Eerste voetbaldag bracht aantal verrassingen een C.S.V.D. boekte de eerste winst punten op Ter Leede Beter spelend R.C.L. sloeg Rijnsb. Boys kansloos (4-0) „Scheveningen" tomde aan 0-3 voorsprong van A.R.C. Verjongd Noordwijk-elftal sloeg hard toe Grote, maar geflatteerde zege van Quick Boys NIEUWE LEIDSCHE COUHANT 7 MAANDAG 6 SEPTEMBER 1954 ZATERDAGCOMPETITIES BEGONNEN Meeste debutanten maakten een goede beurt f7"-»Over het verloop van de wedstrijden op de eerste dag der nieuwe competitie mag zeker niet worden gemopperd, hoewel door een hevige regenbui toch nog enkele wedstrijden een ontijdig einde vonden. Niettemin was het interessant speciaal de verrichtingen van de debu terende clubs gade te slaan, hetgeen in sommige gevallen een succes opleverde voor de nieuwelingen. Over de hele linie genomen, mag dan ook worden geconstateerd, dat bedoelde clubs een versterking zijn voor de K.N.V.B.-klassen. Een geweldig goed resultaat wist het pas-gepromoveerde RCL te behalen door Rijnsburgse Boys met niet minder dan 40 klop te geven. Ongetwijfeld is dit een lelijke streep door de rekening van de Boys, want in de regel behoren zij toch ieder jaar weer tot de prominenten. We geven toe, dat deze nederlaag niet be slissend is, maar deze cijfers spreken eer. duidelijke taal. Quick Boys deed het heel wat beter, want de Katwijkers stuurden HBSS met een 61 nederlaag naar Schie dam terug. CSVD heeft haar elftal op verschillende punten gewijzigd, zodat dit maal haar twee vroegere backs in de voorhoede opereerden. Dat zij dit met suc ces deden, blijkt wel als men bedenkt, dat juist zij de twee doelpunten voor hun rekening wisten te nemen, waartegenover Ter Leede er maar één kon stellen. De Westlandse Derby tussen Monster en de 'sGravenzandse SV bleef onbeslist (11). Scheveningen ging met de oneven goal tenonder tegen ARC. Koudekerk heeft op de eerste dag van V.W.S. en Rouwkoop deelden (44) Leidse doelman had zijn dag niet V.W.S. heeft in Voorschoten twee keepers onder de lat gehad. Opmér- kelijk daarbij was, dat de invaller het beter deed dan zijn voorganger voor de rust. Want dat Rouwkoop met een 43 voorsprong thee kon gaan drinken, was tegen de verhou ding in en kwam voor rekening van V.W.S.' eerste goalie. Van Wijk's elftal telt nog slechts en kele (geroutineerde) krachten van vorig jaar en bestaat verder uit jonge spelers. Het Leidse team was zeker niet zwakker dan Rouwkoop, dat erg onwennig deed' Na tien minuten zag de thuisclub haar rechtshalf, die een bal in het gezicht kreeg, naar de kleedkamers verdwijnen. Even later nam ze door invaller Mak de leiding, daarbij geholpen door de fa lende VWS-achterhoede. Na goed voorbereidend werk van de l'Ecluse en Van Kampen, kon Huug Kok gelijk maken. VWS nam zelf de leiding over, toen linksback Schouten van zeker 40 meter afstand een schot loste, waarbij de bal via de vuisten van Rouwkoops doelman in het net verdween (12). Se- gaar en Mak plaatsten de Leidenaars weer voor een achterstand, die Van Kam- teniet deed. Voor kort echter, jr tastte de Leidse doelman mis (3^4). Door een onweersbul duurde de rust ongeveer een half uur. Op een spekglad terrein werd daarna verder gespeeld, met VWS, dat zich het beste aanpaste, sterk in de meerderheid. De blauw-witten kre gen talrijke doelrljpe kansen, waarvan slechts Huug Kok er één wist te gebrui ken (44). Ook Rouwkoop liet enkele gelegenheden om de score te verhogen voorbijgaan en zo eindigde deze wed strijd met een draw. Voetbaluitslagen 3e Klasse A: RCL—Rijnsburgse Boys 4-0; CSVP—Ter Leede 2—1; Quick Boys HBSS 61; Monster's-Gravenzandse SV 11; Scheveningen—ARC 23. 3e Klasse B: RVVH—Excelsior P 1—0; Groote Lindt—SSS 0—4; Zwaluwen—SHO 10—1; NSW—VVGZ 1—0; DOTO—Good Luck 14. 4e Klasse A: Koudekerk- Sleutels 51; LeidenOrnas 33; RouwkoopVWS 44; Semper Al- tiusDie Haghe 20; Lisser Boys— Noordwijk 1—4; RAS—S VOW 1-4. 4e Klasse B; Sunlight—RVC 2—2; Bode gravenDuinoord 23; HTSVTSB 1—8; PPSC—Zwart Wit '28 1—7; Sport- lust '46Sportverg. 1935 51- 4e Klasse C: Kozakken Boys—Rijsoord 1—0; Unicum Dinteloord 5—4; IFC—Bolnes 1—2; Pe likaan—Capelle 1—3 gest.; WE—Zuildand 3—4. 4e Klasse D: MFB—Sprang 2-4; Wijk—Aalburg 01; Heerjansdam—AS WH 03; AmeideWoudrichem 23; Reserve 3e klasse A: ARC 2CSVD 2 23; Rijnsburgse Boys 2Jodan Boys 2 1—3; Noordwijk 2Zwaluwen 2 38; Reserve 3e klasse B: Jodan Boys 3—RAS 2 51; Die Haghe 2 —Monster 2 0—1 gest.; HBSS 2—Quick Boys 2 5—0; Ornas 2TOGR 2 1—4. Reserve 3e klasse C: Zwart Wit '28 2— NSW 2 3—1; SSS 2—VVGZ 2 4—0; Ex celsior P 2—Kozakken Boys 2 62. Engelse league De uitslagen van de Zaterdag voor de Engelse league gespeelde wedstrijden zijn: Eerste divisie: Arsenal—Tottenham Hotspur 2—0; As ton VillaPortsmouth 10; Burnley Everton 02; ChelseaCardiff City 11; HuddersfieldBolton Wanderers 20; Leicester CityManchester City 02; Manchester United—Charlton Athletic 3-1; Preston North EndNewcastle United 3—3; Sheffield United—West Bromwich Albion 12; SunderlandSheffield Wed nesday 20; Wolverhampton Wanderers Blackpool 10. Tweede divisie: Bristol Rovers—Derby County 41; BuryLeeds United 53; Hull City Ipswich Town 4—2; Lincoln City—Nott ingham Forest 2—1; Liverpool—Westham United 1—2; Luton Town—Birmingham City 1—0; Notts County—Blackburn Ro vers 31; Plymouth ArgyleDoncaster Rovers 1—2; Rotherham United—Middles brough 3—0; Stoke City—Port Vale 0—0; Swansea Town—Fulham 2—2. ;eizoen de leiding in de 4e Klas A. genomen door debutant Sleutels een 51 nederlaag toe te brengen. Noordwijk leverde het bewijs te willen trachten spoedig mogelijk weer terug te keren ar de oude omgeving, want Lisser Boys leed tegen haar een duidelijke ne derlaag. Echter ook SVOW leverde een goede prestatie, want RAS ging tegen haar op eigen veld met 41 tenonder. Die Haghe heeft zich nog immer niet kunnen herstellen, want ook de eerste wedstrijd in het nieuwe seizoen werd van Semper Altius verloren. Er waren na tuurlijk ook weer enkele gelijke spelen te noteren. Leiden en Ornas deelden samen de punten, terwijl ook de wedstrijd Rouw koopVWS onbeslist bleef. Goede start van Duinoord De eerste wedstrijd van de nieuwe 4e klasser Duinoord de onderwijzers zegt in Den Haag, hoewel er tegenwoor dig ook heel wat niet-meesters tussen zitten is in een bescheiden overwinning geëindigd tegen Bodegraven. Aangezien echter laatstgenoemde club vorig seizoen tot de zwakke zusjes behoorde, wachten e de verdere resultaten van Duinoord iaar liever even af alvorens een oordeel it te spreken. PPSC heeft het er tegen Zwart-Wit wel heel lelijk bij laten liggen, want met grote cijfers werd voor eigen publiek verloren. Sportlust had met de SV '35 blijkbaar niet al te veel moeite, daar de uitslag 51 in het voordeel der Woerdenaren werd. In deze klas, waarin nog twee de butanten zijn ingedeeld, sloeg TSB het allerbeste figuur door met niet minder dan 8—1 over HTSV te zegevieren; dat belooft wat te worden. Ook RCV deed het zeer behoorlijk, want een 2—2 gelijkspel tegen Sunlight mag er waarlijk ook wel ARC II—CSVD II 2—3 De eerste wedstrijd van ARC 2 is op en teleurstelling uitgelopen. Weliswaar zijn de Delftse reserves tegenstanders van formaat, maar een nederlaag was niet no dig geweest. CSVD toonde vechtlust en daar ontbrak het de thuisclub reeds op de eerste competitiedag aan. In de voor hoede werden tot in de laatste minuut fraaie kansen gemist. De doelman van CSVD bleek overigens zijn vak prima te De doelpunten werden om beurten ge maakt. CSVD nam de leiding. Van Duin, die weinig presteerde, maakte gelijk. Na dat de prima doelman v. Oosten een straf schop had gestopt, moest hij zwichten voor een tweede, zodat CSVD met 2—1 de leiding had, wat ook de ruststand was. In de tweede helft maakte rechtsbuiten Haring gelijk, maar weer scoorde CSVD (23). Hoewel ARC royaal kansen kreeg om gelijk te maken, werd daar geen ge bruik van gemaakt, zodat het sjouwen der gasten beloond werd. Het Oosten Wedvlucht met oude en jonge duiven van Eindhoven af op Zaterdag 4 Sept In concours 240 duiven, die om 13 uur met Z.O.-wind werden gelost. De eerste duif bereikte zijn hok om 14.15,39 uur en maak te een snelheid van 1388,76 m per minuut; de laatste prijswinnaar om 14.35.34 uur met 'n snelheid van 1110,43 m per min. Uitslag: W Wolters 1, 8; Th Houthof 2; H J Kettenis 3, 4, 22, 24, 47; B Singeling 5. 6, 20, 33, 34, 36, 40; H Cv Leeuwen 7, 14. 43; W Harteveld 9, 11, 15; W Ruis 10, 21, 32; J R Smits 12, 16, 17; J Boekkooi 13, 28. 29, 30, 42; W Nagtegaal 18, 35; S Schoe- man 19; Chr Seller 23, 45; A ter Haar 25. 26, 27, 37; L Burgers 31, 46; W Alting 38; J Faas 39, 48; K v d Berg 41; I Stokkel 44. Gasten in spannende, maai niet beste wedstrijd met 21 geklopt C.S.V.D. heeft, in tegenstelling tot zovele voorgaande seizoenen, een goede competitie-inzet gehad. Laten we er echter dadelijk aan toevoegen, dat dit alleen maar slaat op de overwinning op Ter Leede en geenszins op het vertoonde spel. We weten niet hoe de verhoudingen dit seizoen zullen komen te liggen, maar het moet toch raar lopen, willen beide elf lallen meedingen in de strijd om de titel. Voor de rust was het een aar- dge en aantrekkelijke wedstrijd, waarbij de Delftse ploeg wel het betere voetbal speelde, maar de Sassenheimers desondanks gevaarlijker waren. De 11 stand waarmede de rust aanbrak, moet dan ook wel als enigs- ins geflatteerd worden beschouwd voor de thuisclub. Het leek er onmiddelijk al op, dat de Sassenheimers op een flinke zege zou den afstevenen, want de strijd was nog geen 2 minuten oud toen Harskamp de bal ergens in het middenveld oppikte, opdreef en toen een fraaie voorzet de opkomende midvoor Nieuwenhuis doorgaf. Deze schotvaardige en alleszins technisch bekwame midvoor bedacht zich geen moment en voor doelman Lispet het wist lag de bal al achter hem in het net. Gesterkt door dit plotselinge succes bleef Ter Leede in de aanval, maar verdere bleven toch uit, vooral door het goede werk van de C.S.V.D. defensie, n vooral de jonge Rietveld een stijl volle wedstrijd speelde. Vergissen we ons niet, dan zal deze jongeman nog wel meer van zich doen spreken. Het spel bleef snel op en neer gaan en beide doelen kwamen beurtelings in ge- ir groot was dit niet, omdat de onmacht van de aanvalsllniés wel zeer duidelijk aan het licht kwam. Het was dan ook wel verrassend, dat de Delftena- gelijk maakten. In het midden van de eerste helft zette de CSVD rechtsbui- Doelman Griffioen liet dc on gevaarlijke voorzet lopen, maar tot zijn ontzetting rolde de bal tergend langzaam in het Sassenheimse doel. Ondanks het feit, dat linksbuiten Nieuwenhuis tot tweemaal toe nog een fraaie kans kreeg de stand weer in het voordeel van de roodgelen te brengen, faalde hij beide Slechter spel De tweede helft was nauwelijks begon- ïn toen weer gestaakt moest worden )or een hevige onweersbui. Na de twee de hervatting was het spel niet best meer. Slecht plaatsen was aan de orde van de werd bij tijden erbarmelijk op los geknoeid. Langzamerhand kwam de thuisclub door iets beter spel in de aan- r de Sassenheimse verdediging gaf geen krimp. Toch zou CSVD de lei ding nemen. Linksbuiten Wink, die het moeilijk had kreeg kans een voorzet te lanceren. Het werd echter een sebt, Westers gecontracteerd door „Utrecht" Rechtsbuiten Westers van Stormvogels is door de beroepsvoetbalclub „Utrecht" gecontracteerd. Batavieren en Togo speelden gelijk (2—2) Een op Klein Zwitserland in Den Haag gespeelde hockeywedstrijd tussen de Ba tavieren en TOGO is in een gelijke stand 22 geëindigd. Een kwartier voor het einde moest de ontmoeting wegens de slechte weersomstandigheden worden ge staakt. Bij de rust had TOGO met 21 de leiding. Ned, profs speelden gelijk Vier profelftallen hebben Zaterdag ge speeld. In Utrecht speelden „Utrecht" en „Rotterdam" gelijk (22) en in Doetin- chem eindigde de wedstrijd tussen De Graafschap en Fortuna '54 ook in een draw (11). Griffioen hevige moeite had. Niettemin stopte hij fraai, maar kon niet verhinderen, dat de bal wegsprong. De opgekomen CSVD linksbinnen Jansen maaide eerst over de bal heen, maar wist tenslotte met heel veel moeite de bal in het doel te werken. In de laatste fase van de strijd kwam heel Ter Leede in de aan val, maar wat men ook probeerde, ver andering kwam er niet meer in de stand. Daarmede zette Ter Leede het seizoen slecht in, maar de kwaliteit van de ploeg is toch wel zo, dat zij zeker in de mid denmoot zal belanden. Na lange tijd was Breda weer van de partij, die een goede wedstrijd speelde. Duidelijk is echter wel, dat de grote tijd van Hars kamp voorbij is. Molenaar speelde in de halflinie eveneens een prima wedstrijd. Bij CSVD speelde Henny Jansen ln de voorhoede, maar behalve het winnende doelpunt kon hij geen enkele Indruk wekken, dat deze opstelling een succes zal worden. Ruim 13.000 tippelaars Achtste Airbome-tocht geslaagd Begunstigd door ideaal zomerweer heb ben Zaterdag ruim 13.000 deelnemers de achtste Airborne-wandeltocht gemaakt. Zij vertrokken van het sportpark Harten- stein te Oosterbeek. Deze jaarlijks te rugkerende wandelmars ter herdenking van de strijd der geallieerde parachutis ten in de Septemberdagen van 1944 heeft zich ontwikkeld tot een sportgebeuren van de eerste orde in Nederland. Voor de tocht begon werd in 't voormalige hoofd kwartier van generaal Urquhart, het te genwoordige hotel Hartenstein een bij eenkomst gehouden in aanwezigheid van tal van burgerlijke en militaire autoritei ten, onder wie captain C. Wright, verte genwoordigers van dc- Britse ambassade, lt-generaal D. C. Buurman van Vreeden. Ned. territoriaal bevelhebber, generaal C. D. Toet, commandant 7 December- divisie en brigade-generaal W. Kist, com mandant der Kon. marechaussee. Alle deelnemers défileerden voor het erecomi- té. dat opgesteld stond voor het hotel Har tenstein. De tocht ging langs de Veluwe- zoom, de slagvelden van de in 1944 ge lande Airbornetroepen, het Airborne-mo nument en het Airborne-kerkhof. Achttien muziekcorpsen en drumbands deden de wandelaars uitgeleide en be groetten hen weer. Fuetterer was snelst© te Karlsruhe In weerwil van een lichte blessure heeft Fuetterer Zaterdagavond te Karlsruhe zowel de 100 als de 200 meter gewonnen. Op de 100 meter noteerde hij 10,5 sec. en ging hij als eerste over de eindstreep voor Pohl en Fuchs die beiden 10,6 sec. voor zich lieten afdrukken. De 200 meter was voor Fuetterer in 21,5 sec., met als tweede Bluemmel 21,6 sec. Best debuut van iood-witten Bert Heemskerk behoedde zijn club voor zwaardere nederlaag Als het vertoonde spel in de strijd tussen het pas gepromoveerde RCL en de geel-zwarten uit Rijnsburg een afspiegeling moet zijn van hetgeen op de volgende wedstrijddagen te wachten staat, dan zullen wij langs de lijnen weinig glunderende gezichten zien. RCL, dat nauwelijks zijn nor male vorm benaderde, was toch in alle opzichten de betere ploeg, waarbij vooral de goede lichamelijke conditie van de spelers opviel, met als ge volg een hoog en goed volgehouden tempo. Het spel van de Boys, in de voorgaande jaren toch een flinke, wilskrachtige ploeg, vormde een deceptie. Het ontbreken v. d. Nagel en v. d. Ven kan toch or gelijk een volledig excuus zijn voor bijzonder teleurstellende spel. De vrij Jeugdige voorhoede toonde een absoluut gebrek aan spelinzicht, en aangezien ook de verdediging op geen stukken de kracht voorheen kon opbrengen, kunnen wij niet zeggen dat de geelzwarten een makkelijk seizoen tegemoet gaan. Reeds direct had RCL door een veel betere spelopvatting een belangrijk veld- overwicht en Kromhout en zijn ma moesten dan ook al dadelijk alle krachten inspannen om de vrij goed combineren de voorhoede van de thuisclub in be dwang te houden. R.C.L. bolt Slecht schieten van de roodwitte vallen, maar vooral het uitstekende werk doelman Bert Heemskerk stonden echter doelpunten ln de weg. Juist in deze periode van overwicht leidde één der sporadische tegenaanvallen van de Boys ien doelpunt. Midvoor Van Egmond stormde met de bal aan de voet op doel man Mulder af, die het leer wel bemach tigde, maar losliet, waardoor Van Egmond onhoudbaar kon scoren. Onder felle pro testen van de gasten keurde scheidsrech ter Schild dat naar onze bescheiden me ning volkomen zuiver doelpunt af en d« Boys waren de teleurstelling nog niet t« boven toen, na een vlotte RCL-aanval Hiensch een kansje kreeg; onhoudbaar verdween de bal in het vijandelijke net 1—0. Nauwelijks enkele minuten later het al 2—0. De naar links afgedwaalde Hiensch kwam in vrije positie en verraste doelman Heemskerk met een fel schot. Intussen was bij RCL Keyzer verva gen door Rietveld. Toch bleef de thuis club een meerderheid demonstreren tot Doorweekt In de tweede helft was nauwelijks tien minuten gespeeld of een geweldige stort bui doorweekte spelers en publiek; de Alphenaren moesten met kleine overwinning genoegen nemen (32) Toen ARC in de wedstrijd tegen „Scheveningen" ongeveer 20 minuten voor het einde met 30 voorstond, en het er naar uitzag, dat die stand nog opgevoerd zou worden, kon de Alphense aanhang niet vermoeden, dat men nog een benauwd kwartier zou krijgen. Dat kwartiertje werd ingeleid door een onfortuinlijk uitglijden van doelman v. d. Mark, die toen een houdbare bal miste. Het bleek een injectie te zijn voor de gast heren en zij kwamen nog op 32. De overwinning ontging ARC echter niet en dat was ook het juiste resultaat. Het betekent winst voor de Racing club, dat ze dit jaar uit kan komen met jonge rechtervleugel. Voor de rest ls het elftal vrijwel ongewijzigd (Tuinen- burg mag nog niet spelen) en na de twee oefenwedstrijden, die geen hoge verwach tingen wektei), viel het spel Zaterdag niet tegen. Nu zal „Scheveningen" geen rol betekenis spelen in deze compeitie. De buitenspelers zijn goed, maar verder men het hebben van hard werken. Vooral de verdediging ls zwak. Dat A. R. C. het niet verder bracht dan drie doelpunten, komt mede doordat het houtwerk de Scheveningse doelman verscheidene keren hielp. De wedstrijd werd gespeeld op Duindigt, een terrein met uitstekende accommodatie, waar ook de profclub Den Haag zal spelen. Reeds spoedig na de aftrap bleek, dat de Alphense club sterker was en toen de gastheren dit gewaar werden, gingen ze met de buitenspelval werken. Doordat ARC veelal kort speelt tippelde ARC daar gemakkelijk in en dat verfraaide de wed strijd niet. Prachtig doelpunt Het was rechtsbuiten Verbakkem, die het eerste doelpunt in dit seizoen voor ARC op z'n naam bracht. Hij werkte een aanval met zo'n enorm hard schot af, dat de bal van het staander terugstuitte in de handen van een der Scheve'nir^ers; de scheidsrechter wist werkelijk niet of hij doelpunt of strafschop moest geven. Maar de Scheveningse grensrechter zei te recht doelpunt! Dat was dus 01 voor ARC en voordat het rust was maakte midvoor Bos er nog een tweede, uitste kend doelpunt bij. Rust 02. Vooral de eerste 25 minuten van de tweede helft had ARC een groot over wicht, maar „Scheveningen" verdedigde stug. Bovendien was het terrein door een stortbui spekglad geworden. Het was weer Bos, die scoorde, toen hij een tactisch kopballetje van Boogaard ineens inkogel- de (0—3) Zoals reeds gemeld, bleek de voorsprong In de laatste vijftien minuten nauwelijks voldoende te zijn. want fortuinlijk kwa men de gastheren eerst aan hun eerste en. daardoor aangemoedigd, ook nog aan hun tweede goal. ARC nam de punten toch mee en de rood-zwarten zijn nu direct zo rijk als vorig jaar na zes wedstrijden. Ir E. J. S. G Boissevain is benoemd tot hoofdplanoloog in vaste dienst bij het bureau van de rijksdienst voor het nationale plan. Ir W. van Ommen werd benoemd tot hoofdingenieur in vaste dienst bij net ministerie van Wederopbouw en Volks huisvesting. scheidsrechter zag zich genoodzaakt de strijd een tijdlang te staken. De wind, die intussen zeer in kracht was toegenomen, werd, toen het spel was hervat, een verwachte bondgenoot voor RCL. Toch kwamen de Boys in iets betere v maar de slap spelende aanval zag geen kans Mulder in ernstige moeilijkheden te brengen. sitie gespeeld moet worden. Hiensch bracht met een handige schijnbeweging zijn tegenstanders op verkeerd spoor en kon toen met een scherp schot de score op 30 brengen. Doelman Heemskerk raakte hierna even later geblesseerd en verliet het terrein plaats te maken voor Jaap van Duyn, die enkele schoten stopte, maar toch niet kon verhinderen dat Krijgsman uit een pass van Walen de stand op 40 bracht. Het spelpeil zakte hierna tot een nog lager niveau en het eindsignaal klonk spelers en publiek als een verlossing. Debutant Sleutels begon met nederlaag „Koudekerk" sloeg Leide naars met 51 Debutant Sleutels heeft het Kouderkerk niet kunnen bolwerken tegen de enthousiaste club van die naam. De thuisclub speelde in een hoog, goed volgehouden tempo en hoewel Sleutels kranig partij gaf. kwam het einde met een fikse over winning van de roodbroeken: 51. Reeds na twee minuten zagen de Lei denaars zich voor een achterstand ge plaatst. De eerste aanval van „Koude kerk" kon worden afgeslagen, maa volgende werd met een onhoudbaar schot van rechtsbuiten G de Wit be sloten. Tot driemaal toe liep de snelle, doch niet zuiver schietende Sleutels-voorhoe de vergeefs storm en toen A. Sweris door twee tegenstanders werd aangeval len, kende de goed leidende scheidsrech ter Litsenburg „Koudekerk" een straf schop toe. die werd gebruikt (2—0). Sleutels werd in de verdediging gedron gen en na een schot tegen het houtwerk 'werkte A. Sweris een vlotte aanval goed af (3—0). Op het door een regenbul glad ge worden veld. kon het hoge tempo van de eerste helft daarna niet worden ge handhaafd. De spelers moesten opnieuw de kleedkamers opzoeken wegens een fikse onweersbui en vlak na de hervat ting passeerde A. Sweris opnieuw de Leidse doelman (40). Sleutels werd wat sterker en wist door zijn linksbuiten een tegenpunt te ma ken. Keeper De Lange stond de bezoe kers niet meer goals toe. „Koudekerk" nam het heft weer in handen en T. van Vegten voerde de voorsprong van zijn club tot 51 op. Lisser Boys verloor geflatteerd met 14 Noordwijk" heeft de eerste stap op de weg naar promotie al gedaan. In Lisse's sportarena schreef een verjongd team der roodbroeken met dui delijke cijfers het vonnis over Lisser Boys: 14. En hoewel deze zege alleszins verdiend genoemd mag worden, is er voor de Noordwijkers beslist nog geen aanleiding om luidkeels „hoera" te gaan roepen of te denken, dat men er al is. Om te beginnen hadden de Boys voor rust diverse keren duidelijk pech en het overwicht van „Noordwijk" zou o.i. met 12 vol doende zijn gehonoreerd. Het eerste kwartier leek Noordwijk op »n uiterst gemakkelijke en royale zege af te stevenen. De Boys uit Lisse w eenvoudig nergens. Ze werden overbluft door het snelle tempo, dat de roodbroe ken wisten op te brengen en voo wedstrijd vijf minuten oud was, prijkten de Noordwijkers al trots aan de leiding. Een flitsende aanval had de bal bij Niek d. Wiel gebracht en de^.Wels", zoals hem in Noordwijk nog steeds betitelt, liet zijn ouderwetse schoten los. Mis schien had doelman Muller het schot nog kunnen stoppen, hij stond in ieder ge val op de goede plaats. Maar stopper Bauer trachtte de bal te onderscheppen en in deze poging slaagde hij maar half: hij veranderde de bal van richting en Noordwijk mocht Juichen. Dat het een kwartier later nog steeds 0—1 stond, was ;n geluk voor de Boys. Langzaam ontworstelden de Lissers zich echter aan de druk en kreeg doelman Smol gelegenheid te tonen, dat hij een goed nummertje keepwerk kan weggeven. Voorlopig stak er in de aanvallen niet veel gevaar en bleef Noordwijk gev lijker door het hogere tempo en het bete re plaatsen. Veel schot zat er in de v hoede echter niet. Pech voor de Boys laatste twintig minuten voor de rust hadden wellicht de wedstrijd een heel ander „gezicht" kunnen geven. Binnen 5 minuten kroop Noordwijk driemaal door het bekende oog van de even beroemde naald. Eerst kreeg Broekhuizen een schit terende kans op een meter of tien van doel en geen minuut later brak midvoor Roodenburg door en kreeg hij alleen een uitgelopen Schmol. Maar Broekhuizen nog Roodenburg hadden geluk. En terwijl alles wat van Lisse kom-af as uitvoering zijn spijt stond te betui- ?n, namen de Lissers een hoekschop, schoot na een scrimmage linkshalf Wasse- hard en laag in en kreeg Smol de erst op de lijn (sommigen beweren ook, dat die er over was, maar dat kon den wij van onze plaats niet zien) te pakken. Tegen de verwachting en tegen de verhouding in, maakte Noordwijk er 0—2 van. toen linksbuiten A. v. d. Lippen zich uitstekend had vrijgelopen en Mul ler sloeg. Voor rust nrg kreeg Lisser Boys loon naar werken. Een voorzet van Hel- Smol passeerde 1—2. Onweer en regen konden niet verhin deren, dat de tweede helft op tijd werd gestart. Noordwijk kreeg toen de steun van de wind. Het eerste half uur bleef de stand ongewijzigd. Maar toen opeens gingen er via de voet van midvoor P. v. d. Lippen twee goals vlak achter elkaar in de LIssese touwen: 14. De zwartwitten kregen hierdoor een morele duw en de wedstrijd ging nog min of meer uit als een nachtkaars. Keeper Bert Heemskerk van Rijnsb. Boys (geheel links) blonk in de wedstrijd tegen R.C.L. uit. Hier zien we hem een corner op zijn doel onder scheppen. Foto N. van der Horst. Dames sneller dan heren Succes voor De Robben te Sas van Gent De doortocht van Sas van Gent, een zwemwedstrijd over 2200 meter, heeft bij de dames een prachtig succes opgeleverd voor De Robben. Niet minder dan de eerste acht plaatsen werden door leden van de Hilversumse club bezet. De beste was Lenie de Nijs in 31 min. 15 sec. Twee de werd Mary Kok ln 31 min. 16,5 sec., derde Van Ekeren in 32 min. 36 sec., vier de Steffers, vijfde Van Renen, zesde Ge vers, zevende Meesters en achtste Joke Kreuning. Bij de heren zegevierde Bogaerts van de Gentse zwemvereniging in 31 min. 41,2. Dat betekent dus, dat Lenie de Nijs en Mary Kok sneller zijn geweest dan de herenl Op de tweede plaats kwam Van Huffel, een clubgenoot van Bogaerts, in 31 min. 59 sec. Athletiek Rulander werd vijfde in Antwerpen De internat, atletiekwedstrijden op het Beerschottetrein te Antwerpen moes ten worden onderbroken in verband met hevige donderbui, welke voorts de conditie van de baan er niet beter op maakte. De 100 meter werd gewonnen door de Duitser Kluck in 10,7 sec. voor de beide Vercruyssens met resp. 10,7 sec. lec. en Germar (Duitsland) met Hayo Rulander werd vijfde in en zijn clubgenoot van Vlug en Lenig Sleeuwenhoek laatste met 11,2 sec. R.A.S.S/VCJ.W. 1—4 Aan de Nijkerklaan demonstreerde RAS »n matig partijtje voetbal. Zo spelende zijn de Rijksambtenaren gedoemd te de graderen naar de afdeling. RAS miste o.a. de bekwame back Jan van Dam en Pij pers, terwijl SVOW met een verjongde ploeg in het veld kwam, die perspectief heeft voor de toekomst. Een vlugge voor hoede en een goede achterhede. In de 15e minuut wist Keyser op fraaie 'ijze SVOW de leiding te geven. Dit doel punt werd gevolgd door een treffer van Rosier. RAS probeerde de bakens te ver zetten, doch het spel was zo doorzichtig, at succes uitbleef. Onweer gepaard gaande met slagregens aren de oorzaak dat rechtspreker Van Bemmelen gedurende 20 minuten de wed strijd staakte. Toen de zon weer achter het wolken gordijn tevoorschijn kwam werd de strijd hervat op een zeer glad veld, waarop de SVOW-spelers zich thuis voelden, want Keyer bracht de stand op 3—0. Een krach tig tegenoffensief volgde van RAS en met succes. Huigen zag zowaar kans doelman Hoegen Dijkhof het nakijken te geven. SVOW liet zich hierdoor niet afschrikken, kwam terug en Van Vliet maakte aan alle onzekerheid een einde door Huls voor de vierde maal te verslaan (14). Schiedamse H.B.S.S. keerde met 61 nederlaag huiswaarts In zijn eerste competitiewedstrijd zonder Arie v. d. Oever, die, zoals be kend is, overschrijving heeft aangevraagd naar „Scheveningen", ging de belangstelling vooral uit naar de verrichtingen van de nieuwe midden voor P. de Haas. Ofschoon De Haas zijn voorganger niet kon doen ver geten, was zijn spel alleszins bevredigend; vooral zijn verdelen van het spel was goed en dat betekende in elk geval winst. H.B.S.S. uit Schiedam werd er het slachtoffer van, hoewel de cijfers (61) de krachtsverhouding niet goed weergeven: de gasten verdienden meer. Nauwelijks één minuut oud was de strijd ten de naar binnen gezwenkte Floor Schaap met een onhoudbaar schot Quick Boys de leiding gaf. En voor de Schiedam- goed en wel van de schrik waren bekomen, maakte Steenbeek met een flit send schot het tweede Katwijkse doel- HBSS pareerde met een tegenaanval en daar Schoneveld een foutje maakte, kon Storm Bauw kansloos passeren (21). Tot tweemaal toe stopte de Schiedamse doel- onhoudbaar lijkende schoten en hier door aangemoedigd, gingen de gasten be ter spelen. Bauw kreeg drukker werk en toen we HBSS de gelijkmaker dachten te zien maken, dook Schoneveld op de doellijn op en kopte de bal weg. De Schie dammers bleven aandringen, maar hoe u het ook voor hen was. Quick Boys, niet zij, scoorde. Bij een uitval Joeg Steenbeek de bal onhoudbaar langs HBSS' goalie: 3—1. Een regenbui maakte het veld moeilijk bespeelbaar. Quick Boys paste zich het beste bij de omstandigheden aan en voer de door P. de Haas. rechtshalf Jaap de Best en Steenbeek de voorsprong tot 61 op. Straulino en Rode bleven Eur. kamp. De Italianen Straulino en Rode zijn erin geslaagd hun Europese titel in de star-klasse te behouden. Bij de te Lissa bon gehouden Europese kampioenschap pen eindigden zij met een totaal van 111 punten op de eerste plaats. De Portugese équipe Duarte-Belletlto werd met 110 punten twee en de Italiaanse combinatie Nordio en Sangulin met 109 punten derde.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 7