis Kopen hagenLos Angeles via de Noordpool duur 27 uur en 10 minuten en terug 24 ;n 20 minuten, büna drie uur korter vanwege de meestal gunstige wind. De S.A.S.-toestellen maken tussenlandingen Sönderströmfjord op Groenland een r oponthoud en Winnipeg 45 min. oponthoud. De tussenlanding in Canada zal over enige tüd in Edmonton worden gemaakt. Thans Is zulks nog niet mogelijk, omdat de startbanen, geschikt voor DC-6b vlieg tuigen, nog niet klaar zijn. In Sönder strömfjord wordt thans een primitief ho- •1 gebouwd, speciaal ten behoeve van de S.A.S.-passagiers. Nederlands initiatief Raad van Europa vraagt hulp voor Algiers Het Eerste Kamerlid mr G. Vixseboxse heeft onmiddellijk na de opening van de najaarszitting der raadgevende vergade ring van de Raad van Europa te Straats burg een resolutie ingediend, waarin hulp voor het getroffen Algiers wordt bepleit. De resolutie, die met algemene stemmen werd aangenomen, doet een beroep op de autoriteiten van de leden-statcn, de slachtoffers van de aardbevingen alle mo gelijke hulp te verlenen. WEERBERICHT Koude nacht Het KNMI verwacht tot morgenavond: Koude nacht met weinig wind en plaat selijk mistbanken. Langs de kust nog enkele buien. Morgen ln de loop van de dag toenemende bewolking, maar tot het einde van de middag droog weer. Tot matig toenemende wind en Zuidwest. Weinig veran- i temperatuur. (Opgemaakt van- i 10 uur). ZON EN MAAN Woensdag: zon van 6.1318,57; maan an 19.30—9.58. Zondag L. K.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1