Hillegomse dahlia-expositie opende haar poorten CHIEF WHIP Zorg voor gebrekkigen vraagt aandacht der wereld Regen in middaguren joeg veel mensen van de straat NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3 VRIJDAG 10 SEPTEMBER 1954 Bloemenpracht in Treslong Bezoekers krijgen er werkelijk iets bijzonders te zien In Treslong <e Hillegom Is vanmiddag om half één de grote dahliatentoonstelling geopend door burgemeester jhr mr dr 0. F. A. H. van Nispen tot Pannerden. En om maar direct met de deur in huis Ie vallen: wat de dahlia-kwekers de vol komen verraste bezoekers daar voorscho telen, is werkelijk buitengewoon. Ondanks het voor de bloemen zeer ongunstige weer der laatste dagen buigt bij wijze van spre ken de vloer van de grote bcurszaal door onder de dahliapracht, terwijl men ook In de foyer en de keuringszaal met ruimte heeft moeten woekeren. Men vindt daar bijvoorbeeld de rijk ge varieerde groep van Ballego en Zoon te Leiden, een collectie, die importen bevat Tsjechoslowakije, Zuid-Afrika, Nieuw- Zeeland, Australië enKenya! Men ziet daar onder mee de zeer typische, decora tieve Variety Girl, amberkleurig met witte punten, naast de kleine specie Zi- mapanii uit Mexico met de frêle, zwart rede bloempjes. Zeer opmerkelijk isv te- de witte cactus Dentelle de Venice de sterk ingesneden bloemblaadjes en rnorm grote witte pompon Gloire de Lyon, ook de decoratieve Ballego's Glorie, die in het roodbronzen genre nog steeds niet is verbeterd en die al zo'n kleine twintig jaar in de culturen is! In de foyer prijkt een groepje met de alleraardigste Topmix-dahlia's in diverse kleuren van de heer Smit uit Leiden, die iet veel liefhebberij op dit type heeft toegelegd en daar wonderlijk-r laailingen in heeft gekregen. In de groep van C. S. Weijers en Zoon Hillegom zijn het de zwartrede Arabian Sight, de flonkerend oranje Saladin, de lalm-oranje s.c. Day Dream, de vuurrode iPORTSCHOOL HOLVAST IANVANC NIEUWE LESSEN Wo. 78 Jiu-Jitsu, Judo 89. Do. 78 ludo. Za. 23 Jeugd Judo, 34 Jiu-Jitsu. Mogelijkheid tot aansluiting bij Gymn. Volleybal- en BODY BUILDING Clubs Aanmelding dagelijks METERSKERKGRACHT 9 TEL. 23728 Keuringen te Leeuwarden Het was te voorzien, dat de laatste dag n de keuringen van het Fries rund- ïee-stamboek het hoogtepunt zou vor- De catalogus bevatte niet minder ian 1367 nummers. Deze groepskeuringen iccentueerden duidelijk, waar het eige--«- n gaat, namelijk om de afstam- Blng van de bloedlijnen Duizenden heb- ten deze derde dag getracht iets var teze wetenschap in hun brein vast t< kggen ten dienste van hun land. vereni ging of bedrijf. Bij de vaderdleren met zoons zege- Tierden de afstammelingen van de reldberoemde kampioen Sudhoekster ?iet Eduard voor de eveneens bekende Preferente Anna's Adema. Bij de vaderdieren met groepen dochters ïegevierden Rudolf Jan. thans in Frank- rijk. Ib werd Anna's Cesar. Ic Nico, ld Anna's Adema, Ig Roosje's athleet, Dlamont en Ig Sudhoekster Piet Eduard. j de grote bedrijfsgroepen, bestaan te uit 15 melkkoeien, werd Sj. Brands- na uit Dokkum eerste voor de groep van te voorzitter van het F.R.S.. de heer N. Wassenaar te Jelsum. Ook in tere rubrieken bedrijfsgroepen w Prachtige dieren te zien. Wat Friesland met zijn veefokkerij heeft bereikt dwingt aller bewondering ii. Het is practisch de wereldleveranci leworden, wanneer het gaat om stim lering van de veeverbetering; maar o in eigen land liggen kansen om verder houwen op deze solide basis. Burgerlijke stand van Leiden Geboren: Paul, z van M J v Gorkom e A Heemskerk; Maria M, d van D A Hi i T N A Scholtens; Rudolf N, z vs in Oyen en H J van den Hoed, Pi fonella, d van C de Bruin en B C C Waasdorp; Johannes M H. z van W Verra LH A Coret. Overleden: E M Torsy, wed. van Bol 5 jr; J Jasperse, dr. 4 jr; M. P. Veile- z. 1 jr- 9UZZLE- PEOM1NENTEN 1. J. Marijnissen, Meerhof 30, Leiden, l K. E. Elding. Voorhouterweg 24, Rljnsburg; 3. M. L. 't Hart, sanatorium Zonnegloren, Soest. s.c. Doris Day, de apart-rose s.c. Jo Vin cent en de zalmkleurige Margaret Rose, die sterk in het oog springen. Gebr. De Rruijter te Oegstgeest tonen een beste collectie, waarin 'diverse uit stekende snijsoorten, onder meer de gele dec. Glorie van Heemstede, de gele Yellow Star en verder ook de gloed nieuwe rode dec. Brilliant Star en Red Barret, de grillig gevormde cactus Fla ming Spider met een gloeiend-oranj kleur, de uitbundige getinte Red and White, rood met witte strepen, en vele Opvallend levendig oranje is de pom pen Magnificat van de firma Bakker uit Heemstede, terwijl uit dezelfde plaats di firma C. Geerlings een „rijke" collectie naar voren brengt met haar specialiteit: alskraag- of colorettedahlia's. Een stand met een geheel eigen sfeer. Men ziet daar bijvoorbeeld de ongemeen fraaie Kaiser- walzer, gestoken rond oude boomstronken men ontdekt een kale, kromme tak, die zich boven een groep eerlings Elite uit- kronkelt en die een bonte papagaai draagt. Een stand, waarin men voor een geheel apart décor had gezorgd. Uitstekende dahlia's laat ook L. A Hoek, Den Haag. zien. De uitzonderlijk mooie rode Mabel's Dream met de zogi naamde nymphea-vorm, de intens-rode Majpba cn Basulis, de puike, zacht-gele cactus Abel Tasman en de diep-gele cac tus Candlelight. In de groep van Maarse te Aalsmeer is het de majestueuze oranje Juliana Regina, die in het centrum alle aandacht voor zich opeist, met de rose Fortune en Marconi. De Baarnse specialist Bruidegom stelt een knap gestoken groep ten toon met onder meer de bekerwinnaar van verle den jaar: Carnaval, de voorname, rode Topnotch, de zalmkleurige s.c Golden Autumn, de fonkelend rode s.c. Red Joy. de fraaie cactus Real Pleasure en vele De lichtgele cactus Arsenal, de stem mige licht-purperen Passion, de dec. Pa lace. wit met lila overschaduwd en de warm-zalmrose Prisma zijn de blikvan gers in de groep yan N. J. van Oosten, Den Haag. Mooiste bonte En dan: de groep van Ludwig en Co. iiit Hillegom. Daar treft men o.i. de mooi ste bonte dahlia aan. die ooit geëxposeerd is: de decoratieve Piquant. De kleur is helderrood, waartegen de witte punten fel afsteken. De best gevormde bloem wordt gedragen door stevige stengels. In het middelgrote genre is de rode Amulet zeer goed, terwijl de grote, zuiver-lila Lilac Ornate en de zalmrose Bouquet ook in het oog vallen. De Middenstandsnola Haagse K. van K. richt zich tot Tweede Kamer De Kamer v. Koophandel en Fabrieken voor 's-Gravenhage heeft in een adres aan de Tweede Kamer. Inzake de Midden standsnota erop gewezen, dat de overheid bij al haar ingrijpen zich zoveel mogelijk dient te onthouden van maatregelen, die de bestaansmogelijkheden, in het bijzon der van de kleine bedrijven, zouden kun nen aantasten. De schier overdadige hoeveelheid van gegevens kan niet verhelen, dat de statis tische fundering van het middenstands- beleid nog aanzienlijke lacunes vertoont. Met waardering dient dan ook kennis te worden genomen van de toezegging, dat naar de tot standkomlng van een alge mene middenstandsstatistiek zal worden gestreefd. De Kamer oordeelt het voorts nood zakelijk, dat de overheid op instigatie van en in overleg met het bedrijfsleven be paalde maatregelen treft, die in hoofd zaak drieërlei strekking hebben, n.l. de opvoering van de ondernemersbekwaam heid, de vergroting van de financiële kracht en het scheppen van een geordend economisch verkeer. Verplichte keuring op t.b.c. van leerkrachten De wet en het besluit bescherming leer lingen tegen besmettingsgevaar zal 1 Oct in werking treden. Van die datum af zul len de leerkrachten en het overige perso neel van alle inrichtingen van onderwijs, met uitzondering van de universiteiten en hogescholen, zich moeten onderwerpen aan een tweejaarlijks onderzoek op t.b.c. van de ademhalingsorganen. Nabij Helvoirt (N.B.) is Woensdag de 24-jarige 2e luitenant der luchtmacht H E. J. van Cuiglits. uit Den Haag afkom stig, met zijn auto tegen een boom gere den en op slag gedood. Het slachtoffer was gestationneerd op de vliegbasis Volkel. Een prachtige opstelling Colo- rette- (halskraag )dahlia's van de firma Geerlings uit Heem stede op de grote dahlia-exposi tie in Treslong, Hillegom. In de keuringszaal, waarvan de pilaren nu begroeid zijn met de fraaie blauwe Clematis en groene klimplanten, staan tientallen aanwinsten van liefhebbers, waaronder tal van opmerkelijke zaailin gen. In de foyer prijken groepen volkstuinverenigingen en staat ook gedekte tafel volgens alle regelen der edele bloemsierkunst versierd door de firma Velthuys uit Hillegom. Zoals men al weet: voor het tentoon stellingsgebouw ligt de demonstratietuin, waarin momenteel duizenden dahlia's bloeien. Men kan dus in Hillegom nu de dahlia's zowel binnen als buiten bewon deren. Ook 's avonds, omdat de tuin dan verlicht is. Bekroningen De voornaamste bekroningen z\jn de volgende: wisselbeker voor de beste dah lia van Nederlandse oorsprong semi-cac- tus Juliana Regina van K. Maarse Dzn jr, Aalsmeer; idem van buitenlandse oor sprong Lavender Perfection van J. G. Ballego en Zn, Leiden; wisselbeker beste pompondahlia Little Willem van D. Brui degom. Baarn; wisselbeker middelgroie dahlia. Sylvia van Maarse. Aalsmeer: plaquette voor de beste kleinbloemige halskraagdahlia, Kaiser Walzer van Geerlings, Heemstede. Prijzen grondstoffen stegen meer dan de fabrikaten Blijkens het maandelijkse bulletin der Verenigde Naties zijn de prijzen van grondstoffen in de eerste helft van 1954 op de wereldmarkt sterker gestegen dan die der fabrieksproducten. Voedingsmid delen stegen 12 pet, koffie 42 pet. boter 9 pet, vlees 2 pet, voorts rubber 12 pet, hout 3 pet, doch granen, suiker, plant aardige oliën en jute daalden. Ons land candidaat voor V.N.-orgaan Nederland heeft zich candidaat gesteld voor de vrijkomende Belgische zetel in de economische en sociale raad der Ver. Na ties. Deze 18 leden tellende raad is één der zes hoofdorganen van de V.N. Zijn leden worden voor een termijn van drie jaar gekozen door de Algemene Vergade ring. Mastklimmen op de Leidaio Morgenavond zal op de Leidato twee maal het spel mastklimmen worden ge daan. Johan Bodegraven is bereid gevon den, de leiding van dit spel op zich te nemen. Het Leidato-comité was van morgen nog bezig met de samenstelling van een jury. Het motto van de wed strijd is „Wie wint de Leidatohammen?" Beide keren kunnen vijf gegadigden deelnemen. Agenda van Leiden Vrijdag Schouwburg, 8 uur: Hoofdstad-operette met „Sag' beim Abschied leise Servus". Buroht, 8 uur Veteranen-legioen, open bare bijeenkomst over het lot der „In dische Nederlanders" Schoolplein Oosterstraat. 7 uur: lam pionoptocht speeltuinvereniging „Ons Eiland" Zaterdag Gehele dag: straatcollecte voor Draagt Elkanders Lasten. Leidse Hout, 3 uur: voetbalwedstrijd tussen Leidse en Antwerpse advocater ten bate van Leids dierenasyl; met demon straties speurhonden, hardlopen en paard- springen. Stadsgehoorzaal, 2half 6 en half 7— 11: Leidato. Gymnastiekzaal gymnasium, 28 uur: volleybaltournooi De Sleutelring. Speeltuin Ons Eiland (Kortenaerstraat), half 8—half 12: avondtuinfeest. Maandag Stadsgehoorzaal, 2half 6 en half 7—11: Leidato. Rehoboth, Rapenburg 10, 2—10 uur: bazar ten bate van de Mytylschool. Tentoonstellingen Rijksmuseum voor de geschiedenis dei natuurwetenschappen, Steenstraat 1 a. „Van vergrootglas tot oog der weten schap" twee en een halve eeuw micro scopie", tot 19 Sept. 104 uur. Cs Maan dags gesloten). Apotheken Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552, en de Haven-apotheek, Haven 18, tel. 20085. Eerste vergadering van de Veron Op de allereerste vergadering in het nog maar prille seizoen der bijeenkom sten hebben de leden van de Veron, af deling Leiden, gisteravond in Rehoboth in het donker gezeten, enkele dames incluis. Van achter uit het duistere zaal tje wierp de heer Heskes van de propa- gandadienst der stedelijke lichtfabrieken met een filmjprojector een felle licht- kegel naar een wit, tegen één van de wanden gespannen doek. In die hcht- kegel zagen de Veren-leden in woord en beeld het wezen van de electriciteit uit gebeeld en de manier, waarop electri citeit wordt opgewekt en overgebracht van de ene plaats naar de andere. Tevoren was er al een filmpje ver toond over de organisatorische opbouw van de Philips-fabrieken. Het waren voortreffelijke filmwerkjes van Engelse' oorsprong, waaraan zowel de oude rot in het radio-amateurisme als de nieuw komer zich vergastte. Diplomazwemmen in de Overdekte Deze week werden in .De Overdekte" an 41 leden van de Watervrienden exa- ïens afgenomen voor de diloma's A en Alle 41 candidaten slaagden, een fraai resultaat voor de instructeurs. Diploma A meisjes: Anneke de Raadt; Hanny Saarloos; Sjaan v. d. Steen; Mieke de Roode; Josje v Varik; Loesje Karremans; Sjouke Lodema; Greetje Sloos; Mies Swart; Leny Man in 't Veld; Anneke Brugman; Johanna Kok, Coby Goddijn. Diploma A jongens: Simon Honsbeek. Johan v. d. Zeeuw; Steef van Es; Nico Gans; Hanny Robbers; Henny v. d. Laan; J. G. v. d. Laan; Henny Zwaan; Jack Hoedemaker; Koos Cornelissen; Dik Florijn: Jan Pret; Kees Piena; Henny Schmol; Jan Houwer. Diploma B meisjes: Jella Jongman; Cobi v. Rooyen; Jopy Waal; Suee Haarland; Nelly Neute boom; Ineke Verbiest; Janny Jacobs; Ria de Raadt. Diploma B Jongens: Peter Verra; Her-' an Smit; Jan Wijsman; Emile Fallaux; Eli Fallaux. Leidsche Wolspinnerij Tijdens de jaarlijks^ algemene verga dering van aandeelhouders, die de N V. Leidsche Wolspinnerij gisteren hield, werden alle jaarstukken goedgekeurd. Het dividend is vastgesteld op 11 procent, 1 lO'll procent wordt uitgekeerd :ontanten en 9 I'll procent naar keuze in contanten of aandelen. Bovendien wordt een bonus uitgekeerd van 2,/j pro- aandelen. De heer E. Bennink Bolt, aftredend commissaris, werd her- Rijksuniversiteit Leiden Bij beschikking van de minister van O., K. en W. is benoemd tot wetenschap pelijk hoofdambtenaar aan de rijksuniver siteit te Leiden dr D. de Klerk, thans wetenschappelijk ambtenaar eerste klasse. Bloemen en fruit voor zieken Morgenmiddag houdt de Leidse bond an volkstuindersverenigingen onder haar leden de jaarlijkse inzameling van bloemen en fruit. Dit keer wordt een en ander aan het Academisch Ziekenhuis en de Anna-kliniek afgedragen. A. v. d. Baan gaat Leiden verlaten Naar wij vernemen, hoopt de heer A. van der Baan, oud-hoofd van de voor malige lagere school van de vereniging voor Christelijk onderwijs aan het Plant soen, Leiden binnenkort te verlaten om zich met zijn echtgenote in Zeist te ves tigen. Voor het onderwijs betekent dit geen verlies, want de heer Van der Baan neerd, nadat hij het Chr. onderwijs vele jaren en in verschillende plaatsen ach tereenvolgens Nijkerk, Loosduinen, Roo sendaal en Leiden had gediend. Wel is het een verlies voor de Leidse Her vormde Gemeente, die de heer Van der Baan in verschillende functies heeft ge- Vooral de wijkgemeente „Staalwijk" ziet hem node gaan. Daar was hij scriba van de kerkeraad, voorzitter van de wijk- zendingscommissie en vertegenwoordiger in de centrale kerkeraad. Ook heeft de heer Van der Baan zitting gehad in de centrale zendingscommissie. In de vacature van scriba werd door de wijkkerkeraad voorzien, doordat de heer G. van Putten zich bereid verklaar de het scribaat over te nemen. Zondag Hervormde dienst in Haagweg- kwartier Zoals bekend, heeft het bestuur van de speeltuinvereniging „Westerkwartier" zijn clubhuis aan de Ten Katestraat beschik baar gesteld voor het houden van gods dienstoefeningen op Zondagmorgen door de Hervormde Gemeente. Zondag wordt de eerste dienst gehouden, die om kwart over 11 begint; hij duurt een uur. De aanvang is in de wintermaanden steeds kwart voor 11. De eerste dienst zal wor den geleid door de predikant van de „Rembrandtwijk". ds J. de Wit. Alle Hervormde predikanten zullen op htm beurt voorgaan. geniet V meer van de béste sigaret voor Uw gezondheid Ook de Koningin komt Laskerprijs en filmprijs wordt op congres te Scheveningen uitgereikt Maandagmorgen om tien uur zal mi- ister J. G. Suurhoff in de Kurzaal te Scheveningen het zesde congres openen van de International Society for the Wel. fare of Cripples, de federatie van or ganisaties, die zich bezighouden met de zorg van lichamelijk onvolwaardigen. Het congres, dat tot Vrijdagavond duurt, heeft verscheidene hoogtepunten. Het be- oek van Koningin Juliana op Woensdag (om 12 uur) moet daarbij wel het eer genoemd worden. Woensdagavond woi den tijdens een officieel diner in het Kui haus de Albert Lasker-prijzen uitgereikt aan drie personen, die zich bijzonder dienstelijk hebben gemaakt bij het i voor de gebrekkigen. De Britse Viscount Muffield, president van de Raad voc Rheumatiekbestrijding in Engeland, ts de eerste die het zilveren standbeeld 1000 ontvangt, dr H. Kessler, een Ame rikaans orthopaedisch chirurg, die veel voor de revalidatie der gebrekkigen doet, ontvangt de prijs eveneens cr derde wordt geëerd Juan Farlll, die de Zuidamerikaanse landen interesseerdi voor deze problemen. Ook een prijs voor de beste documen taire film op dit terrein zal tijdens het congres worden uitgereikt. Het congres heeft tot thema: De ver anderde houding van de mensheid tegen- Avondriiuziek ditmaal in Marekerk Met zang van Henri Welbooren De Avondmuziek van de organist Adriaan Blankenstein zal Maandag niet worden gehouden in de Hooglandse kerk, maar in de Marekerk. Het orgel van d« Marekerk wordt voor concerten haast niet gebruikt, terwijl het zich er toch zeker voor leent. Het is ook een oud in strument met eigen mogelijkheden. Me dewerking wordt verleend door de zanger Henrl Welbooren. Het programma ver meldt werken van Bach. Handel, Beet hoven, Franck en Reger. Het concert begint om 8 uur. De Nederlanders, die gisteren op de Schaakolympiade tegen Rusland moesten strijden, heb ben het er kranig afgebracht. Onze foto laat vier schaakmees ters in actie zien. Aan het voor ste bord dr Euwe tegen Bot- xcinnik en aan het andere bord Donner tegen Smysloxv. Beide partijen eindigden remise. over de gebrekkige in een veranderende wereld. Zoals de secretaris-generaal de heer Donald Wilson zeide, wil men alles doen om de twintigste eeuw niet als de eeuw van oorlog en atoombom of van technische ontwikkeling te doen zien in de geschiedenis, maar als die, waarin voor het eerst de mensheid begrip heeft gekregen voor de verantwoordelijkheid en zorg voor de lichamelijk gehandicapten. Ds J. Groot weer aan het werk Ds J. Groot, Hervormd predikant te Leiden, hoopt Zondagmorgen weer in een godsdienstoefening voor te gaan, en wel in de Oosterkerk om 10 uur. Ds Groot heeft zijn werkzaamheden enige maan den niet kunnen verrichten ln verband met een operatie. Hij is geheel hersteld en hoopt langzaamaan al het werk weer op te vatten. Gymnasium Leiden Aan het Leids gymnasium zijn bevor derd na herexamen: tot kl. II: André BSr, Enno Wiersma; tot kl. III: Boudy Com mandeur, Ingrid Kakebeeke, Ankie Ver hoef; tot kl- V: Frans Merkelijn, Else Planteydt, Theo Ykema; tot kl. Vla: Carla Jongsma, Jan Kruyt; tot kl. VIb: Anthony Bergman. Arnold Evers. Toe gelaten tot kl. I Marijke de Jonge. Feest in Valkenburg De weersomstandigheden, die immers zo'n belangrijke factor vormen voor het welslagen van een feest, hebben de tweede dag van het Valkenburgse festijn niet meegewerkt. In de morgenuren was de lucht wel donker en dreigend, maar het bleef droog. De liefhebbers van de hengelsport konden om zes uur hun hart al ophalen. Dames zowel als heren zetten zich langs de Rijntynt, maar toen het eindsignaal klonk, bleken de heren toch in deze sport de beste resultaten te hebben bereikt. De grootste hoeveelheid was gevangen door W. Rxisschenburg, J. W. van Zeist en J. H. Oesterholt. De officiële opening van het feest vond n negen uur plaats. Op dat tijdstip ston den meer dan 250 kinderen voor het ge meentehuis en vanzelf waren daar ook vele ouders present om mede te luisteren naar een toespraak van burgemeester Van der Harst, nadat eerst twee couplei- /an het Wilhelmus waren gezongen De burgemeester sprak: „Na de marktdag komt het feest voor de kinderen. Voor dag en dauw is men al bezig met het versieren van de auto ped. Op deze ene feestdag willen we de verjaardagen van alle leden van ons ko ninklijke huis vieren. Het gaat niet i de burgemeester; het gaat niet om Oranjevereniging; het gaat om liefde wekken voor ons Oranjehuis." Met e driewerf „Hoera" op ons koninklijke ge zin werd de korte plechtigheid besloten en daarna maakten de kinderen een op tocht door het dorp, begeleid door de op gewekte klanken van Valkenburgs Har- Om tien uur konden alle kinderen aar een spel deelnemen. Er werd hevig ge kampt en op veler gezicht was grote spanning te lezen. Gelukkig konden dit jaar de ouderen zonder afkeuringen de spelen bekijken. Wel zullen er fouten ge maakt zijn, maar dat is bij een dergelijke grote organisatie moeilijk geheel te voor komen. Als men deze fouten dan ook maar sportief opmerkt en de leiders der spelen niet dadelijk onprettig lastig valt De prijzen kwamen bij de volgende meis jes en jongens terecht: Blokjes rapen: le prijs: Kay Kaufman 2de: Eldert Gravekamp; 3de: Henk van der Nagel Hzn; 4de: Piet van der Nagel Hzn; 5de: Henk Slootweg. Vlaggetjes steken: le prijs: Aagje Zand. bergen; 2de: Ada de Koning; 3de: Cla- zientje Dorresteljn; 4de: Antje Korpers- hoek; 5de: Maart je Ooms.- Zaklopen: le prijs: Dick de Vries Dzn; 2de: Arie van der Nagel Azn; 3de: Gert- van den Eljkel; 4de: Henk van der Nagel Jzn; 5de: Adrie Kerpershoek. Bal in korf: le prijs: Krjjna Korpers- hoek; 2de: Willy van der Mei; 3de: Nellie Teljeur; 4de: Willy de Wit; 5de: Anneke Imthorn. Autopedrace: le prijs: Arle de Vries; 2de: Nlek Koppert; 3de: Rein Harteveit; 4de: Jan van der Nagel Hzn; 5de: George Royers. Ballonnetje blazen: le prijs: Ineke van der MeU; 2de: Chistina Trip; 3de: Annie Dorresteljn; 4de: Evelien Konter; 5de: Nellie Meurs. Puzzletochtle prijs: Bart Imthorn; 2de: Henk Teljeur; 3de:Johan Slootweg. Stoelendans: le prijs: Annie Hogewo- ning; 2e: Ank Rhljnsburger; 3de: Jopie van Dijk; 4de: Rietje Slootweg; 5de Ada Zandbergen. n ruime tractatle voor alle kinderen maakte, dat ook de verliezers zeer tevrt- waren, en toen alle meisjes en jon gens een gratis rit Ln de zweefmolen mochten maken, was het applaus niet van de lucht. Het kinderfeest was best ver lopen! Om half elf was het bestuur van de Oranjevereniging ook begonnen op het Kerkplein met ringrljden per fiets. Niet minder dan 57 deelnemers staken naar do prijzen. De gelukkigen waren hier: Al- bert van der MeU Azn, Wolter Visscher. Chr. Imthorn sr, Mevr. v. Egmond-Vis en Annie van Leeuwen. Doorgaanl Vroeg ln de middag stonden de versier- de wagens in de Lotsystraat. Op veler verzoek was nu een jury van deskundigen aangezocht een oordeel over de versiering uit te spreken. De heren De Mooü en Iter- son van RUnsburg hadden geen gemakka- Ujke taak, maar kwamen tenslotte tot de volgende uitspraak: le prijs: L. Varkt- visser; 2de: C. Schalkers; 3de: G. Dorrt- steyn. Bij het ringrljden werd het zuiverst ge stoken door: Rie van Dijk, Cobie van der Nagel Hd. en mevr. Imthorn. Tijdens dit spel echter viel de regen zo overvloedig op de hoofden van deelnemers en belang stellenden, dat we vreesden, dat het hele feest letterlijk in het water zou valler. Het bestuur van de Oranjevereniging zet te echter door en het was leuk, dat, zo dra de lucht even opklaarde, het aantal kijkers weer behoorlijk groot was. Mei» wilde zeker het eind van het feest toch meemaken. Bij de stoelendans voor dames wonnen: Hannie Slootweg, mevr. Oosterlee-Na*- veld en mevr. De Vries-Klok; bij de heren waren Kees van Dijk, Chris Brouwer en Bertus van Duyn de prijswinnaars. Bjj zaklopen was Cok Meurs de handigste, terwUl Arie Imthorn en Arie Doldersum de andere prUzen in de wacht sleepten. We waren blij, dat het bestuur de laat ste spelen ook op het Kerkplein hield; dat is veel gezelliger. Alleen moet men dan nog meer oppassen, dat het publiek let op de afzetting. Het was sommige ogenblikken voor de spelers beslist hin- derlUk, dat enkele belangstellenden te ver opdrongen. Een woord van hulde aan de leden van Valkenburgs Harmonie, die de ge hele dag bU alle spelen kranig assisteer den en van wie, vooral bij de nummers „stoelendans", veel van hun uithoudings vermogen werd gevraagd. 's Avonds acht uur zat de Marinekapel onder leiding van kapelmeester Kielman in de tent. Het werd zeer gezellig en druk en de vrees, dat het Valkenburgse feest door minder gunstige weersomstandig heden als een nachtkaars zou uitgaan, werd volkomen beschaamd. Waarom werd het concert niet besloten met ons volkslied? We zUn dat in Valken, burg toch gewend? Het zou een waardig slot van de dag zUn geweest. Oranjevereniging en marktcomité heb ben zich beide dagen uitstekend geweerd Laat de samenwerking zo blUven! Val kenburg heeft opnieuw bewezen, dat het feest kan vieren in de beste harmonie. We behoeven hier geen aparte namen te noemen; we vullen elkaar aan, maar laat men de personen, die zich extra in spanning getroost hebben, ook waar deren. Gemeenteraadsvergadering De leden van de gemeenteraad zijn op geroepen voor een openbare vergadering op Dinsdag 14 September 's avonds acht uur. De agenda vermeldt negen punten, waarvan we noemen: voorstel wijziging begroting 1954; aanbieding gemeentereke- ?ft-,g,£!enst 1952 en rekening woonbsdrijf 19M/52, benevens voorstel benoeming le den tot het nazien van deze rekeningen; aanbieding begroting woningbedrijf 1954.' 195a; voorstel verbetering pand Hoofd straat 66. Binnenkort kan worden begonnen met de inrichting van een lokaliteit voor de termijnhandel ln het beursgebouw te Amsterdam. De raad heeft het goedge keurd en de Gedeputeerde Staten hebben geen bezwaar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 3