Grote textielmanifestatie in Utrecht Ouden van dagen „Ons Belang' hadden pracht dag Rijnsb Boys sloeg R.C.L. in matige wedstrijd: 3-0 Rijnsaterwoude heeft weldra een honderdjarige OPHEFFINGSUITVERKOOP RIJN- EN VEENSTREEK NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3 DONDERDAG 19 AUGUSTUS 1954 Op voorjaarsbeurs 7955 Leidse industrieën helpen mee om de export te vergroten De eerstvolgende textielmanifestatie te Utrecht in het kader van de Voor jaarsbeurs 1955 zal een grootscheeps karakter verkrijgen. Hierbij zal het accent in de eerste plaats worden gelegd op vergroting van de gezamenlijke krachtsinspanning tot stimulering van de export. Aldus is eenstemmig be sloten in een door de Stichting Nederlandse Textieljaarbeurs georganiseer de vergadering van de textielindustrie, bij welke gelegenheid de verwach ting werd gewekt dat de manifestatie een totaal beeld zal geven van de Nederlandse textielproductie. De Leidse textielfabrieken zullen hierbij niet achterwege blijven. en gelijke tred houden met de zakelijke heroriëntering, waartoe de Nederlandse textielwereld zich thans geroepen weet. De vergadering werd o.m. bijgewoond door mr B. Geveke, directeur van de Economische Voorlichtingsdienst te Den Haag, die namens de overheid hulde bracht aan de Stichting Nederlandse Textieljaarbeurs voor het genomen initiatief en de verwachting uitsprak dat de textielindustrie de wekroep zal De tijd is rijp voor zulk een groots op gezette beurs, zo luidde de conclusie. De situatie in de textielindustrie is niet on gunstig te noemen, maar het blijkt nood zakelijk een open oog te hebben voor he steeds sterker wordende buitenlandse concurrentiegevaar. Daarbij komt, dat de voortschrijdende liberalisatie ook aa Nederlandse textielindustrie de eis stelt tot vergroting van de export, hetgeen tot activering van haar propaganda buiten zal moeten leiden. De Textieljaarbeurs, die zich er bewust is, dat thans een tegenwicht tegen de internationale concurrentie gevormd dient te worden en het gevaar niet denk beeldig acht dat door grote deelneming van buitenlandse textielfirma's het repre sentatieve karakter van de Nederlandse textielindustrie wordt verzwakt, zal in afwijking van andere jaren nu reeds met de uitwerking van de grootse plannen beginnen en de industrie voor deelneming aan de manifestatie op de Voorjaarsbeurs 1955 animeren. Het ligt in de bedoeling te Utrecht aanmerkelijk groter aantal vierkante ters expositieruimte te reserveren, w voor van de zijde der Koninklijke Neder- landsche Jaarbeurs de volle medewerking ls toegezegd. De artistieke opzet va textielbeurs zal een wijziging ondergaan H.O.K.Y. wordt op 27 October geopend De Haagse overdekte kunstijsbaan, H.O.K.Y-, zal op Woensdag 27 October om half drie des middags haar poorten voor het komende seizoen openen. Athletiek Nieuw wereldrecord van Boysen op de 1000 m De Noorse athleet Audun Boysen heeft op de baan te Gaevle, in midden Zweden, het wereldrecord op de 1000 m verbeterd Hij legde de afstand af In 2 min. 19.5 sec. Het oude record stond sedert 17 Sept. van het vorig jaar op zijn naam met 2.20.4. Deze prestatie is echter nog niet als wereldrecord erkend. Het officiële record staat met 2.20.8 sedert 16 Augustus 1953 op naam van de Amerikaan Mal Whitfield. De 2.19.5 van Boysen betekent eveneens een verbetering van zijn Euro pees record. Van het officiële Europese record is sedert 29 October 1952 de Tsje- choslowaakse loper Jungwirth met 2.21,2 houder. Fraaie prestaties van Amerikaanse athleten Tijdens internationale atletiekwedstrij den, welke te Saarbrlicken zijn gehouden en waaraan door Amerikanen, Duitsers, Luxemburgse en Saarlanders is deelge nomen, hebben de Amerikaanse athl- fraaie prestaties geleverd. Zo werd de 100 meter door Williams (V.S.) gewonnen ir de uitstekende tijd van 10,4 sec. Het pols stokhoogspringen eindigde in een over winning voor Welbourne (V.S.) met 4.3' meter. Het hoogspringen werd gewonnen door de Amerikaan Jetter met een sprong van 2.03 meter. Kring Duivensport Leiden en omstreken Er werd een wedvlucht voor jonge dui ven gehouden van af Ciney- In concouri waren 154 duiven, die te 12 uur gelost zijn bij Z.W.-wind. De eerstaankomende duif behoorde aan de heer J. Heemskerk te Katwijk en kwam te 14.19 uur aan; ge middelde snelheid 1549 meter per minuut. De laatste prijswinnende duif vloog met een snelheid van 1472 meter per minuut. De uitslag luidt: J. Heemskerk te Kat wijk 1-7-17, H. van Rhijn te Katwijk 2-23, C. van der Veek te Lisse 3-5, J. Boekkooi te Leiden 4-13-18-19-24-25-26, W. Buurman te Lisse 6-28, L. Drost te Sassenheim 8. C. van der Zwart te Sassenheim 9-11-31, G. van Snippenberg te Lisse 10-14-15, W. Nagtegaal te Leiden 12, E. v- d. Hoff te Katwijk 16, L. Burgers te Leiden 20. H. Tjebbes te Katwijk 21. L. Noort te Kat wijk 22, K. van 't Wout te Lisse 27-30, P. Baartman te Lisse 29. Jongetje, dat uit raam viel, in A.Z. overleden Agenda van Leiden Donderdag Doorbraak Herengracht 8 u: tentweek, evangelisatiesamenkomst. Jacobazaal Den Burcht, 8.30 u: leden- verg. afd. Leiden Ned. ver. tot bescher ming van dieren. Tentoonstellingen Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen. Steenstraat 1 a. „Van vergrootglas tot oog der weten schap" twee en een halve eeuw micros copie. tot 19 September 10-4 u. Cs Maan dags gesloten). Burcht, tot zonsondergang: hedendaag se beeldhouwkunst (tot 31 Augustus). Rijksmuseum van oudheden, 105 uur Sieraden uit de volksverhuizingstijd (tot 22 Augustus) Apotheken Tot Zaterdag 21 Augustus 8 uur: apo theek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. en de Zuider-apotheek, Lammenschans- weg 4. tol. 23553 Nog twee agenda punten Twee punten zijn toegevoegd aan de agenda voor de vergadering van de ge meenteraad van Leiden op aanstaande Maandagmiddag: Onderzoek van de geloofsbrief van het De 3-jarige Robbie Meskers van de nieuw benoemde lid van de gemeente- Garenmarkt, die gisteren uit het raam raad J Ravestein (vacature van de heer van zijn slaapkamer viel op een zes me- A. Knetsch). ten lager gelegen binnenplaatsje, is inj Voorstel inzake het beschikbaar stel- het Academisch Ziekenhuis overleden. |len van f9000 aan de A-kring Leiden Het jongetje had, zoals gemeld, een sctie- van de Bescherming Bevolking voor het delbasisfractuur opgelopen. l plaatsen van sirenes. De ouden van dagen van de woning-Istuur en leden drie gouden bruidsparen bouwvereniging „Ons Belang" hebben huldigde en bloemen aanbood. Dat was gisteren eén reis gemaakt, die tot het'vóór het diner; na de maaltijd verhief volgend jaar, als er weer een tocht de heer Gerritsen zich nogmaaJs. Toen wordt gehouden, stof voor vele gesprek ken heeft opgeleverd. Woningbouwpro- blemen werden voor één dag problemen gelaten. Met z'n honderddrie-en-vijftigen stapte men gistermorgen in vier auto bussen om naar Schiphol te rijden, Lei den mèt de dagelijkse zorgen steeds ver der achter zich latend. Da&'r op Schip hol was het kwik van de stemming al hoog gestegen. En toen men daar koffi2 had gedronken, gebak en bonbons had gegeten en toen de heren er gewich- tig de problemen van de moderne lucht- GEBOREN: Constance J dr vaart besprekend hun sigaren hadden Boersma en H Ykema; Cornelis om de organisatoren van de reis, chauffeurs, de reisleiders en de directie van het Academisch Ziekenhuis te be danken. De directie van het ziekenhuis, voor het vrijgeven van drie verpleeg sters, die deze dag gelukkig geen dienst hoefden te doen. Namens de ouden van dagen dankte de heer J. vart Es oprecht dankbaar voor de prachtige dag. Burgerlijke stand van Leiden j p gerookt, was de feeststemming volko- Druk in gesprek reed men door het Gooi, bewonderde men het altijd mooie landschap. In café-restau rant „De Karseboom" kon men z gereedstaande koffiemaaltijd begin- geïnspecteerd en het natuurbad Soest was bekeken, brak daar het hoog tepunt van de dag aan: het diner dat de monden in drukke beweging bracht, voor het eten van de keur aan spij- als voor geanimeerde tafelgesprek ken. Het werd eci compleet feest, een gouden feest, ook al, omdat verenigings- •zitter J. Gerritsen uit naam van be- Z wemmen Kimura zwom snelle 100 meter schoolslag Tijdens internationale zwemwedstrijden te Osaka heeft de Japanner de 100 meter schoolslag afgelegd in de uitstekende tijd 1 min. 10,6 sec. Hij bleef hiermede ec, boven het nog niet erkende reldrecord (1 min. 9.8 sec.) van de Pool Petrusewicz. Het officiële wereldrecord staat met 1 min. 10,5 sec. op naam van de Rus Minasehkin. Een schaakbord met 100 vakken De schaakkampioen van Pakistan, Rabnawazkhan genaamd, heeft een v schaakspel bedacht met een bord van 100 vakken en twee nieuwe stukken die hij „tank" en „bombardeur" heeft gedoopt. Hij zal dit spel demonstreren tijdens internationale wedstrijden te Cairo Ln October a.s. Janus van der Zande loopt in Gent De Ned. marathonkampioen Janus van der Zande (Olympia '471 zal Zaterdag middag deelnemen aan 'n 20 km straten- loop van Gent naar St Lathem v.v., welke wedstrijd is georganiseerd door de sportvereniging La Gantoise te Gent. De ontmoeting Rjjnsb. Boys—R.C.L. Is niet geworden, wat men er van had ver wacht. Immers: beide ploegen komen de eerste de beste competitiewedstrijd tegen elkaar uit en het lag in de lijn der ver wachtingen. dat men eikaars kracht (of zwakheid) eens zou aftasten. Maar daar Is niets van gekomen. De Leiderdorpers verschenen met slechts vier man uit het eerste team en de geelzwarten speelden met zes invallers. Gen wonder dat men heel weinig staaltjes voetbal-van-standing kon bekij ken. Me-t de sterke wind mee was R.C.L voor rust nog al eens in de aanval, maar de voorhoede anders altijd de grote troef der roodwitten zag geen kans om het trio Zandbergenv. d. Nagel— v. d. Mey tegen de vlakte te spelen. En els de RC.L.-ers een kans kregen, dan bleek, dat ze geen richting aan het schot konden geven. De geelzwarten mochten dan minder ln de aanval zijn, maar als er een door braak werd opgezet, dan stak er prompt meer gevaar in. Midvoor v d. Brink, die voor het overige nog heel wat reactie snelheid tekort komt, nam het eerste doelpunt voor zijn rekening, nadat de bal uitstekend door De Mooy was aan gegeven. Zwaan xoorde na een solo dribbel nuimmero twee met een fraai schot. Krijgsman schoot aan de ander» kant eenmaal net naast, maar voor 't ove- „Rijn rige kon de Leiderdorper hope zich niet vrij spelen en probeerde het bovendien nog al eens alléén. Na de thee maakte Rijnsb. Boys er 30 van en hoe de rood witten ook zwoegden, de geelzwarte ver dediging stond geen tegenpunt toe Vrijdagavond om zeven uur speelt Lisser Boys in dit tournooi tegen het team der Valfcen/burgse militairen. Concourscommissie en Gouwe" Wedvlucht met 411 jonge duiven van af St Quentin; gelost te 7 uur bij zwakke N.W.-wind. De snelheid van de eerste duif bedroeg 1136 meter per minuut. De uit slag luidt als volgt: A. Joha, Alphen aan den Rijn 1—24, H. J. van den Berg, Wad- dinxveen 2, P. Zeilstra, Bodegraven 323, Gebr. Oosterman, Aarlanderveen 4, Hoo- gervorst-Hulsker, Alphen aan den Rijn 5, A. Zijtsema, Boskoop 613, W. Ringele- stein, Waddinxveen 721, P. G. Borgers, Alphen aan den Rijn 8, P. Boon, Waddinx veen 9, J. D. van Rijn, Bodegraven 1011 —121722, W. Berkesteijn, Waddinxveen 14, T. de Jong, Bodegraven 16, P. Goed hart. Alphen aan den Rijn 18, H. v. d. Willik. Boskoop 20, W. van Muiden, Bos koop 20, W. v. d. Water, Waddinxveen 25. de Best en J de Jong; Peter zn v G Was sing en J Montenij; Johannes D zn v A Beij en M Horstman; Ronald P zn v A Hendriksen en W Minderman; Wilhel- mina C dr v L Borst en W Mens. GEHUWD: G R Pieter en W B Ver- brugge; A P v d Aart en M J A Hartwijk; C de Graaf en C v Denderen; J van den Berg en M J M Trouwee; S Kooien en M Dlstelvelt; H Berger en R Rv Houwellm- gen; J P Gaijaard en S v Gessel; A H M van Vuuren en J van Leeuwen; J Keijzer en C J A Groenendijk; P Helmus en P J Langezaal; J K v Leeuwen en J v Eijgen; S Honsbeek en N W Pieper; P C J Wortman en H J Meijers; A Pracht en E A C v Heuzen; J P v d Berg en M Veilbrief. OVERLEDEN: J A Paalman, wednr 75 Aischeid van de heer A. van der Hoogt Zoals men weet, zal de heer A. van der Hoogt met ingang van 1 September wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd zijn functie als direc teur van Mathesis neerlegger. Sedert 1 October 1922 is de heer Van der Hoogt aan de school van het Koninklijk Ge nootschap Mathesis Scientiarum Genitrix verbonden, aanvankelijk als leraar en van hf 1 September 1933 als directeur. Het bestuur van Mathesis is voorne mens. op Zaterdag 28 Augustus officieel afscheid te nemen van de heer Van der Hoogt, in de foyer van de Stadsgehoor zaal. De bijeenkomst begint om half vier. Jeugdgroep van de L.P.C. Zaterdag hield de Jeugdgroep van de L.PC de laatste wedvlucht met jonge duiven vanaf Weert over een afstand van 132 km. Uitslag: J. Driessen 1, 2, 4. 5, 6; R. Vreeburg 3; J. Prins 7; J. Filip- po .8, 10; C. Hofman 9 Kampioenschap jonge duiven: 1 J. Driessen 197 p., 2. J. Filippo 186 p. en 3. C. Hofman 135 p. Vijftig jaar getrouwd De heer en mevrouw W. Smit en G. SmitViele, Parkstraat 29. hopen op 31 Augustus hun 50-jarig huwelijksjubi leum te vieren. Betonijzer in verkeerde handen Leidenaars gaven maar armzalige fooi De Haagse politie heef; aangehouden de 42-jarige '.os-wertcmar V J. J. v d K. en de 30-jarige los-werkman C. J. B.. beiden uit Den Haag. alsmede de 28- jarige ijzervlechter M. K. uit Leiden. De Hagenaars werkten bij een bouwwerk aan de Fruitweg, waar zij het betonijzer stalen. Volgens afspraak kwamen de Leidenaars. die zich veel met opkopen bezighouden, met bakfietsen het gesto- lene halen. Enkele maanden geleden verdween op deze wijze 750 kg. waar voor de Hagenaars ƒ15 ontvingen. Deze keer werd 1500 kg overgedragen voor ƒ30 In werkelijkheid vertegenwoordig den de partijen een waarde van ƒ700 ƒ800 Door de grote vracht gingen de bakfietsen echter door de veren en kwa men met lekke banden te staan. Toen kwam de politie achter deze minder fraaie handel en greep in. Vijl veroordelingen Geneeskunst onbevoegd uitgeoefend Dinsdag zijn door de Rotterdamse kan tonrechter. mr A. J- M. Conincx vijf zaken behandeld inzake het onbevoegd uitoefenen van de geneeskunst. De 60- jarige ambtenaar Cf H- van R. werd ver oordeeld tot vijf 'maal een boete van f 200. De magnetiseur R v. d. W. hoorde zich tot twee maanden voorwaardelijk en f 500 boete veroordelen. Een maand hechtenis kreeg de 50-jarige magnetiseur P. van P. Conform de eis viel tegen de 38-jange magnetiseur P- W. een vonnis van zes maal f 200 boete, en de laatste verdachte. J. C. K-. een 70-jarige los- werkman kreeg vier maanden voorwaar delijk en twee maal f 250 boete- Verdienstelijke prestatie van L.P.S.V.-er Bakhuis Gistermiddag werden door de L P.S.V. in de Leidse Hout de A-athletlekwed- strijden van het district West van de N.P.S.B. gehouden. Bakhuis van de L P. S.V., die eerst enkele maanden geleden promoveerde naar de A-kiasse. liep in dit sterke milieu op de korte afstand verdienstelijk. Hij plaatste zich na de series en de demi-finale op de 200 m en 100 m in de finale en bereikte daarin de vierde, resp. vijfde plaats. Lelden worden vervoerd. De bakfiets werd vernield. „Hollands Glorie" Donderdagavond wordt vanwege de Stichting Noordwtjk VW een filmverto ning georganiseerd In het Casino. De be kende bloembollenfilm „Hollands Glorie" draalt. Ongetljfeld voor vele gasten een Nieuwsflitsen uit de omstreken KATW11K AAN ZEE Enorme belangstelling voor visserijfilm Gisteravond is in de Oranjezaal van he jeugdhuis de visserijfilm van de heer D. Kruyt vertoond. De zaal was tot er met de laatste plaats bezet. De aanwe zigen werden welkom geheten door de voorzitter van V.V.V.. de heer B. G Lammens. Deze zei, dat men met deze filmvertoning iets wilde laten zien de visserij, hoofdbron van het Katwykse bestaan. Spreker sneed de kwestie het gebrek aan een eigen haven nog De heer D. Kruyt vertoonde vervol gens zijn visserijfilm. Vóór de vertoning van de film. waarbij hij toelichting gaf, vertelde hij iets over het visserijbedrijf. De badgasten kregen daardoor een beeld i wat er in de visserijwereld te koop Er bestond voor deze filmvertoning overweldigende belangstelling, „„v aan de vraag naar toegangskaarten lang niet kon worden voldaan, wordt de film in de loop van de volgende week nogmaals vertoond. H1LLEGOM Najaarsfeesten naderen De najaarsfeesten, georganiseerd door de harddraverij-vereniging, naderen al weer. Op 11, 13 en 14 September hebben deze traditionele feesten plaats, met als hoogtepunt de kortebaan-draverij op de middag van de laatste dag. Voorlopig neemt men aan, dat de draverijen zoals gewoonlijk op de Van den Endelaan wor. den gehouden, maar er zal dan waar schijnlijk toch een oplosing moeten wor den gezocht voor de omlegging van he' verkeer, dat nu geheel via de Van den Endelaan loopt in verband met de riole ringswerkzaamheden in de Hoofdstraat, welke werkzaamheden op 14 September nog wel niet zullen zijn geëindigd. Op 11 September begint -het feest met de ronde var) Hillegom voor wielrenners, welke ronde weer door het Vosselaan- kwartier loopt. Op dezelfde middag heb ben nog verschillende wedstrijden zowel voor kinderen als volwassenen plaats. De dag wordt besloten met een taptoe het raadhuis. Maandagavond ls het e\ ment de zeepkistenrace, die zeker veel publiek zal weten te trekken. De laatste dag begint met een muzikale Visserijgolijes Mevr. de wed. Aplonia v. d. Breggen-Pannevis, wonende Herenweg 104 te Rijnsaterwoude, hoopt volgende week Dinsdag honderd jaar te wor den. Uiteraard een heugelijk feit, dat heel Rijnsaterwoude wel uitbundig zou willen vieren. Gezien de hoge leeftijd van de jarige, draagt de hul diging echter een sober karakter. Ze vindt plaats tijdens een receptie, die van drie tot vijf uur 's middags wordt gehouden. Zoals bekend on derhield de Koningin zich tijdens Haar bezoek aan de Rijnstreek ook enige tijd met mevr. v. d. Breggen, die blijkbaar uit een zeer sterk ge slacht stamt: haar grootvader werd 97 en ze heeft thans nog een dochter en een zoon in leven van respectievelijk 77 en 75 jaar. Foto N. van der Horst Vier a i de markt De Dinsdagmarkt werd bezocht door vier trawlers: de Bergen had 1150 kisten haring en wat bijvis van acht dagen; de Postboy (overliggend van Maandag) kwam met 1120 haring na elf dagen Maria van Hattum had vis; 900 makreel. 106 schelvis, 45 wijting en gul- 65 kreel en 35 varia van acht dagen, terwijl de Limburgia voor 900 haring en 200 kreel tien dagen had gevist. Voorts de Wiron IV en I aanwezig met de SCH 153, die 450 haring ving. Haring matig De Zuidharing, slecht van kwaliteit er klein van stuk, is moeilijk te verkopen; Noordharing brengt zo'n f 14 op. De ma kreel deed f 12 tot f 15- Kabeljauw en kabeljauw De stijve kabeljauwen gingen voor f 108 tot f 84 naar de Belgische handel; de kisten voor f 125 f 130: maar er is kleine kabeljauw in het binnenland dwenen, die veel minder van kwaliteit was; dikkoppen, die de haringtrekkers in de boten vonden. Hiervoor werd f 90 tot f 58 per kist van 125 kilo gegeven Schelvis en wjjting Grote schelvis deed. eveneens voor de Belgische markt f 50 per kist; de groot middel maakte f 40- Overigens haalde de kleinmiddelschelvis op de Nederlandse markt f 27 f 30; de pennen deden f 20 f 25 en de braad f 16 tot f 10 met f 26 voor de grote gul. f 20 voor de middelgul en f 8 d f 11 voor de torren. Wyting is betaald met f 9 f 12. Snurrevaad voor De schol van de snurrevaad-schepen won het weer ver van die uit de trawl: voor tweeën werd f 26 a f 27 betaald, de drieën deden f 20 f 19 en de uivers f 14 a f 15. Schol I voor België heeft f 45 opgebracht. Tong te kort De tong blijft schaars en duur: voor lappen handhaafde de koers zich op f 3.70, de grootmiddel maakte f 3 en de kleinmiddeltong deed f 2.65- Enen zijn voor f 2.05 weggegaan en tweeën voor f 1,85- Elie vandaag Vanmorgen loste de Elie Ohénévière 700 kisten haring. 400 makreel, 175 schelvis piepers en 50 gul plus 300 stijve, ter wijl voorts dc Eveline (1500 kisten) en de Gelria (1500 kisten i present waren De Gelria was stomende. In i nit Binnengekomen KW 35- Vertrokken KW 210, 67. 92. 60. 130, 34. 89. 12. 104. 161, 40, 9R. 20, 50. 128. 60. 54. 107. 17, 166, 31, 28. 114. 25. 241. 125, 53. 26, 65. 133. 64. 12. 6, 57 77. 19. 85. 3», 75. Besommingen Gisteren maakte de Postboy f 10.900. de Limburgia f 10-000. de Bergen f 12.900 de Maria van Hattum f 15.900- De KW 31 besomde f 3140, de SCH 153 f 7250 réveille, waarin 's morgens weer diverse volksspelen worden gehouden, daarna de draverij en tot slot een muzikale rond gang door het dorp. Hillegom krijgt dus weer genoeg ge legenheid om van een paar feestelijk# dagen te genieten. LISSE Burgerlijke stand GEBOREN: Jacobus J M zn v J G Op stal en P M A van Nobelen. ONDERTROUWD: G E Hekstra en H M Boot; Th P van der Mey en J M Hart# veld; L Oudshoorn en M M van Dijk. GEHUWD: J van der Bent en G J Heu- sen; W J van der Klugt en G J van Duin. OVERLEDEN: C A Bloemendeal, 78 jr; H J van Leeuwen, 79 jr; J van Schooten. 58 jr; M A van Zwietering, 87 Jr. NOORDW11K Ernstig ongeluk Gistermorgen kwam de melkslijter H. K., die een motorbakfiets bereed op de Rembrandtweg in botsing met een per sonenwagen. De gevolgen waren ernstig, want de heer K. moest met een schedel- basisfractuur en verschillende snijwon- den naar het Academisch ziekenhuis te RUNSBURG Programma voor het Oranjefeest Het programma voor het Oranjefeest, dat de volgende week Dinsdag zal worden gevierd, ziet er aantrekkelijk uit. Voor de deelnemers aan de viswedstrijd is het vroeg dag: de wedstrijd begint om half zeven. Om zeven uur beginnen klokken over het dorp te beieren. Twee uur later komen het Geref. en Hervormd kerkkoor en de muziekvereniging Wilhelmina voor het raadhuis bijeen om daar o.l.v. de heer J. Schoneveld een zanghulde te brengen. De meest behendigen onder de Rijns- burgse chauffeurs kunnen om half tien dingen naar de prijzen voor de beste auto mobilisten Deze behendigheidswedstrijd wordt op de Langevaart gehouden. Verder wordt om half tien de tentoonstelling Oud-Rijnsburg geopend, in één van de zalen achter Avondrust. De tentoonstel ling duurt drie dagen. De wielrenners kunnen om half twaalf in de Burg. Hermansstraat aan de slag. Ze rijden langs het Noordeinde. door de Petr. van Saxenstraat en de Kanaalstraat en komen dan terug op het startpunt. Om twee uur kunnen aan de Vliet de buksen worden geheven voor de wedstrijd in het schieten Tegelijkertijd begint op het Ra penburg het tobbetje steken, een half uur daarna is er ringrijden met tilbury, om half vier speerwerpen, om vier uur bal- lenrace met rijwielen op de Langevaart, om half vijf touwtrekken op de Vliet en om vijf uur vindt dan de traditionele voet balwedstrijd tussen Rijnsburgse Boys I en een elftal van de marine luchtvaartdienst van het vliegkamp Valkenburg plaats. Om zeven uur begint de pret opnieuw met een opsporingsactie. Een wedstrijd in ringsteken met bromfietsen begint op het zelfde tijdstip op de Vliet. Om half negen vertrekken de deelnemers aan de lam pionoptocht van de Langevaart. Om tien uur is er aan de Vliet nog steeds wel wat te beleven. De feestelijkheden worden be sloten met een stoelendans aan de Vliet Z.Z. tegenover de muziektent. Benoemd De heer H de Mooy ls benoemd tot lid van het dagelijks bestuur van het bedrijfschap voor het slagersbedrijf. WARMOND Harmonie „St Matthias" De geldinzameling voor de nieuw op t wordt de wijsheid gekroond en een schat van ongelooflijke koopjes. Wollen ruitstof 130 br. 9.95 nu 6.95 Wollen flanel 5.95 nu 3.95. Hemdrokken, korte mouw, maat 4, 3.95 nu ƒ1.45. Pracht wol, 100 gr. ƒ2.49 nu ƒ1.49. Met binnenband ver sterkte corsetten 35.95 nu 19.65. Bijna onverwóestbara overalls, maten 58—60, 25.95 nu 18.95. Manchester vesten, maat 50, 36.95 nu 27.95. Grijze zijden voering 2.95 nu 1.75. Flanellen damespyama's 14.95 nu 6.95. KAPTEIN RIJNSBURG ALPHEN AAN DEN RI]N Veteranen in actie Op het terrein van Alphia vond gister avond de tot een traditie geworden voet balwedstrijd plaats tussen de veteranen van Alphia en A.R.C. Er liepen nog schillende spelers in het veld, die op de naam veteraan geen aanspraak mochten doen gelden, want de buikjes en grijze en kale hoofden ontbraken maar al te veel. Er is met enthousiasme om de pun ten gestreden, waarbij het aan aanmoe digingen van een vrij groot aantal toe schouwers niet heeft ontbroken, score-verloop werkte dat in de hand. Alphia nam de leiding, maar rechtshalf Snel maakte voor A.R.C. gelijk. Weer kreeg Alphia een voorsprong, maar profiteerde Vellekoop van een verre pass van Koopman en een ernstig misverstand in de defensie der oranje-hemden. Hij bracht de partyen op geiyke voet. Rust 22, In de tweede helft gelukte het de gast heren een 42 voorsprong te behalen, maar nog gaf A.R.C. zich niet gewonnen en G. Verschuur en Koopman zorgden voor een 44 stand. In de strijd om de winnende goal was het toch de A.R.C.- doelman Van Zoomeren (die zün kooi met bravour verdedigd heeft) die moest zwichten en met de 54 stand kwam hei einde van deze door de heer Van Geen knap geleide en sportief gespeelde wed strijd. Opening Chr. technische school De nieuwe Chr. technische 9chool, uit gaande van de Stichting voor Chr nij verheidsonderwijs alhier, zal op Woens dagmiddag 1 September 's middags om half drie worden geopend. Het bestuur houdt van 5 tot 6 uur receptie. AJLC. tegen Woerden Zaterdagmiddag om 5 uur zullen ARC en n in een thuiswedstrijd uitkomen tegen Woerden I en n. HAZERSWOUDE Voor Anjerfonds Dezer dagen werd met muzikale mede werking van „De groene Hazelieren" aar de Ryndijk een collecte gehouden vooi het Anjerfonds. De opbrengst van de in zameling was f 86. Geslaagd Onze plaatsgenoot dc heer J. M. Brem mer is gisteren geslaagd voor het vak- diploma A schoenhersteller. Evangelisatie-samenkomst Zaterdagavond om 8 uur wordt in de Ds D. A. v. d. Boschstraat een openbare Evangelisatie-samenkomst gehouden. De samenkomst gaat uit van de Evangeli satie-kring Boskoop. Burgerlijke stand GEBOREN: Gerrit H zn v A van der Linds en L van den Brink: Maria J dr A P Straathof en J C Koot; Gerarda C M dr v C H Drost en G A J van Eek- GETROUWD: J Wierenga en G Huls- KOUDEKERK AAN DEN RUN Overplaatsing De wachtmeester eerste klasse van de rijkspolitie C. Landman alhier wordt m.l.v. 1 September overgeplaatst naar Waddinxveen Opperwachtmeester E. Rous te Waddinxveen wordt, eveneens m.i.v. 1 Septeittbér, overgeplaatst naar Koudekerk, als wachtmeester en als post- command ant. Voetballen Voetballiefhebbers kunnen Zaterdag middag om vier uur „Koudekerk" in de strijd zien met een club uit Kloetinge. De wedstryd wordt gespeeld op het ter rein van „Koudekerk". Om zeven uur speelt „Koudekerk" I op het Sint Bernar. dusterrein aan de Ryndyk tegen SJ.Z., in het kader van de bekerwedstrijden. Geslaagd Gisteren is onze plaatsgenoot J. Cok ln Den Haag geslaagd voor het onder rljks- toezicht afgenomen examen voor het eer. tlficaat schoenhersteller. N1EUWVEEN Wedvlucht „De Witpen" Wedvlucht voor jonge duiven van af St Quentin. In concours ruim 50 duiven, die gelost werden om 7 uur bU N.W. wind. De snelheid van de eerste duif, die om 11.24 uur arriveerde, bedroeg 1067 meter per minuut. De uitslag luidt als volgt: J. de Groot 1, 12; C. van Leeuwen 2. 6, 11; C. van Bemmelen 3, 7, 8, 13; C. Koeleman 5; A. Straathof 4, 9; G. Os kam 10. NIEUW-VENNEP Inbrekers op pad Tijdens afwezigheid van de bewoners is gistermiddag in twee woningen aan de Hillegommerdijk Ingebroken. Enkele geldbedragen werden ontvreemd. De po litie stelt een onderzoek in. TER AAR Bezorger had pech De bezorger van ons blad heeft gister middag pech gehad. Tussen de woning de heer G. v. d. Lip aan de Westka- naalweg en de melkfabriek heeft hij een grote bruine portemonnaie verloren met at geld en enige kwitanties van de N.L.C. Wie kan de bezorger vreugde be- W OU BRUGGE Scheerrecord gebroken Toen de winkelier C. Bouthoorn Woens dagavond als gewoonlijk de kapperswin kel van de heer P. Groot binnenstapte om zich te laten scheren, wenste hij beslist niet ingezeept te worden. Dat vond hij slecht# overbodig tijdverlies. Hierop werd hij vakkundig in ruim twee minuten van zijn zware baard ontdaan, terwijl de kap per hem na afloop met Pitralon bewerkte. Zonder een spier te vertrekken onderging de klant deze behandeling. Waar vijf ge tuigen aanwezig waren hoeft san de echtheid van dit verhaal niet getwijfeld worden. Wel vragen we ons af, of defe methode veel navolging zal vinden. Autoriteiten naar Taptoe-Delit Voor het militair muziekfestival Tap toe-Delft, dat van Zaterdag 21 tot en met Zaterdag 28 Augustus op de markt te Delft wordt gehouden, hebben verschei dene autoriteiten reeds hun aanwezigheid bij de première toegezegd. Het zijn «i. minister mr J. M. A. H. Luns, generaal B. R. P. F- Hasselman, lult.-generaal M. R. H. Calmeijer, luit.-generaal D. C. Buurman van Wreeden, generaal-majoor K. F. Puffius, gouverneur der K.M.A. en voorts «en aantal leden van het corps diplomatique.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 3