GUARDS Bergen aan Zee kan bogen op groot -zee-aquarium NIFUWE LEIDSCHE COUHANT 3 VRIJDAG 20 AUGUSTUS 1954 Zeeleven achter glas Omgebouwde bunker heeft thans nuttige functie gekregen Morgen zal de burgemeester van Bergen, dr W. Huygens, het zee-aquarium te Bergen aan Zee openen. Deze instelling mag haast wel uniek in haar soort worden genoemd: een ondergronds zee-aquarium in een omgebouwde bunker van Bergen aan Zee. Binnenkort is dus Nederlands grootst? e-aquarium gereed en kan men daar de bewoners van de Noordzee van dicht bij bekijken. En zoals men in warmer' landen met een duikbril en zwemvliezen het leven onderwater in zijn prachtige kleuren van dichtbij kan bekijken, heef' men nu eindelijk ook in ons land de ge legenheid zich een voorstelling te maken van de schoonheid van het leven in a* Noordzee. Enkele diersoorten zijn tevens meegenomen van de Middellandse Zee uit de omgeving van Menton. En dan wordt nog een grote zending dieren ve - wacht van de Marine Biological Asso ciation of the United Kingdom in Ply mouth. ger en zyi menten en kelders van het grote bad hotel „Nassau-Bergen", dat op last van de Duitsers werd afgebroken, een moge lijkheid gezien hun plannen te verwezen lijken. Samen met de assistent, de heer R. van der Velde, hebben zij het tenslotte zover gebracht, dat morgen deze 800 m2 grote ondergrondse ruimte, die in een lange smalle U-vorm is gebouwd, wordt geopend. Voordat deze opening plaats zou hebben is de heer John C. Jager zo vriendelijk geweest mij, ondanks de drukke voorbe reidingen, welke zo'n opening veroor zaakte, te vergezellen langs de zes en dertig vitrines, die in de wanden zijn aangebracht. De ruiten hebben afmetin gen van 70 cm tot 4 meter. De grootste zich hier 61.000 liter zeewater, dat door een van 4000 liter, 10 stuks van 2000 liter inhoud en 24 kleinere aquaria. Te zamen met de voorraadbakken bevindt zioh hier 60.000 liter zeewater, dat door de brandweer van Bergen in de bakken werd gepompt. GEMEENTE LEIDEN Oliiciële publicatie VERORDENING OP HET HOUDEN EN OP DE BESCHERMING VAN DIEREN Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat op de secretarie dezer gemeente voor een ieder gedurende drie maanden ter le zing is nedergelegd de Verordening, hou dende wijziging van die van 27 Maart 1950 (Gemeenteblad no 13) op het hou den en op de bescherming van dieren. Deze wijziging betreft het verbod tot het houden van kettinghonden, anders dan met inachtneming van nader te be palen voorschriften, alsmede het verbod, behoudens ontheffing, om op de open bare weg een paard te besturen of te I hebben, dat voorzien is van oogkleppen 1 en/of opzetteugels. Nieuw LeidS dierenasYl Met spanning wacht de stichting Nieuw Leids Dierenasyl op de stappen, die het Leidse gemeentebestuur gaat ondernemen na het request inzake het nieuwe asyl, dat geruime tijd geleden aan het gemeen tebestuur werd gezonden en waarover we reeds uitvoerig schreven. Tijdens een vergadering van de afdeling Leiden van de Ned. vereniging tot bescherming van dieren, gisteravond gehouden in de Ja- cobazaal van de Burcht, hield mr dr W. Hugenholtz in het bijzonder een warm pleidooi voor grond voor het nieuwe asyl, nu de aankoop van de grond nabij het woonwagenkamp niet is doorgegaan. De stichting bezit thans f 15.800 voor het asyl. De bazar wordt op 22 en 23 October in de Stadsgehoorzaal gehouden. Voorts zal op Woensdag 22 September de balletgroep van mej. Corry de Wekker in het Anto- niusclubhuis optreden ten bate van de stichting. Behalve de reeds aangekondig de voetbalwedstrijd tussen Leidse en Ant werpse advocaten, wordt ook nog een wielerwedstrijd gehouden om de kas te •pekken. Op 7 September wordt te Utrecht een landelijke vergadering gehouden wegens wijziging van de 6tatuten van de vereni ging tot bescherming van dieren. Diersoorten Van de ongeveer 160 verschillende dier. soorten, die er worden ondergebracht, vormen een grote attractie de haaien en de roggen in de grootste bak van 6000 liter inhoud. Maar behalve zeepaardjes en zeenaalden vinden we er ook verschil lende bloemdieren, slakken, waaierwor men, kreeftaohtigen, stekelhuidigen (zee sterren - en appels) en schelpdieren. Rode poon, pietermannen, botervis, al bino griet, platvis, paling, zeedonder- padden, harnasmannetjes, luipaard- en kleine stekelroggen, domansduim, kora len, koning van de poon, kreeften, krab ben, heremietkrabben, zeesterren, dahlia's en anemonen zijn er in de prach tigste kleuren. Tong, puitaal, harder en nog vele an dere ontdekkingen kunt u in dit zee- aquarium doen. Artistiek Van belang is dat alle aquaria roest vrij in de wanden zijn aangebracht. Alles werd gemaakt van beton en asbest- cement. De „achtergronden" worden ge vormd door rotspartijen van Noorse lei steen, lava, rotsblokken, basalt en aller lei marmersoorten. De wieren en algen zorgen samen met de achtergrond artistiek verzorgd ieven in onze En dat is de heer Jager, van huis uit kunstschilder, zeker wel toevertrouwd In een klein aquarium zal de oestercul ture, onder meer op dakpannen, oesters van 2 mm tot 15 cm bevatten. Dat een dergelijke expositie zich in de belangstelling van het publiek mag ver heugen behoeft men niet te betwijfelen De heer Jager zal wellicht het volgend jaar er toe komen in de ruime entres een kleine „droge" expositie toe te voe gen, waar de strandwandelaar zijn vond sten van schelpen, rogge-eieren, vogel' e.d. op naam zal kunnen brengen. Dit zal, met een kleine bibliotheek, deze per manente expositie ten goede komen e in een behoefte voorzien. Een nieuw filtersysteem zorgt er vo< dat het water van de bakken bjjzondi helder is en de bezoeker alles goed kan zien. Tal van dieren, die echter geheel of gedeeltelijk onder het zand of tussen de rotsige stenen leven, kunnen alleen door een kenner van de dieren of een na' lettend bezoeker worden opgemerkt. Het grootste deel van de dieren is door de heer Jager en zijn medewerker zelf verzameld langs de kust tussen Texel Zeeuws-Vlaanderen, of aan boord vissersschepen bijeen gebracht. Augustus 1954 Jaap Taapken Warmond' Kleine bonusuifkering Leidsche wolspinnerij Het exploitatiesaldo van de Leidsche wolspinnerij N.V- te Leiden heeft over 1953 bedragen f 1.422.392 (f815.096). De vrijgekomen afschrijvingen bedroegen f 342.271 (f319.236). Na diverse voorzienin gen resteert een winst van f457Q27 (f 281.511). Voorgesteld wordt een dividend van 11 procent, waarvan 1 10/11 procent in contanten en 9 1/11 procent naar keuze In contanten of aandelen (alles onveran derd). Het bestuur stelt tevens voor over te gaan tot uitkering van bonusaandelen ten laste van de agioreserve. De grootte dezer reserve maakt een bonusuitkering mogelijk van 2Vz procent. Het jaar 1953 heeft zich gekenmerkt door een sterk vergrote afzet. Het exploi tatieresultaat vertoont dan ook een uitgang en de directie betitelt de uit komsten als bevredigend. Het was moge lijk de gunstige liquiditeitspositie te hand haven. Van bankcredieten behoefde geen gebruik te worden gemaakt- In de afge lopen Jaren heeft de vennootschap ver vroegde fiscale afschrijving toegepast Hierdoor drukten de belastingen minder zwaar op de exploitatiewinst. Ten einde de belastingdruk, die dientengevolge in de komende jaren relatief zwaarder zal zijn, gedeeltelijk te egaliseren, is eei zonderlijke reserve voor latente belas tingschuld gevormd. Deze bedraagt f 200.000. De gang van zaken in 1954 is tot dusver tevredenstellend. De omzet is wederom verder gestegen, aldus het verslag. PUZZLE PROMINENTEN 1 Johan Bloot, Andreasplein 14. Katwijk aan Zee; 2 E. H. v d. Mooren. Snouck Hurgronjestr. 15. Leiden; 3 M. L. 't Hai-t, Sanato rium Zonnegloren. Soest. Agenda van Leiden Vrijdag Doorbraak Herengracht, 8 uur: tent- week, evangelisatiebijeénkomst. Zaterdag Vestibule Stadsgehoorzaal, 610 uur: 3 October-vereniging, inschrijving ha ring en wittebrood Doorbraak Herengracht, 8 uur: tent eek, jeugdsamenkomst in kampsfeer. Maandag Stadhuis. 2 uur: gemeenteraad. Tentoonstellingen - Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen. Steenstraat 1 a „Van vergrootglas tot oog der weten schap" twee en een halve eeuw micro scopie". tot 19 Sept. 104 u. CsMaan- aags gesloten). Burcht, tot zonsondergang: hedendaag beeldhouwkunst (tot 31 Augustus). Rijksmuseum van oudheden, 10—5 uur. Sieraden uit de volksverhuizingstijd (tot 22 Augustus) Apotheken Tot Zaterdag 21 Augustus 1 uur: apo theek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. en de Zuider-apotheek, Lammenschans- weg 4. tel. 23553 Jeugdavond in kampsfeer In het kader van de tentcampagne va deze week op de Doorbraak zal morgen evangelisatie-jeugdavond wq-| gehouden in kampsfeer. Jeugd en E gelie werkt mee met een koor. sprekers treden op Freek Sachs, de be kende jeugdleider uit Leiden, en Jan Hanegraaff. lid van J. en E. De tent gaat open om half acht, de samenkomst begint om acht uur. Medio September Care gaat actie voeren voor Z.O.-Azië De Care-organisatie wil van 15 Septem ber tot 15 October een actie gaan voeren om ongeveer driehonderd hospitalen in Z.O.-Azië van de hoogstnodige materialen te voorzien en aan de ongeveer 1 millioen vluchtelingen, die in Indo-China zijn. levensmiddelen- en textielpakketten uit te reiken. Indonesië voor Sowjetheerschappij De Indonesische ambassadeur te Mos kou, Soebandrio, heeft op de gerucht makende receptie op zijn ambassade een dronk uitgebracht op de Sowjetunie. „die bezig ts sociale gerechtigdheid te brengen in haar eigen land" en naar hij hoopte, „in de wereld" Na enige dagen van -betrekkelijke rust is het in het door stakingen geteisterde VVest-Duitsland weer tot ongeregeldheden gekomen- Een nevig gevecht had plaats voor de hekken van de Siemensfabrieken te München, waarbij 21 mensen min of meer ernstig werden gewond. Vierhon derd politiemannen mengden zich in d? strijd tussen een grote menigte otakers en werkwilligen. De posters nnt: zich niet, ook de werkwillige vrouwen aan te vallen. Gevaarlijke bult. Communistische gue- I rilla's hebben <je springlading van 59 bommen voldoende om het gehele cen trum van Singapore in de lucht te doen vliegenvan het vliegveld Tengah bij Singapore gestolen. Voor de liefhebbers van de typisch-Eng'else GOLDEN LEAF VIRGINIA Especially made lor the Netherlands R11NSBURG Deelnemers badplaatsencorso kregen hun prijzen Warm applaus voor de harde werkers van het corso-comité Gisteravond heeft in de kleine zaal van Flora's veilinggebouw de prijsuit reiking aan de besten van het bloemencorso „Flora's kleurenpracht aan zee plaats gehad. Op de plek, waar veertig jaar geleden Flora uit de kluiten begon te groeien, heeft voorzitter T. Kralt van de veilingvereniging de prijzen bekers en geld aan de onderscheidenen uitgedeeld. Daar had directeur G. Hogewoning in zijn openingswoord in het bijzonder de verte genwoordigers van het Rijnsburgse, het Katwijkse en het Noordwijkse ge meentebestuur welkom geheten, alsmede de afgevaardigden van de ver enigingen voor vreemdelingenverkeer uit de beide badplaatsen en de heer Koers, secretaris van de Westlandse veiling. i de rijkspolitie onder wachtmeester J. Tim- Wie dank toekwam, werd dank ge bracht. De heer Hogewoning richtte zich tot een ieder, die prijzen had beschik baar gesteld of zijn financiële steun aan het comité waarvan hij voorzitter is had verleend, tot de politie van de drie corso-gemeenten en tot de verkeers- Valkenburgs jaarmarkt wordt als vanouds Met de paardenmarkt en de Oranjefeesten belooft het op 8 en 9 September weer zeer druk te worden in Valkenburg. Het gemeentebestuur en de ac tieve marktmeester, de heer C. de Bruin, stellen alles in het werk om de aloude markt zoveel mogelijk van de bekende luister terug te geven. Dat daarvoor grootscheepse propaganda nodig is, heeft het comité goed be grepen. kanten concerteren In de muziektent. De tweede dag verzorgt Valkenburgs Harmo. •erh.-r.ie.an v-:»• Het nie de feestmuziek. Vergunningen zijn verstrekt voor dl volgende vermakelijkheden: zweefmolen, schiettent, vliegbom, ballentent, eenden- spel en hengelsport, terwijl een gebak kraam, palingtent en gelegenheden voor ïrversingen niet zullen ontbreken. Wat de propaganda betreft, in ver scheidene grote marktplaatsen zal op een bijzondere wijze de aandacht worden ge vestigd op dit gebeuren in Valkenburg, maar hierover volgende week meer. dsllanx-oogzaake Burgemeester J. J. Steenbakker verricht onder de belangstellende blik ken der gemeentenaren de eerste steenlegging van Benthuizens nieuwe raadhuis. Foto Kok van der Mei) I comité heeft aantrekkelijke prijzer i schikbaar gesteld voor de grootste aan- voerders. Handelaren van buiten krijgen ivoor het eerst sinds jaren weer de ge legenheid hun paarden gratis een avond van tevoren te stallen. De dieren over nachten dan onder toezicht. Sinds vorig jaar wordt er naar gestreefd de jaarmarkt weer in ere te herstellen en veel stille kramers en standwerkers zullen het plein vullen. Er zijn veel meer aanvragen binnengekomen dan er plaat sen waren, zo deelde de marktmeester, de heer C. de Bruin ons mede, zodat hij geen staanvergunningen meer kan afgeven. De eerste dag begint de marinekapel om 9 uur een muzikale rondgang door het: dorp. Na afloop hiervan blijven de muzi- Rotterdamse recht bank Adviseur uit Warmond pleegde oplichting Tegen de 37-jarige psychologische be drijfsadviseur P. S. uit Warmond, die gistermiddag voor de Rotterdamse recht bank terecht stond, eiste de Officier van Justitie een jaar en zes maanden gevange nisstraf met aftrek. S. zou er een gewoon- m.hebben gemaakt goederen op af betaling te kopen en niet te betalen, aldus de dagvaarding. Hij was daarmee gekomen tot een totaal van f 2.300, en dit nog maar „een bloemlezing uit een hele reeks", zoals de president het noem de. Ook merkte de president op, dat S„ ten onrechte de doctorstitel voor zijn i zette, want hij is niet gepromo veerd. De verdediger, mr B. J. Pot, bracht aar voren, dat S. zich helemaal geen practische dingen had aangeschaft, zoals bijvoorbeeld een gehele kampeeruitrus- van meer dan f 1 000. waarmee hij zijn gezin van zes kinderen er op uit placht te trekken. Pleiter wees in ver band hiermee op de bijzondere geestelijke structuur van verdachte. Daarnaar is ook onderzoek gaande geweest in een psychiatrische inrichting. Geadviseerd werd opneming In een bijzondere straf gevangenis. Uitspraak over 14 dagen. Eerste steen gelegd voor het nieuwe Benthuizer raadhuis Het eenvoudige burgerwoonhuis, dat tot nu toe in de gemeente Benthui zen als raadhuis dienst deed, zal binnen niet al te lange tijd een andere bestemming krijgen. In de nabije toekomst zal het plaatselijk bestuur immers zijn intrek nemen in het nieuwe raadhuis, dat langzamerhand enige vorm gaat vertonen en waar gistermorgen de eerste steenlegging plaatshad. Alvorens tot deze symbolische hande- ng over te gaan voerde burgemeester J. J. Steenbakker Morilyon Loysen het woord. Zeer verheugd zei hij te zijn het feit, dat Benthuizen, dat al zo lange tijd heeft gewacht op een meer passend gebouw, waarin burgemeesters en wet houders met de overige gemeentelijke in stanties kunnen zetelen, thans op de vervulling van deze behoeven te wachten. De bouw is vooral de laatste weken zeer vlot verlopen. Een woord van dank gold de architecten en ■r van het werk, die een voor spoedige gang van zaken mede mogelijk hebben gemaakt. Na de wens te hebben uitgesproken, dat (Advertentie) Geen vacantie zonder foto's voor een nieuw toestel voor een prima film voor snelle en goede afwerking Fofo-Ciné JAN WOLFSLAG Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Sophia C. d. v. C. Schelle- vis en E. C. Trouwee; Nicolaas A W. z. v. C. P W. Knijnenburg en C. P. T. Wetten; Hubertus L. Mz. v. H. W. Pie- terse en J. C. Pietersen; Hato Raymundo, I z. v. G. Mosk en A M. de la Mar. GEHUWD: P. J. Segaar en J. Bakker. OVERLEDEN: G. van Weerlee, 74 'jr; R. F. A. Meskers. zn, 3 j.; J. Mul der. man 56 jr: E. Lepelaar, wed- v: d. Linden, 69 jr. lang LEIDERDORP Genoegen „Ons Genoegen" De toneelvereniging „Ons Genoegen" heeft van de Gelderse Chr- jonge boeren- tuindersbond een uitnodiging ontvan- i om Dinsdag in Warnsveld op de daar te houden landdag het spel „De Stormbal hangt uit" op te voeren. De vereniging heeft op de nationale bondsdag van de C.J.B.T.B. te Alphen aan den Rijn, op 27 April J.I., met dit spel groot succes gehad. Burgerlijke Stand GEBOREN: Marytje. dr v A. Voor winden en A. Snoep; Alex N. zn Spruitenburg en P- de Gelder. Sfeer in 'f gezin? De Nieuwe Leidsche" ex inl het nieuwe gebouw dienstig zal zijn aan :o goed mogelijke gang van zaken op alle terreinen van het gemeentebestuur de burgemeester de meer sierlijke voor zijn doel berekende troffel ter hand en plaatste de eerste steen in een enkele welgemikte bewegingen aan gebrachte specielaag. Tenslotte werd met de aanwezige officiële persoonlijkheden gasten in Staalduinen de koffie ge bruikt. Behalve de burgemeester zelf waren inwezig de wethouders, gemeenteraads leden, de architecten R. Fledderus en J. Roggeveen uit Waddinxveen, de aanne- de heer J. van Noort te Benthuizen, het hoofd van de technische dienst, de heer H. Meindert en de heer K. van der Vliet, groepscommandant van de Rijks politie. O EGSTGEEST Ds R. Vleeming ter aarde besteld Onder zeer grote belangstelling werd gistermiddag op de begraafplaats bij het Groene Kerkje het stoffelijk overschot van ds R. Vleeming, de dezer dagen plotseling overleden Zendingspredikant, ter aarde besteld. Ds Vleeming overleed te Oosterheek en bereikte de leeftijd van 41 jaar. Hij zou uitgezonden worden naar Oost-Java en was tevoren Zendingspre dikant te Halmaheira op Celebes. Voor de stoet zich naar de begraafplaats be gaf sprak in de Zendingshogeschool ds P. J. Mackaay. Zendingssecretarls van de Hervormde Ketik. een herdenkings rede uit Toen de kist in de groeve was neer gelaten trad dr E. J. Jansen-Schoonho- ven. rector van de Zendingshogeschool, naar voren om de begrafenisliturgie voor te lezen en het Onze Vader te bid- groep Leiden commando merman. Verder in het bijzonder tot de Hanomag-fabriek. die de trekkers ter beschikking stelde. Dit corso is een demonstratie gewor- :n van goede gemeenschapszin en sa menwerking tussen drie gemeenten, wel ker wel en wee onderling samenhangen aldus de directeur. Het was ook een bewijs geweest van de vakbekwaamheid der Rijnsburgse kwekers. De stemming is prima geweest De ervaringen, die we opdeden, kunnen we ons bij het corso 1955 ten nutte maken. De foutjes in de regie, die nog wel voorkwamen, zullen is tot lering strekken. De structuur van het corso kan nog worden verbeterd door van de praal wagens meer één geheel met een direct blijkende betekenis te maken. Aan hei verloop van de bloemenslag hoe schit terend die bij Huis ter Duin dan ook slaagde is ook nog wel iets recht te zetten en op het gebied van de verlich ting kunnen we nog wat origineler zijn. Dit laatste verkeert trouwens helemaal in het experimentele stadium. Als >r in slagen, het publiek nog meer te laten genieten van de kweekkunst der Rijnsburgse kwekers, zal het badplaat sencorso een nog groter evenement wor den, terwijl de dagbladen het nu al He' gelijke van de grote corso's van Aals- en Zundert noemden. (Advertentie). KOUSEN UIT ONZE JUWELENSERIE Een sieraad ook voor UW been. OPAAL 30 den. 4.25 ONYX KRISTAL 4.25 BLEICHRODT Rijnsburg en Noordwijk den. De heer J. G. Budding-h uit Em- meloord, zwager #van de overledene, dankte voor de belangstelling. Op de begraafplaats waren aanwezig ds H. J. Kater uit Amsterdam, ds C W. Nortier uit Oegstgeest, gepensionneerd Zendingspredikant, ds A. M. Knottnerus Oude Wetering, ds F. van Weerlee Oegstgeest, Zendingspredikant; ds H. A. C Hildering, mr S. C. Graaf Ramdwijck, secretaris van de Raad de Zending; de predikanten H. J. Teut- scher en F. C. Kamma, beiden uit Nieuw - Guinea, vertegenwoordigers van enige Zendingscommissies en voorts vele vrienden en kennissen van d« overle dene. Burgerlijke Stand GEBOREN: Arie zn v A. van Duijn en D. Brussee; Johan C- F. zn v J. C- F. Tjerks en F. E. Bakker; Lena G. N. dT v J. J- Wassenaar en A. de Mooij. ONDERTROUWD: H. Reekers, 29 Jr. te Noordwyk en G J- P. Bruschke. 25 Jr; Tan Eng Swie. 23 jr te Lelden er Han Giok Nio. 22 Jr- GETROUWD: M. van Gent en M- Wil brink. Onvergetelijk De heer Kralt vergeleek, nadat hij de katheder had bestegen, de omvang en betekenis van de bloemenkwekerii van nu en veertig jaar geleden met elkaar. In ieder leven, aldus spreker, zijn er momienten, die niet worden vergeten. Ik geloof, dat het corso van 7 Augustus één van die momenten m het leven Flora is. Hij dankte daarna de leden het corso-comité voor de bergen werk, die zij hebben verzet. Zijn verzoek de aanwezigen, om die dank met arm applaus kracht bij te zetten, werd ,et graagte ingewilligd. De heer Kralt roerde ook nog even de reclamewaarde van het corso aa tenslotte gaf hij de deelnemers, dle^geen prijzen kregen misschien een kwestie van één of trwee puntjes de raac het volgend jaar eens om het werk arrangeur heen te lopen Hij ging hierna over tot het uitreiken van prijzen. namen van de prijswinnaars maak- wij op 9 Augustus al bekend. Wij volstaan nu met de vermelding, dat in de groep luxe auto's de bekers beschik baar waren gesteld door de gemeent» Rijnsburg, het LeidsCh Dagblad, de bur gemeester van Noordwijk, de groente veiling Rijnsburg, de boerenleenbank, veilingvereniging, Bloemenlust. hotel Nachtegaal en veilingvereniging Flora In de groep reclamewagens waren de bekers geschonken door de burgemees ter van Katwijk, de Nieuwe Leidsche Courant, de heer J. Peursum en hotel Brittenburg te Katwijk aan Zee. In de serie vracht- en bestelwagens door V.V.V. Katwijk, de heer Kwestroo. heer Verduin en de heer L. P. van mond. De heer Kralt deelde als bijzonderheid mede. dat de firma M. v. d. Gugten en beker had gegeven voor die kwe ker. die helemaal met eigen krachten praalwagen opmaakte Die beker ging naar de firma P v. d. Bosch en Zn lan de voorwaarde voldeed, en daar een bewonderenswaardige prestatb D.W.S. Toen moest de gymnastiekvereniging D.W.S. voor het spreekgestoelite sohijnen. Voor D.W.S. heb ik een aparte prijs, zei de heer Kralt. Deze prijs heb ben we net als die voor de buurtver eniging Kanaalstraat gekregen vaD het bedrijfschap. Het zijn twee cassettes De leden van de beide verenigingen kunnen niet allemaal een cassette krij gen. Er moet dus maar geloot worden Maar bij D.W.S. dacht men daarover anders. De heer Nuyens werd naar vo ren gehaald. Bij monde van de heer C de Koning bood D.W.S. de cassette aan de arrangeur van haar praalwagen, de heer Nuyen. aan. De erevoorzitter D W.S., de heer Heemskerk, vond nog met voldoende beloning, hij c handigde de arrangeur ook nog een her- ,nneringSbeker en een foto van zijn werkstuk. Alle bekers gingen vergezeld in geldprijzen. Burgemeester Höweler bracht het co- ité ook hulde. „Door Uw inzicht en werk is de roem van Rijnsburg ver hoogd" Graaf van Limburg Stirum. voorzitter van V.V.V. Noordwijk. had veel vreemdelingen naar hun oordeel het corso gevraagd. Zonder uitzon dering waren de beoordelingen bewonde rend geweest. „Gij zyt op de goede weg." zei de graaf. „Ga zo voort". De heer Ho- gewomng: „Ik heb voor volgend jaar vier praalwagens voor V.V.V. Noordwyk genoteerd." a van de deelnemers gaf aan het van de bijeenkomst het comité de Up. het volgend jaar alle deelnemers vóór hel corso voor een ««ell«e «vond bijeen te roepen. Het comité zal die raad overweging nemen. Jaarvergadering R. Boys De Rijnöburgse Boys hebben gister avond onder leiding van vice-voorzitter G. Rodenburg in Vliethof de jaarverga dering gehouden. Er bestond veel be langstelling voor. vooral bij de Jeugd. Het vierde elftal en de junioren A wer den gelukgewenst mert, het behalen van de kampioenschappen in hun afdelingen. De vice-voorzitter was vooral blij met het succes van de junioren, omdat uit hun midden in de toekomst de spelers voor de hogere elftallen moeten worden gekozen. De heer Rodenburg dankte ver der de leden van de elftalcommissie en de E H B O -dienst. De secretaris, de heer 'an Egmond. deelde in zijn jaarver- mee dat het ledental met 15 is gestegen, tot 170. dat er nu vier senio ren-, twee junioren- en vier adspiranten- elftallen zijn en dat de competitie-resul taten over het algemeen met slecht wa ren. De aftredende bestuursleden de he ren Oosthoek, Rodenburg en Van Eg- mond werden herikozen. Het bestuur deelde mede, dat degene, die een ach terstand In dè contributie-betaling heeft van meer dan twee maanden, automa tisch is geschorst als lid totdat de ach terstand is ingelopen, dit in verband met de niet zo rooskleurige financiële toe stand. Voor het komende jubileum zal een commissie worden benoemd By de rondvraag werd nog even gesproker, over de besluiten om bij het trainen geen publiek op het terrein toe te laten en om in het vervolg niet-leden uit het clubhuis te weren Men besloot om en kele schepnetten aan te sdhaffen. Na de behartiging van de zaken werd met me dewerking van de conferencier A West geest de rest van de tijd op aangename wijze doorgebracht Schoudertas gevonden De militair, die op Woensdag 18 Aug. In een Belgische auto van uit Amster dam is meegereden en in Rijnsburg is uitgestapt, kan de schoudertas, die hij in deze auto heeft laten liggen. bU de Rijkspolitie te Rtfnsburg terug krijgen. Alb. Paauw naar Elndhovens corso Onze plaatsgenoot de heer Alb. Paauw ls aangezocht om op te treden als arran geur en algeheel leider van het bloemen corso dat ter opluistering van de bevrij dingsfeesten aldaar op 18 September te Eindhoven zal worden gehouden. Het corso zal 50 deelnemers tellen. RD.C.-nieuwa De tientallen van R D C. voor het ko mende seizoen zijn samengesteld. Ze zien er als volgt uit: R.DC. I (hoofdklasse): 1- D. Schone- veid; 2. A. v. d. Brink; 3- W. Leeuwen burg Jr; 4. J. v. d. Meij; 5. A. Vletter; 6- H. Verkuil: 7. R- Heemskerk; 8. J. P. v. d. Berg; 9- W. Heemskerk; 10. Joh. Kromhout. R-D.C. 2 (tweede klasse): 1- H. Ravens- bergen; 2. W- Zandbergen; 3. S. Heems kerk; 4. G- v. d- Meij; 5. D. van Egmond; 6- A. v. d Eijkel; 7. Alb. v- d. Meij; 8. F. A- Verkuil; 9. N- Schoneveld; 10. C. van Dellt. R-D.C. 3 (derde klasse): 1. C. Schone veld; 2. Alb- Zandbergen; 3. D Leeuwen burg; 4- C. Schaddee v- Doorn; 5. P. Per- fors; 6. <-■ Kromhout; 7. J. Glasbergen Fzn; 8- C. G. Perfors; 9- B. Kromhout; 10. A. van Delft. Reserves zijn: Abr. v. d Meij; W. Ce derhout; P- v. Egmond; J. Glasbergen Pzn; C- Jungerius; Adr. v. d Meij; H. Voorbergen en C. Schoneveld Donderdag wordt er een ledenverga dering in Concordia gehouden en op 2 September wordt een begin gemaakt met de bordenwedstrijd. Burgerlijke stand GEBOREN; Johannes J. zn v. W. Kromhout en A. van Egmond, Vliet NZ 75; Jerona C. M. dr v. J. van der Zalm en H M. van der Weijden, Vliet ZZ 34. GETROUWD: J. van Klaveren, 27 jr. Koestraat 35 en J. van Duivenvoorde, 28 jr, Oegstgeesterweg 8. (Advertentie). De firma P. v. d. Bosch en Zn betuigt hiermede haar hartelijke dank aan de Firma M. v. d. GUGTEN E NZN. voor de fraaie beker, welke door haar beschikbaar ls gesteld voor de beste Individuele prestatie van de kwekers bij het BLOEMENCORSO 1954.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 3