Jlicuure £rièsci)c (tfouranl Churchill: spoedconf eren tie van acht te Londen Willem I: stichter van Rijnland Resten van de cockpit van de Willem Bontekoe opgevist Twee maanden klein verlof voor opgeroepenen sedert Juni 1953 Wist U DONDERDAG 2 SEPTEMBER 1954 BUREAUX: Steenst/raat 37. Directie. Redactie. Abonnementen- Advertentie-afdeling: TeL 31441. Postrekening: 58936 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken Vijl en dertigste jaargang No 10132 „Staalt asUcfj gftrtlma agn btti ia kgljenspotT METSELAARS AAN HET HUIS VAN EUROPA Adenauer wil nu desnoods zonder Frankrijk verder gaan blijkt, dat de Westduitse regering de po- tiek van Europese éénmaking desnoods zonder Frankrijk wenst voort te zetten. NA DE MISLUKKING der Brusselse conferentie en de verwerping van het E.D.G.-verdrag door de Franse Kamer, blijven de Europese diplomaten niet vasthouden aan een onvruchtbaar pessimisme. Integen deel, met man en macht wordt gewerkt aan een oplossing voor het pro bleem, hoe West-Duitsland bij de defensie van West-Europa in te scha kelen. Spaak confereerde met de diplomatieke vertegenwoordigers van Amerika, Frankrijk, Duitsland. Italië en Nederland, over de ontstane situatie in Europa. Het Britse kabinet, onder leiding van premier Churchill besloot spoedig een conferentie van acht landen bijeen te roepen ter be spreking van een andere wijze dan die, welke vervat was in de E.D.G., om West-Duitsland te bewapenen. Vermoedelijk zullen te Londen binnen drie weken de ministers van Buitenlandse zaken van de zes landen der „ex-E.D.G.", alsmede minister Eden en diens Amerikaanse collega Foster Dulles, aan de conferentietafel plaats nemen. Deze bijeenkomst zou dan voorafgaan aan de conferentie der N.A.V.O.-ministers te New York of Washington, zoals giste ren door Foster Dulles was voorgesteld. Engeland zal op de Londense conferen tie adviseren, de Duitsers zonder verwijl te herbewapenen en hen toe te laten tot de N.A.V.O., als zijnde de meest practti- sdhe oplossing voor de inschakeling van West-Duitsland in de Westelijke defensie. Echter moeten volgens dit Britse voor stel beveiligende maatregelen genomen worden tegen een herleving van het Duit se militarisme. De gedachte van een zg. „Europees coalitie-leger", zonder de su pranationale trekken van de E. D G. waaraan Engeland zou deelnemen, is door de Britse regering verworpen, hoewel men op de conferentie te Londen daar over zou kunnen beraadslagen, mocht een der aoht landen dit punt ter sprake brengen. Wij herinneren er aan, dat de Franse premier Mendès-France hier worstander van is. Inmiddels kreeg de Britse Hoge commissaris in West-Duitsland instructie, ten spoedigste een onderhoud met bonds kanselier Adenauer te arrangeren en met hem te bespreken, hoe de conventies van Bonn in werking te stellen, die, zoals men weet. aan de Westduitse republiek, met zekere restricties, de soevereiniteit ver- Volgens de eerste reacties, Is Parijs geestdriftig over het Engelse voorstel in zake een achtmogendheden-conferentie. De Fransen zijn van oordeel, dat dit Brit se voorstel een passend antwoord vorsnt op de suggestie van Bonn voor een „zevenmogendheden-conferentie", nota- bene zonder Frankrijk. Diplomatieke waarnemers in de Franse hoofdstad be schouwen het Westduitse voorstel als een poging van Bonn. de huidigen Franse re gering te krenken. In Washington is men gunstig gestemd ten aanzien van het Britse voorstel, om dat het hierdoor mogelijk zal zijn van Duitslands standpunt kennis te nemen aan de conferentietafel, vóór de bijeen komst van de NAVO. te New York. Ook Rome heeft het Britse plan toegejuicht, ais zijnde een unieke gelegenheid om Engeland stevig bij de Westeuropese de fensie te betrekken. De eisen van Bonn: Inmiddels kwam het Westduitse kabi net gisteren te Bonn voor de tweede maal in spoedzitting bijeen. De Duitse koers wordt aangegeven volgens vier begin- 1. De Duitse souvcreiniteit moet on middellijk worden hersteld, (dit wil de Franse premier Mendès-France even zeer). 2. Duitsland wil als volkomen ge lijkwaardige partner (dus zonder beper kingen) aan de Westelijke defensie deel nemen. 3. Met Engeland en Amerika moet hierover onmiddellijk onderhandeld wor den (de corr. van het A.N.P. te Bonn wijst er in een beschouwing op, dat de bonds regering de politiek, beogende de eenheid van West-Europa ook zonder Frankrijk wil voortzetten, waartoe Amerika, Enge land, Italië en de Benelux-landen dan hun medewerking zouden moeten lenen). 4. Een juridische regeling de status der buitenlandse troepen op Duits grondgebied. Uit deze beginselverklaring van Bonn Althans i9 dit de eenstemmige uitleg, die Westelijke diplomaten, ook Westduitse politici aan deze verklaring gaven- Im mers Bonn wil.raadpleging van de landen, die de E.D.G. hebben bekrach tigd" en daar hoort Frankrijk niet bij. Men schuift Bonn in de schoenen, dat West-Duitsland lid van de N.A.V.O. wil worden of een Europese strijdmacht zon der Frankrijk in het leven wil roepen. Bovendien heeft de regering-Adenauer in een officiële verklaring gezegd, dat het „vredescontract" van Bonn niet lan ger aanvaardbaar is. De conventie van Bonn werd twee jaar geleden getekend en voorziet in de 60U- vereiniteit der Westduitse republiek op burgerlijk gebied. De Amerikaanse, Britse en Franse troepen, op Duits gebied ge legerd, zouden zich echter nog speciale rechten voorbehouden en voorts zou daf „vredescontract" slechts in werking tre den tegelijk met het van kracht worden van de E.D.G. Die laatste voorwaarde hebben de Westelijke geallieerden intus sen laten vallen, maar thans wordt het gehele „vredescontract" door Bonn voldoende geacht. Druivenkoningin gearriveerd Leveringen aan oorlog sneller betaald Minister Staf heeft er in een beschik king de aandacht op gevestigd, dat er een ernstige vertraging bestaat bU de beta ling van aan het ryk geleverde goede ren, diensten en prestaties. Hy heeft tevens zodanige voorschriften gegev vlottere afwikkeling mag w icht. De Westlandse druivenkoninginin het gewone leven Anneke Elro, heeft gisteren haar officiële intocht in Naaldwijk gehoudenwaar zij voer dagen de scepter zal zwaaien. Na een glorieuze tochtwerd zij op het raadhuis ontvangen door het voltallige college van B. en W. Er was echter èèn moment, dat men niet in het protocol had voorzien en dat was het uitstappen van de druivenkoningin. Een statsietrap was niet'beschikmaar, zodat de voorzitter van het druivenfeest, de heer Rombout, met een gewone huis-tuin- en keukentrap toesnelde, waar na het euvel vlug was verholpen. Het historische moment, waarop Anneke Elro uit het rijtuig werd geholpen, is door onze fotograaf vereeuwigd. Apparatuur niet modern Bij luchtmachtoefening Lucifer is alleen 100 procent goed In moderne oorlog kan één seconde van onoplettendheid noodlottig zijn „Kijk uitdaar komt het. Hoe sneller de vliegtuigen worden, hoe sneller ook het waarschuwingsapparaat moet werken, dat hen signaleert. Het zijn it alleen de eigen vliegtuigen, die door de radar worden gedirigeerd, in de mo derne luchtverdediging is ook de lucht afweer volkomen afgestemd op radar- ldingen en de oefening Lucifer, die vanavond eindigt, levert daarvan het be- De commandant van de luchtafweer, generaal-majoor G. J. M. C. van Nijnat- •vees daar nog eens op. n van de zeer belangrijke punten ons bij deze oefening is het tijds verloop tussen de waarschuwing die wij de radarposten van de luchtmacht doorkrijgen en het moment dat onze b terijen en schietgereed kunnen zijn," zeide hij. „Op de eerste dag van Lucifer was 2 a 3 minuten en ik mag wel zeggen, dat dit zeer goed is. Wat niet zeggen wil, dat in deze oefening wat de luchtafweer betreft, alles ideaal verloopt, want de apparatuur die op dit moment in Neder land in gebruik is, behoort niet tot de meest moderne. Medio 1955 hopen wij het Amerikaanse materiaal te krijgen dat nodig hebben," aldus de generaal, dan hopen wij de moeilijkheden, die nog wel met de vuurleidings-apparatuur hebben, voor een belangrijk deel onder de knie te krijgen. „Ondanks de vèr doorgevoerde automa tisering en mechanisering speelt ook in de toekomstige oorlog de man nog de be langrijkste rol, want ten slotte is hij het, die tot een handeling de stoot moet geven. Het kan soms uren, soms dagen duren, voor het zover is, maar op een gegeven moment komt het en dan moet selijke geest snel en zo feilloos mogelijk werken. En deze volledige concentratie in die paar minuten, die belangrijk kun nen zijn, is de militair soms moeilijk bij te brengen. „Die paar minuten moeten 100 procent zijn," aldus generaal Van Nijnatten. Hon derd procent is bij ons goed, 99 procent is onvoldoende. Doen de mensen het bij Nog een foto, genomen tijdens het vacantieverblijf der vorsten in Griekenland. Men ziet hier Prins Bemhard en midden achter met hoed in de hand Prins Axel van Denemarken, tijdens een ezelrit in Santorini V.V.V. rechtszitting te Zeist Godfried van Seyst nagelde een wethouderaan schandpaal Met futiliteiten kon hij zich niet ophouden daar had hij zijn gade voor TER GELEGENHEID VAN HET 60-JARIG BESTAAN van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer te Zeist is gistermiddag een openbare rechtszitting „gespeeld". In gezelschap van schout, griffier, trommelslager en twee lansknechten kwam Godfried van Seyst op. Voor het begin van de rechtszitting werd een ieder gewaarschuwd, dat op het afleggen van een vals getuigenis zware straf stond, n.l. een dracht stokslagen. igingen zelf overgelaten moest wor- :n dat anders de gemeente verplicht een stadion voor 20.000 mensen t# bouwen. Twee bestuursleden van de V.V.V., de heren H. van Wermeskerken, die tekst en regie van deze zitting verzorgde, en A. A. Fluitman, klaagden over te weinig daadwerkelijke belangstelling voor de V.V.V. en vroegen een verordening, vol gens welke ieder verplicht was lid te zijn. Heer Godfried vond dit niet nodig, maar wees wel op het belang van het lidmaat schap en spoorde ieder aan zich er voor op te geven. Zelf gaf hij het goede voor beeld en werd lid voor de somma van 10.000 florijnen. De kwitantie moest aan zijn gade aangeboden worden, daar hij zichzelf niet met zulke futiliteiten op hield. Twee sportlieden beklaagden zich over het gebrek aan sportvelden en over het feit, dat de nóg aanwezige door de ge meente bij slecht weer afgekeurd werden, Heer Godfried oordeelde dat dit aan de Zee was gevaarlijk Twee jongens en twee meisjes verdronken Bij het baden te Wijk aan Zee is gis teravond het 21-jarig meisje G. Olden burg uit Wijk aan Zee verdronken. Aan het Bloemendaalse strand is gis teravond het lichaam aangespoeld van de 12-jarige Gerard Reus uit Haarlem, die 's middags met zijn zusje was gaan zrwemmen. Vermoedelijk zijn beiden in moeilijkheden geraakt. Het zusje, de 15-jarige Aafje R„ is zeneens verdronken. Het lijk is van nacht aangespoeld. De zee was gisteren dermate gevaar lijk, dat vele baders in nood geraakten door onbekendheid met de zee. Voorts is in de Rijnhaven te Rotter dam het vierjarig jongetje J. Mannak verdronken. Het knaapje hoorde thuis aan boord van het in deze haven liggen de binnenvaartuig Gejo. Wrak nog niet gelocaliseerd Het belangrijkste onderdeel, dat giste ren van het verongelukte KLM.-vlieg tuig de Willem Bontekoe is gevonden, was wel een deel van een der hoofdwie- len Bovendien heeft men resten van, de cockpit opgevist, stukken van de buiten bekleding, kledingstukken en stoffelijke resten. Al deze wrakstukken werden gisteren in IJmuiden binnengebracht door de IJmuidense sleepboot Cycloop van de fa. Wijsmuller, die eveneens door de K.LM. is gecharterd. Ook is een cylinderkop in het net te recht gekomen met een koppeling van een der motoren en een zuiger. Het gevonden fragment van het lan- Eerste toepassing voor dienstplichtigen lundmacht Overgangsmaatregel voor hen, die op 8 en 9 April 1953 onder de wapenen kwamen en oefening niet goed, dan doen zij het iok de eerste dag van de oorlog niet goed n dit kan fataal zijn." En de volledige concentratie, ook in de iren, dat men niet actief is, vormt der grote psychologische problemen w ook speciaal de luchtafweer worstelt. In de moderne oorlog, waar uren voorbij- zonder dat er iets gebeurt, kan een seconde van onoplettendheid noodlottig en deze volledige concentratie op kostbare ogenblikken ontbreekt soms nog wel eens in Lucifer, waar men een •nkele keer nog wel een6 niet voldoende patronen bij de vuurmond heeft en soms eens een vuurmond aantreft zonder richtmiddel er op. De maatregel dat aan dienstplichtigen, indien zij dit wensen, gedurende de laatste maanden van hun eerste oefening klein verlof kan worden verleend in af- ■achting van groot verlof, zal voor de ïrste maal worden toegepast op de dienstplichtigen, die sedert 10 en 11 Juni 1953 onder de wapenen zijn. De duur van de eerste oefening van dienstplichtigen van de Koninklijke Land macht is, zoals men weet, onlangs als volgt vastgesteld: 23 maanden voor dienstplichtigen, worden opgeleid tot officier, tot on derofficier of tot het vervullen van een specialistische functie, b. 20 maanden voor de overige dienst plichtigen. Het verlenen van twee maanden klein verlof komt er dus op neer, dat de dienstplichtigen, behorende tot de groep a. na 21 maanden en de dienstplichtigen, behorende tot de groep b, na 18 maanden huiswaarts zullen worden gezonden. Bijwijze van overgang wordt vooi dienstplichtigen, die sedert 8 en 9 April 1953 onder de wapenen zijn, de huis- waartszending met enige tijd vervroegd en wel als volgt: De dienstplichtigen, die 24 maanden on der de wapenen zouden moeten blijven, kunnen na een werkelijke dienst van 23 maanden met klein verlof vertrekken. De dienstplichtigen, die 20 maanden on der de wapenen zouden moeten blijven, kunnen na een werkelijke dienst van 19 maanden met klein verlof vertrekken. Gedurende het klein verlof bestaat geen recht op militaire inkomsten, kostwinners vergoeding, geneeskundige hulp voor re kening van het ministerie van Oorlog enz Het klein verlof kan worden ingetrok ken, indien de minister van Oorlog daar toe machtiging heeft verleend. In dit geval moet de dienstplichtige zich weer bij het daarvoor bestemde militaire onderdeel aanmelden. Intrekking van het klein verlof op ver zoek van de dienstplichtige zal als regel niet worden toegestaan. Man-met-geheugenverlies Vingeraidrukken klop pen met die van Fischer De commandant van de Amerikaanse militaire poiitie in Duitsland heeft giste- verklaard, dat de vingerafdrukken de in Enschede verpleegde man over eenkomen met die van de 29-jarige Gruenther Fischer, die het vorig jaar in Frankfort werd opgepakt, omdat hij zich uitgaf voor de Amerikaanse militair Er- nest S. Williams, die zonder verlof van :ijn onderdeel weg was, maar volgens de commandant een Oostduitse bedrieger bleek te zijn, zo meldt A.P. Gisteren zijn te Frankfort uit Enschede de vingerafdrukken voor vergelijking aan gekomen. In het criminele laboratorium van het Amerikaanse leger is zonder enige twijfel gebleken dat ze van Fischer zijn. Deze is vorig jaar ter observatie in een Amerikaans legerhospitaal te Frank fort opgenomen geweest; maar toen bleek dat hij geen militair was, werd hij uit het ziekenhuis ontslagen. Ofschoon men nu zeker weet, dat de man niet is wie hij voorgaf te zijn, is zonder enige twijfel vastgesteld, aldus het A. D., dat de man zeer ernstig ziek is- Zijn verwilderde blik doet dit al vermoe den. Hij heeft bovendien in de afgelopen weken viermaal een poging tot zelfmoord gedaan. Bij een daarvan is het de medici nauwelijks gelukt hem met behulp zuurstofapparaten bij te brengen. dingsgestel is door de duikers van de Cycloop opgehaald uit een trawlnet van een der vissende kotters, die het zelf niet boven water kon krijgen. De heer J. J. van Balkom, onderdirec teur van de afdeling General Operations van de KLM deelde ons mede, dat het wrak nog steeds niet is gelocaliseerd. Men gaat door met zoeken omdat de om standigheden op dit moment uitermate gunstig zijn: goed weer en voor de dui kers helder zicht onder water. De crematie van de 3e bestuurder van de Willem Bontekoe, de heer R. M. T. Meyers, zal morgen te Westerveld ge schieden na aankomst van de trein om 14A0 uur. Namens de directie van de KLM zal o.m. aanwezig zijn de heer V. H. L. Dubourcq. Commodore A. Viruly zal een toespraak houden. Ook vanmorgen zijn de zes kotters, die door de K.L.M. zijn gecharterd voor na speuringen naar het wrak doorgegaan met hun werk- Men is bazig het afge paalde gebied in een cirkel rond de sleepboot Hector af te zoeken. Wanneer dit geen resultaten oplevert gaat men in een rechthoek vissen in een aaneengeslo ten rij van zes kotters naast elkaar. Omvangrijk wrak waargenomen Hr Ms Pa ets van Troostwijck heeft van morgen met zijn astic-apparatuur een omvangrijk wrak waargenomen van tus sen de 10 en 30 meter lengte. Twee kotters zijn op de hoogte gesteld van deze waarneming. Zij zullen met sleepnetten dit wrak nader localiseren. Het is de bedoeling daarna met duiken te proberen het wrak te identificeren. Een tweetal vreemdelingen vond, dat de winkels teveel gesloten waren. Heer God fried zou zich met de hoofdlieden der gilden verstaan om zich dieper op deze materie in te werken; uitspraak over een jaar door de bevoegde instanties. Na een korte pauze werd de zitting voortgezet met het behandelen van een klacht van twee ingezetenen over de treurige toestand, waarin een gebouw, dat aan de gemeente Zeist behoort, verkeer de. Een (gespeelde) wethouder, werd ter verantwoording geroepen en enige tijd aan de schandpaal genageld, maar ten slotte vrijgelaten nadat spoedige afbraak toegezegd was. Uit het publiek kwam ten slotte de wens naar voren de zgn. natuurrijwiel- paden voor bromfietsers open te stellen. Indien de V.V.V. hen daarvoor een ver gunning verstrekte. Heer Godfried zegde medewerking toe. Na een kort afscheidswoord van God fried en een driewerf boera voor hem van het publiek, werd de zitting die o.m. door de burgemeester van Zeist, mr A. P. Korthals Altes werd bijgewoond, ge- Gisteren was het 27 a 28 giaden Maar 4 September 1949 steeg het kwik tot 34 graden In het hele land heeft men op de eerste Septemberdag kunnen genieten van echt zomers weer. Overal werden temperatu ren gemeten van 27 28 graden Celsius. Een record, zoals in Engeland, waar gis teren de warmste Septemberdag sinds vijf jaar werd geregistereerd, betekende zulks nog niet. Wat de laatste jaren be treft herinnert men zich bij het K.N.M.I. te De Bilt nog maar al te goed de warme 4e September in 1949. Toen steeg het kwik tot 34 graden Celsius. Nederland schenkt 15000 voor ramp in Iran De Nederlandse regering heeft.aan de Iraanse regering f 15.000 aangeboden ter leniging van de nood. veroorzaakt dooi de recente overstromingen. Aan de Iraanse regering is gevraagd het geld bij* voorkeur te besteden aan goederen van Nederlandse herkomst. Vijfling Volgens het Columbiaansc blad El Pueblo zou in een dorp nabij Moneteria (Columbia) een boerin het leven ge schonken hebben aan vijf dochters. De kinderen, die by hun geboorte elk vijf pond wogen, bevinden zich in goede welstand. DAT op 22 October te Amsterdam een administratieve dag wordt georganiseerd door het Instituut voor Bestuursweten schappen in samenwerking met zijn Belgi sche zusterorganisatie. DAT de directe schade, in de maand Juni als gevolg van brand wordt ge raamd op f 1.773.684, terwijl dit bedrag Juni van het vorige jaar f2.201 770 beliep. DAT de rijkspolitie te Bennebroek na mens de geneesheer-directeur van de Stichting Vogelenzang (tel. 02502-645) op sporing verzoekt van de verpleegde Vridric Heide, geboren 16 Aug. 1922 te A'dam, die op 28 Augustus wegliep en er een ongeluk wordt gevreesd. DAT burgemeester Tuin van Gronin gen, dë nieuwe hoofdcommissaris van politie aldaar, de heer J. J. Haye, opvol ger van de heer S. W. Moolenaar, instal- DAT op 9 en 10 September op het land goed Hydepark bij Driebergen de nat. kampioenswedstrijden van de Kon. Ned. Politiehond-Vereniging worden gehouden en op 11 en 12 September (dus helaas ook op Zondag) de nationale wedstrijden voor speurhonden. DAT het echtpaar Menzing-Boersma te Apeldoorn zijn 65-jarige huwelijksfeest vierde. DAT te Zandvoort een 83-j. Duitser Uit Wuppertal door een bus van de NZHVM werd gegrepen cn thans in zorgwekkende toestand in een Haarlems ziekenhuis ligt. DAT op 7 September op Schiphol hoopt aan te komen prof. Aurelio Miro Quesada. deken van de faculteit der letteren van de universiteit San Marcos te Lima in Peru. DAT in het Natuurhistorisch Museum te Maastricht een door de heer Velders te Vijlen-Vaals in het Elzetterbos gevonden zandsteen met uitsluitend blauwe vuur- enen, een zeldzaam voorkomende zwerf- een uit het myoceen. te bezichtigen is. DAT in de St Pietersberg een mergel- blok is ontdekt met twee rijen staartwer- van de Mosasaurus, waarmee de ver zameling van 't Natuurhistorisch Museum te Maastricht werd verrijkt. DAT het hoofdgebouw van de Provin ciale Limburgse Electriciteitsmaatschappij zal worden uitgebreid met een 40 meter lange, drie verdiepingen tellende, nieuwe rechtervleugel aan de St Pieterskade te Maastricht DAT 6 Ned. deskundigen deelnemen aan het int. bevolkingscongre* te Rome. o.a. drs T. v. d. Brink (CBS) en cr J E. van Diercndonk (min. van Soc. Zaken). DAT Deense journalisten onder auspi ciën van het Deense Rode Kruis een be zoek hebben gebracht aan het rampge bied om met eigen ogen de resultaten van de Deense hulp te aanschouwen zij getuige waren van een plechtigheid te Sint Philipsland, waar bungalows de namen kregen van 5 leden van het Deen se Koninklijk Huis. n.l. Frederik, Ingrid. Margrethe, Benedikte en Anne-Marie- DAT dc president-directeur van de Grafische Inrichting Joh. Enschede en Zonen N.V. gisteren aan de Urecteur- gneraal van de P.T.T., de hoer L. Nehex, de sleutel overdroeg van het nieuwe ge bouw aan de Blakenessergracht te Haar lem, waar de contróle op de aanmaak sn post- en andere rykswaarden voort in zal geschieden. DAT van 11 t.m. 18 September m bet Kon. Instituut voor de Tropen te Amster dam het driejaarlijks congres va<n de Internationale Federatie van Spiritualis- ten wordt gehouden, waaraan delegaties uit ongeveer 20 landen zullen deelne- DAT de nieuwe Nederlandse gezant in Ethiopië, de heer H. S. Neuerberg, gis teren zijn geloofsbrieven heeft overhan digd aan keizer Haile Selassie. DAT te Zutfer Zaterdag een Gelderse feestweek begint met een concours- hippique en die eindigt met een folklo ristische optocht. Paul Eipper, bekend Duits schrijver en natuuronderzoeker, bevindt zich'in ons land. Hij maakte naam door zijn boek Pieren kijken ons aan". Hoe dit in de praktijk is, toont de foto, die gemaakt is in het Wassenaarse Dierenpark, een tuin, waarvan Eipper zeer onder de indruk kwam. Verloving na reis van Agamemnon Ons Kon. paar blijft iets langer weg De Agamemnon, het schip vol vorste lijke personen, van wie meer dan de helft onder de dertig is en ongetrouwd, lijkt de grondslag voor een koninklijke ver loving te hebben gelegd. Prinses Maria Pia. de twintigjarige dochter van ex-koning Umberto van Italië, gaat zich verloven met een Han- noversc prins, aldus sterk aanhoudende geruchten. De prinses en haar vader kwamen gis teren in Athene aan. nadat zij de Aga- non in Delphi hadden verlaten. Zij zullen nog een paar dagen in Grieken land blijven. Vandaag gaat de Agamemnon naar Na pels, waar de tocht officieel eindigt Volgens Ass. Press hebben Koningin Juliana en Prins Bernhard besloten, met de Prinsessen Beatrix en Irene nog enkele dagen op Korfu te blijven na af- lop van de tocht met het Griekse jacht. Binnenkort is een Koninklijk besluit te verwachten, regelende de instelling een bedrijfschap voor het hotel-, café- en restaurantbedrijf. Brits© soldaten gaan d© oogst redden Ruim tien duizend Britse landarbei ders, die thans hun dienstplicht vervul len. zullen worden ingezet In de slag om De mannen zullen het normale loon van landarbeiders (minimaal zestig gul den per week) plus loon voor overwerk verdienen. WEERBERICHT Vrij warm Het K. N. M. I. te De Bilt verwacht tot morgenavond In de nacht en vroege och tend plaatselijk mist. Overi gens op de meeste plaatsen droog, vrij zonnig en tamelijk warm weer. Zwakke tot ma tige wind uit Zuidelijke richtingen. (Op gemaakt hedenmorgen 10 uur). ZON EN MAAN Vrijdag: Zon van 5.53—19.25 uur; Maan an 21.51—21.000 uur. Op 5 Sept. E.K.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1